Bij opmaken van recreatie ontwikkelingsplannen meer samenspraak gewenst. KindeAhae^fe DESIREE (assette Geboden en verboden Fa. Vergadering ^.Dijkring Flakkee" KEUVELAAR Proefvaart BR(eskens) 31 ,Goed gezeept is balf geschoren" „Wijbo" gezaaid, en een grote kans op geluk is geboren. Van Rumpt n.v. Inieuw D.H. Omslag per ha bleef f 55.» De ekgautemrloyingsrhig MIDDELHARNIS Boekbespreking WIJBO BRESTON LANDBOUWWAGENS zijn onverwoestbaar vast, achterover- en driezijdig kippend, 2- en 4-wielig. PriJ2sen van enkele 2-wielige achteroverkippende wagens, inclu sief nieuwe banden, hydr. steunvoet en oplooprem: 3-tons f 3.525,— 4-tonBf 3.825,— 5-tons f 3.925,— tA;- Leverbaar met aardappel-, bieten- en graanborden. Graanbord met schuif. -^ Automatische achterklep. nu met speciale wintericorting Oersterk, uit één stuk gelast chassis. -^ Steile kipstand, waardoor hoge storthoop. Vraag vrijblijvend inlichtingen en/of dokumentatie bij Dit pot kale mtt de beroe Als u weet U wint altijd S Deze boni SCHILDI iPretti jfeestci Gelulc Julianawe MELISSA GE GEL Fa. Met de K familie, v ivensen. SVESTDIJ Bladz. 2 „BIIiANPEN-NIBüWS" Vrijdag 22 december 1967. Verhoging van de inkomsten en ver laging van uitgaven zijn oorzaak van het gunstige beeld dat de begroting '68 van het Waterschap „de Dijkring Flak kee" laat zien. In de dinsdagmiddag ge houden vergadering heeft de Verenigde Vergadering, de met een bedrag aan in komsten en uitgaven van 1340.226,50 sluitende begroting behandeld en vast gesteld. Voor onvoorziene uitgaven res teert een post van 16.750,57 welk be drag naar Dijkgraaf en dykraden ver wachten nodig zal zijn om de looncoör- dinatie en e.v. storm en vorstschade aan wegen en waterkeringen op te vangen. De omslag per h.a. kon onveranderd op 55,worden v.astgesteld. In de memorie van. toelichting maken Bijkgraaf en -raden bekend dat Gede puteerde Staten een definitieve rege ling hebben ontworpen m.b.t. de wet uitkering wegen voor 1968 en volgende jaren. Krachtens deze wet is met te rugwerkende kracht vanaf 1 jan. 1963 een uitkering ontvangen. Belangrijk is dat onderhoud en verbetering van terti aire wegen en onderh. van quartaire we gen in het komend begrotingsjaar aan merkelijk hoger worden gesubsidieerd als in 1967, wat belangrijk aan de slui ting van de begroting heeft bijgedragen. Bij de behandeling van de begroting werden meerdere zaken uitvoerig be sproken, zoals de: Rattenbestrijding. Burg. V. d. Harst had de indruk dat het met de rattenbestrijding nog niet zo bijster goed gesteld is; ondanks de be strijding blijven de Idachten doorgaan" Spr. vroeg of de bestede gelden hun nut hebben gedaan, of de bestrijding nog dient te worden uitgebreid. Ook vroeg dhr. V. d. Harst of het meldingssysteem voldoende aandacht heeft. De dijkgraaf verklaarde dat het veelal aan meldingen ontbreekt. Hij geloofde overigens ook dat er weer beduidend veel ratten zijn; het waterschap is over het bereikte resultaat maar matig te vreden. De vraag is of ooit een ratten- vrije toestand kan worden bereikt. De dijkgraaf zich rattenkoning noemend verzekerde dat de bestrijding een moeizaam werk is. I.v.m. de alarmerende berichten over de muskes-rat vroeg dhr. Bos of er in dat verband door het Waterschap reeds maatregelen zijn getroffen. Dat bleek niet het geval; te verwachten is dat de ratten zich vooral bij de bovenrivieren