Dijtiring Flakkee kan enige reserve gaan vormen olitieke fraseologie Kruider Karel v. d. Tonnekreek kampioen herenkapper provincie Zuid-Hoiland j. keuyelaur Meditatie SniOHKARPETJES r-°:C.KORrEWEÊikZ00N Opdat wij niet vergeten 4 mei Vrijdag 3 mei 1968 No. 3683 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ,ln Hem blijven' BOUWMATF,RTAT,EN Dirksland Telef333 Reis in de Bondsrepubiieic per salonwagen Verlaging omslag niet verantwoord Laat deze nu plaatsen. Erkend Luxaflex dealer: Oostdijk sa—61 SOMMELSDIJK Ooltgensplaat Landelijk op de tweede plaats 't Staat gezellig onder uw bankstel Studenten tegen vooruitgang op kledinggebied Fruitmanden en Frnitbakies „De Fruitcentrale" MIDDELHARNIS PRINS HENDRIKSTHAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk TeL (01870) 2629, na 6 uur 's avonds TeL 20 25 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het wordt zo langzamerhand tijd, dat in brede kring eens de aandacht op ordt gevestigd, dat wij met onze Ne- rlandse politiek hopeloos gaan vast- pen. Met name sedert de val van het binet-Cals, waarover wij ons nog eeds zeer verheugen, daar het bij aan- "ven ons land zonder enige twijfel in n ernstige financieel-economische cri- s zou hebben gedreven, is er een 'orme verwarring ontstaan binnen en nd onze politieke partijen. We heb- -n daarop al meermalen gewezen en oeten thans constateren, dat de situa- e er niet beter maar slechter op wordt. e toestand is zo verward, zowel binnen s tussen de partijen, dat gerust ge- nstateerd kan worden dat ons hele litieke bestel zich in een zware crisis vindt. Verleden jaar deed de leuze opgeld: eer duidelijkheid in de politiek. Dat as inderdaad wel nodig; tot dusver is -ze echter niet alleen uitgebleven, aar de onduidelijkheid is steeds groter worden, ondanks het feit dat er een ar nieuwe groeperingen zijn versche- n. Naar onze mening zou ze alleen nnen worden bevorderd wanneer de istelijke partijen meer de nadruk ngen leggen op de echt principiële unten en wat minder op allerlei socia- en economische stokpaardjes. Door at de laatste de hele politiek steeds eer gaan overheersen ligt hét voor de and, dat onze Nederlandse politiek eer en meer het toneel wordt van kaar beconcurrerende partijen die een edstrijd te zien geven in het tegen Ikaar opbieden met allerlei schone en verleidelijke leuzen, waarin een zeer grote dosis demagogie is verwerkt. Op deze manier wordt het steeds oeilijker de verschillen tussen de onaangevende partijen nog te zien. Ze 'Hen alle even progressief en radicaal "n; voor niets zijn ze zo bang als voor onservatief versleten te worden. Dat Chijnt het ergste te zijn, wat een partij n een politicus kan overkomen. De artij, die nog als de minst progressieve boek stond onder de „grote vijf" n.l. e V.V.D. schijnt ook al door de knie- te zijn gegaan, want we lazen dezer agen, dat mr. Toxopeus had verklaard: e V.V.D. heeft nimmer gezegd, dat ze nder geen enkele omstandigheid met e P.v.d.A. wil samenwerken, terwijl r. Van Riel de mededeling deed, dat ZANDPAD 32 BODDELHARNIS e V.V.D, sociaal links is. Zo verdwijnt weer één van de weinige duidelijkhe- en, die nog over waren. Het wordt dus el een hopeloos geval. Velen hebben op een nieuw geluid ehoopt bij de verschijning van D'66, Ithans in vrijzinnige kringen. Wat lijkt nu? Dat deze nieuwe partij zich ij vrijwel alle stemmingen schaart aan e zijde van de P.v.d.A. en de P.S.P. en lechts de rol vervult van de vooroor- 'gse Vrijzinnig - Democratische Bond an Marchand en Oud. En nu is er weer en andere partij opgericht n.l. die van e „Radicalen", een groepje ontevrede- en uit de K.V.P. De leiders daarvan ijn Bogaers en Aarden. De eerste, oud- inister uit het kabinet-Cals, is nog Itijd woedend, dat zijn partij onder eiding van Schmelzer en Aalberse aan et