TWEEHONDERD GULDEN INRUILPREMIE BIJ DEZE SUBUEME PHIUPS PHOJCORDA RUILNUIN! KOM VRUBLUVEND METONSPRATEN KUMET 200 INRUIL- PREMI l^an hier STULKLOKKE Zenriingsdag Ger. Gemeente te Hilversum ROODKAPJE BERNARD ZOON In hei zicht van de Lange Jan J. Keuvelaar kunt U ook opgeven aan agenten en bezorgers BABY - UITZETTEN VERDER commodes -^ wiegen it ledikantjes -^ boxen -^ speelgoed kindeiTvagens wandelwagens reiswiegen kinderstoelen hobbelpaarden de mooiste kleertjes uit het binnen- en buitenland. HET BABYHUIS FAMILIEBERICHTEN MUZIEKHANDEL Kade 7-9 Middelharnis Tel. 2172 PHILIPS PHIUGORDA. Twee klavieren, 13-tonig pedaal en 16 registers, kiavierkoppel en nagalmregeiaar. Gedeelde volumeregelaar. Vier luidsprekers, 30 - watt versterker. Noten kast. Compleet 2.595.- Waaraan geeft U de voorkeur Marktbericht bloemen r PREPii^^EUItTEN ZEELAND ir Zevenduizend bezoekers ir Collecte van f 40.C Veel fietspaden in aanleg 3e blad „EILANDEN-NIBTJ-WS" Vrijdag 3 mei (Bij de eerste aankoop, hoe gering ook, ontvangt U een serviceboekje) Twee winkels. Te MIDDELHARNÏS, Spui 27, de grote parkeerplaats en Westdijk 38 (geen Zand pad). U loopt vanzelf van de ene winkel in de andere. Telefoon (01870) 2425 b.g.g, (01873) 355. Boeket bö boeket God .alleen is groot De Morgenzon. Waar zou je an ders over kunnen schrijven in deze dagen, dan over de vernieuwde aarde, die getui genis moet geven van de trouw en grootheid van de Schepper, nu alom een jube lend lied opstijgt en de bomen met de handen klap pen! Kijk nu goed uit, want de pracht van de mei duurt kort. De schoonste bloemen zijn het vlugst verbloeid. Zie maar naar de Japanse kers, die haar tere schoon langs haar hoge takken op steekt naar het blauw van de hemel. Een ogenblik slechts en rondom de stam op de grond ligt het bezaaid van de resten, die het prachtig boeket zo'n luis ter gaven. Alle schoonheid vergaat, maar er is een sprake van uitgegaan, die wij wel moeten verstaan, willen wij niet ziende blind zijn. Elk struikje is weer bekleed met het prille groen en de knopjes ontluiken en brengen bloesem voort, elk op zijn wijs en naar zijn aard. De hongerden zijn van het meilicht doordrongen. De knoppen der hunkerende kerselaars sprongen, 't Bevrolijkt gesprank is beschuimd van het blank en hun roerloze hang is van hommels doorzongen. De dorpen benee, die de kronen versperren, de hofjes, de kerk en de mensen van verre zijn peinzend omzet van boeket bij boeket vol roze kapellen en wiegende sterren. En hebben wij de schaars voorko mende magnolia gezien? Ook deze bloeit heel kort. De vroege zon met kinderlijke stralen, vóór nog het jonge licht zijn gloed verkreeg, hebben uw bladen, klein en nog onzeker tot de bazuin gestoken al, die zweeg. De eerste bij kwam slaperig al dalen in uw zeer kostbr' en brekeHjke beker. En naar 't meer groende om u werd gij bleker, als onze ziel kwijnt bij de stuw van 't bloed. Wij zouden aan het citeren kunnen blijven. Denk aan de Meimorgen van Houtens, dat zo aanvangt: Hart dat aldoor moet volharden Om in bloeien te verbloeden (Buiten kleurt door lichte gaarden 't Korte wonder van den Mei Zijn blosvluchtige vermoeden Van een eeuwger lentetij): Zie, uw lief komt uitgetogen. Boven witte bloesemhagen Stralen oogen in uw oogen Hun weerspiegelend verwijt: „Waartoe afgezonderd