,,En zij werden versirooid onder alle volken" Ipredikbeurten Huurkaarten Nieuws uit Zeeland Diir. M. Sciiol terug uit Japan en Pil voor het geheugen Je hoeft niet altijd zendeling te worden Vergadering Ver. voor Bedrijfsvoorlichting „Waterstromen in liet dal van Edom" Bij U is vergeving Benelux-Italië: bij de deur 11 Wie steelt wat Zeep U in terwijl U slaapt De verkeerde fiets DE WAAL DE WAAL DE WAAL KLAAS BOSHOVEN BOEKHOUDBVREAU DE GROOT Han en Rien Boomsma A. C. van Rossum A. van Rossum-V. d. Sluys Fam. M. Jongejan iggi^ijijag 29 december 1967 „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 uur anse be- ara- Ha- idel- szien i?" cties met van nbol- ;erst- iag 5 tieve olen- ir en De pe- al sak- n de stmis grote voor van elaas ndere g, in wor- shan- Bis- 22 - cence Car- 0,48, wor- ook roter, 'ijzen: 1,10, 0,75 - ellow 15 - r bos. u ook dagen blijkt oegste en- 1,70, 1,70 - Jarvel 2,40, y 1,30 Paul 2,05 bos. kerst- enz. ■ekke- ZONDAG 31 DECEMBER ÜPELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 Jjjr ds. K. Schipper. Extra coU. Em. Ijred. pred.-weduwen en wezen tjer. Kerk 10 uur ds. H. de Valk en uur ds. P. Schravendeel Chr. ■{er. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ijjer. Gem. 10 en 6 uur lezen Herv. Ijijkgem. i.w. 7.30 uur ds. H. D. van ■Hoogstraten. ImMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur bc. Terlouw en 6 uur ds. H. C. Bult- |jan. Extra coU. v.h. fonds Pred. wed. -wezen Rem. Kerk 19.00 uur udejaarsavonddienst ds. L. Schenk. jiKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. van Hensbergen en 6 uur ds. L. J. bluk. Extra collecte voor de Medi- Le Zending Ger. Gem. 10 en 6 Iiur ds. P. Blok. KKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur H. Kraaij. Extr collecte voor de lerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. IlISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. L. Geluk en 6 uur ds. H. N. van Hens- Iergen Ger. Kerk 10 uur lezen en uur ds. H. de Valk. [eLLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. van Gorsel en 6 uur ds. M. A. lansens. Extra collecte voor verlich- jig en verwarming Ger. Kerk 9 lur dhr. H. Benard en 6.30 uur ds. Noordhof te Wemeldinge. Iedereede Herv. Kerk lO en 6.30 Iff ds. D. C. van Wijnen. Extra coU. Ijor de kerk. 5D0RP Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Bultman en 2.30 uur ds. J. P. Ver- Me. nam. voorb. H.A. Extra coll. kor het bouwfonds en 7 uur lezen. Mecte voor weduwen en wezen- fcnds van de G.B. Ger. Kerk 10 1 3.30 uur ds. H. Borgers te Soest. - Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen poopsgez. Gem. 7 uur dhr. Malipaard Rotterdam. IeUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 lir ds. J. P. Verkade. Extra coll. })or predikantsweduwen en -wezen. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. jDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Jansens en 6 uur ds. W. van jorsel. Extra collecte voor de-Eme- Ituskas Ger. Gem. 10 en 6 uur Tzen. llD AAN 'T HARINGVLIET Herv. lerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur fstra coll. eme. pred. wed. en -wezen -Ger. Kerk 10 uur ds. P. Schraven- |el en 6 uur ds. H. de Valk Ger. lem. 9.30 en 6 uur lezen. BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur Ind. J. Codee van Lunteren Ger. lerk 10 en 3.30 uur dhr. H. Benard Jin Hoek van Holland. JLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en |uur ds. P. Vermaat. Extra coll. voor pred. pred.-wed. en wezen ter. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. leeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur W Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 hr lezen. fcSTRAAT Herv. Kerk 9.30 dhr. [.Kooiman en 2.30 uur ds. K. Schip- IWDAG 1 JANUARI (Nieuwjaar) IDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur K. Schipper. Extra coU. Noodl. iken en pers. en Gen. kas Ger. (erk 10.30 uur ds. P. Schravendeel. ir. Ger. Kerk 10 uur ds. P. Roos T. Gem. 6 uur student R. Boogaard m Nisse. llMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. C. Bultman. SLAND Herv. Kerk 10 uur ds. N. V. Hensbergen. Extra coU. voor todl. kerken en personen Ger. :m. 10 uur ds. P. Blok. (bevestiging iderlingen en diakenen). INGEN Herv. Kerk 10 uur ds. Kraaij. Extra coll. voor Noodl. lerken en personen. JSSANT Herv. Kerk 10 uur ds. L. Geluk. iLLENDAM Herv. Kerk ló uur ds. A. Jansens Ger. Kerk 9 uur ds. Schravendeel. ÏDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. C. van Wijnen. Bev. ambtsdragers. tra coll. voor Noodl. kerken en Tsonen. OORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen. ixtra coll. voor Noodl. kerken en Tsonen. lUWE TONGE Herv. Kerk 10 uur J. P. Verkade. Bevestiging ambts- agers. Extra coU. voor Noodl. ker- M en personen. 1E TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. van Gorsel. Extra coU. voor Noodl. rken en personen. _J0 AAN 'T HARINGVLIET Herv. «rk 10 uur ds. H. Jongebreur. Ier. Kerk 10 uur ds. H. de Valk T. Gem. 9.30 uur lez«n. van de ;komen A. S. hteloos korte isweert werd zonki nd met ;n zus- in zü" kerheid Een groep van zestien Belgische su permarkten heeft in het kader van een internationale enquête een onderzoek ingesteld naar diefstal in de winkels. Het schijnt, dat gestolen goed toch wel gedijt, want het onderzoek leverde als eerste resultaat het feit, dat van de vijf zeven diefstallen er maar één ontdekt wordt vóór een algemene in ventarisatie het tekort vaststelt en dan is er natuurlijk van het betrappen van de daders geen sprake meer. Ten zij de dief tot het winkelpersoneel be hoort want dat is, volgens dit onderzoek verantwoordelijk voor het verdwijnen van ongeveer de helft der vermiste arti kelen. Het bleek, dat in één maand tijd in deze bedrijven gemiddeld 444 diefstal len werden opgetekend en dat kwam neer op ongeveer een half procent van de omzet. Het grootste aantal diefstal len heeft plaats op vrijdag en zaterdag bijna de helft en wel tussen elf en twaalf uur en tussen vier en zeven uur. Textiel bleek zeer in de smaak te vallen en maakt 25 procent van het ver miste uit. Vlees en vleeswaren waren ook gewild: vijftien procent van de verdwenen artikelen behoorden tot de ze groep. Parfumerieën (twaalf procent) waren ook populair. Van degenen die betrapt werden op het meenemen van schone zaken zonder betaling waren ruim 26 proceent kinderen beneden de zestien, meest meisjes. Maar één op de vijf diefjes was een jongen. Ook in de categorie boven de zestien staat het vrouwelijk geslacht op de eerste plaats. (DIA) Is de heer des huizes 's morgens bij zonder gehaast omdat hij meestal te laat opstaat om nog op tijd op kantoor te komen? De Amerikaanse huisva der kan zich enige minuten besparen bij het kleden door een preparaat dat hij des avonds op die delen van zijn gelaat aanbrengt waar baardgroei op treedt. Hij kan zich dan de volgende morgen gemakkelijk snel scheren zonder zich in te zepen. De geschiedenis ver meld niet, of men er snel aan went om met een aldus bewerkt hoofd te gaan slapen. (DIA) Een nieuwe „pil" voor vrouwen heeft thans in het laboratorium van een gro te chemische onderneming in de Ver enigde Staten verlaten en is nu het on derwerp van allerlei experimenten op vrouwen. Het is niet wat U misschien denkt; het is een pil die het geheugen versterkt wanneer door het stijgen der jaren dit langzamerhand aan vermo gen gaat inboeten. De uitvinders me nen, dat zij ook andere verouderings verschijnselen, die op hoger leeftijd op treden, kan vertragen. Maar de pil heeft alleen effect bij de vrouw. Het