in Rumpt bracht vracht in Perzië! ranHSFFEISENBANK Uienzaad steigerhout De ledenvergadering Brand verwoest rijwielzaak in Dirksland Bidstond voor het gewas Bankstel ilk Hl Fjkkeese Gemeenschap richt zich tot Kamerleden Ooltgensplaat Coöp. Raiffeisenbank „Ooltgensplaat'' jaargang Dinsdag 27 februari 1968 No. 3665 CHR. STREBKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Misschien spaart u allang, op één van de manieren die u l<ent. De Raiffeisenbank kent vele spaarvormen, waaronder die ene manier die u het meeste voordeel biedt. Ruim twee miljoen spaarders, spaarden samen ruim zes miljard gulden bij de Raiffeisenbank. Maar wij bieden meer dan sparen-naar-maat. Wij kunnen u laten verdienen op uw salaris door middel van girale salaris-uitbetaling en privé-rekening. En... de Raiffeisenbank is graag uw adviseur voor alle financiële aangelegenheden. Uw belang staat daarbij altijd voorop. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN OUD GEREF. GEMEENTE A.A.v.d.Wekke Kerkbijbels Zakbijbels Taf elbij bel»» ummm ALGEMEhlE LEDENVERGADERING !J5INS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS edactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk el. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Lmen met een van zy'n chauffeurs, A. Koningswoud heeft de expedi- A, J. van Rumpt uit Stad aan 't fcjgvUet een twintig-tons vracht ierapparaten en -mesjes in Teheran Lcht. Zaterdag kregen z\j en de 265 I's van de machtige Volvo combina- léindelijk rust na 11658 avontuurlijke Imeters over goede en slechte wegen Boor metershoge sneeuw! 29 januari vertrokken ze vanuit Kterdam richting Perzië met een L tandem-asser met aanhanger die Itransport op een lengte van 18 me- 1 bracht. Tot aan het veer over de borus, waarmee men Europa ver- j hadden ze niet te klagen of het Ist zijn over het veertarief dat 54,- Toeg voor een oversteek van 20 mi- L. Eenmaal in Turkije raakten ze al jL vast in manshoge sneeuvirhopen lar de winterbanden, de nieuw ge- hfe sneeuwkettingen en de bougilift [armee de achterste wielen van het Idemstel wórden opgetrokken waar- pr het totale gewicht op de aangedre- as rust, brachten redding en even fer vertelt het stipt bijgehouden dag- |k trots dat „enkel van Rumpt nog nu zonder sneeuwkettingen maar |t Hofka Winterbanden, tot grote ver- ndering van de overige chauffeurs!" bnderweg hadden ze ook prettiger laringen dan het vermoeiende geploe- 1 in sneeuw en ijs. Met plezier denken (terug aan de ontmoeting met een ps die vier jaar lang in Rotterdam 1 gewerkt en nu echt eens wat terug |de doen. Set reisverslag van dhr. van Rumpt ^telt over in sneeuw en ijs gekantelde nsporten en van hele colonnes die al dagen lang stonden ingesneeuwd; chauffeurs werden met helicopters van eten voorzien. Van Rumpt reed 'pr... doch één keer vormde Van npt zelf een obstakel, tengevolge arvan een aantal bussen niet konden passeren. Geen nood! Een tachtigtal be snorde Turken hielpen een handje en het gerij kon tenslotte verder. De vorst was in de bergen soms zo fel dat de dieselolie waardoor al verdun ner was gemengd niet meer voldoen de vloeibaar was (bij anderen bevroor ze!) waarna er onder de tank moest worden gestookt! Veeal werd 's nachts doorgereden ook in Bulgarije ondanks de waarschuwing voor 's nachts opererende bandieten. De twee hadden onderweg ook nog een verjaardag te vieren. Aren werd op 10 februari 33 jaar en, liggend in het Volvo-hotel (de slaapcabine) werd hem die dag door zijn baas een kop thee en een cigaret gepresenteerd. Op 14 febr. werd de vracht in Tehe ran