dragen Dezen last van zaligheid?" Wij kurmen het druk hebben over het kunnen van de mens, maar wat vermag de mens eigenlijk? Hij kan slechts bou wen met het materiaal dat God heeft geschonken. En de mens moet het ver stand eerst krijgen om iets met dat ma teriaal te kunnen doen. Wij kunnen een grote ophef maken over het splitsen van atomen, maar wie heeft die kracht in de atomen gelegd? Wij kunnen veel doen met elektriciteit en magnetisme, maar van wie zijn deze wonderlijke krachten in de natuur? Neen, de mens is niet groot, maar God alleen! Die is de machtige en al leen Wijze, Die eeuwig heeft bestaan en Die geen einde heeft, noch schaduw van omkeer. Zie dit in deze maand in het rijk der natuur. Wie stuwt het water uit de grond tot de bovenste toppen van de machtige kastanjes? De uiterste blaadjes zijn evengoed uitgespreid als de onderste, en trots verheffen zich de kastanjeköarsen in het opperste van de kroon, als wilde de boom die bloesem- trossen hoog boven de andere bomen uitsteken vanwege de pracht in dit heerlijk getij. Onaanzienlijk stonden de bomen er bij, eer de zachte lenteadem aan kwam zweven. Was er nog leven onder de grond en in de kleine knoppen die aan de takken zaten? Ja, er was leven, maar het wachtte, tot het seizoen was gekeerd en de bakens waren verzet, precies op de tijd, die God had gewild. In de knoppen was het leven verborgen en de drang om te leven werd de hele winter ingehouden, maar het broeide van binnen en het wachtte op het sein van aantreden. En zo werd het gelaat van het aardrijk vernieuwd. Is er nog oog voor deze dingen? Je zou zeggen van wel: denk maar aan de bloesemritten in Zuid-Beveland en in de Betuwe. De auto's schuiven langs de boomgaarden en in een flits wordt alles even op het netvlies gebracht; de mees te mensen zijn aan flitsen gewend ge raakt, want de t.v. doet niet anders. Met aandacht en stille verwondering alles aanschouwen? Dat kan haast niet meer in onze tijd. Er moet zoveel mogelijk gedaan worden op een dag: wij kunnen nog even dit en nog even dat! Het is alles maar even, orrudat wij alles willen hebben wat de wereld geeft en laat zien. En de zondag is voor velen de beste tijd om te gaan toeren; wat zou den zij anders op zondag doen? Er is een grote verveling over het volk ge komen, omdat men nooit meer te ver zadigen is, en omdat alles teleurstelt. Er is veel te zien in Gods schepping; altijd, maar vooral in de meimaand. Kijk dan, want de bloei duurt maar kort. Er is nog meer te zien in de her schepping. In de natuur was alles niet dood, maar de mens is dood in zonden en misdaden. En deze dode zondaar zal, naar Gods belofte, de stem van de Zoon van God horen, en wie deze stem heeft verstaan, zal leven! Die Morgenzon te schoner schijnt, omdat op Zijne komst verdwijnt de logge slaap, de losse droom: Mijn Jezus met Zijn opgang breekt de sluimer waar de ziel in steekt, en wekt haar leden laf en loom. ZWERVER. AAGTEKERKE Bijeenkomst „In de Rechte Straat" Woensdagavond werd een contact avond gehouden van de afdeling Wal cheren der stichting „In de Rechte Straat' in het kerkgebouw der Ger. Gem,, te Aagtekerke. Deze bijeenkomst werd geopend door ds. van Vliet die de spreker voor deze avond introduceerde, ds. Hegger die de hoofdpersoon is der stichting en die als redacteur