prepa raat is tot dusver toegediend aan 24 proefpersonen in de Verenigde Staten die als gevolg van het vorderen der ja ren begonnen te lijden aan geheugen zwakte. Tot dusver had de pil in on geveer 60 procent van de onderzochte gevallen succes. Het produkt is riba- minol gedoopt. De chemie zeggen, dat het de protein-synthese in de hersenen bevordert. (DIA). MIDDELBURG Rijksweg 18. Het onderhoud van rijksweg 18 op Schouwen Duiveland, de weg op de Grevelingendam en de Slaakdam op St. Philipsland in 1968 werd door de rijkswaterstaat aanbe steed. De laagste inschrijver was fa. voorheen M. v. d. Velde te Bruinisse met f 167,450.—. GOES Nederduits Ger. samenkomst. Maan dag 1 jan. hoopt om 3 en 7 uur in de Doopsgezinde Kerk (Westwal 41) voor te gaan oefenaar G. Willemsen uit Barendrecht. DEN BOMMEL Ger. Kerk 10 uur dhr. Benard van Hoek van Holland. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. P. Vermaat. Extra coU. voor Noodl. kerken en personen Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. Je hoeft niet altijd zendeling te worden Om in de dienst van onze Heer te staan. Was voor je zieke buurvrouw maar een keer de borden dan heb je ook Gods wil gedaan. Een koele dronk om Christus' wil gegeven aan hem, die dorstend langs je venster gaat, staat evenzeer voor eeuwig opgeschreven, als je de Geest maar leiden laat. We moeten eens wat minder over godsdienst praten, maar in ons leven Christus laten zien, thuis, in fabriek of werkplaats, langs de straten, en aan je maat waarmee je dient, God Geest drijft uit tot in de verste hoeken in Sydney, Kdapstad of in Akersloot Je hoeft het heus niet ver te zoeken, vlakbij is vaak de grootste nood. Wij zullen ons volkomen moeten buigen en daar slechts gaan, waar Hij ons zenden zal. We zullen dagelijks van Hem getuigen in toga, boezelaar of overall. Dichter onbekend. door Werner Keller, Uitgave La Rivière Voorhoeve te Zwolle. Prqs Vian dit prachtige standaard werk 27,50. Een monumentaal werk van meer dan 500 bladzij- den! Warmeer we nog maar de titel van dit meesterwerk van de in 1909 in An- halt geboren Dr. Werner Keller lezen dan begrijpt ieder dat met de verstrooi den de Joden worden bedoeld. Het boek leert ons de geschiedenis van het Jood se volk na het bijbelse tijdvak; een ge schiedenis vol spannende onthullingen en dramatische gebeurtenissen, vanaf de verwoesting van de Tempel in Jeruza lem onder koning Nebukadnézar van Babyion tot aan de glorieuze stichting van de Joodse staat Israël in 1948. „Het boek onthult twintig eeuwen op een schouwtoneel dat de hele wereld is; het geeft het bijna onbegrijpelijke verhaal van een volk dat ons voor het grootste raadsel van de wereldgeschiedenis plaatst; het schildert zijn leven in de verstrooiing, zijn nood en leed maar laat daarnaast zijn grote bijdragen zien tot de cultuur en de wetenschap van vrijwel alle contingenten". „Juist zoals zij in de Bijbelse tijd vaak aan de bitterste beproevingen werden blootgesteld, zo sloeg ook tijdens hun ballingschap onder de volken het nood lot telkens en telkens weer genadeloos toe. De tijdperken die hun rust en vrede brachten, werden meestal gevolgd door terugslagen van veel langere duur en door barre nood en vervolging maar zij die vierduizend jaar geleden onder het slavenjuk van Egypte zuchtten hebben de eeuwen overleefd en hebben vol doende kracht behouden om het huis van hun dienstbaarheid en zijn bond genoten verpletterend te verslaan!! Na door Mozes uit het diensthuis van Egypte te zijn uitgeleid begint om streeks 1230 voor Christus na de in be zitneming van Oost Jordanië onder Mozes de verovering van het West Jor daanse land onder Jozua. Na de ver deling van het land onder de twaalf stammen vestigen de kinderen van Is raël zich tot een