Twee onvergetelijke dagen voor „Schuttevaer" waar gaat hy heen? RDM KET Reactie op beantwoording DE ROTTERDAMSCHE DROOGDOK MAATSCHAPPIJ N.V. 7 Congres werd prima voorbereid. [elaties zorgden voor uit- en inwendige mens '^■'^■'"'^wr Aan de ouders -^-^ van alle jongens die vakman willen worden. Westkapel Ie over op aardgas I LAND EN-NIEUWS" Bladz. 3 ertelt hoJ op bezoekl 'llustratieJ geestelijkl taal. mmofoon-l voor gees-l de erva-l tjes leerdtl r geschikt LEEN? geleden in gevangen, het enige Schouwen et vangen "eeft mee et de val- pectie van ijken geen meer ont- pt nu dat meer op maar éénl "ten vanafl waagd oil het exploitatieoverzicht verzeke- B. en W. dat, wanneer de hal tot De hal zoals die in Oude Tonge is gebouwd. Bij accoord van de raad zal ook Middelhamis zo'n prach tige sportacomodatie lu^jgen. stand komt, ook andere, niet gemeente lijke scholen, zoals de rijksscholenge meenschap, de landbouwschool en de lagere technische school voor mede ge bruik van de hal een beroep op de ge meente zullen doen. Bij een zo efficiënt mogelijk gebruik zal de hal tenminste gedurende 2 x 30 klokuren per week in gebruik zijn. In dat geval zal als uit kering uit .het gemeentefonds en aan „huur" een bedrag van 61.875,per jaar worden ontvangen. In het overzicht gaan B. en W. ervan uit dat van het van 145.000,wordt ontvangen welk bedrag direct kan worden afgeschreven op de inrichtingskosten t.b.v. 120.000,- Het restant van 25.000,kan op de bouwkosten in mindering worden ge bracht. Rijk een eenmalige kapitaal bijdrage De totale jaarlijkse lasten worden be rekend op f 68.500,Minus het bedrag van 61.875,als jaarlykse uitkering uit het gemeentefonds en van „huur" bedraagt het jaarljjjks tekort 6.625,—. Dit bedrag zal dekking vinden in de bijdragen wegens het gebruik buiten de schooluren door verenigingen e.d. Een bedrag van 7,per uur voor de ge hele hal zal reeds voldoende zfln om tot een sluitende exploitatie te geraken. ERT EN ubliek de) ng: fiets!"! opvraagt 1 r volop in I stichting I een lijst I "schrijvin- sende be- 4567) voor] rijving. -n wollige nen heeft van omzooniii wat ge- erkanten. een beet- inlegwerl! j roos is bij el de bloem, al j ere kleine ur of oni- ijnen, die voor het hóeft na- 'ere bloe bloesem- I bekijkt, et minder ook in zijn keus aders die altijd nog -inkel. En sen over- be 119e Alg. Vergadering van de Kon. nippersvereniging „Schuttevaer" ge- mikn op 24 en 25 april j.l. te Dord- fht en waarover wij in ons j.l. vrij- ^nummer uitvoerig verslag hebben beven onderscheidde zich wel enigs- fs uan de voorgaande en dan in de lustige zin. Meer soulaas /as alles altijd perfect geregeld, de rgaderingen van woensdag en don- gaven aan de dames en heren |g nieer soulaas dan voorheen. Be- ive het zakelijke, waarvan de leiding vanouds in voortreffelijke handen SS van Mr. J. C. W. van Dam, was Ik het aangename in ruimte mate aan- Kig. "ïeven afdelingen, t.w.: Zwijndrecht, pndrecht, Sliedrecht, Giessendam, Tdinxveld, Werkendam en de Hoekse aard bereidden dit congres voor. De luwende kradht" bestond uit de he- M. W. den Boer (Zwijndrecht) lorzitter; W. Kleijn (Papendrecht)J. Jbbeldam (Sliedrecht) en K. Leeuwe- Bin (Papendrecht) met medewerking fn het bureau van „Schuttevaer" te prdrecht. [Om te beginnen had het comité de "i van „Statenhof", het hotel waarin vergaderingen gehouden werden, srsierd met een groot aantal vlaggen fn diverse verenigingen en rederijen. verschillende plaatsen in de stad, bet station, dom en andere gebou- pn zag men de mooie Schuttevaervlag fapperen. Hotel „Statenhof" zorgde ^or een perfecte bediening en goede "Tzorging. Vele geschenken ^^Alleraardigst was de ontvangst door t gemeentebestuur van Dordrecht op t raadhuis. De burgemeester Mr. v. i^ee hield een leuke toespraak, wei- beantwoord werd door Mr. Van am en dhr. den Boer. Dordrecht heeft m veel voor de schippers gedaan en "et dit nog. Namens het gemeentebe- uur werden de dames-gasten een 001 relief aangeboden, voorstellende e dom van de Grote kerk, geflankeerd or een schip en met bovenaan de ryzende zon. Onderaan prijkte