Goedereede ste het verschil hij „De Fruitexpresse I' r Plaatselfik nieuws fluto tegen boom M. V. d. Klooster Uw vakantie 1968 Geen lof over Monumentenzorg Meisjesvereniging tijdelijk in brandweerkazerne Orgelconcert te Middelharnis Predikbeurten Geref. Gemeenten Middelharnis: ^wr REISBUREAU 9 DE VOOGD reisbureau J Te koop bij inschrijviij WOONHUIS VakantiehuisI PREDIKBEURTEN stukje grond Marktbericht bloembollen-^bloes Veilingberichteni Boekbespreking lool 2 kl 25oi Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 19 januari ig; In de gistermiddag te Goedereede ge houden raadsvergadering heeft de ge meenteraad haar misnoegen uitgespro ken over de (misscliien door geldgebrek wel gedwongen) inactiviteit van de Ryksdienst voor Monumentenzorg. Een en ander naar aanleiding van vragen van dhr. L. Visser waarin hij attendeer de op het gevaar dat een drietal oude panden in het Pad en Toepad te Goe dereede opleveren. De voorz. burg. Smith, verklaarde dat aan Monumen tenzorg inmiddels een schrijven is uit gegaan met de uitnodiging te komen, te zien en zich ervan te overtuigen dat de panden enkel nog maar voor sloop ge schikt zijn! Nadat vorig jaar de laatste van de drie pandjes door de gemeente werd aangekocht werd er hout voor de ven sters gespijkerd maar de jeugd van Goedereede heeft daar wel raad mee geweten. Al met al is er thans een ge vaarlijke situatie ontstaan en dhr. Vis ser wenste maatregelen ter voorkoming van ongelukken. „Het is onverantwoor delijk ze te laten staan, ook m.b.t. de toren geeft het Rijk een slecht voor beeld, elke dag vallen er stukken af en vandaag of morgen valt hij nog op Goeree, laten wij als gemeente een an der voorbeeld stellen" adviseerde dhr. Visser. „Monumentenzorg is een mooie zorg maar ik zie er nooit wat van, de ge meente moet die zorg daarom maar zelf op zich nemen" oordeelde dhr. J. Santifort. „Levensgevaarlijk" vond ook dhr. Kr. Grinwis, „sla ze zo mogelijk tegen de grond en maak er een parkeerplaats van". „Varkenshokken zijn het en geen mo numenten, je kunt ze zo omver halen" verklaarde dhr. G. Tanis. De voormalige gemeenteraad van Goedereede had eigenlijk destijds be zwaren moeten maken tegen vermel ding van deze panden op de lijst van Monumenten" dacht de voorz. „Nu worden de pandjes een onmisbare scha kel in het stadsbeeld genoemd, Monu mentenzorg heeft nu de greep op al de ze panden en wij kunnen slechts con servatoire maatregelen nemen". De voorz. hoopte de heren van Monumen tenzorg ervan te overtuigen dat de be treffende panden niet meer passen in Goedereede dat „de parel van Zuid- Holland wat stedenschoon betreft" wordt genoemd. De mededeling van de voorz. dat de gemeente er niets aan mag doen zette dhr. Visser kennelijk aan het denken: „Komt de vuilniswagen er niet eens toevallig langs?" Men mijde de „gevarenzone" waar de dakpannen los boven passerende hoof den hangen! Hand in eigen boezem. Bij de kadastrale uitmeting is geble ken dat het perceel grond op Goeree- Havenhoofd, dat is verkocht aan de Coöp. Raiffeisenbank te Stellendam ter grootte van plm. 360 m^ 70 m^ groter is, zodat deze oppervlakte nog door de bank diende te worden gekocht a 19,88 per m2. De bijkomende oppervlakte lion niet op de koopakte d.m.v. een acte van rectificatie worden bijgeschreven waar om een nieuwe koopakte moet worden opgesteld. Dhr. Visser maakte er ten sterkste bezwaar tegen dat de kosten daarvan voor rekening van de