evolutie n Frankrijk De hengelsport Fa. Kolff te Middelharnis bestaat 200 jaar Dit jaar viootsciiouw te Steliendam op 6 juli Meditatie SIERKUSSEHS Middenstandscursussen voor Goeree-Overflakkee Plaatselijk nieuws Sommelsdijk J. KEUYELAAR Gouden huwelijksfeest Vrijdag 24 mei 1968 No. 3689 CHR. STRFIFÏKRLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 20,50 IE 'E BOUWMATERIALEN Dirksland Telef333 staan gezellig in uw bank. VÏÓNINGINRrCHTÏHu, Wijziging zondagsdienst Fruitmanden en Fruitbakjes „De Fruitcentrale" PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS pedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonmielsdjjk TeL (01870) 2628, na 6 uur 's avonda TeL 2025 Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. met icups ■ssen) en )anden; nylon- Kleuren; d hotel, )ijt - be komen. 25522« kleu- U bij: sjaals, 24 31 neet op gespee van afd hangt staat dl trainen bijdrag( elissant 1 de con Melissan ide Tong compet 3-1 olgt H.E l, 1-6, 1-f 8-6, 6- ng - Tl 6-2; H.D oedens e nesdubbi ld worde -2. 2-6, 1-1 6-2, 6-: M. Sii J. Knol n P. Ket Kriste ;1 6-3, 5-' nde wed eve s" 1-4 de (H.E, -6 (D Jage J.E.) Doel M. d N. ;.n Holte' en B. ReisdnÜ LOS 11 14.43.* Vos 2, S4 W. "mr gindewei 5, 19. 3 !2, 35. C 14. P- Waar niemand op gerekend heeft il( De Gaulle niet is thans in Parijs I eigenlijk in heel Frankrijk aan de j)g; een onmiskenbaar revolutionaire nveging, begonnen onder een deel van i studenten en zich al spoedig uitbrei- jd tot de arbeidersorganisaties, waar- or op het moment dat we dit schrij- niet alleen in de Franse hoofdstad, Ir in het hele lafid door het lam- ren van alle communicatiemiddelen 'enorme chaos is ontstaan, die als ze Dg moet duren tot catastrofale gevol- n moet leiden. Wie had kunnen den dat zich onder het half-dictatoriale «iem van De Gaulle plotseling een Üarsting zou voordoen, die de fun- imenten van de Franse staat zou doen ankelen? Iedereen dacht, dat de auto- laire president muurvast in het zadel it en dat Frankrijk en de wereld hem luden moeten verslijten tot aan zijn lod. Het is momenteel nog te vroeg n te durven voorspellen hoe dit dra- a zal eindigen, maar zeker is, dat het jgiem-De Gaulle, ook als het deze orm overleeft, er niet zonder kleer- heuren zal afkomen. Een revolutie in Frankrijk begint al- jd in Parijs. Dat was zo met de grote ivolutie van 1789 en evenzeer met de ieine in 1830 en 1848. De eerste heeft lizenden bij duizenden slachtoffers ge- st, bij de huidige beroeringen zijn nog ien doden gevallen. Dat de regering ompidou de zaak niet meer in de DE WEESZONDAG Deze allen waren eendrachtelljk volhardende in 't bidden en sme ken. Handel. 1 14. De Weeszondag, dat was, in de voor- stellingstaal van thans gesproken, de eerste zondag na de Hemelvaart. Een zondag van bij zonderen aard. Stil is het geweest in de kring. De Heere Jezus van hen weggegaan; stil en toch niet weemoedig; er werd iets gemist, en ze waren toch in een benijdenswaardige gestalte. Hun toestand was niet ongelijk aan dien waarin geestelijk de ziel wel eens verkeren kan: De Heere „weggegaan", en de vervullende Geest nog niet ont vangen. Een ziel in haar armoede ge komen na reeds iets genoten te heb ben van de liefde Gods. Jezus naar de hemel, en de Geest nog niet uitge stort; dat maakt enerzijds armer dan ooit, verweesd in bijzonderen zin. De Heere Zelf had tot hen gezegd: Ik zal u geen weezen laten. Dus het zou toch een wijle een weestoestand wezen. En dat was het ook. Als de Heere ons eerst als voorproef liet drinken een teuge uit de liefdeont moetingen Gods, als dan die beker weer wordt weggesloten, gewis dan voelt men eerst goed wat men genoten heeft; te vens welk gemis er nu ontstond; maar het doet ook hijgen naar nieuwe zaken. En dat was daar in die opperzaal ook zo. Daar was een hijgen naar nieuwe he melse dingen. Die waren trouwens ook beloofd. De Heere zorgt