zullen manifesteren en Flakkee van hun bezoek zullen vrijwaren. Op de vraag van dhr. Hordijk naar het voornemen het aantal kilometers quartaire wegen uit te breiden verwees de dijkgraaf naar het voorstel tot het opstellen van een recreatieontwikke lingsplan door de Heide-mij, voor zover rakend de eigendommen, belangen en bevoegdheden van het Waterschap. Op maken van een dergelijk plan zal 6500,kosten maar die zijn welbesteed wanneer een weg tot quartaire weg kan worden aangewezen. Meer samenspraak! „Er wordt al door verschillende in stanties aan het opmaken van recreatie- plannen gewerkt" bracht burg. Bos in het midden. Hij wees o.m. op de Stich ting Ontwikkeling Grevelingenbekken waarbij hij wees op het gevaar dat langs elkaar wordt heengewerkt waardoor men tot tegenstrijdige conclusies kan kómen. „Er wordt met de betreffende instan ties overleg gepleegd" verzekerde de dijkgraaf; hij wenste dat niet alles door de Overheid wordt geregeld maar dat Flakkee zelf een vinger in de pap houdt waarbij burg. Bos aantekende dat die mogelijkheid door de Stichting Ontwik keling Grevelingenbekken zeker wel geboden wordt. Dhr. Mol had het gevoel dat van Overheidswege te lang wordt gewacht de landbouw in te schakelen bij het op stellen van plannen. Ook dhr. Mol was bang dat langs elkaar wordt heen ge werkt. Hij gaf de wens te kennen dat vooral bij het opstellen van een recrea- tieplan de georganiseerde landbouw wordt betrokken, een opmerking die dhr. Mol ook tot de aanwezige burge meesters richtte. „Graag meer samen werking" beval dhr. Mol aan. „Er komt een gemeenschappelijk ge sprek" zegde de dijkgraaf toe. „Opvang ciircuit". De Dijkring beijvert zich een soort „Opvangcircuit" voor het toerisme te maken. Een crediet a 100.000,— werd beschikbaar gesteld voor het grond werk t.b.v. de verbetering van de Ka- pelleweg bij Oude Tonge. De west van de weg gelegen watergang wordt ver legd en de weg wordt verbreed. Uit de toelichting van de voorz. van de betreffende polder, dhr. v. Loon bleek dat de grond in ruilverkavelings- verband kon worden afgestaan en dat is overeen gekomen dat het waterschap de kosten van de afmetingen van de watergang betaalt en de verbreding van de watergang en de bruggen bijbe taalt. „In principe ben ik er erg tegen langs een dergelijke weg vooral een weg die intensief gebruikt zal worden een grote watergal^ aan te leggen" maakte dhr. Mol bekend; spr. vond het een „onding" een dergelijk „kanaal" langs een weg aan te leggen mede i.v.m. de gevarenfactor". „Een andere oplossing zou veel meer geld en ook schadelijke versnijdingen hebben gekost" verklaarde de Dijkgraaf. Nieuwe Unimog. Een schijnbaar onbenullig ongelukje met de Unimog bleek kostbare gevol gen te hebben. Door een klapband raak te de Unimog in de sloot waarbij het chassis werd ontzet. De capaciteit van de wagen was te gering voor het werk dat ermee ge- betirde en nu het herstellen veel zal kosten achtten de dijkgraaf en -radeh het beter voor te stellen een nieuwe grotere Unimog aan te schaffen met een motor vermogen van 54 pk. Voor de oude zal de boekwaarde a 12.500 worden terug ontvangen. Voor een nieuwe zal 24.360,dienen te worden bijbetaald. Uit de vergadering werd gevraagd of de Unimog nu wel het ideale werktuig is gebleken. „Ze zijn niet goedkoop maar er is niets op de markt wat deze dingen evenaart" verzekerde