:T Tegen de rietnam-politiek Plaatselijk nieuws Commissaris der Iconingin opende de Sportiial Oude-Tonge Brandweer Middelharnis werd zesde Uitslag Gew.RoodelCruis wedstrijd Evangelisatie- Conferentie 1968 -^ „Wederzijdse waardering", hoge rente van geïnvesteerd kapitaal jaargang Dinsdag 14 mei 1968 No. 3686 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag' en vrijdagavond IGEZONDEN ZENDINGSMIDDAG yyVrouwen in gevangenschap'' Meisje uit de haven gered Strandje wordt gereed gemaakt TENNIS Flalikees nieuws anno 1868 bland B590 IpjjlNS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS I Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk ITeL (01870) 2629, na 6 uur 's avonds Tel. 2025 Giro 167S30 ABONNEMENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. brme 30- en Ikla- en lleet; met Ikast op aur. Geachte redactie, het nummer van 29 april 1968 lafste U mijn ingezonden stuk en gaf [uw mening daarover te kennen. Ik moet U zeggen dat ondanks de Itaande verschillen in opvatting het verhelderend werkt t.o.v. beter Jrip der verschillende standpunten, op het betreffende artikel niet tder meer in, deze discussie beschouw lals gesloten, op één punt na, n.l. lar U mij beschiüdigt van anti-Ame- lanisme. Gaarne zag ik dit dan ook blaatst in uw blad, waarvoor mijn rtelijke dank. In de eerste dagen van mei had ik gesprek met een arts van Duitse [tionaliteit werkzaam in een hospi ta Hoi-An een plaatsje bij Da jig. Deze man bracht zijn verlof door de Noordzee kust, is twee dagen leden weer vertrokken naar de hel 1 Vietnam. Hij behandelt daar slacht- ïers van de napalm bombardementen. ^ijn relaas begon aldus: Napalm: gesel der vrouwen en kin- n juni 1967 kwam ik in het hospi- van Hoi-An. Toen ik daar een paar n was leerde ik de werkelijkheid Innen van deze verschrikkelijke oor- Een moeder en kind werden bij gebracht, gevonden in een verbrand [stveld, 24 uur na een napalm bom- 'dement. Zijn huid valt in stroken het lichaam af, spreken kan het ld niet meer, damp stijgt van het Irbrande lichaampje. Ik geef hem een jnstillend middel en strijk zalf op de [eselijke wonden, maar ik weet dat it kind niet te redden is. Een eindje ■derop ligt een jonge vrouw, moeder 4 kinderen, zij leeft nog, haar kin- bn zijn dood, offer der bommenoor- weer kan ik niets anders doen dan pijnstillend middel toedienen. Drie ;n lang blijft het lichaam liggen pen, dan sterft ook deze vrouw. Geachte redactie, ik zou nog enige rbeelden aan kunnen stippen, het aar is groot dat het dan in het lotionele vlak terecht komt, wat ove- ;ens heel menselijk zou zijn. Deze 'ee feiten berusten op volle waar- lid, ik ben geen deskundige op het ibied van mensenvernietiging, maar ik in echter wel aan 't zoeken gegaan it napalm eigenlijk is, het blijkt ben- ie te zijn ingedikt met aluminium- ifaat. Zodra de bom explodeert ont- ikkelt dit sulfaat een hitte van 2000 Celsius, de napalm spring uiteen in lizenden kleine deeltjes. Het slachtof- dat getroffen wordt heeft onmid- illijk zware brandwonden terwijl het luminiumsulfaat smeulend in het li- lam blijft, vandaar die dampen die ven komen totdat het slachtoffer od is. Ook ben ik aan 't zoeken ge- lan naar de uitvinder van dit wapen. Het blijkt dr. Louis Fieser te zijn, i mijn navorsingen kwam ik een uit- iraak van hem tegen die luidde: „Ik :b geen gewetenswroeging, omdat ik ipalm uitgavonden heb, voor mij is it niets anders als werk aan een che- isch probleem, als mijn regering weer ts vraagt zou ik het weer doen." Geachte redactie, U zult zich mis- bien afvragen, wat bedoelt schrijver iermede, het kardinale punt is dit: Als U mij in uw nummer van 29 •ril '68 beschuldigt van Anti Ameri- inisme