Burgemeester Smith wil wel met de dominee praten Karakteristiek concertorgel in de Rotterdamse Doelen ÏT „Jongkoenstraaf 97-iarige trouwt opnieuw Dat/is goedkoop gladiolen- I Geen koffie Voor de rechtbank Landbouwer door trekke gedood Seleofiezaden 767 39.75 Fa. H. feriirygoe wittofinstalfatie Potchrysantei Lange discussie over verdeling van geld voor koninginnedag Plaatsen ik Nieuws Zondagsdienst artsen Kaarten iniiSaats van horden Zwart dwerg poedeltje Klaas Frederik Sperling HEEFT U NOG NEET BESLOTEN voor een daagje uit met uw School - Bedrijf - Vereniging. Vraag dan gratis informatie en gratis prijsopgaaf Reisbureau JOUIJÓdQ' Verkoop bij inschrijving HUIS met schuurtje DE RECLAM P. LOOiJ 'ra Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 29 maart Met het voorstel van b. en w. gelden beschikbaar te stellen i.v.m. de viering van de verjaardag van H.M. de Ko ningin kon de raad van Goedereede gisteravond unaniem accoord gaan. An ders werd geoordeeld over de vorm van het voorstel dat er van uitging aan de Oranjeverenigingen van Ouddorp, Goe- ree en Stellendam een bedrag van f 250 pev vereniging toe te kennen alsmede 1,50 per schoolkind. In Ouddorp dien de dit laatste aan het schoolbestuur te worden verstrekt. Zes van de dertien raadsleden keurden dat sterk af De heer D. Sandifort vond het op zijn minst „vreemd klinken", waarbij het lijkt of de Oranjevereniging van Oud dorp niet tot verdelen capabel wordt geacht. Ook mevr. Grinwis meende dat niet met twee maten moet worden gemeten; „als het schoolbestuur het niet van de Oranjever. wil hebben, laat ze dan niets nemen" vond zij. „In 1966 werd het ook aan de Oranje vereniging gegeven, is het toen mis schien niet goed gegaan?" informeerde dhr. Visser en ook dhr. G. Tanis had zo het idee dat de Oranjever. niet tot juist handelen in staat wordt geacht. Daarentegen zag dhr. Snijder geen enkel bezwaar omdat naar hij zich herinnerde in Goeree vroeger het zelfde systeem was toegepast en ieder kan feestvieren op de wijze zoals hij dat juist achtte. Rhodesië - indruk Ook voor dhr. J. Santifort was het onverteerbaar; dhr. Santifort had er zelfs een soort „Rhodesië indruk" van gekregen; hij had er geen goed woord voor. „Zo'n vergelijk past hier niet, we wo nen in een vrij land" protesteerde dhr. Grinwis, waarmee de heren de Jong en Aleman het eens waren. „Zo bereiken we nooit een eensge zindheid; vroeger ging het veelal an ders" wist dhr. Komtebedde. De voorz. burg. Smith betreurde het naar hij verklaarde eveneens zeer dat het gesignaleerde gebrek aan eens gezindheid zich ook in de raadzaal open baart! „Als U in Ouddorp alles aan de Oran jevereniging geeft bereikt U enkel maar een administratieve eenheid" waarschuw de de voorz.; de zaak als een gevoels kwestie betitelend. „Vroeger ging burgemeester ICleij- nenberg naar de dominee toe, toen kon het wel eensgezind" voerde dhr. Kom tebedde aan; „ik kan best begrijpen dat U zich daarvoor niet leent Voorz.: „Nou, nou, ik heb die hint niet eerder gehad; als dat de oplossing kan brengen zal ik een en ander graag met de dominee overleggen Dhr. Visser: „Er is in Ouddorp hele maal geen dominee Mevr. Grinwis-Blok gaf de discus sie weer een andere wending, zij vond dat de kinderen moeten gewennen aan het idee samengevoegd te zijn. Voor dhr. Sandifort gold als grootste bezwaar dat de aanvrage is uitgegaan van de Oranjever. maar dat de Ver. van Ouddorp het gevraagde niet in handen krijgt terwijl er ook geen over leg met die Ver. is gepleegd. Dhr. G. Tanis: „het behoort een Oranjefeest te zijn maar of het daar inderdaad een oranjefeest istwij felde hij. Voorz.: „U kunt daar beter niet te veel over zeggen." Dhr. Tanis: „Dat dacht ik ook" De heer Visser stond erop te weten of er met de Ver. van Ouddorp min der prettige ervaringen waren opge daan; besteden ze het geld ten