yvmv Disco-nieuws /295r van DaN PORTRETTEN j I Stichting WDCOGO; werl(groep t.b.v. agrariscli cursusonderwijs KindehJfiMhpt Tennis Burgerlijke Stand meisj met I of bij JDelo anders dan andere Diijes en Daijes 1948 - AnjeracUe -1968 VOLKSWAGEN- en OCCnSION-YERKOOP SHOW jr. li. de i^ionrii: - soiiii£Jl»jdijk Eilanden-nieuws" UNIEKE AANBIEDING SLECHTS SLECHTS I t De witte pomp steunt U1 I NEBOH MELISSE Bezoekt onze iedere zaterdag. Tel. (01870) 23 43 INRUIL - FINANCIERING - GARANTIE t Ook voor X FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDUE fa. fa. Vol Nd A. 'e^t- i HOO Fa. niiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 21 juni Op vrijdag 14 juni is in Hotel Bel- levue aan het Zandpad te Middelhar- nis op een vergadering van afgevaar digden van de verschillende organisa ties, die op agrarisch gebied werkzaam zijn een werkgroep gevormd, die zich zal bezig houden met het agrarische cursusonderwijs. Tot op heden werden de cursusavonden door de verschillen de instanties naast elkaar len vaak zon der iets van eikaars werk af te weten georganiseerd. Het gevolg was, dat men lang niet alle geïnteresseerden bereik te. Door gebrek aan voldoende deel nemers moest vaak bericht worden dat een cursus geen doorgang kon vinden. Men is toen bij elkaar gekomen om een en ander te bespreken en een op lossing te vinden. Naar voorbeeld van andere gebieden is men tot samenwer king gekomen. De werkgroep was daar van het gevolg. Hierin zit van elke deelnemende organisatie één vertegen woordiger. Van alle verenigingen en instanties die hierbij betrokken konden ■worden reageerden er in eerste instan tie 15 positief, maar men hoopt dat ook de resterende alsnog zullen toetreden. De werkgroep voor agrarisch cursuson derwijs op Goeree-Overflakkee (kort weg Wacogo) heeft nu tot doel om vanuit één punt cursussen aan te kon digen via een folder die ieder die in de agrarische sector werkzaam is zal ontvangen. Men zal een keuze kunnen doen uit de gemelde cursussen waarvoor men zich via een aanmeldingsform.ulier bij het secretariaat kan opgeven. De uit eindelijke organisatie van de cursus zal dan geschieden door een van de lidor ganisaties of door de Wacogo. ledere vereniging behoudt dus de mogelijkheid ,zelf de organisatie ter hand te nemen of die aan de werkgroep over te la ten. Zo mogelijk zorgt deze laatste voor de gehele administratie, voor het con tact met de Inspectie landbouwonder- •wijs voor het aanvragen van subsidie, voor het aanwerven van leerkrachten, het verkrijgen van leslokalen enz. enz. Voorlopig is besloten in een proef periode van twee jaar te bekijken of dit de goede manier is. Voor de deel nemende organisaties bestaan er in deze proeftijd geen konsekwenties, mocht een en ander naar wens verlo pen dan gaat men op dezelfde voet verder. Men heeft hier een voorbeeld van samenwerking tussen de agrarische or ganisaties enerzijds, zowel van werk gevers- als van werknemerszij de, en aan de andere kant het landbouwon derwijs op het eiland. De landbouwconsulent de heer van Gilst en de tuinbouwconsulent de heer Astrego hebben hun instemming met de plannen betuigd. Zij lieten zich op de laatste vergadering vertegenwoordi gen door resp. de heren van Eek en van Erkel. In het dagelijks bestuur van de werk groep werden gekozen de heren