er altijd voor, dat het nieuwe niet komt, tenzij het oude is opgeteerd. Wordt er voor meer dan één dag verzameld, dan kruipt het gewormte er morgen uit, (Exodus 16 20). Maar is ook het oude opgeteerd, dan komt de Heere met nieuwe zaken, en we krijgen meer dan eerst van ons werd weggenomen. Een wees-gestalte, ja; maar immers zal een wees bij U ont fermd worden (Hosea 14 4). Het beminnelijke in zulk een toe stand is de gestalte der inwachting van de vervulling der belofte. Ze wa ren samen op de knieën in de opper zaal. O, die zalige trekkingen van uit den hemel. Wat een zondag! Op den eersten dag der week waren zij, nu ongeveer zes weken geleden, ook samen geweest, maar in vreze, achter de gesloten deu ren. Thans zijn zij wel niet in jubelend getuigen bijeen, maar toch niet meer in vreze. Er is iets anders, wat we nog nooit zoo van hen vernamen. Allen samen in volhardend bidden en sme ken. Wat een zaligheid reeds, het is de profetie, de gewisse waarborg van een op handen zijnd Pinksterfeest. Ze zijn nu in dien benijdenswaardigen zielsza- ligen toestand van de rechte ontvanke lijkheid. Nu kan de Geest des Heeren de opgeploegde voren dronken maken. Wat een tegenstelling en toch wat een harmonisch verband, n.l. de Koning Bo ven in de hoogste activiteit, gezeten op den troon van Zijn luister, gereed om uit te deelen hemelsche gaven; en zij in de diepste receptiviteit (ontvankelijk heid) om te ontvangen. Zulk een dispo sitie der ziel is reeds de eerste aantril- ling van den Geest, er komt zeker een gansch het huis vervullend stormgeluid, de doorwaaiing van den hof (Hoogl. 4 16) is aanstaande. Afhankelijkheid, kleinheid, armoede, uitzien en verwachten, het is alles zoo kostelijk in Gods ogen, het is de voor waardelijke weg tot jubelen, waarnaar de Engelen kunnen luisteren. God vormt ook nooit anders de knechten die een Pinkstergetuigenis moeten uitspreken; die een Pinksterboodschap aan de we reld hebben te brengen. Ook heden geldt dit. Het voornaamste wat we nodig hebben is niet geleerd heid; niet groote collecten; niet deftige kerkboden; niet zinnelijke liturgie; niet wereld-gelijkvormige christenen; niet... enz. Maar „arme" menschen, kleinen ontledigden, hulpbehoevenden, bidders en smeekers, die zichzelf niet meer kun nen helpen; die dan van het „verlede- ne" niet meer kunnen leven, die weer eens recht in den nood behoeftig het oog naar den hemel slaan; en die vooral zelf niets meer kunnen of beloven; maar die weer geleerd hebben op Gods heil te hopen en te leven uit en op de Belofte des Vaders. Zalige verwachters. Zij onze diepe verootmoediging over zoveel wat bij ons God „als in den weg staat", en zij zo arm, dat er voor uw hemelse giften de bede vurig: „Heere maak ons (weer) plaats gekomen zij". En zulke ge stalte verbindt meer dan iets, en ge tuigt reeds, dat de Koning daar Boven ons ten goede daar is. Wijlen Prof. G. Wisse. liet len and lieeft is duidelijk. In hoeverre de twezigheid van De Gaulle een rol heeft eld, is niet vast te stellen. Wel het zeer onverantwoordelijk van em om zijn reis naar Roemenië door zetten terwijl de studenten hun ac es al begonnen waren. Hier zien we «er een symptoom van zijn hooghar- g karakter: hij liet zijn plannen niet oor een studentenrel in de war sturen. n in Roemenië zijnde en vernemende, at de toestand steeds kritieker werd, hij zijn glorieuze reis door dat voortzetten terwijl Parijs en Frank- ijk steeds meer in een chaos veran- erden. Dit tekent de man ten voeten In zijn grootheidswaan weigert hij E realiteit te zien. Tenslotte bekortte ij na herhaald alarm van Pompidou jn reis met één nacht. Welke maat delen hij denkt te nemen is op het loment nog niet bekend. Dit is zeker, ït de situatie de Franse regering to- lal uit de hand gelopen is. Onze lezers weten, dat we allesbehal- e bev?onderaars zijn van het regiem. Ie Gaulle, vooral niet van zijn