van het stichtings- orgaan („In de Rechte Straat") beoogt, het getuigende gesprek met de Rooms katholieken en het opvangen van Pries ters die de R. K. kerk verlaten waarvan er reeds een 70-tal op de Wartburg een tijdelijk onderkomen vonden. Ds. Hegger gaf zijn korte levens schets. Zijn weg naar het licht, een uittreksel uit zijn geschreven boek. De verlossing alleen uit genade, door de verdienste van Christus. In tegenstel ling met de leer van Rome door de werken en verdiensten en haar ver keerde leer en traditie. In de pauze werd gelegenheid gege ven schriftelijk vragen te stellen, waar dan ook ruimschoots gebruik van werd gemaakt, waar dan ook ds. Heggers het onderscheid Rome-Reformatie nog duidelijker werd gesteld, evenals zijn taak onder zijn vroegere geloofsgenoten op „de Wartburg" te Velp. Deze avond werd gesloten door de voorzitter der afd. Walcheren I.d.R.S. ds. v. Amstel, Chr. Geref. predikant te Middelburg die de collecte en het werk der stichting warm kon aanbevelen. Er was voor deze avond veel be langstelling. YERSEKE Collecte. De te Yerseke gehouden collecte voor de Stichting Kinderzorg bracht f 220,— op. RILLAND-BATH Huldiging. De heer J. v. d. Kloos ter, techn. ambtenaar bij het Water schap De Breda Watering, ontving bij bevordering de ere-medaille in zilver behorend bij de Orde van Oranje-Nas- sau. GOES JVederduits-Gere/. Samenkomst. Za terdag 4 mei hoopt ds. John van Wel- zen, Ned. Geref. predikant te Gouda, des middags te 2.30 uur en des avonds te 6.30 uur voor te gaan in de Doops gezinde Kerk, Westwal 41, alhier. Ds. Van Welzen, die de oudste dienstdoend- predikant van ons land is, zal in deze herdenkingsbijeenkomsten spreken over het onderwerp „Twee bevrijdingen". OOSTERLAND Ons dorp heeft de primeur voor wat betreft de oplevering van de bejaarden woningen die gebouwd zijn in het ka der van de tweede bouwstroom op het eiland Schouwen-Duiveland. De eerste veertien van de 142 die er op het eiland worden gebouwd zijn vrijdag j.l. opgeleverd. De overige negen stuks, (Oosterland is er 23 toegewezen), zullen spoedig gereed zijn naar wij hopen. De burgemeester van Duiveland de heer van Eeten overhandigde de sleutel, zo mede een bos bloemen aan de fam. Oudshoorn, een gezin dat één der wo ningen gaat betrekken. THOLEN Muzikale wandeling. Ter gelegen heid van de verjaardag van Prins Willem Alexander maakte de Kon. Mu ziekvereniging Concordia zaterdagavond vergezeld van de gymnastiekvereniging Olympia een muzikale wandeling door de gemeente. Aanrijdingen. In de Vossemeerse- poort werd zaterdagavond een stil staande auto van de heer G. de H. ge ramd door een Belgische auto, be stuurd door een Tholenaar. Er was vrij veel schade. Omstreeks kwart over zeven gaf op het kruispunt Eendrachtsweg Bakstraat Botermarkt de bromfietser J. J. B. uit St. Maartensdijk geen voorrang aan een belgische auto, bestuurd door L. A. C. uit Doorn. De schade viel nogal mee. Bejaardenavond in Hof van Holland. De afdeling Tholen van de V.V.H, or ganiseerde een bejaardenavond in hotel Hof van Holland. De avond werd voorts verzorgd door de afd. Tholen van de Bond van Plattelandsvrouwen. Mevrouw Sieling-de Bruin, presiden te van de afdeling opende deze bij eenkomst van bejaarden van het gehe le eiland. De avond werd o.m. gevuld met zang, declamatie