iiAnDEn - niEuws 6.S. (nog) niet accoord met garantieverklaring t.b.v. Serviceflat Voor sportieve aktieve mensen 0RQ6lS in óe ,,Qouóen öei^^" R.D.M. present op vooriaarsbeurs te Zierikzee p£f VOLKSWAGEN- en OCCASION-VERKOOP SHOW Raad Dirksland: -^ Nader overleg en onderzoek thans gaande i^ Burg. Bos: Realisering desnoods langs andere wegen De Gloria-reeks Tholen, Ned. Herv. kerk Vrijdag 10 mei 1968 No. 3685 •A- -k Bezoekt onze iedere zaterdag. •r. Ti. de liiet^X^ SOMMËfiSDIJK Tel. (01870) 23 43 INRUIL - FINANCIERING - GARANTIE ♦♦♦♦«f JP&I^ Een reaktie Wij gerefor meerden Samen buigen ;en enkele maal komt het voor dat van de lezers van deze rubriek naar pen grijpt, teneinde instemming of ■euring te betuigen. Zo ontving ik Ier dagen een sympathieke brief uit van de dorpen op het eiland, naar leiding van mijn artikelen over het Wat wij geloven". (Althans over .eerste twee, want het derde was op moment dat de brief geschreven ■rd nog niet gepubliceerd). In deze ief stonden verschillende waardevolle Imerkingen, waarop het de moeite is, nader in te gaan. ie schrijver begint met de Prediker citeren: „Van vele boeken te maken geen einde". Nu, daar kan iedereen it wel mee eens zijn, dacht ik. In deze [lommen heb ik al vaker de verzuch- ig geslaakt, dat een mens het nauwe- ;s meer kan bijhouden wat er zoal de markt komt, laat staan kennis men van de inhoud van al deze boe- n Wegens gebrek aan tijd en aan geld n we gedwongen ons zéér te beperken de keuze en aanschaf van onze lek- ur. Je kunt weleens heimwee krijgen ar de tijd van de leesgezelschappen, larin niet alleen onderling boeken irden geruild, maar waarbij ook nog tijd overbleef om het gelezene met laar te bespreken, 't Is eigenlijk net met het eten: vroeger namen we de i voor een stevige maaltijd, tegen- jordig is het gauw een hapje en een oodje en we gaan weer verder. Nu kun je natuurlijk met een beroep I die tekst „Van vele boeken te maken geen einde", al het lezen veroordelen. heb wel mensen gekend die dat de in. Ze lazen alleen de Bijbel en verder ets. De Prediker had immers gezegd: ran vele boeken te maken is geen ide"? Nu is het is bijna onnodig dit op te erken de briefschrijver, deze me ng niet toegedaan. Hij vindt dat aller publicaties nuttig en' nodig zijn tot ter begrip van de gedachten die in [schillende groepen leven. Hij vraagt ;h echter wel af of er niet te veel lar mensen geluisterd wordt. Het is imers op kerkelijk erf, zo schrijft hij, •eel hoofden, zoveel zinnen. Inderdaad, dat kwam ook duidelijk in het besproken boek. De kerkelijke irdeeldheid vliegt je als het ware aan, wanneer je dit boek leest. Mensen met dezelfde belijdenis, met dezelfde opvat tingen, verdeeld over zoveel kerken en kerkjes. Dat was nu juist het beklem mende! „Wij als gereformeerden van de oude stempel", schreef mijn correspondent. Goed, maar wie zijn dat? De Gerefor meerde Bond in de Herv. Kerk? De Chr. Gereformeerden? De Ger. Gemeenten? De Oud Gereformeerden? Als je een beetje ruimer denkt, dan zeg je: „Alle maal samen". Uitstekend, maar zijn we, ieder pei*- soonlijk, en iedere kerk afzonderlijk, wel zo gereformeerd „van het oude stempel"? Of zijn we allemaal ziek en moeten we allemaal genezen worden? En dan ben ik het van harte met mijn correspondent eens, dat we allemaal „ons oor te veel te luisteren leggen aan allerlei dogmatische stellingen en te weinig aan het Woord". We laten alle maal het „Zo derik ik erover" heersen over het „Zo zegt de Heere". En daarom is de enige remedie ook, dat we „het Woord eerlijk laten spreken, zonder menselijke gedachten of bijbedoelingen, en samen buigen als zondaren voor de heilige God". Ik zie mèt mijn briefschrijver