Zwitserse tanker boven op bet gors te Ooltgensplaat Ecbtpaar L. Wlelaaril-v. il. Sluys telt/ k, Sommelsilijk 60 jaar getrouwd Ipenjanj laail Oil voetb Goudvissen Bus en veerdiensten met de feestdagen Raad Dirksland Winnaars prijzen Polio-actie Middelliarnis Plaatseliïk nieuws Comm. der Koningin bezoeitt Middelharnis op 22 januari I Betaling I abonnementsgeld I per giro •k Bes bo Rijkssubsidie voor Sportlial Oude Tonge Zuster Gré trouwde „«ILAN0EN-NIBUWS" Zondassdlenst artsen Antlelc en keramiek in Meiissant PREDIKBEURTEN Kapitein in sneeuwstorm misleid 44 jaar huisknecht bij fam. Mijs |m ii Bladz. 2 Vrijdag 22 december 1057 H Vrijdag 22 dece Middelharnis-Sommelsdijk: Van zaterdag 23 dec. v.m. 12 uur tot maandagmorgen 8 uur dokter Dogterom, tel. 2121, Sommelsdijk. Eerste en tweede Kerstdag dokter Bakker, tel. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdag 23.12.'67 12 uur v.m. tot en met woensdag 27.12'67 9 uur v.m. dr. Huisman, tel. 01877-412, Melissant. Oostflakkee: Van zaterdag 23 dec. v.m. 12 uur tot woensdag v.m. 9 uur dokter Kramers, tel. 01873-201, Ooltgensplaat en dokter Voogd tel. 01874-259, Oude Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: 23, 24, 25 en 26 december Zr. Kop- pejan, tel. 01877-234, Melissant. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Weekend 23 dec. t.m. 25 dec. dienst dierenarts Levy, tel. 2897, Middelhar- nis. 26 dec. (2e Kerstdag) beide dieren artsen dienst. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 24 dec. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Duinker tel. 01660-500, of 458, Tholen en dokter Menger, tel. 01677-500, St. Phi- lipsland. De Goudviskwekerij Die lag een poosje stil. Zodat ik zonder zat Waarmee ik zeggen wil, 'k Heb ze momenteel. Nu weer in iedere maat. Gaat het om gezond Dat zijn ze inderdaad Want ik heb dat spul Van 't allerbeste ras Aquariums heb ik Alleen van helder glas En daar de vis het zonder Zuurstof niet kan doen. Heb ik ook alweer Het allermooiste groen. Het allerbeste voer Waardoor de vis lang leeft. Dat is ook TAMBOER Die dit voor ieder heeft. Waterweg Middelhamis Op Ie en 2e Kerstdag en Nieuw jaarsdag worden bij de R.T.M, de bus diensten en de veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder uitgevoerd als op zonda gen. Op de veerdienst Middelharnis- Hellevoetsluis wordt op genoemde feest dagen niet gevaren. De commissaris der koningin in de Prov. Zuid-Holland Mr. Klaassesz zal op maandag 22 januari een werkbezoek aan de gemeente Middelharnis brengen. In 1967 bracht Mr. Klaassesz een werk bezoek aan de gemeenten Dirksland en Goedereede. OUDDORP Kerstfeest „De Kruisvlag". Op 2e kerstdag 's middags 15.00 uur wordt in het verenigingsgebouw (Stationsweg) door „de Kruisvlag" kerstfeest gevierd. Belangstellenden hartelijk welkom. (Vervolg van voorpagina) Ook voor de boer. Groot voorstander bleek ook dhr. Wit vliet (a.r.) Hij weerlegde dat de flat en kel bereikbaar zou zijn voor beter ge situeerden, „het is ook voor de midden stander en de boer in ruste te bereiken" verzekerde hij. Hij wees erop dat een nieuwe woning ook 50.000,kost waarnaast men dan nog een kapitaaltje moet bezitten om van te kurmen leven. In de flat behoeft men niet te investe ren en men ontloopt het gevaar dat men zonder hulp komt te zitten. „Dit is geen streek voor een verzor- gingsflat..." hield weth. de Bonte vol. „We kunnen de bewoners niets bieden er is geen bos of park en ze hebben enkel uitzicht op wat witlofloodsen, er zullen wel voorzieningen getroffen wor den ten koste van uitbreiding van de plantsoenendienst". „Men begint hier al met een zekere mate van uitzuigen als men weet welke speculaties met de grond hebben plaats gehad" protesteerde dhr. de Bonte. In gaand op uitlatingen van de raadsleden zei hij niet te kunnen begrijpen dat de heer van Prooijen als progressief man iemand uit Zutphen