Gladiolen- plantgoed Fa.J.G.BaltusSZonen 1 of 2 timmerlieden Foto Hameetemao Nieuws Tuinbankstel Zendingssamenkomst op Goeree-Overflakkee Verwen Vader ook eens! foto - film - en diagebiel Financieel overziciit Burgerlijiie Stand Tuinbouw- gereedschappen vrijstaand woonhuis t Woensdag Geliaiitdag I Kievit's Slagerij gediplomeerde gezinsverzorgsters C. V. d. Veer Contactdag Coop. Aardappelbewaar- plaatsen Woningruil A.A.v.cl.Wekke 1 AANGEBODEN; Tuinstcselen en parasols A.A.v.d.Wekke VERSCHENEN: BIJBELS DAGBOEK WASMACHINE accordeon-les geven I Bestel uw VISITEKAARTJES bij Drukkerij Gebrs. de Waal Langeweg 13 - Sommelsdijk ee V. Splundei UIT DS KSRKEM Mr. en. Mrs, T. Hager geven kennis van het voor genomen huwelijk van hun jongste dochter JANNY MARIA ELBERDINA met Mr. PIETER JOHN DE RUYTER jongste zoon van Mr. en Mrs. P. de Ruyter. D.V. is de huwelijksvoltrek king 21 juni 1968 in de First Chr. Reform. Kerk door de Dss. John Botting en Fred Metzger. 2268 Kast 47th Avenue Vancouver 16, B.G. Canada Toekomstig adres: Los Angeles, California. Inplaats van kaarten Op 15 juni a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders JOH. VERDUIN en O. VERDUIN-VOS jte herdenken dat zij 40 jaar getrouwd zijn. Dat ze nog lang ge spaard mogen blij ven, is de wens van hun dankbare kinde ren en kleinkinderen. Eindhoven: M. Verduin W. Verduin-Eenjes Rita en Elly Middelharnis, juni 1968 Eendrachtstraat 27. Gelegenheid tot felici teren op maandag 17 juni na 7 uur n.m. in „Jeugdhaven", Kerke pad, Middelharnis. ïs:5:^;5SS:^^SSS:SSS;^!5:52^ Vrijdag 14 juni a.s. hopen onze geliefde ouders JAC. DE BAKKER CORN. DE BAKKER SNIJDER hun 50-jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen 's Gravenhage: Jac. de Bakker B. J. de Bakker- Englebert Den Bommel: J. de Bakker B. M. de Bakker- Knöps Middelharnis: L. Appel-deBakker M. Appel Den Bommel, 14 juni 1968. Oranjestraat 1 Deze dag hopen wij in familiekring te her denken. 1908 - 1968 D.V. dinsdag 18 juni a.s. hopen wij met on ze kinderen, behuwd-, klein- en achterklein kinderen de dag te her denken dat wij 60 jaar geleden in het huwelijk traden. MARÏNUS KLIJN PIETERNELLA VAN DAM Zij die van hun be langstelling wensen blijk te geven zijn van harte welkom op 19 juni a.s. Ouddorp, juni 1968. Julianaweg 7 Aangeboden: door-zonwo- ning 8 X 6 m. Beneden woonkamer, keuken, hal en W.C. Boven 3 slaapkamers en douche. Vliering te be reiken met VLiso trap. Vóór en achtertuintje met schuur. Huurprijs f 34,05 per week inclusief centrale verwar ming. Gevraagd: soortgelijke wo ning e.v. zonder centrale verwarming op Overflakkee of Schouwen-Duiveland. In lichtingen: C. J. QUAKTEL Asmusstraat 9 HELLEVOETSLUIS Onze lieve oma en opa JAC. DE BAKKER CORN. DE BAKKER SNIJDER hopen op vrijdag 14 juni a.s. hun 50-jarige echtvereniging te her denken. Wij wensen hun nog vele jaren toe. 