Bank komen ter wijl door de gemeente een fout is ge maakt. Hij wist dat het bestuur van de Bank een kaartje heeft ontvangen waarop het perceel in tekening was gebracht; aan de hand daarvan heeft de architect zijn bouwplan (dat door de gemeente in orde werd bevonden) op gesteld. Ook al stelde de voorzitter dat de gemeente niet exact maar plusminus 360 m2 beschikbaar stelde bleef het voor dhr. Visser een vaststaand feit dat de scheidingslijn op het kaartje verkeerd heeft gestaan. Ook waarschuwde de voorz. tegen het precedent dat gescha pen wordt wanneer de raad de kosten (plm. 100,voor gemeenterekening neemt. „Een onbewust gemaakte menselijke fout" vergoeilijkte dhr. de Jong. „Praat van niks, een onbewuste fout moet niet door een ander betaald wor den" repliceerde dhr. Visser. De heer G. Tanis maakte er een voorstel van de kosten van het opma ken van de nieuwe akte voor rekening van de gemeente te nemen. De heren Snijder, Visser, Human, Grinwis, G. Tanis, Sandifort, Komte- bedde en Voogd gingen met dat voor stel akkoord. Wijziging legesverordening. In de legesverordening werd een wij ziging aangebracht waardoor het mo gelijk geworden is de kosten van het (verplichte!) welstandsadvies op de aan vrager van een bouwvergunning te ver halen. Het Instituut Stad en Landschap heeft n.l. bericht dat de kosten van welstandsadviezen m.i.v. 1 jan. j.l. zul len worden verhoogd terwijl uit het overzicht dat B. en W. gaven over de periode juli 1966 juli 1967 bleek dat de legeskosten na aftrek van de kosten van het welstandsadvies niet in ver houding staan met de werkzaamheden die de gemeente moet verrichten alvo rens een bouwvergunning kan worden verleend. B. en W. wezen erop dat de te betalen kosten voor welstandstoe zicht de te ontvangen legeskosten in vrijwel alle gevallen overtreffen waar om zij tot wijziging van de verordening voorstelden met de bepaling dat het le- gesrecht, indien omtrent het bouwplan uit een oogpimt van welstand door het gemeentebestuur het advies wordt in- De voorz. burg. Smith heeft aan het begin van de vergade ring de raadsleden de beste wens- sen voor het nieuwe jaar aange boden. Terugziend op de voorbije werkperiode kon de burg. con stateren dat van de raad veel besluiten zijn gevraagd, overi gens verwachtte hij dat de in tensiteit van de werkzaamheden nog eerder toe- dan af zal ne men. De voorz. sprak de wens uit dat in het toekomende jaar in goede sfeer en harmonie zal mo gen worden gewerkt en dat Gods onmisbaren zegen rijkelijk erva ren moge worden. gewonnen van een deskundig college (welstandscommissie) met de kosten van dit advies wordt verhoogd. Dhr. Snijder vond de maatregel, waar in hij voor de gemeente een winst van 72''/o zag wat al te ver gaan, namens de A.R. fractie (uitgezonderd weth. v. Se- ters) stelde hij voor de halve kosten van het welstandsadvies op de aanvra ger te verhalen. Spr. berekende dat daarmee in vergelijk met vorig jaar toch nog een meerdere winst van 1000,— wordt behaald. „Ook B. en W. vinden het rigoureus" verzekerde de voorz. Hij was er echter bang voor dat, wanneer de gemeente niet met de trend meegaat ze op een gegeven moment ineens met een veel grotere legesverhoging moet komen, te meer omdat de legesheffing m.b.t. het bouwtoezicht toch al laag bleek te zijn. „Kunnen we niet van Stad en Land afkomen?" vroeg dhr. Kr. Grinwis, er worden zoveel instanties geboren en de kosten gaan maar steeds omhoog... Dat