is dit pertinent niet waar. Of K verschrikkelijke oorlogshandelin- in nu uitgevoerd worden door Ame lia, Griekenland, Egypte, Israël of elk land ter wereld ook neem ik daar elling tegen, de dode slachtoffers kun- M niet meer spreken, wij de levenden innen dat nog wel, is het niet onze icht onze stem daartegen te verhef- n? 01 deze stemmen gehoord worden is ■n andere zaak, ze worden helaas 'erstemd door het wapengekletter, des- 'danks blijf ik van mening. Wie zwijgt, emt toe. Enerzijds deed het me genoegen te Uitgaande van de Classicale Zen- mgscommissie in de Classis Dordrecht, anwege de Geref. Zendingsbond zal ''zaterdag 18 mei a.s. een Zendings- iddag worden gehouden in Oud •ijerland, in de Hervormde Kerk om uur. Ds. L. Trouwborst van Oud Beijer- nd, opening. Ds. P. Alblas van Gies- •ndam-Neder-Hardinxveld, onderwerp verlangen naar vreugde". Ds. J. van Uedregt van Ouderkerk a.d. IJssel, Merwerp „In de vreugde gezet". Ds. Hovius van Dordrecht sluiting. Voor de leden van de Chr. Platte- MOsvrouwen Bond „Goeree" zal a.s. OMerdagavond om half acht spreken =w. de Rooy, oud directrice van de rouwengevangenis aan de Noordsingel - "Otterdam over het onderwerp: "ouwen in gevangenschap". Na de ueidmg bestaat gelegenheid tot het euen van vragen. Alle leden worden ^rwacht, belangstellenden zijn harte- welkom. lezen dat U in uw antwoord vermeld de, het communisme te willen bestrij den met sociale wetgeving, anderzijds 'betreur ik het dat U er onmiddellijk aan toevoegde, „Ook met de wapens", ledere oorlog hoe rechtvaardig ze ook lijkt, heeft een grote mate van on recht in zich, niemand, of beter gezegd, geen land behoeft zich onder de voet te laten lopen door een dictatuur van welke vorm ook, dat men zich daarte gen verdedigt is een logische zaak. Maar minder logisch is het om een land systymatisch te bombarderen, of het nu militaire doelen zijn of niet daar be kommeren de Amerikaanse vliegers zich niet om. Geachte redactie, ik heb hiermede duidelijk willen maken waarom ik te gen de Vietnam politiek ben, het is maar één facet, er zijn er nog veel meer. Ik heb gepoogd het in het men selijke vlak te houden, buiten het po litieke. Of ik daarin geslaagd ben weet ik niet, ik beschouw het als mijn plicht mijn stem te verheffen tegen massamoord en vernietiging van de mens. Het gebod van: Gij zult niet doden, is voor velerlei uitleg vatbaar, ik hoop dat de mensheid eens wakker geschud zal worden, ik heb goede hoop dat het eens zijn zal en grijp terug op wat wij len ds. King zei in zijn beroemde preek: „Ik heb een droom" n.l. dit: Dat de bergen en dalen van ongelijk heid en onrecht eens geslecht zullen zijn. Geachte redactie, nogmaals mijn dank voor plaatsing in uw blad, met hoog achting, G. V. Rossum, Raadslid voor de P.v.d.A. Spijkenisse. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Zaterdagavond te 7.30 uur zal in de Geref. Gemeente voor gaan dh. M. Hofman uit Zeist. Beroepen. Uit het door de kerke- raad der Geref. Gemeente alhier ge stelde tweetal voor een te beroepen predikant nl. ds. C. Wisse uit Elspeet en ds. G. A. Zijderveld is ds. Wisse op de maandag gehouden manslidmaten- vergadering met meerderheid van slem- men beroepen. Uitslag P.V. de Reisduif vanuit Quievrain. Afstand 154 km. Los 8.45 uur. Aankomst eerste duif 10.33.23. Laatste duif 11.20.34. H. de Vos 1, 2, 5, 16, 26, 35, 39, 43, 45, 47. M. de Blok 3, 13, 18, 41. C. Vroeg- indeweij 4, 6, 19, 20, 27, 30, 37. W. de Vos 7, 10, 14, 23, 33, 34, 40, 42. 46, 48. J. Kastelein 8, 9, 24. A. Schuurman 11, 29, 44. J. Jongejan 12. P. v. d. Slik 15, 31. C. Polder 17, 22. H. Bienefelt 21, 25, 28, 38. A. Peekstok 32, 36. DIRKSLAND Duivensport. Wedvlucht vanaf Quie vrain. Eerste duif 10.28, laatste duif 11.21. 