ook geen andere oplossing. Alleen... dat is Gods werk. Ik zeg dat niet met de bedoeling dat we dat dan maar lijdelijk moeten afwachten, maar wel dat we dat van de Heere moeten verwachten. En als dat zou gebeuren, wat is dan het gevolg? Wel, zo staat het in de brief: „Dan vinden we elkaar niet als kerken, maar als verloren zondaren in onszelf, dan is niet ons woord, maar het Woord aan het woord..." Met dat laat ste ben ik het roerend eens, maar van het eerste ben ik niet helemaal over tuigd. Als we elkaar vinden als verlo ren zondaren in onszelf, zouden we el kaar dan ook niet vinden als kerken? Als onze stellingen en meningen ver dwijnen achter Gods soevereine genade, waarom zouden onze kerken en kerkjes dan niet verdwijnen achter Gods éne Kerk? Is het niet onze schande, dat we zo als de profeet Haggaï zegt, wèl lopen ieder voor ons eigen huis, maar het huis des Heeren woest laten liggen? ■iür -A- Ik vond het hartverwarmend, te be merken dat het verlangen naar eenheid van allen die wensen te buigen voor het Woord, blijkbaar ook onder de lezers van deze rubriek leeft. Daarom ben ik nogal uitvoerig op deze brief ingegaan, misschien zijn er andere lezers mee ge diend. Laten we samen buigen voor het Woord, laten we samen buigen voor de' Koning van Zijn Kerk. Dan zal het ver vuld worden: „Gij zult opstaan. Gij zult U ontfermen over Sion, want de tijd om haar genadig te zijn, want de be stemde tijd is gekomen..." WAARNEMER. leurd. n en -»!VSS3?"««*°'=^ OEKBESPREKING: In de Gloria-reeks, uitgegeven door Rivière Voorhoeve te Zwolle is "langs in de z.g. kroonreeks een vijftal rachtige hoeken verschenen, los osten de boeken 5,90; per reeks 4,25 ir stuk; ze zijn keurig uitgevoerd. M CATRIENTJE BLONDèL C. Th. Jongejan-de Groot 'ij is zo heel anders dan anderen, Ca- rientje, de dochter van een antiquair. mbevangener, open, een echte jonge TOUW. Benno gaat meteen in dat nieu we op, omgeeft haar met dromerijen en 'laatst haar op een voetstuk. En daar «gint de ellende. Want Catrientje llondèl is wel een bijzonder fris meisje, laar toch een mensenkind met alle lane fouten van dien. Benno wordt in aar teleurgesteld. Roddeltongen zorgen aar wel voor. Hij verdvrijnt uit haar •ven en Catrientje moet alleen verder. toe haar leven verder verloopt...? •k AMARYLLIS EN HET ATOOM M. van Nuis-Zuidema. boek waar niet één meisje de looidrol in speelt, maar eenvoudigweg iet meisje. Amaryllis staat wel cen- '3al, zo op het eerste gezicht. Een kind lat tegelijk simpel van geest én van «n verrassende zuiverheid is. En toch wrdt zij verraden... En dan zijn er bij wie je je zo ontspannen kunt' 'oelen, een zus, de belle van de klas, •en werkster... En telkens zien wij ze oor de ogen van een jongeman. Een wnaal over de ontwakende liefde van' °ngens en meisjes in de na-puberteit. DE SCHOENTJES VAN ROSETTE. Dieuwke Winsemius. ^ngemetje van Gelder is op en top een "M van haar tijd. Het jaar dat zij nog ™et wachten op haar huwelijk met aap Wil zij nuttig besteden. Na veel «ikken en wegen gaat zij als hulp in de wishouding mee naar Brazilië met de amiiie Te Velde. Daar beleeft zij veel nooie momenten, maar ook verdrietige jcien. En bovenal schokt haar de on- wrstelbare armoede om haar heen. Als im k^- belt dat zij nog een paar maan-' en blijft om daartegen te vechten, ge- 'eurt er iets dat bijna ongelooflijk is... De Rotterdamse Droogdok Maatschap pij N.V. ofwel kortweg R.D.M, zal met een stand van twaalf vierkante meter vertegenwoordigd zijn op de grote Voorjaarsbeurs, die van 11 tot 19 mei a.s. op het Havenplein te Zierikzee wordt gehouden. Door middel van prachtig fotomate riaal, modellen en een korte film over de bouw van een