grammofoonplaat Kantoorjuffrouw Prov. Waterstaat luidde de klok BERNARD ZN. leerling-verpleegsters Weinig Bïjbellieiiiiis Zie, iioe verheugd YIIDER is Nieuw kantoor door Br. Terluin geopend „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 I HOOIBOUW-MACHINES Fa. P. DE HEUS Zn. Tour- en sta-caravans Serveersters of l^eliners Leerlii^g serveersters Hulp in de spoeike&sken aad Oostflakkee 11 juni 1968 „et 'n mooie PLATENKOFFER of mlschlen Onze grote voorraad en advies garanderen succes. jirZIEKHANDEL SPECIALISTEN OP AFSPEELGEBIED KADE 7—9 TeL 2172 MIDDELHARNIS m In het ZWEEDSE RODE KRUIS ZIEKENHUIS te ZIERIKZEE kunnen worden geplaatst voor de opleiding tot het diploma Ziekenverple ging A, die 1 september a.s. begint. Bezoldiging, vergoeding van dienstkleding en van reiskosten overeenkomstig de landelijke regeling. (Aanvangssalaris 284,boven kost en inwo ning; a.o.w.-premie voor rekening van werkge ver). Gedurende de vooropleiding wordt het nor male salaris betaald. Sollicitanten dienen in het bezit te zijn van ULO- of INAS-diploma of een gelijkwaardige opleiding te hebben genoten en moeten op 1 september de leeftijd van 17 jaar en 7 maanden hebben bereikt. Zij, die aan deze voorwaarden niet voldoen, kun nen eventueel worden geplaatst als adspirant- leerling-verpleegster. Sollicitaties te richten aan de adjunkt-direktrice, die bereid is alle gewenste inlichtingen te ver strekken, (tel, 01110 - 2555). vindt U bij ons in grote voorraad, zoals schud- ders, snelhooiers, harkkeerders, ja wat U ook zoekt S opruimings prijzen. 10 tot SO'/o KORTING en al- j les gloednieuw, ook in gebr. hooibouwrmachines s grote voorraad. Komt zien. M I Greup - Tel. (01860) 2643 - (bö Oud Beierland) Te koop: Ruime sortering Caravanbedrijf Slaakweg Telefoon (01106) 659 Heinkenszand RESTAURANT „GREVELINGEN" Midden Grevelingen Tel. ((01113) 462 vraagt voor zo spoedig mogelijk e.v. alleen voor de avonduren en weekend. Tevens zoeken wij voor de leiding van de be diening een BETROUWBARE REPRESENTA TIEVE KRACHT die in staat is de bedrijfsleider bij afwezigheid te vervangen. Gevraagd voor spoedige indiensttreding met ervaring in het voeren van correspondentie en met enige kennis van de Franse taal. Persoonlijk aanmelden bij: Kffm Bi Azaleastraat 25 Sommelsdyk Tel. 2978 (Vervolg van pagina 2) sarom werd besloten een verzoek te 'hten tot de Ministers van Binnenland- Zaken en financiën een aanvullende ifrage uit het Gemeentefonds voor it volgend jaar t.b.v. de aanschaffing in twee brandspuiten te mogen ent ingen. Aankoop grond in Achthuizen Van mej. M. A. L. C. J. Vercruysse Moureau c.s. te Toumai, werden kele percelen grond aangekocht, ge- ten in het bestemmingplan „Achthui- n," groot 11.520 m2 voor de prijs in f 24840,—. Dhr. de Jonge toonde zich wat ge serveerd, hij was er gezien de aringen bang voor grond aan te pen. Zijn vraag was of er op korte fmijn een bestemming aan kan wor- '1 gegeven en of pacht vergoedingen i. in de prijs zijn begrepen. De voorz. wees dhr. de Jonge erop it er grond nodig is voor de uitvoe- 'g van de bestaande plannen die bin- iikort ter visie worden gelegd. i.De eerste jaren wordt er niet ge- 'uwd" vreesde dhr. de Jonge. Het blijft voorlopig bij deze aan- »P", beloofde de voorz. De pacht ver- «dingen bleken niet in het genoemde Tag te zijn Inbegrepen. Exploitatie-verordening, lelijk ding! pe exploitatie-verordening bouwter- wen in de gemeente Oost Flakkee die vaststelling werd aangeboden werd 'T dhr. J. van Dam „een vreselijk bevonden kan er geen wijs wie stelt eigenlijk zo'n ding. op? s wil het voorstel graag aanhouden 'we het allemaal begrijpen!" gaf I te kennen. l'Wij hebben hetzelfde euvel onder- 'M waarom we hebben getracht in de •lichting duidelijk te maken waarom 