en toneelspel. De satirische voordracht over Tholen door mevr. L. Blaas-Wesdorp en mevr. M. Tichem-Geluk viel zeer in de smaak. Het geheel werd opgeluisterd door de Boerinnekapel onder leiding van mevr. Boelhouwer-Stigter. Als presidente van de V.V.H. afd. Tholen bracht mevr. van Boeijen dank aan allen voor de goede mewerking. Koninginne^feest. Door de gymna stiekvereniging Olympia werd deelge nomen aan de bloemenhulde op het pa leis Soestdijk. Na het klokgelui om 8 uur werd gestart voor de wandeltoch ten van 5, 10 en 15 km en voor de ori- entatieritten voor auto's en bromfietsen. Onderwijl maakte de Kon. Muziekver eniging Concordia met de drumband een muzikale wandeling door Tholen en bracht bij de burgemeester op het stads huis haar gelukwensen over. Voorts werd de dag gevuld met een gecos- tumeerde voetbalwedstrijd, een gewo ne voetbalwedstrijd, wedstrijden op versierde fietsen, een concert op de Markt en de prijzen uitreiking. De fes tiviteiten werden nogal eens onderbro ken door een regenbui. In Oostenrijk brengt een onderne mend bedrijf whisky gemengd met ho ning op de markt. Dit drankje is voor namelijk gericht op vrouwelijke con sumenten. De fabrikant geeft ronduit toe, dat hij door dit nieuwe produkt hoopt vele vrouwen, die de smaak van whisky-puur of whisky-soda te scherp vinden, „aan de drank" te krijgen. Hij speculeert er op dat honing sedert eeuwen de reputatie geniet, een mid del te vormen tegen vele kwalen. Wan neer krijgen we de honing-sigaret? In de Ver. Staten daarentegen, waar in vele kringen de angst voor de calo- riën in de alcohol de waardering voor een lekker drankje overtreft, neemt de propaganda voor niet alcoholhoudende versnaperingen die op de oude ver trouwde drankjes lijken sterk toe. Er is nu al non-alcoholisch bier en dezer dagen werd in een Amerikaans tijd schrift ook niet-alcoholische champagne aangekondigd. Het nieuwe bier vindt gretig aftrek, vooral onder tieners maar dat komt misschien omdat bij elk fles je tekst en muziek van een tophit wordt verstrekt. (DIA) LISSE De afgelopen week stond bij de Vrije Bloemenveiling H.B.G. in het teken van grote aanvoeren. De kwaliteit was over het algemeen prima en alles werd vlot afgenomen door de handel tegen vrij stabiele prijzen. Voor verschillende soorten tulpen van goe de kwaliteit werd weer ruim boven de gulden betaald. Tulpen met 'n blaadje gesneden brachten al naar gelang leng te en kwaliteit van 25 tot 74 cent per bosje op. Met de narcissen is het een aflopende zaak, het sortiment is niet groot meer, maar door het afnemende aanbod zijn de prijzen weer opgelopen en zo betaalde men van 2,50 tot 4,30 per 100. De aanvoer van perkgoed be gint ook weer op gang te komen, de handel hierin is vlot. Enkele noteringen: Tul-pen: Aladdin 0.45—1,00 Apel doorn 0.55—1,05 Aureola 0,70—1,15 Bellona 0,60—0,95 Diplomate 0,65— 1,10 Doorman 0,70—1,15 Erna Lindgreen 0,651,05 Gen. Eisenho wer 0,65—1,00 Golden Eddy 0,50-- 0,85 Golden Harvest 0,65—1,00 Golden Trophy 0,600,95 Gudoshnik 0,65—1,05 Edith Eddy 0,50—0,85 Elmus 0,65—1,03 Hybernia 0,55—0,95 London 0,601,05 Kleurenpracht 0,65—1,00 Lef. Favourite 0,75—1,15 Lustige Witwe 0,55—0,95 Mad. Spoor 0,60—0,90 Mariette 0,65—0,95 Gol den Yellow 0,751,05 Or. Favourite 0,90—1,27 Oxford 0,55—0,95 Oran je Wonder 