gelost en een dag later werd de re tourvracht ingeladen. Prachtige erva ringen zijn ze ryker geworden maar dhr. V. Rumpt moet zich beslist nog een keer bedenken voor zo'n reis nog eens in de winter gemaakt mag worden. Dynamisch als hij is heeft hij overi gens alweer een gooi gedaan naar een vracht naar Koeweit!! MIDDELHARNIS Kerkdienst. Heden dinsdag 27 febru ari des avonds 7.30 uur, hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. J. van Vliet van Aagtekerke. Zondag a.s. 10 en 6 uur ds. J. van Haaren van Amersfoort, (Bed. H. Doop). Jeugdavond voor Chr. Geref. Jeugd verenigingen. Woensdag 28 februari a.s. des avonds half acht, zal ds. Roos van Elburg voorgaan voor de Chr. Geref. Jeugdverenigingen in de kerk aan de Hoflaan. Buitengew. Wgkgemeente. Op vrij dag 1 maart a.s. wordt 's avonds om 8 uur in de Kerk v. d. Buitengew. Wijk- gemeente i.w. Juliana v. Stolberglaan, Middelhamis, het gebedsuur v. d. Vrouwen Wereld Gebedsdag gehouden. Toegankelijk voor alle vrouwen, onver schillig van welke kerlt of helemaal niet tot een kerk behorend! De organisatie van deze bijeenkomst hoopt vele vrouwen te mogen verwach ten om zich met elkaar in gebed te verenigen. HERKINGEN Onze plaatsgenoot dhr. N. Groen slaagde te Utrecht voor de Akte Gods dienstonderwijs (Catecheet). In de j.l. gehouden jaarvergadering van de Ger. Gemeente zijn als ouder lingen herkozen de heren J. W. de Geus Mz en C.-Kieviet, voor diaken de heren M. de Geus en Chr. Huizer Hz. Vrijdag 1 maart a.s. des avonds om half acht zal in het Herv. Ver. gebouw de manslidmaten der Herv. Kerk ver gaderen, ter verkiezing van een nota bel wegens periodiek aftreden van de heer J. L, Coenradie (herkiesbaar) te vens zal de rekening der kerkvoogdij worden besproken. STELLEND AM Ouderavond. Vrijdag 1 maart a.s. zal door de Ned. Herv. School ouderavond worden gehouden, aanvang half acht in het Haegse Huus. Naast het gebruike lijke programma zal een vertegenwoor diger van „Effatha" vertellen over het werk in deze inrichting. OUDE TONGE Gevonden en verloren voorwerpen over het tijdvak 1 januari tot en met 24 februari. Gevonden: Zilverkleurig armbandje met opschrift „Ria"; Goudkleurig arm bandje met opschrift „Hanny"; BrU, donker montuur; Groen kinderwantje; Blauw gebreid kinderwantje (rechter); Paar gymschoenen blauw, maat 34; Schooletui; Kinderfiets; Twee grijze kinderwanten; Nylon want (links); Bruin kinderwantje. Verloren: Bromfietsplaatje; Wieldop; Groene nylon want; Grijze muts; Zwart witte herenfiets sportmodel, merk Ga zelle; Twee bankbiljetten van honderd en twee van f 25,en rijbewijs; Goud kleurig herenpolshorloge met zwart le deren bandje; Klein goud armbandhor loge; Blauw witte muts; Damesfiets merk Juncker; Bruine en groene hand schoen; Rode nylon want links. Beursberichten van vrijdag j.l. Gerst 2628; haver 2728; erwten (schok kers) 4648; erwten (kl. gr.) 4041; kapucijners 3234; bruine bonen 50 52; maanzaad 120123; karweizaad 110 112. Handel matig. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkelqke huwelflksbevestiging. A.s. donderdag 29 februari zal in de Ned. Herv. Kerk door Ds. H. Jongebreur om 2.45 uur het huwelijk van het bruids paar P. Stahl en J. van Gurp kerkelijk worden bevestigd. OOLTGENSPLAAT Woning verkocht. De woning Julia- nastraat 2 van wijlen dhr. D. van Kem pen is door de erfgenamen onderhands verkocht aan dhr. I. van der Welle J.Jz. Kerkdienst. Donderdag 29 febr. a.s. zal er in het kerkgebouw van de Oud Geref. Gemeente Bidstond voor het Ge was gehouden worden. In de diensten die te 2.30 en 7 uut" nam. aanvangen