n Ilrjos zorgde voor een geslaagde middag H Stellendamse vismijn itaii de aanvoer niet bergen Comité verlangt ongefluorideerd drinkwater Plaatselijk nieuws I Bezorger I voer Ouddorp I gevraagd en ar! Grote E.H.B.O.-wedstrijd te Ouddorp Gemeentebestuur ziet een voortreffelijke oplossing sS^'i- 40e jaargang Dinsdag 2 april 1968 No. 3675 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavorui Schrijven aan Alg. Bestuur Drinkwaterleiding: ■/Vi ERK 1.50 „Zorgen voor morgen" GOEDEREEDE ^^rt.lgj, 's PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties; Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tariet offie. rpakt. week- kkelijk )or on- tuaties. IlND Het comité tot verkrijging van Onge fluorideerd drinkwater op Goeree Over- flakkee heeft na de Inzameling van een groot aantal handtekeningen van tegen standers van de fluoridering een krach tig verzoek tot opheffing daarvan ge richt tot het Alg. Bestuur van de Drink waterleiding. Het schrijven luidt: Mijne heren, Ons comité richt zich met dit adres tot uw bestuur om haar bezwaren en ~F verontrusting uit te spreken over het f nog steeds gefluorideerd zijnde water, Deze brief kan gevoegd worden bij de bezwaren uit de Raad der gemeente Middelharnis d.d. 7 december 1967, wel ke aan uw bestuur zouden worden door gegeven. Eén der principiële bezwaren welke er bij ons comité bestaan tegen de fluoridering is dit, dat naar onze mening de overheid door toepassing van deze kunstbewerking, ze toe te staan en te bevorderen, de bevolking dwingt zicli te bedienen van drinkwater waar aan een giftige stof is toegevoegd, welke zou moeten dienen ter voorkoming van tandbederf bij kleuters. Wij zien hierin echter een ernstige aantasting van de persoonlijke vriihevd van iedere burger, die nu zelf niet kan uitmaken of hij al dan niet van een be paald medicament of profylacticum ge bruik wenst te maken. Die aantasting van de vrijheid der burgers is des te ernstiger en dit is een tweede be zwaar omdat het lang niet zeker is dat het gebruik van gefluorideerd drink water op de lange duur zo onschadelijk is als de sterke voorstanders van ge fluorideerd water dit doen voorkomen. Dit is nog steeds niet bewezen. Het feit, dat reeds 125 waterleiding bedrijven in Amerika de fluoridering staakten, omdat er behalve technische bezwaren, ook schade aan de volksge zondheid gesignaleerd werd, spreekt duidelijke taal. Andere landen, zoals Duitsland, het Oostblok, Frankrijk, Zweden en Zwit serland gaan er nog steeds niet toe over. Verschillende gemeenten in Ne derland wijzen op dergelijke bezwaren de fluoridering af, terwijl in vele steden actie-comité's worden opgericht om het water ongefluorideerd te houden. Hier in hebben ook een aantal doktoren zit ting, o.a. in Bussum twee en in Am sterdam zelfs drie. In Nederland zijn drie fUms in omloop waarop de kwaad aardige gevolgen van de fluoridering op het menselijk lichaam, medisch vastge steld, worden vertoond. Ook maakt ons comité bezwaar, dat alle mensen, ongeacht leeftijd, en licha melijke gesteldheid een oncontroleerbaar gebruik van dit gefuorideerde drinkwa ter moeten maken. Is elk lichaam be stand tegen het giftige fluor? (Allergi sche personen enz.) Tandbederf is geen besmettelijke ziek te, maar een gevolg van snoep en ver keerde voedingsgewoonten. Dit erkent zelfs het Ministerie van Volksgezond heid in haar publicaties inzake de fluo ridering. Hier ligt een persoonlijke taak voor de jeugd en de ouders. De oorzaak van tandbederf is bekend, waarom gaat men dan niet op die manier het tandbe derf tegen? Volgens deskundigen werkt het gebruik van gefluorideerd drinkwa ter slechts enkele jaren remmend tegen tandbederf; hoofdzakelijk bij