indrukwekkend boor eiland zullen de zeer uiteenlopende werkzaamheden van dit boeiende Rot terdamse bedrijf worden belicht. De R.D.M, met haar dochterbedrijf De Scheepsbouw Maatschappij Nieuwe Waterweg N.V. te Schiedam, heeft in totaal 4600 werknemers in dienst en is lid van de Rijn-Schelde groep. In de stand op de Voorjaarsbeurs te Zierikzee zullen deskundigen aanwezig zijn om geïnteresseerden over het be drijf voor te lichten. Vooral jongeren zijn van harte welkom, daar een deel van de stand speciaal op de bedrijfs- school van de R.D.M, is gericht, waar jonge mensen tot uitstekende vaklie den worden opgeleid. De Voorjaarsbeurs te Zierikzee is in de week van 11 tot en met 18 mei (met uitzondering van zondag 12 mei) dage lijks geopend. LOOPFIETS IN NEDERLAND De vermoedelijke enige in gebruik zijnde loopfiets in ons land is die van de 77-jarige W. Lommers uit Edam. Hij beweegt zich al vijfentwintig jaar voort op een fiets die ontdaan is van pedalen, tandwielen en ketting. Dhr. Lommers liep in de oorlog een onherstelbare heupbeschadiging op en kon tenslotte als gevolg van verstijving geen stap meer verzetten. Met zijn loopfiets kan hij zich buitenshuis verplaatsen. ledere dag loopfietst hij ongeveer vijftien ki lometer. Gedeputeerde Staten hebben hun be slissing op het raadsbesluit van de raad van Dirksland tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door de Stichting Service-flat Dirksland aan te gane geld lening ten bedrage van een half mil joen gulden verdaagd. De raad die hiervan middels de lijst van inge- men stukken kennis nam werd voor gesteld ook dit punt voor kennisgeving aan te nemen, zij ging daarmee accoord maar niet zonder een en ander nog eens nader te hebben beschouwd. Desgevraagd verklaarde de voorz. burg. Bos dat G.S. o.m. bezwaren van formele aard hebben omdat ten tijde van het genomen raadsbesluit de Stich ting niet officieel was opgericht. Een ander bezwaar was dat de Stichting zich niet enkel bepaalt tot de huisves ting van bejaarden terwijl ook het „pla fond" voor het dit jaar te verstrekken leningen was bereikt. „G.S. hebben zich wel uitgesloofd een groot aantal bezwaren te vinden" constateerde de voorz. spijtig. Thans wordt onderzocht in hoeverre aan de door G.S. gestelde voorwaarden zal kunnen worden voldaan. Mocht die mo gelijkheid niet aanwezig zijn dan zal getracht worden de stichting toch op een andere manier te realiseren. „G.S. hebben ook gesuggereerd de raad voor te stellen het besluit in te trekken" vulde wethouder de Bonte aan, waarop de voorz. verklaarde dat b. en w. in de huidige sfeer van over leg en nader onderzoek daartoe nog geen aanleiding aanwezig achten. „Het voltallige college?" vroeg dhr. de Gast. „Ik wil de zaak niet voortijdig af kappen" verklaarde weth. de Bonte daarop. De heer M. de Bonte maande het college vooral t.o.v. dit object niet te hard van stapel te lopen, „mBn kan wel eens een beetje chauvinistisch wil len zijn „We lopen nooit te hard van stapel en zeker nu niet" verklaarde de voorz. „Dan zijn we het weer eens" zo be sloot dhr. de Bonte de discussie. Het schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. S^porfueld Van G.S. was tevens de mededeling ontvangen dat tegen aankoop van grond van de erven C. P. van Eek ten be hoeve van de inrichting van een sport veld geen bezwaar bestaat. De heer Witvliet toonde zich met de ze mededeling bijzonder ingenomen waarbij hij tevens naar e.v. conse quenties informeerde. „De consequentie is zo deelde de voorz. mede „dat nog geen uitvoe ring aan het besluit gegeven kan wor den zolang in de financiële middelen niet is voorzien. Overigens zal zo verwachtte de voorz. die voorziening