BUIJSSE KindeAfw^kfe. ORQelS in öe „qouöen öelta" Aciiter de grenspaal Goude anders dan andere Diijes en Daijes Sommelsdijk - Remonsiranise kerk toQdeKru KERKNIEUWS Uiv Modehuis Zondagsdienst artsen NSU van lï NSU van 1! l^erkopii inschrijl WOONI Bladz. 3 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 24 mei ijMjjdag 24 mei 1!| Wat zich aanvankelijk aandiende als studentendemonstraties in Parijs is uit gelopen op een massale staking in ge heel Frankrijk, waarbij miljoenen werknemers zijn betrokken, met als doel: het aftreden van president De GauUe. Hetgeen zich in de afgelopen twee weken in Frankrijk afspeelt, is in we zen niets anders dan een opstand tegen de regering en het zou wel eens de in leiding kunnen worden tot een revolu tionaire beweging, waarvan het einde nog niet is te zien, laat staan te over zien. De stakende studenten hebben een actie losgemaakt, die zij zich onbewust zijn geweest, hoewel de leiding kon be grijpen dat de stemming bij vele Fran sen zo is, dat elke actie wordt aange grepen tegen De Gaulle. Land van staMngen. Frankrijk is altijd het land van de stakingen geweest en nergens is men zo vlug geneigd om dit „uiterste middel" aan te grijpen als in het land van Jeanne d' Are. Wanneer het woord „sta king" valt, zijn de communistische en andere linkse vakbonden op hun qui vive. De aanleiding tot de ontwrichting van het gehele leven in Frankrijk vormde de eisen van de studenten tot hervorming van de universiteiten. De studenten aan Frankrijks meest be roemde universiteit, de Sorbonne in de hoofdstad Parijs, zetten hun eisen kracht bij door in staking te gaan. Na bloedige straatgevechten en na sluiting voor een week van de universiteit be haalden zij een overwinning: de her vormingen aan de universiteit, die zij o.m. met betrekking tot de examens eisten, zullen worden doorgevoerd. De linkse anarchistische studenten- groep met een zekere Cohn. Beudit aan het hoofd, zette de staking voort als protest tegen het optreden van de po litie. Toen was het hek van de dam. Niet alleen sloeg de staking over naar andere Franse universiteiten, maar de linkse vakbonden kwamen in het ge weer. Zij zagen de kans schoon om hun grieven tegen het regiem - De GauUe op daadwerkelijke wijze tot gelding te brengen. Opgekropte tegenstand. De tegenstand t.a.v. de Gaullistische politiek, die de laatste jaren is gegroeid, heeft zich als een ware vloedgolf baan gebroken over het gehele Franse land. De opgekropte tegenstand is losgebar sten op een manier, die niemand eigen lijk voor mogelijk had gehouden in het Frankrijk van De GauUe. Dat miljoenen werknemers, zowel in overheidsdienst als in het particuliere bedrijfsleven, tegelijk zo demonstratief tegen het regeringsbeleid hun stem zou den verheffen, had zelfs de Franse pre sident, die ijlings van een bezoek uit Roemenië terugkeerde, niet verwacht. De roep om zijn aftreden, die deze week steeds luider weerklonk, zal De Gaulle nauwelijks beroeren, want deze staats man heeft in het verleden meermalen bewezen, dat hij „eigenwijs" kan zijn. Natuurlijk heeft hij dan nog het recht aan zijn zijde, want een staatsman, die opzij gaat voor straatterreur is zijn ge zag kwijt en ondermijnt ook zelf het gezag. Waar wij belijden dat de over heid Gods dienaresse is, zal het duide lijk moeten zijn, dat wij de stakingen en de straatterreur onvoorwaardelijk en ten strengste afkeuren. Staken betekent voor ons nog altijd je ambt en plicht, die wij tot Gods eer hebben te verrichten, verzaken en straatterreur, ja alle geweld tegen een wettige overheid, is een grijpen naar de anarchie. Afwachtende houding. Het deed daarom wel wat vreemd aan dat de Franse regering maandagavond nog geen (strenge) maatregelen