de Dijkgraaf. Belangrijk is dat alle mogelijke appa ratuur op het chassis past. „We zijn blij dat die oude verongelukt is gaf dhr. Hordijk als commentaar. Inrichting W,aterschapshuis. De vergadering stelde een crediet van 28.735 beschikbaar voor het inrichten van de nieuwbouw aan het Water- schapshuis. Een post van 3000,voor een telefooninstallatie is daarbij is be grepen. Uit het verslag las burg. Hordijk dat in de vorige vergadering was voorge steld dat de inrichting 10.000,zou kosten terwijl het nu 3 x zoveel blijkt te bedragen. Ook dhr. Mol maakte bezwaar; hij had de indruk, dat nu de begroting er gunstig uitziet, uit een te ruime beurs wordt geput. Dhr. Mol maakte er posi tief bezwaar tegen dat de inrichting nu 3 maal zoveel kost als aanvankelijk was voorgesteld. Hij wenste geacht te wor den tegen te hebben gestemd. Burg. Hordijk daarentegen wilde niet tegen het voorstel zijn omdat het hem duidelijk was dat b.v. tekentafels die in de ramptijd werden overgenomen niet uit wrakhout kunnen worden sa mengesteld; ook ging hij accoord met verruiming van het telefoonnet omdat het waterschap vooral in noodsituaties vlot bereikbaar dient te zijn. Recreatie-ontwikkelingsplan. Bij het voorstel tot het doen opstel len van een recreatie-ontwikkelingsplan deelde de voorz. mee dat ook het Water schap Goeree opdracht tot het opstellen van een dergelijk plan heeft verstrekt. Burg Bos corrigeerde n.a.v. een ter zake geuitte veronderstelling dat niet kan worden gesteld dat de samenspra,ak met de gemeentebesturen is vastgelo pen; de Heidemij had zo herinnerde hij zich het opmaken van een facet- plan aangeboden maar de gemeenten achtten het toen meer gewenst dat ze eerst over een bestemmingsplan be schikten. Pleit voor inpoldering. „Kan er van de Dijkring als geautori seerde dijkenbouwer niet een suggestie uitgaan om tot inpoldering van de Hel- legatplaten te komen?" vroeg burg v. d. Harst. Hij wees daarbij op de belangen die voor de hele structuur van Oost- flakkee bepalend zijn. Spr. had de in druk dat een daarop krachtig aandrin gend geluid van de Dijkring toch wel indruk zou maken. „De Minister mocht door uw suggesties eens geïmponeerd worden De dijkgraaf herinnerde aan de ad hesiebetuiging van het Waterschap aan het streven van het gem. bestuur van Oostflakkee. Dhr. Mijs had de indruk dat de minister wenst te wachten tot de Oosterschelde zal zijn afgesloten. Ove rigens wilde dhr. Mijs met genoegen de mogelijkheden bezien op welke wijze invloed op een definitieve beslissing kan worden uitgeoefend. Daarop herinnerde burg. v. d. Harst eraan dat de Minister hem had aange boden een financiële afronding te ma ken. Wanneer het geen extra geld zou kosten zou de inpoldering alsnog kun nen worden bereikt. Dhr. v. d. Harst vond elk zetje in de goede richting wel kom". Dhr. Mol dacht dat de Min. zijn be slissing laat afhangen van een krappe begroting. Hij stond volledig achter het streven van de geml Oostflakkee. „De mogelijkheid dat men vroegtijdig een dergelijk stuk grond in bezit krijgt is toch ook wel wat waard". „Bestaat de mogelijkheid niet om het op enigerlei manier zoals b.v. ook met de Haringvlietbrug het geval was te financieren?" vroeg hij. Nieuw aspect. „Een aspect wat nog lang niet in vol doende mate is doorgedrongen was vol gens dhr. V. d. Harst, dat, wanneer in derdaad de bij het afwijzen van de Beste meisjes en jongens! In dit kinderhoekje plaats ik het laat ste raadsel van het jaar. Wij hebben nu vier raadsels in december en een vijftal in deze maand zal ik niet geven. Het is al welletjes geweest in het jaar, dat straks voorbij is gesneld. Of er nog een kinderhoekjé komt in dit jaar, dat kan ik op het ogenblik nog niet zeggen. In elk geval komt er geen raadsel meer. Jullie hebben dus goed de tijd om de spuUetjes in te zen den. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat jullie moeten uitstellen. Neen, dat niet. Jullie doen net als anders: zo spoedig mogelijk alles opschrijven en dan de brief op de post, of bezorgen op het bureau van de krant. Hier komt dan DECEMBERRAADSEL 4 1XXXXXXXXXX 2 X 3 X 4 X 5 X 6 X 7 X 8 X 9 X 10 X 1. Betekenis van de naam Jezus. 2. Afstammelingen van Ammon. 3. Behalve het Paas- en Pinkster feest had Israël ook het feest der.... 4. Twee zonen van Abraham, (twee woorden achter elkaar). 5. Naam van een tuin, die ons herin nert aan het lijden van Jezus. 6. Zoon van Jonathan, door David in genade aangenomen. 7. Voornaamste of eerste vader (denk aan Abraham, Izak en Jakob). 8. Twee goede verspieders (twee na men achter elkaar). 9. Op de borstlap van de hogepries ter waren twaalf 10. Kledingstuk van Paulus, waarom hij in de tweede brief aan Timo- theüs vroeg. Jullie hebben al begrepen dat het eer ste woord hetzelfde moet zijn als het woord, gevormd door de beginletters. BRIEVEN Jan G. Krabhendijke. Er zal wel veel verkocht zijn tijdens die winkelweek. Heb je behalve die reep chocola nog een andere prijs gekregen? Heb je nog geraden naar dat lint? Je was zo be nieuwd naar je rapport, maar nu is het bekend. En hoe vond je het? Ineke Z. Krabhendijke. Hartelijk wel kom! Ik hoop dat je geruime tijd met ons mee zal kunnen doen. Magda P. Den Bommel. Dat is kra nig van je oma, om nog een mooi twin- set voor jou te breien! Je zal ze wel dankbaar zijn, denk ik. Ik zou je nu niet kennen als je met die nieuwe spul len aan mij tegen zou komen. Je hebt het lang vol kunnen houden op de fiets, maar als er sneeuw en gladdig- heid' gaan komen, is het met de fiets niets meer gedaan. Nu vind je Rini in eens wel groot, denk ik, nu Johnny er is. Magda N. Sommelsdijk. Wist je niet wat je moest vragen? Dat is een, teken dat je nergens gebrek aan had. Maar toch zal er wel iets gekomen zijn. Een prijs in ieder geval. Ik wist niet dat je zo muzikaal was; het is een kwestie van veel oefenen met zo'n gitaar. Henk G. Krabbendijke. Was die vo- geltentoonstelling er in verband met de winkelweek, of werd die zomaar ge houden? Zijn jouw duiven er ook ge weest en sloegen ze een goed figuur? Had meester dat houtsnijwerk zelf ge maakt? Is het met de bollen nog niet gedaan? Anke L. St. Philipsland. Je hebt goed werk geleverd, Anke? In die vakantie heb je heel wat gezien! Ik heb nog nooit zo'n eind gevaren. Verveelt het op den duur niet? Dat zal wel niet, want je ziet telkens wat anders. Jij zal je aardrijkskunde op die manier wel goed leren. Nellie W. Den Bommel. Gelukkig dat het op school goed gaat. Is het met je rapport meegevallen? Dat zal wel, denk ik. Misschien zal je moeder nu wel thuis zijn. Uitstellen valt niet mee, als je er eenmaal bent. Ik hoop dat alles een goed verloop heeft gehad. Corrie G. Krabbendijke. Hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag. Ik