153 km., 225 duiven. 8.45 uur ge lost. J. Roodzand 1, 4, 36, 37, 52. Joh. Doorn 2, 7, 8, 14, 20, 21, 25, 48, 56. L. Arensman 3, 17, 22, 26, 32, 39, 40, 54. A. de Vogel 5, 51. C. A. Cort 6, 24, 29, 30, 35, 41. Comb. v. d. Groef-Knops 9, 18, 19, 27, 34, 43, 44, 45. A. Mans 10, 12, 42. Joh. Wolfert 11, 13, 15, 16, 38. J. Bakker 23. B. Leidens 28, 50, 55. M. v. d. Baan 31. Com. de Jong-Leune 33, 53. KI. Wolfert 46, 49. W. Nieuwland 47. Comb. Kastelein-Kamp 57. STELLENDAM Vergadering Speeltuinver. De speel tuinver. „Onze Jeugd" te Stellendam houdt haar jaarvergadering a.s. vrij dag 17 mei, 's avonds om 8 uur in de zaal boven de brandweergarage. NIEUWE TONGE Kerfcdieflst. Woensdagavond om 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. OUDE TONGE Bejaarden op reis. Op woensdag 12 juni a.s. hopen de leden van de Bond van Ouden van Dagen afd. Oude Ton- ge weer hun jaarlijks reisje te gaan maken. De tocht gaat over de Greve- lingendam, over het veer van Zijpe naar Steenbergen, Willemstad om verder Brabant in te gaan. Vertrek voorm. 8 uur van de barak Julianastraat. 's Avonds om zeven uur hoopt men weer thuis te zijn. De extra collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de kerk heeft opgebracht de som van f 452,17; De „Toren" bevat te over april j.l. f 425,37; de kerkte lefoon bracht op f 425,66. De collecte voor het Studiefonds van de Ger. Bond bracht op de som van f 494,06. VARIA. Een dominé snijdt zich 's zondagsmor gens in zijn wang bij het scheren en houdt een zeer lange preek die morgen. Bij het uitgaan van de kerk, geeft hij, zoals gewoonlijk alle bezoekers en be zoeksters een hand. Een dame infor meert belangstellend naar zijn verwon ding. Ach mevrouw, zegt de predikant: ik was vanmorgen zo geconcentreerd op mijn preek dat ik mij met scheren in de wang heb gesneden. De zuster der ge meente antwoordt: Zou het niet beter geweest zijn, dominé, als u zich wat meer geconcentreerd had op uw wang en het mes in uw preek had gezet? MIDDELHARNIS Het 6-jarige dochtertje van de bus chauffeur C. V. d. Linde te iVfiddel- harnis is zaterdagamiddag nadat ze spelenderwijs in de haven was geval len weer veilig op het droge gebracht. Dhr. Joop Auperlé uit de Eendracht- straat bedacht zich toen hij het kind in het water zag geen ogenblik en sprong haar gelijk na; gelukkig wist hij de kleine te redden. Zij heeft geen na delige gevolgen opgelopen. Vanaf een in de haven gemeerde zeiljach ten was ook een meisje te water ge sprongen, zij droeg een dikke wollen trui en moest zelf weer aan boord ge holpen worden. n.O---------- Op de zaterdag te Vlaardingen gehou den districts brandweerwedstrijden is het korps van Middelharnis 6e gewor den. Het korps van Sommelsdijk heeft haar supporters ditmaal teleurgesteld door op de negende plaats te eindigen terwijl ze vorig jaar vierde was. Aan de wedstrijd, gehouden in de Sunlight fabrieken namen 13 korpsen uit de 3e klasse deel. -O- Op de zaterdag gehouden gewestelijke Roode Kruis wedstrijden te Alphen aan de Rijn, hebben de flakkeese deel nemers weer fraaie prijzen behaald door de groepen van Dirksland en Ouddorp; de leider van Dirksland en de leidster van Ouddorp kregen elk een tweede prijs. De Herv. Bond voor Inwendige Zen ding op G.G. belegt deze zomer voor de 23e keer een conferentie welke speciaal gewijd is aan de problemen rondom de arbeid van Inv/endige Zending en Evan gelisatie. Bestonden de aanwezigen in vroegere jaren voor het merendeel uit mensen, die direct bij de Bond betrok ken waren, in de laatste tijd is er een toenemende belangstelling van jonge ren en oudere gemeenteleden, evange