Jr. Jac. de Yos, Ooltgensplaat ^®f 40 jaar brandweerman Spannende zeilwedstrijd in windiiraclit zeven Financieel overziclit Vijfde solisten-concours weer bijzonder geslaagd Hoge onderscheiding door de burge meester uitgereikt. Waardering van de Inspectie. Brandweercorps bood een receptie aan. Wisselbaker voor Alice de Vlugt t. Lag 14 mei 1968. JEILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 oog- aris w" sjes" - beoefe- n. Spr. d gym- n vitaal aan te porthal riangen, issaris Oude- en. en Pro- wel bij te nooit in elk e! mt het ag over egeerde missa- n door meente ogratn- ng van Rotter- e Dries uit de anisme. zins grond dat er ging in dan de ij wees t raden, door de rhouden leenten Er kan de ge- mij ning waarbij in het -en glas er, moet idden ij geen taan we bij. Dan zakt en feilbare Peertig jaar by de brandweer wil wat zeggen. Dat kan niet door alle indweermannen worden gehaald. ar zo'n jubileum moet men jong be nen, daar men bij 55-jarige leeftijd ■plicht afscheid moet nemen; een unandant mag tot z'n 60 ste blijven. )e heer Jiac. de Vos, Weesmolenstraat te Ooltgensplaat is vroeg begonnen, was 18 jaar en daarom is hy één van weinigen in Nederland die 40 jaar Brandweerwezen heeft gediend; 10 1 was de datum waarop de heer de s zich 40 jaar geleden aan het corps Ooltgensplaat verbond, eerst als ge- on brandweerman waarna hy in okt. 8 tot commandant werd benoemd. Vele gasten. )it feit ging vanzelf niet ongemerkt irbij. Vrijdagmiddag had op het adliuis van Oostflakkee te Ooltgens- at een plechtigheid plaats, waarbij 1 dhr. de Vos een hoge onderschei- ig werd uitgereikt, toegekend door de ninklijke Ned. Brandweervereniging de Ned. Veren, van Brandweercom- ndanten. Bij deze onderscheiding was 1 mooie oorkonde gevoegd. )e uitreiking geschiedde door burge- lester W. M. van der Harst in het zijn van dhr. M. Aaldijk, districts- pecteur Brandweervereniging Zuid- Hand te 's-Gravenhage; de heer M. udkamp commandant van Oostflak- i en voorzitter van de afdeling Flak- I van Brandweercommandanten; de en wethouders en de gemeente-se- itaris; de onder-commandant van Itgensplaat, dhr. P. C. Hobbel, de se- taris van de plaatselijke vereniging, L. C. Dorsman, dhr. F. de Vos, o van de commandant en de echtge- ;e van de jubilaris. chop te Kerk, m (als Nijver- ijverdal m CV. aarn en een. van 78 ch, em- bt ba rok hij in 1927 Rijn. in Ie, wel- 1958, in rd ver- 924-1929 ruinisse de maal us. Volijverig corps. 3e burgemeester begon met te zeggen, 1 Ooltgensplaat een volijverig brand ercorps bezit, waar de vraagstukken een bijzonder prettige, zakelijke en tische wijze aan de orde worden ge ld. Er is n.l. heel wat toe nodig om 1 vrijwillig corps gaande te houden, les is hierbij in handen van de com- indant. Iet optreden van een brandweer is i echte mannelijke bezigheid. Ik ge- I niet, aldus de burgemeester dat er ■ens vrouwen bij betrokken zijn. „Zelf in brand". ïet is werk dat een grote inspanning •gt en dhr. De Vos bezit de eigen- 'ap^ om dikwijls „zelf in brand te analdus spreker. Men kan zich al- n opvfinden als er iets Rersoonlijks harte gaat. Dat is een goede eigen- lap en werkt een vriendschappelijke Kameraadschappelijke geest uit. ••e burgemeester dankte de heer De s voor zijn vele werk in het belang de gemeenschap gedaan en spelde n hierna de mooie onderscheiding op rever van zijn uniform waarop al ee onderscheidingen prijkten. Het hjkt 1 een Militaire Willemsorde scherste van der Harst. Bij deze onder- leiding werden ook de versierselen w het knoopsgat van het burgerpak ae ster voor het umform uitgereikt. ™evr de Vos werd ook bij deze hul- ^"S.oetrokken. In vele gevallen komt ae brandweer te hulp. Bij brandmel- S pakt ze de telefoon en zorgt voor ^snelle berichtgeving. Voor dit alles ;eg ze uit handen van de burgemees- een bouquet crysanten. r meer eekend- niet al- r licht- tot