vloeit voort uit het salaris- en prijsbeleid van de Centr. Overheid" wees de voorz. aan. „Vroeger is misschien de fout ge maakt dat er helemaal niet betaald werd, dan nog mogen degenen die later een aanvrage doen daar niet de dupe van worden" was de mening van dhr. Visser. „Uw voorstel betekent een interen op de middelen van de gemeente die aan de andere kant toch weer moeten wor den ingewonnen" waarschuwde de voorz. waarop dhr. Visser antwoordde dat hij de vergunningen het liefst gra tis zou geven om de bouw te stimule ren. „Dan zou de Overheid zo vriendelijk moeten zijn de kosten te calculeren in de uitkering uit het gemeentefonds" stelde de voorz. daar tegenover. „Het Rijk legt ons voortdurend nieu we lasten op de schouders en ze laten het aan uw inzicht over de kosten te dekken". De heren Visser, Snijder en Tanis verklaarden zich tegen het voorstel van B. en W. Subsidie Streek V.V.V. Van het bestuur van de Streek VVV Goeree-Overflakkee was een verzoek ontvangen aan haar een subsidie te verlenen tot een bedrag van f 0,10 per inwoner ter dekking van het geraamde tekort op de op te richten informatie- post voor het vreemdelingenverkeer te Oude Tonge. Het geraamde tekort be draagt f 3300,Mede tengevolge van het feit dat ook Schouwen-Duiveland in de profijten van deze post kan delen is door de Prov. VW voor Zeeland en de Streek WV van Schouwen een jaar lijkse bijdrage van resp. f 2500,en 500,toegezegd. De Prov. V.V.V. van Zuid Holland draagt jaarlijks f 1000, bij en de inkomsten van de post worden gesteld op f 700,—. De meerderheid van het college van b. en w. stelde voor de gevraagde sub sidie toe te kennen, in aanmerking ge nomen dat de gemeente Goedereede als recreatie gemeente veel voordelen kan ondervinden van de werking van deze informatiepost. „Ik zie er geen belang in, de plaat selijke VW informeert voldoende" vond de heer de Jong. De heer G. Tanis daarentegen toon de zich dankbaar voor het voorstel, hij vond het van zeer groot belang dat de gemeente Goedereede aan de op richting van de post medewerkt. De heer Visser maande een en an der in streekverband te zien, de post bij Oude Tonge ondervond in het afge lopen jaar een geweldig grote belang stelling. Op de vraag van de heer Kr. Grin wis of het dan geen zaak is van de VVV verenigingen zelf antwoordde de voorz. dat de acties van de WV louter steunen op particuliere en overheids bijdragen. „De belangrijkheid van de post zal groter worden naarmate de verbindingen belangrijker zullen zijn. Reeds in het rapport „Goedereede in de branding" werd gezegd dat voor de uit- en opbouw van het vreemdelin genverkeer op het eiland een centrale en sterke VVV noodzakelijk is. Men kan vanuit dat centrale punt belang stellenden op de mogelijkheden die er zijn wijzen. We moeten nu al proberen de zaak van de grond te krijgen met een behoorlijk outillage om in de toe komst het maximum profijt te hebben" stelde de voorz. De Heer de Jong: „De hele winter staan de kranten vol aanbiedingen en er gaan folders overal heen." „Velen varen toch op het kompas van de WV" verklaarde de voorz. Hij achtte een centrale post een onontbeer lijke instelling in de „vreemdelingen- industrie". Spr. wees erop dat de post ook kan voorkomen dat vreemdelin gen, terwijl alles bezet is toch nog op de bonnefooi komen ronddwalen. De vijf leden tellende SGP fractie verklaarde zich tegen de subsidiever- ijening, de andere leden