ULO wordt MAVO Seismos-Hannover verricht op Flakkee geofvsisch onderzoek e opmars der radicalen Parkeerterrein in Ouddorp wordt nog groter Plaatselijk nieuws Echtpaar U. Bette-J. Bette-de Ruiter te Birksland 65 jaar getrouwd I Bezorger gevraagd I voor Ouddorp Dinsdag 12 maart 1968 No. 3669 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond PREDIKBEURTEN Veilingberichten PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS üedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ^at de politieke verhoudingen en mingen betreft zijn we thans in ons d aangekomen bij een punt, waarop radicale richting zich als zodanig in steAte mate zal doen gelden. We elen ons in de politieke strijd voor reiden op een meer en meer dyna- sch optreden van deze stroming. De- strijd zal steeds feller worden, want is tenslotte een machtsstrijd en deze engt automatisch veel fanatisme met 1. r zijn in ons land vele soorten radi- en: gematigde en linkse, christelijke niet-christelijke, roomse, anti-revo- ionaire en christelijk-historische, so- istische, pacifistische en gewoon de- cratische radicalen (D'66). Socialis- zijn radicaal vanwege hun beginse- die een min of meer radicale om- rming van de maatschappij inhouden, ar ook bij hen kan men nuancerin- onderscheiden zoals Nieuw-Links. zijn partijen die in hun geheel als dicaal kunnen worden beschouwd zo de P.v.d.A. en de P.S.P. De commu- (en laten we maar buiten beschou- g, omdat zij er een heel aparte ide ale op na houden. De eigenlijke pro- eraatiek van het radicalisme concen- ert zich echter op de drie christelijke tijen, die in dit opzicht verdeeld zijn. K.V.P. moeten er heel wat zitten; Ik deel ervan radicaal is, weet nie- and. Bij de A.R.P. is het precies zo. der de leidende figuren zijn er veel, aar de meerderheid van de leden en ezers is het niet. In de C.H.U., die al- i wat behoudend was, neemt het ra- talisme naar het schijnt toe. De enige ote partij, die niet tot de radicalen bet worden gerekend, is de liberale V.D. Ook de kleine christelijke par en, de S.G.P. en het G.P.V. behoren niet toe evenmin als de Boerenpartij. :ze staan als conservatief te boek. Voor het huidige probleem van de dicalen moeten we allereerst terug lar de val van het kabinet-Cals in [tober 1966, toen in „de nacht van :hmelzer" de tegenstellingen zich zo espitsten, dat de breuk onvermijdelijk «15. Genoemd kabinet was uitgespro- in radicaal. Ook de A.R.P. deed eraan Vanaf de val van dit kabinet is politieke strijd in ons land zeer ver- herpt en hadden er bij verkiezingen ote verschuivingen plaats. Speciaal de ï,P. geraakte in een benarde positie. lie radicale roomsen stemden op een idere partij en binnen de partij ble- n de overgeschoten radicalen en t waren er nog heel wat met eds stijgende aandrang allerlei con- sies eisen. Nu bevatten de programs n de drie christelijke partijen, met ime dat van de K.V.P., vele zeer pro- essieve verlangens, maar dit gaat de dicalen nog lang niet ver genoeg. Zij sn een program dat in hoge mate de richting gaat van het socialisme. andaar dat zij een grote voorkeur *ben voor de P.v.d.A, als regerings- irtner. Wat de christen-radicalen betreft, in deze zijn er momenteel vier soor- n: de A.R. en de C.H. radicalen en bij roomsen de Bogaers - Aarden-radi- len en de radicalen die in de partij n gebleven zoals Cals. De christen- Bfealen hebben een Werkgroep ge- dappele zodat er regelmatig onderling intact is. Omtrent de K.V.P. kan wor- in opgemerkt dat er veel meer radi- ileti in de partij zijn gebleven dan er th hebben aangesloten bij de groep ladicalen" van Aarden, die zoals men eet op dinsdag 27 februari j.l. „voor thzelf" begonnen is. Deze groep telt ïchts drie Kamerleden. Zij vormt nu ïi apart nieuw partijtje in de Tweede amer, waardoor het totale aantal er in tot 12 is gestegen. De drie rooms-radicale Kamerleden arden, Janssen en mej. Kessel zijn na ffl uittreding uit de Kamerfractie