bewind van dit kabinet een voor- idig eind maakte. We kunnen in dit artijtje van drie Kamerleden niet veel eer zien dan een produkt van diepe ancune, gecamoufleerd door een radi aal program. De heer Bogaers, die als oorzitter optreedt, hield op de oprich- mgsvergadering in Dronten een lange ede, die droop van de radicaliteit. Er leek uit, dat deze partij niet onderdoet oor de socialisten in het uitspreken an allerlei wensen en verlangens. We Aben ijverig gezocht naar iets nieuws zijn verlanglijst, maar het bleek alles ud nieuws; van alles wou hij méér ebben: meer vrede in de wereld, meer ntplooiingsmogelijkheden, meer ont- "Kkeüngshulp, meer onderwijs, meer roduktie, meer sparen, meer loon, meer erkgelegenheid. Hij had nog veel meer unnen noemen. Waar dat geld alle aal vandaan moet komen? Wel, uit pgere belastingen.' Alsof deze toch al iet schandelijk hoog zijn! Op zo'n manier kan iedereen probe- en zich populair te maken bij de kie- ers. Het is een goedkope methode: op osten van de zuchtende belastingbeta- ers. Daarop drijft de hele radicale be weging, van welke soort ook. Aan een progressieve K.V.P., die o.i. toch al veel •e links is, hebben ze niet genoeg: het moet nog linkser worden. De heer Bo- aers sprak over „meer ruimte voor elk «lens om waarlijk mens te zijn", „het r M" ''^'"'ooiitiaar maken van deze we reld', over „gerechtigheid voor allen" ^1 een „bewust meewerken aan de vol- tooiini het 'g van de schepping", allemaal en zonder concrete inhoud. Maar nieuwe partijtje moest toch zijn be staansrecht bev^djzen. Bij gebrek aan nieuwe ideeën hield men het dus maar °ij de oude. Wij zijn het eens met een ictinjver in „De Rotterdammer", die w f^^'' volgende oordeel uitsprak: jiWat mij in de radicalen irriteert is het prekerige, moraliserende, geestdrijveri- so en monomane; maar dat schijnt nu ^enmaal het handelsmerk te moeten zijn zp^if progressieve kritici zolang ze '6'! geen regeringsverantwoordelijkheid Blijft in Mij en Ik in u. (Johannes 15 4a) Dit is een woord uit de gelijkenis van de wijnstok en de ranken. De Hee- re Jezus heeft dit beeld uit de natuur genomen, om ons enkele geestelijke dingen duidelijk te maken. Hijzelf geeft de verklaring. De landsman is de Va der, de wijngaard is de kerk in haar algemeenheid, de wijnstok is Christus, de rank der gelovige. Het snoeimes is het Woord. Het reinigen is het bewerkt worden door dat Woord. De werkmees- ter hiervan is de Heilige Geest. „Blijft in Mij en Ik in u." Het is duidelijk, dat deze vermaning gericht is tot de levende ranken, tot de ware kerk. „Blijft in Mij." Dit roept een ver onderstelling op. Deze veronderstelling, dat om in Hem te blijven, het noodza kelijke is om eerst in Hem te zijn. Er moet dus eerst een vereniging hebben plaats gevonden. Deze vereniging kun nen we drieërlei verstaan. In de eerste plaats is daar de eeuwige vereniging tussen Christus en de gemeente. Deze is er, van Gods zijde bezien, altijd. Dan is er de levende vereniging, wel ke plaats vindt, wanneer de Heilige Geest het geloof werkt in het hart. Tenslotte is er de vereniging, de ge meenschap met Christus, voortspruiten de, voortlevende uit de momenten van gevoelige gemeenschap door de Heilige Geest. Laten we vaststellen, dat ieder mens van nature de levende verbin ding met Christus mist. Daar moet dus een machtig wonder in ons leven plaats vinden. We moeten van dood, levend gemaakt worden. Wüt u het anders betitelen, noem het dan i.v.m. onze tekst-gelijkenis: het wonder van de in planting op de levende wijnstok Chris tus. Van nature zijn wij afgesneden ran ken, die alleen maar ten vure zijn ge doemd. Er is geen vrucht meer uit te wach ten tot in eeuwigheid. Ze liggen naast de wijnstok en worden steeds meer dor. Nu is er nog één mogelijkheid. De ho- vernier moet komen