ËiiAriDEn niEuws Raiffeisen 150 jaar geleden jgeboren Straks meer werkruimte voor personeel Dijkring Flakkee :a Voor A.S. verlovingsringen en GERO-ZILMETA geschenicen: Horiogerie-Goud-Ziiver TIELEI^AN, Diricsiand, Tei. 01877-626 Nieuws uit Zeeiand Ziekenlielpster I E. V. d. Bolc Westhoeve's Supermarkt sterk uitgebreid Opliokpliclit postduiven \ie blad Vrijdag 5 april 1968 No. 3676 Ettense Veemarkt Zondagsdienst artsen Marktbericht bloemboilenHbioemen IVlini-afwasmaciiine Ouddorp PREDIKBEURTEN ZEELAND Nieuwbouw wordt in mei opgeleverd Abonneert U op ..Eilanden-nieuws" babydress Vasa baby- en kleuterkleding wordt in vele landenvan Europa verkocht. Daarom vindt U in 'Vasa baby dress' modellen van internatio nale allure, ver vaardigd uit de beste grond stoffen. Verkrijgbaar bij Firma W. V. Splunder Voor iedereen A. JELIER ■urd. 490 Raiffeiseiuyrganisaties in de gehele I wereld herdenken dit jaar het feit, dat I de grondlegger van deze organisatie, Ifriedrich Wilhehn Raiffeisen, 150 jaar I geleden werd geboren. In aanwezigheid van vertegenwoor- I digers van Raiffeisenorganisaties uit vele landen van Europa vond op de j geboortedag van Raiffeisen, 30 maart I een plechtigheid plaats aan de voet van I het Raiffeisenmonument in Neuwied nj Koblenz. De plechtigheid in Nieuwied vormde ie inleiding op de herdenkingen, die in de verschillende landen op verschil- I lende tijdstippen zullen worden gehou den. Op 30 maart werd tevens de Inter nationale Raiffeisen Union opgericht, die bedoeld is om op internationaal ni veau ervaringen uit te wisselen. De festiviteiten bereiken hun hoogte punt op 19 en 20 juni a.s. als in Frankfurt de internationale Raiffeisen- herdenking zal plaatsvinden. Delega ties uit de gehele wereld zullen daar bijeenkomen om de nagedachtenis te eren van de man, wiens ideeën nog steeds van grote praktische betekenis blijken te zijn. Er zijn voor deze bij- i eenkomst uitnodigingen verzonden naar 109 landen, hetgeen duidelijk onder- I streept dat Raiffeisen overal in de we reld tot een begrip is geworden. De betekenis van Raiffeisen is voor al hierin gelegen, dat hij naast het doorvoeren van sociale hervormingen en het stimuleren van het saamhorig heidsgevoel, zich beijverd heeft voor het oprichten van kredietcoöperaties. Deze kredietcoöperaties zijn door hem aangewezen als een vorm van samen werking en zelfwerkzaamheid op eco nomisch gebied. De gedachte van Raiffeisen, de spaar gelden van de plaatselijke gemeen schap zoveel mogelijk aan te wenden voor financieringsdoeleinden binnen diezelfde gemeenschap, om daardoor de welvaart in de lokale sfeer te be vorderen, is van universele betekenis gebleken. Op 30 mei, de dag waarop de Coö peratieve Centrale Raiffeisen-Bank haar Algemene Vergadering houdt, zul len naar schatting ruim 3000 vertegen woordigers van plaatselijke Raiffeisen- banken in de Julianahal getuige zijn van het voor het voetlicht treden van de „Stichting 150 jaar Raiffeisen". op gericht in het kader van de Raiffei- senherdenking. Deze stichting stelt zich ten doel de maatschappelijke ontplooi ing van personen en groepen van per sonen in Nederland en daarbuiten te bevorderen. Gedacht wordt aan het stimuleren van kredietcoöperaties in ontwikkelingslanden en een bepaald object van maatschappelijk werk in Nederland. Voorts zal door de heide centrales ijan de ca. 1200 op de ideeën van Raif feisen gebaseerde Raiffeisenhanken en Soerenleienbanken, de Coöp. Centrale Raiffeisen-Bank en de Coöp. Centrale boerenleenbank, in oktober a.s. een ge zamenlijke kredietdag worden georga niseerd, ooifc in het kader van de Raif- feisenherdenking. Te zijner tijd zullen hierover nade le mededelingen worden gedaan. Op de veemarkt van woensdag 3 apr. 1963 werden aangevoerd 226 runderen, 12 stuks kleinvee en 2 paarden. Het aanbod van runderen was rui ger, de handel zeer willig en de prij zen ruim prijshoudend. Het aanbod van slachtvee was groot, met vlugge handel en de prijzen vrij wel onveranderd. Noteringen: melk- en kalfkoeien 950— 1500; guste koeien 850—1200; kalfvaar- zen 900—1400; pinken 500—700; gras- Kalveren 350—500; paarden 700—1000; Vette koeien 3,60—3,90 per kilo ge slacht. Van zaterdag 6 april v.m. 12 uur t.m. maandag S april v.m. 9 uur Middelhamis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijfc. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-412, MeMssant. Flakkee-Oost: Dienst heeft dokter Voogd, telef. 01874-259, Oude Tonge en dokter ICra- mers, tel. 01873-201, Ooltgensplaat. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen zr. J. Koppejan, tel. 01877-234 Melissant. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Wagner, tel. 01877-281, Dirksland. THOLEN Dondagsdienst artsen. Zondag 7 apr. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Duinker, tel. 01660-500 of 458, Tholen en dokter Menger, tel. 01677-500 St. Phi- Hpsland. Het seizoen loopt af LISSEGedurende de maand april worden door de Coöp. Bloembollen veiling H.B.G. te Lisse nog maar ééns in de week veilingen van gladiolen-le verbaar gehouden. Op 26 april de laat ste. Ook de plantgoedveilingen zullen tot eind april gehouden worden. En dan is het veilingseizoen 1967/68, wat de „droge" veüingen betreft, ten einde. Als tussenhandel komen dan nog de groene veilingen. De prijzen bleven voor de restanten gladiolen die nog steeds worden aan gevoerd, op een behoorlijk peil. Op de Vrije Bloembollenveüing H. B.G. was er de afgelopen week in de bloemenhandel geen reden tot juichen. Het weer was te warm, zodat het aan bod zeer groot en de vraag naar bloe men zeer gering. Dit had tot gevolg dat de bloemen niet de prijs opbrach ten van de voorgaande weken. Het weer is nu w^at kouder en men ziet dan ook vooral bij de tulpen weer op lopende prijzen. De buiten-narcissen werden ook maar zeer matig betaald, maar ook deze werden de laatste dagen bij een wat kleinere aanbod iets beter ge waardeerd. De vraag of de mini-mode doorzet in de dames-kleding is er een, die nog niemand kan beantwoorden. Maar op allerlei andere terreinen wint de mini mode veld! Een Japans bedrijf heeft nu een draagbare elektrische afwas-ma- ohine van zeer kleine afmeting op de markt gebracht. Dit kan in 30 tot 40 minuten de vaat doen voor een gezin van vier personen. Het apparaat dat ongeveer 300 gulden kost moet op een heet-waterkraan worden aangesloten. Na veel verbouwingen, vergrotingen en moderniseringen gaat Westhoeve's Su permarkt aanstaande woensdag haar deuren voor de zoveelste maal officieel openen. Nu voor een uitbreiding van 150 m2, waardoor de totale nuttige ver koopruimte op 270 m^ is gekomen. De bestaande supermarkt is niet ver anderd. Er is een doorgang gemaakt naar de achterzijde van het gebouw, waar een enorme hal is aangebouwd. Met deze uitbreiding zijn er tal van mogelijkheden voor het bedrijf geko men. Vooral in de zomermaanden was het moeilijk werken geworden. In de nieuwe hal, die een lengte heeft van 27 meter en een breedte van bijna 6 meter, staan over de lengte rekken opgesteld met artikelen, die men voor heen nauwelijks kon etaleren. Het aan tal artikelen is uitgebreid en vooral de specialiteiten komen nu meer tot zijn recht. Daarnaast is de mogelijkheid ontstaan om grootverpakkingen aan te bieden. Hiermede kan de huisvrouw veel geld besparen en het ligt voor de hand, dat ze deze richting in het ver nieuwde en vergrote bedrijf zal waar deren. Woensdag, donderdag, vrijdag en za terdag gelden er bovendien geweldige reklame's. Demonstraties zullen worden gehouden en voor iedereen zullen zich verrassingen voordoen. Dit alles bij sterk verlaagde prijzen voor een groot aantal artikelen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben besloten dat de postduiven tot en met 30 april zodanig moeten worden opgesloten, dat uitvliegen op of over gronden van anderen