i.v.m. de gunstige liquiditeitspositie van de gemeente niet moeilijk zijn. Begroting Binnenhof De begroting 1968 van de Soc. werk plaats Binnenhof werd aan de ingeko men stukken toegevoegd. Vaststelling daarvan was min of meer dringend i.v.m. de noodzakelijke vernieuwing van de bedrijfswagen. De raad besloot tot goedkeuring. Dhr. van Prooijen, gem. vertegenwoordiger in het bestuur van Binnenhof verklaarde nader dat de zaken goed gaan. De netto-uuropbrengst is met 0,40 gestegen tot f 1,20 per uur en gestreefd wordt het landelijk ge middelde van f 1,35 te bereiken. Wel vond dhr. v. Prooijen het jammer dat Binnenhof op zo'n moeilijke plaats ge situeerd is, uitbreiding met een hal voor geestelijk gehandicapten komt op f 450.000,„We zoeken naar de steen der wijzen maar die zal moeilijk te vinden zijn;meende dhr. van Prooijen. Veel aandacht wordt besteed aan het aantrekken van goed rendabel werk terwijl het onrendabele wordt afgesto ten. Spr. tipte de vertegenwoordiger in het bestuur van de Drinkwaterleiding dat in het vervolg toch wel prijs wordt gesteld op het reviseren van de water meters wat thans in een werkplaats in Brabant gebeurt. Aankoop schoolgebouw Besloten werd tot aankoop van het voormalig schoolgebouw aan de Tuin- straat te Dirksland. Inclusief de bijbe horende woning werd daarvoor een prijs van f 42500,gevraagd. In de toekomst bij uitvoering van hét be stemmingsplan „Dorpskern" zal het gebouw dienen te verdwijnen maar om dat dat nog enkele jaren zal duren menen b. en w. dat de school voor f 5700,— geschikt kan worden gemaakt voor de dienst Gemeentewerken voor onderbrenging van materialen en hulp middelen. Op de vraag van dhr. van Prooijen antwoordde de voorzitter dat ook dit gebouw t.z.t. in het saneringsplan kan worden ingebracht teneinde een ver goeding daarvoor te verkrijgen. „Is het dan wel verantwoord er nog geld aan te besteden?" vroeg de heer Poortvliet, waarop de voorz. antwoord de dat van genoemd bedrag een post van f 3800,bestemd is voor kantel- deuren die ook elders kunnen worden gebruikt terwijl de vloer van tegels wordt gemaakt die bij sanering ook weer kunnen worden gebruikt. Eveneens t.b.v. het bestemmingsplan „Dorpskern" werd aangekocht voor de ■prijs van f 47000,een perceel grond met woonhuis en garage, staande aan het Schelpenpad-Bopmvlietstraat. B. en w. verwachten door verhuur van het woonhuis en de garages een nagenoeg sluitende exploitatie te verkrijgen. „Dit mot je pikke" vond dhr. van Prooijen. Dhr. de Gast was minder enthousi ast: „zou er niet veel tevoorschijn ko men dat verbetering behoeft?" vroeg hij zich af, doelend op de achtergevels van de woningen aan de Straatdijk. Met een schuttinkje en een beplan- tinkje is dit wel te camoufleren" dacht de voorz. In het bestemmingsplan is daarvoor overigens een voorziening ge troffen. „Ik hoop dat het college in alle 3 de kernen zo voortvarend te werk gaat" i-af dhr. V/itvliet te kennen, daarom be treurde hij het dat b. en w. in Her kingen enkele kansen tot aankoop had den laten voorbijgaan. B. en w. ech ter verzekerden dhr. Witvliet dat die kans er zeker niet was geweest. Resteerde voor dhr. Witvliet de te genvaller dat de woning die door een auto-ongeluk nogal werd beschadigd niet was aangekocht. Verbetering Onderlangs Een aanvullend crediet van f 3003, werd beschikbaar gesteld voor het ver beteren nu met klinkerbestrating! van het Onderlangs te Herkingen, Gebleken is dat door de fa. Bezuijen te Ouddorp dit werk kan worden gedaan voor f 11.003,— terwijl een bedrag van f 8503,voor grintverharding zou moeten worden neergeteld. Brandweer titelatuur Ter regeling van de in de practijk noodzakelijk gebleken functie van