om zo'n dorrende rank in te enten op de levende wijn stok. De H. Geest moet komen om met Zijn levendwekkende kracht te blazen in de dorre doodsbeenderen. Even noodzakelijk als het is om in Christus overgeplant te worden, is het ook om in Hem te blijven. Onze tekst zegt immers: Blijft in Mij en Ik in u. Immers het is de landman om vrucht te doen. En uit onszelf is er geen vrucht tot in der eeuwigheid. Onze vrucht wordt slechts uit Hem gevonden. Hier uit blijkt dus dat er niet alleen een vereniging, maar ook een voortdurende verbinding en gemeenschap met Chris tus nodig is. En zowel die vereniging als die gemeenschap, wordt door de Heilige Geest verwerkt. Blijft in Mij en Ik in u! Het klinkt als een opdracht, maar in de praktijk zal het genade blijken te zijn. De Heere Jezus zorgt immers Zelf voor de voorwaarde, dat deze opdracht vervuld kan worden. Hij is van de aarde ten herrtel opgenomen, opdat Hij straks de Heilige Geest zou kunnen zenden. Wie de verbinding met de levende wijnstok, Christus niet kent wordt ■weg genomen en in het helse vuur gewor pen. Dat betekent echter niet, dat de gene, die mag spreken van de levend makende daad des Geestes, nu ook al tijd vruchtdragend is. Wat zijn er he laas nog veel onvruchtbare dagen in het leven der kerk. Het ongeloof, de kracht der zonde, de zorgvuldigheden des levens, de verzoekingen van satan kunnen even zovele oorzaken zijn, dat de levende verbinding met Christus, voor ons gevoel verbroken wordt. Wat een wonder wordt het dan, dat de Hee re Zijn Kerk Zelf terugvoert naar dat geloofsleven. Wanneer we in Christus mogen blij ven en Christus in ons, dan zal dat ook openbaar komen. Laten we niet verge ten dat de grote Landheer met geen ander doel er een wijngaard op na houdt, dan dat deze vrucht zou dra gen. Om deze vrucht redelijkerwijs te kunnen verwachten, heeft die landeige naar plichten! De grond moet geschikt zijn, de tuin onderhouden. De ranken moeten een levende wijnstok tot bron heibben. Ze moeten op tijd en goed ge snoeid worden. Welnu aan al die voor waarden heeft de hemelse landman vol daan. Behaagt het de Heere mij als een arme, schuldige, verloren zondaar aan mezelf te ontdekken, tot Zijn genade- troon uit te drijven en aan mijn ziel te openbaren de liefde en het bloed des Lams, mij te geven de vereniging en gemeenschap met Jezus, dan kom ik tot de ervaring: O Heere, zonder U kan ik niets. U bent mijn rechtvaardigmaking en heiligmaking tevens. Hij in u! Gij in Hem! Dat is de enige weg om vruchten te dragen. Ja, zo wordt dit woord zelfs een wapen, dat gebruikt mag worden te gen de Gode-vijandige wereld in ons en buiten ons. Een woord, waarmede wij satan, dood en hel tarten. In Christus ben ik veilig en heilig o vijand, want èök voor geldt het, dat ge zonder Hem, niets kunt doen. De poorten der hel zullen Zijn gemeente niet overweldigen, om dat aan hun Koning alle macht gegeven is in hemel en op aarde. Dirksland. C. J. Resting. dragen". Deze scribent slaat, vooral met de laatste woorden, de spijker precies op de kop. Intussen zal het optreden van de „Ra dicalen" als nieuw partijtje vermoede lijk gevolgen hebben, die naar verhou ding groter zullen zijn dan de aanhang zou veronderstellen. Het betekent n.l. afbraak van de K.V.P., wellicht in zulk een omvang, dat de huidige coalitie van K.V.P., A.R.P., V.V.D. en C.H.U. niet voldoende steun in de Kamer vindt, althans niet om een sterk kabinet te vormen. Aan de overzijde bevindt zich de al ternatieve groep, bestaande uit de P.v. d.A., de P.S.P., D'66 en de Radicalen, die echter niet meer dan 51 zetels bezet, dus net een derde deel van de hele Kamer. Deze linkse concentratie, waarvan de samenstellende delen concurreren in de graad van radicalisme en elkaar probe ren te overstemmen met allerlei pro gressieve