Raad Dirksland stelde nieuwe politieverordening vast Havenmeester Groeneveid te Middelharnis iubileert r' Aciiter de grenspaal E.T.L pleit voor beëindiging toliief- fing op Haringviiet- brug en Zeelandbrug Engelse super marlden verkopen Nieuwe Testament Wie zag vliegtuig vallen y „BILANDEN-NIBUWS" Kwalijke zaken nader beschouwd 'k Gebroken arm niet strafbaar Waardering Foto voorpagina Alle modellen uit voorraad leverbaar. J. KEUVELAAR ZANDPAD 32 M 11) D E L H A R N I S Weggoo i -g I aswe r k een probleem FESTI Gero Zildturo Alle modellen uit voorraad leverbaar. J. KEUVELAAR ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS Marktbericlit bloembol len-'bloemen pREDI Bladz. 2 Vrijdag 29 december igeJilfiidag 29 dece „Op de Dirkslandse raadstafel wordt een plaatsje ingeruimd" voor het depo neren van werkelijk gegronde klachten van gemeentenaren die ,aan de raad ter behandeling zullen worden gegeven. Burgemeester Bos deelde een en ander mee op vragen die in de woensdagavond gehouden raadsvergadering werden ge steld n.a.v. het voorstel tot vaststelling van de nieuwe Algemene Politieveror dening. De klachten zouden b.v. kunnen ontstaan over stank van mesthopen. Het is ingevolge art. 104 verboden binnen de bebouwde kommen een mesthoop of een verzameling van mest, kuilgras, pulp, bietenblad of andere stankver spreidende stoffen te hebben indien dit naar oordeel van B. en W. schadelyk voor de gezondheid of hinderlijk voor de omwonenden is. B. en W. kennen hiervan frappante voorbeelden en zij willen bij e.v. klachten graag de beslis sing mede aan de raad I,aten. De raad had overigens op de kers verse verordening slechts futiliteiten aan te merken zoals dhr. van Prooijen n.a.v. art. 38 dat het verboden stelt op of aan de weg een misvormd of ver minkt lichaamsdeel, een niet geheelde wond, een litteken of een lichaamsge brek te kijk te stellen. „Als ik met een gebroken arm in een doek loop ben ik strafbaar dacht dhr. v. Prooijen. Voorz.: Er staat „te kijk stellen" en een gebroken arm is geen lichaamsge brek. V. Prooijen: „Als 't verband er ,dan eens afgaat Dhr. van Prooyen meende dat er meerdere bepalingen aanvechtbaar zijn en zou voor zoiets best eens voor de kantonrechter willen komen Hij adviseerde de gemeente eerst de hand in eigen boezem te steken, daarbij wijzend op de scheve bomen in de Wernerlaan bomen in overhellende stand die gevaar kunnen opleveren moeten verwijderd worden maar hij was er even stil van toen de voorz. hem erop attendeerde dat hijzelf (dhr. V. Prooyen) mede de gemeente is. Overigens vond dhr. van Prooyen de verordening waarin hij „verdronken" was een goed ding. Nadat de mesthopen en de verminkte lichaamsdelen aan de orde waren ge weest werd ook nog iets gezegd over de schoorstenen en de vuilnisbakken. Ingevolge art. 118 wordt de gebrui ker van een schoorsteen in een gebouw, welke schoorsteen dient tot afvoer van verbrandingsgassen van een stookin- richting, verplicht ervoor te zorgen dat deze schoorsteen jaarlijks vóór 1 okto ber op deskundige wijze wordt geveegd en onderzocht. „Er zal zwaar tegen gezondigd wor den" geloofde dhr. v. Es. Hij zei dit ook van de bepaling dat de emmers en de afvalstoffen niet eerder buiten mogen worden gezet dan een half uur voor de normale ophaaltijd. De voorz. wilde er allerminst zwaar aan tillen; optreden is gewenst wanneer er sprake zou zijn van een zeer wanordelijke toestand. Stank. Dhr. V. Es