0,60—0,85 Parade 0,60—1,00 Paris 0,45—0,95 Paul Richter 0,50 —0,90 Pax 0,60—0,85 Pink At traction 0,65—1,05 Pink Trophy 0,60 —0,95 Pink Supreme 0,70—1,00 Preludium 0,450,85 Pres. Kennedy 0,55—1,00 Prominence 0,65—1,00 Texas Gold 0,70—1,15 Sweet Harmo ny 0,90—1,35 Queen of Bartigon 0,75—1,15 Queen Elizabeth 0,50—0,95 Queen of Night 0,60—1,25 Red Champion 0,85—1,20 Red Giant 0,65 —0.95 Red Parrot 0,70—1,05 Red Matador 0,65—1,10 Rijnland 0,55— 0,95 Robinea 0,60—0,90 Rosa van Lima 0,55—0,85 Rose Copland 0,55 —0,90 Sulphur Glory 0,50—0,95 Spring Song 0,60—1,00 Topscore 0,60 —0,95 Van der Eerden 0,55—0,85. Koude grond narcissen p/100: Albo Pleno 2,70—4,30 Cheerfulness 2,00— 3,60 Geranium 1,60—3,00 Ornatus 1,50—2,80. Diversen: Amarillys 1,201,45 Ane monen 0,20—0,61 Ir. Wedgwood 0,35 —0,72 Ir. Dominator 0,65—1,15 Ir. Prof. Blaauw 1,151,65 Kalanchoë 0,26—0,54 Afrikanen 0,12—0,16 Vi olen 0,14—0,19 Salvia 0,28—0,35. ZONDAG 5 MEI ARNEMUIDEN Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. P. Hoeksma, Doornspijk en 2.30 uur ds. D. v. Boven, Middelburg. THOLEN Herv. Kerk 10 uur ds. C. v. d. Wal, Hilversum en 6.30 uur ds. C. v. d. Wal. Beide diensten extra coll. landelijk Jeugdwerk van de Herv. Geref. Jeugdbond Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. S. Wouters Dordrecht Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen Ned. Prot. Bond 10.30 uur dr. R. Boeke, voorganger N.P.B. Rotterdam Herv. Ver. Kerkelijk Leven 5 uur ds. A. de Jonge De Bilt. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. G. J. Voortman Ger. Kerk 10 en 3 uur ds. J. van der Veen Driebergen Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 uur en 6 uur ds. J. M. de Raad, v.m. openb. belijdenis. Extra collecte kerlcvoogdij. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6,15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. D. Heikoop. Extra coll. kerkvoog dij Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. Catsburg, bed. H. Doop. Deurcollecte ziekenfonds. Don derdag 9 mei 2.30 uur ds. J. Catsburg, huwelijksbevestiging Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Oud Ger. Kerk 9.30, 2 en 6 uur lezen Herv. Kapel 10 uur ds. P. G. de Vey- Mestdagh Wassenaar en 7 uur ds. J. van der Velden Dubbeldam. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. P. Kolijn. CoU. restau ratie Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.), 2.30 uur (H.D.) en 6.30 uur ds. J. Ka rens Nieuwerkerk. Woensdag 8 mei 7.30 uur ds. W. Hage, Krabbendijke. keuze uit 75 modellen Zandpad 32 Middelharnis SALLANDEB f 264.— TAFELKLOK vanaf 129,— ZAANLANDEK -vanaf 177, Op Koninginnedag werd de jaarlijkse Zendiiigsdag der Gereformeerde Ge meenten gehouden in de grote Expohal te Hilversum. Er waren zevenduizend bezoekers uit alle delen van ons land saamgestroomd. De massale byeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de Zendingsdeputaten, ds. H. Rijk- sen te Gouda. In zijn openingswoord deelde hij mee, dat de Geref. Gemeenten om principiële redenen niet hadden meegedaan aan de actie: „Kom over de brug"; in de plaats daarvan zou een eigen hulpactie worden opgezet, met als motto: „De hand aan de ploeg". Men wil namelijk op de zendingsgebieden in Ni geria en West-Irian trachten de vee teelt te verbeteren, waarvoor reeds gel den zijn