aad Dirksland wees 2 verzoeken af Waterleiding Mii. veriioogt waterwi Plaatselijk nieuws Warm onthaal in Middelbarnis-haven voor bewoners van Plantage Brielle Ouderavond Chr. Landbouwhuishoud- school en ledenavond C.P.B. „Goeree Luchtverontreiniging Dinsdag 26 maart 1968 No. 3673 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond aterleidingtarieven op Goeree en Overflakkee worden verhoogd Jong Flakkee doet aan politiek Literair? yyStad en Lande'' van Sciiouwen-Duiveiand komt naar Flakkee IVliddeiiiarnis PKINS HEKIDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk ABONNEMENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Xel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 pe raad van Dirksland heeft gister- vond beslist op twee aanvragen tot de mv van een gladiolendrogerq en een 'tlofloods waarvan de bouw in strijd j zijn met de door de raad ingestelde -jserveringsverordening B. en W. «deiv de raad de beide aanvragen voor ie raad een vorige aanvrage hadden oedgekeurd nadat B. en W. die idden afgewezen. Het college waar- (huffde toen voor een gevaarlijk pre- ent; het woord was nu aan de raad. phr. van Prooijen noemde het beroep de raad van januari een uitzonder- ik geval en wilde dit niet vergelijken et de aanvragen die nu ter tafel lagen. loc'n heb ik me wel verwonderd. Uit it voorstel blijkt rancune van B. en W. ben trouwens teleurgesteld in de ide aanvragers. Hier geldt geen uit- nderingspositie. Met nadruk wil ik -ggen, dat we niet achter B. en W. taan, maar achter de verordening" al- us dhr. Van Prooijen. Burg. Bos wees op, dat het voor B. en W. wel moei- f is, na het besluit van de raad in jnuari om nu zelf beslissingen te ne en, omdat de mogelijkheid bestaat, dat e raad er anders over denkt", gaf hij lieiinen. „Voelt u niet, dat u een kronkelpoli- gaat voeren?", merkte dhr. Van ooijen op. „Nee, na het geval Snoei, vorig jaar, Hen we nooit meer ontheffing ver- nen", verzekerde de burgemeester. „De raad kan ontheffing verlenen", acht dhr. van Prooijen. ,j)at zou ons wel zo gevallig zijn. La- n we in die zin de verordening wijzi- tn", stelde de voorzitter lachend voor. Dhr. J. L. Poortvliet (V.V.D.) wees er dat Dirksland een agrarisch gebied en dat men daarnaast de leefbaarheid de gemeente moet handhaven. Hij de vergunning en de ontheffing 1 het bouwen van een witlofloods wel Tienen. Dhr. D. Leijdens (C.H.) zei niet ge- kkig te zijn met de conserveringsver- 'ening. Hij wilde de aanvrager van witlofloods wel toestemming geven t bouwen, dit mede aan de hand van "aringen in vroeger tijden. „Het was oeger een ongelukkige toestand. In de nter kon men nauwelijks leven. Nu en deze mensen hun best voor zichzelf zorgen. Ze kunnen op deze manier 1 hoofd boven water houden. Het ont- 'ert niet en niemand zou hinder van loods hebben. Het spijt me, dat ik ,en het voorstel van B. en W. in moet an", aldus dhr. Leijdens, Dhr. P. A. Leijdens (A.R.) dacht aan mogelijkheid om de witlof een kans geven. „Er is veel belangstelling voor het zou op de weg van B. en W. en l gemeentebestuur liggen, om deze asen een plaats aan te wijzen. Ook dhr. J. J. Witvliet (A.R.) dacht zo over, evenals dhr. J. Struijk (S.G. Dhr. M. de Bonte (P.v.d.A.) vond, t er een strakke lijn getrokken zal De tarieven voor waterlevering zul- met ingang van 1 april a.s. worden hoogd. Het bestuur van de drinkwa- ieiding heeft daartoe reeds in no- ber 1967 besloten. Dit besluit heeft iddels goedkeuring verkregen van teputeerde Staten van Zuid-HoUand het Ministerie van Economische Za- tee verhoging is nodig om de kosten bonden aan een aantal noodzakelijke lireidingen, te bestrijden. De uitbrei- hebben voor een belangrijk deel 'fekking op de waterwinningsmidde- te Ouddorp, o.a. het slaan van nieu- putten, het dichten en draineren van 3 kanalen en het vergroten van de lercapaciteit. Ter verbetering van de watervoor- "ng naar het gehele eiland moest nieuwe transportleiding worden- ge- i, waarvan reeds een belangrijk deel •itgevoerd. Speciaal voor het oosten het eiland zullen nog voorzieningen ,;ten worden getroffen. totaal van deze voorzieningen een bedrag van meer dan 1 mil- gulden, waarvan in de afgelopen 1 reeds 400.000,is besteed, ter- 'in 1968 voor 500.000,zal worden Svoerd. ^als wel blijkt uit de verhoging van J'aterleidingtarieven over het gehele vertonen ook de personeels- en *e lasten een stijgende tendens. 