P. Noordermeer, vertegenwoordiger voor de Ver. voor Bedrijfsvoorlichting, M. van Driel van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en P. C. van Heus- den, direkteur van de Langere Land- en Tuinbouwschool, die als secretariaat van het geheel zal optreden. Binnenkort zal de eerste circulaire aan de betrokkenen worden toegezon den, dus ook aan de leden van die or ganisatie die nog niet hun instemming met de oprichting zonden. Het bestuur verwacht dat in de komende weken nog meer organisaties hiertoe zullen overgaan. Op de vergadering werden de con cept richtlijnen na enkele kleine wij zigingen aangenomen met de mogelijk heid deze na twee jaar aan te passen, wanneer de proefperiode voorbij zal zijn. Ongetwijfeld is met de stichting van deze werkgroep een stap gedaan in de richting die veel nut kan opleveren voor alle argariërs op ons eiland. caballero CONSTANTE KWAUTEIT - 25 STUKS f 1^ Het gehele oeuvre voor orgel van Joh. Seb. Bach vertolkt door Marie Claire Alain Bij Bovema „Barclay" te Heemste de verscheen een prachtig verzorgde cassette met 24 L.P. grammofoonplaten van de bekende Franse grammofoon platen maatschappij ERATO. Op deze 24 platen is het gehele „orgelwerk" van Bach (groot en klein) opgenomen, gespeeld door de beroemde Franse or- ganiste Marie Claire Alain. Een van de meest ambitieuze projec ten die de platenindustrie ooit heeft gekend is afgerond. In een tijdsbestek van ruim 7 jaar heeft deze bekende organiste voor ERATO dit groot om vattend oeuvre uitgevoerd. Tot april j.l. -waren van de 24 platen er al 21 verschenen, die nu tesamen met drie nieuwe platen plus een „halve" plaat in een blauw lederen cassette in een prachtige luxe uitvoering zijn uitge bracht. De 25e „halve" plaat bevat een interview met Marie Claire Alain, waar in zij haar interpretatie wijze toelicht. Tevens is een rijk geïllustreerd boek werk bijgevoegd groot 100 pagina's waarin letterlijk alle aspecten van Bach's orgelwerken en hun interpre taties worden behandeld aan de hand van muziek voorbeelden, gravures, prenten, tekeningen en foto's los van het boek is er nog een discografie van 19 bladzijden waarin alles is te vin den wat op de opname slaat n.l. ti tels; orgels; registraties die worden gebruikt disposities enz. Het alles is gedrukt op kunstdruk, wat alles een zeer verzorgde indruk geeft. Het is jammer dat dit leerzame boek nu alleen afgedrukt staat in het Frans, wat voor vele een groot bezwaar is. In de drie hoofdtalen was deze uit gave, gezien de omvang, niet mogelijk, laat staan in het Nederlands. ERATO'S importeur Bovema heeft voor deze uit gave een (uitermate redelijke prijs) vastgesteld van f 468,Dat is na tuurlijk een flinke greep in de beurs, van de orgelliefhebber. De platen zijn echter ook los verkrijgbaar tegen de prijs van f 23,50 per stuk, zodat de koper van de luxe cassette een voor deel van f 100,— heeft. De orgelwerken van J. S. Bach heeft Marie Claire Alain haast allen ge speeld op orgels gebouwd door de be roemde Deense orgelmaker Marcussen te Aabenraa, n.l. het prachtige orgel te Varde aan de westkust van Jutland; te Aarhus; Kopenhagen: Aabenraa; te Denemarken; en het grote orgel te Hel- singbörg in Zweden, en te Schlesweg jnDuitsland, benevens op een Frobe- nius-orgel te Middelfort, eveneens in Denemarken. Marie Claire Alain speelt graag