EIIAI1DEI1 niEUWS Herkingen heeft hinder van stinicende roolc Ford Escort, de grote kleine wagen! 25 jaar kerkorganist OKKER's ZADEN In hei zicht van de Lange Jan De politiek in stroomlieweging" Wasserij „De Zoom" breidde outiliage breed uit De SIMflVI-colIecte I Voor al uw ZADEN De drinkwatertarieven Eilanden-nieuws van 16 februari gevraagd Boerenleenbank Oude Tonge neemt afscheid van haar directeur C.H.J.O., II.R. en llrjos beleggen vergadering te Dirksland I Kleine advertenties in I Eilanden-nieuws I leveren groot succes! I Jaarvergadering S.G.P. 4e blad Vrijdag 29 maart 1968 No. 3674 RAAD DIRKSLAND: n 2 t Tlians op Nederlandse marlet Ingezonden stuk Nieuws uit Zeeland pe raad van Dirksland die maandag- juofid vergaderde werd o.m. voorge steld t.b.v. de uitbreiding van de vuil nisbelt te Herkingen accoord te gaan (jet de verhoging van de jaarlijkse ver meding f 365,tot f 1000,aan de Ijger J' V. d. Velde, de eigenaar van ^t perceel. De uitbreiding werd nood- itkelijk i.v.m. het sluiten van de zgn. ffeêlput" te Melissant op welke stort- dmts laatstelijk ook Dirksland haar wünis bracht. Alle huisvuil uit de dor- pi Melissant en Dirksland zal voor- imn op de uit te breiden stortplaats (j Herkingen worden gebracht. Her^kingen in de mist „Herkingen zit zwaar in de mist" voerde dhr. Jac. Struijk als bezwaar aan; spr. verzekerde dat de Herkene- 2en ontstemd zijn over de enorme rook ontwikkeling vooral bij Z. Westelijke wind. Spr. begreep dat verbranden van ie „scheepsladingen" vuil ook uit an dere dorpen momenteel de enige oplos sing, toch vroeg hij naar de mogelijk heid dit voortaan te voorkomen. De voorz. burg. Bos gaf daarop ten antwoord dat het niet toegestaan is de belt aan te steken wanneer de wind naar het dorp gericht is, waar dhr. Struijk weer tegenover stelde dat de wind dikwijls van richting pleegt te ver anderen. Straks wordt het Weer mooi weer, (Jan gaan de ramen open en zelf het wasgoed stinkt naar de vieze rook" ver- zelcerde dhr. Struijk, hij vond het een onhoudbare toestand. Op de veronderstelling van dhr. van Prooijen dat de jeugd de belt had aan gestoken verklaarde de voorz. dat dat door gemeentewerklieden was gedaan, liet was i.v.m. de grote hoeveelheid dan ook nodig. Het bezwaar voor de belt te Herkingen geldt - zo meende de voorz. voor elke stortplaats. Niettemin zegde hij toe aan de klacht aandacht te be stelen en te trachten overlast voor de bevolking zoveel mogelijk te voorko- lea Dat een brandende vuilnisbelt een „verschrikkelijk benauwde" ludit ver- aid was ook de ervaring van dhr. M. de Bonte. Dhr. D. Leijdens suggereerde zo die in de handel is gebruik te ma- Icen van een chemische stof om het verbrandingsproces te versnellen; spre- Iter verwachtte dat het „knap duur" zou zijn maar wilde er niettemin graag gebruik van zien gemaakt. Er zal naar worden geïnformeerd. Door dhr. van Prooijen werd ge wezen op het overal neergooien van talskebossen, soms met landbouwwa- gens vol tegelijk. Over dit onderwerp Koopt de heer W. Schakel, burgemeester van Noor- dsloos en A.R. 2e Kamerlid op maan- j 8 april sav. om 7.30 uur te spre ken in „Jeugdhaven" te Middelhamis, Deze vergadering wordt belegd door de Hulpcentrale van A.R. Kiesvereni gingen op ons eiland. Na de laatste stembusstrijd rondom de verkiezing van de leden voor de 2e Kamer schijnt het politieke leven in ons land op drift te zijn geraakt. Allerwege klinkt de roep om veran dering en vernieuwing. De heer Schakel staat bekend om zijn principiële stellingname. Ongetwijfeld zal het zeer de moeite waard zijn juist hem over dit alles te horen en verdient zijn woord de aan dacht van