kinderen van 1—5 jaar. Daarna vermindert het en boven 15 jaar is het resultaat te ver waarlozen. Dus minstens 70 "/o van de bevolking moet het schadelijk bestand deel nutteloos gebruiken. Daarom acht ons comité deze maatregel ongewenst en ontoelaatbaar; bovendien economisch ook niet verantwoord. Voor al de kos ten die de fluoridering teweegbrengt, wordt maar 5 »/o van het water gecon sumeerd, dus voor 95 weggegooid geld. U als Algemeen Bestuur heeft een dienende taak, n.l. zorgen voor deug delijk drinkwater. Het toegevoegde fluor maakt het water niet deugdelijker, maar slechter, met alle risico's eraan verbon den. Er wordt door de voorstanders van de fluoridering als hun mening uitge sproken, dat in een democratisch land een minderheid zich moet voegen naar een meerderheid. Doch bij al de wetten welke op democratische wijie zijn tot stand gekomen, wordt zoveel mogelijk tegemoet gekomen aan de gemoedsbe- zwaarden, allen niet in dit onderhavige geval. Bij de fluoridering is bovendien het standpunt van ons comité, dat de pri- vé-rechten van de mens niet mogen Worden aangetast, in die zin dat nooit een andere instantie bevoegd is iemand vergif toe te dienen. Het is de vraag Wat een minder- of meerderheid is. Ons comité brengt onder uw aandacht, dat 5 "/o van het gefluorideerde drinkwater voor consumptie bestemd is, dus voor 95 "/o is deze maatregel waardeloos. Hooguit genomen is deze maatregel Voor 30 "/o van de bevolking van enige Waarde, maar 70 "/o heeft er tegen tand- caries niets aan, over mogelijke bezwa ren nog maar gezwegen. In een viertal v.m. gemeenten heeft de bevolking zich voor een groot ge deelte niet uit kunnen spreken en het resultaat is, dat de meerderheid der bevolking geen gefluorideerd water Wenst. Dus geacht Algemeen Bestuur, dat zijn al drie genoemde pluspunten tegen de fluorideriilg. Uw v.m. voorzitter ver- l^laarde op de raadszitting van 7 decem ber 1967 te Middelharnis, dat u als Al gemeen Bestuur overweegt de aanvra gers ongefluorideerd water te verschaf fen, vermoedelijk via een apparaat op de kraan. Wij als comité hebben daar ernstige bezwaren tegen, omdat dit ap paraat dat de fluor verwijdert, ook de sporenelementen in het water doet ver dwijnen, dus het water zgn. dood maakt, en daardoor ernstige gevaren oplevert voor de volksgezondheid. Vermoedelijk weet u als Algemeen Be stuur dat ons comité momenteel 2144 handtekeningen bezit van gezinshoof den die ongfluorideerd water wensen. De namen van de ondertekenaars van het petitionement zijn opnieuw op een aparte lijst geschreven en kunnen met de handtekeningen gecontroleerd wor den. Beleefd verzoeken wij u een deputa tie van ons comité op uw eerstkomen de ledenvergadering te willen ontvan gen, om deze lijst van namen en adres sen aan uw Bestuur te overhandigen en tevens de in de aanhef der brief ge noemde Raadsbezwaren, alsmede deze brief te bespreken. Gaarne hierover bericht voor 1 mei 1968 aan onze secretaris, dhr. P. Grin- wis, Ringstraat 6 te Sommelsdijk. Het comité. N.B. Alle gezinshoofden op G. en O. die ongefluorideerd drinkwater wensen en dit niet kenbaar heb ben kunnen maken, hebben daar toe de gelegenheid, door zich schriftelijk per brief of brief kaart, op te geven aan de Comité secretaris P. Grinwis, Ringstraat 6, Sommelsdijk. Duidelijk naam en adres vermelden s.v.p. A.s. zaterdag 5 april wordt er door de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. afd, Ouddorp een grote E.H.B.O wedstrijd georganiseerd, waaraan 14 ploegen zul len deelnemen. Deze wedstrijd is hoofdzakelijk be doeld als een sportieve en leerzame krachtmeting met andere zustervereni gingen en om te trachten zodoende het E.H.B.O. werk nog meer te simuleren. Er