lisatiemedewerkers, kerkeraadsleden en predikanten. Bij de groter wordende on kerkelijkheid raakt het probleem meer en meer ons allen. Drie referaten vormen de kern van de conferentie: Dinsdag 11 juni 15.00 uur: Ds. T. van 't Veld te Waddinxveen: „EEN KLEIN KERKJE TUSSEN HOGE FLATS" (De praktijk van het werk in een nieuwe wijk). Woensdag 12 juni 10.00 uur: Ds. J. van 't Ende, ziekenhuispredi kant te Stadskanaal: „DIACONIA IN EVANGELISATORISCH LICHT" (Wat is de diaconale taak van de ge meente ten aanzien van hen, die buiten staan?). Donderdag 13 juni 10.00 uur: Dr. H. Goedhart te Rotterdam: „EVANGELIE VOOR MENS EN MAATSCHAPPIJ?" (Hebben we ons in het werk van de Inw. Zending al leen te richten op personen, of ook (en in hoeverre?) op het bredere ge heel van volk, staat en maatschap pij?)- De conferentie wordt gehouden op „WOUDSCHOTEN" te Zeist, te berei ken met de rode bussen van De Haas vanaf de stations Utrecht en Veenen- daal - De Klomp. De deelnemerprijs voor de volledige conferentie bedraagt het luttele bedrag van 17,50. Het bij wonen van de referaten is kosteloos. Voor nadere inlichtingen en opgaven kunt U zich wenden tot het bureau van de Inwendige Zending, Beatrixlaan 2a, Bennekom. Tel. 08379 - 2221. Door de heer S. Beekman, die ook vorig jaar al aktief was bij het gereed maken van het strandje in de hoek van de Werkhaven te Bruinisse, heeft zich opnieuw bereid verklaard, liet strandje op - te knappen en m.ooier en beter te maken dan in 1967 toen tijdens het •mooie zomerweer van deze hoek van de Werkhaven zo enorm veel gebruik is gemaakt. De palen worden opnieuw geplaatst (men is daarmee als bezig) de afraste ring wordt vernieuwd, zodat op 3 ver schillende diepten in het water kan wor den gespeeld en voor de geroutineerde zwemmers, die buiten de afrastering hun vermaak zoeken en de zwemkunst willen beoefenen komt er een vlot in de Werkhaven. Het terrein zal van stenen worden gezuiverd en het zand zal beter over het geheel terrein wor den verdeeld, want nu ligt er teveel in de hoek en te weinig op andere plaat- Zo'n 8 a 900 sportbeoefenende inwoners van Oude Tonge hebben zaterdagmid dag een actieve rol gespeeld bij de fees telijke opening van de nieuwe sport hal. De Commissaris des Koningin Mr. Klaassesz verrichtte de opening door de naam „Sporthal Oude Tonge" te ont- hallen waarna de sportverenigingen in de ruime hal voor het hoge gezelschap een défilé gaven, daarin voorop ge gaan door de luid musicerende muziek- pereniging „Vooruit". Door verschilltsn- «ie sprekers, dé Commissaris, burge meester V. d. Harst, de bouwer van de hal, de heer Pellikaan, de Inspecteur voor Lichamelijke Opvoeding, dhr. de Koning en dhr. Kamp, voorzitter van de Stichting L.O.S. die de hal exploi teert spraken er hun bewondering over uit dat een betrekkelijke kleine ge meenschap een dergelijk groot project kon realiseren. „Met de financiën schijnt het in or de te zijn gekomen, de hal staat er in elk geval" constateerde Mr. Klaassesz, nadat hij de openingsdaad had ver richt. Hij prees de bevolking voor haar intensieve sportbeoefening; waardoor naar de Commissaris hoopte de hal geen moment leeg zal staan. Wijzend op de markeringen op de parket vloer meende de Commissaris ook de inde ling van „Mens erger je niet" te ont dekken. Mr. Klaassesz hoopte dat ook in an dere plaatsen het voorbeeld van Oude Tonge zal worden gevolgd. „Waar zo'n sporthal nog niet is, is het nog niet af" vond hij. Van grote waarde vond de Commissaris dat de jongeren wordt geleerd zich in team-verband te gedra gen om te komen tot een harmonische ontwikkeling van lichaam en geest. Spr. beschouwde het welslagen daar van als de beste dank die voor