vroeg naar de mogelijkheid van optreden tegen het doen afvloeien van chemische afvalstoffen in de riole ring; hij wist dat in de nabijheid gele gen woningen zich daardoor een stank verspreid. De voorz. wees daarop op de bepaling die zulks verbiedt, overigens was hem geen enkel geval evenmin als de mogelijkheid van stankverspreiding bekend. Dhr. Poortvliet meende uit art. 102 te lezen dat voortaan geen mest meer mag worden vervoerd. „Wij realiseren ons dat we te maken hebben met plattelandsgewoonten; het is allerminst de bedoeling verandering te brengen in de huidige situatie" stelde de voorz. hem gerust; overigens hoopte de voorz. dat de agrarieërs dit niet al te veel zullen uitbuiten. Afzakkende zaken. „De eigenaar en de gebruiker van bomen en beplantingen staande op of aan de weg, is verplicht, indien de vrij heid of de veiligheid van het verkeer zulks vordert, na aanschrijving van B. W., binnen een in de aanschrijving te bepalen tijd, die bomen of beplantingen in voldoende mate op te snoeien. Dhr. de Geus wilde die bepaling streng gehanteerd zien; hij vond het hoogst gevaarlijk als heggen zelfs tot 1.50 mtr. hoog zijn. „De auto's worden lager en de rich ting aanwijzers worden ook steeds la ger aangebracht" stelde weth. v. Ros- sum daar tegenover. Het punt krijgt de aandacht. De verordening, „het gemeentelijk wetboek van strafrecht" werd z.h.s. vastgesteld. Winkelsluitings-verordening. Eveneens ging de raad accoord met de nieuwe winkelsluitings-verordening. Bij de' opzet van de nieuwe verorde ning is ernaar gestreefd het bestaande zoveel mogelijk te handhaven. In Dirksland en Herkingen gold een koop avond die thans ook is ingesteld voor Melissant en tevens is uitgebreid tot (vrijdagsavonds) 9 uur. De kapperszaken mogen tot half acht open zijn, mede met het oog op de be langen van de pendelaars. De kappers winkels mogen tot die tijd worden bin nengegaan, de kapper heeft daarna nog een zekere „afwerk"tijd. „Als ze werkelijk om half acht moes ten sluiten zou je eens zien wat een haar er over Herkingen liep, als de beatles..." verzekerde dhr. de Geus. De tabakswinkels mogen tot 7 uur open zijn. Herbenoemingen. Bij het voorstel tot herbenoeming van de leden van de woonruimtecommissie verklaarde dhr. Poortvliet niet zo'n ver trouwen in die commissie te hebben, hij vond het voortbestaan van diè commis sie ook niet nodig. „U ziet het wel optimistisch; m.b.t. de toewijzing van de woningen is de situa tie van dien aard dat wij de commissie die ons waardevolle adviezen geeft niet graag zouden missen" verklaarde de voorz. Dhr. V. Prooijen hoopte dat de com missie zich zelf overleeft; dat zal het geval zijn als de woningnood is opgehe ven. „Als onze streek aan de werking van de woonruimtewet onttrokken wordt, dan heeft de commissie geen Waarde meer" voegde de voorz. er aan toe. „Poortvliet zou wel tot andere ge dachten komen als hij de lange lijst van woningzoekenden ziet" geloofde dhr. Witvliet. Dhr. Poortvliet kon een geval aanwij zen waarin de commissie duidelijk heeft Gekomen aan het eind van een tweejarige periode i?,a de gem. herindeling heeft burg. Bos met waardering gesproken over de wójze waarop in bestuurlijke zin een nieuwe gemeente werd opgebouwd. Biu-g Bos toonde zich zeer ingenomen met de zaken zo als die zich hebben ontwikkeld en de werkwijze van gemeenteraad en gemeente personeel en spr. kon thans concluderen dat de pessi mistische