verklaarden zich voor zodat de subsidie toch ver leend zal worden. Wijziging Politieverordening In de Politieverordening werd een regeling opgenomen op grond waar van ook de op 1 nov. 1967 bestaande inrichtingen onder de bepalingen in gevolge de Drank en Horecawet wor den begrepen, welke wet op die datum in werking trad. Het tot dusver ontbre ken van deze regeling betekende o.m. dat voor patat-frites zaken geen slui tingsuur gold welk manco thans is op geheven. Nieuwe leermiddelen Een bedrag van f 8154,55 werd be schikbaar gesteld voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor de ulo te Stellendam. Door het bestuur was ook t.b.v. het van muziekonderwijs een tweede-hands piano gevraagd doch de inspecteur had bericht dat aanschaf fing van een piano niet tot de normale voorzieningen behoort reden waarom die werd geweigerd. „Leren ze daar nog op de oude wij ze zingen, met een voorzanger?" vroeg de heer Visser zich af. „Een goed onderwijzer heeft bij zang onderwijs geen enkel hulpmiddel nodig, hoogstens een blokfluit" citeerde de voorz. De heer Visser: „En een slechte on derwijzer De voorz.: „Die zijn er niet GrondwerJcoop Aan het bestuur van Beter Wonen werd de benodigde grond verkocht f 23,50 per m2 voor de bouw van 5 bejaardenwoningen in het bestem mingsplan „Hermansweg" te Ouddorp. De totale stichtingskosten van deze woningen zijn geraamd op f 118.000, voor welk bedrag de gemeente zich ga rant stelde. Meisjes in de hrandweerkazerne Met het afbreken van de voormalige woning van zr. v. d. Starre waarin voorheen de meisjesver. „Tabitha" ver gaderde kwam ook het voortbestaan van de bloeiende vereniging in gevaar omdat zo gauw geen ander onderkomen kon worden gevonden. Van de ver. werd echter het verzoek ontvangen ge bruik te mogen maken van het instruc tielokaal van brandweer en BB. B. en w. geven de raad te kennen deze ruim te voor het ontplooien van activiteiten door de meisjes ver. verre van ideaal te vinden toch komt de ingebruik ga ve hen gewenst voor teneinde het voort bestaan der ver. niet in gevaar te bren gen. Op de vraag van dhr. J. Santifort of er dan in het grote verenigingsge bouw geen plaats is deelde de voorz. mee dat dat bemoeilijkt werd door de veelheid van materialen als naaimachi nes en kasten die opgeborgen moeten worden. Ook de heer G. Tanis vond de brand weerkazerne een minder geschikte plaats en ook hij zag de meisjes liever in het Ver. gebouw en hij geloofde dat de mogelijkheid daartoe best aanwezig is. De voorz. zag enige perspectief wan neer de nieuwe kleuterschool gereed is, in de oude school zullen dan enkele lokalen beschikbaar zijn. Subsidiering Stichting Maat schappelijk en Sociaal Werk Goedereede Het bestuur van bovengenoemde Stichting heeft de Minister verzocht om, gezien de moeilijke positie van de Stichting voor de jaren 1968, 1969 en 1970, voor een vijftal gezinshelpsters, rijkssubsidie te verlenen zodat de werk zaamheden kunnen worden gestart. Het bestuur heeft de indruk dat het de partement welwillend tegenover dit ver zoek staat. Echter is krachtens de be staande regeling het gemeentelijk subsidie gekoppeld aan het rijkssubsi die waarom het bestuur eveneens een dergelijk verzoek tot de raad richtte bij inwilliging waarvan de lasten voor de stichting zouden beperkt blijven tot de normale 30"/o van de personeelsuit gaven. Bovendien verzoekt het bestuur indien de minister onverhoopt afwijzend mocht beschikken