op deze instrumenten, de echte orgelklank- en stijl inspireerd haar, heeft zij vaak te kennen gegeven. Het Deense orgel was voor haar het ideale instrument voor de vertolking van het Bach-oeuvre. Ook dat zij haast alle werken speelt uit de „Petersbanden", en niet uit die van haar landgenoot Marcel Dupré (overigens ook een zeer goede uitgave) is echt wel iets aparts voor een Franse organiste. De bekende blinde Duitse organist Prof. Helmut Walcha heeft op de D.G.G. „Archiv" serie ook een uitgebreid gedeelte van Bach's orgelmuziek vertolkt, evenals de nog vrij jonge Zwitserse organist Leonell Rogg op „Harmonia-munde" platen. In de uitgave van ERATO vindt men echter het volledige oeuvre, waarin verschillende platen echt exclu sief zijn, voornamelijk wel de laatste 4 a 5 platen. Als men al deze orgelmuziek van de grote toonkunstenaar Joh. Seb. Bach overziet, dan komt men onder de in druk van zijn grote en enorme veelzij dige compositorische gave. En wat heeft hij nog niet naast het orgel gecompo neerd. Ook dat is zeer groot. Uit alles blijkt dat de muziek in al haar vormen en facetten voor Bach een geweldige inspiratiebron is geweest. Vanzelfsprekend gaan wij de in houd van de cassette niet in zijn ge heel bespreken. Dat is ook beslist niet nodig. In 't kort willen wij even bij enkele belangrijke platen stilstaan. Marie Claire Alain heeft deze veel omvattende opdracht van ERATO in 1960 geopend met Bach's zes geliefde Trio sonaten die haar „zeer dierbaar zijn". Vervolgens vonden wij op diverse platen de grote Fantasiën; Preludiums en Fugas; de prachtige stuwende Toc cata's en verschillende vrij onbekende trio's. De grote majestieuze Passacag- lia en Fuga, wat compositorisch als een monumentaal werk gezien mag worden. Ook Bach zijn zeer bekende „Orgel- büchklein", een werk waarin hij de aankomende organisten ook nu nog in 1968 les geeft in Stijl opbouw en vorm geving, besliste eisen voor verantwoord orgelspel in de Eredienst. De grote 18 Leipziger orgelkoralen vinden wij ook op twee platen, evenals de „Clavierübung" n.l. de grote en kleine orgelmis. Deze orgelmissen be staan uit grote en kleine koraalvoor- spelen van gezangen die worden ge zongen bij de Lutherse catechismus. De acht kleine preludiums en fugas; de 5 partitas; de meesterlijk gecompo neerde kanonische variaties over „Ven Himmelhoch. Verder vier platen die te- samen 74 koraalbewerkingen bevatten, en echt iets aparts zijn. Alles met el kaar is het een prachtig geheel ge worden, en voor wie het wil aanschaf fen is het een enorme aanwinst voor de Discotheek. Het spel van Marie Claire Alain is echt muzikaal, zij speelt niet alleen muziek, maar maakt ook muziek. Het stemmen weefsel is bij haar altijd helder en doorzichtig. En wat juist de Charme van haar spel uitmaakt; het blijft altijd in beweging. Het is geen droge dogma, maar sprankelend spel wat zich kenmerkt door afwerking en voordracht. Wij beluisterden haar tij dens een orgelconcert op Koninginne dag j.l. op het Doelenorgel te Rotter dam en maakten toen ook met al deze eigenschappen in haar spel kennis. Marie Claire Alain geboren in 1926 kwam uit een typisch muzikaal orgel nest. Haar broer Jehan Alain een veel belovende organist-compenist sneuvel de in 1940 in de buurt van Duinkerken. Ook haar broer Olivier is organist en muzikaal