hoop dat er nog veel gezonde jaren mogen volgen. Is het versje al ingeplakt? Het staat wel een beetje vreemd, denk ik. Er zullen niet veel kinderen in Krab bendijke Ilse heten. Misschien is zij de inpoldering te realiseren verhoging haar nut moet bewijzen de weg naar de Ha ringvlietbrug blank staat waardoor Flakkee weer geïsoleerd is. Burg. v. d. Harst wees de vergadering op de moge lijkheid dat in voorkomende gevallen het verkeer volkomen geblokkeerd is. De dükgraaf zegde gaarne toe in een gesprek in klein comité te onderzoeken of het Waterschap financieel of in an dere vorm kan medewerken by welk overleg ook de standsorganisaties zullen worden gehoord. Schriftverklaringen van dr. H. F. Kohlbrügge. Uitgave Protestantse Periodieke Pers, Berker (Z.-H.). Het is een gelukkig verschijnsel dat er zoveel werken van dr, Kohlbrügge herdrukt worden. Wij hebben er de laatste tijd nog al enkele besproken. Voor ons liggen nu de „Schriftverkla ringen" van Kohlbrügge, deel 3 en 4. De oorspronkelijke uitgaven bestaat naar schatting uit totaal 6000 bladzijden (uit gegeven in 1886 en 1906), het wordt in aparte deeltjes, waarin zoveel mogelijk getracht is een afgerond geheel bijeen te brengen, thans opnieuw en onveran derd uitgegeven. Er is niets in veran derd dan de spelling en enkele verou derde naamvalsvormen. Het is bemoedigend voor de uitge vers „De Protestantse Periodieke Pers" te Berkel, dat deze uitgave direct al zo'n goed onthaal heeft gevonden. Deel I en II is nu al uitverkocht; bij aan houdende vraag zal er in de loop van 1968 D.V. een tweede druk van ver schijnen. De prijs van deze „Schriftver klaringen" is ook ongekend goedkoop, n.l. slechts 3,50 per deel; en dat voor een uitgave die geheel opnieuw is gezet, in tegenstelling tot de momenteel ver schijnende meestal dure fotografisch herdrukte uitgaven van de laatste tijd. Het komt ons voor dat het hier wer kelijk gaat om de werken van Kohl brügge te verspreiden, méér dan om de winst, al moeten vanzelfsprekend de kosten betaald worden. Deel 3 behelst een verhandeling over Genesis 1, 3 (vs. 21) en Genesis 4. Ver der de Geschiedenis van de Aartsvader Abraham, vervat in Genesis 12 en 13; Gen. 15 6, Genesis 16, 17 en 21 vs. 1-7 (192 pag.). Deel 4 bevat een verklaring van de Geschiedenis van de Aartsvaders Izak en Jacob, Psalm 148 en Kerstpreken (192 pag.). Het zijn kostelijke Schriftverklarin gen van zeer rijke inhoud, bijzonder leerzaam, bevindelijk en troostrijk voor naar waarheid dorstende zielen. De bedoeling is dat er in een 20-tal van deze deeltjes zullen ■worden uitge geven, ieder jaar 4 stuks. De deeltjes zijn keurig verzorgd, for maat 13 X 21 cm, gedrukt met een mooie duidelijke leesletter, op zwaar houtvrij papier in fraai omslag, met rugtitel. Ieder deel is afzonderlijk verkrijgbaar bestel er eens een als proef en U zult er geen spijt van hebben! Hier is een enige wel. Elly S. Rotterdam. Het zal wel leuk zijn op die knutselklub! Als je gezond bent, zal je niet overslaan er heen te gaan. Heb je je rol goed gespeeld? Je rapport is goed, hoor! Frans schijn je niet moeilijk te vinden. Nel van D. Zoetermeer. Als je een dag van school bent, merk je pas hoe veel er eigenlijk wordt gedaan. Toch zal je er niet mee achter geraken als je die vrije dag voor zoiets gebruikt. Nu je dit leest, weet je de uitslag al van al die