uit- ei soor- achter- de licli- odellen in aan- dlt Wat is vrywUlig. ^ejïomraandant brandweer Oostflak- Goudkamp begon zijn ge- dhr. M Tf^^ "it te spreken tegen de heer De >pnt Mj vanzelf ook kent van Ge- •entewerken) en wees bijzonder op *°°rd vrijwilUg. Volgens dhr. MKamp houdt vrijwUHg op op de dag i men m dienst treed, want dan ii„;,,Pen iets op zich dat niet meer «Willig genoemd kan worden. Oostflakkee voorbeeld. ^Is voorzitter vSn de Vereniging van ,,"'r'^^'''=°ininandanten legde dhr. "OKamp ook grote nadruk op de 'ie die bij samenvoeging van ge- «nten zich afspeelt. De derde onderscheiding wordt de heer Jac. de Vos op de borst gespeld. Hij is reeds in het bezit van een medaille voor 40 jaar trouwe dienst bij de gemeente en een onderscheiding voor 30 jaar bij de Brandweer. Dat geeft de nodige strubbelingen. Oostflakkee is echter een voorbeeld, ook voor het gehele eiland, waar men een en ander op een prettige manier heeft opgelost. Wij hebben elkander verstaan, aldus spreker, ook met betrekking tot het aanschaffen van nieuw materiaal. Zit er iets gevaarlijks? Dhr. Goudkamp hoopte dat het corps op de hoogte zal blijven van alles wat zich voordoet. Als voorbeeld noemde hij de brand op het koelschip „Johan Dirk". Hier waren bijzondere voorzieningen nodig en de corpsen Ooltgensplaat en Den Bommel wisten erger te voorko men. Ook bracht spreker de brand die vorige week te Krimpen aan de IJssel uitbrak in het midden. Men vraagt zich dan af, zit er bij ons in de gemeente ook niet zo iets gevaarlijks. Ryk brandweer bestaan. Dhr. Aaldijk zei, dat hij ondanks zijn grijze haren hij nog op de Kleuterschool ging toen dhr. De Vos begon. Ook rijst de vraag, hoe zijn deze 40 jaren door gebracht en dan kan men zeggen, dat de jubilaris een rijk brandweer bestaan heeft gehad. Er is veel beleefd. Ik weet niet alles, maar kan wel gissen; zo is er geweest de Watersnood, de oorlog, de scheepsbrand, etc. allemaal hoogtepun ten. Zo heeft Zuid-Holland het laatste halfjaar ook veel beleefd, branden die men in 25 jaar niet heeft meegemaakt. Ik denk hierbij, aldus dhr. Aaldijk aan de Shell, Pakhoed, Sikkens en Krim pen a.d. IJssel. Van de laatste gaf de pers een juiste weergave door te schrij ven, dat men daar een oorlogsbeeld te zien kreeg. Goede spuit by lekker fikkie. Bij een „lekker fikkie" zoals men dat in vaktermen noemt, past een goede spuit en de heer Aaldijk weet dat er omtrent nieuw materiaal adviezen zijn uitgebracht. Spreker vindt het, evenals de heer Goudkamp, dat bij alles gevoelens op de achtergrond moeten staan. Daarom prees hij de goede geest die er in de nieuwe gemeente Oostflakkee omtrent het brandweerwezen heerst. Andere districten die aan samenvoe gen toe zijn kunnen hieraan een voor beeld nemen. Namens het brandweer wezen in Nederland dankte dhr. Aaldijk dhr. De Vos en ook mevr. de Vos, die heeft getoond in het werk van haar man te hebben meegeleefd en meege werkt. 45 van de 52 vrgdagen. De secretaris van het corps dhr. L. C. Dorsman trok zijn toespraak meer in het persoonlijk vlak. Als ondergeschik te heeft hij 21 jaar veel plezier beleefd onder leiding van dhr. De Vos. U was altijd éen voorbeeld voor het corps, dat een van de weinige corpsen is dat zo veel bij elkaar komt. Van de 52 vrijda gen in het jaar worden er ongeveer 45 avonden besteed voor de brandweer. Het zijn gezellige avonden waarbij mevr. de Vos veelal zorgt voor de in wendige mens. Wel 100 bazen. De jubilaris zelf sprak over een heug lijke dag. Brandweerlieden zijn rare wezens, aldus dhr. De Vos, maar ze zijn altijd paraat, waarbij h^ij niet onder stoelen of banken stak, dat elke brand weerman graag op z'n tijd eens een „fikkie" heeft. Dhr. de Vos is 42 jaar bij de Gemeen te (hoofd technische dienst) en dan heb je een baas, bij de brandweer heb je wel 100 bazen. De grootste brand die spreker heeft meegemaakt is die van 8 april 1947 toen in de Stoofstraat een groot aantal schu ren verloren gingen en het hele dorp gevaar liep. 