oud en jong. Ieder is hartelijk welkom. Men verzuime niet deze belangrijke vergadering. „Overal in de polder wordt gestort" wist ook weth. de Bonte. „In de Weelput is het vreselijk" was weth. van Rossum bekend. De heer de Gast suggereerde een be roep te doen op de welwillendheid van de bevolking om met het gemeentebe stuur reinheid te betrachten. ..Onze ge meente staat bekend als een nette ge meente, dat moet de bevolking toch wel aanvoelen" dacht dhr. de Gast. OOLTGENSPLAAT J TEL. (01873) 350 - 203 INGEZONDEN Geachte redactie, In uw blad van 26 maart j.l. is een bericht opgenomen dat de waterleiding tarieven op Flakkee verhoogd moeten worden in verband met nodige voor zieningen en andere gestegen kosten. Volgens dat is aangegeven zal het vastrecht en vast verbruik van 36 M3 per jaar van f 31,20 stijgen tot f 39,60 of van f 0,86 naar f 1,10 per M3. Als men weet dat plm. 2000 gemiddeld geen 36 maar 25 M3 verbruiken dan is de prijs per JMC3 zelfs opgelopen tot f 1,58. Voor de overige 9800 huishoudelijke verbruikers is de verhoging berekend op 60 1VI3 per jaar van f 45,60 naar f 56,40 of van f 0,76 naar f 0,94 per M3. Voor de verbruikers welke boven de 60 M3 per jaar afnemen zakt de gemid delde prijs omdat het meerverbruik niet naar bqven gaat en gehandhaafd wordt op f 0,70 per M3. Naar onze mening is deze tariefswij ziging buitengewoon eenzijdig en on rechtvaardig omdat dit gericht is op het vastrecht en het verbruik van plm. 440.000 M3 water, terwijl een verbruik van plm. 550.000 M3 buiten de verho ging worden gelaten. Als wij constate ren dat de kleine verbruikers hun M3 prijs zien stijgen van f 0,86 tot f 1,10 en gemiddeld tot f 1,58 per M3 dan is het niet te verklaren dat anderen zonder verhoging met f 0,35 per M3 kunnen volstaan. Het zou dan ook wel boeiend zijn als het bestuur van de Drinkwaterlei ding of gemeenteraadsleden welke mede verantwoordelijk zijn voor deze tariefs wijziging eens aan zouden geven op grond waarvan men vrijwel altijd ver hogingen afwenteld op het klein ver bruik en de minstdraagkrachtigen. Met dank voor de plaatsing. Middelhamis, 27 maart 1968. J. V. d. SUk. Onze administratie heeft niet kunnen voldoen aan de aanvrage van een num mer van ons blad van 16 februari. Wij verzoeken daarom onze lezers beleefd eens na te gaan of zij dit nummer mis schien nog in hun bezit hebben. Graag zullen wij het nummer van U ontvan gen. (Redactie) Ford brengt thans ook op de Neder landse markt de nieuwe Ford Escort, de vervanger van de Anglia, die op de Brusselse Automobiel Show in januari bijzonder veel belangstelling heeft genoten. De^ verkoopcijfers in de landen Waar de Ford Escort sinds januari op de markt is liegen er niet om en bewij zen dat Ford met deze grote kleine wa gen midden in de roos geschoten heeft. In vergelijking met de Anglia, waar- J|an er meer dan 11/4 mUjoen zijn ver- tocht, biedt de nieuwe Escort: K 10 cm méér schouderruimte vóór en ruim 15 cm meer achter; een ruim 10 cm langere wielbasis, 7,6 cm grotere spoorbreedte voor en 10,6 cm grotere spoorbreedte achter; ■jJr 29 "/o meer motorvermogen; ■jV een nieuwe serie „Bowl-in-Piston Crossflow" motoren met vijf maal gelagerde krukas; tandheugel type stuurinrichting en een kleinere draaicirkel (8,8 meter); -iV bekrachtigde schijf remmen vóór met gescheiden remsysteem bij de GT uitvoering. Aeroflow ventilatie- en verwar mingssysteem. De prijs is f 5495,af Amsterdam. De te verwachten sterke toename in de produktie - veel particulieren, maar vooral ook veel pensions, bejaarden tehuizen en ziekenhuizen maken in toe nemende mate gebruik van de wasserij - zijn voor de directie van „De Zoom" N.V. te Bergen op Zoom aanleiding ge weest om, de technische installatie van het bedrijf opnieuw aan te passen. De nieuw aangekochte apparatuur kan wedijveren met die van vyelke onder neming ook. Een van de nieuwste aanwinsten is een vol-automatische Amerikaanse was machine van het type „Brown", die in licentie is gebouwd bij de N.V. Rei- neveld in Delft. Deze zelfcentrifuge- rende wasmachine, die binnen het uur honderdtachtig kg wasgoed strijkklaar aflevert, is vrijdagmiddag gearriveerd. De Wasserij De Zoom N.V. is het eerste bedrijf dat van dit hypermoderne type gebruik maakt. Eind vorig jaar kwam het bedrijf in het bezit van een al even moderne vouwmachine die ruim 500 lakens per uur volautomatisch vouwt. De wasserijproduktie is de laatste ja ren, niet op de laatste plaats onder in vloed van de TV-reclame, vrij sterk toe genomen. „De invloed van de TV-re clame is duidelijk te merken en het publiek wordt hoe langer hoe meer was serij-minded." zegt de heer J. Flesch, die bedrijfsleider is van de afdeling che mische wasserij en ook de zorg heeft voor het wagenpark en het transport. Ten behoeve van de chemische was serij, die de laatste jaren een grote vlucht heeft genomen, zijn reeds con tacten gelegd voor de aanschaf van een grote moderne machine. Het werkgebied van Wasserij De Zoom strekt zich uit van ver in Zee land (praktisch heel Schouwen-Duive- land en Goeree Overflakkee) tot tegen midden Brabant. Ten behoeve van de expeditie zijn er in Zierikzee en Mid delhamis eigen vestigingen. Dag in dag uit zijn er achttien bedrijfswagens op pad die het wasgoed van heinde en ver aanvoeren en uiteraard ook weer thuis bezorgen. Een wagen wordt steeds in reserve gehouden om eventuele stag natie in het vervoer onmiddellijk te kunnen opvangen. In de week van 1—6 april a.s. wordt ook in elke gemeente de jaarlijkse SI- MAVI-collecte gehouden. Vele dokters en verpleegsters in de tropenlanden zet ten hun persoon en hun kennis in voor de hulp aan mensen, die aan vaak af schuwelijke ziekten lijden, veroorzaakt door onhygiënische toestanden en on- den/oeding, door onkunde en verkeerde behandeling. Duizenden mensen komen zonder ook maar één dubbeltje op zak naar de zie kenhuizen en poliklinieken, naar dokters en verpleegsters, in de hoop van hun ziekten en kwalen te worden verlost. Velen werden bijtijds gered. Maar ook velen stierven, zonder dat er een dokter aan te pas kwam. SIMAVI helpt waar zij kan. SIMAVI wil gaarne van de door U gegeven gelden steeds meer ongelukkig zieke mensen redden door het schenken van medicijnen, instrumentele verbandmid- delen, verplegingsartikelen. ledere dokter en verpleegster, die in tropenland een verantwoord stuk werk doet, wordt door SIMAVI voorzien van het onontbeerlijke materiaal. Er wordt niet gevraagd naar geloof en er wordt niet gekeken naar huiskleur. IEDEREEN wordt geholpen. Laat onze barmhartigheid daarom groter zijn dan hun vertwijfeling!! Hoe groter uw offer, hoe méér hun le venskans!! Het SIMAVI-Comité. Op de a.s. donderdag te houden alge mene vergadering van de C.C.B. Boeren leenbank te Oude Tonge zal afscheid worden genomen van de directeur, dhr. J. C. de Wit. In het zojuist versche nen jaarverslag wordt daarover het vol gende gezegd: De heer de Wit werd op 14 juni 1924 lid van onze bank. In 1932 werd hij als bestuurslid gekozen terwijl in 1960 zijn benoeming als voorzitter van het be stuur volgde. Zoals blijkt uit de verkie zingsdatum 1932 is de heer de Wit nu niet direkt in de prettigste tijd bestuur der van de Boerenleenbank geworden. Heel wat moeilijkheden moesten worden overwonnen. Daarna kwam de oorlog