pasfoto's Bas en Cornelia Groen te Scheveningen 50 jaar getrouwd hderscheidingen loeree-Overflakkee Maarten de Waal Plaatselijk nieuws Muziekvereniging nAmicitia" te Dirksland nam nieuwe tent in gebruik NIEUWS Verkeersslachtoffer overleden 'k Veel herinnert er aan Middelharnis IDE Koninkl. onderscheiding voor dhr. L Witvliet Bus- en Veerdiensten op Koninginnedag PRINS HENDBIKSTKAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDF.T,HARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijl!: CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN AB0NI«:MENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. TeL (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds TeL 2025 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 7S 1: I ;n I IN MEMORIAM UIT DE KERKEN t Ook voor t FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK april lAe jaargrang Maandag 29 april 1968 No. 3682 vim\' fNTRUM EG 45 £)e jaarlijkse lintjesregen t.g.v. de tjaardag van H.M. de Koningin is fc aan Flakkee niet voorbij gegaan. Inmorgen werden in verschillende fatsen de Onderscheidingen uitge mikt. bn Stad aan 't Haringvliet werden ee prominente ingezetenen geridderd. heer Joh. Mol ontving uit handen _n loco burgemeester van Eek de Irsierselen behorend bij het Ridder- liap in de Orde van Oranje Nassau l.m. zijn verdiensten als hoofdbe- iiurder van de Hollandse My. en be- Istuursfuncties in meerdere regionale eilandelijke organisaties. O.m. is voorz. van de Raad voor Bedrij f s- Étwikkeling, voorz. van het Ontwik- llingsfonds, Hoofdbestuurslid van de 11. Mij. en voorz. van de afd. Flak- van de Holl. Mij., voorz. van de Bcve Vrouwepolder en Nieuwe Stad, fcr. Mol heeft zitting in de commissie KO van het landbouwschap, is voorz. In de coöp. ver. Plantui en was twin- jaar voorz. van de ver. voor be- ijfsvoorlichting Goeree-Overflakkee. [Ook aan de heer P. van Rumpt te iad aan 't Haringvliet werden de *rsierselen behorend bij het Ridder- Ihap uitgereikt. De heer van Rumpt lordt daarmee gehonoreerd voor het lichten van een bedrijf dat een natio- jle en internationale faam heeft ver- )rven. Meerdere vindingen en con- •ucties o.m. de bekende Rumptstad Degen, staan mede op zijn naam. Iln Middelharnis werd dhr. Anth. Vis- ir verrast met de zilveren Ere-medaille Jir. Visser is reeds ruim 45 jaar pen- ingmeester van de schilderspatroons- cnd Goeree Overflakkee en heeft ook h cultureel terrein grote verdiensten. fin Oostflakkee werd Koninklijk zil- Èr toegekend aan dhr. Jac. Fun te Ooltgensplaat en dhr. Jan Bakelaar Lz. te Den Bommel. De heer Fun was vorig jaar 40 jaar leider van de zondagsschool. Op 12 maart 1927 begon hij met dit werk. De heer Fun was toen 26 jaar. De heer Bakelaar kreeg de onder scheiding omdat hij 40 jaar op het land bouwbedrijf van de Gebr. de Lint als landarbeider-voorman is werkzaam ge weest. Het was vorig jaar augustus toen de 40 werd volgemaakt. GOEREE - HAVENHOOFD In het Mfilhelmina Gasthuis te Am sterdam is zaterdagmiddag overleden de 24-jarige mevrouw J. E. de Ronde- Aleman. Mevr. de Ronde werd don derdagmorgen ernstig gewond toen zij op een polderweg nabij Goeree in dichte mist met haar brommer in botsing kwam met een personenauto. -O- PRACHTIG RESULTAAT VAN OUDDORPS BRANDWEER Meerdere brandweerkorpsen van Goe ree - Overflakkee hebben zaterdag deel genomen aan de Districts-brandweer- wedstrijd voor de klasse 4 en 4a die in Westmaas gehouden werd. Ouddorp werd van de 14 deelnemende gemeentelijke korpsen tweede met 486 punten. Nieuwe Tonge haalde de 5e plaats met 467 punten, Middelharnis werd 8e met 457 punten en Melissant, 12e met 426 punten. Het korps uit Ouddorp zal met die van Westmaas en Leerbroek in sep tember deelnemen aan de landelijke brandweerwedstrij den. HERKINGEN Ongeval. De 86-jarige weduwe de Geus-Boluit kwam in haar woonka mer zodanig te vallen dat ze met een gescheurd heupbeen in het ziekenhuis moest worden opgenomen. in het ^er uit- I en 14. 