Comm. der Koningin deelgenoot van Middelharnis' zorgen !t probleem der radicalen Plaatselijk nieuws Praatbijeenkomst Inieressani en misschien ook vruchtdragend werkbezoek Dinsdag 23 januari 1968 No. 3655 %lk pglNS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MI1>DEI^HABNIS ledactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommelsdUk CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 1 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. •eL (01870) 26 2», na 6 uur 's avond» TéL 2028 Giro 167980 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ooruM'<5 >beH januari i I ^sarganu ^■if rschillen. genoten, ijnste van vraag, K 250 g 1.61 oon is de bewaar- Is van het iroma daarom zelf offie, direct het zetten. D TOT he strande ijze kenbaij ddsen: 2 let karakter van de confessionele Ijjen, dat n.l. de scheidslijnen met jere 'politieke groeperingen van re- Eize c.q. kerkelijke aard zijn, brengt fematisch met zich mee, dat de socia- Icheiding er dwars doorheen lopen. fis dus niet te verwonderen, dat zich Beze partijen allerlei nuances voor- wat betreft de opvattingen inzake Isociale, economische en financiële Kiek. Dit maakt het bijeenhouden 1,3e partij niet gemakkelijk. Het ver- S^^Byan de stuurmanskunst der partij- jfractieleiders een grote mate van Ëiglieid en een bijzondere gave tot I bedenken en realiseren van com- nissen. [et name in de K.V.P. heeft men met probleem der radicalen te maken. Romme, de vroegere fractieleider, een meester in de strategie om lts en links bijeen te houden en drs. elzer heeft het in die kunst ook gebracht. Bij de laatste was er ech- lin oktober 1966 een duidelijke grens zijn toegeeflijkheid, toen hij door fractie het radicale kabinet-Cals- iaers liet wegstemmen. Dat hebben 'in in de K.V.P., met name de vak sleiders en de Volkskrantredacteu- iiem nooit vergeven. Het optreden de huidige radicalen zoals Bogaers, Doorn, Aarden e.a. hangt nauw sa- met de gebeurtenissen in de nacht Sciimelzer. We moeten in hun actie poging zien om zich van de macht de partij meester te maken. ie sterk de radicale groep in de iP, is, valt moeilijk te zeggen. Ten ;e is het onduidelijk, wie men er in toe rekenen moet. Wanneer kan iemand met vooruitstrevende beelden radicaal gaan noemen? Er 'gens een zone tussen rechts en links ie in de éne partij breder is dan [e andere. Er is echter wel een reeks ;en op te stellen, die aangeven, wan- neiï iemand, die ze voor zijn rekening n^nt, beslist radicaal moet worden lemd. We hopen dit in een apart ;el nog wel eens te doen. Wanneer en schatting willen maken van de loudingen, dan moet men er maar slag naar slaan. Bovendien liggen verhoudingen bij de kiezers, bij de ijleden en bij de Kamerfractie on- ijfeld ook nog verschillend. Het lal radicalen onder degenen die op V.P. stemmen, is ongetwijfeld pro- eel groter dan onder de partijleden tenslotte zijn de leden normatief, zij bepalen althans op papier 'e koers. In de Kamerfractie zijn er van de 42 leden slechts 7 die uitgespro- links zijn, doch er zijn er stellig wel meer. Prof. Duynstee, zelf r.k., [t het percentage leden, dat radicaal de partij op een kleine 20, zodat groep sterk in de minderheid zou Dirkslaiig 330 ien dit zo ongeveer juist is, moeten :ot de conclusie komen, dat deze die Bogaers als leider heeft, toch et een verregaande brutaliteit op- treedt. Prof. Duynstee is van mening, »S2: da^ij een overrompelingstactiek volgt isburea^B^'^"'®^'^* op de radicale groepen iM^niw M^» kiezers van de K.V.P., omdat (MiüiV) i-nzewpf-t onder de leden niet voldoende "*SMha' te hebben. Al maken ze in de --------------^partij 'echts een minderheid uit, toch -weten 'Ie radicale heren, dat ze over )emwerk n|^machtig wapen beschikken, waar- F I Y> pj^H intimidatie van leiding