1 CAMERA'! L. lluxe- Hondemastate De brandweer van Sommelsdijfi Financieel overziclit Riclitliinen voor telers De nieuwe S.L 12 maakte geslaagde proefvaart Nieuw bankgebouw voor Raiffeisenbai'''"""^'' pMiddelbernis-Sommelsilijk" ËfiSl Ki Plaatselijk nieuws t Ook voor Benqelenöe klokjes Van onze adverteerders Daffodil ff FOTOGKAFBE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK I sterk uitge Stoöfstraalj ff Alles is nu jop No. 12 ju vindt ni: lo.a. SOI Ikrantenbali [inde „Doe| een grote [gekeedsi Ook uJ Tijdens alle ar STKIJDJ Als ext rassing Zie onze etl ^asmac DE W^ Nieuws Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 5 maatt] 5 maart Internationals. De internationals hebben zich de af gelopen week wel in een zeer ruime belangstelling mogen verheugen. Dit kwam nu niet zozeer door een scherpe koersstijging als wel door de in de laatste paar weken gepubliceerde uiterr mate gunstige jaarcijfers van Hoogo vens en Unilever. Helaas werden de mooie cijfers niet direkt gehonoreerd door flinke koersstijgingen. Dit kwam voor een groot deel door het nog steeds onzekere politieke klimaat waarin wij ons bevinden. De economische faktoren die toch wel een zeer belangrijke rol spelen bij het tot stand komen van de koersvorming worden hierdoor op de achtergrond gedrongen. Terugkomend op de internationals kon worden gecon stateerd dat Unilever de opgaande lijn weer te pakken heeft. De winststijging van 16Vo overtroffen de verwachtingen. Hoewel de dividend verhoging van 11% er zijn mag, blijft er toch uiteindelijk nog 'meer van de gemaakte winst als voorheen in de onderneming zelf. Met enig vertrouwen mag de verdere ont wikkeling van dit fonds in 1968 worden tegemoet gezien. Dat de kooplust voor Unilever door een en ander toenam spreekt vanzelf. De beursweek werd af gesloten op een koers van 111,80. Met het scheiden van de markt kwam bij wijze van verrassing het bericht dat A.K.U. het totale dividend over 1967 zal handhaven op 18"/o. Het belangrijk ste in de verstrekte mededeling was dat de perspectieven voor 1968 gunstiger zijn dan destijds voor 1967. Na al de sombere berichten van de laatste tijd over achteruitgang in deze sector, komt er nu wat uitzicht op betere tijden. De koers sloot op 70,90, maar nabeurs liep deze nog met 3,op. Op vrijdag 8 maart zullen de jaar cijfers, gelijktijdig met de grootte van het slotdividend van Koninklijke OUe bekend gemaakt worden. De vooruit- DIRKSLAND De Burgemeester der gemeente Dirks- land maakt belanghebbenden er op at tent, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage ligt de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 29 oktober 1955, no. L/PA 670, zoals deze gewijzigd is bij de beschikkingen van 24 november 1956, no. L/PA 3001 en van 15 decem ber 1961, no. L/PA 921, alsmede de bij eerstgenoemde beschikking behorende op deze gemeente betrekking hebbende kaarten en lijsten, waarop zijn aange geven de gebieden en/of terreinen waar het krachtens artikel 3, tweede lid, van het Besluit bestrijding aardappelmoe heid verboden is te telen: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boom kwekerijproducten, koolraapplanten, koolplanten, stekbieten en andere plan ten, die met ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voorzover zij kennelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. In de aanwijzing is sinds de vorige mededeling op 9 maart 1967 geen wijzi ging gekomen. Bij eerder genoemde beschikking L/ PD 921 is bepaald dat in tuinen, gelegen binnen als besmet aangewezen gebieden en/of terreinen, de teelt van aardappe len van „A.M.