het apen van Dordrecht. De heren kre- -n een portret met foto's en een be- -nnjvmg van de stad. De fanfare van jïcheepswerf „De Biesbosch" verras te gasten met een serenade. VS bordes schaarde de „schutte- «ierders" zich rondom de burgemees- r en het bestuur. Een dergelijke har- '«'re ontvangst, onder het genot van -^ apperatief» komen de dames en «ren niet elk jaar tegen. Hulde voor ordrecht. Leveranciers vooraan De lunch op 24 april werd aangebo den door N.V. v.h. J. M. Dekker en Zn., aannemingsbedrijf te Papendrecht. De consumpties op beide dagen was een geschenk van de B.P.; de Bataafse petroleum Mij. Verder waren er attenties van de N.V. Goedhart, zand- en grinthandel en transportbedrijf te Dordrecht; Van Ros- sums Motorenfabriek te Papendrecht; Van der Wees, transportbedrijf te Dord recht, etc. De vaartocht op 25 april met de „Oranjeplaat" van de Spido, werd aan geboden door de fa. Zwaean's (Super market) en de Shell, terwijl de lunch aan boord van dit schip werd bekos tigd door M. V. Visser en Smit, Aan- nemings Mij. te Papendrecht. De Spido zorgde voor een voortreffelijke maal tijd. Veel dank Aan boord werd het comité van voor bereiding door Mr. van Dam hartelijk dank gezegd voor hun arbeid; de Schut tevaer- kop en schotel was hun belo ning. Verder waren alle gevers veel dank gebracht, ook de heer Van der Linden van de afd. Rijnstreek, die al jaren heeft gezorgd voor de bloemen ter op fleuring van de zalen waarin de ver gaderingen gehouden worden. Jongens van het K.O.F. De heer de Boer was de tafelpraeses en de explicator op deze reis; een pracht tocht langs het eiland van" Dordrecht die ongeveer 4V2 uur duurde. „Waar Maas en Waal tezamen vloeit en Gorkum rijst van ver", werd bij een zon overgoten rivier een daadwerkelijke belevenis. Bij al de schepen die werden gepas seerd waren er ook twee van het K.O.F. De jongens hadden het zo druk aan boord dat op het laatste moment een groet van de Spido (het neerlaten en ophalen van de vlag) in allerhaast met ieen wedergroet kon worden be antwoord. Het ontlokte bij de Schutte- vaerders veel hiliariteit. Om 5 uur volgde bij Zwaan de ont- scheping. De congressisten waren allen zeer voldaan. Volgend jaar (waarschijn lijk te Goes) zal het o.i. nog drukker zijn. Het smaakt naar meer!! STELLENDAM Chauffexu-sonderscheiding. Door de A.N.W.B. afdeling Zuid-Holland is aan de heer M. v. d. Linde een onderschei ding voor beroepschauffeurs uitgereikt. Dhr. V. d. Linde is sinds 25 jaar chauf feur bij Vis- en garnalenhandel D. de Jager. INGEZONDEN: Geachte redactie, Als oud-Flakkeeënaar met socialisti sche levensovertuiging ben ik reeds lange tijd geabonneerd op uw blad. Het is niet mijn gewoonte ingezonden stuk ken te schrijven, mijn respect voor een andermans levensovertuiging weerhoudt mij daarvan. Niettemin vraag ik bij uitzondering thans een plaatsje, in de loop der jaren heb ik geconcludeerd dat U uw kolom men, zij het met mate ook openstelt voor andersdenkenden, hetgeen mijn er kentelijkheid aan U opwekt. Bij voor baat geachte redactie mijn dank. Na lezing van uw artikelen in de nrs. van 15 en 19 maart 1968 betreffende het onderwerp „De Rode intelligentsia" heb ik ze aanvankelijk gelaten voor wat ze waren. In het nummer van 19 april trof ik het verweerschrift aan van dhr. J. P. Verheul.,Ik heb niet het genoegen deze heer te "kennen, niettemin onderschrijf ik zijn woorden volkomen. Het spijt me echter dat het naschrift van de Redactie zo summier gesteld is. Ik ga niet punt voor punt behandelen, verbazend vind ik het volgende: Bij punt 2 van dhr. Verheul zegt U zonder meer „Geen commentaar". Ik kan bijna niet geloven dat het U aan sociaal gevoel ontbreekt. Punt 3, het ontbreekt de werknemers aan economisch inzicht, en is in strijd met het eigendomsrecht, ik vraag U, Ziet U de werknemers nog als onmon dig en wie heeft recht op eigendom, is de wereld er niet voor allen? 4e. Wat de ontwikkelingshulp betreft, spreekt Jezus niet van. Wie twee man tels heeft geve er één aan de armen? Geeft men alleen maar als men zeker weet er zelf geen schade bij te lijden? 