en partij LV.'R'P^kkelijk is n.l. het dreigen met een iboer rafflcale breuk in de partij. De leiding jVaa.dc K.V.P. is voor niets zo bang als ^leen splitsing en ze heeft er altijd ■■Ivoor over gehad om deze te voor- ■"TOIen. Daarom was heel Nederland er ?o ver--onderd over dat Schmelzer en rse in oktober 1966 het kabinet naar huis stuurden en dat dit mo- was doordat vrijwel de gehele e daaraan meedeed. Deze beide 'S moeten toen wel van mening leweest, dat de regering-Cals naar 'nancieel-economische debacle Ie. Ze wisten beslist wel, dat het «'««emmen van Cals c.s. in de K.V.P. 'ote beroering zou leiden, maar ze !n dit nochtans doorgezet en daar- «dervindt de partij nu nog de ge- Dat kabinet-Cals was, zo zou unnen zeggen, een regeringsteam ■dicalen, dat ons land linea recta ieel in een ernstige crisis zou gestort, omdat alle radicalen, of rood of rose, rooms of anti zijn, ■meen hebben, dat ze niet vragen iel geld er beschikbaar is voor hun igens op sociaal en ander gebied, hun colectieve voorzieningen pri- stellen en de financiering ervan "air. Daarom was het een zegen, ie regering-Cals al na een jaar 'een. kunnen gerust aannemen, dat Bo de grote motor is achter de „op- der radicalen in de K.V.P. Hij de val van het kabinet-Cals, hij minister van Volkshuisves- as en dus mee viel, nimmer kun- erkroppen, zodat men in zijn actie ■""jfeld rancuneuze elementen mag Wij zijn het met prof. Duynstee dat de aard van het geschil in de niet primair te zoeken is in ver van mening over programpunten dat er wel), maar over de val van abinet-Cals en over herstel van enwerking met de P.v.d.A. in de g- En hier komen we tot de kern |e zaak: de radicalen hebben een 'lële voorkeur voor samenwer- et de socialisten en een afkeer uri 1 cunÊil^Éi^ rnet liberalen. Aan deze keuze HtLLtvut^H'»* men onmiddelUük al vi^at zich •B«nx jgj lap v«n 'f: radicaal noemt, ook bij de andere par tijen. Ook in de A.R.P. kan men dit sjibbolet (zie Richteren 12 i-6) toe passen. Van het verloop van de strijd in de K.V.P. om de macht zal voor de toe komst van ons land veel afhangen. Lukt het uiteindelijk de partijeenheid te bewaren, dan ligt het voor de hand, dat er concessies zijn gedaan aan de radicalen, waardoor de partij een ruk naar links maakt en de kans op een coalitie met de P.v.d.A. aangenomen dat deze ervoor voelt weer toeneemt. Komen de groepen niet tot overeen stemming en komt er een scheuring, dan zal daardoor de K.V.P.-fractie zo danig verzwakt worden, dat de sterkte van de huidige coalitie in de Tweede Kamer wellicht niet meer voldoende is voor een bewind als van het kabinet- De Jong. Thans heeft zij 42 15 12 17 is 86 zetels in de Kamer (resp. van de K.V.P., de A.R.P., de C.H.U. en de V.V.D.). De meerderheid is 76, dus het overvncht is niet groot. Zou er dus een dissidente rooms-radicale partij ontstaan, dan zou deze slechts een klein aantal zetels hoeven te behalen laten we zeggen zes, omdat er toch altijd een marge moet zijn i.v.m. ziekte etc. om het kabinet te doen struikelen. Een zware politieke crisis ligt dan in het verschiet, omdat de vierpartijencoalitie, waarop de kabinetten - De Quay, Ma- rijnen en De Jong steunden, geen meer derheid heeft. Anderzijds zou een coa litie van de P.v.d.A., D'66 en b.v. een 10 Kamerleden tellende partij van radica le katholieken niet verder komen dan 37 7 10 is 54. De rest van de partijen, de B.P., de C.P.N., de P.S.P., de S.G.P. en het G.P.V. laten zich niet in delen in één of andere combinatie, zo dat er 20 Kamerzetels buitenspel staan! Het lijkt er dus veel op, dat Nederland dan parlementair niet meer regeerbaar is. Het optreden der radicalen kan dus vérstrekkende consequenties hebben. Het kabinet - De Jong staat parle mentair sterk, maar partijpolitieke ge beurtenissen