'sGravenhage: Ineke Den Bommel: Jaap Rien Lia Erna Middelharnis: Ada Den Bommel, 14 juni 1968. Oranjestraat 1 Maandagavond 9.45 uur behaagde het de Heere van leven en dood tot onze diepe droefheid plotseling van onze zijde weg te nemen mijn in nig geliefde man en onze geliefde zorgzame vader, broeder, behuwdbroeder, oom en neef WILLEM HOLLAAR echtgenoot van I Neeltje Mefler in de ouderdom van 68 jaar en 10 maanden. Allen die hem van na bij gekend hebben be seffen wat wij in hem verliezen. Ons van uw deelne ming ovetuigd hou dend. Ouddorp: Wed. W. Hollaar- Meijer Melissant: Kr. Hollaar C. Hollaar-Soeteman Ouddorp: J. Hollaar J. S. Hollaar-Tanis Ouddorp (Z.H.), 10 juni 1968. Oosterweg 30 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op vrijdag 14 juni a.s. des nam. 2 uur. in grote verscheidenheid. Flakkees Land- en Tninbouwhuis Julianalaan 1 - Dirksland Telefoon 511 in vele soorten eri maten. Alles jong goed, van kralen geteeld. Oogst 1968. Herenweg 29 Egmond Binnen (N.H.) Telefoon (02206) 1221 - 1129 Flakkee's Land- en Tninbouwhuis Julianalaan 1 - Dirksland Tel. (01877) 511 geschreven door predikan ten der Geref. Gemeenten, ledere dag een meditatie van 1 bladzijde groot, met vermelding van 2 Bijbelge deelten welke in verband met het behandelde Schrift gedeelte van die dag, kun nen worden gelezen. Achterin het dagboek zijn voor de Chr. Feestdagen speciale meditaties opgeno men. PRIJS f 14,75 Bestel uw exemplaar bij BOEKHANDEL DE WAAL Zandpad 118 Middelharnis Te koop te OUDDORP met garage. Landelijke omgeving. Telefoon (01878) 570. Brieven onder no. 2716 bu reau van dit blad. Dames^ die graag bij ver dienen kunnen bij Moara Shira Consulente worden om bestellingen op te ne men van schoonheidsartike len. Bel of schrijf naar mevr. C. Buys, Rayon In- spectrice, Langeweg 39, Sommelsdijk, Tel. (01870) 20 39. TE KOOP: met verwarming Merk „Miele 65". Zeer bil lijke prijs.Adres: Binnenweg 11 Sommelsd\jk Wie wil mijn dochtertje van 9 jaar Liefst privé. Brieven onder no. 2740 bur. van dit blad. Op zaterdag 15 juni 1968 D.V. zal er een zendings middag worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge. Aanvang 3 uur. Sprekers: Ds. J. P. VERKADE te Nieuwe Tonge. Onderw. Het welbehagen des Heeren. Ds. J. CATSBURG te St. Maartensdök. Onderw. Wasdom des Woords. Ds. W. L. TUKKER te ZwoUe. Onderw. Uit grondeloze barmhartigheid be houden. dhr. J. R. VAN BEEK te Zeist. Slotwoord over het Zendingsveld. Einde 5 uur. Na afloop is er gelegenheid tot het kopen van souvenirs. Alles ten bate van de zending. Alle zendingsvrienden van Flakkee en om geving zijn hartelijk welkom. 500 gr. gehakt half-om-half panklaar 2,— 500 gr. Speklappen 1,40 I 500 gr. Braadvlees (rund) 3,25 J 500 gr. iets doorregen rundvlees 2,90 4 500 gr. varkenslappen 2,95 X WESTDIJK 40 MIDDELHARNIS X GEREF. VERENIGING VOOR ZIEKENZORG EN MAATSCHAPPELIJK WERK te Schiedam (Z.H.) heeft bij haar afd. gezinsverzorging enige plaat sen beschikbaar voor liefst met enkele jaren ervaring. Salaris, vakantie, vakantiegeld e.d. volgens Rijks regeling. Er wordt gewerkt onder deskundige leiding. Goed contact tussen bestuur en mede werksters. Woonruimte beschikbaar. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door de secretaris, de heer P. Brandenbiirg, Aleida- straat 6a, Schiedam, tel. (010) 26 10 05. GEVRAAGD AANNEMERSBEDRIJF X Kaaidük 6 Herkingen Tel. (01876) 342 J al vanaf! kuntuhoo^i eisen i aan uw nyk Vasana'szljn immers preij in uw mast, i^ kleuren uwt' Dirkdoensweg 5 Ouddorp - Tel. 01878-j|j Voor Vaderdag staan wij voor U klaar ma een grote sortering op WESTSTRAAT OUDDORP Tel. 0187811! In de voorbijgegane week werd de wereld opnieuw opgeschrikt door een vreselijke moord. Voor de tweede maal viel een Kennedy door moordenaars