'raard is ook hiermede bij de vast- "ing van de tarieven rekening ge- fen. ji de laatste tariefswijziging is de "ging uitsluitend gevonden in de van het meerverbruik. Deze keer dan ook niet te ontkomen aan een "oging van het vastrecht. volgende prijzen zullen met ingang 1 april 1968 worden gevi/ijzigd: thans wordt op 1 - 4 - '68 'fecht 5,55 p. kw. 6,75 p. kw. ''e 9 m3 oer kw. 0,25 p. mS 0,35 p. m^ "ende 6 m^ per kw. 0,60 p. m3 0,70 p. m3 *i en ander -houdt in dat het vaste '8g per kwartaal (vastrecht plus de e 9 m3) wordt verhoogd van 7,80 9,90. moeten worden en een gunstig gelegen terrein bouwklaar aangeboden zal moe ten worden. Dhr. B. A. de Gast (S.G.P.) wilde aan dhr. Bakker wel de ontheffing verlenen. „Het is ernst van het gemeentebe stuur een plaats te creeëren voor men sen, die een witlofloods willen bouwen, een gladiolendrogerij, een mesterij of een pluimveebedrij f. Er moet natuurlijk waterleiding zijn, elektriciteit en riole ring. Het gaat de gemeente wel geld kosten, maar wanneer wij de behoefte aan kunnen tonen, zal het minder moei lijk zijn. We zouden b.v. een terrein aan kunnen wijzen achter de Kralingseweg. Ik zou de heer Guldenmeester geen ontheffing willen verlenen, maar dhr. Bakker wel. Wanneer we dit af zou den wijzen, zouden we verweten kun nen worden, dat we met twee maten meten", aldus wethouder D. de Bonte, (A.R.). „We kunnen niet besturen met open hand; B. en W. moeten zich aan de ver ordening houden en alleen in uitzonde ringsgevallen ontheffing verlenen. An ders zouden we de verordening over boord moeten gooien. Ik zal de conser- veringsverordening verdedigen. Er is best een stuk grond te vinden. B.v. ach ter de „karremispit". We maken ons vanavond onsterfelijk belachelijk, wan neer we zo doen", was het emotionele wederwoord van dhr. Van Prooijen, die het woord voor de tweede maal had verkregen, omdat wethouder De Bonte van het standpunt was afgeweken van B. en W. Dhr. de Bonte vond, dat dhr. Van Prooijen met het afwijken van de verordening in januari is begonnen. „We zijn vanavond weer eens wat wijzer geworden. Het is een nare zaak als het om persoonlijke belangen gaat. We moeten deze zaak zo eerlijk en rechtvaardig mogelijk bekijken en geef het al of niet verlenen van ontheffing graag in stemming", aldus burg. Bos. Dhr. Guldenmeester kon geen genade vinden in de ogen van de raadsleden. De hinderwet was hieraan mede oor zaak. Dhr. C. Bakker kreeg van slechts vijf leden fiat, zodat ook zijn verzoek was afgev/ezen. Meestentijds worden politieke verga deringen, leerzame studieavonden voor wie op de hoogte wil blijven in nationa le en internationale politiek, gehouden in besloten kring. Toch treden ze re gelmatig naar buiten op, om in belang van de gemeenschap de aandacht op haar aktiviteiten te vestigen. Zo organiseren de twee politieke jon gerenorganisaties, de Anti-Revolutio- naire Jongeren studieclubs en de Chr. Historische Jongeren in samenwerking met de A.R. Kiesvereniging een inte ressante en bijwonenswaardige, open bare vergadering voor alle politiek ge ïnteresseerden op Flakkee. Hierin hopen drs. C. Boertien (A.R.P.) en dhr. C. F. Kleisterlee (K.V.P.) voor het publiek van gedachten te wisselen over de in de toekomst in te voeren veranderingen in ons Kiesstelsel. Zijde lings zullen hierbij