afkon digde, wanneer de stakingen zouden worden voortgezet. Inmiddels werd wel een volledige schoolstaking m.i.v. woensdag j.l. afgekondigd. President De Gaulle heeft wel „bij zondere" kabinetszittingen gehouden, dinsdag en gisteren en het kabinet heeft toen enkele maatregelen getroffen. De regering wilde blijkbaar ook afwachten hoe het parlement zou oordelen over de motie van wantrouwen, die de linkse oppositie heeft ingediend en die woens dag is behandeld. Wanneer de regering ten val zou worden gebracht, zou dit een zaak zijn voor het gehele land, zo werd van Gaullistische zijde tevoren reeds gezegd. Het moet dan ook niet voor onmogelijk worden gehouden, dat Frankrijk deze week op een keerpunt is aangeland, dat nieuwe verkiezingen of een volksstemming voor de deur staan, of dat de kiemen worden gelegd voor zulk een actie, die uitloopt op een open lijk treffen tussen de voor- en de te genstanders van De Gaulle. Dit laatste zou een burgeroorlog kunnen betekenen, hetgeen een ramp voor Frankrijk zou zijn, die zijn weerslag zou hebben in geheel Europa. God beware dit land daarvoor. Hoe het ook zij, op De Gaulle en zijn regering rust een zware verantwoorde lijkheid, want het wel en het wee van Frankrijk staan op het spel. Ontbreke het hen niet aan wijsheid om die be sluiten te nemen, die dienstbaar kunnen zijn aan de vrede en het geluk van hun land. DIRKSLAND Duitiensport. Wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. Eerste duif 14.43, laatste duif 15.33. 293 km., 220 duiven. 9.40 gelost. J. Roodzand 1, 13, 14, 19, 51. Joh. Wol- fert 2, 3, 6, 30. KI. Wolfert 4, 11, 20, 54. Comb. V. d. Groef-Knöps 5, 9, 33, 40. C. A. Kort 7, 25, 29, 53. A. de Vogel 8, 24, 34. L. Arensmart 10, 15, 39, 45, 46, 52. A. Mans 12, 17, 38, 42, 48. Comb. Kastelein-Kamp 16, 35. Comb, de Jong- Leune 18, 27, 36. W. Nieuwland 21, 22, 26. B. Leidens 23, 43, 44, 47. Joh. Doom 28, 41, 50. M. V. d. Baan 31. H. Klink 32, 49. M. Nachtegaal 37. caballero CONSTANTE KWAUTEIT - 25 STUKS f 1^0 RIJMEN VAN TIJMEN Een soort melkoorlog. Is er weer ontbrand. En dat alles in ons Vredig Nederland. Thans zijn boer en burger, 't Meest er mee gebaat. Zodat het de melkboer, letewat wel schaadt. Volle melk, die brengt men. Zomaar aan de man. Hier en daar vier duppies, Voor een hele kan. Is men aan verdunde, Jaar en dag gewend. Nou, dan is men zeker. Wel heel erg content. Hoe zal het verlopen, Is nog niet bekend. Bij de melkoorlog. Zien we nog niet 't end. Vredesconferentie, Is zeer nodig hier. Dat gaf twee partijen. Stellig veel plezier. Frankrijk is zeer onrustig. Staken tot en met. Velerhande bakens. Worden er verzet. De studenten hebben Een begin gemaakt. En toen is heel Frankrijk, Als op hol geraakt. Is het nog te remmen. Ginder bij de Gaulle? Ja, de revolutie. Maakt er aardig school. Staken en bewaken. Horen er thans bij. 't Been in 't lid te krijgen. Is een heel karwei. En het is zo nodig, Dat het gauw geschied. Onrustzaaiers zijn er Schier op elk gebied. Naar de vredestichters. Wordt er nu gezocht. Frankrijk was weer even Hevig uit de bocht. Vijf en dertig rijkaards Gingen elders heen. Oorzaak? De belasting. Die te hoog hier scheen. 't Loopt in de miljoenen, Wat men medenam. Zodat dus ons Holland, Op de koffie kwam. Men wil zich niet schikken, Onder zeker juk. Dus men zocht het elders. Men gaat stuk voor stuk Z'n geluk beproeven, Buiten onze grens. En dat gaat zeer velen. Nogal goed naar wens. Ondertussen is er Heel wat afgetapt. 