repetities. Ik denk dat het wel meegevallen is. Jannie L. Meliskerke. Je hebt je werk weer aardig gedaan. Jij vond de raadsels niet zo moeilijk, schrijf je. Maar andere kinderen schreven me juist het tegengestelde. Dat zal je zo wel houden. Woont je vriendin ver van jullie vandaan? Aad van D. Zoetermeer. Jij wist al gauw dat je zo'n hoog cijfer had voor frans. Waren er nog meer negens bij op je rapport? Nu kun je een poosje uitrusten van al die repetities. Nu het vakantie is kun je ook wel weer eens een keertje meer naar de boerderij. Ina S. Nw. en St. Joosland. Gelukkig dat het maar twee weken heeft ge duurd; het is nergens beter dan thuis, nietwaar? Jij bent dapper, hoor, door zo lang op de fiets naar school te gaan. Maar als het nu niet zou kunnen, kan je vader jou brengen. Nu zal de auto wel thuis zijn. Welk merk is het? Jan de B. Geldermalsen. Het is weer een brief zoals ik van je gewend ben. Wat was die auto zwaar geladen! En is er veel speelgoed omgezet? Want daar gaat het toch om, hè? En dan nog een tekening van een alligator. Mooi, hoor! René van D. Zoetermeer. Jij hebt meer tijd voor de boerderij dan Aad. Heb je dat windel ook gekregen? Dan hebben de beesten gebrek aan kalk, dacht ik. Is dat zo? Dat was nog een laat kalfje. Is het al gegroeid? Jij zal van al die dingen meer verstand heb ben dan ik. Margreet van B. Middelburg. Als je weer schrijft, zal het adres dus anders zijn. Misschien zijn jullie nu al ver huisd. Het zal zijn voor- en zijn nade len hebben. Ben je nu dichter bij school? Het zal wel fijn zijn om het volgende voorjaar in het tuintje te mogen wer ken. Als het kleine broertje zo stil in de kerk kan zitten, zal hij wel meer eens mee mogen, denk ik. Henk Q. Thohn. Nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag, Henk. Ik vind, dat je een mooi rapport hebt van de muziekschool. In theorie ben je ze ker een baas, maar de andere cijfers mogen er best zijn. Over je schoolrap port schrijf je niets; was dat ook goed? Heb je de oplossing in de krant ge zien? Anton de B. Geldermalsen. Ik vind dat jij al moeilijke lessen krijgt over menskunde. En je hebt het goed be grepen over het hart, de adres en de slagaders. Dat zie ik wel aan de teke ning. Je moet toch geen dokter wor den? Heleen van R. Zeist. Je rapport is mooi; alleen moet je een halfje bij je nederlands proberen te krijgen. Het is wel raar, dat een kind voor een vreemde taal nog hoger cijfers krijgt dan voor zijn moedertaal. Toch zie je dat nogal eens. Jantje H. Ouddorp. Gelukkig dat er nog tijd overblijft voor mij. Het kan haast niet; dat begrijp ik. Met dat nieuwe lesrooster is er bijna geen vrij meer. En dan huiswerk en het werk in de bollen! Hoe was je rapport? Henk van R. Zeist. Die postzegels hoefde niet, maar vriendelijk bedankt. Als het nu elke maand voorviel! Je rapport mag er weer zijn, Henk! Dat gaat best. De opmerking bij Heleen kan ik ook bij jou maken: wat is neder lands toch moeilijk, hè? Toos Q. Tholen. Je was nog niet te laat gelukkig. Maar altijd zo spoedig mogelijk er aan beginnen. Dat liep met die bril nog goed af; het glas had ook in je ogen kunnen komen. Zet je voortaan je adres ook op de enveloppe? Janne van R. Zeist. Je hebt weer goed je best gedaan, Jannie. Die nieu we juffrouw zal niet zo jong meer zijn, denk ik. Komt er met februari dan weer een ander? Arja van R. Zeist. Wat