zal voorgaan ds. L. Gebraad van St. Phi- lipsland. Zie verder de advertentie in dit nummer. Vrachtwagen met vee uit de bocht. Maandagmorgen omstreeks 5 uur reed een vrachtwagen met enkele stuks hoomvee vanuit Ooltgensplaat naar de Galathesedijk om daar bij te laden. Bij de splitsing Oudedijk-Galathesedijk liep de wagen uit de bocht en door de druk ging de bovenbouw aan het schui ven. Enkele dieren werden hierbij e--- wond. De vrachtwagen, eigendom van de Firma Mijnders uit Melissant was op weg naar de veemarkt te Rotterdam. CoöP. TUINBOUWVEILING DEK Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Uienveiling van dinsdag 27 febr. 1968 Klasse II: Grove 11,49, Middel 10,30. Aanvoer 12.000 kg. OOLTGENSPLAAT Waarderende woorden, geschenken en bloemen voor het echtpaar A. Neels-v. d. Velde Het echtpaar A. Neels-van der Velde heeft met zijn kinderen, behuwd- en kleinkinderen, ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijksfeest j.l. vrijdag grote belangstelling ondervonden. Naast de familie kwamen velen uit het dorp en daarbuiten hun gelukwensen aanbieden. Onder hen bevonden zich ook burge meester en mevrouw Van der Harst en vertegenwoordigers van kerkelijke en burgelij ke instellingen. Na een receptie in het Verenigingsge bouw „'t Centrum" had er 's avonds in de grote zaal een bijeenkomst plaats, waarin veel waarderende woorden zijn gesproken. De hervormde predikant ds. P. Vermaat deed dit namens de man- nenvereniging, waarvan dhr. Neels van af de oprichting in 1935 lid is en na mens de kerkeraad. Hij bood het echt paar twee mooie boekwerken aan. Dhr. C. van Rossum sprak namens de kerk voogdij en de notabelen (dhr. Neels is president kerkvoogd) en deed zijn woor den vergezeld gaan van een prachtige staande schemerlamp. Namens de Anti Rev. Kiesvereniging feliciteerde dhr. P. van-Es. Hij bood enkele huishoudelijke artikelen aan. Ook sprak dhr. Van Es namens de Landbouwvereniging. Als vriend sprak mevr. Voogd-Vermaas, mede namens haar man de familie toe. Dhr. Neels dankte iedere spreker afzonderlijk, me de ook voor de prachtige geschenken. Veel bloemen en andere cadeaus vulden de zaal van „'t Centrum", waar het ge zellig toeven was. Onder de vele schrif telijke en telefonische felicitaties was er ook een van H.K.H. Prinses Margriet Destijds bij het 25-jarige huwelijks feest in 1943 werd 's avonds in de wo ning van de familie Neels de geboorte van de prinses in Ottawa herdacht. Men zong het Wilhelmus en buurman C. J. Oostdijk had een toepasselijk gedicht gemaakt. Dit gedicht heeft dhr. Neels nu naar de Prinses gezonden met een toelichting wat er 25 jaar geleden op Voorstraat 34 te Ooltgensplaat gebeurd is. H.K.H, heeft dit zeer op prijs gesteld en in een uitgebreid schrijven bracht zij haar dank en een hartelijke felicitatie voor dit gouden huwelijksfeest over. van de COÖP. DORPSLANDBOÜW- VERENIGING te Nieuwe Tonge wordt niet gehouden op donder dag 7 maar op VRIJDAG 8 MAART op dezelfde tijd. In een schrijven d.d. 21 febr. 1968 heeft de Stichting „De Flakkeese Ge meenschap" zich tot de leden van de Tweede Kamer gericht m.b.t. het door de kamer te behandelen wetsontwerp wederinvoering van de vervroegde af schrijving op bedrijfsmiddelen. Het schrijven heeft de volgende inhoud: Hoogedelgestrenge Dames en Heren, Naar aanleiding van het binnenkort in behandeling komend wetsontwerp, houdende wederinvoering van de moge lijkheid tot vervroegde afschrijving op bedrijfsmiddelen i.e. investeringen bui ten de zogenaamde Randstad Holland, veroorlooft de Stichting: Stichting De Flakkeese