-resistente rassen" is toe gestaan, mits daarbij onderstaande be palingen in acht worden genomen: Ie. de in enig jaar in de tuin met A.M. -resistente aardappelrassen beteelde oppervlakte mag niet meer bedragen dan 1/3 gedeelte van de totale beteel- bare oppervlakte van de tuin; 2e. indien 1/3 gedeelte van de totale be- teelbare oppervlakte van de tuin groter zou zijn dan 3 are, mag de in enig jaar met A.M.-resistente aardappelrassen beteelde oppervlakte niet meer bedra gen dan 3 are; 3e. op dat gedeelte van de tuin, waar op in enig jaar A.M.-resistente aardap pelrassen worden geteeld, mogen eerst in het derde daaropvolgende jaar op nieuw aardappelen van A.M.-resistente rassen worden geteeld. Onder „A.M.-resistente rassen" wor den verstaan: De aardappelrassen, welke voor het betreffende teeltjaar door de Rijkscom missie voor de samenstelling van de Rassenlijst voor Landbouwgewassen zijn aangemerkt als met resistentie te gen het aardappelcystenaaltje. De des betreffende lijsten liggen voor belang hebbenden ter inzage op het gemeente huis, alsmede op de dictrictskantoren van de Plantenziektenkundige Dienst. VERVOLGVERHAAL ff door HERMAN DE MUINCK 44 Maar al diens bemoeiingen waren ne gatief, waarop haar moeder de beslis sing nam: „Dan gaan we naar Parijs: pasen valt gelukkig vroeg". Het drieweekse verblijf in Parijs viel Lucie niet geheel tegen. Werkelijk vol deed mevrouw van Adrigem aan haar belofte: zij ging vaak met haar vader alleen op stap. Zij zag alle monumen tale gebouwen, bezocht enkele musea; bracht natuurlijk een bezoek aan Ver sailles; wandelde door het Bois de Bou logne, voor de tijd van het jaar was het vrij mild weer. In de omgeving van het hotel, waar zij logeerden, ging zij ook wel eens met Emil verkenningen doen. En eenmaal bracht zij met Gabrielle, bijna een gehele dag door in een groot modemagazijn, waar zij zich liet ver leiden tot de aankoop van een japon netje, dat haar beeldig stond. De avonden bracht zij, met Emil en zo nu en dan was haar vader er ook bij, in het hotel door, want zij weigerde pertinent, met haar moeder en Gabrielle naar de Schouwburg te gaan. Die twee zichten voor de winst-ontwikkeling blijven heel gunstig, zodat men er in beurskringen rekening mee houdt dat de opgaande koerslijn nog zal worden doorgetrokken. De slotkoers kwam op 155,90. Philips heeft nog niet bekend ge maakt wanneer de jaarcijfers gepubli ceerd worden. De verwachtingen om trent het slotdividend zijn hoog ge spannen. Slotkoers 122,De koers van het aandeel Hoogovens is de laat ste dagen wat achtergebleven. De op handen zijnde aflossingen van de con verteerbare obligaties werken wat rem mend op het koersverloop. De 37.9''/o hogere winst die het afgelopen jaar werd gemaakt, doen vermoeden dat de koers op iets langere termijn beslist zal aantrekken. Het terugzakken van de koers tot 116,50 was dan ook teleur stellend. Lokale markt. De gunstige jaarcijfers van de bank ondernemingen deed de belangstelling toenemen, hoewel geen grote koersstij gingen voor kwamen. De aandelen Bil- liton doen het laatste jaar steeds