plaatsvervangend bevelvoerder werd de betreffende Verordening gewijzigd. Ook in de titelatuur werd een wijzi ging aangebracht. De commandant en bevelvoerder heten voortaan hoofd brandmeester en brandmeester, de rang van plaatsvervangend bevelvoerder wordt aangeduid met onderbrandmees ter. Vaststellen van Verordeningen Opnieuw vastgesteld werd de veror dening op de aangifte van woongele genheid in welke verordening nadere regels inzake de ingebruikgeving van woongelegenheid worden gegeven. Ook de verordening omtrent toepassing van art. 4 van de woonruimtewet werd op nieuw vastgesteld. O.m. wordt in .deze verordening geregeld wie als woning zoekende worden aangemerkt, wie en in welke woonvergunning wordt ver leend, onder welke voorwaarden e.d. Vaststelling rekeningen De gemeenterekening 1964 van de ge meente Dirksland werd voorlopig vast gesteld met een nadelig slot van f 410615,21. De voorz. stelde op korte termijn meerdere recente rekenin gen in het vooruitzicht. Door een nieu we administratiemethode is een snel lere afwerking mogelijk geworden. GEEN STALLINGSMOGELIJKHEID VOOR FIETSEN Het in aanbouw zijnde Nederlands Congresgebouw op de grens van Sche- veningen en Den Haag zal, zoals aan vankelijk gepland was, geen fietsenkel- der krijgen, omdat naar men meent dat de belangstelling voor de fiets afneemt en er dus geen stallingsvoorzieningen voor fietsen hoeven te worden getroffen Een slecht besluit want de belangstel ling voor de fiets is in het gehele land stijgende Nederland heeft 8 miljoen fietsers terwijl overal hard gewerkt wordt om stallings- en parkeermoge- lijkheden voor fietsen te scheppen om te voorkomen dat binnen afzienbare tijd op dit gebied de chaos even groot zal worden als wij nu voor de auto's ken nen. Het heffen van tol is altijd een winstgevende zaak. Het stadje Tholen heeft er zelfs haar ontstaan aan te danken: een Brabants tolhuis vormde de eerste „Tholense nederzetting". Dat Thojen een tijd van grote bloei gekend heeft blijkt wel uit het majestueuze kerkgebouw dat waarschijn lijk uit de 14e eeuw dateert, en waaraan gedurende vele eeuwen is ge werkt. De kerk werd gewijd aan Maria (Onze lieve Vrouwekerk) en gebouwd als kruisbasiliek. (Brabantse Gothiek). Het interieur is zeer bezienswaardig. (Overkoepeld met netgewelven, ver der fraai versierde kapitolen en in de ramen traceringen met het franse lelie-motief). Het orgel. Tervrijl de restauratie van de kerk (1947 - '60) in volle gang was, kocht het kerkbestuur in 1952 het thans aanwezige orgel. Dit instrument is afkom stig uit de „Galileërkerk" te Leeuwarden en werd in 1832 door de ge broeders L. en J. van Dam voor genoemde Galileërkerk gebouwd als mechanisch sleeplade orgel met als dispositie: Hoofdwerk: Prestant 8' Bourdon 16' Holpijp 8' Octaaf 4' Quint 2 2/3' Octaaf 2' Mixtuur Cornet Trompet 8'. Bovenwerk: Viola di Gamba 8' Fluit Dolce 8' Viola 4' Speelfluit 2' Dulciaan 8'. Rugwerk: Prestant 8' Holpijp 8' Octaaf 4' Fluit 4' Nazard 2 2/3' Octaaf 2' Carillon. Pedaal: Prestant 8' Subbas 16' Gedekt 8' Octaaf 4' Bazuin 16' Trompet 8'. Na de oorlog werd het naar Doesburg gebracht, om daar, na de restauratie van de zwaar beschadigde St. Martlnuskerk (Ned. Herv.) te worden ge plaatst. Door allerlei oorzaken kon dit niet doorgaan en werd het Van Dam - orgel verkocht aan de Ned. Herv. Kerk van Tholen (1952). De toen malige firma Sanders (Utrecht) voerde de restauratie uit en in 1953 kreeg het instrument zijn huidige bestemming. De orgelkas werd gerestaureerd door de Fa. Huurman (uit Delft) terwijl het schilderwerk werd uitgevoerd door de heer Schako, een bekend kerk- schilder uitTholen. Na de restauratie kreeg het orgel de volgende