'n Soort geldtransfusie, Zodat elk wel snapt: Holland is in dezen, Niet zo erg geliefd. Mensen met vermogens, Voelen zich gegriefd. Want kijk, de belasting Een en andermaal. Komt maar aan te kloppen. Met de eis: Betaal! TIJMEN YERSEKE Bedankt. Ds. Chr. v. d. Poel heeft voor het beroep naar de Ger. Gemeen te te Zoetermeer bedankt. BORSSELE Bedankt. Ds. H. Ligtenberg» te Gene muiden heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier bedankt. NATUUKLIJK BU MIDDELHARNIS Van zaterdag 25 mei v.m. 12 uur t.m. maandag 27 mei v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Wieringa, telefoon 2090, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, tel. 01877-412, Melissant. Flakkee-Oost: Dienst heeft dokter Buth, tel. 01871- 306, Den Bommel en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkir^gen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Koppejan, tel. 01877- 234, Melissant. Flakkee-Oost: Dienst heeft Zr. Vrij, Den Bommel, Achthuizen, Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871-312. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Wagner, tel. 01877-281, Dirksland. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 26 mei hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Looijsen, tel. 01660-542, Tholen en dok ter de Looze, tel. 01667-400, Oud Vosse meer. Beste meisjes en jongens Laat ik er maar eerst mee beginnen: in deze maand worden 5 raadsels ge plaatst! Volgende week, als de vrij dagkrant verschijnt, is het ook nog mei. Het is dus nog géén inzenden, al wordt ook het vierde raadsel nu in ons hoek je gezet. MEI-RAADSEL 4 Het geheel bestaat uit 47 letters, die twee bekende versregels vormen van een berijmde psalm. 1. 18-44-9-25 was een richter. 2. 8-13-33-14 was een zoon van Ebed (Richteren 9). 3. 38-26-19-2 is een Bijbelboek uit het Oude Testament. 4. 5-15-34-22 is de plaats waarheen Lot vluchtte uit Sodom. 5. 28-23-17-42 was een zoon van Lea. 6. 47-24-35-27 was een dochter van Jakob. 7. 3-2-36-37 is de plaats waar een jongeling werd opgewekt. 8. 20-21-6-11 Want Mijn vlees is waarlijk 9. 1-15-40-41 is een onreine vogel (Deut.). 10. 4-30-7-12 Mozes woonde in de woestijn in een 11. 43-45-46-32 Eén van de dieren, die Abraham offerde (Gen. 15). 12. 31-39-29-13 was een oproermaker ten tijde van David. 13. 16-2-13-10 Een hemellichaam. Dit raadsel werd ingezonden door Arja van Rossum, Zeist. Dat heft Arja best gedaan. Niet één letter is vergeten, en zie eens: al de vragen hebben een antwoord van 4 let ters. Goed gedaan, Arja! BRIEVEN PietK H. I. Ambacht. Dat was een heel mooie reis naar Middelburg. Jij wist zeker niet dat Zeeland zo mooi was? Nu je het daarover hebt, komt me ineens een foto uit de krant in de gedachten. Het ging over een bruiloft en heel wat schoolkinderen. Dat zijn jullie dan geweest. Heb je die foto ook gezien? Lenie de V., Domburg. Stond er wer kelijk „Ook"? Ik heb er niet eens erg in gehad. Dat is dan een foutje van de zetter op de drukkerij gew^eest. Nu heb jij het letterlijk opgevolgd, zie ik. En de brief is terecht gekomen! Hoe is het mogelijk! Jij bent een leukerd, hoor! Jan P., Middelburg. Ik had eigenlijk je brief een week eerder moeten beant woord hebben. Dan was het op je ver jaardag geweest. Toch, al is het een beetje later, nog hartelijk gefeliciteerd. Van je briefkaart heb ik goed nota genomen. Wat heb je keurige cijfers! Jij zal beslist naar de h.a.v.o. moeten, denk ik. Sjaan H., Ouddorp. Dat waren aardi ge wedstrijden, maar nogal moeilijk, vind ik. Heb je er iets mee gewonnen? Je moest wel behendig zijn, hè? En nu staat het zangreisje voor de deur. Het zal niet zo lang meer duren. Ik hoop dat je mee zal kunnen. Het is daar heel mooi. Aad van D., Zoetermeer. Moet je twintig minuten fietsen van school naar huis? Dat vind ik heel niet erg; het is juist goed, als je een hele dag binnen moet zitten. Dan geniet je nog eens van de buitenlucht. Toen je schreef, lag je moeder in het