eigen nutte?" vroeg hij quasi ernstig. „Ze willen in Ouddorp kennelijk baas in eigen huis blijven" verklaarde de voorz. daarop het voorstel in stemming brengend. De raad was unaniem voor het voteren van f 3000,maar tegen het onderdeel van de verlening van f 1,50 per leerling aan het schoolbe stuur van de Chr. school te Ouddorp waren bezwaren. Voor waren weth. Voogd en van Se- ters, de heren Grinwis, de Jong, Ale man, Human en Snijder. MIDDELHARNIS Afscheid van Adj. de Roode Donderdagmiddag is tijdens een bij eenkomst in het gemeentehuis af scheid genomen van adj. A. de Roode die ruim 5 jaar groepscommandant van de groep Middelhamis der Rijkspolitie is geweest. O.m. werd het woord ge voerd door de loco-burgemeester van Eek en burg. Bos van Dirksland omdat ook Dirksland onder het gebied van adj. de Roode ressorteerde. Adj. de Roode is benoemd tot groepscomman dant te Vorden. Zijn opvolger in Mid delhamis is nog niet bekend. OOSTFLAKKEE Auto uitgebrand. Gistermiddag even half vier loeide de sirene voor een brand bij caféhouder Jac. v. Kouteren te Langstraat. Een luxe wagen (Simca) was in de onmiddellijke nabijheid van de woning en schuur in brand geraakt, met ge vaar voor deze percelen daar de tank nog vol met benzine zat. De brandweer uit Ooltgensplaat was zeer vlug ter plaatste, (binnen een kwartier gaf men water) en wist uit breiding te voorkomen. De auto ging totaal verloren. OOLTGENSPLAAT Oudste inwoner jarig. Dinsdag 2 april a.s. herdenkt de oudste ingezetene mevr. Wed. M. Kreeft-den Braber, Weespad 9a haar 97e verjaardag. Het lopen gaat gebrekkig, haar geest is nog fris. Tegen waren mevr. Grinwis-Blok en de heren Komtebedde, Visser, Tanis, Santifort en Sandifort. Noodbestuurspost in oude bunker De raad verleende zij het na eni ge discussie een crediet a f 37000, voor de inrichting van een bunker na bij Goeree-Havenhoofd als noodbe stuurspost. Enkel mevr. Grinwis-Blok verklaarde zich tegen omdat zij het nut van een dergelijke voorziening (nog) niet inzag. De voorz. wars van sensatie of panielanakerij Wees de raad op in oorlogstijd belangrijke doelen als de petrochemische industrie, de Navo ra dar zendinstallite en het sluizencomplex, waarom hij de behoefte aan een cen traal punt van waaruit in geval van oorlog hulp de hulpverlening kan wor den georganiseerd van uitermate groot belang achtte. „We leggen dijken, we bouwen kustwerken, uit voorzorg, en we moeten ook uit voorzorg een nood- post inrichten" vergeleek de voorz.; „laten we bidden dat deze investering volstrekt nutteloos zal blijven De raad ging accoord. g Ruim twee en een half uur heeft s de raad van Goedereede gister- avond vergaderd. De publieke g tribune werd bezet door welgeteld M 3 geïnteresseerden in de raadsbe- slissingen; waarlijk geen „kwa- g jongens" maar achtenswaardige burgers. De raad dronk in die s tijd 3 koppen heerlijke kof- fie en kreeg ook 3 Goéreese kra- M kelingen gepresenteerd. De publie- m ke tribune zat 2V2 uur op het 1 spreekwoordelijke droogje Het 1 college van b. en w. en de raad moeten in deze omdat we er al eerder op wezen de kwalifi- s catie „stijlloos" maar van ons s slikken. Met een beetje goede wil g en een grotere koffiepot kan het de volgende raad anders zijn. Met grote instemming is de raad van Goedereede accoord gegaan met het voorstel van b. en w. een straat in het bestemmingsplan „Nieuwe Oostdijk" te Goedereede de Jongkoenstraat te noe men. Daarmee wordt de nagedachtenis ge ëerd van de vorig jaar overleden ge meentesecretaris, die aan de voorbe reidende werkzaamheden tot dit plan een werkzaam aandeel heeft gehad. Het betreft de reeds vanaf de Hoofddijk aangelegde straat. Twee aangelegde straten in het plan Hermansweg te Ouddorp zullen Ge leedstraat en Alexanderstraat heten. In „den Aanwas" te Stellendam zal de straat tussen de door te trekken Een- drachtsweg en de Brielsestraat de naam „Keyzerstraat" krijgen. Van zaterdag 30 maart v.m. 12 uur t.m. maandag 1 april v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter dokter Bakker, tel. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé, tel. 01877- 262, Dirksland. Oostflakkee: Dienst heeft dokter Bouman, telef. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet en dokter de Jager, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. F. van Noort, tel. 01876-224, Herkingen. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Levy, tel. 2897 Middelhamis. THOLEN Zorvdagsdienst artsen. Zondag 30 mrt. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Ku'gel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer. Tijdens een gisteravond in het Hilton Hotel te Rotterdam gehouden Kring vergadering Zuid-Holland van het Ned. Roode Kruis werd door de kringcom missaris, dhr. W. Pluygers aan de voorzitter van de afdeling Ooltgensplaat burg. W. M. V. d. Harst een mooie ge leurde ingelijste kaart van Goeree- Overflakkee uit 1768 overhandigd als beloning voor het campagne resultaat 1967, waarbij de afdeling op de 2e plaats werd gerangschikt. De voorz. van de afdeling Hoek van Holland-Maassluis, die de Ie plaats' in nam kreeg ook zo'n kaart maar dan met een gedeelte van Zuid-Holland waarin Hoek van Holland-Maassluis is gelegen. Deze kaarten die dit jaar in alle krin gen van Nederland werden uitgereikt, komen in de plaats van de traditionele borden, waarvan de afdeling Ooltgens plaat er al 14 bezit. Het orgel in de Rotterdamse concert zaal „De Doelen", is thans voltooid. Nadat aan verschillende vooraan staande orgelbouwers offerte was ge vraagd, werd, al in 1963, de bouwop dracht gegeven aan de Zaandamse or gelmaker D. A. Plentrop. In samenwerking met de orgelbouw- kundige adviseur dr. M. A. Vente te Utrecht, ontstond een instrument met een geiieel eigen, en in sommige op zichten, uniek klankkarakter. Het orgel heeft 70 stemmen, die be speelbaar zijn door middel van 4 manu alen en een pedaal. naast de gewone manier van registreren gebruik maken van een z.g. setzer com binatie, die het mogelijk maakt een aantal gewenste registraties van te vo ren klaar te zetten. (Deze installatie moet aan de achterzijde van de speel tafel worden ingesteld, en kan d.m.v. een knop bij de speeltafel worden in geschakeld). Verder zijn voor ieder klavier vier vrij instelbare combinaties ter beschik king. De speeltafel is vrijstaand voor het positief geplaatst. De registers vinden we links en rechts van de manualen. De dispositie is als volgt: Bovenwerk manuaal IV in zwelkast: Prestant 8' Zweving 8' Viola 8' Gemshoorn 8' Octaaf 4' Open fluit 4' Roerquint 2 2/3' Fluit 2' Fluit 1' Tertiaan II Mixtuur V Basson 16' Trompette harmonique 8' Clairon 4' Tremulant Positief manuiaal I: Quintadeen 8' (C-B gecombineerd met Holpijp 8') Holpijp 8' Prestant 4' (in front) Roerfluit 4' Octaaf 2' Quint 1 1/3 Scherp IV Regaal 16' Dulciaan 8' Tremulant Klein Pedaal: (opgesteld tussen positief en bovenwerk) Subbas 16' Prestant 8' (in front) Gedekt 8' (C-f gecomb. met Subbas 16') Octaaf 4' (C-f gecomb. met Prestant 8') Linkerwerk manuaal III: Spitsgedekt 16' Prestant 8' (in front) Baarpijp 8' Octaaf 4' Gedekt fluit 4' Quintfluit 2 2/3' Woudfluit 2' Terts 1 3/5' Cymbel I Mixtuur VI Contrafagot 16' Hobo 8' Trompeta Magna 16' Trompeta de Batalla 8' horizontaal Trompeta 4' Rechterwerk manuaal II: Prestant 16' (in front) Prestant 8' Roerfluit 8' Octaaf 4' Fluit 4' Quint 2 2/3 Octaaf 2' Sesquialter II Mixtuur VI Scherp IV Trompet 16' Trompet 8' Groot Pedaal: Prestant 16' (in front) Baarpijp 16' Holquint 10 2/3' Octaaf 8' Gedekt 8' Terts 6 2/5' Roerquint 5 1/3' Octaaf 4' Octaaf 2' Mixtuur Bazuin 16' Trompet 8' Schalmei 4' Bombarda 16' Clarin Fuerte 8' J horizontaal. Clarin Brillante 4' Manuaal