zal voor deze wedstrijd in twee boxen gespeeld worden, de hoogste twee van elke box zullen daarna moeten kampen voor de prijzen. Er zijn vier prijzen voor de ploegen en voor elke box twee leiders-prijzen. De volgende afdelingen zullen aan de ze wedstrijd deelnemen: Dirksland, Middelharnis, Hardinxveld Giessendam, Puttershoek, Overschie, 's Gravendeel, Numansdorp, Ouddorp. De prijzen voor deze wedstrijd zijn beschikbaar gesteld door: Gai-age Pesch Ouddorp-Middelharnis. D.A. Drogist E. Santifort. Autorijschool Joh. Pikaart. Foto Hameeteman. Joh. Breen, exploi tant Ver. gebouw. Een ieder die belangstelling heeft voor het E.H.B.O. werk, nodigen wij uit om zaterdagmiddag bij deze wedstrijd aanwezig te zijn in het ver. gebouw te Ouddorp. De aanvang is 3.00 uur. Wit-Gele Kruis houdt congres Op 3031 oktober a.s. organiseert de Nationale Federatie Het Wit-Gele Kruis haar 5-jaarlijks congres in Esplanade te Utrecht. Dit congres zal geheel in het teken van de (maatschappelijke) gezondheids zorg in de toekomst staan onder de titel „zorgen voor morgen". Het Wit-Gele Kruis meent, dat men zich reeds nu dient te bezinnen op de te verwachten spectaculaire ontwik kelingen in de gezondheidszorg en de gevolgen, welke deze voor de mens zullen hebben. Daarom zijn voor het congres sprekers van naam uitgenodigd, niet alleen op het gebied van de me dische wetenschappen, maar ook op het terrein van de planologie en de futurologie. Bij de voorbereiding van het congres is de medewerking inge roepen van de Werkgroep 2000, terwijl voor de presentatie M.M. Chanowski's Productions N.V. is ingeschakeld. Er zijn reeds meerdere congressen in den lande gewijd aan de toekomst, waarbij men zich steeds richtte op het jaar 2000, doch een congres, gewijd aan de geszondheidszorg in de toekomst is in ons land nog niet gehouden. Het Wit-Gele Kruis verwacht daar om veel belangstelling uit kringen bui ten de eigen organisatie. Deze eigen or ganisatie is overigens al omvangrijk ge noeg om een grote deelname te ver wachten: het Wit-Gele Kruis telt 850.000 leden-gezinnen, die verzorgd worden door bijna 5000 ful-time functionarissen. OVERWEGINGEN Als een nieuwe auto wordt gekocht vraagt vader: „Hoeveel benzine ge bruikt hij?" De zoon: „Hoe hard gaat hij?" De moeder: „Welke Ideur heeft de be kleding?" De dochter: „Heeft hij een ingebouwde bandrecorder?" En de bu ren: „Waar halen ze het geld vandaan?" (Uit Koni-post) MELISSANT Ger. Gem. in Nederland. Zaterdag 6 april sav. 7.00 uur hoopt voor te gaan student de Groot uit Veenendaal. HERKINGEN Aanstelling. Wegens bedanken van de heer M. de Geus als scriba der Ger. Gemeente is thans aangesteld de heer J. W. de Geus Mz., Molendijk 31. De Mammoethwet. De jaarlijkse ouderavond van de Chr. School op ger. grondslag zal D.V. gehouden worden op vrijdag 5 april a.s., des avonds om half acht in „Ons Huis". Opening en lei ding berust bij de voorzitter ds. P. Blok. De leerlingen der zesde klas zullen weer enige prestaties tonen, ver der hoopt de heer J. van Hoorn, hoofd der chr. U.L.O. school (toekomstig M.A. V.O.) te Middelharnis de inwerkingtre-' dende Mammoethwet onder de loupe te nemen. Aangezien de leerlingen die juni a.s. de school zullen verlaten de eersten zullen zijn, die van het nieu we onderwij stype gebruik zullen ma ken, worden de ouders dringend ver zocht aanwezig te zijn, ten einde in het belang van hun kinderen deze materie te volgen. Het bestuur rekent op een warme belangstelling gelijk vorig jaar. Eigen kacheltje! Daar de verwar mingsinstallatie in het bejaardencen trum defect is, zijn de bewoners ge noodzaakt in eigen verwarming te voor zien, hetgeen voor hen een groot onge rief betekent. Steiger. De