hand. Een diepbedroefde familie bleef in een rouwend Amerika achter. Hoewel dergelijke gebeurtenissen de effectenbeurzen niet onberoerd laten, hield men toch het hoofd koel. De aan vankelijk afwachtende stemming gaf geen koersverliezen van enige omvang. Integendeel tegen het einde van de week werd de stemming vaster met oplopende koersen. Onder de interna tionale aandelen was vooral Unilever krachtig in herstel. De week werd op een koers van f 135,90 afgesloten. De overige internationals deden het wat rustiger aan. Philips sloot op f 144, een stijging van f 4,ten opzichte van vorige week. De koers ging hier vooral door binnenlandse vraag omhoog. De Olies stonden deze week opmerkelijk onder druk, vooral door buitenlandse verkopen. Toch bleef ook dit fonds goed prijshoudend. Er zijn aanwijzin gen dat de groei van de winst zich on verminderd voortzet, zodat dit aandeel vast niet „op de plaats rust" zal blijven staan. Nadat de laatste paar weken de koers van Hoogovens weinig veran derde schoot deze week omhoog tot f 119.90. Ook AKU kon wat aan het koersniveau toevoegen. Lokale Markt. De verzekeringsaandelen vonden de ze week ruime belangstelling. De con stante groeikracht van het goed gelei de Nedlloyd concern wekt verwachtin gen voor een bonus in de toekomst. Nationale Nederlanden stegen van 670% tot 693%. Nadat het inschrijvingsma teriaal voor BiJliton wat geruimd schijnt te zijn werd ook hier de lijn omhoog duidelijk hervat. Albert Heyn was deze week aan grote schommelingen onderhevig wat voor dit Ie klas groeiaandeel wel meer het geval is maar kon toch de week op een hoog koersniveau afsluiten. Ook OGEMj het over diverse landen verspreide nutsbedrijf kwam deze week aanmerkelijk hoger af. De inzin king mede veroorzaakt door enkele te leurstellende factoren werd weer over wonnen. Het aandeel kwam op de laat ste beursdag in de belangstelling, door dat in principe overeenstemming werd bereikt voor de overneming van Wil helm Böhmer Geselschaft für Electro- bedarf te Dordmund. Het betreft hier een handelsbedrijf met een grote om zet op het gebied van eleactrotechniek en centrale verwarming. De belangen van OGEM en de EEG worden hierme de versterkt. Met betrekking tot fusies en ovema- ma valt deze week ook weer w^at te vermelden. Allereerst bracht van Gel der een bod uit op de Leeuwarder Pa pierfabriek. Ook in deze branche is be hoefte aan expansie. De aannemerswereld werd verrast door het bericht van zeer nauwe sa menwerking tussen de vennootschap pen Verenigde Bedrijven Nederhorst te Gouda en Machinefabriek Braat N.V. te Rotterdam. Het goederen- en dienst- pakket van V.B.N, wordt door de toe voeging van Braat aanmerkelijk ver ruimd. Het tapijtaandeel Bergoss deed het bijzonder goed. In één dag kon het betaalbare dividend worden ingelo pen. Een verdere groei behoort onge twijfeld tot de mogelijkheden. Uit de verschenen jaarverslagen tip pen we het volgende aan: KLM behaalde in het boekjaar 1967/ 1968 een nettowinst van f 63,18 min. tegen f 81,54 min in het topjaar 1966/ 1967. Voor de toekomstige financierings behoeften gaat de KLM over tot het uitgeven van een Eurodollarlening. Bij van Berkel steeg het exploitatie resultaat, maar door extra hoge af schrijvingen daalde het winstresultaat met f 2 min. tot f 3 min. De verhogde afschrijvingen