weer in gunstige zin van zich spreken. Het koersverloop over het tijdvak van een jaar bezien, is bijzonder gunstig. Het behoort zeker tot een der groeifondsen in de lokale sector. Ook 1967 vertoonde wederom een flinke stijging van de winst waarbij ook het dividend werd aangepast. Billiton heeft een emissie aangekondigd. Gezien de bijzonder goe de rentabiliteit bestaat er vertrouwen dat ook over de nieuwe middelen een op peil blijvend rendement kan worden verkregen. Al met al is er dus reden om de verdere ontwikkeling bij Billiton met vertrouwen tegemoet te zien. De aandelenemissie (een van de weinige in het wat m.oeilijke beursklimaat) heeft dan ook een zeer grote kans van slagen. De publikaties over de onenigheid in het bestuur van Scholten-Honig hebben waarschijnlijk tot een koersdaling ge leid. Daar de plannen voor een oplos sing der moeiUjkheden gereed zijn mag verwacht worden dat deze remmende factoren zullen worden weggenomen. De fusieaankondiging van Internatio en Van Swaay is bij de aandeelhouders niet best ontvangen. Wanneer de be sturen van twee ondernemingen op de zelfde stoel moeten gaan zitten eist dit een grote mate van aanpassing. Als aan die voorwaarde voldaan kan worden, en er een duidelijke beleidslijn wordt aangehouden zal deze saambundeling van krachten op electrotechnisch gebied zeker zijn vrucht afwerpen. Tenslotte willen wij nog vermelden de gunstige ontwikkeling bij Handelsonderneming Hagemeijer. Het dividend werd ver hoogd van 30 tot 33 1/3 "/o. Deze verho ging wordt gerealiseerd door de verho ging van de bonus uit de schijnbaar niet uit te putten agio-reserve van deze on derneming. De uitkering van zulke be lastingvrije bonussen is voor de aan deelhouder bijzonder aantrekkelijk. De gestadige groei van de omzet en winst laten een vergroting van het aandelen kapitaal ruimschoots toe. Obligatiemarkt. De plaatsing van 150,miljoen obligaties Bank voor Nederlandse Ge meente is zonder enige moeilijkheid verlopen. Aangemoedigd door het suc ces verschijnt de Bank opnieuw aan de markt nu met de uitgifte van rente- spaarbrief leningen 1968 I en 1968 II. Beide series zijn gebaseerd op een ren te van 6V2°/o. Ook hier zal zeker aftrek voor gevonden worden. Ze raken niet uitgebengeld Die sneeuwklokjes overal. Zeg, heb je het al vernomen? De Lente die is er al! De sneeuwklokjes blijven maar beng'len Om alles wat ze overal zien, Het geel en het blauw van de crocus Of is dat geen wonder misschien? De tulpen komen al neuzen De druifjes worden weer blauw We kunnen het alles niet zeggen, Kom dan en kijk maar eens gauw. 't Gaat alles, alles herleven. En de aarde leek ons zo dood, Ze raken niet uitgebengeld, De wonderen zijn ook zo groot! Lanerta. De tweede kotter uit een serie van 5, te bouwen door de werf Velthuizen te Groningen, de S.L. 12 van schipper H. Brinkman heeft zaterdagmiddag met een groot aantal genodigden een proef vaart gemaakt vanuit de binnenhaven te Stellendam. Eerder had in Bruinisse de technische proefvaart plaats. Het prachtige schip werd aan de eigenaar overgedragen door de heer A. Maaskant mede namens de andere bouwers. Ook burgemeester Smith, die samen met zijn echtgenote de tocht meemaakte heeft dhr. Brinkman en zijn meevarende zoons hartelijk gelukgewenst. „De twee gebroeders" meet 26.25 x 6.40 X 3.20 mtr. en is uitgerust met