natie. Saul wordt de eertse koning en onder David en onder koning Salomo wordt het hoogte punt van de staatkundige ontwikkeling be reikt. Reeds na nauwelijks honderd jaar van eenheid valt de jonge staat in twee afzonderlijke koninkrijken uiteen; in het Noordelijk rijk Israël en het Rijk Juda in het zuiden. De tien stammen van Israël gingen verloren toen ze in 733 voor Christus in Assyrische gevan genschap werden gevoerd. Honderd vijftig jaar later luidde ook voor Juda de doodsklok, onder koning Nebukad nézar van Babyion wordt Jeruzalem, de tempel en geheel .Juda verwoest, velen vluchtten naar Egypte, enkelen bleven in het verwoeste land. Het tekstwoord uit Deut. 4 27 „De Heere zal u on der de natiën verstrooien" was in ver vulling gegaan maar evenzeer werd vervuld wat Ezechiël had voorzegd: „Een nieuw hart zal Ik u geven en een nieuwe geest in uw binnenste", immers het volk van Juda doorstond de zware beproeving die de geschiedenis het op legde. De Babylonische ballingschap be waarden de ballingen uit Juda trouw de kenmerken van hun cultuur en zij mengden zich niet met de inheemse bewoners. Na de val van het Babylo nische Rijk in 538 voor Christus keert het volk van Juda naar haar land te rug. Jeruzalem en de tempel worden herbouwd en het land, voortaan Judea geheten, wordt onder Ezra een theocra tische republiek. Ezra riep de Thora, het wetboek van Mozes als grondwet uit. De onderwerping aan deze wet van God betekende de erkenning van het burgerschap van Israël en het lidmaat schap van de tempel in Jeruzalem zowel voor de uit ballingschap de te ruggekeerden als zij die nog in de di aspora (verstrooiing) leefden. De auter duidt aan dat onder de strengheid van de wet onder het regime van priester, schriftgeleerde en onder wijzer van de wet en in de geloofs kracht van een door niets meer aan te tasteh monotheïsme het karakter van het jodendom een dergelijke vaste en diepe vorm aanneemt dat een geestelijk type doet ontstaan dat zijn stempel drukt op de hele verdere geschiedenis van dit volk ;het is dan ook onder Ezra dat de geschiedenis van het Jodendom begint. Spoedig daarop begint de Griekse cultuur haar „zegetocht" en omstreeks 200 V. Chr. viel Judea toe aan het rijk van de Griekse-Syrische Seleukiden Toen in 169 v. Chr. de Syrische des poot Antiochos IV de priesterstaat Ju dea met geweld begon te vergrieksen, aanbidding van Griekse goden gelast te, de Joodse cultus verbood en in de tempel een standbeeld van Zeus liet zetten grepen de Joden tot in het diepst gekrenkt naar de wapenen; de strijd eindigde met de politieke bevrij ding en de staatkundige onafhankelijk heid werd hersteld. De droom van het vrije koninkrijk zou slechts kort duren, nauwelijks tachtig jaar later naderde het laatste uur van Judea in de knel lende armen van Rome. In het jaar 63 voor Chr. wordt Is raël een Romeinse provincie. In die strijd die de Romein Pompeuis' voerde werden twaalfduizend mensen afge slacht! Het boek verhaalt van opstan den tegen de romeinse bezetters vooral toen Rome zich aan de tempelschatten vergreep. De opstand daartegen in 53 voor Chr. had tot gevolg dat 30.000 Jo den als slaven werden verkocht. Na Caesar wiens dood in 44 voor Chr. door vele Joden werd betreurd wordt Hero des koning van Judea, een titel die hij zich met bruut geweld en sluwheid heeft verworven, het volk moet mach teloos toe zien hoe haar heilige wet ten worden geschonden. De schriftge leerde Hillel opende nieuwe wegen voor de geest van zijn volk en creëerde een geestelijke activering en uit zijn „school" zijn grote mannen voortgekomen. Begin van de vervolgingen „De verstrooiden liit Juda" waren al bij het begin van de christelijke jaar telling verspreid over de landen van het Romeinse imperium. „Het is niet gemakkelijk