kunnen zijn leven onge twijfeld ernstig bedreigen. DIRKSLAND Gezamenlijke jaarvergadering. De gezamenlijke verenigingen der Ger. Ge meente alhier, de K.V., de M.V., de JV., de Zendingskrans en de Zangver eniging, hebben op 18 januari j.l. hun gezamenlijke jaarvergadering gehouden in het kerkgebouw. Daar ds. P. Blok ziek was, berustte de leiding bij ouder ling G. van 't Geloof. Het werd een mooie avond, afgewisseld met inleidin gen, declamatie en zang. De gehouden collecte bracht f 283,96 op. HERKINGEN De extra collecte voor de kerk heeft in de Ger. Gemeente opgebracht f 140,36. Bij de fam. v. d. V. alhier ontstond een begin van kolendamp, hoewel de bewoners zich niet fit gevoelden be hoefde geen doktershulp te worden in geroepen. Bij de Herv. Gemeente is een gift ingekomen van f 100,bestemd voor de dankstondcollecte. OUDE TONGE Beursbericfiten vn vrijdag j.l.: Gerst 28—30; haver 26—28; erwten (schok kers) 4144; erwten (kl. gr.) 4042; kapucijners 3233; maanzaad 110120; karweizaad 120122. Handel matig. OOLTGENSPLAAT Btis in de sloot Zondagmiddag geraakte een bus van de R.T.M, aan het eind van de Lange- weg in de sloot De passagiers liepen geen letsel op. De bus van 13.23 uur was op weg naar Ooltgensplaat met 4 passagiers. Vanuit Ooltgensplaat reed de heer Joh. den Braber Dzn. Bij de wegversmalling moesten bus en auto elkaar passeren, waarbij door de zwa re mist de chauffeurs elkaar vermoe delijk te laat opmerkten. De weg is daar ongeveer 4.30 meter breed; de bus is 2V2 en de luxe wagen IV2 m. breed. Passeren is daar toch al moeUijk en zondag was dit zeker het geval. De bus week te ver uit en kwam in de sloot terecht. De passagiers konden het voertuig zonder moeite verlaten. Later op de dag is met een kraanwa- gen de bus op het droge gebracht. De politie regelde het verkeer. Een andere bus werd ingezet waardoor het ver voer geen hinder van het ongeval on dervond. Vergadering Diepvriesvereniging. Heden dinsdagavond te 7.30 uur zal in Café „Tramstation"' de algemene le denvergadering gehouden worden van de Coöp. Diepvriesvereniging „Oolt gensplaat". Uitbreiding kerkeraad. In de Geref. Gemeente is de kerkeraad met één lid uitgebreid. Uit het dubbeltal A de Bon te Wz. en G. J. van Kempen is eerst genoemde gekozen. V.D.I. 75 jaar. De Muziekvereniging U.D.I. bestaat een dezer dagen 75 jaar. In verband hiermede zal het corps con certeren in het ver. gebouw „'t Cen trum" op vrijdag 26 jan. a.s. des nam. 8 uur (zaal open 7.30 uur). De leiding berust bij de dirigent de heer R. van Putten Pzn. Donateurs en leden zijn voor deze samenkomst uitgenodigd. CoöP. TUINBOUWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Aarduppelveiling van dinsdag 23 jan. Klasse I: Grove 15,70; Middel 14,51; Drielingen 16,03. Aanvoer 10 ton. Bij de foto's: „toeéén gouden eitje maar Dhr. J. Doornbos ver telt mevr. Klaassesz over de verpleging van komkommerplanten op het voorbeeldbedrijf. De commissaris der Koningin in onze provincie, Mr. Klaassesz, is gisteren, tij dens het werkbezoek dat hij ,aan de ge meente Middelharnis bracht geruime tijd met de raad in besloten zitting ge weest n.a.v. de vervidling van de va cante burgemeestersplaats door het vertrek van burg. P. W. Hordijk naar Naaldwijk. Spqtig dat enkele raadsle den deze vergadering niet kouden bij wonen, dhr. Arensman (a.r.) wordt in het ziekenhuis verpleegd en de heren Koppelaar en Grinwis, beiden S.G.F, konden door familieomstandigheden niet aanwezig zijn. Na aankomst in Middelharnis werd de Commissaris in de gehouden raadsvergadering al direct met de neus op de talrijke problemen gedrukt waarmede liet gemeentebestuur van Middelharnis te kampen heeft. Na dat de Commissaris 's morgens was ge toond wat Middelharnis niet kan werd hem 's middags