ziekenhuis. Ik hoop, dat ze, weer hersteld, in jullie midden mag zijn. Jan G., Krabbendijke. Kun jij de vak ken aardrijkskunde en geschiedenis zo goed? Dan zal je er misschien wel een negen voor gehad hebben. Of heb je dat niet zo gauw op school? Dat was leuk om naar je oom in Borssele te gaan. Had hij weer stof om te vertel len? Welke reis staat nu op zijn pro gramma? Jo?ce H., Ouddorp. Nee, het kan niet altijd een lange brief zijn. Dat hoeft ook niet. Er ontbraken nogal woordjes deze keer. Heb je ze goed nagegaan in de oplossingen? Het is heel goed, dat je toch inzendt wat je gevonden hebt. Dacht je, dat de andere kinderen ook geen open plekjes hebben in de op lossingen? Adriavu P., Middelburg. Twee volle kanten! En je wist niet goed hoe je de brief vol moest krijgen! Als je maar begint! Als ik de data zie van de ver schillende examens, dan vind ik, dat het in juni nogal de moeite waard zal zijn. Maar je zal je er wel doorheen slaan, als je gezond mag blijven; dat zie ik wel aan je cijfers. Sterkte ermee! Corrie G., Krabbendijke. Ja, die Zee- landbrug is een machtig bouwwerk, en zij maakt, dat Schouwen nu dichter bij Zuid-Beveland is gekomen. Het is heel mooi om heel Schouwen rond te rij den. Het is een heel ander landschap dan in de buurt van jullie dorp. Als je bij opa's verjaardag tien dagen en een half jaar telt, dan kom je bij de gevraagde datum. Reken dus maar. Nel van D., Zoetermeer. Je zou nu ook wel wat in je dagboek kunnen schrijven; dat is voor later heel mooi. Het moeten geen opstellen zijn, maar bijzondere voorvallen van alledag. Nee, ik ben niet naar Hilversum ge weest. Hoe het met je moeder gaat, hoop ik in het vervolg wel te horen. Ik hoop van goed. Anke L., St. Philipsland. Over dat plotselinge sterfgeval meen ik al ge schreven te hebben. Het is alsof ze ge stolen zijn, heb ik wel eens horen zeg gen. En zo is het ook, want niemand had het zien aankomen. Voeren jullie woestijnzand naar Frankrijk? Waar wordt dat zand gehaald? Margreet van B., Middelburg. Jam mer dat je die twee oplossingen niet meer kon vinden. Als er verbouwing is, is dat goed te begrijpen. Heb je de dubbeldekker gezien? Dat is wel een kolossaal schip, denk ik. Daar zal heel wat tegelijk mee vervoerd kunnen wor den, en daar is het om te doen. Ik denk, dat je er ook nog wel eens op zal zitten. René van D., Zoetermeer. Nog har telijk gefeliciteerd met je verjaardag, René! Is die salamander nog in leven gebleven? En zijn er nog eieren geko men? Misschien vind je de trein nog wel mooier dan je horloge? Maar je zal met alles wel blij zijn, nietwaar? Jan van S., Stellendam. Was de meester goed over jullie te spreken? Dat is mooi. Was dat je laagste cijfer voor nederlandse taal? Je moet eens proberen daar een puntje bij te krijgen. Vliegeren is een prachtig spel, maar als je pech gaat krijgen, dan is er niets aan; dat is overal zo mee, als het te- genloopt. Henk G., Krabbendijke. Misschien heb ik wel een stukje van Corrie's brief met die van jou verwisseld. Jul lie hebben ook zo veel geschreven! Maar een week heb ik er niet voor no dig, om alles te lezen, zoals Corrie schreef. Ik ben blij, dat ik niet zoveel moet terug schrijven. Er zouden dan niet veel brieven beantwoord kunnen worden ook. Ja, nu is alles mooi op het land en in de tuin; nu groeit het bij de dag. Mineke K., Sommelsdijk. Ja, dat was een hele consternatie (wat kun jij dat woord goed schrijven!). Met zulke din gen moet je altijd zo oppassen. En bij jou is dat raar: niets kunnen vinden en toch ziek zijn; en over twee jaar ook zo. Fijn, zo een week vrij! Sparen jullie zo'n week op, door langer school te gaan? Hoe lang moet je daarvoor sparen? Jan de B., Geldermalsen. Nee, ik ben dit jaar thuisgebleven. Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Je hebt veel mooie dingen gekregen, zeg! Het werk van een pottenbakker is mooi, maar niet zo eenvoudig om te leren. Mocht een kind het niet eens proberen? Johan K., Sommelsdijk. Toen je schreef, voelde je je niets goed. Ben je toen lang ziek geweest? Hoeveel prijzen je per jaar krijgt? Dat heeft nog nooit een kind eerder gevraagd. Het gaat niet zozeer om de prijs, maar om het spel. Als jij geregeld meedoet, zal er zeker wel een prijs komen. In de krant van vorige week heb ik het foutieve recht gezet. Nellie L., Emmeloord. Jij kent de namen van tulpen beter dan ik, maar ik zit er niet rondom in zoals jij. Ja, het is jammer dat de bloemen er zo gauw af moeten. Je cijfers zijn goed, maar voor handwerkennee, daar moet verandering in komen, Nellie! Leintje M., Serooskerke. Nu is het mooi: geen onvoldoendes meer. Dat mag ik wel horen. In Keukenhof ben ik nog nooit geweest. Dat is een hele feestdag voor meester geweest. Het is ook een aantal jaren om bij stU te staan. Had je de veertiende prijs? Dat zal wel niet veel meer geweest zijn! Een lolly misschien? Leni K., Sommelsdijk. Een splinter nieuwe fiets zou ik ook niet gauw aan kinderen van jouw leeftijd geven. Dat komt later misschien nog wel eens. En hoe is het de derde mei afgelopen? Er zal toch wel iets moeten gebeuren, denk ik, want zó kan dat niet blijven. Allemaal de hartelijke groeten van Oom Ko. secRetame-ORcei veRmoeöelrik Beqin 19e eeuw Bijde restauratie van oude muziekinstrumenten komen soms fragmenten van allerlei geschriften te voorschijn: balgen - windkanalen en laden van orgels werden vaak met perkament of papier winddicht gemaakt en voor zulke reparaties gebruikte men bijna letterlijk „alles wat voor de hand lag". Het secretaire orgel, dat sinds 1965 in het bezit van de Remon strantse Kerk te Sommelsdijk is, werd van de Ned. Herv. Kerk te Mon nikendam gekocht. Bouwer en bouwjaar zijn onbekend. Na de aankoop werd het instrument door de Amsterdamse orgelbouwer G. A. C. de Graaf gerestaureerd en ook in dit geval bleek dat bij vroegere reparaties, lekkages op de hierboven beschreven manier werden verholpen. De predikant van genoemde Remonstrantse Kerk, ds. L. Schenck, heeft als enthousiast orgelliefhebber, tijdens de orgelrestauratie meer dan eens een bezoek gebracht aan de heer de Graaf en hem zelfs zo nu en dan bij de werkzaamheden geholpen. Hij bezit nog enkele papierstroken van tabaksbuilen en kalenderblaadjes (uit 1850) die om de bovenrand van gedekte pijpen waren gewikkeld ten einde de hoed op haar plaats te houden. Eén daarvan draagt het volgende opschrift: DE KOOPHANDEL H. J. Dietz. (...)rt en verkoopt alle soor(ten) (TAB)AK SNUIF en SIGA(RÈN) Nieuwe Leliestraat Eerste Dwarsstraat NCN te AMSTERDAM Na de restauratie werd het pijporgeltje achter in de inmiddels verbouwde kerk, op een verhoging geplaatst en helaas, door een hier aangebrachte betimmering voor een groot deel aan het oog onttrokken. Het orgel heeft één manuaal (C - 3.) met de volgende dispositie: Holpij p 8 Roerfluit 4 Octaaf 2 Trompet 8 Prestant 8 Quint 2 2/3 Flage(o)let 1 Tremuland Discant Bas. Discant Bas. Discant Bas. Discant Bas. Discant - Discant - - Bas. Windzicht. Van de Holpijp zijn de vier grootste pijpen tegen het kastplafond ge bouwd en verkropt. De Trompet 8 (Regaal) heeft trechtervormige schal- bekers in de Discant, het pijpwerk van de Bas heeft cylindrische halfge- dekte schalbekers. Balg, regeerwerk en pijpen zijn in een mahoniehouten kastje ondergebracht, dat de vorm en afmetingen heeft van een antieke secretaire. (Hoog 1.67 m. - Breed 1.25 m - en Diep 0.60 m.) Wanneer de kast gesloten is wijst er vrijwel niets op dat