zeker ook de huidi ge ontwikkelingen in ons politiek be stel ter sprake komen. De organisatoren hopen hiermee een groot deel van de bevolking op Flakkee een positieve voorlichting te geven waarmee, naar we menen, U uw voor deel kunt doen. Derhalve mag U deze vergadering niet missen. INGEZONDEN: Naar aanleiding van Jan Knape's le zing over de flakkeese mens in de lite ratuur en diens wederwoord op de daarop gevolgde reakties, gaarne het volgende. Mijn reaktie is bedoeld ge weest om het onderwerp werkelijk in de literaire sfeer te brengen en te hou den. Wanneer dhr. Knape schrijft over mijn humanistische principes dan twin kelt daaruit een erkenning waarmee voor de streek al veel is gewonnen, al hoewel ik deïst ben. De opvatting dat Flakkee Zeeuws is, is ver bezijden de werkelijkheid. Zon der Rotterdam was Flakkee een minder welvarend gebied gebleven. De Haring vliet richtte zich dan ook van hieruit noordwaarts! De flakkeese bevolking is derhalve economisch, sociaal en cultu reel hoofdzakelijk op Rotterdam ge richt: Economisch geldt de Rotterdamse ag glomeratie reeds lang eiIs werkgebied voor 1500 flakkeese werknemers en waarheen worden in hoofdzaak onze land- en tuinbouwproducten vervoerd? Sociaal geldt het als migratie-gebied want rondom Rotterdam hebben zich tal van jonge van Flakkee afkomstige ge zinnen gevestigd. Cultureel denk eens aan museum Boymans, Doelen enz. Zie verder o.a. raadsbeschouwingen van de heer G. A. J. Opstelten. Goeree en Overflakkee kan natuur lijk wel geografisch tot de provincie Zeeland worden gerekend maar in dat opzicht geldt dezelfde motivering tot aan Hoek van Holland. Over de houding van de burgemees ters laat, naar ik aanneem, een ieder graag dhr. Knape aan het woord. Met dank aan de redactie, D. Hoogzand. MIDDELHARNIS Mutsen en wanten. Het Jeugd Rode Kruis, afd. Middelhamis, heeft gehoor gegeven aan de oproep van de Dr. Wil lem van den Bergh-Stichting te Noord- wijk-Binnen om een aantal bivakmutsen te breien voor de jongens en meisjes die in dit tehuis worden verpleegd. Ruim 100 mutsen zijn gebreid en ver zonden. Leden van de meisjesvereni gingen, van de vrouwenverenigingen, welfare- en Rode Kruishelpsters heb ben de breinaalden vor de dag gehaald. Het materiaal werd beschikbaar ge steld door de afdeling van het Jeugd Rode Kruis te Middelhamis. Deze oproep is gevolgd geworden door het verzoek om een evengroot aantal paren wanten te breien. Het materiaal zal wederom beschikbaar gesteld wor den door deze afdeling en wederom zullen de dames van bovengenoemde verenigingen zich met breien onledig houden. Het eerste paar wanten is al binnen bij mevr. Mijs-Meijer, luitenant bij het Nederlandse Roode Kruis, Lan geweg, Sommelsdijk. Postzegels. Vanaf 12 aprU a.s. zullen postzegelverzamelaars iedere vrijdag avond tussen 19 en 20 uur een post zegelverzamelaarsloket geopend vinden op het postkantoor. Dit op verzoek van de afdelingen op Goeree-Overflakkee van de filatelisten. Het loket voor aan koop van vreemde postzegels valt tege lijk met het openzijn van de loketten voor geldzaken op vrijdagavond. Verloting. De trekking van de ver loting van het Mannenkoor „Ons Koor" heeft plaats gehad. De nummers zijn als volgt: 248, 338, 422, 443, 590, 883, 1008, 1191, 1197, 1217, 1400, 1414, 1566, 1879, 1942, 2024. Prijzen kunnen worden afgehaald bij A. Grootenboer, Eendrachtstraat 29 te Middelhamis. Zaterdag 30 maart halen wij weer papier op. SOMMELSDIJK Ned. Bond Plattelandsvrouwen: De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt op donderdag, 28 maart a.s. een bijeenkomst in „Vita Nova" te Som melsdijk. Aanvang 7.30 uur. Mevi'. Coremans van de Huishoude lijke Voorlichting ten Plattelande zal een lezing houden met een daaraan ver bonden demonstratie over „Paasgerech- tén en -gebruiken". Ook niet-leden zijn van harte welkom! DIRKSLAND