en m bedanken voor de K.V.P. rustig in Kamer blijven zitten. De wet verzet i daar niet tegen, maar het is be st niet zoals het behoort. Zij zijn ge- op de lijsten van de K.V.P., heb- ■1 het program van de partij onder- teven, maar gaan nu hun oude par- als te behoudend bestrijden in ver- de Ru! artikele rouw t( et essen rgeten, O Roebf zou be week ders da "fers di 50 zijn. man e dat d ris-rege marga tte kon natuui per pon dse pri Ruslan as kostt opnieui rt ende ai "oUands ongevee et bro( "vlees "ieren o; 2,-. D dit arti dan on tot de Kus 1,40. Al expoi nd. Ee 800 gul elangrij ren kre zijn op autoben hebbel verde als eei ent, da Ruslaw o zü Ie Euslan e uit t m ziJi U met de P.v:d.A. en D'66. Zo komt pobtieK siecjjtg één zetel vrij die van Mr. probeer an Doorn die ook uit de party trad, P j ™or zijn Kamerlidmaatschap be ing, IJ iiikte vanwege zijn voorzitterschap an Viet u (jg k.R.o. Door één en ander is de W.-fractie in de Kamer gedaald van 39 leden, thans slechts 2 meer dan 'P.v.d.A. Een voornaam punt, eigenlijk het Mrnaamste, is de vraag wie men nu radicalen kan rekenen. Het ant- *rd kan uiteraard luiden: degenen: *..er zichzelf toe rekenen. Maar dan de vraag: wat is eigenlijk politiek Micalisme? Waar ligt de scheidslijn, moete gre„g ^qi_ gn niet-radicaal? ikelul rede il een g' ing val de it Viet sta mi' bouwei ventef' Schik! Slote- jn var volgen de opkomst van het radicalisme als politieke stroming en macht zal hebben voor ons partijwezen en speci aal voor de vorming van kabinetten in de toekomst. Het is niet onmogelijk, dat de gevolgen verstrekkend zullen zijn. Voor alle Nederlanders, die zich beslist niet tot de radicalen rekenen, doemt hier het gevaar op van een ommekeer in de samenwerking der partijen. Men weet, dat de laatste jaren nu eens een kabinet als dat van De Quay de drie christelijke partijen plus de V.V.D. en dan weer een kabinet-Cals de drie chr. partijen plus de P.v.d.A. uit de bus icomt. Het zou niet onmogelijk zijn, dat de opmars der progressieven tot ge volg had, dat we in de toekomst reke ning moeten houden met radicale kabi netten. Het hangt er maar van af, hoe de verhoudingen liggen in de christe lijke partijen. Na de uittreding van Aarden c.s. rust een kabinet, waarin de V.V.D. vertegen woordigd is op 15 12 39 17 83 Kamerleden, aangenomen dat ze allen de leiding volgen. Een linkse concen tratie kan voor de vorming van een dito kabinet niet meer dan 37 7 4 3 (P.v.d.A. D'66 P.S.P. Radi cale R.K. 51 zetels opbrengen. Daar de meerderheid 76 is, kan links onmogelijk zelfstandig een kabinet op, de been houden evenmin trouwens als de christelijke partijen alleen. Beide groeperingen hebben hulp nodig. Ge zien de getalsverhoudingen ligt de be slissing over de koers van een nieuw kabinet bij de chr. partijen. En dan blijft in de naaste toekomst de keus tussen de V.V.D. en de P.v.d.A. Neemt het aantal dissidenten in de K.V.P. toe, dan behoeft dit nog niet direct alarme rend te zijn, want al blijven ze buiten regeringsafspraken, de S.G.P. het G.P.V. en de Boerenpartij, resp. 3, 1 en 7 ze tels, dus totaal 11, zullen op kritieke punten wel bijspringen. In ieder geval is de eigenlijke strijd in de nieuwe situatie pas begonnen. De eerstvolgende .verkiezingen (1971) of eerder kunnen zowel verward als hoogst interessant worden. is niet zo gemakkelijk aan te ge- De voorzitter van de A.R.P. Dr. ^fghuis heeft zich meermalen zo ge- ^md, maar is Mr. Biesheuvel, de frac- sworzitter, ook radicaal? Wij menen "J Wel. Toen hij verleden jaar cen seerde, dat de A.R.P. „door de bocht" 's, bedoelde hij duidelijk, dat de A.R. ^'Is zodanig door een linkse bocht was '5aan m.a.w. dat ze als partij tot de Wcalen moet worden gerekend. *3t dit nu echter betekent voor de 'S'nselen en het program van actie is probleem, dat apart moet worden %oken. We hopen dit nog eens aan 'wde te stellen en onze visie daarop seven. Dit betreft dan niet alleen