omvang: C - gS Pedaal omvang: C - f^ Koppelingen: Rechterwerk-Bovenwerk Rechterwerk-linkerwerk Rechterwerk-Positief Rugwerk bovenwerk Rugwerk linkerwerk Rugwerk positief Pedaal-Bovenwerk Pedaal-Linkerwerk Pedaal-Rechterwerk Pedaal-Positief Bouwsysteem: mechanische sleepla- den met electrische registertractuur. De toetstractuur is, met uitzondering van de electrisch bediende horizontale tongwerken, eveneens mechanisch. Voor de registratie kan de organist Combinatieknoppen onder elk manu aal. Boven het pedaal, zijn als treden uitgevoerde koppelingen en de zwei trede voor het bovenwerk aangebracht. De verschillende „werken" (zie schetsje) zijn in nevenschikkend ver band opgesteld. Deze horizontale plaat sing was noodzakelijk, omdat de hoogte van de zaal de traditionele verticale or- gelopbouw niet toelaat. Naast de moeilijkheden die deze ne. venschikkende plaatsing met zich mee bracht, vooral betreffende de tractuur: die van toets tot speelventiel soms een lengte van 15 meter heeft, is er een niet te verwaarlozen voordeel: door de plaatsing van het pijpwerk op vrijwel dezelfde hoogte blijft de temperatuur van de verschillende werken onderling gelijk. De organist heeft het orgelfront voor zich en kan van de zeer overzichtelijke uitgevoerde speeltafel, bij een eventueel gewenst visueel contact, gebruik maken van een hiervoor aangebrachte spiegel. Het front toont duidelijk de breedte plaatsing van de verschillende werken. In een ondiepe kast met een hoogte van slechts 8.20 meter zijn maar liefst 4800 pijpen geplaatst. De breedte van de kas, 13.10 meter, is dan ook respectabel. Dat deze breedte niet storend werkt, is o.m. te danken aan de geraffineerde asymetrische frontindeling, de steeds onderbroken bovenlijn van de kassen en de centrale plaats van het positief. De „Spaanse trompetten" boven het ge heel, geven een prachtig effect. Ook opvallend zijn de, op oud-hol- landse wijze, met de voeten tegen el kaar geplaatste frontpijpen van het bo venwerk. In de ruimte boven alle frontpijpen en de bovenzijde van de kas is versie rend rasterwerk aangebracht. De orgelbouwer. D. A. Flentrop behoort zowel in ons land als daarbuiten tot de groten onder de orgelmakers (belangrijke restauraties o.a. Zwolle-Alkmaar-Leiden-Breda en Oosthuizen en vele nieuwe orgels in tal van steden en dorpen). Ook in het bui tenland kreeg hij vele vererende op drachten. O.a. Portugal, U.S.A., Zweden en Duitsland. De heer Flentrop, roemt de acoustiek van de concertzaal „De Doelen" en is absoluut voorstander van de mechani sche sleeplade tractuur, en ziet een sa menvoegen van verschillende tractuiir- systemen in één instrument als onge wenst. De Spaanse trompetten ziet deze or gelbouwer als extra toevoeging om- welke reden de electrische tractuur voor deze tongwerken aanvaardbaar is, hij zegt: „Het concertorgel in de Doelen is in goede samenwerking met de archi tecten van het gebouw ontstaan, daar om past het zowel wat klankkarakter als vormgeving betreft volkomen in de ze ruimte". De adviseur: Ook dr. M. A. Vente heeft als orgel kenner en historicus een internationale faam. Van zijn hand verschenen verschil lende belangrijke boekwerken en arti kelen o.a.: Die Brabanter Orgel, bouw stoffen V. h. Nederlandse orgel i. d. 16e eeuw. Dhr. Vente bezocht Spanje vele malen, waar hij b.v. de restauratie van het Keizerorgel te Toledo een unieke gelegenheid kreeg de beroemde Spaan se tongwerken nauwkeurig te bestude ren. Betreffende zijn aanstelling als advi seur voor het Doelenorgel zegt dhr. Vente: „Het deed mij denken aan het visioen van Petrus, naar ik meen be schreven in Handelingen der Apostelen, een laken met alle mogelijke dieren en De Stem: Sta op en eet. Ook ik zag een visioen: het staat hier tastbaar voor ons. Dit instrument is eigentijds en geen tutti frutti van alle mogelijke orgels