in dit meubel een muziekinstrument is gebouwd. (Foto 2). Om het orgeltje te kunnen bespelen moet het „schrijfblad" afgenomen worden en het klavier naar beneden geklapt. (Foto 1). De ondertoetsen van het klavier zijn met ivoor belegd. Links en rechts van het met groene zijde bespannen lessenaarpaneel is een kandelaar, en zijn, in een verticale lijn, de registertrekkers aange bracht. Het paneel is met „laden" beschilderd die voorzien zijn van echte ivoren knopjes, de „middenla" heeft een ivoren sleutelgat. Wanneer de onderdeurtjes van de secretaire geopend zijn, zien we het drukmechanisme onder de klaviertoetsen, verder de windlade en de ma gazijnbalg, (foto 3). Het schepbalgje waarmee de magazijnbalg volgepompt werd, is nog op de originele plaats aanwezig. (Onder de kastbodem.) Dit balgje heeft een bewegend onderblad dat door een trede bediend wordt. De trede heeft in het midden een draaipunt, het gedeelte dat de balg bedient, is voorzien van een klein (pok)houten wieltje, dit „rijdt" bij het treden van het onder de kast uitkomende deel, over het bewegende blad van het schepbalgje en drukt zo de balg dicht, een veer (in de schep- balg) zorgt voor tegendruk, zo wordt steeds lucht aangezogen en dan weer samengeperst. Aan het „Windzicht" kon men zien of de winddruk voldoende was. (nog intact). Het windzicht is hier een eenvoudige inrichting: een lange houten pen met een sierknopje dat rechts van het klavier uit de kastlijst steekt, is met het bovenblad van de magazijnbalg verbonden, en kan hiermee (verticaal) bewegen. De windvoorziening wordt nu verzorgd door een electrische ventilator, die in een dubbelwandige kist onder het podium opgesteld is. De oorspronkelijke windvoorziening laat uiteraard geen gebruik van grote accoorden toe maar geeft een duidelijke aanwijzing dat dit soort instru menten (secretaire- bureau- kabinet- en dergelijke orgeltjes) speciaal voor poliphone muziek werden gebouwd. Boven de magazijn balg ligt, achter in het kastje, een horizontaal bord, dat met enkele bladen muziekpapier (beschreven) is afgeplakt. Mogelijk is dit een deel van een vroegere balgconstructie. Hoewel bouwer en bouwjaar niet bekend zijn kan men, gezien de bouw wijze en de dispositie aannemen dat het instrument het begin van de 19e eeuw werd gebouwd, waarschijnlijk door een Amsterdamse orgelmaker. Bas Wijnands NASCHRIFT: In de serie „Orgels in de Gouden Delta" worden ook huispijporgels die in particulier bezit zijn, opgenomen. De toestand waarin zo'n instrument ver keert is in verband hiermee, niet van belang. Bezitters van een huispijporgel kunnen zich wenden tot: Redactie Eilan- den-nieuws, Langeweg 13, Sommelsdijk. ■jarenlang onderzol Weide proefnemingel laakten het CurrieRl I, een zeer doeitrefj ■tegen maagpijn. HA laagtablet verminde! Twrriaagklactiten, nl Xi maagpijn ook verl J ^is U CurrieR Ma| Ibruikt valt het U of lend verbetering gd larom Uw apo'leM Importeur: L. Rietd Korenaarstraat 55 f Rotterdam Tel.i koop: 000 km gelop^r 30000 km, .S.U. Garage mI Telef. (011l| Nieuwerh van he iet schuur en urend erfpacht e grond aan lerkstraat 30 t Haringvliet, k 556, groot 7 aren. schuur is aken voor Mits met m B. en W. arnis direkt aarden, ilichtingen, ooi sichtiging en an inschrijving 3Ór of op 1 ju: antore van not| Hempenius arnis. I Duizenden ling betreft, min., stereoj klederdrach ving. Reeds uitge Urk I Scheveningt Nunspeet Elburg Tholen Arnemuiden Arnemuider Kockengen Nijkerk Spakenburg Urk II Volgen nog binnenkort Wegens dez stelling dez Zo kunt u 1 Stort het be foonplaten, onderop he Janaf 27 mei de jaarlijk f„"; het Nedei yin gehoud. het Roode °ea bekend °f kunnen zijl WO en

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 6