waren noodzakelijk we- 'gens de structuerel veranderingen. Bij de DAF fabrieken NV te Eindho ven is de gang van zaken in het afge lopen boekjaar bevredigend geweest. De omzet steeg in 1967 met 21.3 »/o. Voor het lopende jaar is men eveneens opti mistisch. Het bedrijfsresultaat van de Gruyter is teleurgesteld geweest. Het daalde met f 7.1 min tot f 7 ton verlies. De oorzaken voor dit slechte re sultaat zijn de tegenvallende omzet groei, kosten van het nieuwe verkoop systeem. MIDDELHARNIS Burg. Stand over de maand mei '68. Ingekomen: Nelly P. van Zon, Som melsdijk van Noordwijk. D. van Weel, geb. van Weel, Sommelsdijk van Nieu- werkerk a.d. IJssel. Ant. Mar. Joh. Janssen, Sommelsdijk met gezin van Goes. J. M. den Hollander met echt genote, Middelharnis van 's Gravenhage Corn. P. van Breugel, Middelharnis van Rotterdam. M. Hartman, Sommels dijk, van Putten (Gld.). Abr. Schrier, Middelharnis van Rotterdam. L. M. Buth, geb. van Dis, Sommelsdijk van Oostflakkee. M. Poortvliet, geb. Lugt- hart, Sommelsdijk van Dirksland. C. A. Zuiderwijk met gezin Middelharnis van Delft. H. Th. M. Bakx met gezin. Nieuwe Tonge van Breda. E. J. van Splunter, geb. Beijer, Stad aan 't Ha ringvliet van Oostflakkee. C. van Ves- sem, Middelharnis van Zierikzee. Ch. B. van den Boogert, Middelharnis van Rotterdam. Th. Netten, met gezin, Mid delharnis van Delft. Adr. Joh. Ver vloed, Middelharnis van Oostflakkee. KL Vroegindeweij, geb. van Oosten- brugge, Sommelsdijk van Dirksland. M. H. van der Valk, Middelharnis van Rotterdam. W. Stemerding, geb. Naber, met gezin, Middelharnis van Haarlem mermeer. Adr. Markus, Middelharnis van Dirksland. Vertrokken: Jac. Joh. Nipius, Stad aan 't Haringvliet naar Vlissingen. Joh. Looij, Nieuwe Tonge naar Bloemendaal. Joz. Adr. van Eek, Sommelsdijk naar Oostflakkee. E. J. Stander, Middelhar nis naar Oostflakkee. H. Hordijk, Mid delharnis naar Naaldwijk. J. Brak, Mid delharnis naar Oostflakkee. H. van der Heide, Middelharnis naar Oostflakkee. A. J. Peeman, Middelharnis naar Nieuwveen. J. Breen, Sommelsdijk naar Rotterdam. Geboren: Hendrik Brooshoofd, Nieu we Tonge. Pieter Thomas Looij, Nieu we Tonge. Jacquelina Christina Breur, Sommelsdijk. Margaretha Springvloet Dubbeld, Sommelsdijk. Mattheus Jan Leendert Vroegindewei, Sommelsdijk. Jan Willem Groenendijk, Middelhar nis. Margot Briek, Middelharnis. Mar tina Elizabeth Koningswoud, Stad aan 't Haringvliet. Rinus Anne Lugtenburg, Nieuwe Tonge. Rijk Jan van Asperen, Stad aan 't Haringvliet. Adriaan van Dis, Middelharnis. Adrianus Johannes Timmer, Middelharnis. Overlijden: Leuntje de Gans, geb. Lodder, Middelharnis. Jelier Pieter Wesdijk, Middelharnis. Mechelina Os- seweijer, geb. Meijer, Nieuwe Tonge. Kaatje Kamerling, geb. Bakelaar, Som melsdijk. Martha Paulia Bekker, geb. van Soest, Sommelsdijk. Maria van Nimwegen, geb. Noteboom, Sommels dijk. Dirk Vermaas, Middelharnis. Huwelijken: A. P. Dees, oud 22 jaar en J. A. van Eek, oud 20 jaar. A. Schrier, oud 24 jaar en W. M. Polder, oud 22 jaar. E. J. Stander, oud 23 jaar Obligatiem.a'rfkt. Op 14 juni zal de inschrijving worden opengesteld op 6W/o 25 jarige staats obligaties tegen een koers van 99Vo. Het bedrag wordt na de inschrijving vastgesteld. Pakhoed zal binnenkort f 35 min. obligaties uitgeven het pros pectus zal binnen enkele