de ^•P. maar evenzeer de C.H.U. en de tenslotte willen we in dit artikel nog ■"raag aan de orde stellen welke ge- TOELATING: Nogmaals willen wij via het medium van de pers erop wij zen, dat er bij de toelating tot de scho len van Voortgezet Onderwijs dus de scholen na de Lagere School zeer nauwgezet te werk dient te worden gegaan door a. ouders b. de Hoofden der Lagere Scho len en c. de Directies van de ontvangen de scholen. De Mammoetwet stelt n.l. voor, dat zitten blijven in de toekomst tot het minimum beperkt dient te worden met het oog op de daaraan voor het Rijk verbonden hoge kosten en de teleur stellingen voor de leerlingen en hun ouders. De neiging is uit de aard der zaak aanwezig om een leerling dat onderwijs te "doen geven, waardoor hij het meest kan bereiken. Is een leerling eenmaal'op een school geplaatst en gaat hij daar doubleren, dan is hij, gezien één der meest waar devolle doelstellingen van de nieuwe wet op een verkeerde school beland. In eerste instantie moet respect wor den opgebracht voor de individuele aan leg en mogelijkheden van het kind. Raken factoren als: statuskwestie van de ouders; mijn school moet zoveel leerlingen tellen e.d. op de voorgrond, dan wordt er foutief gehandeld, dan wordt het onderwijs ontwricht en het ergste is dan, dat een leerling er is ten dienste van het onderwijs en niet het onderwijs ten dienste van de leerling. Over de technische toelatingsproce dure verwijzen wij naar het reeds eer der gepubliceerde artikel over deze ma terie. De aard van het onderwijs in de brugklas: Het eerste jaar van de M.A.V.O.- school is het brugjaar, waarin de le raren de leerlingen zo goed mogelijk begeleiden in hun nieuwe omgeving en nagaan, welke weg ze na dit jaar het best kunnen volgen. In de brugklassen van het Lyceum, Atheneum, de H.A.V.O.- en de M.A.V.O. school krijgen de leerlingen les in de zelfde vakken en gedurende het zelfde aantal uren per week. Zeer belangrijk in de brugklas zijn de studieuren. Deze studielessen worden gebruikt om de leerlingen onder leiding van een leraar te leren studeren. Te vens krijgen zij, die door ziekte e.d. achter zijn geraakt de kans weer op het peil van de medeleerlingen te geraken. Ook leerlingen, die zwak zijn in een bepaald vak krijgen extra aandacht Zij, die tot de uitblinkers behoren krij gen de kans extra werk te doen, zodat zij na het brugjaar kunnen overstappen naar een ander schooltype, dat zwaar dere eisen stelt. Wat de vakken betreft zal er meer aandacht worden besteed aan de meer culturele vakken als muziek, tekenen, I handvaardigheid en ook aan lichame lijke oefening. Verandering: De vakken als wiskunde en de talen zullen op een moderne wijze worden aangepakt. Bij de talen zal meer de na druk worden gelegd op het spreten van de vreemde taal. Het examen biedt verschillende mo gelijkheden. Een kandidaat heeft namelijk voor een groot deel een keus te maken uit een reeks van in totaal tien vakken: Nederlands, Frans, Duits, Engels, Ge schiedenis en Staatsinrichting, Aard rijkskunde, Wiskunde, Natuur- en Schei kunde, Biologie en Handelskennis. Er moet examen worden gedaan in zes van de bovengenoemde vakken met als enige beperking, dat Nederlands en één vreemde taal verplicht zijn. Mogelijkheden van het diploma: Met het M.A.V.O.-diploma op zak kan de bezitter of bezitster de maat schappij in gaan in administratieve functies bij de overheid en het parti culiere bedrijfsleven, maar de M.A.V.O.- scholen moeten vooral gezien worden als een aanloop naar verder onderwijs. Zo kan de leerling worden toegelaten tot o.a. de opleiding voor kleuterleid sters, tot de Middelbare Landbouw school, de Middelbare Detailschool, de Middelbare Technische School en de voorbereidende klas van de Hogere Technische School, de Kweekschool voor onderwijzers en de .vierde klas H.A.V.O., de opleiding voor analyste en apothekerassistenten enz. enz. Kosten: In het eerste en tweede studiejaar van het M.A.V.O.