verwachtingen aan het begin van de gem. herindeling beschaamd zijn geworden; er is een goede geest en verstandhou ding waarmee men de gemeen- schapsbelangen wil dienen. Een „duidelijke vrucht" zag de burge meester in de aanzienlijke verbe tering van de financiële positie van de gemeente; hij hoopte dat ook de gemeentenaren er de vruchten van zullen plukken en dat het inzicht zal doorbreken dat er een verbetering is opgetreden in de algehele situatie. Spr. be sloot met de allerbeste wensen voor het komende jaar, en de wens dat de positieve instelling de gemeentebelangen te dienen, bestendigd zal worden. gefaald en het had hem het vertrouwen in de commissie ontnomen. Dhr. de Gast kon het goeddeels met dhr. Poortvliet eens zijn; „hoe meer mensen over een geval moeten beslis sen, hoe moeilijker het wordt" was zijn stelling. Ook dhr. de Gast bekeek het volgens de voorz. te theoretisch; elk lid van de commissie heeft zijn inbreng en het kan de meningsvorming verbeteren. „Volgens de gedachte van de Ga-st kun je de gemeenteraad ook wel opruimen" vergeleek dhr. Struijk. „In de veelheid der raadslieden, is des konings heerlijkheid" repliceerde de voorzitter. Twaalf leden inclusief dhr. de Gast gingen met herbenoeming ac coord. Dhr.' Poortvliet onthield zich van stemming. Eveneens werden herbenoemd de le den van de Burg. Instelling voor Maat schappelijke zorg te Dirksland, Melis sant en Herkingen. De heren C. v. Es; D. Leijdens, T. van Prooyen en J. Witvliet werden benoemd tot leden van de commissie van bijstand voor het gasbedrijf. „De Schakel". Bij het voorstel tot benoeming van leden van de Commissie Gem. Vereni gingsgebouwen werd de slechte acco- modatie van de garderobe in „de Scha kel" weer ter sprake gebracht. Dhr. de Bonte geloofde dat het gebouw daarom soms gemeden wordt. De voorz. gaf de raad de verzekering dat een en ander de volle aandacht heeft; verbete ring die de voorz. zeker nodig achtte zal belangrijke financiële consequen ties hebben. De voorz. herinnerde aan de poging voor de Schakel een andere behoorsvorm een Stichting te be reiken wat de belangstelling en activi teiten zou kunnen stimuleren maar ver wezenlijking bleek niet mogelijk. Landbouwschap. Een circulaire van het comité toet sing onwenselijkheid landbouwschap om beschikbaarstelling van een lokaliteit en een stembus om een geheime stem ming te organiseren werd voor kennis geving aangenomen. De voorz. vond het niet gebruikelijk, noch aanbeveling verdienend op deze wijze medewerking te verlenen. Dhr. Poortvliet meende dat het Land bouwschap op min of meer ondemocra tische wijze tot stand is gekomen; spr. vond dat het wel eens goed zou zijn als er eens een duidelijke uitspraak kwam. „Als er actie moet komen dan van het Parlement en van de Standsorgani saties" besloot dhr. v. Prooyen. De foto op de voorpagina werd ons welwillend afgestaan door de redactie van „Melk"; het voorlichtingsblad voor de melkveehouderij. Frankrijk heeft in zijn houding vol hard en heeft zijn veto in de E.E.G. uit gesproken over het openen van bespre kingen met Engeland voor toetreding tot de Europese gemeenschap. Het is niet de eerste maal, dat De GauUe zich daartegen verzet, want bij herhaling heeft de Franse president uiting gege ven aan zijn afkeer van toelating van Engeland. Vorige week is in Brussel de beslis sing gevallen, toen de ministerraad van de E.E.G. vergaderde, waar minister Couve de Murville zijn veto uitsprak. Maar dit betekent, dat ook geen onder handelingen zullen worden gevoerd ter zake van toetreding van Denemarken, Ierland en Noorwegen, die eveneens be langstelling hebben voor het lidmaat schap van de E.E.G. Twee dagen is de E.E.G.