Gemeenschap, gevestigd te MiddeUiarnis, zich tot U te wenden met het navolgende: Met het wederinvoeren van de ver vroegde afschrijving op bedrijfsmidde- Vrijdag heeft Dirksland weer een fikse brand beleefd. De rijwiel-herstel- plaats van de heer P. Lugthart aan het Schelpenpad werd geheel door het vuur verwoest. Dhr. Lugthart ontdekte de brand toen hij 's morgens na een koffie pauze weer in de zaak kwam. Het ge lukte hem nog wat gasflessen en een nieuwe brommer te redden maar de vlammen werden al gauw te machtig. De brandweerkorpsen van Melissant en Dirksland gingen gezamenlijk in het offensief; vooral waakten zij ook over Brandweerlieden brengen vaten olie in veiligheid het naastgelegen depot van de Dijkring Flakkee waarin 25000 jute zakken lagen opgeslagen. De rijwiel-herstelplaats brandde ge heel uit; nieuwe brommers en fietsen én een grote partij banden gingen daar bij verloren. Het pand dat gevaar voor instorten vertoonde werd tegen de grond getrokken. De Raiff eisenbank is goed voor unv geld. Uw spaargeld bijif oorbeeld. len wordt beoogd de investeringen te stimuleren; de Stichting vermag zich geen oordeel te vormen over de al dan niet noodzakelijkheid deze maatregel niet toepasselijk te verklaren voor de provincies Zuid-Holland, Utrecht en Noord-Holland gedeeltelijk. Wel meent de Stichting een oordeel te kunnen ge ven over de mate van urgentie de in vesteringen te stimuleren op Goeree- Overflaldkee. De situatie op Goeree-Overflakkee is geheel vergelijkbaar met de Zeeuwse eilanden, zowel wat structuur als werk gelegenheid betreft. Het werkeloos- heidspercentage onder de beroepsbevol king op Goeree-Overflakkee is hoog; bovendien pendelen van Goeree-Over flakkee dagelijks omstreeks 1500 men sen naar Rotterdam en omgeving voor werk dat op het eiland niet voorhanden is. Zowel voor Landbouw, Middenstand, Visserij, bevordering van het toerisme, als voor de klein-industrie zijn inves teringen op Goeree en Overflakl<;ee noodzakelijk teneinde de modernisering die noodzaikelijk is voor het behoud van de concurrentie-capaciteit, door te kun nen voeren. Aangezien de arbeidsmarkt op Goeree -Overflakkee geen beletsel kan vormen tegen meer werkgelegenheid ontstaan door de bovengeschetste wederinvoe ring van vervroegde afschrijving op in vesteringen, verzoekt de Stichting De Flakkeese Gemeenschap U de belangen van Goeree-Overflakkee zodanig te wil len bevorderen dat geen verschil in be handeling ontstaat ten opzichte van de eilanden van Zeeland, en te willen be vorderen dat de vervroegde afschrijving ook voor Goeree-Overflakkee wordt mogelijk gemaakt. Donderdag 29 febr. a.s. zal D.V. in het kerkgebouw. Molendijk 25 a gehouden worden. De dien sten vangen aan nam. 2.30 en 7 uur. Voorganger is Ds. L. GEBRAAD van St. Phi- llpsland. Origineel Wybo, Produrijn, Bola, Grootbol, Dura. Uit voorraad leverbaar. Flakkees Land- en Tuinbouwhuis Julianalaan 1 - Dirksland Tel. (01877) 511 te koop een zo goed als nieuw licht eiken bankstel met bijhorende kloosterta- fel. Ook afzonderlijk te koop. JN. TIELE9IAN Margrietlaan 4 - Tel. 291 Melissant TE KOOP: Gebruikt w.o. palen tot 13 m lang. Beuzenberg - Dreischor Tel. (01112) 228 BOEKHANDEL DE WAAL Zandpad 118 Middelhamis Oproep tot bijwoning van de op donderdag 14 maart 1968 's avonds 7.00 uur in Hotel Hobbel. Behandeld zullen worden de rekening, de balans en de verlies- en winstrekening 1967. Tevens zullen verkiezingen worden gehouden waarvan de voordrachten ten kantore der bank ter inzage liggen. Het Bestuur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1