en stijlperioden. Dank zij het grote vak manschap van de bouwer is het een instrument geworden dat geheel aan de voorstelling die ik mij heb gemaakt, beantwoordt". Oude Tonge, 28 - 3 - 68, Bas Wijnands. De Rotterdamse Rechtbank heeft gis teren uitspraak gedaan in de strafzaak tegen mevr. P. te Sommelsdijk. Zij ver blijft sinds 14 dec. vorig jaar in voor arrest. De uitspraak luidde: 9 mnd. hechtenis met aftrek van voorarrest waarvan 3 mnd. voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. ZONDAG 31 MAART MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper en 6 uur ds. J. Ver- welius. Schoonhoven. Extra collecte bondscentrum Herv. Ger. Jeugdbon- den Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Buitengew. Wijkgem. 10.30 uur ds. H. D. v. Hoogstraaten en 18.30 uur Jongerendienst. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Schippers van Amstelveen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman, v.m. H. Doop. nam. voorber. H.A. Rem. Kerk 10 uur ds. J. Th. Mackenzie. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra coll. huize „Sja- loom" Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. Voorber. H.A. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij. Extra coU. voor de kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. M. A. Jansens en 6 uur ds. H. Jon- gebreur. Extra coU. kerkvoogdij Ger. Kerk 10 en 4 uur kand. D. de Brum van Amsterdam Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. de Blois. Extra coU. voor de „Driestar". STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr P. Kooiman en 6 uur ds. P. Colijn van Scherpenisse. nam. voorber. HA. Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. J. Groenenberg te Den Haag. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur le zen en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen nam. voorber. H.A. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. D. C. van Wijnen en 2.30 uur ds. L. J. Geluk. v.m. H.A. en nam. dank. H.A. Extra collecte voor het Bouwfonds Ger. Kerk 10 uur ds. H. de Valk en 3.3Q uur dhr. H. Benard van Hoek van Holland Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. A. de Ridder van Heinkenszand. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 6 uur ds. J. P. Verkade. Extra c, voor de kerkvoogdij Ger. Gen en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en e ds. W. van Gorsel Ger. Gem. jj 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Hen Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur uur ds. J. Vermaas van Rotterdam' v.m. voorber. H.A. Ger. Kerk"! uur dhr. H. Benard van Hoek Holland en 6 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 cand. V. d. End, Kootwijk en 6 1 ds. L. J. Geluk Ger. Kerk 10 uur dhr. Romkes te Urk. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk uur drs. J. van Drenth, Ede en ds. P. Vermaat. Extra coU. j( werk Flakkee en H. G.J.B. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder en uur ruilbeurt Ger. Gem. 9.30 en uur lezen Oud Ger. Gem. 9,45 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9,30 m ds. P. Vermaat en 2.30 uur drs. J, va, Drenth. v.m. bediening H.A. De landbouwer J. T. M. Akkerman te St. Annaland is woensdagmiddag q slag gedood bij het bewerken van lan( in de buurt van zijn boerderij aan 4 Kleinedijk. Terwijl de man bezig was met trekker en eggen bleef een eg vastha ken in de grond. De trekker sloeg ach terover waardoor de man eronder kwaï en in de grond geslagen werd. Hij laat.een vrouw en vier zoons ni Te Bristol (Engeland) is de 97-iarig( weduwnaar Charlie Brown opnieuw in het huwelijk getreden. Het ja-woord werd gezegd door An nie Wintle, liefst 17 jaar jonger dan haar man. Zij zullen de wittebroods weken doorbrengen in het rusthuis. Voor de schoonmaak: plakplastic diverse dessins. Nieuw! DECLON Kast en kaftplastic zonder lijm. Verkrijgbaar bij: Boek- en Kantoorhandel G. van Koppen Zn. Ouddorp (Z.