een 600 P.K. Badouin diesel. De Maaskant lier wordt vanaf de brug bediend en is geheel ingebouwd. In de ruime brug be vindt zich een indrukwekkend instru mentenpaneel; er er een hydraulische stuurinrichting met automatische piloot Decca, Radar, Spoetnik en echolood, kortom, de S.L. 12 is een schip om heel erg trots op te zijn! Uitbreiding kunstn^jverheids- en Doe-het-zelf-zaak. Vorig jaar maart werd door de firma L. C. Dorsman te Ooltgensplaat aan de Stoofstraat een nieuwe „Doe-Het-Zelf" winkel geopend. Een gedeelte van zijn timmerfabriek werd hiervoor gebruikt, terwijl naast de woning een vanaf 1954 in gebruik zijnde kunstnijverheidszaak is gevestigd. Door de grote uitbreiding van het assortiment en het gescheiden zijn van deze twee winkels, besloot dhr. Dorsman alles onder één dak te bren gen. Het besluit werd direct omgezet in daden. Van de timmerfabriek werd weer een groot stuk afgenomen en met de reeds bestaande winkel werd er nu een geheel gekregen, met een totale op pervlakte van 40 a 45 m^. Showroom. Van de winkel naast de woning is nu een showroom, speciaal voor keukens. Het verkooppunt heeft nu 3 etalage's en met de showroom heeft men met vier etalage's een ruim gezicht over de ge hele voorraad. Met de bouw van het nieuwe stuk is veel edeltriplexhout ge bruikt; de verlichting is controlux en t.l. Voor deze opening op vrijdag 8 maart a.s. te 1.30 uur nam., zijn weer extra aankopen gedaan. In de afdeling kunstnijverheid vindt men de modern ste snufjes en in de Doe het Zelf-af de ling kan men te kust en te keur uitzoe ken wat men nodig heeft. Men staat u met raad en daad terzijde. Doordat een groot gedeelte van de fabriek is ge bruikt is de werkplaats voor houtbe werking bijna geheel verhuisd naar het pand, dat achter No. 12 en 14 is gelegen. De bouw. De bouw werd uitgevoerd in eigen beheer, n.l. door de Firma Dorsman en Van der Welle, timmer- en metselwerk; de electriciteit en sanitair werd aange legd door de Firma J. van Maastricht, terwijl het schilderwerk werd verzorgd door de heer J. Neels, allen te Oolt gensplaat. Zie voor verdere bijzonderheden be treffende de opening de advertentie in dit nimimer. INGEZONDEN: Ziehier weer een kort woord voor de geachte inwoners van Sommelsdijk en Middelharnis. Donderdag 7 maart '68 komt de Raad bijeen om het hete hang ijzer van de brandweer te bespreken. Gaarne geef ik nog enkele opmerkingen en v/elUcht volgen er meerdere schrij vers, onadat de brandweer een levens zaak van de 1ste rang is voor Sommels dijk. Met G.S. is heus wel te spreken; ze hebben reeds een compromis voorge steld, n.l. dat de raad een kleine spuit aan Nieuwe Tonge ter beschikking kan stellen. Die nieuwe spuit dient direct aanvaard te worden, omdat de tegen woordige niet meer goed is. Dat is voor Nieuwe Tonge al een héél belangrijk punt. En Sommelsdijk houdt voorlopig rustig zijn eigen spuit. En passant kon men opmerken dat het scheldwoord „chauvinist" misplaatst is. Iemand heeft ook G.S. zéér uitvoerig geschreven. U ziet het gevolg: n.l. de voorkeur van G.S. zelf! Verder nog het volgende: Ie. „Wanneer heeft B. en W. ooit een animerende gedachte gehad over de brandweer van Sommelsdijk?" Deze mensen zullen toch heus wel geani meerd bezig blijven als brandweer en goed brandweertechnisch en autotech- nisch, om de woorden van B. en W. te gebruiken! Het