op de hele wereld ook maar één gebied te vinden waar dit volk niet is opgenc«men en waar het geen leidende plaats heeft verkregen" schreef in die tijd de aardrijkskundige Strabo. Zij stichtten kolonies en richtten er ongestoord synagogen op totdat in Rome de godsdienstvervolging uitbrak, de eerste van ontelbaar veleopge worpen door Romeinse keizers en stad houders. JeziLS „In de tijd waarin Pontius PUatus Stadhouder in Judea was leefde en Werkte in Galilea een vrome Jood die evenals Hillel de naastenliefde als hoog ste gebod erkende: de rabbijn Josua, meer bekend onder zijn vergriekste naam Jezus". Echter werd de leer van Jezus door de overgrote meerderheid der Joden niet aanvaard, ze verzetten zich tegen Hem. Het einde In het jaar 70 enkele jaren nadat Juda en Galilea de Romeinen hadden verdreven maar al spoedig weer wer den bezet verscheen Titus met een geweldig legioen voor Jeruzalem. Na vijf maanden belegering viel Jerijzalem, een puinhoop vol lijken, waarbij ook de tempel verbrandde, in Romeinse handen. Meer dan een miljoen Joden werden gedood, bijna negenhonderddui zend werden gevangen genomen. Als trofeeën werden kostbaarheden uit de (gesloopte) tempel meegevoerd, naar Rome. Geheel Judea was inbeslag ge nomen en de landerijen, weiden en wijnbergen aan Romeinse ambtenaren verkocht. Statenloos en zonder vader land zouden de Joden, verstrooid onder de volken gelijk de profetie het had voorzegd, hun zwerftocht door de ge schiedenis voortzetten, samen gehouden door hun Heilige Schrift en de daarin vervatte Wet die hun als een „draag baar" vaderland gold. Jochanan ten Zakkai legde in zeer korte tijd de hoeksteen vor de bouw van de innerlijke autonomie van het Jodendom; het Woord van de Heilige Schrift werd tot middelpunt van het Joodse geloof en de Joodse Godsdienst en er ontstond groots opvoedingsstel sel, de Joodse cultuur en godsdienst handhaaft zich. Het boek verhaalt een aaneenscha keling van vervolg en sancties tegen de Joden. De kerkleraar Augustinus die wel het verwijt aan de Joden van „Gods moord" tegenspraak schreef ook een polemische verhandeling tegen de Joden die hij een plaats wijst buiten de christelijke samenleving. „Deze ge loofsbelijdenis heeft later koningen en gepeupel, staatslieden en monniken, kruisvaarders en herders een wapen tegen de Joden in de hand gegeven, hen martelwerktuigen laten uitvinden en brandstapels laten aanleggen" schreef de Joodse geschiedschrijver Henrich Graetz. „Dat het zo erg was Wanneer u dit boek leest en de 200 illustraties bekijkt zult u evenals wij deden bekennen niet exact te hebben geweten dat de Joden zoveel hebben moeten lijden en met bewon dering en instemming zal men de laat ste foto bekijken waarop David Ben Goerion op 14 mei 1948 in Tel Aviv de proclamatie voorleest waarbij de nieuwe staat Israël wordt uitgeroepen. Dit prachtige werk bevelen we zeer ter lezing aan, het is een boeiend ge schrift, vol ellende laatstelijk de tweede wereldoorlog maar ook vol dapperheid en innerlijke kracht die laatstelijk nog in de „zesdaagse slag" tegen Egypte verslagen werd waarbij het Jordaanse deel van Jeruzalem weer veroverd werd. De verstrooiden van overal ter wereld hebben hun oude va derland teruggewonnen, Israël, het land der belofte waar de wieg van het Jood se volk had gestaan maar nog zal de strijd niet gestreden zijn De auteur Niemand minder dan dr. Werner Kel ler, de man die jaren geleden wereld beroemd werd door zijn boek „De bij bel heeft toch gelijk." Een goede Duit ser, die in de oorlog geestverwanten zocht en vond in zijn anti-Hitlerhou- ding. Een man die velen van vervalste papieren voorzag, die Joden hielp ont komen en tenslotte zélf werd gegrepen Zijn activiteit liet in die dagen maar één vonnis toe: de doodDe Ameri