ZESTAL JONGELUI RICHTTE VERNIELINGEN AAN Een zestal jongelui waarvan viei' uit Sommelsdijk en twee uit Dirksland, in de leeftijd van 18 tot 20 jaar, hebben zich zondagavond in Dirksland ergerlijk misdragen. Zij gooiden gestolen melkflessen tegen deuren en ruiten o.m. bij ds. P. Blok waar zo'n projec tiel de voordeur beschadigde en op de Straatdijk trokken ze de huisnum merplaatjes van de muren. Ook in de nieuwbouwwijken van Dirksland her haalden ze hun „spel". De politie heeft hen inmiddels achterhaald en proces verbaal tegen hen opgemaakt. Een onderzoek is nog gaande naar de vernieling van de R.T.M.-abri op het Schelpenpad waarvan vrijwel alle ruit jes zijn ingegooid. HERKINGEN Kijkavond. De kijkavond van de Chr. school op Ger. grondslag zal ge houden worden op donderdag 28 maart a.s. De school zal van 79 uur geopend zijn tot bezichtiging van het werk der leerlingen en om met de onderwijzers te spreken over een en ander. Beleefd wordt verzocht dat ouders wier achter namen van A t.m. M. beginnen komen vóór 8 uur en die van N t.m. Z na 8 uur, dit ter betere spreiding. School kinderen kunnen niet worden toegelaten De heer J. L. Coenradie heeft zijn herbenoeming tot notabel in de Herv. kerk aangenomen. De rekening van de Herv. Kerk over 1967 en de begroting 1968 ligt tot 1 april a.s. ter inzage bij de kerkvoog den A. de Geus en Chr. Huizer Lz. De actie „Kom over de Brug" heeft te Herkingen opgebracht f 1511, A.s. zaterdag 30 maart hoopt voor de Ger. Gemeente des avonds 7 uur voor de gaan ds. P. Blok van Dirksland, in deze dienst zal bevestiging van ambtsdragers en nieuwe lidmaten plaats hebben. Geslaagd. De dames A. J. den Boer en W. A. de Korte slaagden dezer dagen te Zierikzee voor het toegangsexamen aan de INAS school. VerkoopovoTid. Heden dinsdagavond om 7 uur hoopt de M.V. der Ger. Ge meente een verkoopavond te houden van gemaakte goederen ten bate der zen ding in de consistorie. STELLEND AM „Kom over de brug". De actie „kom over de brug" heeft in onze gemeente een goede opbrengst gekregen. Er werd een bedrag van 8.914,opgehaald van welk bedrag 1290,40 door de leerlingen van de Chr. ULO werd bijeengebracht. OUDDORP Leerlingen kunnen geplaatst: Bij de muziekvereniging „Concordia" kunnen enige leerlingen worden geplaatst. Zij, die hiervoor interesse hebben, kunnen zich elke dinsdagavond, tussen 19.30 - 21.30 uur, in het verenigingsgebouw op geven. Kerkdienst. Woensdagavond om 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan Ds. W. Hage van Krabben- dijke. De toename van het waterverbruik dat voor Flakkee op 30 m^ per hoofd per jaar kan worden gesteld heeft de Waterleidingmij voor de noodzaak geplaatst de waterwin-capaciteit aanmerkelijk te vergroten. Daartoe worden in Ouddorp een vijftal bronnen geslagen waarvan d.m.v. een pompinstallatie water kan worden betrokken. De foto toont de werkzaamheden bij het slaan van een der putten door de fa. Nelisse te Ouddorp. OUDE TONGE Collecte. Deze week zal er t.m. 30 maart een collecte gehouden worden voor de Rheuma-bestrijding. Biiddag. Op woensdag 27 maart a.s. zal er in de Ger. Gemeente biddag wor den gehouden, 's Middags half drie en 's avonds zes uur hoopt voor te gaan Ds. Schipaanboord uit Apeldoorn. Nieuwe nummering. In Oude Tonge ontstaan moeilijkheden bij de bezor ging van de postbestellingen. Na de sa menvoeging is de huisnummering ver anderd. Hierin is geen rechte lijn ge volgd. Voor de plaatselijke bekende be- j:?tellers zijn er niet zo heel veel moei lijkheden, maar wanneer er een ver vanger moet werken, ontstaan er ver gissingen. Ook bij het gemeente bestuur van Oostflakkee is op deze zaak gewezen. Er is verbetering beloofd maar men schijnt elkaar maar weinig te begrijpen. De directeur van het post kantoor MiddeUiarnis, waaronder Oude Tonge valt, verzoekt de ingezetenen van Oude Tonge