1 Ben wij i |lO pla- I opdruk j lap, ge- f aat 42 g 1662 IHI(HHIifU«ii"« Jet Middelharnisse bloed van Bastiaan >roen en Cornelia v. d. Berg te Scheve- Mgeii heeft zich ook lal zyn ze ruim lertig jaar van Flakkee weg waarlijk liet verloochend. In hun woning Jacob 'ermeystr. 23 w,aar ze a.s. vrydag het [ouden huwelijksfeest hopen, te vieren s er dan ook veel dat aan Flakkee lermnert, het laantje van Middelharnis, en schilderij van de sloepen, de spraak de aarde in de bloempotten! Zowel dhr. als mevr. Groen zijn uit «n vissersfamilie ontsproten en toen ias als ventje van elf voor de eerste naai op de sloepe van de Jonge Leen iitvoer leek dat ook zijn bestemming e zijn. Toen echter de visserij uit Mid- lelnarnis verdween werd de heer Groen en „zwervende" visser, hij voer vanuit laardingen, Maassluis en later vanuit Jmuiden terwijl zijn gezin in Middel- larnis woonde. Dekknecht. Een reisje naar huis gaf hem eens inleiding om van werk te veranderen. -•P de Middelharnisse boot kwamen ze oor het vertrek van de kapitein een Jiannatje tekort en Bas Groen was voor L per week gauw bereid gevonden "s dekknecht aan te monsteren. Het dienstverband duiirde slechts 4 maan- «n omdat Groen beter met vis dan "Jet te verschepen koeien en paarden ^leek te kunnen omgaan. Het gezin jfroen dat pas in IJmuiden woonde had «middels weer in Middelharnis haar ntrek genomen maar moest al gauw ■weer naar IJmuiden waar Bas weer op T^ trawlervloot had gemonsterd. „Da's de laatste keer" moet mevr. Groen toen hebben gemopperd. Schipbreuk. Na de schipbreuk die hij in 1933 met de IJm. 123 leed nam hij wat baantjes aan de wal waar, om in 1935 in dienst te treden van de visserij centrale in IJmui den. In 1941 verhuisde hij naar Sche veningen waar bij de vissers van Flak kee hun adres spoedig bekend was. Het Soheveningse volkje bleek helaas wat stug van natuur en dhr. Groen maakt er dan ook geen geheim van dat de Flakkeese vissers hem moreel op de been hebben gehouden. Vrouw Groen leverde in de oorlogs jaren de distributiebonnen van de schippers in en met de verkregen olie en meel werden pannekoeken gebakken waarbij het gebeurde dat er 19 man aan tafel zaten! Volop werk. De bijna 73 jarige Groen die in 1959 met pensioen ging heeft nog volop werk in het textielbedrijf van zijn jongste zoon. Moeder Groen is ook nog volijve rig en zij bleek ook voor ons een bij zonder goed en sympathiek gastvrouw te zijn. Het echtpaar heeft 5 kinderen, '19 kleinkinderen en 13 achterkleinkin deren die zich a.s. vrijdag niet onbe tuigd zuUen laten. Met z'n allen zouden ze opa en oma wel een vakantiereis viiUen aanbieden ni,aar vader en moeder Groen gaan vol strekt nergens anders heen dan naar Middelharnis. Op 65-jarige leeftijd is zater dagmorgen vroeg, door een hart aanval, plotseling overleden de heer Maarten de Waal te Doom, firmant van het papierwarenbe- drijf Gebr. de Waal te Middel harnis. De overledene was een van de drie gebroeders de Waal, die de drukkerij en het papierwarenbe- drijf te Middelharnis en de filia len te St. Maartensdijk (Z.), Utrecht