aanlegsteiger voor de sportvisser in de kaai is voltooid, dit is een groot gerief voor de belangheb benden, laten we hopen dat de jeugd geen vernielingen zal aanbrengen. De steiger is door de gemeentewerklieden uitgedacht en door hen persoonlijk aan gebracht. Opening. A.s. donderdag 4 april zal de irwendig verbouwde winkel van St. Melissant aan de Peuterdijk officieel in gebruik worden genomen. Naast de groenten- en fruithandel, is een ruim te aangebracht voor de verkoop van rookartikelen en Land- en Tuinbouw- zaden. (Zie advertentie in dit blad). Kerkdienst. A.s. zaterdag 6 april hoopt voor de Oud Ger. Gem. alhier voor te gaan des avonds om kwart over ze ven ds. L. Gebraad van St. Philips- land. Jaarvergadering Zondagschool. Op 13 maart des avonds om 8 uur houdt de zondagschoolver. haar jaarvergadering in het zondagschoolgebouw. Aftredende bestuursleden D. Bruggeman en J. v. Wijk (beiden herkiesbaar). Vernieuwing en opnieuw vaststellen van verouderde statuten. Overigens normale agenda punten. In de Pauze koffie. Opkomst van ouders dringend gewenst. OUDDORP Vakantiebonnen. Op 6 april is er ge legenheid vakantiebonnen van de Land bouw met opdruk 30 april 1968 ter waarde van f 180,in te leveren bij P. Bakelaar, Vissersstraat 22 te Ouddorp. g Wy zijn er nog niet in geslaagd g M voor de bezorging van ons blad in s M Ouddorp een nieuwe bezorger s 1 aan te trekken. Wy bieden een goede byverdiienste in de vorm van bezorgloon, vergoeding voor s g het innen van abonnementsgeld s s en provisie. S Geïnteresseerden kunnen zich g echter zo spoedig mogeiyk g melden bq de N.V. Eilanden,- s nieuws te Middelharnis; telefoon s 1 (01870) 2629; na 6 uur 2017. 1 NIEUWE TONGE Kerkdienst. Voor de Ger. Gem. al hier hoopt a.s. woensdagavond 7.30 uur ds. Karens van Nieuwerkerk voor te gaan. Paastentoonstelling Openbare kleuterschool Dinsdagavond 9 april houdt de Open bare kleuterschool „Prinses Marijke" Tuinstraat 22 te Nieuwe Tonge haar jaarlijkse paastentoonstelling van zeven uur tot half negen. Vanaf'half negen is er gelegenheid om paastafelversieringen en dergelijke te vervaardigen onder leiding van de leid sters. Alle ouders en verdere belang stellenden zijn van harte welkom. OUDE TONGE Opbrengst. De in de afgelopen week gehouden huis-aan-huis kollecte voor Rheuma - Bestrijding heeft opgebracht de som van 299,87. Bijeenkomst. De Vrouwenver. „Weest een Zegen" komt D.V. bijeen op woensdag a.s. n.m. 7.30 uur. Inleiding door mevr. De Leeuw-Vrolijk. Vrije bij dragen door mevr. Van Loon^Hogeweg. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 3 april a.s. des nam. 2.30 uiir, zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst gehouden worden. Aan de snel groeiende betekenis van de vismijn van Stellendam, noch aan de goede wil c.q. het verlangen, van de vissers van Goedereede de thuishaven Stellendam tot een aanvoerhaven van eigen product te niaken behoeft nog ge- twyfeld te worden. De te onregelmatige aanvoer en een groot gebrek aan mijn- ruimte echter werken belemmerend op een nog snellere bloei maar voor beide factoren is een oplossing in zicht! Za terdag kwamen de vissers, daarin gere digeerd door burgemeester Smith, tot een .afspraak teneinde de mijn van een meer regelmatige aanvoer te voorzien. Voortaan zuilen niet enkel vrijdags, miaar ook woensdags en donderdags een of meerdere zeevissers hun vangsten in Stellendam mijnen. Een aangestelde „contactman" zal dat alles in goede ba nen hebl>en te lelden. Aanvoer van enige omvang vrijdag was het 25 ton! vraagt een beter ge outilleerd gebouw als de thans in ge bruik zijnde vismijn met een effectieve werkruimte van slechts 123 m^. De handel wenst uiteraard te zien wat er gekocht