de hoge investering en de gedane moeite kan worden gebracht. Sprekend over de door hem onthulde naam hoopte de Commissaris dat er toch nog eens een meer inspirerende naam wordt be dacht. Hij besloot met de hartelijke ge lukwensen in de hoop dat de hal steeds goed bezet zal zijn. AI in 1960 Burg. V. d. Harst ging in zijn felici tatiewoord terug naar het jaar 1960 toen de voetbalver, op de wenselijk heid van een sporthal had gewezen. Na dat veel informatief werk was gedaan werd op 26 jan. '67 een werkgroep in gesteld waarvan het schoolhoofd dhr. Haak, voorzitter werd. De gebeurte nissen hadden elkaar snel opgevolgd; op 3 juli 1967 werd de bouw ge'gund en 8 maanden later, op 7 nov., werd de hal opgeleverd. Dankbaar toonde burg. V. d. Harst zich jegens allen die aan de realisering hadden meegewerkt en voor de schenking van f 138.000, van het Ministerie, f 7000,— uit de be volking en f 2500,— van het Anjerfonds. De 11e mei was voor burg. v. d. Harst de dag waarop kon worden vast gesteld dat onder goede regie, zelfs in een kleine gemeenschap grootse dingen tot stand kunnen worden gebracht en dat het bouwen van een sporthal en andere accomodatie speciaal op het platteland een volkomen omwenteling op het gebied van de vrijetijdsbesteding kan bewerkstelligen. Uit processen verbaal had de burg. een indruk gekregen welke sport werd bedreven toen er in Oude Tonge nog geen sporthal, zwembad of tennisbanen waren, hij zei daarvan: De topsport, die toen werd bedre ven speelde zich af in de cafe's. Krachtig gespierde jongelieden ont moetten elkaar in die établissemen ten, teneinde elkaar te overtreffen in het opdrinken van hoeveelheden hier en snoeverij. Hoogtepunt van de De sportverenigingen tijdens het défilé. Links kijken de Commissaris en de officiële genodigden toe. strijd wasdan elkaar ten koste van bloedneuzen en beschadigde ledema ten te lijf te gaan met van tevoren tegen de tapkast stukgeslagen bier flesjes. Gelukkig Icon de burg. thans, ver zekeren dat de betekenis van die „sport" sterk aan betekenis heeft ingeboet en dat zich na de gereedkoming van de sporthal een verdubbeling van het le dental der sportver. liet zien. Waardering Met veel waardering sprak dhr. v. d. Harst over het werk van de Stich ting L.O.S. al betekenen haar activi teiten nog al eens een aanslag op de gemeentelijke portemonnaie. Namens de gemeente Oostflakkee droeg de bur gemeester daarop het beheer en de exploitaie van de hal aan genoemde Stichting in de persoon van dhr. v. Kampen over. Bijzonder verheugd toonde zich ok de Inspecteur van het Lager Onderwijs voor de lichamelijke opvoeding, dhr. de Koning. Hij sprak waarderend over de belangrijke rol die dhr. Haak bij de totstandkoming heeft gespeeld. Nu is het gerealiseerd wenste hij dat de hal „lang en gelukkig" zal worden gebruikt. Dhr. Haak werd ook geprezen door de bouwer en zijn vroegere voetbal- makker, dhr. Pellikaan. Ook dhr. PeJli- kaan was erover verwonderd dat een kleine gemeenschap als Oude Tonge de hal zo spoedig had gerealiseerd. Een steentje De heer van Kampen toonde zich in zijn dankwoord de bescheidenheid zelve. „We zijn in een feestelijke stem ming omdat we een klein steentje aan de realisering hebben bijgedragen" ver klaarde hij. Spr. zag het als sen plicht voor de jeugd de mogelijkheden tot een goede lichamelijke opvoeding te helpen bevorderen. Hij verwachtte dan ook dat het gevoteerde geld een hoge rente zal opbrengen in de vorm van het d.m.v. de sportbeoefening bijge brachte wederzijdse waardering. Dhr. van Kampen bood daarop de Corrmiis- saris als dank voor het verrichten van de opening een prachtig Delftsblauw bord aan. Mr. Klaassesz hield het bord uitno