getoond wat Middel harnis wel vermag. De voorzitter van de watersportvereniging „Flacquee", dhr. G. Wynhoff die de Commissaris in het gezellige clubhuis op het Vingerling op bezoek kreeg vond het allemaal te snel gaan„U mot nog es gauw ankom- me"nodigde hij hem vriendeiyk uit. In een welkomstwoord, 's morgens aan het begin van de raadsvergadering verklaarde burgemeester Hordijk dat het gemeentebestuur er bijzonder mee ingenomen was dat de Commissaris in het huidige stadium, ruim twee jaar na de gemeentelijke herindeling een bezoek aan de gemeente brengt. Al kon de bur gemeester gewagen van een prettig ver loop in de voorbije twee jaar, toch ver heelde hij niet dat de eenheid Middel harnis nog niet helemaal een bestuur lijke eenheid is, er zijn nog enkele groeistuipjes zichtbaar. Burgemeester Hordijk vond het spij tig te moeten constateren dat het de gemeente aan de nodige middelen ont breekt dat te bereiken wat in de Wet op de gem. herindeling voor ogen werd gesteld. „Dat werkt deprimerend en nu we al sinds 1962 met een niet goedge keurde begroting werken heeft dat ge leid tot een bevoogding, dat geeft wel eens het gevoel dat onze rechtsgelijk heid t.a.v. andere gemeenten in het ge drang komt" bekende de burgemeester. „De achterstand in het verzorgings- peil groeit, daarom vinden we de in de wet op de gem. herindeling gedane toe komstperspectieven wat onwezenlijk aandoen" verklaarde de voorz. „Wij moeten oppassen dat wij niet een min of meer gefrusteerd gevoel krijgen t.a.v. onze besluitvorming, de meerdere be stuurskracht waarover in de wet op de gem. herindeling wordt gesproken heeft voor ons dn ook een merkwaardige klank" betoogde de voorz. Hij hoopte dat het bezoek van de Commissaris aan een verwijding van de perspectieven voor Middelharnis zal kunnen bijdragen. Werkgelegenheid. Het was dhr. Opstelten (a.r.) die voor de Commissaris het pendelprobleem en de grote werkloosheid op ons eiland ontvouwde. Dhr. Opstelten nam stel ling tegen de neiging het pendelvraag stuk meer als forencisme te gaan zien, hij wees daarbij op de dreiging dat bij een teruggang in de bedrijven waar on ze pendelaars werkzaam zijn, zij het eerste ontslagen zullen worden. De oor zaak van het uitblijven van industrie- vestiging weet spr. o.m. aan het ont breken op ons eiland van stimulerende faciliteiten waarbij hij erop wees dat Schouwen-Duiveland, een eiland iden tiek aan Flakkee deze voordelen wel geniet. „Als de provinciegrens eens ver legd werd dan konden wij ons ook eens in die weldaden koesteren" dacht dhr. Opstelten. Ook de dijkringlasten en de tolheffing vond hij bezwarende factoren voor industrievestiging. Sprekend over een verbetering van het woonklimaat achtte dhr. Opstelten een verruiming van de recreatie, sport, een vergaderac- comodatie dringend gewenst. Van groot belang achtte dhr. Opstelten ook dat Flakkee als ontwikkelingsgebied zou worden aangemerkt. „Er moet o.m. door het verbeteren van de werkgelegenheid en de sociale infrastructuur een leef baar klimaat zijn; de raad is bereid zich daarvoor ten volle in te zetten maar wij zouden mogen verwachten dat we kunnen meeprofiteren van de voor delen die de Noordelijke provincies ook genieten" stelde dhr. Opstelten. Hij hoopte dat de Provinciale Overheid het verlenen van de status ontwikkelings gebied aan Flakkee zal willen bevor deren. Waterlozing. De heer Mijs (v.v.d.) besprak de mo gelijkheid van waterlozing van de pol ders, die nu op de havens van Som- melsdijk en Middelharnis lozen, via een gemaal bij Battenoord. Aan het opstel len van het plan wordt momenteel ge werkt en uit een voorlopige berekening door de Heidemy blijkt deze mogelijk heid financieel aantrekkelijk te zijn. Omdat het allemaal eerder gezegd dan gedaan is voegde dhr. Mijs