't Was een brand bij wind kracht 11 12. O, die pers in 1947!! Het noodlot wilde dat de spuit (oud materiaal) weigerde, dat was heel erg, maar het ergste vond dhr. De Vos het bericht in de streekpers, waarin men schreef: „Ze wilden de standpijp op het gas aansluiten". Deze kwalificatie is men nog niet vergeten. (De blikken richten zich hierbij naar uw verslagge ver, die opmerkte dat hij toen geen ver slag heeft gemaakt en het wel anders had gedaan). Wij waren dus bewust dat wij onze plicht deden, aldus dhr. de Vos, die de burgemeester dankzegde voor de onder scheiding, alle overige sprekers en de verdere aanwezigen. Met een kop goede koffie van Bode C. Kik en een aperatief werden er nog vele (sterke) brandweerverhalen opge haald. Corps bood receptie aan. Het corps bood dhr. de Vos een recep tie aan in Hotel „Hobbel", waar 's- avonds alle brandweermannen, oud-le- den en andere belangstellenden tegen woordig waren, o.a. de burgemeester en wethouder Jac. Moerenhout, vertegen woordigers van de corpsen uit Oude- Tonge en Den Bommel. Ingezetenen kwamen hun gelukwensen aanbieden, met o.a. oud-wethouder P. van Es en dhr. J. Louwerse uit Zierikzee, vroeger directeur van de Technische dienst te Ooltgensplaat. Pracht horloge. Dhr. L. C. Dorsman opende de recep tie met een hartelijk woord van welkom en felicitatie. Hij liet nogmaals het werk van dhr. de Vos de revue passeren. Namens het corps bood hij hem een prachtig plato-polshorloge met inscrip tie aan. Mevr. de Vos kreeg een grote doos bonbons. De burgemeester sprak over de plech tigheid die er 's middags op het Raad huis had plaats gevonden. Hij betrok in zijn toespraak de prestatie van het ge hele corps met de hartelijke gelukwens van het gemeentebestuur. Veel dank. Dhr. de Vos dankte voor al de goede woorden en de mooie cadeaux ontvan gen. Vele herineringen haalde hij uit het verleden op. Hij was ook blij dat de corpsen van Oude Tonge en Den Bom mel hun opwachting kwamen maken. Eerstgenoemde bood een envelop met inhoud aan, terwijl Den Bommel een bloemstuk offreerde. Men bleef hierna nog vele uren gezellig bijeen. Het was van de week weer een goede week voor de effektenbeurs. De koersen gingen weer in stijgende lijn. De langzaam op gang komende vre desbesprekingen zorgen voor het nodige optimisme. Vooral Unilever trad deze week op de voorgrond tengevolge van de fraaie cij fers over het eerste kwartaal. De ver kopen aan derden stegen met ruim éVo, maar de winst voor belastingen met circa 31"/o. Tot deze stijging hebben alle artike- lengroepen bijgedragen. Het bestuur heeft gewaarschuwd, dat het niet te verwachten is, dat de winst over het gehele jaar 1968 in hetzelfde tempo zal toenemen, maar in ieder ge val blijkt uit de thans geboden cijfers dat het Unilever concern met zijn ver spreide belangen over de gehele wereld het groeitempo versneld heeft. De koers van het aandeel steeg deze week van 133,80 tot 141,20. Olies lieten het deze week een beetje zitten maar na de forse koersstijging van de laatste weken is dat niets verontrus- tends. Philips lag de gehele week vrij goed in de markt. De koers ging hier van 136,40 naar 139,40. A.K.U. en Hoogovens bewogen zich wat op de achtergrond. Aanvankelijk noteerde A.K.U. flink wat hoger op geruchten van een enorme Russische order. Lokale markt. De concentratie in de uitgeverswereld neemt hand over hand toe. Twee on dernemingen gaan de toon aangeven en wel de Ver. Ned. Uitgeverijen (vroeger de Spaarnestad) en Elsevier. Nu komt ef weer een fusie: Elsevier heeft een bod uitgebracht van 315»/o op aandelen Uit gevers Mij C. Misset te Doetinchem, Be kend uitgeverij van allerlei vaktijd schriften. Voor aandeelhouders Misset een prachtgelegenheid om van hun aan delen af te