kreten, heeft dus helemaal geen kans het bewind over te nemen. We zitten derhalve met al die fraseolo gie wat de regeerbaarheid van ons land betreft in een moeilijk parket. Het ka binet-De Jong doet het aardig goed, maar het berust op een compromis tus sen diverse soorten progressieven en gematigden, waaruit ieder ogenblik een conflict kan ontstaan b.v. zoals onlangs over de loonkwesties, dat gelukkig in tern werd opgelost. De A.R. zijn hier de meest linkse groep onder leiding van oud-minister Biesheuvel, die gezegd heeft, dat zijn partij „door de bocht" is. We stuiten dus thans in het politieke en parlementaire leven voortdurend op die tegenstelling op sociaal-economisch- financieel gebied. Het zijn de zich noe mende progressieven of om het ster kere woord te gebruiken de radica len, die een gezonde ontwikkeling van ons staatkundig leven telkens weer be dreigen door het aanheffen van allerlei leuzen en het eisen van allerlei maatre gelen, die een spaak in het wiel kunnen steken van onze staatsmachine. Het wa re daarom te wensen, dat men zich eens wat meer ging bezinnen op de noodzaak van een principiële én een zakelijk uit voerbare nationale politiek, die niet aan elkaar hangt van kreten en dromen, maar die rekening houdt met de reële mogelijkheden. Aan frazen hebben we nu eenmaal niets. Die zijn gericht op partijbelangen en missen elke prakti sche betekenis voor ons volksleven. In de Bondsrepubliek, waar de spoor wegen, evenals overal in West-Europa, met een groot tekort te kampen heb ben, heeft de Bundesbahn als trek pleister de gelegenheid geopend per salonrijtuig te reizen prijsverhoging. Wel is er één voorwaarde aan ver bonden: men krijgt de salonwagen al leen als men twintig eerste-klasse kaartje koopt. De salonwagen biedt plaats aan 25 reizigers. Wie dus met een gezelschap van minstens twintig personen op reis gaat kan zich luxu eus naar zijn bestemming laten ver voeren zonder dat hij daarvoor meer behoeft te betalen dan als reiziger in de eerste klasse. Natuurlijk moet het gezelschap ook de gebruikelijke toe slagen voor D-treinen bijv. beta len wanneer het een speciale trein kiest. Van deze regeling zijn alleen de TEE-treinen uitgezonderd. (DIA) Vergeet hen niet, die voor de vrijheid vielen en stierven door een wrede moordenaarshand. Zij wilden voor 't barbaarse juk niet knielen en brachten 't hoogste offer voor hun land. Zij wisten van geen wijken noch versagen toen 't land geteisterd Vi't^id door 't oorlogsvuur, want wetend, dat de vryheidszon zou dagen streden zij dapper tot hun laatste uur Gedenk die talloos velen, rustend in hun graven, en nooit beleefden dat de zege werd behaald. Vergeet hen niet, die eens hun leven gaven, de dure prijs, die voor uw vrijheid is betaald L. KATS De leden van de Ver. Vergadering van de Dijkring Flakkee hebben op de j.l. donderdag in Ooltgensplaat gehou den vergadering eindelijk eens een po sitief geluid gehoord over de finan ciële positie van het Waterschap. Op timisten die er al een verlaging van de omslag in zagen moesten door de Dijkgraaf Ir. J. B. Mijs worden teleur gesteld omdat meerdere onzekere fac toren dat nog niet verantwoord maken. Een verhoogde uitkering voor wegen- onderhoud, meevallers bij investerin gen en onderhoud en winters zonder opdooi hebben ertoe bijgedragen dat de kapitaaldienst 1967 met een batig slot van f 200.000,kon worden afgesloten! De „meevaller" bedroeg over 1966 maar liefst f 353.000,—. „Of de doorwerking van zo'n mee valler niet tot een vermildering van de Dijklasten kon leiden", luidde de vraag van burgemeester v. d. Harst. Spr. toon de zich niet zo gelukkig met een door de Dijkgraaf gesuggereerde „kweking van enige reserve" omdat dat uit de hoge dijkringlasten ten bate gaat van een toekomst die niet duidelijk maakt welke