wordt wat thans een onmoge lijke zaak is mede waarom op topdagen zoals de laatste vrijdagen waren meer dere malen wordt gemijnd. Een zeer groot bezwaar daarbij is dat de aange voerde en de af te voeren vis geruime tijd buiten wordt opgeslagen, wat bij een temperatuur als van afgelopen vrij dag volstrekt ontoelaatbaar is. De ko pers hebben Stellendam al „gevonden" maar het is te verwachten dat er door een meer constante aanvoer en een be tere outillage nog meerderen zullen worden aangetrokken wat de prijs van het aangevoerde product ten goede zal komen. Over de in Stellendam geboden prijzen hebben de vissers overigens geen klagen gehad, de prijs van de tong lag duidelijk boven die in Schevenin- gen. De gemeenteraad werd in haar don derdagavond gehouden vergadering in een uitgebreid prae-advies door B. en W. uitvoerig van de moeilijkheden op de hoogte gesteld en overtuigd van de noodzaak stimulerende maatregelen te nemen. B. en W. meenden dat er twee wegen te bewandelen zijn. Een daarvan is de vergroting van de huidige vis mijn door op het naastgelegen par keerterrein een uit beton staande loods op te trekken waardoor een nuttige ruimte van 327 m^ totaal zou ontstaan. Nadelen van deze voorzie ning zouden zijn de moeilijke toe gankelijkheid en de gebrekkige iso latie. De kosten werden geraamd op 22000,af te schrijven in drie jaar. Meer voelden B. en W. voor de vol gende oplossing die het mag gezegd aan het geniale brein van burge meester Smith is ontsproten. „Het ligt" zo stellen B. en W. „voor de hand dat R.W.S. nu ze een geriefsgebouw voor de vissers van Stellendam en Goe dereede hebben gebouwd ook voor de vissers van Ouddorp, die straks ook de haven van Stellendam als thuishaven gaan benutten, zo'n voorziening zullen treffen". De vraag zou kunnen worden gesteld of R.W.S. bereid zou zijn thans reeds dit gebouw te plaatsen, voors hands zonder aanbrenging van de in de andere geriefsgebouwen aanwezige boxen, zodat een hal zou ontstaan van aanzienlijke afmetingen die uitermate geschikt zou zijn als tijdelijke vismijn. Ir. V. d. Weele van R.W.S. onderschrijft de logica van deze suggestie maar hij heeft te kennen moeten geven dat mo menteel voor de realisering geen mid delen aanwezig zijn. Alweer een oplossing. B. en W. hebben daarna de mogelijk heid onderzocht dat de gemeente dan het gebouw sticht en het na drie jaar tegen de bouwkosten aan R.W.S. over draagt. De gemeente zou de bouw dan voorfinancieren en enkel, gedurende 3 jaar, een rentelast van 5000,per jaar hebben te dragen, uitgaande van een bouwsom van f 90.000,en f 10.000^aan bijkomende kosten. Uiter aard zullen hierover nog besprekingen met R.W.S. moeten volgen. Vissorteerders doen hun werk in een te 'kleine ruimte. De mijn is duidelijk veel te klein. Toch besloot de raad unaniem een crediet, groot 100.000,voor de stich ting van een geriefsgebouw te voteren. Zij voteerde ook een crediet van 24.000,— voor de aanbouw van een be- tonnenloods aan de bestaande vismijn. Van deze laatste credietverlening wordt slechts gebruik gemaakt als eerstge noemde oplossing niet haalbaar zou blijken te zijn. Een vracht verse vis moet wachten in de voorjaarszon. In samenwerking met de C.H.J.O. en A.R. Kiesvereniging heeft de ARJOS zaterdagmiddag j.l. in „Onder de Wiek" te Dirksland een vergadering belegd. De heren drs. C. Boertien (2e kamerlid A.R.P.) en C. F. Kleisterlee (2e kamer lid K.V.P.) hebhen het onderwerp „Ons kiesstelsel op de Helling" ingeleid, waar na een discussie volgde. In eerste instantie nam de heer Boer tien het woord. Hij wees erop dat er tegenwoordig veel geklaagd wordt over de onduidelijkheid in de politiek en men spreekt daar zijn onbehagen over uit. Als