eraan toe dat bij het vinden van de juiste op lossing de medewerking van de Provin ciale overheid zeer van node zal zijn. Wanneer de geopperde mogelijkheid zou worden gerealiseerd zouden drie gema len die nu functioneren overbodig wor den. Dhr. Mijs deelde tevens mee dat door de Dijkring aan de Heidemy op dracht is gegeven tot het maken van een ontwerp-recreatieplan. Hij vond dat Rijkswaterstaat de toekomstige recrea tiebehoeften wat „aan de buitenkant ziet". Spr. verwachtte echter een ge weldige toename, nu het Dafje al een statussymbool is geworden hangt daar al gauw een caravan achter en ligt er een bootje op het dak. Om dat alles op te vangen dienen de nodige voorberei dende maatregelen te worden genomen waarbij hij eveneens aandacht vroeg voor het wegennet en het maken van uitvalswegen naar de oevers van de recreatiewaters. Woningbouw. Dhr. Kievit (p.v.d.a.) die het onder werp „woningbouw" aansneed was te recht pessimistisch over de gang van zaken. Hij berekende dat er om over zeven jaar uit de woningnood te zijn er jaarlijks 150 woningen zouden moe ten worden gebouwd. Uit de huidige toevsnjzing gaat zo verklaarde dhr. Kievit een niet onbelangrijk deel naar de onderwijs- en de dienstenver lenende sector, bovendien wordt de be hoefte nog vergroot door sanering. Spr. betreurde het dat de voorgenomen bouwstroom niet kon worden gereali seerd. Hij geloofde dat een door de Commissaris tijdens een vorig bezoek aan het eiland gedane uitspraak daar aan niet helemaal onschuldig is. De commissaris drong toen aan op een meer gevarieerde bouw en dhr. Kievit dacht dat de aannemerswereld deze uit spraak gretig heeft gehanteerd om het plan te bombarderen. Dhr. Kievit haal de aan dat in de tweede nota op de ruimtelijke ordening de verwachting wordt uitgesproken dat Middelharnis in het jaar 2000 dertig tot vijfenzestigdui zend zielen zal tellen. „Wij houden het maar op 45000, een toename van 1000 zielen per jaar maar de huidige wo ningtoewijzing is voor de huidige eigen bevolking lang niet voldoende" klaagde dhr. Kievit. De commissaris. „Ik ben het er roerend mee eens" ant woordde de Commissaris op het betoog van dhr. Kievit. Hij zei overigens zijn stelling dat er in de bouw meer fantasie zou moeten worden toegepast nog steeds te handhaven, hij geloofde echter niet dat dat met een bouwstroom in con flict zou behoeven te komen. „Gedepu teerde van der Kwaak probeert los te branden wat er los te branden is en wij lopen de deur bij de betreffende Minis ters plat, ook wat betreft de verdeling van alle mogelijke financiële potjes" verzekerde de Commissaris. „Ook wij zijn meer dan verontrust over de finan ciële positie van enkele gemeenten in het bijzonder maar het valt niet mee het Kabinet daarvan te overtuigen" ver klaarde de Commissaris. Hij zegde toe het Flakkeese verlangen naar vestiging van klein-industrie aan Gedeputeerde Staten voor te leggen. Daarbij wees hij erop dat het in het voornemen ligt de Noord-west hoek van Noord-Brabant als een „dependance" van Rotterdam tot snelle ontwikkeling te brengen. De Commissaris zag een verruiming van de pendelmogelijkheid vrij dicht bij huis wanneer de dam door het Volkerak ge reed is. Hij geloofde dat de industrieën zich niet tot de vestiging in een bepaald gebied laat verleiden door financiële voordelen, veel eerder zoeken ze een plaats in de agglomeratie van havens e.d. Gevat als hij is wist de Commissaris wel een verklaring voor het feit dat de gemeentelijke financiële adminis tratie nu reeds helemaal bij its. „Een lege pot is immers veel gemakkely- ker bij te houden dan een volle Zij wel.. „Dat het begrip voor onze omstandig heden niet verder kan gaan..." betreur de dhr. van Rumpt (v.v.d.) Hij verge leek dat er in andere gemeenten die in dezelfde