dan de eigenaar, wordt verhinderd. THOLEN Nieuwe verkeersborden. Van ge meentewege is men in Tholen bezig nieuwe verkeersborden te plaatsen voor regeling van éénrichtingsverkeer en parkeren in verschillende straten. Men dient dus wel attent op de nieuwe situatie. Kleuterschool. Voor de bouw van een éénklassige kleuterschool in de Machteld van Gelrestraat is men deze week begonnen met het grondwerk voor de fundering. De school wordt ge bouwd door Houtbouw Jarino n.v. te Rhoden. Défilé paleis Soestdijk. De gym nastiekvereniging Ol3^mpia mag deel nemen aan het défilé voor paleis Soest dijk ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin. Anti Johnson-leuz&n. Op de aan- plakborden op het busstationplein te Tholen en op verschillende plaatsen in Bergen op Zoom werden zondagmor gen de leuze „Johnson oorlogsmisda diger" aangetroffen. In Tholen w^erden de opgeplakte leuzen met enkele hel pers snel verwijderd. Het waren er nog geen tien, maar in Bergen op Zoom waren er ongeveer 200, terwijl op de muur van de B.B.A. garage aan het Stationsplein over een lengte van 15 meter met witte verf geschreven was „Johnson moordenaar." Na een ingesteld onderzoek bleek dat de 18-jarige C. K. uit Tholen met zes anderen de plakkaten heeft aange plakt. Eerst in Bergen op Zoom en later ook nog wat In Tholen. Hij had over de plakkerijen in de grote steden heel wat horen vertellen en wilde hier ook een stunt uithalen. Daartoe bestel de hij bij een bevriende relatie in Utredht een partij plakkaten. Het on derzoek wordt voortgezet. Kerknieuws. Ds. E. M. Bakker, her vormd predikant te Tholen, ontving een toezegging van beroep naar Waddinx- veen. WESTKAPELLE Vier gewonden bij auto-ongeluk nabij Westkapelle Op de Westkappelseweg even bui ten Westkapelle is zondagmiddag om streeks vier uur een personen'wagen bestuurd door M. uit Vlissingen over de kop geslagen. Het ongeluk gebeurde doordat dhr. M. schrok van een tegenligger die on geveer een halve meter over de streep reed. De wagen begon te slingeren en raakte daardoor in de berm waarna hij over de kop sloeg. De heer M. zo wel als zijn vrouw werden per ambu lance naar het Gasthuis te Middelburg vervoerd waar bij beiden enkele ge broken ribben werden geconstateerd. De beide zoons van het echtpaar kon den na behandeld te zijn door dr. M. Huygens naar huis terug keren. De auto van M. werd zwaar bescha digd, doch de tegenligger reed zonder te stoppen door. Voorstellen van b. sn w. aan raad Westkapelle. B. en w. van Westkapelle stellen de raad voor de subsidie VVV te verhogen van f 100,— tot f 1000,— per jaar. Verder wordt voorgesteld de verkeersmaatregelen aan te vullen en uit te breiden. Voorgesteld wordt afwijzend te be schikken op het verzoek van de win keliersvereniging om de verplichte va kantie af te schaffen. De subsidie voor het kleedlokaal op het sportterrein te verhogen van f 10.000,— tot f 25.000.—. En verder grond aan- en verkopen. Opening Chr. Kleuterschool „De Lichtstraal" Vlak bij de Westkappelse vuiirtoren is maandag j.l. de fraaie christelijke kleuterschool „de Licht straal" geopend. Onderwij s-inspectrice mej. de Jonge verrichtte de opening. Wij komen op deze ofiemng nog-^iader terug. OOSTERLAND Er was goede belangstelling voor de tijdrede, die door ds. Verkade, Ned. Herv. pred. te Nieuwe Tonge hier ter plaatse werd gehouden in het kerkge bouw van de Oud Ger. Gemeente. Na de gebruikelijke opening bepaalde de predikant zijn gehoor bij Daniël 3 16- 18: „Sadrach, Mesag en Abednego ant woordden tot de Koning Nebukadnezar en zeiden: „Wij hebben niet van node U op deze zaken te antwoorden". Zal 't zo zijn, onze God die wij eren is machtig ons te verlossen uit den oven des bran- denden vuiirs en Hij zal ons uit uwe hand, o Koning, verlossen. Maar zo niet u zij bekend o Koning, dat wij uw go den niet zullen eren, nog het gouden beeld dat gij hebt opgericht, aanbid den zullen". In een gloedvol betoog wees de begaafde spr. op: Het onver zettelijk beginsel. 