dagen ver schijnen. Reeds eerder wezen we op de emis sie van KLM. Deze gaat 20 min con verteerbare obligaties uitgeven. Men is benieuwd in welke mate het ver trouwen in ons luchtvaartfonds is weer gekeerd. Er zijn aanwijzingen voor een ver dere rentestijging op de kapitaalmarkt. Dit zal vooral bij de grotere beleggers tot voorzichtigheid manen ten opzichte van inschrijving op de nieuwe staats lening. De afgelopen week waren de ver schuivingen op de obligatiemarkt ech ter nog van geringe aard. en P. C. Koole, oud 25 jaar. J. Jonge- jan, oud 25 jaar en M. C. Appel, oud 22 jaar. A. J. Vervloed, oud 20 jaar en W. Kievit ,oud 19 jaar. F. W. J. Mans- velt Beek, oud 26 jaar en E. J. Mijs, oud 27 jaar. N. de Jong, oud 22 jaar en L. C, Noteboom, oud 21 jaar. W. C. Melissant, oud 36 jaar en E. A. Lok horst, oud 21 jaar. DIRKSLAND B-urgf. Stand over de maand mei '68. Ingekomen: H. M. Leijdens van Delft (Melissant); A. A. Visbeen en gezin van Goedereede (Melissant); A. van Lenten van Goes (Dirksland); L. Bakker en gezin van Rotterdam (Dirksland). Vertrokken: A. Markus en gezin naar Middelharnis (Dirksland); J. Bokma naar Echteld (Dirksland); H. Hameete naar Goedereede (Melissant); M. Lugt- hart, w.v. Poortvliet, P. naar Middel harnis (Dirksland); E. C. van den Broek naar Goedereede (Dirksland); K. van Oostenbrugge, e.v. W. Vroegindeweij naar Middelharnis (Dirksland); J. M. Hendrikse naar Driebergen-Rijsenburg (Herkingen); L. J. Grootenboer, e.v. H. Mol naar 's Gravendeel (Dirksland). Geboren: Wilhelmina Helena, dochter van M. van der KJooster en L. van Dijk (Dirksland); Cornells, zoon van C. J. Goedegeburue en A. van der Vliet (Dirksland); Willem Jacobus, zoon van L. M. Grootenboer en W. Breeman (Middelharnis); Dimmen Adrianus, zoon van T. Rameijs en M. T. van der Velde (Herkingen); Lambertus, zoon van J. Troost en G. van Bladel (Dirksland); Dirk, zoon van W. A. den Hertog en IJ. M. Struik (Dirksland); Barend Johan nes, zoon van J. T. Troost en W. Be- zemer (Melissant). Overleden: C. van Zanten, 75 jaar, w.v. J. Vervloet (Oostflakkee); G. Jon ker, 77 jaar, e.v. L. Hardendood (Mid delharnis); J. Mackliet, 69 jaar, e.v. N. van den Hoek (Middelharnis); A. W. Knops, 82 jaar, w.v. J. C. van Es (Dirksland); M. Bakewel, 60 jaar, (Mid delharnis); C. Wamaer, 78 jaar, e.v. S. M. van Dijk (Dirksland); P. Both, 81 jaar, e.v. L. C. van der Klooster (Dirks land); G. Boeter, 68 jaar, e.v. J. H. ter Steege (Middelharnis); N. de Bloeme, 57 jaar, e.v. P. Molenaar (Melissant). Gehuwd: E. de Man, 27 jaar, chauf feur, wonende te Dirksland en C. M. M. van der Mast, 19 jaar, zonder beroep, wonende te Melissant; W. Vroeginde weij, 27 jaar, expeditieknecht, wonende te Middelharnis en K. van Oostenbrug ge, 22 jaar, zonder beroep, wonende te Dirksland; H. Mol, 28 jaar, tuinder, wo nende te 's Gravendeel en L. J. Groo tenboer, 25 jaar, zonder beroep, wonen de te Dirksland; D. Jansen, 19 jaar, atlasmachinist, wonende te Middelhar nis en M. Bestman 17 jaar, zonder be roep, wondende te Herkingen. GOEDEREEDE Burg. Stand over de maand mei '68. Geboren: Maartje Leni, dochter van J. Tanis en L. G. de Leeuw (Ouddorp Z.H.); Rudi, zoon van G. Hogerwerf en H. W. Nieuwland (Stellendam)Joost, zoon van P. van den Berg en A. D. G. M. Eikhout (Goederede); Maria Janne tje, dochter van