moeilijke positie verkeren wel dingen worden gedaan die voor Middel harnis onmogelijk zijn. Spr. voerde het grote gebrek aan vergaderruimte en sport- en gymnastiekaccomodatie aan. „U mag het niet verder vertellen maar als in de centrumgemeente Middelhar nis een jong stelletje trouwt, dan moe ten ze bruiloften in de Finse barak, we zijn daarom de Finnen nog danklDaar dat ze dat gebouwtje er na de ramp neerzetten" verklaarde hij. Burgemees ter Hordijk meende overigens dat deze laatste bewering wel enige correctie be hoeft. Bezoek aan bedrijven. Mevrouw Klaassesz die haar echtge noot vergezelde bracht terwijl de heren vergaderden een bezoek aan de rolstoel woning aan de Wilgenlaan die wordt bewoond door de Fam. Auperlé. Zittend in haar rolstoel die zij met grote vaar digheid beweegt heeft mevr. Auperlé de dames. Mevr. Klaassesz, mevr. Hor dijk en de echtgenoten van de beide wethouders en de gemeentesecretaris de mogelijkheden getoond die haar de vol ledig op haar omstandigheden aange paste woning biedt. Mevrouw Klaassesz had kennelijk zoveel interesse dat zij de voor het bezoek uit getrokken tijd ruimschoots overschreed. Ook aan het atelier van Nederland Kattenburg te Sommelsdijk werd een bezoek gebracht. Mej. v. d. Leek uit Stad aan 't Haringvliet bood mevr. Klaassesz een prachtig boeket orchi deeën aan waarna het gezelschap door het atelier waar uniformen worden vervaardigd werd rondgeleid. De Commissaris bracht ondertussen in het clubhuis van de watersportvere niging een dronk uit op het welzijn van „Flacquee". Dhr. Gerard Wijnhoff was een enthousiast verteller over de toe nemende belangstelling voor de jacht haven en het schoons dat zij te bieden heeft. Wanneer het aan het bestuur van „Flacquee" zou liggen zou er van vuil water geen sprake meer zijn. De com missaris werd ingewijd in het plan de havenbodem te schonen en er schoon zand op te strooien wanneer eenmaal na de afsluiting van het Haringvliet een constant waterpeil is verkregen. Later werd een bezoek gebracht aan de land- bouwloods van de CAAGO, waar door de voorz. van het bestuur, dhr. C. Kar- dux en door de dir. dhr. de Vos een beeld werd gegeven van de geweldige groei die de CAAGO reeds heeft mee gemaakt en de te verwachten expansie. 's Middags werd het Tuinbouwvoor- beeldbedrijf, het pluimveebedrij f van de Fam. de Boed te Nieuwe Tonge, waar zo'n 7000 kippen kakelden en de koek- fabriek van dhr. T. Nipius te Stad aan 't Haringvliet bezocht. Dhr. Nipius heeft nadat de Commissaris zijn bedrijf met grote interesse bekeken had gelijk maar van de gelegenheid gebruik gemaakt te wijzen op de z.i. veel te hoge dijkring- lasten. Na een geslaagde dag werd hierna het bezoek beëindigd. Op de praatbijeenkomsten, georgani seerd door de Ver. voor bedrijfsvoor lichting „Goeree-Overflakkee" zal wor den gesproken over het bereiken van een bouwplan met een goede ha op brengst en een goed financieel resul taat. Voor diverse gewassen zal dat wor den toegelicht door een medewerker van de Snuif en de bedrijfsvoorlichters. De bijeenkomsten worden gehouden: Achthuizen: woensdag 24 januari 2 uur n.m. café van Egmond. Nieuwe Tonge: donderdag 25 jan. 2 uur n.m. café v. d. Sluis. Oude Tonge: donderdag 25 jan. 7 uur nm. café Sport. Sommelsdijk: maandag 29 jan. 2 uur n.m. hotel Spee. Middelharnis: maandag 29 jan. 7 uur n.m. café Zaayer. Ouddorp: dinsdag 30 jan. 7 uur n.m. Oude School. Stellendam: woensdag 31 jan. 7 uur n.m. Verenigingsgebouw. Melissant: donderdag 1 febr. 2 uur nm. Verenigingsgebouw. Herkingen: vrijdag 2 febr. 9 uur v.m. café van Zielst. Dirksland: vrijdag 2 febr. 2 uur n.m. De Schakel. Mevr. Klaassesz bracht 's morgens een bezoek aan de rolstoelwoning van mevr. Auperlé.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 1