en Doorn heeft helpen oprichten. Ook was hij mede-op richter van ons Streekblad „Ei landen - nieuws", van welke Naaml. Vennootschap en Uitge vers Mij. hij al die tijd aandeel houder is gebleven. In 1947 vertrok de heer de Waal naar Doorn waar een boekhandel werd gesticht terwijl hij tevens, beheerder werd in het nabijgele gen Utrecht reeds voor de oorlog gevestigde verkoopbedrij f in pa pierwaren. Nog iedere dag reed hij van Doom naar Utrecht om de zaken te behartigen; zijn gehuw de dochter had de leiding in de zaak te Doorn. Het was een stoere werker; op plotselinge en ongedachte wijze is aan dit zeer werkzame leven een einde gekomen. Onze directie en redaktie her denkt hem met ere voor alles wat hij in de afgelopen veertig jaar voor de belangen van ons Chr. Streekblad „Eilanden - nieuws" heeft gedaan. Op onze aandeel houdersvergaderingen was hij al tijd aanwezig. Inzonderheid gaan onze ge dachten^ uit naar- de weduwe, mevr. D. de Waal-Verhage, haar dochter, schoonzoon en kleinkind. Zij zullen veel aan haar geliefde man, vader en grootvader missen. Woorden zijn hier nietige ver troosters. Moge de Heere, die al leen troosten kan, de geslagen wonde helen en de ledige plaats in hun hart met Zijn liefde en genade vervullen. De begrafenis is bepaald op donderdag 2 mei a.s. des n.m. 1 uur, op de algemene begraaf plaats te Doorn. MIDDELHARNIS SCHAAKVER. „DE ZWARTE PION" Uitslagen d.d. 26 april Ie Afdeling R. Wolters G. de Jager 0—1 J. de Jager J. Boeter 1O A. Visser A. C. Baas VaVa A. V. d. Waal C. Poortvliet V2—V2 M. Markwat P. Lesuis O1 2e afdeling: A. V. Loon C. Vis Vz—V2 M. V. d. Waal J. Keuvelaar 1O R. V. Lint H. Meijer V2—V2 M. V. Bracht K. Bakelaar 1—0 H. Koese M. Moerland 1O J. Noordijk H. de Zout V2—V2 Jeugdafdeling „Visser Trofee" J. Breen T. Grinwis O—I H. Koese J. G. Doedens 1—0 OUDDORP Mededeling. Burgemeester en wet houders van Goedereede maken bekend, dat op 16 april 1968 zijn uitgeloot de volgende 12 .obligaties van de 4V2°/o geldlening groot f 180.000,de num mers: 1, 25, 42, 44, 50, 109, 273, 300, 301, 330, 350 en 352. De betaling van de uitgelote obligaties zal tegen over- gifte van de stukken met alle daarbij behorende niet verschenen rentecoupons geschieden ten kantore van de gemeen te-ontvanger op of na 1 mei 1968, van 9 tot 12 uur. De verschenen rentecoupons kunnen eveneens op of na die datum en uren ter verzilvering worden aangeboden. OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. donderdagavond om half acht hoopt ds. P. Blok van Dirks- land voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. OOSTFLAKKEE Kantoren gesloten. Op Koninginne dag (dinsdag 30 april) zal de gemeente secretaris en de kantoren van de Tech nische dienst en de gemeente-ontvan ger de gehele dag gesloten zijn. Ophalen huisvuil. Het huisvuil dat in de dorpen normaal op dinsdag wordt opgehaald, zal in verband met Konin ginnedag nu op woensdag 1 mei worden opgehaald. Dat de muziekver. „Amicitia" te Dirksland zich za'terdag na lange tijd weer vanaf de muziektent kon presen teren gaf aanleiding tot een gepaste feestvreugde. Feestelijk klonken dan ook de woorden van de voorzitter, dhr. C. de Bonte en van burgemeester Bos die na een prettige speech waarin hij „Amicitia" een verdere bloei toewenste de nieuwe tent voor „geopend" ver klaarde. Een grote verrassing was de mededeling van de burgemeester dat door H.M. de Koningin aan dhr. Leen- dert Witvliet de Eremedaille in zUver wias toegekend. Burg. Bos kon dhr. Wit vliet ter plaatse