De studenten ws Plaids Aparte Delta-provincie nog niet aktueel Restauratie Ned. Herv. kerk te Dirksland laat al resultaten zien 's and j. keuyelaur Mpditatip Sommelsdijk Veel belangstelling voor wandelmars Oude Tonge Voltooiing eind volgend jaar verwacht FVCKORTEWECkZOON Vrijdag 21 juni 1968 No. 3696 ,50 it, ,95 ,75 ,95 t ,75 24 "s CHR. STREDSKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond in huis op de bank of in de auto lNÓNINGINmCHTm«^ Herdenking 40-jarig bestaan Gereform. Gemeente Eindavond huishoudschool BOUWMATFRIAT.EN Dirksiand lelef333 Zusterfiat wordt overgedragen Bloedtransfusie Den Bommel Fruitmanden en Fruitbalties „De Fruitcentrale'^ Wijziging en betaling abonnementsgeld -US vanuit t eerste 14.59.03 Biene- indeweij 2, 21, r 14. A. ster van m vrij- wegens WiUem Bommel, I r maak- ders een eugdher- "gen op -en met pe. Aan bus de en. Een- virerd al aan een van na volgende -en be n in de r in het belang- n toon- virezigen, e eigen- npootjes en bril- vemield „besto- n! de jeug- jes war de bos s er een 'e jeugd- zijn as- luisterde. _t lampi" n in de reis aan- rom met om pto' -iding en p gezel- ver- n. heef 17 (hf p V. dehe^ voor de PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SonunelsdJjk TeL (01870) 2629, na 6 uur 's avonds TeL 20 25 Giro 167B30 ABONNEIHENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per nrni. Bij contract speciaal tarief. de Hef J. va» Bij de vele problemen, -waarmede de regering en onze maatschappij -worste len voegt zich de laatste jaren meer en'meer dat van het -wetenschappelijk onderwijs (vroeger hoger onderwijs ge noemd). In de eerste plaats -wordt deze jorg veroorzaakt door de stormachtige eroei van dit onderwijs vanwege de enorme toeloop van studenten en voorts door de mentaliteit van deze jongelie den, die een gevaar dreigt te worden voor de geestelijke gezondheid van on ze maatschappij. Het zijn deze twee asepcten van dit probleem, die we hier aan de orde -willen stellen. In 1958, dus tien jaar geleden, stu deerden aan de diverse inrichtingen voor wetenschappelijk onderwijs de universiteiten, de technische, economi sche en landbouwhogescholen in to taal ongeveer 35.000 personen, waar van 28.700 mannelijke en 6300 vrouwe lijke. In 1965 waren deze cijfers respec tievelijk 53.000, 11.000 en 64.000. Thans loopt het totaalcijfer naar de 80.000, zo dat het aantal in tien jaar meer dan verdubbeld is. Het ligt voor de hand, dat deze enorme groei grote conse quenties schept voor de rijksfinanciën. Op de rijksbegroting voor 1968 staat GKRO ZANDPAD 32 BODDELHARNIS een post van bijna anderhalf mïljard alleen voor het wetenschappelijk onder wijs! Er moeten meer professoren, lec toren en wetenschappelijke ambtena ren komen; meer collegezalen en labo ratoria etc. -Vroeger studeerde -vrij wel alleen de zoons en dochters uit ge goede families; nu staat terecht de universiteit open voor ieder, uit welk nülieu ook, die de benodigde intelli gentie heeft. Maar dit betekent, dat het Rijk met studietoelagen in de vorm van beurzen en renteloze voorschotten moet bijspringen, een bedrag, dat voor 1968 is begroot op 120 miljoen gul den. Men kan zich voorstellen in welk tempo deze uitgaven zullen toenemen als men weet dat de schatting van tiet totale aantal studenten voor het jaar 1980 ongeveer 130.000 bedraagt! Nu reeds is het zo, dat het Rijk per jaar, alles meegerekend, in iedere stu dent ongeveer 35.000 gulden investeert. Hierbij zijn dus nog niet de bedragen, die de studentenouders als offer moe- te brengen om hun kinderen hoger onderwijs te laten volgen. Daar komt echter nog iets bij. Lang niet alle studenten maken hun studie at Een onderzoek heeft uitgemaakt, dat 40''lo van de Nederlandse studenten zijn studie voortijdig afbreekt. Er is uitgerekend, dat het totaalbedrag aan „weggegooid geld" bijna één miljard gulden bedraagt! En daarbij komen dan nog de bedragen die de ouders in die verloren gegane