komen, temeer nu Misset het dividend heeft verlaagd van 16"/o naar 12»/o. De koers voor het bod wat 267''/o. Tussen de twee reuzen Elsevier en V.N. U. zitten nog enkele veel kleinere con currenten zoals b.v. drukkerij de Boer en de vorig jaar geïntroduceerde mtge- verij Kluwer. Eerst genoemde fonds heeft een uit stekend jaar achter de rug met een nettowinststij ging van 14''/o en een om zetstijging van 27%. Voor het lopende jaar verwacht het bestuur een goede bezetting. De vrij forse inzet van claims Billiton kon niet behouden blijven. In het jaarverslag van de V.M.F, le zen we de aankondiging van een con verteerbare obligatielening tot een be drag van 15 miUioen. Deze wordt uitgegeven, omdat het be stuur van mening is, dat vooral het uit bouwen van de positie in binnen- en buitenland door oprichting of aankoop van bedrijven van uitermate groot be lang is voor de groei van de onderne ming. Ondertussen blijft het rendement op het vermogen aan de matige kant. De aandeelhouders ontvangen weder om 12''/o dividend. Amstelbrouwerij heeft de opgaande lijn in 1967 kunnen voortzetten. De om zetten in bier, levensmiddelen en farma ceutische artikelen waren hoger en de' financiële resultaten bevredigend. Dank zij kosten besparende maatregelen kon, de aanzienlijke kostenstijging worden opgevangen. De Hollandse Beton zag ook een ver dere stijging van de winst. Ook voor het nieuwe jaar is men voldoende van or ders voorzien. De I.H.C. Holland heeft in 1967 vrij wel gelijke resultaten geboekt. De winst over 1968 zal naar men ver wacht niet lager zijn. De zeilers die zaterdag windkracht 7 trotseerden en deelnamen aan de zeil- wedstryd, uitgeschreven door de Wa tersportvereniging „Haringvliet" te Hel- levoetsluis en „Flacquee" te Middelhar- nis hebben hun zeilerservaring terdege nodig gehad! De zeilers uit Middelhar- nis hebben het ongetwüfeld het zwaarst gehad; zij moesten 's morgens al tegen de harde wind in naar de start in Helle- voetsluis waar vanaf de jury-boot de „Ida" van dhr. v. d. Put het start sein werd gegeven. De tocht voerde vanaf Hellevoetsluis, langs Middelharnis, Stad, Den Bommel tot aan de Haringvlietbrug om oplave- rend langs de Noordkant van Tienge- meten door het z.g. „Vuile Gat" naar Middelharnis terug te zeilen waar de jury vanaf de „Ida" de aankomsttijden noteerde. Het bleek ook op deze zeildag „te kunnen verkeren", in de loop van de dag daalde de windkracht van 7 naar 4 en in de luwte van Tiengemeten hadden de zeilers zelfs te weinig wind! Maaltyd. Na een inspannende tocht was het in hotel Jacobi goed eten van de maaltijd die bestond uit Labskous, een Skandi- navisch Noord-Duits zeegerecht. De plm. 70 zeilers kregen hier de noterin gen te horen. In de categorie A grote schepen werd de „Ternesse" eerste, gezeild door dhr. Rogge van de Ver. uit Hellevoet- Enkele jachten wachten na afloop in de schutkolk om naar IVIiddel- harnis te varen. sluis. Hij vertrok 12.17 uur en arriveer de om kwart voor vier aan de finish. Nr. 2 werd dhr. Molenaar met zijn „Ruimte", die 11.35 was vertrokken en 15.51 de startlijn passeerde. Een prach tige prestatie leverde dhr. J. Wijnhoff om met zijn „Albatros" als nr. 3 te eindigen. Deze „Flacquee-boot" was om 11.15 uit Hellevoetsluis gegaan en kwam 15.48 binnen. Een kwartier later kwam dhr. Roon uit Ooltgensplaat binnen met zijn „Springer II" als nr. 5 en als laatste van deze klasse was het Haagse lid van Flacquee, dhr. Uitenbogaerd, die 11.35 vertrokken was en 16.35 aankwam met zijn „Bhnio". Categorie B.: de kleinere jachten. Moesten in categorie A de Flakkeese zeilers de eerste prijs overlaten aan de Hellevoetse zeilers, hier ging dhr. den Baars uit Dirksland met zijn „Touter" als eerste door de finish. 