hun relaties van de nieuwe nimimering op de hoogte te stellen. Voor periodieken heeft P.T.T. dit zelf verzocht en de wijzigingen op gegeven. Het verzoek dus: „Vraag de relaties rekening te willen houden met de wijziging in de huisnummering!" Bevestiging lidmaten. Op zondag 7 april a.s. hoopt ds. Van Gorsel in de morgendienst te Oude Tonge 24 jonge ren en ouderen als lidmaten te beves tigen. Opbrengst: De actie „Kom over de brug" die vrijdag j.l. werd gehouden heeft in Oude Tonge de som van 4000 opgebracht. Vrijdag j.l. hebben Burgemeester en Wethouders van Pijnacker een bezoek gebracht aan Oude Tonge. Het doel van dit bezoek was bezichtiging van de mooie Sporthal. In de Ned. Herv. Kerk is gecollec teerd voor het Werelddiakonaat wat f 438,20 opbracht. De afd. Roode Kruis te Oude Tonge hoopt op vrijdag 5 april a.s. haar leden vergadering te houden in het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Voorstraat alhier. Aanvang om 7.30 uur. OOLTGENSPLAAT Voor „Kom over de Brug" 4.000, De actie „Kom over de Brug" heeft te Ooltgensplaat en Langstraat in totaal 4003,35 opgebracht, waarvan 3680,85 te Ooltgensplaat en 322,50 te Lang straat. OUDERAVOND CHR. NAT. SCHOOL. „Met de Mammoet over de brug". Donderdag 28 maart a.s. des nam. 7.30 uur zal in „Elthato" de ouderavond van de Chr. Nat. School gehouden worden. Dhr. J. van Hoorn, hoofd van de Chr. U.L.O. te Middelhamis zal een rede houden getiteld: „Met de Mammoet over de brug", waarover vragen kun nen worden gesteld. Allen, die het Chr. onderwijs in alle geledingen op ons eiland ter harte gaat, worden opgewekt deze vergadering bij te wonen. Het hoofd der school, dhr. J. A. Kooman brengt verslag uit over de resultaten van hét onderwijs. Na de pauze zullen leerlingen van de hoogste klas, onder het motto „Enigh vermaeck" voordrach ten en liedjes ten gehore brengen. Het openingswoord wordt uitgesproken door de voorzitter van het bestuur, dhr. D. F. Okker. In Middelharnis' haven hebben de be woners van het streekverpleeghuis De Plantage zaterdagavond een warm ont haal gekregen, toen de Pieter Caland, het vlaggeschiip van Spido,. daar meerde. De hervormde kerken in Middelhamis en Sommelsdijk; de cantorij van de Re monstrantse Broederschap, de gemeen te Middelhamis en de middenstands- vereniging Middelhamis hebben hier toe hun steentje bügedragen. Onlangs werd in het streekverpleeg huis Brielle een drie-daagse bazar ge houden met de bedoeling een bedrag bijeen te krijgen om de bewoners van het huis een prettige vakantieweek te bezorgen. Hiervoor werden artikelen ingezameld op Voorne en Putten en op Goeree-Overflakkee. Beide eilanden en vooral de middenstanders van beide eilanden, hebben met gulle hand gege ven. Er werd een bedrag van 18.000, bijeengebracht. Zodoende kon de Pieter Caland tweemaal één week de Neder landse en Duitse wateren bevaren, met telkens de helft van de bewoners van De Plantage aan boord. De in- en ontscheping van de gasten had plaats in Hellevoetsluis. Zaterdag voerde de Pieter Caland voor de tweede maal uit en de eerste pleisterplaats was Middelhamis' haven, waar mevrouw Mijs-Meijer, Langeweg, Sommelsdijk met dhr. E. Groeneveld, Havenmeester, Middelhamis, de gasten verwelkomden. Namens bovengenoemde instanties kon den zij de gasten een brievenstandaard aanbieden met een herinneringsplaatje van de gemgente Middelhamis. Daar naast een zakje snoep voor „onderweg". De muziekschool van dhr. Verdonk bracht onder zijn leiding het gezelschap een serenade. Beide zaterdagen was hierbij tegenwoordig de jeugdleider van het Diekhuus, dhr. van Bensbergen. De gasten hebben bezoek ontvangen aan boord. De bovenzaal, het bovendek, was voor het verblijf van de gasten in gericht. Het was een gezellige avond. Zondagmorgen heeft ds. L. Schenck met zijn cantorij een bezoek gebracht aan het schip en werden als