-H.) 30/3 6/4 haal Uw boekenweeknum- mer. Boeken in huis bij: Boekhandel G. V. Koppen Zn. Ouddorp (Z.H.) gras- en klaver gazon- en weidemengsels Raaygras voor groenbemesting, Dubbele princessen. GEWIJZIGD TELEFOONNUMMER W. HAMEETEMAN' Stationsweg 31 - Ouddorp Te koop aangeboden: (reu) IV2 jaar oud. Billijke prijs. Inlichtingen: Telefoon (01873) 523 3 rollen auto drop 59 5 Milky Way 59 250 gram bokkepootjes 109 1 grote Candykoek 89 2 rollen arks beschuit 69 10 grote spritsstukken 99 1 grote pot kersen 189 "k literpot augurken 89 1 grote pot piccalilly 59 1 bl. Unox Tomatensoep 79 1 fles Alchierawijn 289 1 pak kabeljauw 139 1 kilo KIP 298 1 kilo SPINAZIE 125 Speciale aanbieding: Terlenka slaapzakken gevuld met zuiver 100"/o Terlenka Polyethei' Binnenweg 9, Sommelsdqk Tel. (01870) 2338 Deelnemer MEI-ACTIE Aangeboden: Div. soorten DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is allen persocnlijl of schriftelijk te bedanken voor de zeer en treffende bewijzen van deelneming zowel ii als buiten de gemeente ontvangen bij het over lijden van onze geliefde en zorgzame vader, be huwd- en grootvader, broeder, behuwdbroedei en oom weduwnaar van Jacomijntje Voogd betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank Inzonderheid aan de doktoren Ruizeveld en] Ouderkerk en Zr. Pais voor de liefdevolle be handeling aan hem bewezen en verder kerkeraad, buren en allen die ons in die droeve dagen ti hulp en steun zijn geweest. Uit aUer naam; Fam. Sperling Ouddorp (Z.H.), maart 1968. Havenweg 29 Zandpad 54 Middelhamis - Tel. (01870) 2853 Vrijö Heden di 11 uur na 2ich onze i' vader, groo j-ootvader CORNELIS vveduw Maria oud 74 jaar Psalm 120 Dirksland J. v. d. K. V. d. Sommels P. V. d. F. V. d. Vlaarding G. A. V J. V. D Oudenho J. Kleij D. Klei Vlaardin K. Jon C. Jon Sleeuwü' A. Bru L. Bru Vlaardin K. Hoo A. Hoo Ouddorp A. G. P. V. M. de G. J. Kleink achter Ouddorp Marjjkewe Geen blo toes Gelegenhe leren: va" uur en va uur. De be plaats ge' 29 maart Goede kwaliteit. In de maten 2-3 3-4 4-6 J. C. Reus - Lutjebroek Te bevragen bij: P. N. Reus Boven Oostdijk 35 Den Bommel Tel. (01871) 296 van een gunstig gelegen op en met ongev. 968 nfi grond te Ouddorp a. d. Mo lenweg 20 kad. gem. Oud dorp, Sectie D no. 1028 (met uitz. van èen strook ongev. 32 m2 langs de weg). Eigend. v. d. erven Mevr. Bosland-Breen. Onmiddellijk vrij in ge bruik te aanvaarden. Bet. kooppenningen uiterl. 15 mei a.s. Bezichtiging in overleg met dhr. H. Breen, Dorpsweg 54 Ouddorp. Verdere inlichtingen en voorwaarden ter inzage ten notariskantore te Goede reede, alwaar de inschrijf- biljetten moeten worden ingeleverd uiterlijk woens dag 17 april a.s. Notaris Risseeuw. Te koop: compl. Loonbedrijf D. Vroegindeweij Boomgaardweg 1 Middelharnis Tel. (01870) 2319 na 17.00 uur 26 89 DANKBETUIGING Voor de vele blijken deelneming ons betoond het overlijden van i lieve vrouw en onze zo zame moeder, behun groot- en, overgrootrooei Iza Kastelein echtgenote van Adrianus de Kuiter betuigen wij onze harte' ke dank. -Uit aller naam: A. de Ruiter Dirksland, maart 1968. B. C. Zaayerlaan Vb deze 14 dagen is 200 gram WeespermopP voor 89 et, en 5 gele cocoskoeke ook 89 et. Banketbakkery Voorstraat 35 - Tel. 23 Stad aan 't Haringvlie Hedenmid haagde van leve een ged" lijden v weg te n nig gel schoonzus AAG. echt W. in de ou jaar en Zij die gekend beseffe haar v Zevenh R. K C. v. Stellen J. Ki Berkel: K. M. Rotter H. G H. G Bergse K. L. Breske A. V Stelle- G. A. Stellend De tera D.V. pla zaterda namidd Heden van ons ze onve AA ec' Wij mer Stellen in 4 kleuren 1,— P^'' Bos TULPEN 1- Bos NARCISSEN l' BEGONIA'S 73 sent J. HOGCHEM Vroonweg 11 - D^''''^'' Telefoon (01877) 354

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2