met inundatie wat ook weer de nodige moeilijkheden opleverde. Na de oorlog werd het geleidelijk aan wat beter, de bank ontwikkelde zich verder mede on der de leiding van de heer de Wit. Het eerste eigen pand werd aange kocht in de Kerkring te Oude Tonge. Op 10 maart 1955 gaf de heer de Wit direkt zijn stem aan het besluit om over te gaan tot de bouw van een ge heel nieuw bankgebouw. Hoewel dit nog maar 13 jaar geleden is was dit toen toch een geweldige stap die van durf en inzicht getuigde. Het heeft de heer de Wit aan beide nimmer ontbroken getuige ook zijn initiatief om te komen tot de bouw van een nieuw en modem bijkantoor te Achthuizen. Hoewel zijn besluit tot aftreden reeds was geno men, wenste hij nog mee te gaan om en kele nieuwe bankgebouwen te bekijken teneinde de bank tot de laatste verga dering met nuttige adviezen te dienen. Vooruitlopend op de jaarvergadering willen we thans al onze dank uitspre ken voor het vele en goede werk wat hij voor onze bank heeft gedaan. Een speciaal woord van dank ook aan mevrouw de Wit die haar man zo dik wijls aan de bank moest „afstaan". We wensen de heer en mevrouw de Wit nog vele gelukkige en gezonde jaren toe en hopen, dat de heer de Wit nog lang getuige mag zijn van een verdere groei en bloei van „zijn" bank. Bakker D. J. Bentschapknook is naar hij ons verklaarde wel een beetje vergroeid met het uit 1882 da terende orgel in de Ned. Herv. Kerk in zijn geboortestad St. Maartensdijk, Woensdag 3 aprU zal het 25 jaar geleden zijn dat dhr. Bentschapknook als orga nist werd aangesteld en nog elke zon dag, als na een drukke werkweek de rustdag is aangebroken, begeleidt hij op het prachtige instrument de gemeente zang. De self-made organist weet in zijn spel zeker wel fouten en gebreken die echter ruimschoots worden vergoed door de bezieling die hij in zijn spel weet te leggen. Hij heeft het nu 25 jaar ge daan en hoopt het nog lang te mogen doen al moppert mevrouw Bentschap knook vroeger kerkorganiste in Yer- seke dat hij zelfs in de srfiaarse va- cantie niet of voor korte tijd uit St. Maartensdijk te krijgen is omdat hij 's zondags op d^ orgelbank wü zitten. „Je voelt je achter de speeltafel in een andere wereld" zegt hij met over tuiging en die ontspanning door in spanning wordt hem graag gegund. N.a.v. de in ons blad verschenen ar tikelen over de „rode intelligentsia" ont vingen wij een ingezonden stuk van dhr. J. P. Verheul te Amsterdam. Het schrij ven is aan de auteur van de artikelen ter beoordeling doorgegeven. (Red.) DIRKSLAND Uitleenmagazijn. Maandagavond, woensdagavond en vrijdagavond tus sen 17.00 en 17.30 uur kunnen artikelen afgehaald en teruggebracht worden. In samenwerking met C.H.J.O. en A.R. Kiesvereniging 'belegt de ARJOS een openbare vergadering in „Onder de Wiek" te Dirksland, op zaterdag 30 mrt. a.s. des nam. 3 uur. Drs. C. Boertien A.R.P. en dhr. C. F. Kleisterlee K.V.P. kruisen de degens in „Ons Kiesstelsel op de Helling". Er is gelegenheid om vragen te stellen. DE TWEE GROOTSTE STUKKEN VAN DE GODSDIENST „Het ene is de liefde Gods tot de mens; het andere de liefde van de mens tot God. Het ene is het grootste punt van de Wet. Zoals de ganse godsdienst gebracht wordt tot de Wet en het Evan gelie, zo worden ook de Wet en het Evangelie gebracht tot deze twee hoofd stukken. Want gelijk het eerste en het grootste gebod van de Wet is dat wij God lief hebben zo is het eerste en grootste artikel van het Evangelie dat God ons lief heeft. Al de lichten van de godsdienst bewegen zich rondom de ze twee aspunten. JOHAN d' ESPAGNE (1591—1659) JUIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlin U heeft iets aan te bieden of U 1 1 wilt iets kopen, vraag het per 1 p advertentie! g M U zoekt personeelU moet s I een kantoorjuffrouw, een dienst- M g bode of een werkster, doe het per J g advertentie in Eilanden-nieuws! J 1 U zult zien, dat U succes hebt. s s Wanneer U het niet in de juiste M vorm weet te gieten helpen wy U gaarne bg de ojpstelling. Bel ons 1 M op: Advertentieafdeling Eilanden- M 1 nieuws: Tel. (01870) 26 29. 