ere-lid J. Knape M.zn. merkte op de laatste vergadering van de brand weer nog op: Zorg er juist nu voor dat de spuit van S'dijk extra goed in orde is!" Zeer onbegrijpelijk vinden we daarom dat B. en W. geen woord spreken over de centen, die door eventuele afkeuring verloren zouden gaan. Ook wordt er nu niet gesproken over een Branweercen- trale aan de Langeweg. Bij concentratie zou zo'n gebouw véél kosten. Het zal B. en W. toch wel duidelijk worden dat de samenvoeging véél meer centen kost, dan ze ooit dachten! Zie naar Oost- Flakkee! Ons standpunt is en blijft daarom: „Laat alles zo, als het nu is. Het beste. Het goedkoopste!" B. en W. behoeven heus niet te betreuren dat er geen bepaald tijdstip is genoemd. Dat is onzin! De beide brandweren redden zich uitnemend zelf. Wordt één van de 2 volkomen gelijke spuiten in M'harnis of S'dijk weer onvolwaardig geacht, dan (soms vader ook) gingen avond aan avond uit, om laat, heel laat thuis te komen. De paasdagen zelf waren triest. Een protestantse kerk ontdekte zij niet. Haar vader interesseerde er zich niet voor, om haar op weg te helpen. De volgende morgen was zij met Emil, in zijn wagentje, gegaan en die had nog iets kunnen verklaren, hoewel hij slecht op de hoogte was. Maar overigens was het de paasdagen in het hotel een spektakel tot diep in de nacht, vader keek even toe, maar ver dween dan in de biljartzaal. Op haar kamer las Lucie Emil Hollandse schet sen voor. 't Was enkele dagen na de terug komst uit Parijs, dat Gabrielle aan de voordeur een telegram in ontvangst nam, dat aan Lucie was geadresseerd. Zij stond even besluiteloos, maar zocht toen haar moeder op. „Van hém?" vroeg deze. Gabrielle haalde de schouders op. „Hoe kan ik dat nu weten?" „Geef maar hier. Ik zal het couvert, (Een telegram zag er in die tijd anders uit dan thans het geval is. Het was een wit getikt of geschreven papier, dat in vieren gevouwen in een couvert werd gesloten.) met wat stoom uit de ketel voorzichtig open maken. Als het van hém is, kan het verscheurd. Is het iets anders, dan plakken we de enveloppe weer dicht". Geen kwartier later toonde mevrouw Van Adrigem het draadbericht, dat luidde; „waarom schrijf je toch niet? Jan," Meteen verscheurde zij het. „'t Wordt tijd, dat je naar Utrecht gaat". „Ja", antwoordde Gabrielle. Mevrouw Van Adrigem mopperde nog wel eens, maar het voorjaar viel vrij vroeg in en toen kwam de zomer en die was de tweede in successie mooi en warm. 't Was nu wel uit te houden. Enkele malen per week reed Gabrielle en Emil naar Esserdorp, waar de Noordzee in gestadige beweging eb en vloed veroorzaakte. Er was een breed strand. Zo nu en dan was Lucie ook van de partij, want zij hield van de zee. Intussen was Jochem van Adrigem weer eens gemaand. En waarlijk, het gelukte hem in Den Haag een flinke, gemeubileerde woning te huren voor het gehele winterseizoen. 