11.15 uit Helle voetsluis kwam hij 16.13 binnen, 13 mi nuten voor dhr. den Baars uit Helle voetsluis vertrok startte dhr. v. d. Hou wen met zijn „Breeveertien" en kwam 1 minuut later binnen. Tien minuten later arriveerde nr. 3 dhr. Beekhuizen met zijn „Brandaan" die om 11.30 was ge start. Categorie C. waren „vogels van ver schillende pluimage". Als nr. 1 arriveer de dr. Wieringa uit Middelharnis, die met zijn hoogaarts Honte al een zekere faam heeft om als nr. 1 op zeilwedstrij den te eindigen. Nr. 2 was de kleinste boot, de zeiljol van dhr. Nipius uit Stad aan 't Haringvliet, die het slechte weer en hoge golfslag trotserend een knappe prestatie leverde om de tocht te maken, die vele zeilers had doen af schrikken met dit slechte weer. In de klasse motorjachten werd dhr. van Welzenes uit Rotterdam nr. 1 met zijn Cheops. Hij was 12.30 uit Hellevoet vertrokken en was 14.37 bij de finish. Nr. 2 werd de „Scharhorn" van dhr. Dekker uit Hellevoetsluis, die weliswaar 3 minuten eerder birmen was en 3 mi nuten later vertrokken, doch zich door de voorgift-regeling de eerste plaats ontgaan zag. Het werd een gezellige avond, maar de zeilsters en zeilers waren moe en gingen niet te laat hun kooien opzoeken. Lof werd gebracht aan de zeilclub „Flacquee" voor de gastvrijheid en voorzitter G. Wijnhoff mocht die in ont vangst nemen. Hulde aan de zeilers en aan dhr. v. d. Put, die zijn fraai motor jacht „Ida" ter beschikking had gesteld en voor de jury de heren Jacobs en J. Campfens die de jury hadden ge vormd. Onzerzijds spreken wij gaarne onze waardering uit aan de beide besturen de wedstrijd op zaterdag te hebben ge organiseerd. Zaterdag had te Melissant weer het bijna tradiitioneel geworden Concours plaats voor jeugdige solisten. Traditie doordat het dit jaar voor de vyfde maal gehouden werd en het eerste lustrum dus behaald werd. De organisatie van dit concours berust bij de stichting Jeugd- en Verenigingsgebouw en biykt jaar op jaar weer opnieuw een succes te zijn. Zo ook nu weer. Het deelne mersaantal was opnieuw gestegen zodat men zaterdag een honderdtal nummers kon beluisteren met ongeveer honderd- vyftig deelnemers. Maar niet alleen de kwantiteit steeg, ook de kwaliteit gaat met, het jaar vooruit en dan nog niet alleen wat de muziek betreft, ook het aantal deelne mers in de afdeling grote instrumenten, zoals piano, orgel en accordeon wordt steeds groter. De opening. Het bijna overladen programma ver plichtte tot spoed en het was dan ook precies 1 uur toen voorzitter J. Vogelaar het concours opende met de gebruike lijke woorden van welkom, de deelne mers succes toewenste en de jury sterk te toewenste in de moeilijke taak die men te wachten stond. Deze jury-leden bestaande uit de heren Leo Smeets uit 's Gravenhage en dhr. Dick Klip uit Gouda kennen echter het klappen van de zweep in hun vak en bovenal de be oordeling van deze jeugdconcoursen welke zij resp. vier en driemaal beoor deelden. Daardoor zijn deze heren vol komen op de hoogte en ingewerkt in de gewoonten van dit concours. Zoals ieder jaar ging ook deze keer de groot ste strijd weer om de wisselbeker, wel ke sedert vorig jaar in handen was van de zusjes Alice en Nella de Vlugt uit Sommelsdijk, die toen het hoogste aan tal punten behaalden van het gehele concours. Eer het echter zover was dat dit bekend was, moest er nog heel wat gebeuren en trok een bonte rij van in strumenten aan oor en oog voorbij, van electronisch orgel tot melodica en van piano tot slagwerk. Van de vijftien tot twintig nummers maakte dhr. Smeets de behaalde prijzen bekend, waarbij hij vooraf altijd nog wel iets te zeggen had en gelijktijdig de juryrapporten en de diploma's uitgereikt werden en iedere deelnemer persoonlijk door dhr. Smeets gefeliciteerd werden en in het geval van een teleurstellend resultaat de kinderen altijd nog wel een bemoedigend woord je meegaf. Niet allen konden een eerste halen, hetgeen betekende dat men geen honderd punten had gehaald. Vooral 's- middags vielen