moet raadplegen die de situatie in Dirksland niet eens kent. „Ik geloof niet dat je je besluit tegenover je kiezers kunt verantwoor den, je krijgt het nog eens op je poli tieke boterham" voorspelde dhr. de Bonte. Perspectief. In de besprekingen had het de voorz. gefrappeerd dat Goeree-Overflakkee als onaantrekkelijk woongebied wordt af getekend terwijl daarover toch wel an dere meningen de ronde doen. De voorz. betreurde het dat daarbij aan de toe komstige ontwikkeling mede i.v.m. het plan rond het Grevelingenbekken wordt voorbijgegaan in het kader waarvan binnen enkele kUometers verwijderd een hoogst aantrekkelijk landschap zal ontstaan. M.b.t. de belangstelling voor de flat deelde de voorz. mede dat er toen er nog sprake was van koopflats een grote belangstelling had bestaan. „Uit hen is een vrij grote kring van serieuze gegadigden overgebleven" ver klaarde de voorz. waarbij hij wel aan stipte dat het moeilijk is iets te verhu ren waartoe in concreto nog niet be sloten is. „Besturen betekent ook wel eens het aftasten van niet concrete za ken". Bij stemming over het voorstel van B. en W. verklaarden weth. de Bonte en dhr. J. Struijk zich als enigen tegen. m Ter vermijding van de hoge in- M cassokosten verzoeken wij hen, die gewoon zijn te gireren, op on- s ze postgiro nr. 16.79.30 ten name M van N.V. Eüanden-nieuws voor 1 het Ie kwartaal 1968, drie gulden s over te schrijven, V kunt ook s 12,overschreven voor het gehe- I Ie jaar 1968. s En U kunt het ook automatisch s ieder kwartaal laten gireren, s waartoe een formulier bij ons kan m worden aangevraagd. Administratie s N.V. Eilanden-nieuws Middelharnis. Woensdagavond zijn op een feestelijke bijeenkomst te Middelharnis de prijzen die te winnen waren in de grote Polio- actie van de Middenstandsver. „Mid delharnis" aan de gelukkige winnaars uitgereikt. De voorz. van de Ver. dhr. L. Tamboer liet de uitreiking van een hartelijke gelukwens vergezeld gaan. De hoofdprijs, een fonkelnieuwe Volkswagen werd gewonnen door Mevr. Schormans te Middelharnis. De Pony- ging naar dhr. Copier te Stad aan 't Haringvliet en de Koelkast werd ge wonnen door dhr. G. v. d. Berg te Oude Tonge. Ook de overige prijzen vonden hun bestemming over vrijwel het ge hele eiland. Ook werden de winnende nummers van de aan de actie toegevoegde ver loting bekend gemaakt. De winnende nummers zijn: 79140 77506 78765 77392 77337 77421 75356 79058 75263 79732 -O- In „Melishof" te Melissant wordt vanaf I a.s. donderdag t.m. zaterdag 30 dec. een tentoonstelling gehouden die omvat: Antiek, Keramiek en Kleiplastieken en handbeschilderde stoffen. De stukken op deze tentoonstelling zijn te koop met uitzondering van enkele stukken af komstig van particuliere verzamelingen. De tentoonstelling is geopend van 14.30 tot 17.00 en van 18.30 tot 21.00 uur. ZONDAG 24 DECEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. Extra coll. voor het Jeugdwerk Ger. Kerk 10 uur ds. P. Schravendeel en 6 uur ds. H. de Valk. Te 21.30 uur ds. Q. Huyser te Barendrecht. (Kerstnachtdienst). Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur lezen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Bui- tengew. Wijkgem. i.w. 10.30 uur ds. H. Huting van Rotterdam. Vrijdag 8 uur 22 dec. Interkerkelijke Kerstzang- dienst. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman Rem. Kerk 19.00 uur Kerstavonddienst met de kinderen van de zondagsschool. 21.30 uur Kerstavonddienst in de Lutherse kerk te Zierikzee. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. L. J. Geluk Ger. Gem. 10 en 6' uur ds. P. Blok. Extra coll. voor de Zending. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. H. Kraaij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. D. C. van Wijnen en 6 uur dhr. K. J. Visser van Vlaardingen Ger. Kerk 10 uur lezen en 7 uur ds. Q. Huijser te Barendrecht. (Kerstzangdienst). STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. A. Jansens en 6 uur ds. L. Trouw- borst Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. J. Spoelstra te Bleiswijk. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur dhr. K. J. Visser van Vlaardingen en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. H. N. van Hensbergen Extra coll. voor het bouwfonds Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 en 6.30 uur Prop. J. Smink te Zwolle, NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. P. Verkade. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. W. van Gor- sel Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur dhr. A. Terlouw Ger. Kerk 10 uur ds. H. de Volk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Kraaij en 6 uur ds. H. Jongebreur. Extra coll. Inw. Zending Ger. Kerk 10 uur ds. A. W. Meeder en 3.30 uur de heer Benard. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. W. van Gorsel en 6 uur ds. P. Vermaat Ger. Kerk 9.30 uur dhr. H. Benard van Hoek van Holland en 6 uur ds. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. P. Vermaat. -O- i J. Geluk en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra coll. Inw. Zen ding Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. H. Kraaij en 6 uur dhr. Visser van Vlaardingen. In de avonddienst extra coll. voor Emeriti, predikantsweduwen en wezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur dhr. K. J. Visser en 6 uur ds. J. P. Ver kade. Extra coll. kerkvoogdij Ger. Kerk 6 uur ds. J. Noordhof te Wemel- dinge. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. A. Jansens. Extra coll. voor de Inw. Zending Ger. Kerk 10 uur dhr. H. Benard van Hoek van Holland. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6,30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. L. J. Geluk. Extra coll. voor de G.Z.B. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. de Ridder van Heinkenszand. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. P. Verkade. nam. H. Doop. Extra coll. voor de kerkvoogdij. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel. Extra coll. voor de Inw. Zending. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur ds. H. C. Bultman. Ger. Kerk 10 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. Buitelaar van Rotterdam. Extra coll. Inw. Zending Ger. Kerk 10 uur ds. J. Kapteyn te Reeuwijk. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Vermaat. Extra coll. Inw. Zending. Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen, LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 2.30 uur ds. H. Kraaij. MAANDAG 25 DEC. (Ie Kerstdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper en 6 uur ds. H. Jon gebreur. Extra coll. voor Inw. Zen ding Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schravendeel Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 uur lezen en 6 uur student Boo gaard uit Nisse Buitengew. wijkg. i.w. 10.30 uur ds. H. D. van Hog- SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 6 uur ds. K. Schip per. Extra coll. Inw. Zending Rem. Kerk 10.30 uur ds. L. Schenk. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. DINSDAG 26 DEC. 2e Kerstdag MIDDELHARNIS Herv. Kerk 2.30 uur Kerstfeestviering zondagsschool Chr. Ger. Kerk 2.30 uur Kerstfeest van de zondagsschool Buitengew. wijkg. i.w. 10 uur kerstontbijt voor jongeren. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 2.30 uur Kerstfeest zondagsschool. DIRKSLAND Herv. Kerk 2.30 uur Kerstfeest zondagsschool Ger. Gem 10 uur ds. P'. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 6 uur Kerst feest zojidagsschool Ger. Gem. vm. 9 uur student den Boer uit Ridder kerk. MELISSANT Herv. Kerk 2.30 uur Kerst feest zondagsschool. GOEDEREEDE Herv. Kerk 2.30 uur Kerstfeest zondagsschool. OUDDORP Herv. Kerk 2.30 uur lezen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2 uur Kerstfeest zondagsschool - Geref. Gem. 11.00 uur student den Boer. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 2.30 uur Kerstfeest zondags school. DEN BOMMEL Herv. Kerk 6 uur Kerst feest zondagsschool. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 6 uur Kerstfeest zondagsschool Geref. Gem. 10 uur student Boogaars van Nisse en 2.30 uur Kerstfeest zon dagsschool. LANGSTRAAT Herv. Kerk 2.30 uur Kerstfeest zondagsschool. Hoog en droog zit het Zwitserse mo- tortankschip „Moron" op het gors bij Ooltgensplaat. Ongeveer 300 meter van het vaarwater De Krammer en 50 me ter van de (bitumen) buitendijk aan de rand van de Anna Wühelminapolder. Had de kapitein nog even doorgehou den dan had het schip zich met de kop op de dijk vastgezet. Nu zit het ge vaarte onbeweeglijk op het gors waar normaal de schapen grazen. Bij normaal hoogwater komt er bijna geen water op het gors en kan men om de „Moron'! heenlopen. De tanker blijft droog. Moet men dan voor berging op een storm wachten? Op het ogenblik weten we het niet, we kunnen alleen dit zeggen: „laten we voorlopig af wachten." Wat is er eigenlijk gebeurt. Kapitein A. Gerth uit Greffem (Did.), een dikke vijftiger, zowel in leeftijd als in cor pulentie heeft het ons verteld. Hij voer met 100 ton chemicaliën van Antwer pen naar Rotterdam. Het „spul" moest daar in een kustvaarder voor Zweden overgeslagen worden, 't Was 's avonds ongeveer 20.45 uur, stikflonker, een sneeuwstorm, hoogwater, door de storm abnormaal hoog en door dit alles zeer slecht zicht. Bij een rode gasboei op De Krammer besloot hij buiten het vaar water voor anker te gaan. Hij draaie bij, maar na even varen was het anker uitzetten overbodig geworden. Ineens zag hij een besneeuwde dijk voor zich. In de mist Daar zat de bemanning dan, hoog en droog in een onbekend gebied. De vol gende dag was het geen weer om het schip té verlaten en later kwam men in de mist. Er moest toch iets gebeu ren. Een matroos ging op verkenning uit. Hij liep langs de eindeloos lange dijk met de hoop de bewoonde wereld te zullen bereiken. Op de Galathee- of Sluissehaven ontmoette hij het eerste levende wezen. De heer J. van Dam, machinist van het watergemaal aldaar kon hem verder helpen en vertellen hoe hij Ooltgensplaat kon bereiken. Het M.T.S. „Moron" is eigendam van een Zwitserse Ondernemer uit Basel; in Rotterdam heeft- men een bijkan- Naar wij verder vernemen worden er wel pogingen in het werk gesteld om de tanker weer in z'n element (het vaar water )te krijgen. Als het lukt zal het wel een spectaculair karwei worden. De lading is reeds met tankauto's afge voerd. In het bescheiden woninkje, School pad 11, in Sommelsdijk wonen twee dankbare mensen. De 83-jarige Leen Wielaard en zijn vrouw de 80-jarige Adriaantje Suzanne van der Sluys zijn op 3 januari van het volgend jaar maar liefst 60 jaar getrouwd. De moe der van de nu 80-jarige mevr. Wie laard had haar dochter die vroeger veel ziek was geen lang leven toegedacht maar het frappante is dat mevrouw Wielaard zich steeds gezonder gaat voelen! Dhr. Wielaard die 44 jaar huisknecht was bij de fam. Mijs mag ook niet kla gen. Nadat hij lange tijd anderen be diend heeft wordt hij nu desgewenst zelf bediend door een aardig meisje van Gezinshulp. Dhr. Wielaard bewaart prettige her inneringen aan zijn lange diensttijd bij de familie Mijs. Nada hij aanvankelijk wat op het land gewerkt had volgde hij zijn vader op en werd, kort na zijn huwelijk in 1908, aangesteld als huis knecht bij de fam. A. A. Mijs te Som melsdijk. Wielaard knapte de meest uiteenlopende werkjes op, daarbij men de hij paard en rijtuig en tweeentwin tig jaar lang reed hij zelfs met de auto mobiel. Ov.erigens had het werk als huisknecht ook wel een zij het niet al te donkere keerzijde, 's Zondags had hij nooit vrijaf en menige avond moest hij nog laat met het gerij