't Was nauwelijks half september of de Fransen, zoals de volksmond in Schouwenburg hen steeds noemde, ver lieten het eiland en vestigden zich in Den Haag. Lucie bleef met haar vader achter. Des vrijdags, was de afspraak, ging Al bert van Adrigem naar de residentie om dinsdagavond weer in Zeestad terug te zijn. Maar in veel gevallen ging hij pas op zaterdag inplaats van vrijdag. Het kon mevrouw Van Adrigem nu niet meer schelen, dat Lucie alleen ach ter bleef op „Hondemastate" Gabrielle was in Utrecht geweest en zó balsturig teruggekomen, tot en met afwijzend, dat zij, 't was ongekend, zelfs haar dochter niet meer durfde commanderen en op dat punt geen invloed meer dorst uit te oefenen. Die student in Utrecht kon, voor haar' part, elke dag een brief aan Lucie schrijven. Hij was een idioot om een charmant meisje als Gabrielle af te wijzen. Nu, dan Lucie maar. Wat zag hij in dat „hoerenkind"? Misschien was het wel beter zó. Dan was zij van Lucie hopenlijk af. Die beïnvloedde Emil ook al te sterk. Die begon zich zelfs met de godsdienst te bemoeien. Moet je toch wel van Lotje getikt zijn. Maar die vent in Utrecht was een sufferd. HOOFDSTUK XXIV November liep ten einde. De hevige wind loeide om „Hondemastate"; de re gen kletterde tegen de ruiten. In één der goed verwarmde vertrekken zaten Lucie en haar vader. Al geruime tijd had zij haar vader aangestaard. Hij zag er zeer moe uit. Sinds maanden, had zij geconstateerd, was hij de oude niet meer. Maar hij sprak nooit over zichzelf. De verhouding tussen vader en moe der was er ook niet beter op geworden. Al lang hadden zij niet meer een ge zamenlijk slaapvertrek. Het door architectenbureau Koole te Middelharnis gemaakte ontwerp voor een nieuw Bankgebouw voor de Coöp. Raiffeisenbank „Middelharnis-Som- melsdijk" heeft de volledige instem ming van Bestuur en leden gekregen. Daarom zal de aanbesteding reeds op 16 maart kunnen plaats vinden. De Bank wordt gebouwd op een perceel, gelegen aan de Langeweg-Hoflaan, te genover het tegenwoordige Bankge bouw. De bouw zal ongeveer een jaar duren. De indeling. Het pand komt met de frontgevel naar de Langeweg gericht. De maJ toont de ingang die men via eejl bereikt. Na de ruime hal zijn vijfj glas besloten loketruimten waatjj een absolute discretie gewaarbotsL De daarachter gelegen kantoorruiijj 140 m^ groot met nog een aparte J te van 32 m*^ voor de machinale! houding. Verder is er een directie!» een bestuurskamer, een archief egi volstrekt „onneembare" kluis. Onjf het gebouw komt een archiefruij. voor de niet meer recente besch(3 Het hoofdmateriaal waarmee worjl bouwd is gewapend beton, de i worden van alluminium. SCHAAKVER. „ZWARTE PION" TE MIDDELHARNIS Uitslagen d.d. 1 maart. Ie afdeling: J. de Jager W. Peeman 1O G. de Jager C. Poortvliet 1—0 2e afdeling: N. V. Bracht H. Koese 0—1 J. Noordijk H. Meijer 0—1 M. V. d. Waal K. Bakelaar 1-0 Rotterdamse Schaakbond: Zwarte Pion 2 Schiebroek 7V2—2V2 zullen de beide brandweren wel tijdig waarschuwen. Dat gaat best zonder Rijks-Inspecteur. Al het eventuele be treuren met krokodillentranen is glad overbodig! 't komt best in orde, als B. en W. maar medewerken tot een goede oplossing, ook voor S'dijk! 2e. Volgens het schrijven van B. en W. kan de raad toch wel in beroep gaan bij H.M. de Koningin. Ik ben ook voor het in beroep gaan, maar misschien is echter een schikking met G.S. moge lijk? Laat men het toch proberen! De goede oplossing van het brandweerpro bleem is ook G.S. veel waard. Er komt nooit rust in S'dijk, als S'dijk zijn beste brandweer niet mag behouden. Nooit! Hierin spreek ik de volle waarheid. 