J. Visser en D. C. Westdij k (Ouddorp Z.H.); Centrina Cor nelia, dochter van N. E. Flikweert en S. de Jong (Ouddorp Z.H.); Klaas Hen drik, zoon van H. van der Veen en W. Rietveld (Stellendam); Comelis Da niel, zoon van W. Melissant en M. van der Klooster (Ouddorp Z.H.); Aart, zoon van J. Bakelaar en M. van Splun- der (Ouddorp Z.H.); Maarten Caspar, zoon van R. F. Balke en A. C. van Meerten (Bussum); Krijntje Johanna, dochter van F. A. WUmsen en K. van Wijk (Stellendam); Jacoba, dochter van A. Roon en J. M. van Seters (Stellen dam); Daniël Johannes, zoon van J. Moerkerk en D. C. Westdij k (Ouddorp Z.H.); Maartje, dochter van P. Akers- hoek en J. Grinwis (Ouddorp Z.H.); Leonard Cornell Peter, zoon van J. M. Westhoeve en J. C. van Oosterhout (Ouddorp Z.H.); Jacoba Enuna, doch ter van P. Coppée en J. J. Mosselman Ouddorp Z.H.). Gehuwd: K. Tanis, 24 jaar (Ouddorp Z.H.) en K. J. Sperling, 24 jaar (Oud dorp Z.H.); J. van Drongelen, 20 jaar (Oostflakkee) en J. C. Tanis, 20 jaar (Ouddorp Z.H.); H. Hameete, 24 jaar (Dirksland) en H. L. Koese, 20 jaar (Stellendam); H. Tanis, 23 jaar (Goe dereede) en E. A. Moerkerke, 20 jaar (Ouddorp Z.H.); A. Breen, 18 jaar (Oud dorp Z.H.) en N. Hoek, 17 jaar (Oud dorp Z.H.) Ondertrouwd: P. D. Vlietland, 22 j., (Ouddorp Z.H.) en A. Moerkerk, 20 jaar (Ouddorp Z.H.); L. Kristel, 21 j., (Stellendam) en H. M. Strehlau, 17 jaar (Rheine Duitsland); J. Schellevis, 22 jaar (Middelharnis) en E. J. Klijn, 19 jaar (Ouddorp Z.H.); P. Westdijk, 21 jaar (Ouddorp Z.H.) en J. T. Hoek, 17 jaar (Ouddorp Z.H.). Overleden: Jan Grinwis, echtgenoot van C. Lokker, 79 jaar (Goedereede); Kommer van der Wende, echtgenoot van A. de Vogel, 85 jaar (Ouddorp Z.H) Klaas Mastenbroek, 63 jaar (Ouddorp Z.H.); Kasper Westdijk, echtgenoot van A. Breen, 74 jaar (Ouddorp Z.H.); Aal tje Human, echtgenote van L. van Kop pen, 75 jaar (Stellendam); Paulus Nag- tegaal, 79 jaar (Stellendam); Lena Pad mos, weduwe van K. Tanis, 86 jaar (Ouddorp Z.H.); Leimis van der Linde, echtgenoot van G. Non, 60 jaar (Oud dorp Z.H.). Overleden te Rotterdam: Jacob Ta nis, weduwnaar van J. Tanis, 61 jaar (Ouddorp Z.H.). Ingekomen: G. Hogerwerf en gezin (Stellendam) van Oostakker België; H. Hameete, (Stellendam) van Dirks land; G. Roos en gezin (Goedereede) van Niedearlaasphe (Duitsland); E. C. van den Broek (Stellendam) van Dirks land; R. F. Balke en gezin (Ouddorp Z.H.) van Bussem. Vertrokken: G. H. de Gooijer en ge zin (Ouddorp Z.H.) naar Soest; A. J. Klink (Stellendam) naar Rotterdam; J. C. van Drongelen-Tanis (Ouddorp Z.H.) naar Oostflakkee; P. Bemhart-Vermaas (Ouddorp Z.H.) naar Dordrecht; C. Gie- len en gezin (Stellendam) naar Spijke- nisse; M. van de Zande (Stellendam) naar Rotterdam; A. A. Visbeen en echtgenote (Ouddorp Z.H.) naar Dirks land; H. A. de Poel (Ouddorp Z.H.) naar Papendrecht. NED. HERV. KERK Beroepien te Haaften en Arnemuiden J. Koele te Nijkerk. Goudszwaard J. Kruijt te Hilligersberg. Nw. Lekkerland J. V. Rootselaar te Bameveld. Doom- spijk S. de Jong te Houten. Monster W. Vroegindeweij te Katwijk aan Zee. Aangenomen naear Rijssen E. M. Bakker te Tholen. Bedarikt voor Genderen, Kampen, Melissant, Schelluinen, Wezep en Wijk bij Heusden E. M. Bakker te Tholen. Oud Al bias en Dinteloord G. Voordijk te Mastenbroek, Zoetermeer C. Vos te Gouda. Enschede. Er