-ministerraad bijeen geweest en de ministers van Buitenlandse Zaken van de Beneluxlan- den, Italië en West-Duitsland hebben tot het uiterste getracht Frankrijk te bewegen toe te stemmen om althans de onderhandelingen met Engeland te be ginnen. Couve de Murville is echter niet overstag gegaan en toen hij in Frankrijk terugkeerde, heeft president De GauUe hem geprezen voor zijn houding in Brussel. Volgens hem was het nu zelfs mogelijk geworden om aan de verdere ontwikkeling van de E.E.G. te werken. Zwarte dag. De vijf andere ministers dachten er anders over, hoewel ook in hun stand punten een nuancering valt waar te ne^ men. Minister Luns, die' daags na zijn terugkeer uit Brussel een verklaring in de Tweede Kamer heeft afgelegd, heeft de woensdag, waarop het veto werd uit gesproken, een zwarte dag in de E.E.G. genoemd. Zijn Duitse collega, Willy Brandt sprak van „een dag van de waarheid", omdat iedereen volgens hem nu weet, hoe de zaken ervoor staan en wie de toelating van Groot-Brittannië tegenhoudt. Hoewel hij terdege bezorgd is over de ontstane toestand binnen de E.E.G., wilde Brandt de Frans-Duitse vriendschap blijkbaar niet door keihar de verklaringen in gevaar brengen. Brandt had in de vergadering te Brus sel sterk aangedrongen op het openen van de onderhandelingen met Engeland. Hij verwachte een opleving Van de Britse economie bij toetreding, zoals ook de economie van de lid-staten een gunstige ontwikkeling had laten zien na het tot stand komen van de E.E.G. Minister Fanfani van Italië achtte het standpunt van Frankrijk een houding van „misplaatste vooringenomenheid". Nadat de besprekingen in Brussel wa ren afgelopen, was de teleurstelling als het ware van de gezichten af te lezen. Direct kwamen „de vijf" bijeen voor nader beraad en zij besloten hun pogin gen niet op te geven. Wat dit betreft, zijn de overige lid-staten het wel met elkaar eens, al zal de uitwerking van hun verklaring niet overal eender wor den uitgelegd, gelet op de verschillende verklaringen. Sprak mr. Lirns van een crisis. Brandt wenste dit woord kenne lijk te vermijden. Opgeschort. Van welke invloed de houding van Frankrijk was, werd spoedig duidelijk toen de ministers van landbouw van de „Zes" bijeen waren. De Nederlandse minister van landbouw, ir. Lardinois, wenste niet verder te gaan met bespre king van de landbouwproblemen. Tot groot ongenoegen van zijn Franse col lega werden de besprekingen op zijn initiatief opgeschort. Hetzelfde was het geval in de minis terraad van de ministers van sociale zaken. Via de Nederlandse ambassadeur bij de E.E.G., de heer Spierenburg, liet minister Roolvink weten, dat hij geen heil zag in verdere besprekingen en niet meer aan besluitvorming zou mede werken. Het wordt zo langzamerhand steeds duidelijker, dat Frankrijk (of wel de Gaulle) zich blijft verzetten, omdat hij zijn wil aan de E.E.G. wil opleggen, n.l. zijn wens, dat de E.E.G. zich zal ont wikkelen tot een politiek orgaan in Europa, waarin Frankrijk dan zo is de gedachtengang van De Gaulle een overheersende rol zal kunnen spelen, gelet op de positie, welke Frankrijk eer- .jtijds heeft ingenomen. Maar de rol van i 'de „grote vier" is uitgespeeld. In het laatst verschenen E.T.I. kwar taalbericht; een uitgave van de Stich ting Economisch - Technologisch Insti tuut voor Zuid Holland komt een inte ressant artikel voor waarin de redactie de vraag of „Tolwegen een oplossing betekenen" aan de orde stelt. Het Instituut, dat zich de bevordering van de economische, inzonderheid de industriële ontwikkeling van Zuid-Hol land ten doel stelt komt m.b.t. de tol heffing voor Haringvlietbrug en Zee landbrug tot de conclusie dat men die regio's waarin de economische ontwik keling moet worden bevorderd bij voor keur niet met tolgelden moet belasten. De redactie schrijft: Zoals bekend, is verbetering van de infrastructuur een van de belangrijkste voorwaarden voor de versnelde econo mische ontwikkeling van stimulerings gebieden. Wanneer men deze verbeter de infrastructuur in de vorm van tol verbindingen realiseert, wordt het be trokken gebied beter ontsloten, maar dit ontsluitingseffect wordt weer ten dele teniet gedaan door weerstand te gen de te betalen tolgelden. Wil dit ontsluitingseffect der infrastructuur zo groot mogelijk zijn, dan dient men deze verbindingen tolvrij te houden. Deze projecten dienen uitgevoerd te worden in het kader der regionale ontwikke lingspolitiek en derhalve gefinancierd te worden uit de algemene middelen. Dat zowel de Haringvlietbrug als de Zeelandbrug tolbruggen zijn, is strqdig met de doelstellingen der regionale eco nomische politiek in Nederland. Onzes inziens is het dan ook wenselijk dat deze verbindingen zo spoedig moge lijk worden overgenomen door het rijk. De glazen weggooi-fles of pot heeft, vooral voor de producent veel voor delen, maar de nadelen voor de con sument zijn evident: wat te doen met al dat glaswerk, dat de winkelier niet meer terugneemt? In de Verenigde Sta ten, waar zich nu eenmaal alles op groter schaal afspeelt dan bij ons, is deze weggooi-verpakking al een soci aal probleem geworden. Men begon met speciale plaatsen aan te wijzen praar men de flessen en potjes kon de poneren, maar de voorraad is nu zo groot geworden, dat ze geen voldoende ruimte meer bieden. Er worden nu proe ven genomen om al dat nutteloze glas te verwerken tot nevenprodukten. Ook al zijn die weinig waardevol, dan komt ,men in ieder geval van de rommel af. (DIA) OUD VOSSEMEER Stroperij. Vlak voor Kerstmis heeft de rijkspolitie in de polder rond Oud Vossemeer drie stropers uit St. Phi- lipsland betrapt. Eén van hen een ze kere W. de B. kon worden aangehou den, de anderen konden ontkomen maar zijn bekend bij de politie. Een haas en een geweer werden in beslag genomen. nr7S0 <3E:Xt.C» Motie. Uit deze overwegingen valt het te be grijpen, dat het Tweede Kamerlid, ir. van Dis (S.G.P.) zich verzette tegen een motie, waarin van de regering werd ge vraagd in overleg met de andere vier leden van de E.E.G. te treden om on derhandelingen met Engeland en de overige kandidaat-leden te beginnen. De S.G.P. is namelijk principieel tegen een Verenigd Europa, waarvan De GauUe en ookmr. Luns droomt. Hoewel de G.P.V.'er Jongeling ver klaarde tegen het supranationaal karak ter van de E.E.G. bezwaren te hebben, ging hij met de motie mee. Met dit al verkeert de E.E.G. wel de gelijk in een crisis en het is voor ons nog de vraag, of zij er ooit uit zal ra ken, zolang De GauUe aan de macht is. En wat daarna zal gebeuren? Ook hier geldt, de mens wikt, maar God beschikt. Woensdag 3 