kaanse legers waren sneller dan zijn beulen en zij bevrijdden een ongebro ken Werner Keller. Na de oorlog begon hij te pubUce- ren. „De bijbel heeft toch gelijk" maak te hem beroemd. En ook zijn nieuwe boek is in Duitsland al een bestseller, die talloze enthousiaste recensies heeft gekregen in vele grote bladen en tijd schriften. Dr. Keiler woont zelf niet meer in Duitsland. De oorlog heeft hem van zijn vaderland vervreemd en hij vestigde zich in het romantische vis serplaatsje Ascona aan de oevers van het Lago Maggiore. De Vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Goeree Overflakkee" houdt haar Alg. Vergadering a.s. donderdag 4 jan. 's middags 2.00 uur in hotel Spee te Som- melsdijk. Een inleiding, getiteld „Enige erva ringen met het in twee bewerkingen, rooien van aardappelen" wordt gehou den door ir. A. H. J. Siepman. Dhr. Hautmans van het CERBE spreekt over „de nieuwste» ontwikkelingen bij de mechanisatie van de bietenteelt. FAMILIE-BERICHTEN DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlij den van onze geliefde va der en moeder Ferdinand van Zetten en Catharina Maria Groeneveld betuigen wij u onze oprech te dank. Uit aller naam: C. van den Doel- van Zetten Middelharnis, december '67. DANKBETUIGING Bij deze betuigen virij allen onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij ons huwelijk. P. Blokland H. Blokland-v. Rossum Stellendam, Schoolstraat 20 Wie heeft woensdag 20 dec. per abuis een verkeerde damesfiets meegenomen van voor „Bloemenhuls Korteweg?" Graag bericht aan dit adres. Verschenen: Zes Schriftoverdenkingen door Ds. L. Huisrhan, Pred. der Ger. Gemeente te Vlaardingen. Gebonden in keurige linnen band, ca 100 blz. 4,75. Bestel het meteen, dan ont vangt U het franco thuis. Uitgave van Boekhandel Zandpad 118 - Tel. 2229 Middelharnis Verschenen: door John Owen. Een verklaring van Psalm 130 gebonden in pracht- band 22,50. Boekhandel Zandpad - Middelharnis gedateerd op zaterdagen en maandagen. Boekhandel Zandpad - Middelharnis Heden vrijdagmorgen omstreeks 6 uur heeft de Heere nog onverwacht van ons weggenomen onze lieve zorgzame vader, behuwdvader, grootvader, overgrootvader, broeder, zwager en oom weduwnaar van Elizabeth Heerschap in de ouderdom van ruim 77 jaar. Spijkenisse: J. Boshoven Jac. Boshoven-v. d. Linde Goedereede: KI. Boshoven Goedereede: M. Non-Boshoven T. Non Ooltgensplaat: D. Sannes-Boshoven R. W. Sannes Ooltgensplaat: J. Overbeke-Boshoven L. C. Overbeke Spijkenisse: A. Boshoven W. Boshoven-v. d. Berg Spijkenisse: G. Boshoven B. Boshoven-v. d. Bie Hoogvliet: C. Boshoven N. Boshoven-den Eerzamen Dirksland: W. Boshoven M. Boshoven-den Eerzamen Spijkenisse: M. Boshoven E. Boshoven-de Ronde Goedereede: A. Overbeeke-Boshoven Kr. Overbeeke Goedereede: N. Boshoven B. Boshoven-Westdijk Stellendam: Kr. Boshoven M. Boshoven-v. d. Sande Klein- en achterkleinkinderen. Goedereede, 29 december 1967. Nieuwendijk 10 De teraardebestelling zal plaats hebben op dins dag 2 jan. a.s. des nam. 2 uur, op de algemene begraafplaats te Goedereede. wenst haar clientèle een in alle opzichten voorspoedig 1968 toe. 1 MIDDELHARNIS lEPENLAAN 1-3 wensen hun vrienden en bekenden een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR. wensen familie, vrienden en bekenden een ge lukkig en voorspoedig 1968. KRAAIJERDIJK 35 MELISSANT Een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar toege wenst aan familie, vrienden en bekenden. Weimansweg 88 Rotterdam 24 SCHERPENISSE Woningen opgeleverd. Van de bouw van 24 woningwetwoningen werden don derdag door aann. bedrijf Gebrs. van den Bergh, uit Bergen op Zoom de eer ste 10 woningen opgeleverd. Vlak na nieuwjaar kunnen deze woningen wor den betrokken. STAVENISSE Onder leiding van ds. Heikoop werd op de 2e