op weg om „de ouwe heer" op te halen. Hij bleef tot 1954 bij zoons van de fam, Mijs in betrekking. De fam. Mijs heeft haar dankbaarheid aan dhr. Wie laard duidelijk getoond. Ook kreeg iiij bij zijn 40-jarig dienstjubileum een Ko ninklijke Onderscheiding in brons. Niet op rozen Uit het huwelijk van dhr. en mew. Wielaard werden 6 kinderen geboren waarvan er 2 vrij jong onverleden, Naast dit leed heeft mevr. Wielaard ook nog veel zieke dagen gekend. Zij lag twee jaar lang in een gipsbed en kan een lange opsomming geven van wat er zoals met haar is foutgegaan maar ze kan, nota bene op de leeftijd van 80 jaar, zeggen dat ze nu pas ge zond is! Het echtpaar woont al 54 jaar in hé- zelfde huisje en ze hebben het er ge^ tweeën nog heel goed naar hun zin. Op 3 januari zal echter de woninf te klein zijn; het grote gebeuren wordt dan herdacht in „Vita-Nova" waar v^ len het krasse paar zullen komen luk wensen. pe raad van D' vond vergaderde den in een gesc' [0 de voetbialve netbalver. „DES" jj verzocht het [in aan de Philip juen maar de da ^ntie, de sportv iet uitgekomen a. „Dirksland" [in blijft maken. was hevig en i voorz. burg. B [n wie van de r Igens niet al te ins over de zaak B. en W. weze" oetbalver. „Dirk ;n eigen tererin; 'y. „Dirksland" aterdagafdeling in aan de Phili aardoor zij nu o jhikt. Medio 196 zaterdagafdeli at heeft geleid lES die niet op en W. menen plieffing van de clit moet worde eld geen behoeft illege meent da eld moet worde ïstane zaterdags rengen waarom een groot ged rèr het terrein k endien oefenen Is korfbal en v et gevaar te ker !nsief wordt bes" oor het terrein ind" te verhure m „DES". MIDDELHARNIS 16 KONIJNEN GESTOLEN In twee opeenvolgende nachten zijn in het Middelhamisse „Knorrenburg" uit het hok van dhr. B. Driesse elke nacht 8 konijnen gestolen. De dieren zullen rond Kerst in aan de politie tot nog toe onbekende pafinetjes pruttelen. Voor dhr. Driesse betekent het een lelijke schadepost. HERKINGEN Kerstfeest op Ger. Gem. school. Onder grote belangstelling heeft de school van de Ger. Gemeente gister avond haar Kerstsamenkomst gehou den. Deze samenkomst werd geleid dor de voorzitter ds. P. Blok. Er werd een lange agenda afgewerkt, o.a. werd door alle kinderen kerstliederen gezon gen, terwijl de blokfluiten zich ook lie ten horen. In de pauze werden de kin deren getracteerd. Vooral de vertelling van meester Bakker viel in de smaak, en werd zelfs door de ouderen ademloos aangehoord. De kinderen die voor het laatst de ze samenkomst hebben meegemaakt, werd een bijbeltje uitgereikt, terwijl ze door de vorzitter werden toegesproken. Staande werd hen toegezongen de ze genbede uit Psalm 134. Ouderling Drooger besloot deze sa menkomst met het laten zingen van Psalm 118 10 en dankgebed. Men kan weer op een geslaagde en gezellige avond terug zien. MELISSANT Kerstzangdienst in de Ger. Kerk Op zondagavond 24 dec. a.s. zal in de Ger. Kerk te Melissant een kerstzang dienst worden gehouden. Voorganger in deze dienst is ds. Q. Huyser van Barendrecht. Hij zal spreken over het thema „Licht". Verder wordt medewerking verleend door mevr. E. L. Kommers-Verschoore de la Houssaye (declamatrice). Mevr. L. A.' Keur-v. d. Herik (so liste). Dhr. A. van Dam (trompetist). Adam van Heest (jongenssopraan) en de organist T. K. Keur. De dienst vangt aan om 7 uur. OUDDORP Kerstzangdienst. Op zaterdag 23 dec. zal in de Herv. Kerk te Oude Tonge een Kerstzangdienst worden gehouden des avonds 8 uur. Medewerking verle nen het Chr. Gemengd Koor „Com nu met Sangh" van Oude Tonge en het Chr. Gem. Koor „Sursum Corda" uit Dirksland onder leiding van de heer Jumelet, Sari van Vliet sopraan^ orga nist de heer J. van Dijk. Programma's zijn aan de kerk verkrijgbaar. Laatste suikerbieten. Vorige week werden de laatste suikerbieten ver scheept. Totaal werden 42 schepen ge laden met een rekord aanvoer van