-onderwijs behoeft geen schoolgeld te worden betaald. Daarna is het schoolgeld, afhankelijk van het inkomen der ouders. In afwijking van de vroegere rege ling voor de U.L.O.-scholen zullen de boeken op de M.A.V.O.-scholen niet meer in bruikleen worden gegeven. Er zal een regeling worden getroffen b.v. in de vorm van een boekenfonds. Christelijk M.A.V.O. Men krijgt wel eens de indruk, dat bij al deze technische en organisatro- sche maatregelen op onderwijskundig igebied het principiële karakter op de achtergrond dreigt te geraken. We mogen daarom wel een dringend beroep doen op de principiële voor standers van Christelijk onderwijs de ze zaken serieus te beschouwen. Ook in het nieuwe onderwijsstelsel zal een schooltype, waarin geen Chris telijk onderwijs wordt gegeven voor de mensen, die op levensbeschouwelijke gronden de opvoeding en opleiding van de jeugd gerealiseerd willen zien, op het voornaamste punt niet voldoen. Daarom is er ook een ernstig streven van de Flakkeese Schoolbesturen en Kerkelijke groeperingen om alle vor men van Christelijke Voortgezet Onder wijs te realiseren. Het eiland Flakkee, dat grotendeels vóór Christelijk onderwijs is, ziet het als een betreurenswaardige zaak, dat bepaalde schooltypen van Voortgezet onderwijs op Christelijke grondslag nog niet aanwezig zijn. Het voornaamste Boek, dat de be langrijkste pijler is van de gehele Westeuropese beschaving en wat nog onnoemelijk veel belangrijker is, het uitzicht op een nieuw leven en een nieuwe toekomst, moet voor een ge deelte van onze jeugd nog altijd een gesloten, of een genegeerd, of een be streden al dan niet met ronde woor den boek blijven. Uiteindelijk zal DE TOEKOMST niet bepaald worden door een school of een diploma, mar door een geïntegreerd zijn in de waarden van het Christelijk ge loof, dat voor het Christelijk onderwijs toch altijd nog als voornaamste doel stelling aanwezig is. In spoedeisende vergadering bijeen; heeft de raad der gemeente Goedereede gisteravond besloten tot aankoop van enkele percelen grond ter uitbreiding van het parkeerterrein dat vlakbij het centrum van Ouddorp in aanleg is. De capaciteit van het terrein kan daardoor met 27 parkeerplaatsen voor auto's en 10 plaatsen voor motoren e.a. worden uitgebreid. Ook kan vanaf de Molen- blok een betere inrit worden ver kregen. De gronden kunnen worden betaald binnen het reeds beschikbaar gestelde crediet van 182.000,-. Inclusief de aan- neemsom van 104.900,is daarvan reeds 153.360,80 besteed zodat het res tant a 28.639,20 nog beschikbaar was. Van de wed. J. L. Pijl-Breen c.s. werd een perceeltje aangekocht groot 237 m2 en van dhr. M. Goedegebuur een perceel van 575 m^ beiden voor 3, per m2. Aan de Wed. Pijl werd boven dien een schadevergoeding van 1500,- toegekend en aan dhr. Goedegebuur een bedrag van 275,inclusief de no- tariskosten zullen de verwervingskosten op 4511,komen; de uitbreiding van het terrein zal volgens prijsopgaaf van de Fa. Dijkers 18.800,kosten waar door de totale kosten op 23.311,ko men. Zoals opgemerkt was er nog een crediet van 28.639,20 beschikbaar. Over de grond zal direct kunnen wor den beschikt. B. en W. deelden mee dat het parkeerterrein per half april moet zijn voltooid. DIRKSLAND Afscheid Zr. Gorissen. Op de alge mene ledenvergadering van het Groe ne Kruis te Dirksland, welke gehouden wordt op 20 maart in „Onder de Wiek" zal o.a. afscheid genomen worden van Zr. J. Gorissen. Deze wijkzuster is bij na 15 jaar alhier werkzaam geweest en zij ging wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 1 mrt. met pensioen. De nieuwe benoemde wijkzuster is Zr. A. H. Stolk. HERKINGEN Woensdag 13 maart is het 15 jaar geleden dat het stroomgat tussen Bat- tenoord en Herkingen met man en macht is gedicht, waarbij de burge meester van Hofwegen uit Nieuwe Ton- ge en van Heijst uit Dirksland elkaar de hand drukten ten teken dat de gren zen