specialist, die zeer nauw betrokken is geweest bij de uitgave van deze platen serie door op elke hoes YOUTH ZIG-ZAG POPULAIR Moderne uitvoering in 2 Itieuren. Ingebouwde verlicinting, Ifompleet In koffer. Tijdelijk van f 350,- voor f 245,-. Mogelijkheden: naden afvKerken, knoopsgaten maken, rekbaar materiaal verwerken, siersteken maken, stoppen, borduren en recht- steekwerkenz. YOUTH ZIG-ZAG POPULAIR op praktiscli, luxe bergmeubel Uitvoering eiken, teak, macoré of noten. Tijdelijk van f 450,-voor f 295,-. ROTTERDAM HOOGSTRAAT 165-167 TEL. 010-130424-113902. BON Vul in en stuur op. I Reserveer voor mij I ...Youth Zig-Zag Populair Elektr. In koffer f 245,- I ...Youth Zig-Zag Populair Elektr. in meubel f. 295,- of stuur mij volledige inlichtingen. I Naam I Adres Woonplaats: Telefoon 11 RIJMEN VAN TIJMEN Wie kent al de namen Van hen, die eksamen, Heden moeten doen? IJverig studeren. Want geleerde heren. Vragen met fatsoen. Allerhande dingen, Ja, ze knijpen, wringen, 't Lijkt wel een citroen. Wat men juist wil weten, Dat was net vergeten. Ofheel niet geleerd. Wat men komt te vragen. Gaat op zulke dagen. Soms niet zo gesmeerd. Op zo'n eindeksamen. Moet men zich soms schamen. Want het vlot maar niet. De gecommiteerde, Is dan een verkeerde. Maarhet ligt aan Piet! Hij wou heel niet leren. Moppert op die heren, 't Is nog 't zelfde lied. Ze gaan weer naar Majorca. Ze gaan naar 't buitenland. Wat Is er nu tenslotte, Aan bos en hei en strand? O lieve tijd, veel verder Moet men op heden zijn. Zo dicht bij honk is 't immers, Ook helemaal niet fijn. Je komt je werkster tegen. Ontmoet er iedereen. Neen velen gaan er heden. Naar verre oorden heen. Je neemt dan desnoods 't vliegtuig. Je stapt eens op de boot. Wat zijn de mogelijkheden. Vandaag de dag niet groot. Vermoeider dan men wegging. Komt menigeen terug. De reisroes is dan over. Want 't gaat bij velen vlug. Eventjes nog wachten. Weer is 't uitverkoop. Even nog geduldig. Dan de stormloop. Zowat half juli. Vangt dat feest weer aan. En het zal natuurlijk. Weer wel aardig gaan. Ouderwetse koopjes. Worden uitgestald. Iets wat alle jaren, O zo goed bevalt. Men weet al bij voorbaat. Wat er moet gekocht. Dus er hoeft natuurlijk. Niet zo lang gezocht. En het graaiend grissen. Hoort er straks weer bij. Menig winkeliertje. Vindt het een karwei. Om dan baas te blijven, 't Is een heet seizoen, Het kost zweet en arbeid. En voor weinig poen. TIJMEN. 4 steunt toch ook de witte pomp? 4 Benzine- en oliehandel 4 Nieuws Tonge 4 een korte beschouwing te geven van de gespeelde muziek. Marie Claire heeft thans met de vertolking van het volledige oeuvre van Bach een kroon op het werk van deze muzikale familie gezet. Wilt u een volledige opgave van de volgorde en inhoud van de cassette, de grammofoonplaten handelaar kan u een volledige reclamefolder verschaf fen, zodat wij deze dan ook niet in Disco nieuws plaatsen. Nu het Anjerfonds Zuid-Holland reeds 20 jaar in dit gewest (de gemeenten 's- Gravenhage en Rotterdam niet mede- gerekend, alwaar eigen Anjerfondsen werkzaam zijn) zijn belangrijke arbeid op cultureel gebied verricht, is het meer dan ooit zaak te zorgen, dat de jaarlijkse Anjercollecte een succes wordt. Gelukkig vertoont de opbrengst van de jaarlijkse collecte nog steeds een stijgende lijn, zodat ik mij voorals