men gaat stemmen, komen er een aantal zetels uit de bus voor de 2e kamer. De bezwaren van de kiezers zijn dan, dat er pas een kabinet wordt gevormd als er gestemd is. Men wU eigenlijk lie ver van te voren weten welke coalitie er wordt gevormd. Ten tweede vindt men dat een kabinet langer moet zit ten. De laatste tijd verandert men te snel van kabinet. De Ireer Boertien wees erop, dat de A.R.P. kort na de verkiezing de spijt- stemmers heeft gehad en daarna de ra dicalen. Het is allemaal heel ernstig en moeilijk. „Toch komen we er vanmid dag niet uit, hoe intelligent we ook met elkaar zijn", verzekerde hij. De heer Boertien verklaarde voorstan der te zijn van het kiezen van een mi nister-president door de 2e kamer. Er kan. dan een openbaar debat in de ka mer volgen en daarna kan het advies naar de Koningin. Hoe de minister-pre sident aan al die ministers komt, is hem wat onduidelijk. Gedeeltelijk ko men die ministers uit de Kamer en voor de rest zijn dat personen uit de samen leving, zoiets als een „duiveltje uit een doosje" en een konijn uit een hoed. Spreker wil graag dat dit allemaal mensen uit de kamer zijn. Ditzelfde geldt ook voor de staatssecretarissen. Voorts verklaarde de heer Boertien dat de fractie van de A. R. P. gaarne de stemplicht af wil schaffen. De K.V.P. heeft hier steeds tegen ge stemd. Naar aanleiding hiervan merkt de heer Kleisterlee op, dat dit wel de laatste keer geweest zal zijn! „Na de oorlog zijn we gestart met 7 partijen in de kamer en thans hebben we er 12", aldus de heer Boertien. wat hij beslist niet wilde toejuichen. Wanneer er 's middags een wetsont werp in behandeling wordt genomen, dan is om 12 uur 's avonds de laatste spreker aan de beurt geweest, en dat allemaal over hetzelfde ondeiTverp. Als de grote partijen hun betoog houden over een bepaald ■wetsontwerp, dan zitten de leden van de kleinere partijen de hele tijd te schrijven en na afloop loopt men dan vlug naar de katheder en gaat men een betoog houden, wat een samenvatting is van alles wat er al is gezegd." Daarin moet verandering komen betoogde spr. De heer Boertien voelde wel voor een staatsrechtelijke vernieuwing, maar niet zodanig, dat je van te voren ver plicht wordt om samen te werken met een andere partij. De resultaten van de onduidelijkheid zijn te manifest ge worden om dit zo te laten. De heer Kleisterlee verschilde wel iets van mening van de heer Boertien, maar in grote lijnen is hij het er wel mee eens. Spreker meent dat er een mentale wijziging op, moet treden in de kiezers zelf. Hij wijst er op dat de K.V.P. momenteel nog al in de publici teit is. „Als je binnen andere partijen zou kunnen kijken, dan zou je hetzelf de zien" verzekerde hij. Men heeft al les nodig om hun eigen partij bij- elkaar te houden. Door deze uitlating doelt spreker op de P.v.d.A. Hij voor zag namelijk ook daar een splitsing in de groep „nieuw links" Spreker be treurde het dat zij een aantal van hun bekwame mensen kwijt zijn (groep Aar den). In tegenstelling tot wat de heer Boer tien had gezegd, wUde de heer Kleis terlee dezelfde avond van de verkie zingsuitslag een vergadering houden van de 2e kamer en dan een forma teur aanwijzen. Tegelijkrtijd moet deze formateur dan minister-president wor den. Spreker is er beslist niet voor dat de minister-president uit de kamer komt. Een Min. President kan volgens hem niet m.p. en kamerlid tegelijk zijn. In die 4 jaar dat de minister-president zitting heeft, kunnen er geen moeilij ke problemen aan de orde gesteld wor den, omdat de m.p. dan niet zou weten wat hij moet doen. „Je kunt hem dan toch ook niet naar huis sturen." (Vervolg op pag. 4)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1