zijn in Enschede ern stige moeilijkheden gerezen rond de prediking. De Centrale raad voor Recht zinnig Hervormden, onthult dat er in 1959 in de centrale kerkeraad een ge heim besluit is genomen dat zowel recht- als vrijzinnige leden van de kerkeraad alle diensten zouden bijwo nen en alle predikanten zo zouden preken, dat beide modaliteiten zich er mede zouden kunnen verenigen. Dit had tot resultaat, dat er van een wer kelijke prediking naar Schift en Belij denis totaal niets maar kwam. Thans hebben de rechtzinnige kerkleden ge weigerd nog langer hun vrijwillige bij drage te betalen omdat zij de rechte prediking, de pastorale verzorging en de catechese missen. De kerkvoogdij heeft nu een advo caten kantoor ingeschakeld om door De besturen van de Coöp. aarö pelbewaarplaatsen in het Zuidws zullen a.s. 27 juni op Voorne-Puttei jaarlijkse contactdag houden. Het programma ziet er als vol tien uur: ontvangst en koffie ini dorpshuis in Oudienhoorn. half elf: welkomstwoord en b uiteenzetting over de situatie Voorne en Putten door de ontc gende coöperatie, een kort woord door de voorzit van de kontaktcommissie, de li H. van Beek elf uur: inleiding door de lieeri C. V. d. Sluys, hoofdredaktemt De Boerderij over het onderw „schaalvergroting bij de prodii! moet samengaan met schaalver} ting bij de afzet" gedachtenwisseling half één: aperitief en koffiemai (lunchpakket) twee uur: rondrit met bussen 4 Voorne en Putten. Mondelingenl lichting en route kaartje. Ba aan enkele belangrijke punten» de Maasvlakte. zes uur: aankomst in Oostvot (met de eigen auto's). Borrel warme maaltijd in hotel Het II pen van Marion, Zeeweg I lefoon 01885-2789). sommatie en dreiging met rechtsmï regelen haar doel n.l. de invorderingi kerkelijke bijdragen te bereilien, De raad van Rechtzinnig Hervom* heeft nu een financiële commissie! gesteld, die de belangen van deze* dreigde kerkleden zal behartigen. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Ooster Nijkerk en ïrl zenveen D. Braam karid. te Leidi dorp. Schoonebeek L. Buitenhuis Oosterwolde. Bodegraven en Zuidwl H. Alsmeier te Laar (Did.) Emmeloi D. Pasman te Alkmaar. Bevenvijli V. Leeuwen te Pernis. Aalten J. T" te Zwijndrecht. Aangenomen naar Amsterdam X^ d. Stoel, laatst pred. bij de Vrijgemaai kerk te Amsterdam. Bedankt voor Huizen R. v. d. Beri Bodegraven. Capelle a.d. IJssel m muiden J. v. d. Stoel te Amsterda GEREF. KERKEN (Vrijgemaaltt) Beroepen te Hattem R. te Velde Schildwolde. Zutphen B. de Vos te ij Boer. Grootegast R. Wigboldus te De zijl. Bedankt voor Monster B. de vos Ten Boer. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Gouda G. Bijkerk te O Beijerland. Aangenomen naar Nijkerk R. Ko» Ameide. Bedankt voor Maarssen, G. Bijw te Oud Beijerland. De Hoog-W. H. lema te Leeuwarden. Maassluis C. hage te Den Haag-Centrum. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Kootwijk A. Kok te vliet en C. v. d. Poel te Yerske. Beroepen te Oostkapelle F. Ha* te Bonthuizen. Kootwijk A. K"'' Poortvliet. .j Bedankt voor Rotterdam-Z. en sen G. Schipaanboord te Apew»^ Ridderkerk J. Karens te Nieuwerke* KAMPERLAND Predikbeurt. Woensdag 12 Pf 7.30 uur zal in de Ger. Gemeente hier een predikbeurt worden waa nomen door ds. J. van Vliet van 'i tekerke.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 4