de hoge onderscheiding uitreiken. Het was niet de eerste maar naar burg. Bos vertelde de derde muziek tent die door „Amicitia" in gebruik werd genomen. In 1921, het oprichtings- .jaar van de muziekver. werd door de gemeenschap de eerste tent geplaatst die door de bouw van het ziekenhuis in 1934 werd verplaatst. Van de tent is nog slechts het betonnen voetstuk over en in 1961 toen de ver. haar 40-jarig bestaan herdacht werd onder de bevol king een inzameling gehouden. Met be hulp van het Anjerfonds en de Ge meente kon thans de tent worden aan geschaft. Rente en aflossing van het be drag a 11000,worden door de ge meente gegarandeerd en gesubsidieerd zodat het de Vereniging niets kost! Burg. Bos vond dat een miuziekgezel- schap zich regelmatig vanaf een mu ziektent moet laten horen om populair te kunnen zijn; hij hoopte dan ook dat „Amicitia" van de tent een goed ge bruik zal maken en zij,een steeds groter plaats in het gemeenschapsleven zal in nemen. De voorz. van het tentcomite, dhr. B. van Dongen bedacht „Amicitia" ook een bijzondere rol in het gemeenschapsle ven toe. Dhr. van Dongen deelde mee dat het in 1961 opgehaalde bedrag van 2500,bij de Bank was belegd en dat het thans tot 3100,— is uitgegroeid. Het bedrag werd door hem symbo lisch aan de voorz. van „Amicitia" overhandigd. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 1 mei des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst ge houden worden. Kerkdienst. Op dinsdag 30 april des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaands. W. Hage van Krabbendijke. OOSTFLAKKEE RICHTLIJNEN NATIONALE HERDENKINGSAVOND De Burgemeester van Oostflakkee maakt, op verzoek van de Commissie Nationale Herdenking en het Comité Nationale Herdenking Militaire Geval lenen te 's-Gravenhage, de navolgende richtlijnen voor de Nationale Herden kingsavond op zaterdag 4 mei 1968 be kend. 1. De Nationale Herdenking van allen burger zowel als militair die sinds 10 mei 1940, waar of wanneer ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, alsmede van allen, die door oorlogshandelin gen en terreur zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op zater dag 4 mei. 2. Van des avonds 18.00 uur tot zons ondergang zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok wor den gehangen. 3. Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. 4. Van 20.00 uur tot 2 minuten daarna, zal op de herdenkingsplaatsen vol komen stilte in acht worden geno men. Aan de burgerij wordt ver zocht deze plechtige stilte overal en algemeen in acht te nemen. 5. Met het oog op het karakter van deze Nationale Herdenkingsavond zal de Burgemeester voor die avond geen vergunning verlenen voor openbare vermakelijkheden. Houders van Horecabedrijven wor den verzocht de exploitatie van hun bedrijven van 18.00 ot 21.00 uur zo danig te dóen geschieden, dat hier aan elk vermakelijkheidsaspect ont breekt. Gedurende de periode van 18.00 tot 21.00 uur dient de buiten verlichting, zoals neons en lichtbak ken, gedoofd te zijn en mag geen andere muziek ten gehore worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radioprogramma's. Deze richtlijn kwam tot stand in overleg met het Bedrijfschap Horeca. 