Kerstdag de kerstfeestviering gehouden met de kinderen van de zon dagsschool. Na de gebruikelijke opening vertelde ds. Heikoop op boeiende wijze de kerst geschiedenis. Mej. Jo Leune vertelde een mooi kerstverhaal. „Barendje de voddeman". Ter afwisseling zongen de kinderen verschillende liederen. Aan een 10-tal leerlingen, die de zon dagsschool verlieten werd een Bijbeltje of Bijbelse geschiedenis uitgereikt. AAGTEKERKE Veel belangstelling op gouden brui loft. Donderdag 21 dec. was het 50 jaar geleden dat het echtpaar J. Melse en F. Dommisse in de echt werden verbon den. Voor deze gelegenheid was de ge hele familie in het verenigingsgebouw Amicitia bijeen gekomen om deze dag op waardige wijze te herdenken. Zijn gezin, 9 dochters en 1 zoon, was ge groeid tot een gehele familie van 57, klein- en 4 achterkleinkinderen. De bij na 75-jarige Melse, van beroep rustend landbouwer en loonwerker is evenals zijn vrouw (73) nog vitaal en gezond. En bekleedt tot op heden nog verschillende functies, vanaf 1941 is hij ouderling in de Ger. Gem., vanaf 1946 lid der ge meenteraad, waarvan ruim 4 jaar als wnd. burgemeester. Ook in het schoolbestuur heeft dhr. Melse reeds meer dan 20 jaar zitting. En voor wat, hoor wat, bleek ook dui delijk bij deze gelegenheid. Tijdens de receptie kwamen dan ook vele personen uit het kerkelijk zowel als het openbare leven het bruidspaar de hand drukken, en werden zij zo wel letterlijk als figuurlijk-in de bloemetjes gezet en werden hun talrijke geschen ken aangeboden. Van de kinderen ontvingen zij ieder een stoel naar wens, als symbool voor welverdiende rust, van Pladet uit Bier vliet (atlas delen), een prachtige ther mometer enz. De overweldigende belangstelling toon de dan ook aan welke plaats dhr. Melse inneemt, zowel in als buiten de gemeen te. Uit de gevoerde gesprekken kwam dan ook steeds de erkentelijkheid aan de Gever dezer gaven naar voren. Aan 's Heeren zegen is het al gelegen. En hoewel zo'n groot gezin en familie, mocht de liefde en eensgezindheid steeds ge voeld worden. De deze dag zo herhaal delijk uitgesproken wensen voor het echtpaar moge in vervulling gaan, zowel voor de familie als voor de gemeente. ST. PHILIPSLAND Botsing. Op de weg bij Lepelstraat is de Ie Kerstdag een auto bestuurd door van Meer uit Lepelstraat door slippen wegens te hard remmen uit een file op het verkeerde wegdek gedeelte terecht gekomen en in frontale botsing gekomen met de achterste van een uit tegenovergestelde richting komende fUe auto's bestuurd door de heer Bene der uit St. Philipsland. De heer en mevrouw Beneder die door de voorruit uit hun auto vlogen, zijn beiden met ernstige kwetsuren in het Alg. Burg. gasthuis te Bergen op Zoom opgenomen. Hun 16-jarige zoon bleef vrijwel ongedeerd. Ook inzittenden van hier moesten in het ziekenhuis opgeno men worden. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Speciale treinen voor trans-contai ners verzekeren sedert begin september de dienst tussen de Benelux en Italië. Ze vertrekken uit Rotterdam en Ant werpen. Het traject wordt in 36 uur afgelegd. Het is de Belgische vennootschap T.E.R.R.E (Trans Europ Rail Route Ex press) die deze dienst heeft opgericht. Ze rekent erop deze naar andere Euro pese landen uit te breiden. De T.E.R.R.E.-treinen hebben maxi mum 30 wagons die containers van 20, 30, 35 en 40 voet kunnen vervoeren. SOMMELSDIJK Dhr. M. Schol uit Sommelsdijk; hoofd werktuigkundige bij Reederij van Om meren, is vorige week donderdag nadat hij enkele maanden in een Ja pans ziekenhuis werd verpleegd waar hij werd bezocht door zijn huisarts dokter v. d. Peppel in ons land aan gekomen. Hij werd voor verder herstel opgenomen in het zuiderziekenhuis te Rotterdam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 3