tijd in hun kinderen hebben geïnvesteerd. -Vooral bij de da- messtudenten is het verloop schrikba rend hoog: 70''/o van hen studeert niet af; een -vijfde deel ervan stopt er al binnen twee jaar mee. De oorzaak daarvan zal uiteraard meestal in een hu-welijk zijn te zoeken. Maar er is nog iets. De statistieken wijzen uit, dat van de meeste facul teiten slechts 10»/o der studenten afstu deert in de tijd, die ervoor staat. Deze loopt, zoals men weet, nogal uiteen: de studie in de theologie en de rechten is beduidend korter dan b.v. die in de medicijnen. Voor 90% duurt de studie dus één, twee of drie jaar langer. Van de technische en literaire studenten Icomt zelfs 10"/o -vijf jaar of langer te laat klaar. Dit kan natuurlijk te zoeken zijn in de mate van intelligentie, maar voor een aanmerkelijk deel ook in het feit, dat ze er maar met hun pet naar gooien. Het college-lopen is in Neder land niet verplicht zoals b.v. in Frank rijk, zodat ieder zijn eigen tempo kan aanhouden. De regering moet er echter maar voor zorgen dat de leerkrachten en de outillage gebaseerd zijn op het aantal ingeschreven studenten. We moeten dus helaas tot de conclu sie komen, dat het rendement van on ze universiteiten zeer veel te wensen overlaat en dat een deel van de studen ten wel een zeer merkwaardig gebruik maakt van de zuurverdiende belasting gelden van de burgerij. Gezien de nood. Waarin onze rijksfinanciën permanent verkeren en de schrikbarend hoge be lastingen, die moeten worden opge bracht, wordt het hog tijd, dat er van overheidswege maatregelen worden ge nomen om aan deze wantoestanden een eind te maken. We hebben het tot dusver slechts gehad over de „normale" toestanden in de studentenwereld. Sedert enkele ja ren en vooral in de laatste tijd is de situatie aan de universiteiten, vooral m andere landen, maar in mindere ma te ook hier, zodanig dat krachtig in- êrijnen van de overheid dringend ge wenst is. De dames en heren studenten "7 althans een deel van hen zijn zich nu bovendien nog in hevige mate met de politiek gaan bemoeien en met Welk een politiek! Vanuit -West-Duits land, Frankrijk en andere landen wor den onder hen denkbeelden geïmpor teerd, die ontleend worden aan zuiver revolutionaire ideologieën. Achter al fleze activiteiten, staat uiteraard het in ternationale communisme. Onze huidi ge maatschappij wordt ten onrechte J'pg steeds gezien als puur kapitalis tisch en het blijkt meer en meer dat m universitaire kringen het aantal ra- V dan die gelooft, is Hij dierbaar. (1 Petrus 2 7a) De apostel Petrus bemoedigt de ge lovigen in hun strijd en roept hun toe dat een kostelijk goed voor hen is weg gelegd. Die namelijk hun geloof bou wen op de hoeksteen Christus zullen niet beschaamd worden, zij zullen niet beschaamd worden in dit leven en zij zullen niet beschaamd worden in de dag van Jezus Christus. Bulten de gemeenschap met God stelt alles teleur. Telkens weer valt het ons tegen. Ook datgene waar -wij zulke verwachingen van hadden. Wanneer wij het eenmaal bezitten valt het te gen; het vult ons leven niet volkomen. Er is een gebrek aan alles wat gezien wordt, het is tijdelijk en teleurstellend. Maar, zegt Petrus, die op Christus bouwt, die zijn hoop en Vertrouwen op Hem richt, wordt niet beschaamd! Die in Hem gelooft, heeft hier reeds een goed dat nimmermeer vergaat. Wat is het dan groot zo'n vaste ankergrond te kennen. Hebben wij die niet, dan zijn -wij aan alle stormen overgeleverd; wij hebben geen enkele hoop te koeste ren dat het schip van ons leven niet te pletter zal slaan op de rotsen van Gods hete toom. Wie ook het roer van ons levensschip in handen heeft, of -wijzelf, óf de duivel, óf vrienden, óf -vriendinnen, niemand is zo ervaren op de zee van dit wankele leven dat hij het door onweer en stormgedruis heen naar de haven der rust zal kunnen sturen. Maar hebt gij Christus uitgeroepen als Koning over uw leven, laat dan de hel vrij woeden. Al -vreest u duizend maal dat Zijn doorboorde handen het zullen begeven als wereld en satan ze dreigen te vermorzelen, weet, dat die handen, die sterk genoeg waren om in het dodelijk tijdsgewricht Zijn God vast te houden, nu het roer niet zullen los laten, nu Hij verheerlijkt is boven he mel en aarde. Al bent u hier niet iheer dan een belaste en vermoeide pelgrim, door velen veracht en miskent, uw uitzien is toch naar de Heere, de enige Rots waarop u wenst te bouwen. Die waar lijk geloven in God en hun hoop stel len op Zijn barmahrtigheid zijn meest hongerigen en dorstigen. Hun geloof is dik-wijls niet sterker dan vloeipapier; het vertoont vlelcken en gaten, ze scha men zich ermee voor de Heere te ver schijnen, en toch is er soms zoveel lief de in hun kranke ziel dat „al gaf iemand al het goed van zijn huis voor deze liefde, men zou het ten enermaale verachten." Al is Jezus met vele sluiers ver borgen. Hij is de gelovige dierbaar als Hij voorgesteld wordt onder offers en altaar. Als Hij gezien wordt in Manna en Steenrotswater. Als Hij licht af straalt als de -vuurkolom en schaduw geeft als de wolkkolom. Hij is dierbaar als het Kind in de kribbe, die kwam om de wil des Va ders te doen. Die voor rebellen en vij anden goed spreekt bij de Vader, zo dat ze in het verderf niet nederdalen, maar getrokken met mensenzelen en touwen der liefde komen om aan te bidden aan Zijn voeten. Hij is uitnemend dierbaar als de met doornen gekroonde en met bloed bemorste Borg van zondaren. Hij is dierbaar als -wij Hem -vinden als een arme bedelaar aan deur van ons hart, waar Hij staat en klopt en wacht, totdat Hij opengedaan wordt. O, duizendmaal ipoeten -wij ons schamen als Hij zoveel licht in onze zwarte ziel werpt, dat -wij Hem kennen die de ganse nacht reeds stond te wachten om binnengelaten te worden. Ja, Hij is dierbaar vanwege Zijn werk in ons, wanneer Hij de zonde temeder werpt en onze ziel toespreekt: ik moet heden in uw huis blijven. Hij is dierbaar als Hij bij ogenblikken het stempel op Zijn werk in ons zet, door bij Geesteslicht te doen zien dat ook die dingen waarvan -wij twijfelden of ze door Hem gedaan zijn, door Hem geteld worden als Zijn eigen werk. Ja, Hij is zelfs dierbaar in Zijn be straffing, maar dit zien wij vaak van- achteren. Toch ook reeds in de ver drukking, zo Hij ons kracht geeft om het te dragen en -vrede geeft in alle strijd en moeite; ook dan zelfs is Hij ons dierbaar. O, zondaar, zo u Christus niet bemint, is er niets wat waardig is bemind te worden. Wie heeft Zijn waarde ooit in een weegschaal gewogen en de lengte en diepte van Ztjn liefde gemeten? Al wat aan Hem is, is gans begeerlijk. Toen Luther Hem zag kwam hij van de hel in de hemel. Toen kon hij alle zegeningen van het pausdom missen en vreesde de banbliksem van verdwaas de mensen niet. Met Christus kunnen -wij slagen en droefenis als een wonderlijke zielespijs aanvaarden, en verwachten de dag, dat Hij ons ellendige -vreemdelingen aan de deur van 's Vaders huis van Zijn sterke schouders zal laten zakken. Wij zullen dan sterk genoeg zijn om zonder zonden eeuwig te zingen van Gods goe dertierenheen. Laat ons de pinnen niet te vast slaan, wij hebben hier geen blijvende stad, maar -wtj zoeken de toekomende. Is hier een glimp van aangezicht be ter dan het tijdelijk leven, straks zul len -wij Hem zien zoals Hij is en één maal in die haven geankerd, zullen stormen en regenvlagen ons niet meer deren. Dan ga ik op tot Gods altaren, Tot God, mijn God, de bron van vreugd; Dan zal ik, juichend, stem en snaren Ten roem van Zijne goedheid paren. Die, na kortstondig ongeneugt. Mij eindeloos verheiigt. L. Huisman dicaal-linkse elementen zowel onder de professoren als onder de studenten in snel tempo toeneemt. Het wordt meer en meer duidelijk, dat een heel of half communistische ideologie zich van vele geesten heeft meester gemaakt. Men kan gerust stellen, dat een groot deel van de 160.000 Parijse