6. In overleg met het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoop-Bond wordt de leden van die Bond ver zocht bij de exploitatie van hun za ken op passende wijze rekening te houden met het karakter van de Na tionale Herdenkingsavond. In het bijzonder zij gewezen op de wenselijkheid van 18.00 tot 21.00 uur geen lichtreclame te bezigen. NED. HERV. KERK Beroepen te Huizen en Nw. Lekker- land B. J. Zaal te IJsselmuiden. Rijs- sen en Schoonhoven E. M. Bakker te Tholen. Zwijndreoht J. H. Vlijm te Krimpen aan de IJssel. Dordrecht K. Schipper te Middelharnis. Haaften J. Vroegindewij te Maarssen. Aangenomen naar: 't Harde G. Broe- re te Dinteloord. Bedankt voor Eenmes A. v. d. Vlist te Andel. Wijk bij Heusden B. J. Zaal te IJsselmuiden. Valburg H. Zethof te Kockengen. Elspeet S. de Jong te Hou ten. Bensc?iop. Na bevestiging door ds. J. C. Schuurman te Putten, met Openb. 1 17 deed kand. W. Verboom intrede alhier met Openb. 1 4-5a. GEREF. KERKEN Beroepen te Schiedam C. v. Zuylen te Hoogeveen. Bakkeveen J. Korteweg, kand. te Leeuwarden. Lewedorp, Roc- kanje en Schoonedijke, J. H. Maartens dijk, kand. te Rotterdam. Halfweg J. Boer te Ommen. Haren B. v. Oeveren te Utrecht. Hijken en Opperdoes W. v. d. Kerk; kand. te Amsterdam. Bedankt voor Uithoorn K. Ubels te Drachten. Emmeloord en Hardegarijp H. Makkinga te Koudekerk. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Berkum T. Dekker te Goes. Bedankt voor Berkel A. Versteeg te Stadskanaal. Zutphen J. Faber te Schie- broek. Averest, Ferwerd, Hoek, Kan- tens, Oosterwolde en Sneek kand. J. Kruidhof te Hattem. Enumatil R. Hoog- steen te Den Ham. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Alphen G. Blom te Meer kerk en M. Tanis te Barendrecht. 's Gravenhage (W.) J. Kievit te Hoogeveen en K. Velema te Leeuwarden. Beroepen te Amersfoort B. v. Smeden te Amsterdam. Enschede J. Westerink te Haamstede. Rotterdam-Z. J. Versteeg te Wormerveer. Aangenomen naar Veenendaal J. Brons te Nunspeet. Bedankt voor 's Gravendeel R. Rib- bers te Enschede, Gouda J. P. Geels te Haarlem. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veenendaal P. Honkoop te Kampen. Wageningen P. Blok te Dirksland. Bedankt voor 's Gravenhage-Z. en Tricht D. Hakkenberg te Dordrecht. Arnhem en H. I. Ambacht J. West- strate te Meliskerke. Bodegraven, Bos koop en Woerden C. v. d. Poel te Yer- seke. Opheusden en Leerdam J. Karens te Nieuwerkerk. Met bijzonder groot genoegen deed burgemeester Bos daarop mededeling van de toekenning van de Koninklijke Onderscheiding aan dhr. L. Witvliet die meer dan veertig jaar lid is van „Ami citia" en van de zangver. „Excelsior". Bovendien bekleedt hij reeds meer dan vijfentwintig jaar het secretariaat van beide verenigingen. Prijzend liet burg. Bos zich uit over de verdiensten van dhr. Witvliet in het plaatselijk vereni gingsleven. De verraste jubilaris mocht op de nieuwe tent het eremetaal in ontvangst nemen. Felicitatiewoorden werden daarop ge sproken door dhr. Los namens „Excel sior" en namens de bouwvakkers omdat dhr. Witvliet lange tijd secretaris van de bouwvakver. is geweest. Dhr. Goudzwaard, sprekend namens de Verenigingsraad, stelde de jubilaris, die twee repetitieavonden per week bij woonde, aan de jongeren ten voorbeeld. Hij wenste hem namens alle plaatse lijke verenigingen geluk met de ont vangen onderscheiding. Dhr. Witvliet volstond met een dankwoord aan burg. Bos en alle verenigingen voor de ont vangen medewerking en zette het weer op een blazen Op Koninginnedag 30 april worden door de R.T.M, de busdiensten en de veerdienst Zij pe-Anna Jacoba Polder uitgevoerd als op zondagen. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Woensdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. A. Hoogerland van Werken dam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1