bij na 12 miljoen kg. en verscheept naar Dinteloord en Roosendaal. Verder werd ruim 1400 ton natte pulp per schip aan gevoerd. Dhr. van Proo" ;n middenweg nd" het terrer Il van 8 tot 12 „Tegen de sche ;1 onheil en :lieppen terwijl lens is na de c agafdeling te g- wil trachten t ist dhr. V. Prooi Aan zijn verkl nlcel is ingegev even voegde d mpromis een ivensvatbaar is, Prooijen vond De Minister van Cultuur, recreatie en maatschappelijke zorg heeft aan de meente Oostflakkee een subsidie van f 138.045,toegekend als bijdrage in de stichtingskosten van de Sporthal Oude Tonge. Mej. Klompé verdeelde een bedrag van 3 miljoen over 17 sport hallen. Het is dit jaar voor het eerst^ar. Het was d dat de bouw van overdekte sporthallen d.m.v. specifiek gei'ichte subsidie wordt gesubsidieerd. OOLTGENSPLAAT Van alle huwelijken die in de maand december worden gesloten, willen we gaarne er één bij name noemen. Gis termiddag (donderdag) trouwde te Ooltgensplaat zuster Gré Korteweg met de heer Bas "Rosmolen uit' Melissant Mej. Korteweg is bepaald geen onbe kende op Flakkee. Tien jaar is zij ver pleegster in het ziekenhuis „Bethesda' te Dirksland, waarvan 6 jaar op öe operatiekamer, in vaktermen kortweg O.K.-zuster genoemd. In die tijd heefl ze heel wat patiënten van buiten maar ook van binnen gezien. Het was daar om geen wonder dat de belangsfellini zo enorm groot was, zowel tijdens 4 huwelijksvoltrekking als bij de receptie die in het Veren, gebouw „'t Centrum' werd gehouden. Een grote staf van personeel van 't ziekenhuis kwam naar de Plaat (wegens een spoedgeval moes ten enkele collega's^ zich nog reppen) om hun gelukwensen persoonlijk aan te bieden. Uit alles bleek dat zuster Gri bij personeel en patiënten in hoog aan zien stond. De vele cadeaus, bloemen en gelukwensen zijn hiervan getuige. Op het raadhuis werd het huwelijk door de heer P. Bom gesloten. In Hervormde Kerk had de bevestiginS plaats door ds. P. Vermaat. Organis' was de heer L. Holleman. Ook hier was een flinke belangstelling. De trouw- tekst koos ds. Vermaat uit Gene.sis H vers 1 en 2. Ouderling A. Kreeft over handigde namens de kerkeraad trouwbijbel. Een groep verpleegster zong het jongepaar de zegen toe rfie' de woorden van het lied:' „U ze""'"' God." De heer en mevr. Rosmolen zich te Melissant vestigen. Al is er wel officieel afscheid men, mevr. Rosmolen heeft nog we' voorgoed het ziekenhuis verlaten. Bijj' nenkort komt ze hier nog enkele oen; tenden in de week terug en dan is ^ei toch weer voor even, gewoon ..zustet Gre". NA BEDREIGING VOOR DE OFFICIER Vanmorgen is dhr. J. S. te Sommelsdijl' voor de Officier van Justitie te Rottef' dam geleid waar hij zich voor bedrei' ging met een onrechtmatig in zö" bezit zijnd enkelloops jachtgewe»—g^g ---—r had te verantwoorden. De bedreig*» van^I waren de gebrs. A. en J. v. d. N- Sommelsdijk met wie S. een confli' had. aarom „Dirksla e verklaring va gebrek aan 1 )'n behoefte aa" eeft een terrei" irdag en zonda Dhr. Prins w' raag terwille z' an de voorz. ho ïen kon dhr. P: hand doen e- liet voor wie h irksland te wei „Voor mij is h Jndigde dhr. va genheid heb' 'jl „Dirksland" sta volledig ac Van Prooijen: m compromis an 10 tot 12 and Voorz. „Daar erantwoordelijk „Als we het vo iet aannemen 'eer naar de zo acht dhr. Poort^ Een oplossing and deed leek Dirksland" ir voor de 'ng te stellen. zijn voors [eek de moeilij zelfs 3 junio ^n, en ging m *el de beide ^n eigen voors Voor de aanie Herkingen wa 50.000,— besch «rnaast nog «geboden stel «diet met 25 Es (s.g.p.) her :Een beschikba ^t te zijn ge gebaseerd isitie van de g >ncieel wat b -Es zich eve B. en W. 1 ^'el bij zijn erenigjng zelf t „We hebben f f^e jeugd zo "'Jen, dat kos *el door de v •Wacht" verkl yoor dhr. St" tering van de geen aanleid van de vere 'erstaat. "Uv/ standpu punten man

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2