januari zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer E. Groeneveid Rijkshavenmeester aan Middelharnis- Havenhoofd in vaste dienst werd aan gesteld bij Rijks Waterstaat. Ter gele genheid daarvan zal er op die dag een receptie worden gehouden in Hotel Meijer te Middelharnis. De heer Groeneveid werd een kwart eeuw geleden vervanger sluisknecht in Andel (N.B.). Vier jaar later werd hij hulp-bakenmeester waarbij hij was be last met het onderhoud van de tonnen. In 1953 werd hij overgeplaatst naar Keizersveer als kantonnier en op 1 febr. 1964 kreeg hij zijn aanstelling als havenmeester van Middelharnis. Hij volgde hierin de heer Kooij op. In Middelharnis heeft het gezin Groe neveid het heel goed naar de zin en het is te voorzien dat de havenmeester hier zal blijven tot de afsluiting van de haven. Dat is in ieder geval niet vóór 1971. Zolang zal de haven in onderhoud en beheer bij het Rijk blijven. Ver moedelijk neemt de gemeente dan deze taak over. Eerder was zijn broer havenmeester in Middelharnis. Toen al was er spra ke van, dat de tegenwoordige haven meester hierheen zou komen. Echter nam aanvankelijk de heer Kooij zijn plaats in, maar na een paar jaar werd het toch definitief. De heer Groeneveid vertelde, dat hij met nog vijf broers havenmeester is. Ze zijn steeds alle zes bij Waterstaat in dienst geweest. Het water trekt hen blijkbaar, hoewel nie mand van hen de zee heeft gekozen. Woensdagmiddag tussen 2 en 6 uur is er gelegenheid de heer Groeneveid en zijn gezin geluk te wensen met dit ju bileum. Van 1 januari af kan men in de fili- alen van vijf grote Engelse super marktbedrijven behalve kruidenierswa- ren en wat deze zaken tegenwoordig al lemaal verder verkopen, ook het Nieu we Testament in een zeer vrij verta ling krijgen. Aldus een bericht in het Alg. Dagblad. De bijbelse teksten zijn in gewone huis-, tuin- en keukentaai gesteld, wat blijkt wanneer men het Onze Vader leest: „Onze vader in de hemel, moge uw naam heilig blijven, moge uw koninkrijk komen, moge uw wil worden uitgevoerd op aarde zoals in de hemel. Geef ons vandaag het voedsel dat we nodig heb ben, vergeef ons het verkeerde dat we hebben gedaan, zoals wij het verkeerde vergeven dat anderen ons hebben aan gedaan. Stel ons niet al te zeer op de proef, maar beveilig ons voor het kwa de. ENORME VERKOOP Handelingen 8 20 ziet er in de ver taling van de supermarkten zo uit: „Mo ge u en uw geld naar de hel gaan, om dat u meent de gift van God met geld te kunnen kopen." (In de laatste ver taling van het Nederlandsch Bijbelge nootschap staat: „Uw geld zij met u ten verderve, daar gij gemeend hebt de gave Gods te kunnen verwerven".) De moderne Engelse versie van het Testament kost vijf shilling. In Ameri ka zijn er al acht miljoen exemplaren van verkocht, in Engeland liggen er honderdduizend klaar, voorzien van een omslag dat er bepaald hip uitziet. Verantwoordelijk voor de vrijmoedige vertaling is de Amerikaanse Baptisti- sche geleerde dr. Rober Bratsher die er twee jaar over heeft gedaan. Zijn nieuwe testament komt straks in de supermarkten met als titel: „Goed nieuws voor de moderne mens." Er staan ook tekeningen bij van de fran- caise Annie Valoten, die figuren maakt zoals in stripverhalen worden gebruikt. HENDRICK DE KEYSER BESTAAT VIJFTIG JAAR De vereniging „Hendrick de Keyser" welke zich ten doel stelt om architecto nisch of historisch belangrijke gebou wen te bewaren