3e. G.S. schrijven ook nog: „dat tot dusver (7 febr.) ter zake geen nader bericht is ingekomen". B. en W. schrijven: „Dit kan noch voor uw raad, noch voor ons college als een verwijt worden opgevat". Mis, mij ne heren! Geen verwijt voor de Raad (accoord). De raad volgt in vol ver trouwen de leiding van B. en W. Maar wel eventueel een verwijt aan B. en W. Zo moet men dat bekijken. De Raad moet o.i. daar dan zelf de conclusies maar uit trekken! Welke? Het eerste woord is nu aan de raad, die de bestuurder is van Middelharnis en niet B. en W.! Burg. Hordijk heeft nog gezegd op 7 sept. j.L: „Ik doe wat de raad zegt". En deze B. en W. dan? 4e. Laat de raad zelf s.v.p. niet zo dwaas zijn om haar eigen raadscom missie op te heffen. Werk voldoende! B. en W. kan daar toch niet het eerste over spreken? Want B. en W. is juist afgeweken van het deskundig advies van de commissie! Wat een dwaasheid om de raadscommissie op te heffen en de dank uit te spreken voor het be langrijke werk, dat er z.g.n. verricht is, terwijl B. en W. juist doelbewust van het rapport zijn afgeweken! Laat de raad daar toch niet aan meedoen: 't Loopt al treurig genoeg in Middelhar nis. De brandweer is een volkszaak! Ik wacht op schrijvers, die mogelijk ook andere punten willen belichten. Doch, men bedenke daarbij goed, dat ook nu nog de persoonlijke veiligheid bij groot brandgevaar in Sommelsdijk nog steeds op het spel staat. Met dank voor de plaatsing. Sommelsdijk. J. A. Jongsma. OUDDORP Zangavond. Vrijdag 8 maart om uur wordt in de Oude School een? avond gehouden door het Manneiii „De Lof stem", met medewerking de koren van Sommelsdijk en Se Tonge. Lezing voor „Akademeia". Opj derdag 7 maart a.s. hoopt de heer Stel te St. Maartensdijk voor de Vi universiteit „Akademeia" een lezinl houden over „Het Maatschappelijk Werk". Aanvang 8.00 uur. Kerkdienst. A.s. woensdag zal de Ger. Gem. alhier biddag voor en visserij worden gehouden, 's mij half 3 en 's avonds 7 uur. In deze i l^^«^^#^^^ sten zal voorgaan ds. J. C. Westst^T van Meliskerke (Z.). NIEUWE TONGE „Koude schotels en hartige haj Donderdag 14 maart, 's avonds acht zal in „Ons Dorpshuis" een dee stratie worde'n gehouden over hel vaardigen van „koude schotels en tige hapjes". Deze avond die voor iedereen toegankelijk is wordt gi niseerd door de werkgroep huishot lijke voorlichting Streekverbeteririi „Grijsoord". OOLTGENSPLAAT Jaarvergadering Chr. Kleuterscl Vrijdag 8 maart a.s. te nam. 7, zal in het schoolgebouw de jaane dering gehouden worden van de Kleuterschoolvereniging. Van het stuur stelt de heer P. Kamp zicli meer herkiesbaar. Voor deze vac. zijn de volgende kandidaten gesteli van Drongelen en J. Donkersloot. S| pauze zal er gelegenheid zijn het\t van de kleuters te bezichtigen. De Si vormde predikant ds. P. Vermaat hierna een referaat houden, met onderwerp: „Kind en Gebed". Bejaardenmiddag. Woensdag 6 m a.s. te 2.30 uur nam. zal in „Elthato' maandelijkse bejaardensamenkomst houden worden. Oliebollen aktie. Voor de restaiiri| van „Elthato" zal de jeugd donderdii maart a.s. met oliebollen langs de komen. Maak de volgende slagzin wi „De jeugd komt aan uw deur, steil niet teleur". Ledenvergadering Geref. Kerk. Vi dag 8 maart a.s. des nam. 7.30 uur in het vergaderlokaal van de Gei Kerk een ledenvergadering gehoi worden. De rekening over 1967 en begroting voor 1968 zullen besproij worden, terwijl ds. Meeder mededel zal doen betreffende de plannen t de restauratie van het kerkgebouw Wegens vertrek van dhr. K. van veren zal verkiezing