nog geen zorgen maak, dat het Anjer fonds wegens gebrek aan baten moet worden opgeheven. In de afgelopen 20 jaar is wel heel duidelijk het belang van het bestaan van het Anjerfonds gebleken: talrijke muziek-, zang-, toneel- en jeugdvereni gingen zijn door het Anjerfonds in staat gesteld hun werk ten behoeve van de gemeenschap in dit gewest voort te zet ten of uit te breiden. Het Anjerfonds kan die steun echter slechts geven, in dien het publiek bereid is de Anjer collecte naar vermogen te steunen. Evenals vorige jaren zal ook nu weer op of omstreeks de verjaardag 29 juni van Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Bernhard deze collecte wor den gehouden. Ik weet het: er zijn vele collecten, waardoor er een zekere collectemoeheid dreigt te ontstaan, maar tóch zou ik u willen vragen: Steunt de Anjercol lecte, zoveel dit In uw vermogen ligt, opdat het Anjerfonds Zuid-Holland zijn nuttige en zinvolle taak voor de cultuur- bevordering in ons gewest kan blijven verrichten, hetgeen uiteindelijk in uw eigen' voordeel is. Middelharnis. T. Stolk. L.T.C. Flakkee I promoveert naar de Ie klas Op zatetrdag 15 juni werd in Krim pen a.d. IJssel de promotiewedstrijd gespeeld tussen T.C. Krimpen en Flak kee. Kon op 8 juni de wedstrijd niet doorgaan vanwege de regen, nu moest gespeeld worden bij vrij hoge tempe ratuur, wat vooral bij partijten die lang duren, een rol gaat spelen. Om 1 uur werd begonnen met de enkelspelen, het damesenkel en het herenenkel. Twee partijen die precies dezelfde setstan den te zien gaven alleen met dit ver schil dat het damesenkel door mevr. V. Kempen werd gewonnen met 61, 64 en dat het herenenkel door Noor dermeer werd verloren met 61, 64. Na twee partijen dus een stand van 11. Het gemengd dubbel, mevr. de Rooy en van Sprang, begonnen heel goed en wonnen de Ie set gemakke lijk met 61., in de tweede set had de tegenpartij even geluk door 3 netbal- len. Dat gaf ze ineens zoveel moed dat ze van 31 achter op 64 kwamen. De derde set was bijzonder span nend maar mevr. de Rooij-v. Sprang hielden het hoofd koel en wonnen met 6—3. Het herendubbel, de vierde partij kon de beslissing en de eerste set werd gemakkelijk door Noordermeer-van Sprang gewonnen met 62. In de twee de set precies het omgekeerde nl. 62 voor de tegenpartij. Om onbegrijpelijke redenen gaat het dan in zo'n set he lemaal fout. Maar de derde set ging weer veel beter en het resultaat was een 63 overwinning. Met deze uit slag was de stand 31 en de promotie een feit. OOSTFLAKKEE Burg. Stand over de maand mei '68. Geboren: Maria Geertruida, d.v. J. van Dam en C. J. v. d. Hoek, dB.; Loes, d.v. C. Smoor en A. van Dommele, Ot.; Erwin Peter, z.v. B. P. Carol en M. M. C. Boon, Ot.; Johanna Cornelia Maria, d.v. P. M. Broeders en M. C. Stoop, dB.; Gerard, z.v. G. Vos en M. C. 't Lam, Ogp.; Elisabeth Adriana, d.v. W. C. M. Buijs en C. A. van Peperstraten, d.B.; Johannis Marinus, z.v. J. C. Pol- lemans en W. H. Hameeteman, Ot.; Adriaan Maria, d.v. C. Duim en A. M. Hotting, Op.; Agatha Afina, d.v. Jac. Kik en J. van Vliet (geboren te Pur- merend en wonende te Ot. Overleden: Cornells Willem Buscop, 77 jaar, weduwnaar van F. Fun, Ogp.; Wilhelmina Marianna Kerpel, 73 jaar, echtgenote van Joh. Neels, Ogp.; Jan Marinus van Dis, 75 jaar, echtgenoot van A. M. Esselink, dB.; Aaltje