studenten zich als een stom werktuig laat gebruiken door de grote regisseur van revoluties in Peking Mao Tse Toeng, zodat de Franse hoofdstad het toneel werd van barricaden, vechtpartijen met de poli tie, brandende auto's, rode en zwarte vlaggen. Toen ook de arbeiders met de ze beweging werden meegezogen, heeft het zelfs er op geleken, dat het zo sterk geachte bewind-De GauUe het onderspit zou moeten delven. Regerin gen en zelfs rechters laten zich inti mideren met het gevolg, dat de oproer kraaiers steeds brutaler worden. Ze hebben hun eigen beroemde leiders: in Frankrijk Cohn-Bendit, in Duitsland Dutschke en in Nederland Ton Regtien. Aan al die demonstraties, schermutse lingen met de politie en eindeloze cha otische vergaderingen offeren duizen den studenten zonder bezwaar een kost baar studiejaar op. We kurmen zo langzamerhand wel de •vraag gaan stellen aan deze studenten: „Wat willen jullie nu eigenlijk, stude ren of agiteren?" Dat ze meeleven met het politieke gebeuren is best, maar dit gaat thans buiten alle proporties. Stu denten zijn nu niet bepaald de eerst geroepenen om leiding te geven aan politieke acties. De studie moet num mer één zijn. De bemoeizucht van dit soort studenten ligt buiten alle ver houdingen. Dit is des te te bedenke lijker, omdat het hier steeds gaat om links-radicale acties. Het communisme wordt in de kaart gespeeld door het hou den van optochten en collectes voor de Vietcong, door een fel anti-Amerikanis me, door aanvallen op het Telegraaf- gebouw in Amsterdam en door de éne demonstratie na de andere. Het treu rige daarbij is bovendien, dat een deel van de professoren hier achter zit: mannen als Delfgaauw, Röling, Roscam Abbing (nota bene theoloog!), -VVertheim etc. Ook zelfs hoogleraren van de V.U. als de Gaay Fortman, Van Zutphen, Verdam e.a. spelen hierin, zij het op wat gematigder -wijze, een rol. Zo wordt de geest onder de studenten volkomen vergiftigd. Het gevolg is o.a. dat de Amerikanen zich meer en meer van Europa distanciëren met als conse quentie, dat West-Europa op de duur ten prooi valt aan het communisme. We aanschouwen thans onder onze z.g. gees telijke elite een verblinding en een ver warring, die het ergste doet vrezen voor de toekomst van onze Westerse beschaving. Wat moet er van onze maat schappij terecthkomen als de leidslieden in spe van ons volk zulk een verder felijke richting inslaan? Door de liberale senator S. J. v. d. Bergh is dinsdag in de Eerste Kamer de vorming van een aparte Delta-pprsviiicie gesuggereerd. De nieuw te vormen provincie zou het gebied omvatten, gelegen tussen de Nieuwe Wa terweg en de Westerschelde. De idee is dhr. v. d. Bergh kennelijk inge geven omdat z.i. het Rijrmiondlichaam in haar huidige opzet niet voldoet waarom hij een spoedige verandering in de vorm van een nieuw in te richten pro-vincie gewenst acht. Inmiddels meldt de dagbladpers dat noch de Commissarissen der Koningin in Zuid-Holland of Zeeland, noch de burgemeesters van Rotterdam en Vlissingen, noch de voorzitter van de Rijnmondraad iets voor de gedachte van senator v. d. Bergh voelen. Uit hun uitspraken blijkt overigens dat de gedachte niet nieuw is en onder ling wel eens is besproken. Eenstemmig zijn zy in hun oordeel dat thans de tijd daarvoor nog niet rijp is. Het commentaar in het Alg. Dagblad van de Commissaris der Koningin in de Prov. Zuid-Holland, Mr. Klaassesz sprak ons wel aan; hij zei: „Het lijkt mij een niet te verwezenlijken plan; ik geloof dat we een provincie zouden krijgen van een te onevenwichtige structuur. Het overwicht van Rotterdam als enige stad van aUure en dan nog in de Noordoosthoek gelegen zou een veel te zwaar wegend karakter krijgen. Het lijkt me ook voor Zeeland een onaanvaardbare zaak." MIDDELHARNIS Maandag 24 juni a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Gereformeerde Ge meente te Middelharnis werd geïnsti tueerd. Voor de herdenking daarvan wordt een speciale kerkdienst gehou den, die geleid zal worden door de consulent ds. P. Blok van Dirksland. Naar -wij vernemen zal ook ds. A. de Blois en de vorige predikant ds. G. Mouw aanwezig zijn, die een kort woord zullen spreken. Aanvang van deze dienst 7.30 uur. OUDDORP A.s. woensdag 26 juni om half acht zal in het Ver. gebouw te Ouddorp de jaarlijkse „eindavond" van de Chr. Landbouwhuishoudschool worden ge houden. De belangstelling voor dit voor Ouddorp jaarlijkse evenement zal ongetwijfeld weer groot zijn. De zaal gaat om zeven uur open. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bijeenkomst N.C.V.B De N.C.V.B. nodigt belangstellenden uit tot bijwo ning van haar bijeenkomst op dins dag 25 juni a.s. in gebouw „Jeugdha- ven," Kerkepad te Middelharnis. Aan vang half acht. Als spreker komt ds. L. S. den Boer te Sassenheim over het onderwerp: „Het gesprek in het gezin". De afdelingen van Dirksland, Den Bommel en Oolt- gensplaat zijn deze avond te gast. Bloedtransfusiedienst. A.S. maandag 24 juni van 69 uur zal er weer ge legenheid ziJn tot het geven van bloed voor de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis in de veiling hallen te Middelharnis. DIRKSLAND A.s. -vrijdag 28 juni. 's middags om 3 uur zal door de architect en de aan nemers de langs de Boezem gebouwde zusterfiat aan de Stichting Het van Weel Bethesda Ziekenhuis worden over gedragen. De bovenverdieping van de flat is reeds door de bewoners in gebruik ge nomen. Gaarne wijzen we op de mogelijk heid dat ook de inwoners van Den Bommel en de Zuidzijde een halve li ter bloed kunnen afstaan op de a.s. maandagavond te Middelharnis te hou den afname-avond. Voor de donors is een bus ingelegd die om 7,15 uur van af de haven bij Den Bommel vertrekt, om 7.20 uur uit de Zijdzijde en om 7.25 uur vanaf de Kranendijk. ---------O--------- Al meer dan 450 deelnemers hebben zich laten inschrijven om te kunnen bewijzen dat ze zaterdag best 5-10-15- of 20 kilometer kunnen tippelen in de wandelmars die de gymver. O.K. te Oude Tonge tegen morgen, zaterdag 22 juni heeft uitgeschreven. Daarbij zijn 26 groepen genoteerd. Weth. de Vos van Oostflakkee zal de opening ver richten en waarschijnlijk ook de wissel- beker uitreiken die door meubelhan- del fa. Kosten is beschikbaar besteld. Voor elke deelnemer is er een herin- nerings-medaille. Wanneer het weer meewerkt zal het zaterdag rond Oude Tonge een waar wandelfestijn zijn, de mars van 15 en 20 km. voeren zelfs over de Grevelin- gendam. De start vindt plaats om half 3 van af Café „Sport" op de Kaai. Het start- bureau is vanaf half twee geopend. Aanmeldingen kunnen nog worden gedaan bij de heer A. de Korte, Ruich- rokstraat 27 te Oude Tonge. KffftC«<KtKfHCm«i De kerkgangers in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland zullen ongetwijfeld met verlangen uitzien naar het uur waarop de gerstaureerde kerk in gebruik ge nomen zal kunnen worden. Ze kunnen gerust zijn, met de dag vorderen de werkzaamheden en de fa. Huurman uit Delft staat er garant voor dat het be helpen met de huidige ruimte in het al gereedgekomen koor zal worden be loond met een kerk die er zijn mag! Met grote precisie worden zelfs de kleinste details naar historische ge gevens gerepareerd, gerestaureerd of zo nodig opnieuw aangebracht. Wat in 1836 nog een „verbetering" werd genoemd wordt nu als „onverant woord" beschouwd. Zo was het o.m. met de ramen in de kerk die tot voor dien nog bestonden uit kleine in lood gevatte glasruitjes. De ramen waren ook veel kleiner als de huidige met het gevolg dat er maar weinig licht binnenkwam en het bij gebrek aan electrisch licht al gauw te donker ■werd. De natuurstenen ramen maakten plaats voor veel minder sierlijke ijze ren met grote glazen ruiten. De ramen worden thans weer tot hun oorspron kelijke grootte teruggebracht, weer wor den natuurstenen traceringen en on derdorpels aangebracht. Ook de pilaren met de sierlijke ka pitelen