buiten- ndse politiek. De moeilijkheid is ech- dat de val van een autoritair re- iem de balans naar de andere kant an doen doorslaan n.l. naar een speci- rood, dus communistisch-socialis- isch bewind, hetgeen de situatie in 'est-Europa alleen maar zou verslech- Ten. Tot zulke alternatieve komt het oodzakelijk in landen, waar echte prin- ipiële partijen van christelijk beginsel ntbreken. Wanneer de huidige gebeur- Bissen zouden leiden tot een ineen- orting van het Gaullistisch bewind, 'aarnaar blijkbaar én de studenten èn vakbeweging streven, gaat Frank- ijk zonder enige twijfel een chaotische seltomst tegemoet. Zoals men weet is deze plotselinge 'orm ontstaan in de studenten-kringen an de Sorbonne in Parijs. Dat is zo- s men weet de wereldberoemde uni citeit, gelegen even ten zuiden van Seine in het z.g. Quartier Latin. Zij «et naar haar stichter Robert de Sor- M, een hofkapelaan uit de dertiende 'UW, Het aantal studenten loopt thans I de honderdduizenden! De toestan- ■n zijn er echter van dien aard, dat voor de studenten inderdaad alle re- ■1 is om ontevreden te zijn, waarmee E echter niet willen zeggen, dat hun uidige acties goed te keuren zijn, *ral niet in hun latere ontwikkeling. et Franse hoger onderwijs bevindt I* al vele jaren in een crisis. Het liet met zijn tijd meegegaan, maar 'S op 19e eeuwse wijze 'georganiseerd. ^1 enige democratisering is geen spra- Er heerst wat men noemt een pa- ■fnalisme d.w.z. een bevoogding door universitaire overheid zoals een va- f (pater), die het goede met zijn kin- Wen voorheeft, maar hun geen in- t^d van belang geeft op hun eigen ^gelegenheden. Dit is nergens in de 'Ktelijke wereld zo erg als in de Sor- °''ne. Hoewel het in de diverse facul- •iten wel uiteenloopt is er vrijwel geen Prake van een normaal contact tussen wgleraren en studenten. Pas de laat- 10 jaar is men gaan uitbreiden met leuwe gebouwen o.a. werd een de- ■Mance gevormd: Nanterre, maar de 'weldingen hebben de geweldige ^room van nieuwe studenten niet kun- f^ opvangen, temeer daar het volgen »n de colleges er verplicht is. Van >'Se planning is geen sprake: als er in f^" ]aar 3000 sociologen, 2400 psycho- en 750 archeologen worden afge- kan het overgrote deel daarvan Wplaatst worden in de maatschap- ijj^ ™dig is een' totale reorganisatie ipn rt hoger onderwijs en daarop drin- de studenten dan ok aan, waarbij i'^u van de omstandigheden gebruik maken om allerlei radicale eisen, fverd 'illen die weer veel te ver gaan, erdoor te krijgen. Zoals steeds nemen de meest radica le elementen al spoedig de leiding en gaat de politiek ook een woordje mee spreken. Uit de deelname aan de de monstraties is gebleken, dat eigenlijk slechts een tiende deel daaraan mee doet, maar dat geeft juist de toon aan. Men kan gerust aannemen, dat het de zen te doen is om een soort maat schappelijke omwenteling, een zekere revolutionering van de samenleving in radicaal-socialistische zin. Wat hun concrete einddoel is, weten ze wellicht zelf niet. Er zitten trouwens allerlei groepen onder: socialisten en commu nisten, die met rode vlaggen optrekken en zelfs anarchisten met zwarte vlag gen; voorts allerlei andere groeperin gen. Daarom is het niet eenvoudig iets wijs te worden uit de eigenlijke politie ke doelstellingen van de studenten en arbeiders, die thans staken en ageren. Gaat het hier om een regelrechte actie tegen het bewind-De Gaulle? Zal men niet rusten vóór deze heeft gecapitu leerd en eigener beweging is afgetre den? Gaat het alleen om het kabinet- Pompidou? De antwoorden zullen ge nuanceerd zijn. Erg duidelijk zijn naar onze mening de achtergronden niet. De grote vraag is ook w^at de politieke partijen zullen doen. Zal men het aan durven. De Gaulle weg te stemmen via het kabinet, dat by zijn gratie regeert? Het Gaullisme is wel sterk in Frank rijk, maar het berust toch op een slechts wankele