Otter speer, 70 jaar, echtgenote van M. v. d. Ouden (overleden te Rotterdam en wo nende te Ot.); Catharina van Zanten, 75 jaar, weduwe van J. Vervloet (overle den te Dirksland en wonend, te dB.); Cornelia van den Doel, 58 jaar, echt- gen0te van K. Beijer (overleden te Poortugaal en wonende te Ot.). De laatste partij, het damesdubbel, mevr. de Rooy-mevr. v. Kempen, leek een nederlaag te worden. De eerste set werd met 63 verloren. Maar de twee de werd met 63 gewonnen, dus ook nu weer een derde set nodig om tot een beslissing te komen. De dames hebben zich goed geweerd en na lange strijd met 108 deze set gewonnen. Hiermee was dus de 41 overwin ning een feit. Dames en heren van dit team, jullie trainen is niet voor niets geweest en ■wanneer jullie ook a.s. winter in de sporthal spelen, dan zal het spelen in de eerste klas ook geen moeilijkheden opleveren. Beste meisjes en jongens! Deze week wordt er een raadsel ge plaatst, dat al lang, op onverklaarbare wijze, kwijt was, maar nu terecht is gekomen. Het mooie ervan is, dat de inzendster nooit gevraagd heeft, waar haar raadsel toch blijft. Het is blijk baar een geduldig meisje, dat haar beurt kan afwachten. Nu echter zal ik het raadsel een plaats geven; het wordt nu zachtjes aan tijd. JUNI-RAADSEL 3 X X X X X 1 2 3 4 5 6 XXXXXXXXXXX 7 X 8 X 9 X 10 X 11 X 1. Letter. 2. Woestijn waarin de kin deren Israels zich legerden. 3. Zoon van Ruben (Genesis 46). 4. Stad waar Rachab woonde. 5. Er zijn verscheide ne soorten van psalmen: Messiaanse psalmen, klaagpsalmen, boetpsalmen, dank- en lofliederen. Psalm 32 is een... (zoek maarhet woord uit de genoemde soorten). 6. Hoe heten de inwoners van Filippi? 7. Man van Naomi. 8. Vader van de overste, die werd aangewezen om de stam van Zebulon de erfenis in Kanaan uit te delen (Numeri 34). 9. Eén der kleine profeten. 10. Klein zoon van Lamech. 11. Letter. De inzendster heeft op de kruisjes- lijnen hetzelfde woord gezet. Die inzendster is Adriana Peene, Mid delburg. BRIEVEN Mattie R. Ouddorp. Hartelijk welkom in onze kring! Misschien leest opa uit Nieuwerkerk de krant ook wel; dan zal hij je naam wel zien staan. Is het vest al klaar, dat moeder aan het breien was? Het is een heel werk, hè? Is het voor jou soms? Sjaan H. Ouddorp. Nog gefeliciteerd met de verjaardag van Hans. En hoe is het zangreisje verlopen? Ik meen, dat jullie mooi weer hebben gehad. Heb ben jullie twee weken pinkstervakan tie gehad? Daar hoor je niet elke dag van! Mijn adres is en blijft: Oom Ko, „EUanden-nieuws", Middelharnis. Jeannet S. Krabbendijke. Jammer dat je twee keer moest schrijven. Dat kwam door je onoplettendheid, want ik had van te voren alles duidelijk gezegd. Deze week zal je dus in Antwerpen gezeten hebben, als je gezond was. En hoe vind je die stad? Niet gedacht, hè, van zo groot? In het vervolg hoor ik er wel van; je hebt daarvóór nog al een reis gemaakt, dus je zal veel te vertellen hebben. Truus O. Domburg. Jammer dat er niets van het verbouwen komt voor lopig. Ik ben wel eens in Aardenburg geweest, maar die speeltuin heb ik niet gezien. Eigenlijk kijk ik daar niet zo raar, want daar ben je toch te oud voor, om te schommelen en te wippen. Is de nieuwe knecht het al gewend? Hij zit een heel eind van huis, hè? Joke H. Ouddorp. Die „leuke mid dag", waarover je schrijft, nadert