der gemeenten weer gebonden waren. NIEUWE TONGE Gym. ver. S.S.S. in volle bloei Toen verleden jaar de gemeenteraad van Middelharnis besloot de gevolking van Nieuwe Tonge bijeen te roepen en haar problemen m.b.t. tot de gym. ver. S.S.S. met haar te bespreken heeft zij niet kurmen bevroeden wat het resul taat zou zijn. De vergadering was slecht bezocht maar de bevolking was attent. Het bestuur van S.S.S. werd aangevuld, er zijn acties gevoerd en de toen uit 85 leden bestaande ver. is uitgegroeid tot een ledental van 175. S.S.S. kan op eigen wieken drijven. Dat bleek op de uitvoering in Ons Dorpshuis waarbij de laatste plaats bezet was. De subsidie die e.v. kan worden genoten zal zij niet aanvragen. Het is een bloeiende ver eniging met veel perspectief. OOLTGENSPLAAT Volkswagenbusje in brand In de Pr. Hendrikstraat werd gister avond een Volkswagenbusje, eigendom van de fa. Hokke en Kagchelland, door de heer R. van Oostende gerepareerd. Enkele leidingen werden nagezien. Bij het starten ontstond evenwel kortslui ting op de accu, waardoor een felle steekvlam ontstond en waarbij de langs Morgen, woensdag 13 maart hoopt het echtpaar A. Bette, J. Bette-de Ruiter het 65-jarig huwelijksfeest te geden ken. Het bejaarde echtpaar, dhr. Bet te is 88 en mevrouw Bette 90 jaar, woont al 53 jaar in hun ^woninkje on der aan de Onwaardsedijk in de buurt schap Kralingen te Dirksland. Beiden de leiding lopende benzine vlam vatte. Direct werd de brandweer gealarmeerd, daar het busje in deze nauwe straat tussen twee winkels (D. C. van Oosten de en Andr. Groenendijk) stond gepar keerd. Omwonenden gingen inmiddels het vuur met emmers water te lijf en eer de brandweer ter plaatse verscheen was de brand geblust. Acht uur rukte de spuit uit; 8.15 uur stond hij weer op stal. Het busje kreeg geringe scha de. De belangstelling was groot. Kerkdienst. Donderdag 14 maart a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. W. Hage van Krabbendijke. mogen zich nog in een redelijke ge zondheid verheugen. Uit het huwelijk werd één zoon ge boren, hij is 63 jaar en woont in Den Haag. Morgen zijn zij met kinderen en kleinkinderen alsook de verdere fa milieleden hartelijk welkom op het hu welijksfeest waarvan dhr. en mevr. Bette eigenlijlt „geen drukte" willen maken. Ook willen ze liever geen lang verhaal in de krant waarom we vol staan met de aanbieding van ook onze gelukwensen. Onze bezorgster, de fam. Jac. s Bakelaar te Ouddorp ziet zich s door omstandigheden genood- S zaakt de bezorging van ons blad g per 29 maart a.s. te beëindigen. Wij zoeken daarom iemand met de accuratesse die de fam. s Bakelaar steeds heeft betoond die tegen een aantrekkelijke ver- g goeding dit werk wil overnemen, s Hij/zij wordt daarin geholpen s door meerdere bezorg(st)ers die g elk een wijk voor hun rekening nemen. Sollicitaties graag zo s spoedig mogelijk te richten aan de directie van de N.V. Eilanden- s nieuews. Postbus 8 te Middelhar- g nis waar ook nadere informaties s te verkrijgen is. Stoere grflze terreinwagens met een duits nummerbord enkelen met een waarschuwingsbord tegen ontploffende springstof zijn sinds enkele weken in de Flakkeese polderlandschappen vertrouwde verschijningen. De heren van Seismos, een firma uit Hannover zyn hier met de meest vreedzame be doelingen neergestreken met zo'n 25 man aan personeel en een kapitaal be zit aan apparatuur. Hun opdrachtgever tot het in kaart brengen van de struc tuur van de Flakkeese ondergrond is the American Overseas Petrol Company Ltd. te Den Haag, van welke oliemaat- schappq CHEVRON vroeger Caltex deel uitmaakt. Firma's die zich zoals Seismos met geofysisch onderzoek bezighouden zijn zo begrepen we uit een gesprekje met een Seismos vertegenwoordiger niet al te dik gezaaid waardoor Seis mos in verschillende werelddelen werkt. Een meetgroep van dit grote concern is voor enkele maanden op Flakkee ge stationeerd om in de breedte zowel