1. Ondanks hoog be vel. 2. Ondanks dreigend gevaar, en 3. op de wonderlijke uitkomst. In deze tijdrede wees spr. o.m. op het feit dat binnenkort de S.G.P. haar 50-jarig be staan hoopt te herderiken. De alhier gehouden collecte voor het Rheumafonds, die onder leiding van wijkzuster Compagne werd gehouden door de jongedames Joke en Lianne van den Houten, Suzanna en Wilma de Bruine, Ellie Rotte, Lenie Bal, Ineke Kort, Nelleke de Later, Clara van den Bos en Jannie Bolle bracht op de mooie som van 190,Waarvoor een dank woord aan de milde gevers (sters) lei ding en collectanten. BRUINISSE Kerknieuws Oud Ger. Gem. Woens dagavond 10 april 7 uur hoopt ds. L. Gebraad van St. Philipsland alhier voor te gaan. ZIERIKZEE Wandeltocht. De jaarlijkse 25 km wandeltocht op Schouwen virordt dit maal gehouden op zaterdag 11 mei des middags om 2 uur wordt er gestart van het Havenpark, vandaar gaat de tocht over Dreischor, Saspolder en Bet- tewaerpolder terug naar Zierikzee. BORSSELE Burg. Stand. Geboren: Helena, d.v. F. Nieuwenhuijse-H. Witte. Overleden: M. Walhout, 75 jaar, e.v. G. Ruster; A. Koens, 56 jaar, e.v. H. van den Dries. MELISKERKE Beroepen. Ds. J. C. Weststrate al hier heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Gemeente te Hendrik Ido Ambacht. ZONDAG 7 APRIL ARNEMUIDEN Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. D. Oskam en 2.30 uur ds. J. A. Ruijs van St. Laurens. WESTKAPELLE Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. Oosthoek Herv. Evang 9.45 en 2.45 uur dhr. Faassen Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. THOLEN Herv. Kerk 10 uur ds. Bak ker. Openb. bel. des geloofs en 3 uur ds. C. Mulder Ger. Kerk 10 en 5 uur kand. M. P. v. d. Marel uit Kou- dekerk aan de Rijn Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur ds. Karens uit Nieuwerkerk Chr. Ger, Kerk 10 en 6.30 uur lezen Ned. Prot. Bond 10.30 uur Paasfeest zondagsschool Herv. Ver. Kerkelijk Leven 5 uur ds. K. W. Slik uit Rotterdam. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. G. J. Voortman, voorm. bed. H. Doop. Vrijdag 5 april 3 uur ds. B. de Graaf. Huwelijksvoltrek king Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. Groenenberg Den Haag Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Donderdag 11 april 7 uur ds. M. E. Tanis. Goede Vrijdagdienst Ger. Het zal spoedig met de te krappe be huizing van administratie- en Techni sche Dienst van het Waterschap „De Dijkring Flakkee" zijn gedaan. Al in de maand mei kan het nieuwe gebouw worden opgeleverd waarna het in de vacantietijd kan worden ingericht. Na genoten rust zal de staf van personeel in een nieuwe, veel doematiger ruimte als voorheen, het werk weer kunnen beginnen. De gehele dienst is thans in het hui dige hoofdgebouw gevestigd. De secre taris, dhr. Verheul deelt daar zijn werkkamer met drie man kantoor per soneel en de administratie heeft ook al beslag moeten leggen op de voor de Technische Dienst onmisbare teken kamer en de bestuurskamer. De Technische Dienst krijgt in het nieuwe gebouw de beschikking over een ruime tekenkamer van 10 x 3,70 meter oppervlakte. Er komt een werk kamer voor het Hoofd van de Tech nische Dienst en drie kantoren voor de technisch-ambtenaren. De admini stratie blijft gevestigd in het bestaan de gebouw. De bovenverdieping zal worden benut voor een vergaderkamer voor het dagelijks bestuur. Archiefruimte Een welkome aanvulling zal de ar chiefruimte betekenen. De kelderruim te die hiervoor is bestemd is maar liefst 17,50 X 9.25 mtr. groot. Mogelijkheid voor uitbreiding De ervaring heeft geleerd dat ruimte gebrek zich snel kan doen gelden. Daar om is het dak van het nieuwe gebouw zodanig geconstrueerd dat het gelicht kan worden zodat er altijd nog een verdieping kan worden bijgebouwd. Ook de fundering is daarop berekend. Gemeente in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. M. de Raad, nam. bed. H. Doop Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.45 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Heikoop Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2 uur ds. J. Catsburg Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Oud Ger. Kerk 9.30, 2 en 6 uur le zen Herv. Kapel 10 uiu- ds. Jac. de Vos uit Katwijk aan Zee en 7 uur ds. M. C. Koole uit Den Haag. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. V. d. Linden en 2.30 uur ds. P. Kolijn Ger. Gem. 9.30, 2 en 6.30 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. C. Mulder en 6 uur ds. M. A. Jan- sens, Stellendam Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. T. Fossen uit Dordrecht Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. A. Kok en 2 uur lezen. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Kolijn en 2.30 uur ds. M. V. d. Linden Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. P. Torenbeek. Bed. en dankz. H.A. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. Onnmering en 6 uur ds. Flink uit Burgh, voorm. bev. lidmaten Ger. Kerk 10 uur lezen en 3 uur dr. J. H. Beoker uit Nieuwerkerk (pev. lidma ten). Ger. Gem. 10 en 6.30 uur ds. de Blois uit Dordrecht en 2.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. DIRKSLAND Opbrengst Rheuma-eoïlecte De kortgeleden gehouden collecte t.b.v. de rheumabestrijding heeft een prachtig resultaat gehad. De opbrengst bedroeg f 1764,80; dat was f 300,— meer als vorig jaar. Gevers, geefsters en collectantes hartelijk dank! Dirkdoensweg 5 OUDDORP JOHANNES STICHTING HUIS TER HEIDE De Johannes Stichting, Prot. Chr. inrichting voor verpleging van geestelijk en lichamelijk gehan dicapten, ligt in het bosrijke gebied van de ge meente Zeist, te Huis ter Heide. Voor de verzorging van geestelijk en lichamelijk hulpbehoevende dames en heren van 16 jaar en ouder, vragen wij voor spoedige indiensttreding een tweetal meisjes in de funktie van De leeftijd willen wij op minimaal 18 jaar stellen. Een positief christelijke instelling is gewenst. Bruto salaris vanaf 18 jaar 570,per maand, exclusief 10°/o onregelmatigheidstoeslag. Het maximum maandsalaris bedraagt bruto 675, Het eerste uniform is gratis, er is een reisgeld- vergoeding. Drie weken vakantie en een 45-urige werkweek. Voor een goede huisvesting - eigen kamer - wordt gezorgd. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direc teur of mondeling iedere werkdag van 10 - 13.00 uur na telefonische afspraak onder nummer 03463 - 1343. g Het voorjaar is weer ingetreden, Dus daarom vlug op een nieuwe fiets of bromfiets gereden. s Vele merken zijn weer bij ons gearriveerd, En door vele deskundigen geprobeerd. Het resultaat was „buitengewoon" s en „eerste klas", B Wat natuurlijk bij ons te verwachten was. B.v. de Peugeot brommer, die viervoudig s is geveerd, s Daar heeft ieder het spoedig op geleerd. g Of een Magneet fiets voor groot en klein, s Waar de hele familie trots op kan zijn. 1 Een fiets, waar het hele gezin op kan rijden, g En iedereen u daarom zult benijden. Ook vele andere merken van fietsen en bromfietsen staan voor u klaar, En waar vindt U, behalve bij ons, g nog beter waar? Voor iedere beurs hebben we wel iets, m Maar natuurlijk een merkbrommer of fiets. g Ook fietstassen, bellen, zitjes enz. hebben s we in voorraad, m Komt vlug eens kijken, want dat kan geen kwaad I RIJWIELEN Tel. 564 BROMFIETSEN I OUDDORP I 'ÏÏlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllillllllllllllllllllllllllllllllllMilülllÜ'^y.r i'.llllli: Uil .ll<i >|iÜ> Als goed Nederlander heeft u natuurlijk een fiets. Dat kan niet missen. Maaris die flets nog betrouwbaar en modern genoeg Kom eens kijken naar onze nieuwe coliectle. Let ook op onze nieuwste vouw- en mini-fietsen l VOORSTRAAT 50 DIRKSLAND TEL. (01877) 7 06 en

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 13