digend voor de applaudiserende geno digden al roepend: „Een gift voor Mid delharnis a.u.b." Na de receptie werd 's avonds een exclusief sportprogramma geboden. Velen hebben deze avond bijgewoond. L.T.C. Flakkee 1 - Barendrecht 4—1 Als eerste partij in deze wedstrijd werd gespeeld het dames enkel tussen mevr. de Rooy en mevr. Kramer, welk door mevr. Kramer werd gewonnen met 61, 6i. Flakkee begon dus met een achterstand, maar de tweede partij, het heren dubbel bracht daar al spoedig verandering in. Van Sprang, die inviel voor V. Helden, en Noordermeer won nen van Veldkamp en Slingerland met 6—4, 6—4. Het dames dubbel werd een spannen de partij. Mevr. de Rooy en mevr. van Kempen wonnen de eerste set van mevr. Kramer en mevr. Ledeboer met 64 maar in de tweede set kwamen ze even in moeilijkheden toen ze met 54 achter kwamen, maar ze wisten toch nog te winnen met 97. Het heren enkel werd door Noorder- meer met 62, 64 gewonnen van de heer Veldkamp. De wedstrijd was dus beslist omdat de stand 31 geworden was, maar de uitslag werd nog gun stiger doordat het gemengde dubbel mevr. v. Kempen-v. Helden in drie sets n.l. 64, 36, 63 wormen van mevr. Ledeboer en de heer Slinger land. Verleden week vertelde ik u dat Ba rendrecht van 's Gravendeel had ge wonnen maar dat had men mij ver keerd meegedeeld, 's Gravendeel bezet achter Flakkee de tweede plaats, zodat zaterdag 18 mei in 's Gravendeel de beslissing valt als Flakkee op bezoek gaat bij 's Gravendeel. Het wordt moei lijk om te winnen maar bij volledige inzet van allemaal moet het kunnen lukken. OOSTFLAKKEE Besluit ongegrond verklaard. Bij Koninklijk Besluit van 5 april 196,8 is, met vernietiging van het besluit van burgemeester en wethouders van Oost flakkee van 14 maart 1967, aan J. Bar nat, Nieuwstraat 21 te Oude Tonge, ver gunning ingevolge de Hinderwet ver leend, tot het oprichten etc. van een koelinstallatie in de Kerkstraat te Oude Tonge. Goedereede, 22 Mei. Heden vertrok uit deze gemeente naar Noord-Amerika een gezin van 4 personen. Met deze zijn nu sedert 1847 reeds 590 personen van hier naar de nieuwe wereld verhuisd. Ouddorp. De kermis die het vorige jaar alhier afgeschaft is, zal dit jaar weder gehouden worden en wel be ginnende den tweeden maandag na 18 Juni tot en met Woensdag daaraanvol gende. 14 Mei. De heer D. Niessen, alhier tot predikant beroepen, heeft blijkens schrijven van 9 dezer vermeld, dat hij na rijpe overweging de beroeping niet kan aannemen. Dirksland, 19 Mei. Heden is bij den smid K. alhier, de vliering, met enige duizenden ponden ijzer beladen, inge stort. Bijna was de dochter des huizes, die juist van de vlieringtrap kwam, on der het gewicht verpletterd geworden. Ooltgensplaat, 20 Mei. Gepasseerde week had alhier de verkiezing plaats voor 14 leden, uitmakende het kerke lijk kiescollegie. Er kwamen 158 bil jetten in en j.l. Zondag werd aan de gemeente bekend gemaakt dat tot leden waren gekozen, de heeren G, Mijs, C. van Prooi] en. Mr. A. J. C. van Weel, A. V. d. Tol, A. van Beek, L. M. van Putten, K. Braber Lz., M. Krijgsman, J. Kardux, C. Kardux, L. A. Boon, Joh. Donkersloot, A. Korteweg Lz. en Jacob Mijs. IS DE FIETS EEN l.jr'TilïJEÏÜLV In een klein dorpje in Mongolië arri veert een man met een fiets. De dorps kinderen zien dit vp''lermiddel voor de pp-^=-+c iTiaai •cn tien kleine jongen r_'nï naar huis en vertelt ademloos dat h J een man heeft gezien met een heel k. sine sxiiilf"''-''- s"J'=» i., ^jiager is dat je dc„i iijn ribben kunt heenkijken. De man klimt er bovenop en stuurt de ezel door aan zijn oren te trekken, terwijl hij het dier voortdurend in de buik trapt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1