was dat een verrassing voor Herman en Cobi! Toen hun vader kwam, en het nieuws ver telde, waren ze natuurlijk niet meer te houden. Jullie mochten Anneliesje al gauw zien. Allemaal een prettige vakantie toege wenst. Denkt aan het inzenden! De hartelijke groeten van OOM KO. prediker aan het woord die goede gees telijke kost biedt en na honderd jaren (hij leefde van 1803 - 1875) nog spreekt nadat hij gestorven is! Wij bevelen dit mooie werk van harte bij onze lezers aan en hopen bij verschijning van de volgende delen er nogmaals de aan dacht op te vestigen. (Men zie verder de advertentie elders in ons blad). NASCHRIFT: Een lezer van ons blad te Dirksland, had een opmerking over een recensie van een ander werk van dr. Kohlbrügge en van een andere uitgeefster (De Heer, Philippus en Nathaniel) n.l. dat de daar in aangehaalde teksten uit de Nieuwe Vertaling waren weergegeven. Dit is vanzelfsprekend niet juist, de N. Vert. was er toen nog niet! Wij hebben dit over het hoofd gezien en meer op de inhoud gelet. Wij verklaren uitdrukke lijk, dat de bovengenoemde Schriftver klaringen onveranderd zijn herdrukt. Alle aangehaalde teksten zijn volgens de Statenvertaling. Dr. Kohlbrügge' leefde n.l. zeer dicht bij de Statenvertaling, die hij als geleer de kon toetsen aan de grondtekst. Hij noemt de Statenvertaling in zijn Schriftverklarihgen dikwijls bij name en maakt vaak een vergelijking met de vertaling van dr. Maarten Luther. Na een geslaagde proefvaart van Stel- lendam naar Breskens, kwam de „Adri- ana Cornelia" Br. 31 wederom in de vaart. Het schip is eigendom van de heer P. Landa te Breskens. Het vaartuig werd door Machinefa briek Maaskant N.V. te Stellendam, voorzien van een buiskap en uitgerust met een 500 pk Stork Dieselmotor type RHo-216 K - toerental 700 omw/min. Het schip heeft een Seffle-elektrisch- hydraulische stuurmachine en een van Voorden-schroef. RIJMEN VAN TIJMEH Goeree zorgde toch wel. Voor een aardig boek. Wat er zoal instaat, Is geen zoete koek. Heel veel wordt verboden. Heel veel mag er niet. Men heeft strenge wetten. Juist voor dit gebied. En men houdt natuurlijk, Hieraan ook de hand. Want men woont tenslotte. Ook in Nederland. Dat wordt wel een puzzel, Wat er mag of niet. Het is maar het beste, Dat men niet veel ziet. Dat men alle fouten, Niet meteen daar straft. Daar dit de politie, Extra werk verschaft. De Goereese vrouwen. Weten nu heel goed. Wanneer men ter plaatse. Kleedjes kloppen moet. Wanneer 't is verboden. Kijk maar op de klok. Anders is het zeker. Wel een struikelblok. Na tien uur verboden, Kleedjes uit te slaan. Wee degene als het Toch nog wordt gedaan. Dat geeft vast een boete. En 't komt openbaar. Daarom, elke huisvrouw. Zij voor tienen klaar. TIJMEN. al|e$ voor Baby's huidje JSTOFVRIJ AFGESLOTEN Een teler die nadenkt zaait „Wijho" ORIGINEEL fijdag 22 dece De handel weet het ook en koopt „Wijho" ^TAD AAN T HARINGVLIET TELEFOON 01871 - 202» Dealer voor: Hoekse Waard EUand IJsselmonde Goeree Overflakkee Schouwen Duiveland zend dan va bon in. C prijsvraagfo "handschadL uw formulil portretten 1 goede kanj ■winnen. Iedere inzej teloos een 1 schaduwfigJ Om zelf I gQ Ja, ifc hel I meest Tol| CS prijsvraaj geval S !Naam. Adres. S^ Plaats. S FotohanI O. ïki fotogi ^ede name %e Kerstd ^udelandse januari 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 6