5e. Wat het communisme betreft, ik sta absoluut niet sympathiek tegenover het communisme, dat zij in alle duide lijkheid gesteld. Vanwaar komt het communisme? Dit systeem is niet geboren, maar ge maakt, voortgesproten uit bittere ar moede en sociaal onrecht. Denkt U dat te bestrijden met, zoals U zonder meer partij kiest voor Ameri ka in Vietnam met napalm en fragmen- tatiebommen? Wil men het communisme bestrijden, doet dat met andere wapens, brood en werkgelegenheid, ontwikkeling enz. Het spijt me te moeten vaststellen dat U nog steeds denkt dat het Amerika te doen is om volken te redden van irode terreur De tanende macht van de dollar wenst men ten koste van duizenden mensen levens te handhaven. Dat U geen toenadering tot het com munisme wenst, zoals gesteld in punt 7 begrijp ik, maar wat gebiedt het gebod Gods 't.a.v. de naastenliefde? Wat komt er op deze manier terecht van het ge bod. Hebt Uw vijanden lief. Geachte redactie, ik ben zeer summier geweest, het is een klein kunstje hier uitgebreid over te discussieren, waarvan ik helaas weinig heil verwacht en ook geen plaatsruimte voor zou krijgen. Ik betreur het echter ten zeerste dat wat men gewoonlijk rechts noemt nog -. ^''^'^'-^^^fÊ^'-", Straks komt hij van de L.T.S. Inééns is zijn toekomst begonnen. Wat nu In deze onzekere tijd is het kiezen van een zekere toekomst niet gemakkelijk. Waarom stuurt U hem niet eerst naar de BEDRIJFSSCHOOL van de R.D.M.? Hij kan zich daar zowel practisch als theoretisch verder bekwamen onder deskundige leiding in een modern uitgeruste school. Hij kan aan sport doen; aan zijn algemene vorming wordt aan dacht besteed en... hij komt direct met een goed loon thuis. Maar wat belangrijker is, hij zet de eerste stap op de weg naar een zeker bestaan. Want na twee jaar kan hij het BEMETEL- of V.E.V.-diploma behalen. Dan is hij geschoold vakman. En juist aan vaklieden is nog altijd een groot gebrek. Oók bij de R.D.M.! Zo'n studietijd geeft een goede overgangsperiode van schoolbank naar werkbank. Van scholier tot gesthoold vakman. Een zeker bestaan. Een geschoold vakman vindt altijd een zeker bestaan. Vooral bij de R.D.M, Wij komen namelijk handen tekort om al het werk uit te kunnen voeren. Ons Werkprogramma: bestaat onder anderen uit: het bouwen en installeren van booreilanden, vaartuigen voor de olie- en gaswinning op zee, kraanpontons en kernreactorvaten. Verder nieuwbouw en installatie van schepen, algemene machinebouw, machinemontage van krukassen tot complete voortstuwingsinstallaties, het repa reren van talrijke schepen en scheepsinstallaties en apparatenbouw voor de petrochemische industrie. Maar dat kunt u eigenlijk beter zelf komen bekijken. Op de voorlichtingsavond. Daar ver tonen wij films over de Bedrijfsopleiding en over de bouw van een gigantisch booreiland. Daar kunt u vragen stellen over plaatsing en op leiding van uw zoon op onze Bedrijfsschool. U komt toch? De toekomst van uw zoon is belangrijk genoeg om er een avond aan te besteden. Voorlichtingsavonden: te Middelharnis: Jeugdhaven, Donderdag 2 mei aanvang 19.30 uur. te Ouddorp: Verenigingsgebouw, Vrijdag 3 mei aanvang 19.30 uur. COUPON Aan de R.D.M., Postbus 913, Rotterdam. Zend mij alle gegevens over de Bedrijfs school. Naam Adres Plaats Opleidingsvak LID y*N DE RIJH-SCHEIDE GROEP Postbus 913, Rotterdam (Heyplaat),td. 010-176920 zo weinig begrijpt van hetgeen links bezig houdt. Veel is bereikt, veel duffe ideeën moeten nog uit de weg geruimd worden. In dit verband verwijs ik U naar uw artikel van „Het drama van Menphis", in uw nummer van 19 april '68. Durft U de werkelijkheid niet onder ogen te zien t.a.v. onze zwarte mede mensen? Ik zou willen zeggen blanke man doe hier wat aan, niet met een fragmentatiebom maar helpt de neger aan een menswaardig bestaan; thans kweekt men haat, de getto's in Ame rika zullen opensplijten en de rekening zal gepresenteerd worden, druipend van bloed. Nogmaals mijn erkentelijkheid voor de plaatsing met hoogachting, G. v. Rossum Raadslid voor de P.v.d.A. Spijkenisse. NASCHRIFT VAN DE REDACTIE: Inzender kan ervan overtuigd zijn, dat ook wij de levensovertuiging van anderen respecteren, reden waarom wij steeds in ons antwoord zo zakelijk mo gelijk zijn. Gezien uw politieke standpunt kun nen we begrijpen dat u het eens is met het stuk van dhr. Verheul. U vond ons naschrift te summier, maar u moet be denken, dat wij niet een heel artikel als antwoord eronder kunnen zetten. Dat wij bij punt 2 hebben gezet „Geen commentaar", betekent alleen, dat we daarbij geen bijzondere opmerkingen hadden. Wij kunnen daarin geen ge brek aan sociaal gevoel zien. Dat pre tenderen we ook wel degelijk te hebben, maar wij denken over de toepassing daarvan anders dan de socialisten. Punt 3. Wij zien de werknemers zeker niet als onmondigen. In sociale kwes ties mogen ze in de bedrijven beslist meespreken, maar economisch wat dus het bedrijf zelf betreft kunnen ze o.i. geen inspraak hebben. De finan ciële risico's zijn voor de werkgever. Daar staan de werknemers geheel bui ten. Overigens is dit zulk een gecompli ceerde zaak, dat w^e daar niet verder op ingaan. 4. Ontwikkelingshulp moet gegeven worden, maar tot de grens van het mo gelijke. Gaat men daarboven uit, dan wreekt zich dat op de betalingsbalans en de rijksbegroting met het gevolg, dat de post ervoor beknot moet worden tot schade van de ontwikkelingslanden zelf. 5. In het communisme moeten we al tijd twee dingen onderscheiden: de voorgestane ideologie en de maatschap pijstructuur. Wij verwerpen beide. Als zodanig zijn deze niet ontstaan uit re actie op armoede en onrecht in het brein van Marx c.s. Het handhaaft zich door dictatuur. De niet-communistische landen zijn veel welvarender dan de communistische. Wij zien in het com munisme een verderfelijke, godloze en gevaarlijke macht, die mede vanwege haar agressief karakter radicaal moet worden bestreden, met sociale wetge ving uiteraard, maar ook met de wa pens. Wij geloven inderdaad dat Ame rika in Vietnam vecht om Z.O. Azië te behoeden voor de rode terreur en om een verdere opmars van het communis me te verhinderen. Als inz. het heeft over „de tanende macht van de dollar", blijkt daaruit zijn anti-amerikanisme. Als Amerika zou wegvallen als wereld macht, waren zowel West-Europa als Z.O. Azië volkomen overgeleverd aan de rode wereldmachten. Dan was het ook gedaan met de socialistische demo cratie. 7. Het gebod van de naastenliefde be tekent zeker niet, dat wij weerloos alle geweldideologieën over ons moeten la ten komen. Dat heeft ons volk in de ja ren 1940 - '45 ook niet gedaan. Zo staat het ook met de strijd tegen het com munisme. Maar men laat die nu prak tisch alleen door de Amerikanen uit vechten. Wat tenslotte uw opmerkingen over de toestanden in de V.S. betreft, het spreekt vanzelf dat de negerbevolking moet worden opgeheven uit haar nog altijd inferieure situatie. Daarmee is de regering steeds bezig. Voor de moeilijk heden, die ze daarbij ondervindt, dienen we begrip te hebben. Elk twee- of meerrassig land worsteld nu eenmaal met zware problemen. De gemeenteraad van Westkapelle heeft donderdagavond met algemene stemoiien besloten om over te gaan tot aansluiting op het aardgasnet. Hier voor was geen lange discussie nodig daar de raad eerst was voorgelicht door een deskundige van de Zegam. De voorzitter burg. F. Bulder sprak van een historisch moment voor de ge meente. Hij sprak de verwachting uit dat de verzoeken om aansluiting die nu 235 bedragen wel zal oplopen tot 600. Westkapelle zal nog voor de komen de winter op het aardgas worden aan gesloten. De voorzitter zei: „We moeten een dankbaar gebruik maken van de aan- sluitkansen. De raad benoemde in deze vergade ring dhr. J. V. Vaardegem tot vijfde gemeente-werkman. Rumoer in seizoen wordt aan banden gelegd. De raad kwam in deze vergadering tot de conclusie dat het rumoer in het seizoen aan banden dient te worden gelegd. De sluitingstijden van de cafe's wer den voor door de weekse dagen gesteld op 11 uur en zaterdagen 12 uur. Verder werd het aantal dansavon den teruggebracht tot 2.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 3