viert haar 50-jarig ju bileum. In deze 50 jaren heeft de vere niging over het gehele land verspreid bijna 200 huizen en andere gebouwen aangekocht en gerestaureerd. Soms wordt de vereniging wel oude historische gebouwen geschoriken, waar na het eigenlijke werk, de restauratie, begint, waarvoor de gebruikelijke sub sidies worden gegeven. Na voltooiing van de restauraties worden de woningen normaal verhuurd, zodat ze hun oude bestemming terugkrijgen. De vereniging hoopt uit het bijeen te brengen jubile umfonds de moeilijkste gevallen onder handen te kunnen nemen, want door de steeds hoger wordende kosten van res tauraties is de vereniging in geldnood komen te zitten. De uitbetaling van de toegezegde subsidies worden om bud gettaire redenen van de overheid pas enkele jaren na de toezeggingen uitbe taald. Bijdragen kunnen gestort worden op gironummer 48718 t.n.v. de vereni ging te Amsterdam. STELLEND AM Nieuwe bezorger. Met ingang van vandaag zal de krant weer bezorgd wor den. De nieuwe bezorger is dhr. B. Westdijk Henry Dunantstraat 11, al hier. Tentoonstelling. Op 29 en 30 dec. organiseert de P.V. „De Duif" haar jaarlijkse tentoonstelling in 't Haegse Huus. De duiven zijn te bezichtigen vrijdag de hele avond en zaterdag tot 21.00 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET Diploma. De heer M. J. van Brussel alhier behaalde dezer dagen te Utrecht het behangers-diploma. „Op 14-2-'45 's middags 4 uur komt een aangeschoten Amerikaanse bommenwerper over Rockanje. De be manning verlaat het toestel per para chute, en het toestel valt in het Ha ringvliet, ongeveer tegenover Middel harnis. Is er iemand, die dit gezien heeft? Waar is het precies gevallen?" Graag 'zou ondergetekende reacties op deze vraag hebben in verband met het vastleggen van de geschiedenis van Rockanje in de periode '40 - '45. H. v. d. Graaf - Rockanje Waaldrift 14, Tel. (01884) 433 Traditiegetrouw liggen de bloembol lenveilingen in de week tussen Kerst mis en Nieuwjaar stil. Pas donderdag 5 januari beginnen bij de Coöperatieve Bloembollenveiling H.B.G. de gladiolen- veilingen (plant- en telgoed) weer en vrijdag d.a.v. de leverbaarveilingen. De beurshandel vertoonde het in deze pe riode gebruikelijke rustige beeld, al werden er toch nog heel wat transak- ties afgesloten. De prijs bleef vast. Op de vrije bloemenveiling van de H.B.G., zijn in de week voor Kerstmis zeer veel bloemen aangevoerd, grote hoeveelheden hyacinten kwamen voor de klok, waaronder veel partijen van goede tot heel beste kwaliteit, helaas waren er ook partijen bij van mindere kwaliteit, de oorzaak hiervan mag, in ieder geval gedeeltelijk, gezocht wor den in een niet helemaal juiste behan deling tijdens het prepareren. Enkele hyacinten noteringen: Bis marck 0,24 - 0,47, Anne Marie 0,22 - 0,41, Pink Pearl 0,21 - 0,45, L' Innocence 0,32 - 0,57, Edelweiss 0,42 - 0,61, Car negie 0,45 - 0,64, Jan Bos 0,27 - 0,48, Delfts Blauw 0,30 - 0,47, Narcissen wor den in grote partijen aangevoerd, ook het aantal soorten wordt weer groter, de handel was vlot. Enkele prijzen: Helios 0,95 - 1,15 California 0,75 - 1,10, Carlton 0,90 - 1,35, Early Glory 0,75 - 1,10, Flower Record 0,90 - 1,05, Yellow Sun 1,05 - 1,30, Unserpassable 1,15 - 1,45, Golden Harvest 1,-----1,30 per bos. De aanvoer van tulpen begint nu ook op gang te komen, dit is 10 dagen later als verleden jaar, en hieruit blijkt wel dat, in ieder geval, de vroegste