als in de lengterichting van het eiland een geofysisch onderzoek te doen en aan de hand daarvan de opdrachtgever een in zicht te geven in de toestand van het inwendige van de grond tot op een diep te van enkele duizenden meters! Werkwijze. De werkwijze waarop het onderzoek wordt gepleegd is bijzonder interessant. Langs een op de kaart gemarkeerde lijn worden lichte kabels uitgelegd. Om de 100 meter wordt een staaf dynamiet in de grond gebracht tot een diepte van zo'n vijftien meter. Om de vijf meter worden geofoons gevoelige instru mentjes die de impulsen opvangen in de grond gezet. Per meting wordt steeds een lengte van 1200 meter be streken en na elke explosie wordt de meting honderd meter verlegd. Het hart van de operatie is een instrumentwagen waarin de gegevens worden genoteerd. Gedurende enkele seconden nadat een staaf dynamiet tot ontploffen wordt ge bracht worden de echo's door de geo foons opgevangen en naar de instru- mentenwagen doorgezonden waar ze langs electronische weg worden ver sterkt en op een magneetband worden opgetekend. Dat de heren van Seismos hun taak bijzonder nauwgezet uitvoeren blijkt dat iedereen tijdens de nauwelijks hoorbare ondergrondse explosie dood stil staat. Het geluid van een voetstap zou n.l. aan de geofoons een verkeerde impuls doorgeven! Centriun. In een woning op het Vingerling te Middelharnis waar de centrale zetelt worden aan de hand van de tijdens het onderzoek vervaardigde films aanteke ningen gemaakt. Met de magneetban den worden deze naar Hannover ver zonden waar een computer de resulta ten „leesbaar" en tot een volledig over zicht samenstelt. De Seismos mensen hebben op Flak kee naast de bereidwillige boeren ook meerdere landbouwers ontmoet die hun aanvankelijk de toegang tot hun land ontzegden waardoor het onderzoek sterk wordt bemoeilijkt. Een Nederlands contactman neemt vooraf met de boeren contact op. Er wordt op de akkers niets vernield en er is dan ook geen enkele reden niet aan het onderzoek mee te werken. Misschien loopt er wel een heel dik ke olieader onder uw grond...!!! WOENSDAG 13 MAART (Biddag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. K. Schipper. In beide dien sten bidstondcollecte Ger. Kerk 7.30 uur ds. P. Schravendeel Chr. Ger. Kerk 3 en 7.30 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10, 2.30 en 7.30 uur student Snoep van Utrecht. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 2.30 uur ds. L. J. Geluk en 7.30 uur ds. H. C. Bultman. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 7 uur ds. L. J. Geluk Ger. Gem. 10 en 7 uur ds. P, Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij. Bidstondcollecte. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 7 uur ds. J. den Hoed te Meerkerk Ger. Gem. 2.30 en 7.00 uur student Blok van Zeist Ger. Kerk 6.30 uur ds. J. Noordhof te Wemeldinge. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. J. P. Verkade. Bidstond collecte. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. W. van Gorsel. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 7.30 uur ds. H. Jongebreur. DEN BOMMEL Herv. Kerk 2.30 uur jeugddienst in de Ger. Kerk en 7.30 uur ds. Nieuwpoort van Sliedrecht In beide diensten bidstondcollecte. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. P. Vermaat Ger. Kerk 7.30 uur ds. A. W. Meeder. OOSTFLAKKEE Rapport. Naar wij vernemen, is het overzicht van inventarisaties en ver wachtingen voor de geemente Oostflak- kee in herdruk verschenen met 3 aan vullingen. Het gemeentebestuur heeft dit rap port thans voor een ieder verkrijgbaar gesteld tegen een bedrag van f 5, Men kan zich hiervoor wenden tot de afd. Interne Zaken, Voorstraat 31 te Ooltgensplaat. CoöP. TmNBOinWEILING DER Z.H.E. Afd. MroOELHARNIS Uienveiling van disdag 12 maart 1968 Klasse II: Grove 16,11; Middel 13,07; Drielingen 13,07; Picklers 11,10. Aanvoer 13.000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1