meerderheid in het parlement. In elk geval is de huidige situatie voor De Gaulle allesbehalve prettig. Hij dacht dat is herhaaldelijk ge bleken dat zijn regiem zo ongeveer het meest stabiele van de hele wereld was. Laatdunkend zag hij neer op an dere Westerse landen, waar zich pro blemen voordeden. Met narne Engeland bezag hij vanuit de hoogte en hij wei gerde het toe te laten tot de E.E.G. omdat het te zwak was daarvoor. En nu ligt daar plotseling het zo sterk en evenwichtig schijnende Frankrijk van De Gaulle terneer in een complete cha os. Het kan verkeren, zei Bredere. We kunnen eruit leren, dat men maar niet te hoog van de toren moet blazen, want dat hoogmoed voor de val komt. De Gaulle wilde tot zijn meerdere glorie de vredesconferentie over Vietnam per se in Parijs hebben en nu blijkt dit achteraf een vergissing te zijn. Of hij, gesteld dat hij deze troebelen poli tiek te boven komt, zal voortgaan als de hautaine zedemeester in de wereld op te treden weten w^e niet. Hij zal in elk geval er goed aan doen voortaan een behoorlijk toontje lager te zingen. Naschrift. Onze lezers gelieven er rekening mee te houden, dat dit arti kel enige dagen vóór de verschijning van dit nummer geschreven werd. MIDDELHARNIS Verbeterd bericht: Inlevering vakan tiebonnen bouwvakken. Inlevering van de zegelboekjes met de daarin geplakte zegels voor de bouw vakken vindt plaats 28 m.ei en 4 juni van 6.30 9.00 uur bij M. Driesse, Prinsesselaan 5, Sommelsdijk. ZANDPAD 32 MmDELHARNIS OUDE TONGE De heer en mevrouw C. Oversier - A. W. Oversier-Dijkgraaf te Oude Tonge kunnen, wanneer ze a.s. donderdag 30 mei het gouden huwelijksjubileum her denken terugzien op een gelukkige tijd. In de beginjaren van hun huwelijk dat in 1918 werd gesloten bleek dhr. Over sier een bekwaam schipper. Geboren in Goudswaard, voer hij met een eigen aardappelschip en zo kwam het dat hij in Dirksland, waar een broer van hem woonde, zijn vrouw ontmoette! Toen de meeste zeilschepen van een motor werden voorzien heeft dhr. Over sier een dergelijke grote investering niet willen doen waarop hij zich in Oude- Tonge vestigde als handelaar in land bouwproducten. Ook hierin is het dhr. Oversier voor de wind gegaan, het juis te koopmanschap bleek hy terdege te verstaan. Nog steeds is hij actief in de handel en hij ziet er nog steeds niet tegen op om, wanneer dat nodig is, de handen flink uit de mouwen te steken. De schipperstijd was goed, het koop manschap niet minder en ook kent het echtpaar veel huwehjksgeluk waarom grote dankbaarheid hun hart vervuld. A.s. donderdag zullen zy recipiëren temidden van hun beide kinderen, 6 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen. Wy wensen hun een prettige dag en nog vele gelukkige jaren toe. Half augustus zal by voldoende be langstelling worden begonnen met een opleiding voor het Middenstandsdiplo ma. De cursussen, die dan in Dirksland en Nieuwe Tonge zullen worden gege ven, zyn officieel erkend door de Stich ting voor Christeiyk Middenstandson- derwys te 's-Gravenhage en worden door het Ryk gesubsidieerd. Daarom zijn de cursusgelden zo laag. Niet alleen voor degenen, die voor hun bedryf verplicht zyn het Midden standsdiploma te halen is deze oplei ding zeer nuttig, maar ook voor hen, die uit oogmerken van algemene ontwikke ling iets meer willen weten over boek houden, economische problemen en aan verwante zaken. Door enkele op het gebied van het Middenstandsonderwijs ervaren leraren zal les gegeven worden in Boekhouden, Handelsrekenen, Nederlandse Taal en Correspondentie, Bedry fseconomie. Handelskennis en Rechts- en Wetsken- nis. De cursus wordt opengesteld voor allen, die niet meer leerplichtig zyn. zy, die door hun vooropleiding over een zekere mate van algemene ontwik keling en over veel vrije tijd voor stu die beschikken kunnen onder bepaalde voorwaarden in klas 2 worden geplaatst. Het schriftelijk examen vindt in april plaats. Velen zijn reeds in het bezit van het diploma, dank zy de cursus, die de heer K. Breeman te Dirksland al jarenlang geeft. De cursisten, die thans zyn op leiding volgen, zullen by voldoende aan melding het a.s. cursusjaar nog kunnen profiteren van de voordelen, die uit de erkenning door het Ryk voortvloeien. Behalve door dhr. Breeman zullen de lessen worden gegeven door de heren J. van Hoorn en C. Quist, resp. Hoofd en leraar van de Chr. U.L.O.