ook het normale rijks aandeel van 35% voor rekening der gemeente te nemen. Dan zou een situ atie ontstaan dat de gemeente zolang geen gediplomeerde krachten kunnen worden aangetrokken 70"/o der lasten voor haar rekening neemt en de stich ting 30"/o. B. en w. achten het risico dat hieruit voortvloeit aanvaardbaar. Gebleken is dat twee meisjes bereid zijn de opleiding tot gezinsverzorgster te volgen. B. en w. stelden voor aan de stichting voor 1968 een subsidie toe te kennen tot een bedrag van 35''/o der personeelslasten tot een maximum van f 7000,en een bedrag van maximum f 7000,indien geen rijkssubsidie voor de gezinshelpster mocht worden ver kregen. De landbouw De raad ging accoord met het voor stel tot vaststelling van de landbouw- nota i.v.m. de vaststelling van het structuurplan. De heer G. Tanis gaf uiting aan zijn ongerustheid over het lot van het boe renbedrijf in de toekomst. We worden doodgeknepen, onze bedrijven zijn eigen lijk te klein. Ook in EEG verband heeft onze Minister van Landbouw maar een kleine vinger in de pap ter wijl we toch zoveel beloofd waren" klaagde dhr. Tanis. Het bericht dat in de Noordoostpolder een boerderij van 24 h.a. in feite al niet meer rendabel is deed dhr. Tanis zich afvragen: „Waar blijven wij dan?" De heer Visser, had graag gezien dat in de nota positief was gesteld dat be schikbaar komende grond aan het Zui- derdiep aan de landbouw beschikbaar zal worden gesteld als compensatie bij versnijdingen bij aanleg van wegen. Ouddorp-Oost Bij de vaststelling van het bestem mingsplan „Ouddorp-Oost" in welk plan ook het bejaardentehuis zal wor den gebouwd waarvoor reeds een ur gentieverklaring is verleend drong dhr. Tanis erop aan dat voortaan, wan- MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK BEJAARDENMIDDAG Op dinsdag 23 jan. a.s. nodigt de Ned. Chr. Vrouwenbond alle bejaarden uit naar Jeugdhven te komen. Deze mid dag vangt aan om half drie precies aan. Alle bejarden hartelijk welkom. Voor eventueel vervoer kunt U zich tel. of schriftelijk w^enden tot: Mej. den Boer, Secr. Nijghstr. 1 tel. 1968 Mevr. Westdijk, Donkereweg 7, telef. 2499; Mevr. Vlietland, Berkenlaan 5, tel. 2487; Mevr. Passchier, Pr. Bernhardlaan 23, Tel. 2147; Mevr. Groeneveld, Haven hoofd 2, Tel. 1773, Middelharnis; Mevr. Bienefelt, Oranjestraat 4, tel. 2507, Sommelsdijk. MIDDELHARNIS Jaarvergadering Zondagsschool. De Zondagschoolvereniging „Timotheüs" zal woensdag 24 jan. te 7.30 uur jaar vergadering houden in de consistorie der Geref. Gemeente. Na afhandeling huishoudelijke stukken zal dhr. C. Lod der een inleiding houden over „Ons Gebedsleven". Beroepen. Uit het gestelde tweetal, ds. J. van Haaren te Amersfoort en ds. D. Hakkenberg te Dordrecht, is laatst genoemde predikant bij de Geref. Ge meente alhier beroepen. DIRKSLAND Zangavond. Op vrijdag 26 jan. hoopt de zangver. „Oefening" haar jaarlijkse zangavond te geven in ver. gebouw On der de Wiek. Opening door ds. Hens- bergen. Medewerking zal worden verleend door de zangver. uit Nieuwe Tonge. Tevens zal de heer S. Vijf huizen uit Dirksland deze avond mede helpen verzorgen met zijn elektronisch orgel. Naast begelei ding van enige zangnummers met daar na samenzang zal hij enige solonum- mera ten beste geven op dit prachtige instrument. Voor velen is de heer Vijfhuizen geen onbekende wat voor liefhebbers een mooie gelegenheid is dit te komen be luisteren. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Vergadering Studievereniging. D.V. maandag 22 januari a.s. 's avonds 7.30 uur vergadert de studievereniging der S.G.P. in het vergaderlokaal der Geref. Gemeente. De eerw. heer C. J. Res ting hoopt dan te spreken over „Kerk en Staat". OUDDORP Geslaagd. Woensdagavond zijn voor het E.H.B.O. diploma geslaagd: mej. K. Hameeteman; mej. C. Grinwis; mej. R. Tanis; mej. S. Hollaar, dhr. J. van Koppen en dhr. W. Reijnbrand. Het examen werd afgenomen door dr. Huisman en de docent Ouderkerk. Kerkdienst. A.s. zaterdag 20 jan. hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan student Mol van Hardinxveld- Giessendam, Roode Kruis. A.s. dinsdagavond om 8 uur zal er in het ver. gebouw alhier ledenvergadering van het Roode Kruis worden gehouden. Het bestuur wekt de leden op deze vergadering te bezoeken. Bestuurder gewond Woensdagmiddag is in de Plaatweg, de z.g. Fortuinweg te Stellendam een lelijk eend tegen een boom gereden. De bestuurder, de heer J. S. uit Am stelveen werd met verwondingen in het ziekenhuis te Dirksland opgeno men. De Eend werd zwaar gehavend. Waarschijnlijk werd het ongeluk ver oorzaakt door een windstoot van ach ter de boerderij die hij juist passeerde. r 1 O---------- Op zaterdagavond 27 jan. a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis een orgelbespeling worden gegeven door Arie J. Keijzer organist van de „Doelen" te Rotterdam. Het programma vermeld werken van Joh. Seb. Bach (orgelkoralen) Mase Re- ger. Grote Fantasie over Een vaste Burcht en Jaen Alain. Dit orgelconcert begint om 8 uur n.m. Programma's aan de kerk verkrijgbaar. ZONDAG 21 JANUARI Biezelinge 9.30, 2 en 6 uur lezen Borssele 9.30, 2 en 6 uur lezen Goes 9.30 en 6 uur ds. N. W. Schreuder en 2 uur lezen 's Gravenpolder 9.30, 2 en 6 uur ds. Chr. van Dam Hoedekens- kerke 9.30, 2 en 6 uur lezen Krab- bendijke 9.30, 2 en 6 uur ds. W. Hage Kruiningen 9.30, 2 en 6 uur student A. M. de Boer van Ridderkerk Nieuw dorp 9.30, 2 en 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 6 uur ds. Hofman Rilland Bath 9.30, 2 en 6 uur lezen Waarde 9.30, 2 en 6 uur lezen Wemeldinge 10 en 9.30 uur lezen Wolfaartsdijk 9.30, 2 en 6 uur lezen Yerseke 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v. d. Poel en 2.30 uur lezen. Noord Beveland. Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur lezen Kamperland 10 en 5 uur lezen Kortgene 10, 2.30 en 6 uur le zen. Extra diensten, 's Gravenpolder woens dag 24 jan. 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel (voorber. H.A.) Nieuwdorp dinsdag 23 jan. 7.30 uur ds. A. Kok van Poort- vliet Rilland Bath donderdag 1 febr. 7.30 uur ds. A. Hoogerland. neer op iemands land wordt gemeten, tevoren aan de betreffende eigenaar daartoe toestemming wordt gevraagd. Dhr. Tanis dacht dat sommige inge diende bezwaren agressief gesteld wa ren omdat de mensen zonder dat te weten paaltjes in hun land hadden aan getroffen. De voorz. zegde een correcter op treden van de employe's van de betref fende aannemersmaatschappij, Dwars, Hederik en Verhey toe. ff KWALITEIT EN LAGE PRIJZEN. Golden Delicious 4,95 per kist Cox Orange extra lekker 3 kg voor 1,50 Zoete Armgaard stoofappel 2 kg voor 1,50 Conference handperen 2 kg voor 1,50 Verkoop Voorne en Flakkee. Telefoon (01877) 884 GEEFT U DE MOGELIJKHEID TOT heerlijk relaxen aan subtropische stranden, bruin worden, watersporten, bergsport met echte hoogtezon, grote - stad - gezelligheid. Komt U even aan? Of maak uw wensen op een andere wijze kenbaar! Gaarne bezorgen wij U een der reisgidsen: HOTELPLAN: treinreizen, autoplan overdag vliegreizen, wereld vliegreizen, bungalows en appartementen. CENTOURI: vliegreizen o.a. Club 18/30. TOURINGCAR - REIZEN: Europa Express, Snel Co., de Jong Tours, MEGGA, Ebatours enz. Nu boeken betekent volop keus. VOORSTRAAT 26 - TEL. (01870) 2449 Het nieuw gebouwdj bevattende beneden: \V(j kamer 7.90 x 3.75, halT waarin kelderkast en to| keuken. Boven: 3 slaapkamers, t kamer waarin bad, waj fel en toilet; vliering balcon; voorts garage,! en tuin, staande en gej te OUDE TONGE, aanï Grijsoord no. 18. Groot 3 are 80 ca. Het gehele pand is vj zien van centrale ven ming. Behoudens toestemminJ van B. en W. van Oei FLAKKEE spoedig leef aanvaarden. Bezichtiging na vorl gaande afspraak met f Makelaarskantoor i.o.jl VAN DER MEIDE te SÏ MELSDIJK, Langew»! tel. (01870) 2062, alwaar' vens nadere inlichting verkrijgen zijn en insci vingsbiljetten in geslotl enveloppe, waarop verj „inschrijving" moeten i den ingeleverd vóór ol| 31 januari 1968. Te huur gevraagd: Kampeerschuur of n dergelijks. Voor 4 personen, van i| 27 juli. Liefst bij parf lieren. Hoeft niet dichj het strand te zijn. Brieven met inl. en p opgave aan: J. M. Willeman Middel Rode 1851 Rotterdam - 23 IILIEl ZONDAG 21 JANUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper, v.m. bev. ambts dragers. Extra coU. voor het hulp- predikersfonds Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schravendeel Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Buitengew. Wijkgemeente i.w. 10.30 uur ds. H. D. van Hoogstraaten. Bed. H.A. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman, v.m. H.A. en n.m. dankz. H.A. Extra collecte voor het Bouwfonds Rem. Kerk 10 uur ds. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. v.m. H. Doop en nam. voorber. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij. v.m. H. Doop. Extra coll. voor het fonds Chr. Belangen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. Baars van Papendrecht en 6 uur dhr. Terlouw Ger. Kerk 9 en 4 uur dhr. Benard van Hoek van Holland. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. A. Jansens. v.m. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen, v.m. voorb. H.A. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur dhr. Oskam van Culemborg. Extra coll. voor het Bouwfonds Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur student Smink van Zwolle. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. P. Verkade. v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. W. van Gorsel en 6 uur ds. E. M. Bakker van Tholen. Extra coU. voor de B.L.O. school te Middelharnis Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur v.m. H.A. en nam. dank. H.A. Extra coll. B.L..O school te Middelharnis Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. W. van Gorsel. Extra coll. voor de kerk Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. F. Slomp te Vaassen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Vermaat. v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. Extra coll. voor het Pastoriefonds Ger. Kerk 9.30 uur lezen en 6 uur ds. H. Scholing van Scharendijke Ger. Gem. 9.30 en 6 uur student J. Mol van Hardinxveld- Giessendam Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw en 2.30 uur ds. J. P. Verkade. BEVOLKINGSGROEI IN