al meer en meer. Toch is het een gewich tige dag; vind je niet? En nu je vers je: Voor Joke! J a, hier staat nu echt een vers Op dit poesieblad, K eurig netjes van de pers, E n 't stond eerst in 't klad. H ier is een herinnering: Oom Ko uit de krant! En het eerst geschreven ding Kw^am nu in jouw hand. Juni 1968 Oom Ko Marietje M. Aagtëkerke. Jij hebt dat toelatingsexamen goed gemaakt, zeg! Ik hoop dat het zal gaan in de toekomst op die school. Hebben jullie zwemles sen in de „Goudvijver" van die gouden munten soms? Dat is leuk! Daar is dus wel een herinnering aan verbonden. Als de man of de vrouw, die de mun ten daar hebben verstopt, dat nog eens zagen! Groeit het geitje al? Magda P. Den Bommel. Alvast har telijk gefeliciteerd met je verjaardag. Ik hoop (het is nog even te vroeg) dat je die dag mag beleven, en nog vele keren nadien. Dat heb je niet goed, dat ik in dat dorp woon. Maar dat geeft niet, hè? Toch ben ik heel goed be kend op de plaatsen, die jullie heb ben bezocht. Nu is het maar een peu- leschilletje meer op school. En ik denk vast, dat je wel zal overgaan. Corrie O. Domburg. Dat kan ik nog niet zeggen, wanneer jou raadsel wordt geplaatst. Het gaat over het a-b-c, meen ik. Nog even geduld. Zal je zui nig omgaan met dat horloge? Het is een mooi geschenk, vind ik. Het is druk geweest, hoor! Gerrie K. Middelharnis. Als je dit leest, zijn al de examens achter de rug, geloof ik, als ik goed heb gele zen. Ik hoop dat het gelukt is. Het is een heel opstel geworden over de prach tige schoolreis. Wat hebben jullie veel gezien en genoten. Oom Bram weet wel waar er veel te beleven valt! Gehuwd: Willem van Dam 21 jaar Jannetje Dirkje Duim 21 jaar, beid te Ogp.; Jan Johannis van der Wel 21 jaar te Ogp. en Alida Wilhelmijj Knops, 20 jaar te Ot.; Petrus Johanig Maria Jacobs, 26 jaar te OssendrecH en Margaretha Maria van Vugt, 22 jaj. te Ot; Teunis van Splunter, 26 jaati Stad aan 't Haringvliet en Elisabei Jannetje Beijer, 21 jaar te dB.; Coru lis Ludovicus Vissers, 25 jaar te Oos terhout en Jacöba Adriana Heestei mans, 25 jaar te Ot. Ingekomen: P. M. van Sprang en m zin van Diemen naar Ot.; H. JVI. Baren drecht van Middenmeer naar Ot.; j, Dees-van Eek van Sommelsdijk liai dB.; J. C. van Drongelen-Tanis yj, Ouddorp naar Ogp.; N. J. van Schoii. wen-Hanse van Zierikzee naar dB,; u V. d. Heide van Middelharnis naar'ot' J. Brak van Middelharnis naar Ot.; i J. Stander van Middelharnis naar Ot D. J. M. Geers van Grootebroek naai Ot.J. A. Borgdorf f en echtgenote vai Wieringen naar dB. Vertrokken: N. v. d. Plas en van Ot. naar Zuidland; F, de Wit vai Ot. naar Zaandam; A. C. J. Kniese ïai Ogp. naar Haarlem; L. M. Buth-vai Dis van dB. naar Sommelsdijk; C. H A. de Weerd van dB. naar Huizen; S|. M. Jacobs-van Vugt van Ot. naar Oj- sendrecht; E. J. van Splunter-Beijei van dB. naar Stad aan 't Haringvliet; D. M. Polderman van Ot. naar Hilver sum; T. J. Brouwer de Koning van dB, naar Rotterdam; J. Gebraad van Ol naar Rotterdam; A. Arensman van dB, naar Amsterdam; J. A. Vissers-Hees- termans van Ot. naar Oosterhout; A J. Vervloed van dB. naar Middelharnis; B. P. Carol en gezin van Ot. naar Ca- pelle a-d. IJsel. Afkortingen: Azn. is Achthuizen; ffl is Den Bommel; Ogp. is Ooltgensplaai en Ot. is Oude Tonge. VARIA Ambtenaren in Zweden kunnen tij hun dertigjarig