broei, belangrijk stuggerverloopt, en kele prijzen: Winter Queen 1,30 - 1,70, Apeldoorn 3,80 - 4,20, Hadley 1,70 - 2,30, Levant 1,55 - 1,90, Scarlet Marvel 1,20 - 1,70, Sulphur Triumph 1,90 - 2,40, Apricot Beauty 1,70 - 2,30, Tommy 1,30 - 1,75, Christus Gold 1,20 - 1,90, Paul Richter 1,70 - 2,65, Preludium 1,35 - 2,05 Krelage Triumph 1,25 - 1,75 per bos. Ook de potplanten, allerhande kerst stukjes, hulst, groen, freesia's enz. enz. werden vlot verkocht tegen aantrekke lijke prijzen. ZONDA „IPDELHARN uur ds. K. S pred. pred.-' 'aer. Kerk 10 5 uur ds. P. Ger. Kerk 10 Qer. Gem. 10 ,vijkgem. i.w. jloogstraten. jOlvrMELSDIJ" ^r. Terlouw man. Extra co en -wezen Oudejaarsavo" IIRKSLAND H ff. van Hensb Geluk. Extra sche Zending uur ds. P. BI [BRKINGEN ds. H. Kraaij. kerk Ger. (ELISSANT H J. Geluk en 6 bergen Ger 3.30 uur ds. .'ELLENDAM V. van Gors" jansens. Extr fing en verw- uur dhr. H. j. Noordhof t" OEDEREEDE uur ds. D. C. voor de kerk. aODORP He C. Bultman en icade. nam. v voor het bou" Collecte voor fonds van de en 3.30 uur ds - Ger. Gem. Doopsgez. Ge van Rotterda" lEUWE TONG uur ds. J. P. voor predikan - Ger. Gem. ÜDE TONGE g. A. Jansens Gorsel. Extra rituskas G lezen. tAD AAN 'T Kerk 10 en 6 Extra coU. em - Ger. Kerk 1 deel en 6 uur Gem. 9.30 en EN BOMMEL cand. J. Codee Kerk 10 en 3. van Hoek van OLTGENSPLA 6 uur ds. P. V- em. pred. pr' Ger. Kerk 9.3 Meeder Ge lezen Oud uur lezen. ANGSTRAAT P. Kooiman en per. AANDAG 1 IDDELHARNI ds. K. Schipp kerken en per Kerk 10.30 uur Chr. Ger. Ker' Ger. Gem. 6 u van Nisse. )MMELSDIJK H. C. Bultman IRKSLAND H H. N. v. Hens" Noodl. kerken Gem. 10 uur d ouderlingen en ERKINGEN H H. Kraaij. E" kerken en pers ELISSANT He J. Geluk. TELLENDAM M. A. Jansens P. Schravende OEDEREEDE D. C. van Wij Extra coU. v personen. ©DORP Herv Extra coU. vo personen. ffiUWE TONG is. J. P. Verka tegers. Extra ten en person' ODE TONGE W. van Gorsel. terken en per TAD AAN 'T Kerk 10 uur Ger. Kerk 10 Ger. Gem. 9.3 ST. PHILIPSLAND Oud Geref. Gem. ontving gift De Oud Ger. Gem. te St. PhUipsland heeft dezer dagen een Kerstgave uJ' Amerika ontvangen van 1000 dollar. In de laatste deccenium is de kerk voor de derde keer met deze vorstelij ke gift, die in 2 Cor. 9 15 gesymbo liseerd wordt begunstigd. De bij vele gemeenteleden bekende weldoener is de in Grand-Rapids wo nende 80-jarige heer A. L. H. Verv?ijS' Zijn ouders vertrokken naar de nieu we wereld toen hij 3 jaar oud was. I" latere jaren heeft hij meermalen zijn geboorteplaats en, zijn daar nog wo nende familie bezocht. Zelfs op z'n oude dag is hij blijkens het bovenstaan de, St. Philipsland nog niet vergeten. Wederkerig zal dit loffelijk gebaar in de gedachten van de Philipslanders en ook in de kerkkroniek blijven voort leven. De nasporingen naar het lijk van de onlangs bij een aanvaring omgekomen St. Philipslandse binnenschipper A. -den Braber zijn tot heden vruchteloos gebleven. Zijn schip dat op zeer korte afstand van het buitengat te Hanswec' op de Westerschelde overvaren wer" door een Poolse 1000 tonner en zonk, ligt op -vrij grote diepte. Het medeleven in St. Philipsland nse' de bejaarde ouders, zijn broer en zus ters, door het onverwachte van zijn sterven en de pijnlijke onzekerhei" daarna is groot. Je ho Om i- Was V dan h Een k aan h staat als je We m maar thuis, en aa God in Sy Je ho vlakbi Wij z en da We zu in tog

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2