-school te Middelharnis. Zie voor verdere gegevens de adver tentie elders in dit blad. SOMMELSDIJK De collecte voor de sanatoriums Son- nevanck en Zonnegloren heeft f 910,250 opgebracht. Hartelijk dank aan collec tanten, gevers en geefsters. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. woensdag 29 mei hoopt des avonds om half acht voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. van Kooten uit Rotterdam. Na gehouden afslag van de vier woon huizen in de St. Elisabethstraat is de woning no. 11 in huur bij mej. J. C. Kalle, no. 13 in huur bij de heer Jac. Kievit en no. 25 in huur by de heer 'ri. Boshoven gegund aan wijlen A. W. Knops e.a. te Dirksland. No. 23 in huur by Joh. Melissant is niet gegund. STELLEND AM Jongeijes staken over Auto van de dijk Toen op de Eendrachtsdijk twee Stellendamse jongetjes spelenderwijs van achter een tractor overstaken maak te dhr. G. Groenendijk uit Middelharnis dinsdagavond zo'n uitwyk manoeuvre dat hij met zijn wagen van de hoge dyk tuimelde. Dhr. Groenendijk liep een hoofdwonde op; de auto werd flink be schadigd. De jongetjes maakten er een spelle tje van automobilisten te laten schrik ken! Zij vluchtten toen ze zagen dat de auto van de dyk ging de polder in waar ze door de politie werden gehaald. OUDDORP NIEUW VERZORGINGSCOMPLEX OP JONKEKSTEE Het recreatieoord „de Jonkerstee" te Ouddorp is een nieuw verzorgingscom plex ryker, bestaand uit een winkel, cantine en wassalon. Vanmiddag ver richtte burg. Smith de officiële opening. DEN BOMMEL Openbare vergadering van stemge rechtigde ingelanden van de Bommelse Polders te Den Bommel op 31 mei 1968, des v.m. 9.30 uur in café „De Beurs" te Den Bommel. Op de agenda staat vermeld: 1. Ope ning. 2. Vaststelling notulen vorige ver gadering. 3. Ingekomen stukken en me dedelingen. 4. Verslag commissie nazien rekening 1967. 5. Vaststelling rekening 1967. 6. Vaststelling begroting 1968. 7. Verkiezing voorzitter van de polder, wegens aftreden van de heer B. Me lissant, die niet herkiesbaar is. 8. Ver kiezing bestuurslid wegens periodieke aftreding van de heer Abr. Jongeling B.Czn., die herkiesbaar is. 9. Machti ging tot het uitvoeren van werken in eigen beheer. 10. Machtiging tot het doen van af- en overschrijven op de posten onderling en van de post „on voorziene uitgaven" der begroting 1968. 11. Benoeming commissie nazien reke ning 1968. 12. Afscheid van de voor zitter, de heer B. Melissant. 13 Sluiting. MIDDELHARNIS-TEL :23Z8 In af wy king van een elders in dit blad afgedrukte mededeling hebben in de gemeenten Flakkee-Oost de volgen de doktoren dienst: Dokter Buth, tel. 01871-306, Den Bom mel en dokter Bouman, tel. 01871-269, b.g.g. 306. Een unieke sport is ongetwijfeld de hengelsport, geen terreinen, tribunes of duizendkoppig publiek is nodig, enkel heeft de visser behoefte aan een heerUjke rust! Iedereen kan die sport beoefenen, jong en oud, arm en ryk. Een prachtige ontspanning na de inspan ning van drukke werkdagen. De wijnhandel fa. Kolff aan de Voor straat te Middelharnis bestaat a.s. maandag 27 mei 200 jaar! Op 14 juni zal aan dit jubileum de nodige aandacht ■worden besteed in de vorm van een re ceptie en 0sn nog te organiseren actie. De geschiedenis van de fa. Kolff be gint derhalve twee eeuwen geleden, in 1768 toen Adrianus Quirinus Kolff „Een huis, pakhuis, waagenhuijs, stallinge, erve en verdere gevolgen