plaats de vacature ontstaan in de van beheer. DE HAND Het schuur en irstraat 6 te ingvliet, kac 443, groot 88 toestemming van Middelh, kort vrij te ai bezichtigen i t de eigenaar Visser, tel. 55( ioop van eer; luwjaar 1967; flO.OOO; met 10, garanti 1962 Fa. J. V. d Werdijk 1, Tel itad aan 't [koop voor spe VLISSINGEN Bedankt. Ds. J. v. Haaren Amersfoort heeft voor het beroep n' de Geref. Gemeente alhier bedanlit. Zij hield het niet langer uit. Zij stond op, streek hem liefdevol over het reeds grijzend haar. „U is erg moe, paps". Er kwam een antwoord, dat zij in de verste verte niet had verwacht. „Waren we nog maar met z'n drietjes, kind". Hortend kwamen die woorden er uit. Zij spraken een duidelijke taal. Haar vader dacht, met schrijnend heimwee, aan het verleden, dat overigens nog niet eens zover achter hen lag. Lucie antwoordde niet direct. Haar gemoed schoot vol. Maar toen verman de zij zich en zei met schorre stem: „Die tijd komt niet terug, papa. U gelooft het niet, maar dat was Gods wil. Mama heeft het nu veel beter dan hier op aarde". „Ja, 'k weet wel, hoe jullie beiden er over dachten, 't Was niet mijn opvatting En nog niet. Ik geloof er niet aan, af gelopen. Je hebt geen beste tijd achtei* de rug, wel, Lucie?" veranderde hij op eens van onderwerp. „Jouw nieuwe moeder had hier nooit in huis moeten komen. Ik heb je, toen ik er meer en meer over nadacht, de laatste maanden, neen, nog al langer, bewonderd, dat je het bij haar uithield". „'t Was niet gemakkelijk, papa. U weet, dat ik van huis wilde, maar u weigerde. Op de duur ging het wel. Ik heb Emil les te geven en ik heb mijn eigen lessen. En wat uitgaan betreft. hebben commi^ ALARM GEI AKT OVER ZIT! 2e royale geld u uw geld en !e papieren op en waarin ingeldvak aan niemand van B- Zodra ien dkist op wil ït hij oorverdt ^en en maakt 3r direct op iets fout gaat. heeft moeder geen last van mij. Ik' liever thuis. En nu zou ik beslist ni meer weg willen. U hebt mij nodig'' „Je bent een lief kind. Maar ikS er soirde uitvc loof niet, dat je moeder zich aan - gelegen laat liggen". „Zij bemoeit zich niet met mij. P'I kunt déze ala Ze laat me links liggen. Dat is niet p in bekijken in tig, want ik heb haar nooit een sl« breed in de weg gelegd, maar 't is^ vind ik, het beste". „Ja, 't is verschrikkelijk. Maar Wildpad 118 M je, Lucie, met mij is het net zo. We» ven naast elkaar. Dat is ook verre* het beste". „Uw tweede huwelijk is mislukt, pai* „Voor de volle honderd procent, lii" Zij is een vamp. Maar ik heb het'' mijzelf te wijten. Zij deed toen in Ms tone heel lief. En ik, ik was een e? Inlichtingen heb ik toen niet eens» gewonnen. Dat ik zo onnozel ben weest! Zij heeft mij ontzettend voor? logen..." „Ik weet het, papa". „Hoe kan jij dat weten?" vroeg verbaasd. .,Ik wist het de dag nadat zij Boekhaui kwam al. Van Emil. 'k Heb er niet n) iistand wilde gevraagd. Hij vertelde. Eerst wil* het niet geloven, maar hij leek mij j* eerlijk en dat is dan ook wel geble» Mevrouw Dumourez was niet beW' deld, hé?" (Wordt vervols BR Achter het nei «t grote plann adenstandsver at Wegen bewi 'Wen op een 'te mogelijkhe «nte Bruinissi 'g zal willen voor een bloi koopgraag '■^mgenpark vï aan 16 wor «en viste echtf -■"■Woningen gir ^a. dat eer hel '6 woningen "irlijke molen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2