tegenvallers er eventueel in zitten. De Dijkgraaf had meerdere argumen ten in voorraad. O.m. zijn de conse quenties van de afsluiting van de zee gaten nog niet geheel duidelijk. Het is niet onmogelijk dat in het Haringvliet strekdammen en kribben moeten wor den aangelegd. Ook is het nog niet te voorzeggen in hoeverre het verkeer zal toenemen en tot welke consequenties die toename zal leiden m.b.t. het wegen- beheer. Ook dhr. Joih. Mol argumenteerde zijn bedenkingen tegen het vormen van een reserve. Hij meende toch dat er bij het College van Dijkgraaf en raden voldoende ervaring bestaat om de sta biliteit van begroting en rekening te kunnen afmeten. Overigens stelde dhr. Mol zich niet de Ulusie dat er een verlaging kan worden bereikt al zou het ook maar zijn om het feit dat men het verlagen volkomen is afgeleerd! Wel vroeg hij zich af daarin de bezwaren ook van de Landbouworganisaties te gen de hoge lasten betrekkend waar de grens van de reservering ligt en of reserving wel gewenst is nu van het Rijk een nog verdere financiële mede werking wordt verlangd. Ook in het jaarverslag 1967 had de Dijkgraaf de noodzaak van reservering aangesneden, hij zei daarin: „De nieuwe wegenfinancieringsre- geling heet een verlichting voor be groting en rekening van ons water schap in te houden; ik ben daarvan nog niet zo zeker; de lonen en ma- teriaalkosten zullen blijven stijgen, het verkeer zal toenemen en het ver voer zal in steeds grotere eenheden plaats vinden. Bovendien dient voor regelmatig terugkerende voorzienin gen aan de wegen te worden gereser veerd. Het zal dus zaak zijn geen huiden te verkopen van beren, die nog moeten worden omgelegd." Niettemin zal de Dijkring door de van kracht geworden Wet Uitkeringen We gen financieel in staat zijn in de toe komst een groot gedeelte van haar we gennet te reconstrueren tot wegen met een rijbaanbreedte van 5 mtr. welke breedte i.v.m. het huidige verkeer ze ker niet overdreven is. De subsidie van deze werken zal 90% van de werke lijke kosten bedragen. Rattenbestrijding: In het jaar 1967 is de rattenbestrijding t.o.v. het jaar daar- Aluminium jaloezieën In Arnhem werden j.l. maandag de landskam pioenschappen voor Da mes- en Herenkappers gehouden. Onze plaatsgenoot Ka- rel van de Tonnekreek moest daar zijn titel verdedigen tegen 50 kappers, die in de fina le waren doorgedrongen tiit verschillende voor ronden. Karel heeft dat met succes gedaan. Hij be hield zijn Zuid-Holland se titel voor het tweede jaar. In de landelijke wedstrijd is hij opge schoven van de 5e naar de 2e plaats, met het geringe verschil van 3 punten op nummer 1. Spann£nd Het was weer een spannende strijd met i'eel mooie modellen, waardoor de jury het aiet gemakkelijk kreeg. De organisatoren van de N.T.B.C.K. kunnen zeer tevreden zijn en ook Karel met zijn mooie 2e plaats en met zijn kampioenschap. De landelijke uitslag is als volgt: 1. M. van Har de veld, Veenendaal, 218 punten. 2. K. J. V. d. Tonne kreek, Ooltgensplaat, 215 punten. 3. J. Baars, Zaandam, 213 punten. Hieruit blijkt het ge ringe verschil aan de top. Karel: proficiat!! voor gunstig verlopen. De kosten be droegen ongeveer 25 "/o minder en het aantal klachten is beduidend terugge lopen. De Dijkgraaf wees echter op de noodzakelijkheid dat ieder die de aan wezigheid van ratten constateert dit direct meldt. De dijkgraaf verwachtte dat het jaar 1968 vooral voor de Techn. Dienst een zwaar jaar zal worden omdat in dit jaar de verhoging van de dijken ten zuiden en ten noorden van Oolt gensplaat gereed moet komen. Wijziging keur dijkbeheer De Vergadering ging accoord met het voorstel tot wijziging van de keur op het dijkbeheer. Ingevolge deze wijziging is het verboden de bermen van alle wegen in beheer en onderhoud van de Dijkring, ter plaatse waar de wegsloot