1 Maandagmorgen: ik kan, ik mag en ik moet werken. Na de Rustdag, met de eredienst als middelpunt, komt de maan dagmorgen. Het werk, dat twee dagen stil lag, roept weer. En het is te begrijpen dat die morgen voor velen zwaar valt. Het gaat er mee als vroeger met de paarden, die een lang stuk akker de ploeg aadden getrokken de beesten mochten even uitrusten, na dat de boerenknecht zijn ploeg had om- gewend, gereed voor een volgende tocht door de zware kleigrond. Maar dat rus ten mocht niet te lang duren; het was maar even „uitblazen" voor de paarden en voor de knecht. Ook de knecht rust te graag een ogenblik; hij moest ook van het ene eind naar het andere lopen over de ongelijke grond. Maar er moest nog zoveel gebeuren, zodat de rustpe riode slechts kort was. En dan gaf de knecht het sein, dat de paarden weer voort moesten: een klak met de tong en een trekje aan de lijn de paarden bleven toch nog even staan zo goed was het verpozen op het eind van de akker. Nóg eens moest de knecht met de tong klakken en harder werd er ge rukt aan de leidsels. En dan eindelijk spanden de paarden de spieren weer, goedmoedige dieren dat ze zijn. Het was hun lot om te werken voor de mens, die de beesten zijn wU oplegde. Zo zijn er velen, die als de paarden wel wat talmen om direkt aan de slag te gaan. Zij houden van de rust en zij zouden graag nóg een dag er bij heb ben, een dag zonder werken en zwoe gen. Vroeger moesten vele mensen vroeg uit de veren; snel werden de kleren aangetrokken; er werd gegeten, zonder er veel bij te kauwen (daar was geen tijd voor), en dan ging het heen in de koude dag. Het werk riep, want werd er niet gewerkt, dan was er geen eten voor het gezin. Het moest! En de moeder van het gezin? Zij wist op zo'n maandagmorgen heel goed wat haar té wachten stond. Terwijl de was stond te koken, moesten de kleren van de vorige dag weer netjes op de plaat sen terecht komen, vanwaar zij 's zon dagsmorgens waren weggehaald. Een rij schoenen stond te wachten om gepoetst te worden, en nog zoveel andere dingen meer. Daar stond de moeder te wassen met haar handen. Die handen stonden geen ogenblik stil. De schuimvlokken spatten om de wastobbe. Met halfgebo gen rug (en daarvan kun je zo'n rug pijn krijgen) stond ze lange tijd over de tobbe gebogen en zij waste maar, totdat het vuil was verwijderd. Nu op de drooglijnen, nadat het goed zorgvul dig was gespoeld. En o, als het maar niet regende! Als het maar eens lekker woei en als de zon nu maar eens door kwam! Dat waren zo de wensen van de huisvrouwen. Na de Rustdag leek het wel of het werken met des te meerder plicht op ons afkwam. Dat was op dinsdag niet meer zo, en ook niet op de andere da gen van de week, maar de maandag morgen viel niet mee. En toch, het moest alles gebeuren, want niemand kwam het voor je doen, tenzij je ziek was of gebrekkig. Die maandagmorgen! Nu komt de proef op de som! De proef op onze dank voor de Rustdag, de proef op de echt heid van ons kerkgaan gisteren. Het is moeilijk voor onze trage leden en onze slome ziel om recht in beweging te ko men. Wij zijn even aan de plicht ont wend. Maar na een poosje gaat dat weer wel; als de „motor" zachtjesaan weer op toeren is