zullen in hun oude luister wor den teruggebracht. De natuursteen is al vanonder een witte kalklaag tevoor schijn gekomen en ook de kapitelen zul len zo'n zorgvuldige behandeling krij gen. Meerdere pilaren waren aan de onderzijde lelijk ingehakt maar ook die verminkingen zullen keurig worden bij gewerkt met het daartoe geëigende ledensteen. De plaats van het orgel en de kansel wordt gewijzigd, beiden waren aan vankelijk tussen koor en kerk aange bracht, het orgel zal nu tegen de to- renwand worden geplaatst. De kansel komt waarschijnlijk tegen een der pila ren. Het orgel dat in 1803 uit Meche- len werd aangekocht voor de somma van f 1275,zal geheel worden ge- restatureerd, momenteel is het prach tige instrument opgeslagen in een der lokalen van de vroegere chr. school. Ook de kansel die met het gehele kerk gebouw in 1923 een laatste verfbeurt kreeg zal geheel worden gerestaureerd. Momenteel wordt hard gewerkt aan het exterieur van de kerk, de fa. Huur man probeert voor de winter „onder dak" te zijn zodat ook in de komende winter de werkzaamheden kunnen doorgaan. Ook van de dakconstructies moest veel worden vernieuwd omdat een torsoort daar zijn verwoestend werk had gedaan. Ook het plafond wordt geheel vervangen met eikenhou ten delen, bij een eerdere „restaura tie" bleek men daarvoor zelfs grenen hout te hebben gebruikt! Zware eiken houten steunbalken worden naar bo ven gehesen nadat ze door ambachts mensen zijn bewerkt. Verwacht wordt dat zonder tegen slagen de restauratie van kerk en toren alles onder auspiciën van Mo- Speciaal in het opmaken van B. V. d. Veer Telefoon 2682 Westdijk 36 MIDDELHARNIS Het koor heeft haar oude luister herkregen. Zo gaat de hele kerk straks worden numentzorg eind volgend jaar ge reed zal zijn. Hoe het gaat worden is al enigszins te zien in het al voltooide koor. De grotere kerkruimte zal ech ter een veel imposanter aanblik bie den. Geschiedenis Het kerkgebouw werd waarschijn lijk in 1483 uiteraard als Rooms Katholieke Kerkgebouw gesticht en waarschijnlijk gewijd aan Johannes de Doper. In de kerk zijn vroeger vier altaren geweest waarvan de nissen in het koor weer tevoorschijn ziJn geko men. In het koor was vroeger een schildering aanwezig voorstellende de Heiland en de twaalf Apostelen. In 1866 werd het met een grijsachtige omber- kleur overgeverfd. Het koor werd kort na 1871 als vergaderruimte ingericht; door het aanbrengen van een houten vloer werden meerdere grafzerken aan het oog onttrokken. Thans zijn ze weer te voorschijn gekomen en zijn ze in de vloer van het koor ingemetseld. De oudste zerk dateert uit 1507. VOOR BETER f^ --^ NAAR DE HIDDELHRRNIS-TEL.-23Z8 MIDDELHARNIS Geslaagden Chr. V.L.O. Koos van Schelven te Sommelsdijk met B en M, Joop Keuvelaar te Middelhanis met B. en M, Dineke Arensman te Stad aan 't Haringvliet met M. Anke Verrijp te Oude Tonge (met M.) Ineke Verwoerd te Stad aan 't Haringvliet (met M.) STAD AAN 'T HARINGVLIET Bloedtransfusiedienst. A.s. maandag 24 juni van 69 uur zal er weer gele genheid zijn tot het geven van bloed voor de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Roode Kruis in de veiling hallen te Middelharnis, vertrek van de bus om 7.15 uur vanaf het „Trefpunt". Vriendelijk verzoeken -wij onze s abonnees die normaliter het s abonnementsgeld per giro of via m de Bank voldoen het verschul- M digde bedrag voor het volgende kwartaal (het derde) zo mogelijk voor 1 juli op onze girorekening 167930 over te mken. 1 Het abonnementsgeld voor „Ei- g landen-nieuws" moest met ingang s van juli met het geringe bedrag J van f 0,25 per kwartaal worden verhoogd, waarmee het kwartaal- s bedrag op f 3,25 is gekomen. Zij, wier abonnementsgeld per g automatische giro wordt overge- g maakt gelieven het Girokantoor s tijdig van deze wijziging in ken- g nis te stellen. s Met -vriendelijke dank, Administratie J „EUanden-nieuws" M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1