't^ gaat!" antwoordde de voorz. iJe verordening geeft zo verklaarde Voorz. de mogelijkheid niet-bouw- P8 grond te verkopen; we worden w stroppen gevrijwaard, daar kunt op blindvaren." Ons zijn door de Ver. Gemeenten ons aller hoedster enkele modellen overlegd waarvan ■,f*f meest leesbare hebben uitge- m.' De raad stelde daarop de ver- demng vast. Delegatie verhuur Fort Prins Frederik e raad ging accoord met het voor- de bevoegdheid tot verhuur van lort Prins Frederik voor recreatie- Qoeleinden aan b. en w. te delege- JJit geldt niet de verhuring van het sraurant, de Don Jon. Het uit 1720 daterendet klokje op het voormalig gemeentehuis van Sommels- dijk, thans het nieuwe kantoor van de Provinciale Waterstaat, heeft vrijdag morgen met ëen driftig geklepper de bevolking kond gedaan van de opening van Waterstaats nieuwe home. Het was de Directeur, Ir. G. Terluin, die met een druk op de knop de bel in werking stelde. In een prettige speech gaf dhr. Terluin ietwat verwonderd dat het allemaal zo mooi geworden was een terugblik op de tijd dat het district Flakkee het met aanmerkelijk minder had moeten doen. In een kort openingswoord had het Hoofd van de Dienst, dhr. Kuiper al gewezen op de bijzondere banden die dhr. Terluin met Flakkee binden, een opmerking die dor dhr. Terluin ten volle werd onderschreven. Uit oorlogs- en rampjaren bewaart hij de dankbaar ste herinneringen. Met enig vermaak herinnerde Ir. Terluin zich hoe in de twintiger jaren bij de Prov. Waterstaat de gedachte had geleefd dat het wegenplan ook dat van Flakkee in 25 jaar gereed zou zijn, een daarop afgestemd beleid werd na de oorlog radicaal veran derd waarna ook een golf van vaste aanstellingen volgde. „Het wegenplan moet immers steeds weer aan de ver- keersbehoefte worden aangepast" ver klaarde dhr. Terluin. „De wegenbouw en daarmee het ingebruiknemen van cultuurgronden neemt geen einde" po neerde hij om agrariërs onder zijn gehoor wetend daaraan toe te voe gen;" Zolang alles nog niet is geas falteerd kunnen we aardappels blijven verbouwen!" Dhr. Terluin herinnerde eraan dat in 1947 de eerste „huisvesting" een huur- bedragje van f 7,per week bedroeg. Met genoegen kon hij aan die tijd in Rondvraag In de rondvraag informeerde dhr. de Jonge of het is toegestaan van een on bewoonbaar verklaarde woning een zo- merwoning te maken. Dat bleek toegestaan, echter zal niet weer een vergunning voor permanente bewoning worden verstrekt. Ook naar de nog aan te leggen „kindertunnel" werd door dhr. de Jon ge 'geïnformeerd. De voorz. antwoordde dat de begro ting, die mede door Waterstaat moet worden opgesteld nog niet is ontvan gen. de Wilhelminastraat terugdenken ter wijl toch de ruimte zo beperkt was dat de tekenaars lepelsgevsójs stonden te werken! „De hoofdkantonnier stond ach ter een soort nachtkastje, we konden niet zo heel veel doen maar toch heb ben we veel voorbereid dat nooit is uitgevoerd" schertste spr. Later werd de woning in de van Aerssenstraat ge kocht waarvoor recentelijk een ingrij pend verbouwingsplan was opgesteld, dat met het in zicht komen van het nieuwe onderkomen niet werd uitge voerd. Ir. Terluin herinnerde zich dat van het thans in gebruik genomen gebouw was gezegd: „Het staat er kant en klaar, er hoeft niets aan te gebeuren!" Al met al had de verbouwing en in richting toch nog zo'n f 100.000,ge kost waarvoor dhr. Terluin naar hij verzekerde bij G.S. hard heeft moeten pleiten. Een groot compliment richtte spr. tot de ambtenaar, dhr. L. Driesse die zich als een perfect architect had doen kennen. Groot was spr. erkente lijkheid voor het feit dat dhr. Driesse een architect en daar mee een fors architectenhonorarium overbodig had gemaakt. Ook dankte hij de aannemer, dhr. v. d. Put, dhr. Kievit