gekomen. Nu gaat het er om, in praktijk te brengen wat we gisteren hebben ge hoord. Iets zeggen mét de mond is ge makkelijk, maar wij moeten daders van het Woord zijn. Moeten wij op maan dagmorgen ineens anders zijn dan de dag daarvóór? Moeten wij op maandag morgen alles opzij zetten en onze gods dienstigheid bewaren tot de volgende zondag? Is het ernstige van ons leven nu ineens weg, en gaan wij nu een an der leven leiden, een leven, waarin God wordt buitengesloten, zodat wij gemak kelijk kvmnen bedriegen en knoeien, en liegen en lasteren, en onze naaste ha ten? Zie, als wij zo de maandagmorgen aanvangen, dan heeft die Rustdag ons niets aangebracht. Dan zijn wij maar voor de vorm naar de kerk gegaan, om dat wij dat van jongsaf zo zijn geleerd. Dan hebben wij de minste behoefte ge had om het Woord van God te horen, want wij leven er toch niet naar. Hoe ongelukkig de mensen, die de zondag in een dode verveling hebben doorgebracht; die zich niet geroepen weten door God om tot arbeid in te gaan, maar die het werk beschouwen als een noodzakelijk kwaad, als iets van bijkomstige orde. Hoe moeilijk zullen die het hebben, na de twee dagen rust, om weer aan het werk te gaan. Ons eigenlijke leven mag niet liggen buiten de arbeid, maar wij moeten met lichaam en ziel ons wijden aan de ar beid, die ons op de schouders is gelegd. Wij zijn schakeltjes in de ingewikkelde maatschappij en als schakeltje hebben wij nuttig werk te verrichten, ook al zien wij het zo niet. Al gaat het misschien met loden schoenen op maandagmorgen, bedenkt: ik ben nog gezond; ik mag nog werken; ik moet werken, omdat God het mij op legt. Vele mensen, die ziekelijk zijn en niet in staat om hun werk te doen, zouden wat graag tot hun arbeid ingaan! Als we daaraan denken, zal ons het werk niet zwaar vallen, maar wij zullen pro beren alles zo gewillig en getrouw te doen als de engelen in de hemel. De hand van de vlijtige zal gezegend worden, maar de luiaard zal gescheurde kleren dragen. „De zon opgaande, maken zij zich weg, en liggen neder in hun holen. De mens gaat dan uit tot zijn werk, en naar zijn arbeid tot de avond toe. Hoe groot zijn Uw werken, o Heere! Gij hebt ze alle met wijsheid gemaakt; het aardrijk is vol van Uw goederen". (Psalm 104). ZWERVER. ARNEMUIDEN De jubilerende K.V. der S.G.P. her dacht op zaterdag 23 maart j.l. haar 40-jarig bestaan in de consistorie der Geref. Gemeente. De voorz. D. Cal jouw opende deze vergadering met het laten zingen van Ps. 2 1 en 3, las een gedeelte uit Gods Woord, n.l. Oi>enb. 1 en ging toen voor in het gebed. Hij bepaalde zijn gehoor bij de woorden uit Zacharias 4 6b, „Niet door kracht noch door ge weld, maar door Zijnen Geest zal het geschieden" en ontvouwde naar aan leiding van deze woorden een aantal rijke gedachten w.o. op de Macht van de Grote der aarde, en deszelfs geweld, de Macht van de Satan, de Macht van de zonde en de wereld en tenslotte de Macht van de Godsdienst o.a. het Paus dom. Dhr. Caljouw bepaalde zijn ge hoor vervolgens bij de banneling op het eiland Patmos n.l. Johannes waar bij hij ernstig wees op de openbaring van het huidige godsdienstig leven. Ve le mensen gebruiken te pas en te on pas de naam van de Heere Jezus en hebben wat van hem gekregen zoge naamd. Maar bij Johannes lag dat zo anders. Want: „En toen ik Hem zag, viel ik als dood aan Zijne voeten." Spr. wees ook ernstig op het Godverzakende Nederland, waar de zonde, ja de zonde van Sodom beloond wordt (Van 't Reve) (Jan Kremer). Tenslotte herdacht dhr. Caljouw het feit dat de 40e jaarvergadering thans werd gehouden, De notulen werden door de secre taris C. Marijs voorgelezen