is gedempt te versmallen tot op een afstand van minder dan twee meter vanuit de rand van de aan die weg berm grenzende verharding. Aan de hand van de keur kan thans worden opgetreden tegen het euvel dat na demping van een wegsloot ook een gedeelte van of zelfs de ge hele wegberm bij het aangrenzende bouwland wordt gevoegd en in cultuur wordt gebracht. Dit geldt ook voor die plaatsen waar de eigenaar van het aan grenzende bouwland ook eigenaar is van de wegberm en de helft van de verharding. De Dijkring die de neiging heeft ge constateerd dat na het dempen van slo ten steeds dichter bij de weg wordt geploegd kan hieraan thans als weg beheerder paal en perk stellen. Op de scheiding zullen palen ter markering worden aangebracht. Tegen de veelheid van palen had dhr. Warnaer te Dirksland bezwaren omdat ze ontsierend werken, hij wilde liever volstaan met een paal aan het begin en een aan het eind. Daartegen voerde dhr. Stuurman aan dat bij afwezigheid van palen de w^eg als een wendakker w^ordt gebruikt terwijl op elke willekeurige plaats de mogelijkheid bestaat vanaf het land de weg op te rijden. Dat er om de 15 meter een paal moet staan vond de heer Zoeteman te Dirks land niet zo bezwaarlijk, wel vond hij het te ver gaand dat per jaar 1, per paal aan de Dijkring moet worden betaald! „Die bepalingen schijnen vanaf de Dijkring te komen maar daardoor is er geen bouwgrond zo duur als een gedempte halve sloot" verzekerde dhr. Zoeteman en dat, terwijl de weg er toch veelal door verbeterd wordt. Overigens had hij nog geen antwoord gehad op een aanvrage tot demping. De heer Verheul wiens stiptheid nog spreekwoordelijk zal worden had hem al wel gezien en hij had VOOR BETER ,-- NAAR DE MmDELHRRNIS--TEL:Z3Z8 In Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië zijn dezer dagen de scholen gesloten en omstreeks 100.000 leerlingen hebben een extra-vakantie genoten als gevolg van het feit dat ook daar de mini-rokjes zijn geïntroduceerd. Ook de buitenlandse scholen vielen onder het sluitingsbevel van de minister van onderwijs. Het was een nogal inge wikkelde situatie, die tot de sluiting van de scholen leidde. Bij een mode show op het terrein van de universi teit werden ook mini-rokjes getoond, tot verontwaardiging van het gedeelte uit studenten bestaande publiek. In te genstelling tot hun Europese collega's bevielen de nu goed zichtbare en me rendeels fraaie benen de studenten in het geheel niet: zij wilden helemaal geen benen zien en bekogelden de knie vrije mannequins met eieren en toma ten. Er ontstond een geweldig kabaal te vergelijke met de studentenrel len in Europa, maar nu om precies de omgekeerde reden. Zijn rumoerige Europese studenten meestal progressief tot zeer progressief, de Ethiopische stu denten zijn blijkbaar conservatief tot zeer conservatief. Zij vrezen zedenbe- derf door de korte rokjes. De strijd eindigde voorlopig met het stopzetten van de colleges. Toen de leerlingen van andere onderwijsinstellingen zich solidair verklaarden met de studenten werden alle scholen gesloten. (DIA) Speciaal in het opmaken van B. V. d. Veer Telefoon 2682 Westdijk 36 naar hij verklaarde dhr. Zoeteman al genoteerd voor een vermeerdering van de aanslag voor 1969! Er ontstond nog enige discussie over de „palenperikelen" welke met een beeldspraak besloten werd. „Het blijft een wrijfpaal" meende de Dijkgraaf. „Als ze blijven staan ook een steen des aanstootsvulde dhr. van Kem pen aan. Aanbevelingslijst. Een aanbevelingslijst van 3 personen werd opgesteld ter benoeming van een dijkgraaf wegens periodiek aftreden van Ir. J. B. Mijs die overigens herkies baar was. Als eerste wordt door de Ver. Verg. aanbevolen Ir. Mijs, tweede drs. van Kempen en derde dhr. A. L. v. d. Tol.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1