morgen wijding liederen gezongen. In de loop van de morgen heeft de Pieter Caland het Haringvliet gekozen. Zondagavond is het schip in Zaltbom- mel aangekomen; maandagavond in Emmerik. Verder zal het gaan langs Wezel, Nijmegen, Gouda om zaterdag morgen te ontschepen in Hellevoetsluis. Over dit actuele onderwerp hopt a.s. vrijdag voor het Wetensch. Genoot schap te spreken Ir. L. J. Brasser, hoofd afdeling Buitenlucht van het Instituut voor gezondheidstechniek T.N.O. De le zing vangt aan om 8 uur in de aula van het Rijks-Atheneum. Voor een groot aantal toehoorders, ouders van de leerlingen van de Chris telijke LaTidbouiüfiuisfioudscfiool en de leden van de Chr, Plattelarvdsvrouwen- bond „Goeree", hield dokter Dupuis, voorzitter van de Protestantse Stichting Verantwoorde Gezinsvorming, een bij zonder boeiend betoog over: „De sexu- ele aspecten in de opvoeding." Dokter Dupuis stelde voorop dat het opvoeden géén zaak is van een serie lessen geven, maar dat er leiding gege ven moet worden niet alleen met woor den, maar ook met daden. Het beste voedt men op, als men zich er niets van bewust is, weinig gaat het om het zeg gen, meer om het doen, meest om het zijn! De sexuele opvoeding moet men trach ten te benaderen vanuit het geloof, men moet proberen het kind respect bij te brengen voor de naaste, zodat er later ook respect is voor die naaste op sexu- eel gebied. Vroeger werd alles wat met het sexu ele te maken had verdrongen, tegen woordig zit het op de troon. Ook al is dit vaak overdreven, toch moet het kind of de puber voorgelicht worden zodat het later rijp is voor het leven in de maatschappij. Het kind moet in de eer ste plaats voorgelicht worden door de ouders, de ouders moeten trachten eer lijk en open te zijn voor hun kinderen. Bij de beantwoording van de vele vragen gaf dokter Dupuis goede raad gevingen, de vragen hadden vooral be trekking op de 1315-jarige meisjes. Zet deze kinderen niet in een keurslijf maar stel wél grenzen, let er vooral op dat ze in groepsverband gaan, maak het thuis gezellig en informeer naar hun be levenissen. Mejuffr. Flinterman, directrice van de Chr. Landbouwhuishoudschool, open de de avond op de gebruikelijke wijze, Zr. van der Starre, presidente van de C.P.B. „Goeree", eindigde en dankte dr. Dupuis voor zijn komst naar Ouddorp. Tegelijkertijd was er een tentoonstel ling in de huishoudschool te bezichtigen van het werk van de leerlingen. Leerkrachten en leerlingen hebben zich wel enorm ingespannen en het is steeds weer verrassend te zien tot welke prestaties de jonge meisjes in staat zijn uiteraard onder deskundige leiding! Er mag èn door de Chr. Landbouw huishoudschool „Westvoom" en door de Chr. Plattelandsvrouwenbond „Goeree" teruggezien worden op een in alle pun ten geslaagde avond. 18 MAANDEN GEëlST VOOR BRANDSTICHTING Mr. I. H. Roemer heeft anderhalf jaar gevangenisstraf, met aftrek, geëist tegen de 29 jarige los werkman W. S. te Mid delhamis die tot tweemaal toe heeft ge tracht brand te stichten in de werk plaats van zijn ex-schoonvader, dhr. K. te Middelhamis. Geen van beide pogin gen had het resultaat dat S. zich ge wenst had. De raadsman van verd. achtte een terbeschikkingstelling raadzamer dan een lange gevangenisstraf. Uitspraak op 4 april a.s. Op de dezer dagen te Zierikzee gehou den algemene vergadering van „Stad en Lande" is besloten in de maand juni a.s. de zomerexcursie te organiseren voor een bezoek aan Goeree-Overflakkee. Bezocht zal worden de gerestaureerde Hervormde Kerk te Oude Tonge, het raadhuis te Ooltgensplaat en verder Middelhamis en Sommelsdijk. Ook het Streekmuseum staat in de belangstel ling. De lunch zal in Goedereede wor den gebruikt. Uienveiling van maandag 25 maart. Klasse I: Grove 18,—; Middel 15,40; Drielingen 11,50; Aanvoer 13 ton.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1