ZEELAND Het inwonertal van Zeeland is in '67 toegenomen met 3085 personen. De di recteur van het Economisch Technolo gisch Instituut, drs. M. C. Verburg, meent dat twee factoren hierop invloed hebben gehad. In de eerste plaats wordt de economische groei genoemd; de werkgelegenheid is in deze provincie toegenomen, voornamelijk in Zeeuws- Vlaanderen zijn nieuwe arbeidsplaatsen ontstaan door de industrialisatie en over het geheel genomen de ontwikke ling van stad en land. De tweede factor is de woningbouw; als er veel woningen gebouwd worden levert dat ook inwoners op, waardoor de bevolkingsgroei toeneemt. Een en ander staan met elkaar in nauwe be trekking, zodat het toegejuicht kan worden dat het huidige toewij zipgssy- steem meer dan vroeger gericht is op de economische ontwikkelingen, zodat de woningbouw die gemakkelijk kan volgen. Te koop gevraagd: voor bungalowbouw of be staand huisje met wat grond. Onverschillig waar, oud geen bezwaar. Brieven onder no. 1070 bureau van dit blad. GLADIOLEN DE HELFT DUURl| DAN VORIG JAAR LISSE Hoewel de grote slJ van gladiolen wel aan 't minderel blijft van exportzijde de interessel altijd groot op de gladiolen-leverJ veilingen van de Coöp. Bloembol veiling H.B.G. te Lisse. In vergelij| met de doorsneeprijs van vorig over dezelfde periode, die toen I per mand bedroeg, komt men nul een mandenprijs van 60,50, iieil een prijsverhoging van SSVo betef De oorzaak hiervan ligt vooral hoge prijzen die voor 10/12 wordeii| maakt. Ook voor de gladiolen-plantgoel lingen bestaat grote belangstelling, f is waarschijnlijk de vraag van exi zijde verantwoordelijk voor de in f houding hoge prijzen in de maat Op de vrije Bloemenveiling van f G. hadden we deze week weer flinke aanvoer. De prijzen waren ir| begin van de week nog redelijk, werd de vraag als gevolg van de minder en moesten we met miri prijzen genoegen nemen. Tulpen f den nu in groot sortiment aangevo^ ---------O--------- Coöp. TUINBOUWVEILING DER 2 Afd. MIDDELHARNIS Uienveiling van vrijdag 19 januari^ Klasse I Grove 15,25; Middel Drielingen 16,69; Picklers 14,50. voer 26 ton. „Gods vrije genade verheerl bewerkt door M. Nijsse. Uitj rij Pieters, Oostburg. Prijs |l In dit boekje wordt de geschiel verhaald van de, verheerlijking Gods vrije genade aan een dochl van de bekende dominé Middel, irj predikant te Middelburg. Mina, zo f te het meisje, werd op 15 jarige lef aangereden door een rijtuig, toej uit de kerk kwam. Zij werd ernsül wond, maar bleef toch gespaard, f roepstem werd een middel tot haa| kering. Op 16 jarige leeftijd ki« een erge hoest, zij werd lijdend ziekte, die toen de tering werd geul waaraan zij in 1854 overleed. De f derlijke maar toch zalige weg, dl Heere met haar hield, wordt er dl lijk in beschreven. Het is eèn orf rend geschriftje, dat wij zeer ter 1 aanbevelen, vooral voor jonge mf „De allerergste zonde, die de m ooit begaan hebben, is de kréi van de Vorst der heerlijkheid. HiS onmogelijk een verfoeilijker zonde 1 drijven. En nochtans is, uit dese\ misdaad, door de wijsheid Goei stuurd, het grootste goed ontstaii de mensen ooit van de hemel otil gen hebben, namelijk, de weldaii de verlossing. God heeft zich ttl van een der grootste zonden, om het allergrootste goed te laten men." JOHAN d' ES?l\ V. v. terdal J. P. See-vd klei idan rstraj tera B. ma |m. 2j lOOl jmaJ IdertT Pand

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1968 | | pagina 2