van dien, staande en geleegen aan de Oostzijde van de Voorstraat alhier tegelijk met de wijnnegotie van de heer Adr. Moris Jr. overnam. De koop werd aan hem op 27 getransporteerd waarbij de on dernemende Kolff de hoop uitspraak „met Gods tmilden zeegen in hetselve huijs de wijnnegotie te exerceeren." Nog steeds is de fa. Kolff een gere nommeerd bedry f dat er nog vorig jaar door een vernieuwing van haar slijtery bUjk van gaf ook de eisen van de moderne tijd te verstaan. Veel van de wijnen worden door de fa. Kolff zelf geïmporteerd, daarin put tend uit de lange ervaring die tot een perfect vakmanschap heeft geleid. Ook andere zaken Reeds Adrianus Quirinus hield zich behalve met de „wijnnegotie" ook met andere zaken bezig. Hij verrichtte ban- kierswerkzaamheden, waarby hy nau we relaties onderhield met het ban- kiershuis Mees te Rotterdam. zyn zoon Cornells (1776—1830) geeft verdere uitbreiding aan de onderne ming, maar het is vooral diens vrouw, Hermina Johanna Kolff, die, daarin by gestaan door haar zoon Gualtherus Constantinus Marius, na Cornells' dood, met veel voortvarendheid aan de zaken leiding geeft. Naar haar heet de N.V. ook thans nog Wed. C. Kolff en Zoon. Ook een rederij De fa. Kolff breidde in 1842 haar be langen uit tot de oprichting van een redery met houten schepen, later door yzeren vervangen. Ook had de fa. Kolff een touwslagerij en ook werden de bankzaken nog steeds behartigd. Toen in 1921 de vissery uit Middelharnis verdween werd de laatste sloep van de rederij naar Vlaardingen verkocht. Toen in 1890 de heer G. C. M. Kolff overleed werd hy opgevolgd door zyn zoon Cornells die de wynkopery dreef samen met zyn tien jaar jongere neef Cornells. In de volksmond werden ze de oude en jonge Cor genoemd. Als de oude Cor in 1931 op 81-jarige leeftijd overlijdt, heeft hij zijn jongere compagnon nog acht jar overleefd. Het is diens dochter, mejuffrouw Wilhelmi- na Kolff, die de leiding over het oude familiebedrijf in 1923 overneemt. De leiding van de wijnkoperij moet me juffrouw Kolff combineren met een aantal andere functies, waarvan de meeste ook thans nog door de directeur der N.V. worden bekleed. Mejuffrouw Kolff was o.m. correspondente van de Nederlandse Bank, secretarisse-pen- ningmeesteresse van de Nutsspaarbank en van het Vissersweduwenfonds en agente van de N.V. Nederlandse Maat schappij van Brandverzekering. In 1951 overleed zy op 62-jarige leef- tyd waarna de leiding van de fa. Kolff inmiddels een N.V. in handen kwam van mevrouw A. M. Huisman- Kolff. Na haar vertrek uit Middel harnis in het rampjaar 1953 werd de heer K. J. Nipius directeur van de N.V. Onder zyn leiding, tot zyn dood in 1963, kende het bedryf een periode van gestadige groei, die zich thans onder leiding van zijn zoon, de heer P. A. Nipius, voortzet. Speciaal in het opmaken van B. v. d. Veer Telefoon 2682 Westdyk 36 MIDDELHARNIS Waarschyniyk op zaterdag 6 juli zal vanuit de nieuwe haven by Steliendam weer een vlootschouw worden gehouden door de kotters uit Ouddorp, Goeree en Steliendam. Het programma zal in ver- gelyk met vorig jaar, toen t.g.v. het bezoek van de Commissaris der Konin gin de eerste vlootschouw werd gehou den, belangryk worden uitgebreid. Mu ziekkorpsen, de reddingsbrigade, moge- Ujk zelfs de luchtmacht zullen aan het welslagen van deze manifestatie mede werken. Ook wordt de mogeiykheid be zien de bezoekers op vers gebakken zeebanket te onthalen wat door de vis sers beschikbaar wordt gesteld. De samenstelling van het programma verkeert nog in een stadium van voor bereiding. -O- NIEUWE TONGE Kijkavond in Chr. School A.s. dinsdagavond 28 mei van 7 tot 10 uur bestaat in de Chr. Lagere School gelegenheid om het werk van de lïin- deren te bekijken. Vooral de ouders worden verwacht, ook grootouders, fa milie, buren en bekenden zyn er van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1