die de centrale ver warming aanlegde. „Als de tekenaars met koude handen moeten tekenen is het uw schuld." vond Ir. Terluin waar op dhr. Kievit antwoordde: „we wonen 200 meter hiervandaan!" Verder werd dhr. Gibbels dank gebracht voor het perfecte aanleggen van de electriciteit; „We wonen 500 meter hiervandaan" antwoordde dhr. Gibbels prompt. Ook de schilders Driesse en van den Boo- gert werden dank gezegd, alsook de 6 dames die de gordijnen gratis hadden gemaakt. „We zullen zo verklaarde Ir. Ter luin tenslotte in ernst, toewijding en eenvoud ons werk blijven doen, we zullen onze dienstverlenende taak in eenvoud blijven uitoefenen. „Met een druk op de knop stelde Ir. Terluin daar op de bel in werking waarna hij het kantoor voor geopend verklaarde. Gelukwensen Gelukwensen werden gesproken o.m. door de heer L. P. Akershoek, dijk graaf van de polder Goeree. Ook dhr. Akershoek onderstreepte de dank die Flakkee aan dhr. Terluin verschuldigd is. Hij bood aan dhr. Kuijper een prach tige electrische klok aan. Ook door dhr. Mijs, dijkgraaf van het Waterschap „De Dijkring Flakkee", werden de waarderende woorden tot Ir. Terluin onderstreept. „U hebt ons uit de modder gehaald en nog elke dag plukken w^e de vruchten daarvan. Moge u de stormachtige ontwikkelin gen op Flakkee niet enkel volgen maar zelfs voorblijven!" hoopte dhr. Mijs. Prachtige wegen Over de piekfijn onderhouden Pro vinciale wegen op Flakkee wilde de heer Geerling, directeur van het Water leidingbedrijf het wel eens hebben! Vooral over de vorzieningen die 's win- Een kijkje in het interieur van het nieuwe gebouw van de Prov. Waterstaat aan de Voorstraat te Sommelsdijk. ters worden getroffen was dhr. Geer ling bijzonder tevreden. Bewonderd Na de receptie hebben de genodig den het prachtig kantoor bewonderd. Provinciale Waterstaat heeft thans de beschikking over een bijzonder doelma tig kantoorgebouw waarin het voor de ambtenaren prettig en efficient werken zal zijn. Toen vorige maand in de Tweede Kamer een herziening aan de orde was van de IJkwet, haalde het S.G.P. Ka merlid Ir. H. van Rossum, daarbij de woorden van de Spreukendichter aan: „Tweeërlei weegsteen, tweeërlei efa is de Heere een gruwel." (Spreuken 20 10, 23). Mevr. Brautigam van de Partij van de Arbeid hoorde het woord „efa" en dacht waarschijnlijk, dat ir. Van Ros sum minachtend over de Eva's, over het vrouwelijke geslacht sprak. Min of meer sarcastisch vroeg zij de spreker: „Is Eva ook een weeginstrument of een weegwerktuig?" Ir. van Rossum heeft daarop mevr. Brautigam de betekenis van het Woord efa uitgelegd en toegelicht, dat dit met „Eva" niets te maken had. Een efa was een inhoudsmaat voor droge waren. In het Oude Testament komt het woord vele malen voor; in de Israëlietische wetgeving wordt er meer malen op gewezen, dat het Volk „een volkomen en een gerechte efa zou heb ben. Lev. 19 36 en Deut. 25 15. Uit Jesaja 5 10 en Ezra 45 11 blijkt, dat een efa dezelfde maat had als de bath, een-maat voor natte wa ren. Een Egyptisch papyrus uit 289 j. vóór Christus meldt, dat meelbloem in Palestina gemeten werd met een maat, die correspondeerde met de Egyptische artaba en een inhoud van 21,8 liter had. MIDDELHARNIS Beroepen. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is een beroep uitgebracht (toez.) op ds. J. T. Cazander te Scherpenzeel. Beroepen predikant bezoekt de ge meente. De bij de Herv. Gemeente be roepen predikant, ds. J. T. Cazander van Scherpenzeel, hoopt woensdag 12 juni de gemeente te bezoeken, 's Avonds half acht zal hij voorgaan in de Dienst des Woords. OUDE TONGE Goede opbrengst. De Pinkstercollec te t.b.v. de Zending heeft in de Herv. Kerk een bedrag van f 1400,opge bracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 3