er nogal wat tweede prijzen en was tot de pauze het hoogste Tricobest gaat de dividendbetaling hervatten en wel met S'/o. Het laatste dividend was in 1961. De Twentsche Kabel boekte in 1967 een iets hogere winst. Het dividend wordt gehandhaafd op ISVo. De direktie is voor het lopende jaar hoopvol ge stemd. Men beschikt over een uitste kende orderportefeuille die voor ver-i scheidene maanden werk geeft. Bij Kloos en Zn. is de exploitatie winst in 1967 gedaald. Voor 1968 is men op dit moment redelijk van werk voor zien. Over de financiële uitkomsten van 1968 toont de direktie zich terughou dend. Op de jaarvergadering van Gero bleek, dat de omzetdaling van vorig jaar nog niet tot stand gekomen is. Ook Kempkes ziet nog geen herstel van de resultaten in de direkte toekomst Bij Holec gaat het redelijk goed. Op de vergadering van de Ned. Kabel waren de aandeelhouders weinig te spreken over de mededeelzaamheid van het bestuuï. Overigens is men niet pes simistisch over de toekomst van het staalbedrijf in Alblasserdam. Dank zij de gespecialiseerde produktie in dit be drijf trekt men veel orders aan voor specifieke produkten. Duiker had in 1967 een moeilijk jaar en zal dan ook het dividend passeren. Men heeft echter het idee, dat men het dieptepunt gepasseerd is. Een minder bekend beursfonds de Groninger Ind. Cred. Bank komt met een dubbele emissie: 375.000,gewo ne aandelen en 8 millioen 7V2% 20 ja rige obligatie beide tot de koers van 100»/o. Op de aandelen kon worden inge schreven in de verhouding van 1 10 op de obligaties kan vrij worden ingeschre ven. De eerste vier maanden van het lo pende jaar lieten ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1967 een verheugende omzetstijging zien. Naar verwachting zal over het verhoogde kapitaal weer ll°/o dividend kunnen worden uitgekeerd. Verder zijn er nog twee internatio nale instellingen, die een beroep doen op onze kapitaalmarkt, t.w. de Europese Investeringsbank en de Wereldbank. Omvang en voorwaarden van beide le- mngen zijn uniform, het gaat telkens om 40 millioen O'^^/o 20 jarige Obli gaties. De uitgiftekoers zal kort voor de inschrijvingsdatum bekend worden ge maakt. De winnares Alice de Vlugt. aantal punten dat behaald was 107 be droeg. Dit steeg echter in de loop van de avond, maar het echte vuurwerk kwam pas in de laatste nummers, toen de favorieten aan de beurt kwamen, en deze stelden dan ook niet teleur. Plotseling kwam een uitschieter, Anton Wolfert, Melissant 12 jaar piano met de Sonatine Opus 20 nr. 3 van Dussek haalde 114 punten, een poosje later Alice de Vlugt 13 jaar piano met de Wals Opus 69 nr. 2 van Chopin kwam tot 118 punten. Zou daar nog iemand boven komen? Het areaal was nog niet uitgeput. Nog een kei Johan Beier, Sompnelsdijk 13^ jaar, piano met Für Elise van Beetho ven. Resultaat 115 punten. Grote span ning, want het laatst moesten de beker- houdsters optreden, de zusjes de Vlugt, met Wiegenlied van Joh. Brahms. De spanning was hun echter te groot en de zenuwen waren hun de baas, met 109 punten een mooi resultaat maar te wei nig om de beker te behouden. Buiten de wisselbeker waren er echter voor iedere afdeling nog drie extra bekers te be halen welke aan het eind van de avond aan de winnaars uitgereikt werden door Burgemeester Bos, zo ook de wisselbe ker, hetgeen een apart geval was, im mers de zusjes de' Vlugt raakten hem kwijt, maar nu kwam Alice met haar 118 punten alleen in het trotse bezit van de trofee en zoals gewoonlijk moest zij haar nummer tot slot van het concours nog een keer spelen. Voorzitter Voge laar kon in zijn slotwoord terugzien op een prachtig geslaagd concours, met grote waardering voor het werk dat de juryleden deze dag verricht hadden, hetgeen de volle zaal met daverend ap plaus voor deze heren ten volle onder streepte.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 3