bijeengebracht. De voorzitter ds. H. Rijksen vertelde een en ander over het werk in de ge noemde zendingsgebieden en liet daar over gunstige berichten horen. De zen- dingspost in Nigeria, had men door de oorlog rond Biafra, tijdelijk moeten ver laten, men kon echter spoedig terug keren. Naar West-Irian zal voor hulp aan ds. Kuyt de technicus de heer Fah- ner uit Nunspeet worden uitgezonden. Derde zendingsterrein. Deputaten zoeken naar een derde zendingsterrein, wat mogelijk zal kun nen worden verwezenlijkt in samen werking met de Mbumazending, uit gaande van de Free Presbyterian Church in Schotland. Tot dusver werd deze zending ge steund door de Oud-Gereformeerden in Nederland. De Nederlandse zendeling, de heer J. van Woerden, die voor deze POORTVLIET Herv. Kerk 11 en 6 uur ds. Catsburg Ger. Kerk 10 uur cand. van Kampen Dordrecht en 2.30 uur ds. D. H. Elderman Dinteloord Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. A. Kok en 2 uur lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. M. van der Linden Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur ds. A. de Blois, Dordrecht Oud Ger. Gem 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. P. Torenbeek. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. Ommering en 6 uur ds. P. Kloos terman te Goes Ger. Kerk 10 uur lezen en 3 uur ds. J. W. Slingenberg te Goes Ger. Gem. 10, 2.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. zending in Rhodesië werkt, was op zendingsdag aanwezig en hield eenk opwekkingswoord. In 1967 half miljoen aan gift Uit het jaarverslag van de penni meester, ds. L. Huisman te Vlaardins bleek, dat er vorig jaar weer flink v de zending was geofferd. Er kwam half miljoen gulden binnen en ook jaar zal een dergelijk bedrag zeker n dig zijn. Een derde zendingsveld en noodzaak dat er voor Nigeria een i dingsarts zal moeten worden aang trokken brengt grote kosten mee. Niet applaudisere Ds. Schipaanboord te Apeldoorn spr< over de zendingsreis van Paulus en nabas en haalde daarbij aan, hoe u beiden afgodisch wilde vereren, komt alleen de eer toe van alles, van ons werk. Daarom maande hij bij het bekend worden van de opbrea der collecten maar niet te applaudise omdat we daardoor maar onszelf P"' zen! Verdere spreke De andere sprekers van deze dag w ren ds. J. van Haaren te Amersfoort 's-middags ds. A. W. Verhoef van T neveld. Mevr. M. A. Mijnders-V Woerden (zuster yan zendeling J- Woerden) vertelde een boeiend dingsverhaal. De sluiting berustte bij o L. Rijksen van Rotterdam-West. De collecte bracht de kapitale so van veertig duizend gulden op, dit tienduizend gulden meer, dan de coUe te van vorig jaar. In het gehele land wordt hard 8^ werkt aan de aanleg van nieuwe fieJJ' paden, zowel toeristische als veri"" dingsfietspaden. Hierbij wordt ook dacht besteed aan het verbeteren V bestaande fietswegen. De vraag fietspaden is de laatste jaren ste groter geworden en wie de begroti"! van de Nederlandse gemeenten van jaar nagaat, zal ontdekken dat hoofdstuk fietspaden niet vergej wordt, al blijft er voor de fietsers O; nog veel te wensen over. Wil men n' in dezelfde moeilijkheden geraken di ons autowegennet nu kent, dan zal W fietspadennet met voortvarendheid moeten worden uitgebreid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 12