dispositie: Hoofdwerk: Bourdon 16' Prestant 8' Holpijp 8' Octaaf 4' Quint 2 2/3' Octaaf 2' Cornet III Mixtuur IV - V Trompet 8'. Bovenwerk: Fluit Dolce 8' (gedekt 8') Prestant 4' Speelfluit 2' Quint 1 1/3' Regaal 8' Rugwerk: Prestant 8' Holpijp 8' Octaaf 4' Fluit 4' Nazard 2 2/3' Octaaf 2' Carillon D II Scherp III - IV Dulciaan 8'. Pedaal: Subbas 16' Prestant 8' Gedekt 8' Octaaf 4' Bazuin 16' Trompet 8'. Koppelingen: Bovenwerk - Hoofdwerk. Hoofdwerk - Rugwerk. Rugwerk- Pedaal (trede), verder: Calcant en Afsluitingen. Systeem: Mechanisch sleeplade. Omvang manualen: C - f 3 Pedaal C - d 1. Het orgel is op een galerij tegen de torenmuur en boven de hoofdingang geplaatst. Het front. Het Hoofdwerk (en Bovenwerk) front bestaat uit drie ronde torens en twee horizontaal verdeelde tussenvelden (vlak met een slappe boogvorm in de labialijn). De in verhouding, zeer brede middentoren draagt een beeldgroep „liefde", voorgesteld door een vrouwenfiguur met kinderen. De linker- en rechtertoren worden bekroond door, respectievelijk „Geloof" (vrouw op de Bijbel vwjzend) en „Hoop" (vrouw leunend op een anker). De kroonlijsten zijn met snijwerk versierd. Boven de pijpen en aan de pijpvoeten is fraai snijwerk met bloem- en bladmotieven aangebracht. Het Rugwerkfront bestaat uit een breed horizontaal verdeeld middenveld en twee ronde zijtorens. Het middenveld wordt gesierd door snijwerk, dat muziekinstrumenten, boeken en bloemen toont, (lier, met vogelkoppen, blokfluiten, klarinetten e.d.). Op de linkertoren een zingend engeltje, op de rechter een engeltje dat de dwarsfluit bespeelt. Ook hier met snijwerk versierde kroonlijsten en snijwerk boven de pijpen en aan de pijpvoeten. Het veld tussen de beide torens is verdeeld door een uitgesneden console, die het (rond) geplaatste bovendeel draagt, het onderste deel v. h. tussen- veld is hol geplaatst. De ongewenste breedtewerking van het front wordt geaccentueerd door de horizontale lijn van de labia. Onder de beide torens zijn consoles met snijwerk aangebracht. De kassen van het Hoofdwerk en het Rugwerk zijn gebroken wdt ge schilderd, met enkele blauwe biezen. De beelden op de torens zijn wit, terwijl het lofwerk bij de frontpijpen en de lier boven het veld van het Rugpositief zijn verguld. Het instrument is in geheel gesloten, doch tamelijk diepe kassen geplaatst. Naast het grote orgel, bezit de Ned. Herv. Kerk van Tholen een tweede instrument. Dit orgel is afkomstig uit Oberbron Elzas, waar het in 1734 door de orgelmaker Otto Reinhardt (te Metz) gebouwd werd. In 1928 werd het in' een kapel te Parijs geplaatst en bij deze gelegenheid met een pedaal en een He manuaal uitgebreid. In 1935 werd dit orgel aangekocht, afgebroken, in de kelder van het Ge meentemuseum te Den Haag opgeborgen, en op de monumentenlijst bij geschreven. Momenteel wordt hetinstrument betreffend het binnenwerk gerestau reerd door de Fa. Blank orgelbouwer te Herwijnen, de orgelkas is in restauratie bij de Fa. Huurman te Delft. (Restaurateur van Kerken, kerk- meubelen enz. die ook de kas van het grote orgel behandelde). Na de restauratie, die waarschijnlijk eind volgend jaar voltooid is, zal de dispositie weer in de originele staat zijn: Bourdon 8' Suavial 8' (Salicional 8') Montre 4' (Prestant 4') Principal 8' sup. (disc.) 'Flute 4' Nasard 2 2/3' Doublette 2' (Octaaf 2') Fourniture III (Mixtuur III sterk) Cornet IV Cromhorne 8' (Kromhoorn 8'). Het pedaal heeft de omvang C - d 1 en is aangehangen. In het front is, zoals in Frankrijk meer voorkomt pijp werk van de Cornet geplaatst. Dit instrument zal als koororgel dienst gaan doen. Bas Wijnands.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 9