en vervol gens kwamen diverse mededelingen aan de orde. Vervolgens bracht de secretaris in zijn jaarverslag naar voren, de stand van de vereniging en voorts een terug blik in de historie der K.V., ook noem de hij de personen die in de loop der tijden zitting hadden in de gemeen teraad. Vervolgens bracht de penning meester dhr. C. V. Belzen een finan cieel jaarverslag uit van de stand der middelen, welk resulteerde in een ba tig saldo, wat niet onbeduidend genoemd kan worden. Na de koffiepauze werden diverse verslagen ten gehore' gebracht, n.l. door Ko Meulmeester van Statenkring en door Jan v. d. Bos van Provinciale Vergadering. Na het kiezen der afge vaardigde voor Utrecht en de bestuurs- verkiezing, de herkozene waren de he ren J. Vreel, C. van Belzen en P. W. Leerdam werd het woord gegeven aan de fractieleider der S.G.P. om een raadsoverzicht te geven over het jaar i967. Moeilijkheden 'Dhr. Joh. V. Belzen gaf op een dui delijke en originele wijze, en voor de vuist weg, de moeilijkheden weer die er liggen voor de S.G.P. raadsleden om krachtens de beginsels, een aandeel te hebben in het bestuur der gemeente, op het vlak van recreatie, sport, sanering, subsidies, begroting enz. enz. Hij ein digde zijn betoog met nog een over zicht te geven van de plannen in de toekomst, en een statistisch overzicht van de inwoners der gemeente. Een en ander werd met grote belangstelling aangehoord en gezien de komische noot die er nu en dan uitsprong, niet zonder hilariteit. Verschillende vragen werden gesteld door diverse leden, en door de raadsle den naar vermogen beantwoord. Na de rondvraag en het slotwoord door de voorz. werd deze leerzame in intieme sfeer verlopen avond gesloten door de 2e voorz. dhr. P. W. Leerdam met dankgebed, nadat nog was gezongen van Ps. 66 2, 10. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk zijn tot ouderlingen gekozen de heren J. van Belzen en L. v. d. Ket terij. Laatstgenoemde heeft zijn benoe ming aanvaard. De koUekte „Kom over de brug" heeft in deze gemeente ruim f 5500, opgebracht. VLISSINGEN Ziekenhuis. De 'Vlissingse medische specialisten zijn het eens over één cen traal ziekenhuis in Vlissingen. Zoals reeds gemeld willen velen Bethesda en St. Josef onder één brengen. De mening van de dokters is algemeen dat de pa tiënt nummer één Is. De religièuse fac tor valt op de 2de plaats. Het laatste woord is hierover nog niet gevallen. Op de laatst gehouden vergadering van le den en bestuur en alle protestante ker kelijke vertegenwoordigers, is meege deeld dat de Bouw van Bethesda door gaat zoals de plannen waren. De ver- gurming is er. Volgende week zal er weer een bijeenkomst zijn van bestuur en specialisten. Ook het bestuur van St. Jozef zal hierbij tegenwoordig zijn. Het bestuur van St. Jozef voelt veel voor één gezamelijk bouwplan op één terrein maar dan toch 2 afzonderlijke zieken huizen. Het bestuur van Bethesda voelt zich gebonden aan de statuten die aan geven dat Bethesda een zelfstandig pro testants ziekenhuis moet blijven. Van de zijde der specialisten werd opge merkt dat de statuten dateren van het jaar 1913. Sindsdien zijn er 2 wereld oorlogen geweest en in die tijd is er zo veel veranderd. WESTKAPELLE Aangifte Heilige Doop Herv. Kerk. Voor ouders die hun kinderen willen laten dopen bestaat gelegenheid om dit aan te geven a.s. zaterdag 30 mrt. om 8 uur sav. in de predikantskamer. COLIJNSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 4 april des sav. 7 uur hoopt voor de Oud Ger. Kerk alhier op te treden ds. Hennep hof. (Bidstond voor gewas en arbeid).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 13