staatsdienstjubileim kiezen of zij een medaille van verdien ste willen ontvangen of een polshorlo ge. Tachtig tot negentig procent van ds 4000 jubilarissen die dit jaar voor 4 keus staan, geven de voorkeur aan een praktisch cadeau en kiezen het horlo ge. Waarmee zij de staat wel op koste» jagen, want een uurwerkje kost on; veer het dubbele van een medaille, (Elseviet) telt duizenden abonné's en wordt op Goeree-Overflakkei zo goed als huis-aan-huis celezenl Ineke V. d. B. Den Helder. Jij hebl goed je best gedaan, Ineke! De op singen zijn al compleet. Hoe of je maakt, lees ik nergens. En over komende vakantie zie ik ook nog niets staan. Je behoeft niet te vertellen over alles en nog wat, hoor, maar het is zomaar leuk. Johan K. Sommelsdijk. Hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag. Dat is maar enkele dagen meer, hè? Vind jt het al een goede leeftijd? Ik hoop het minstens zeven maal zoveel wordt En hoe is het 12 juni gegaan? Of dat je zusje geweest, die dat schreef! Ik vind de brief een beetje wonder lijk: twee briefjes en maar één naam; of heeft een ander ook een stukje ge schreven? Je moet me eens uit droom helpen, hoor! Jan van S. Stellendam. Neen, maand mei was over het algemeen masj koud. In juni hebben we tot nu al v zonnige dagen gehad. Ik snap niet g( wat het betekent: „Als je een scheids rechter van de dierenbescherming heK ga je de boot in." Is dat een beetjf voetballen misschien? Ja, daar heb het minste verstand niet van. Anja V. d. M. Middelharnis. J* zullen best zoveel hebben genoten f de kinderen op de schoolreis, of iws- schien nog wel meer. Verleden ja* ben ik ook in de dierentuin van Was senaar geweest. Ook wij hebben toe» gezien dat de zeehonden werden p' voederd. Vond jij niet dat die beesten vreselijk veel aten? De paradijshal v» den wij ook heel mooi! En wat was daar rustig! NelUe S. Nieuwe Tonge. Is het je pols toch nog goed afgelopen? He» je er geen hinder meer van? Fijn, je nu ook het verkeersdiploraa heöi Nu moet je die geleerdheid ma» goed in de praktijk brengen. Die fa)»' avond zal wel heel interessant geweest. Er was heel veel aan te aoc" eer het zover was, dat kan ik wel w- grijpen. Alie N. Melissant. .Tij hebt dus ook een diploma! Probeer er nog r"^^'' paar te behalen. Die reis naar BraW' moet zeker wel mooi zijn g^weej' Van dde appeltaart hebben jullie a*' maal wel heerlijk gesmuld, '^'^"„L Zeg Alie, zal je voortaan „Oom Ko ij de enveloppe zetten? Nu had je vergeten, en dan wordt de brief o' een ander op het kantoor opengemaa en dan moet niet. Allemaal de hartelijke groeten van Oom K« PRIJSWINNERS: Nellie Louwerse, Emmeloord Jna de Bruin, Geldermalsen Elly Schipper, Rotterdam Ad en Louis Ruissen, Creil Maarten Janse, Serooskerke /rijdag 21 juni Belt U VOO Of schrijft van het Psj Rijksstraat Wij delen on schilderszaal digdheden bekende Tre dragen aan Wij danken bevelen onze Refererend i zelfde voet voort te zetti i STRAATDIJ Wij hebben 3.70, 3.80, Desso, Bergi Overal aan f Kamerbreed Nieu-wer Voor het huis voor Aangezi< van I ma; acl ze Gebode (op 23-ji maand) besche Bovendis de cursu Schriftelijk misch diret Telefonisch ^♦♦♦♦♦♦♦♦1 l SBOWROO l Xeletoon ">lllIlllllllllll vindt U bij ders, snelho °Pruimings les gloedni STote voorr Ctreup - T

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 6