lenk om uw latermeter s. 1. G. Abbringh nam afscheid m Herv. Gemeente te firnemuiden flFiUFi^m Een bevroren watermeter kost U veel geld I Nieuws uit Zeeland and bt de (uw'^^SSDrNGll Enige raadgevingen Indien u uw woning gaat inrichten naar de eis des tijds, koop dan niet het sanitair en de kra nen zonder uw installateur. Hij weet, welke apparaten degelijk zijn en toegepast mogen worden. De erkende waterfitters op Goeree-Overflakkee en Schouwen - Duiveland volgen hieronder. Bovendien heeft een aantal waterfittersbedrijven van buiten onze eilanden een z.g. landelijke erkenning. Deze mogen ook hier werken, maar geen anderen mogen werkzaamheden aan uw waterleiding verrichten, ook geen reparaties. LIJST VAN ERKENDE WATERFITTERS op Goeree - Overfiakkee op Sciiouwen - Duiveland pi Wm ichting „De Drinkwaterleiding oeree en Overfiakkee'' BG. MIJSLAAN 2, MmDEUIARNIS iLEFOON (01870) 2194 Heeft u last van drukstoten (klappen) in uw waterleiding, vraag dan advies aan uw water fitter (of aan het bedrijf) hoé deze op te lossen. U moet dit doen vóór uw leidingen ten gevolge van deze stoten lek worden. Automatische was machines veroorzaken dikwijls dit soort klappen, speciaal wanneer deze toestellen op een te nau we leiding zijn aangesloten. Het moet ten sterkste ontraden worden een toestel in te bouwen, waarmede het drinkwater onthard wordt. Het is verboden dit te doen als men uit hoofde van zijn bedrijf' dit water aan anderen als diinkwater verstrekt. Het is toelaatbaar als men met voorkennis aan het bedrijf een.onthardingsapparaat plaatst alleen voor het tappunt waar dit soort water gewenst is. N.V. Waterleiding iVlaatscliappij „Schouwen - Duiveland" JANNEWEKKEN 2, ZIERIKZEE TELEFOON (01110) S3 51 I tegen- is ge- beurten [desbe- Predik- 22 december 1967. „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 ver- lal op cever- I parti en ze- bit zei Jiisarts |e van inge- („witte >orden ambu- pun- ie am- zijn, Jverle- wijze folgens over lunnen hag 20 ^rd 45 paar- min- en iets 900— Hfvaar- gras- -1000; teslcht. Contraleer NU ftaofdkraan en aftap- kraan. Meld defecten, vdtir het gaat 0<^& il, winteren,omdat het dèn extra druk \^-Jl£0i Waterleiding-mededelingen I Hebt U geen CV., of gaat U enkele f^ dagenvanhuis deze winter?Bescherm f dan Uw waterleiding teqen bevriezing.,:^ Gemeente Inschrij- vlngsnr. D.G. O. Naam Waterfitter Adres Waterfitter Tocht is de grote vijand van Uw huis. Maak daarom kieren, en tochtnaden ■i dicht. Il Houd hoofdkraan (en nieter) goed 1 bereikhaar. „..„.S^ï^l Bescherm de hoofdkraan en (indien aanwezig) de watermeter met oude k wollen lappen. ■Ouddorp Goedereede Stellendam Melissant Dirksland Sommelsdijk Middelhamis Stad a/h Haringvliet Den Bommel Ooltgensplaat Oude Tonge ti )i Nieuwe Tonge Herkingen Achthuizen 1 3 4 40 48 7 8 9 30 11 13 14 47 15 35 17 18 32 43 45 46 20 24 49 50 33 26 28 29 22 P. Westhoeve P. V. Splunder M. v. Damme M. C. Koozemond N. Sperling G. Bruggeman H. Keijzer D. F. Oosters Fa. de Goede H. van Immerzeel Fa. F. C. Nieuwland C. Mulder A. Vijfhuizen W. J. Nieuwland Fa. C. Vis C. Kievit Weststraat 43 Dorpsweg 6 Boompjes 5 Wittestraat 2 Margrietweg 4 Kerkstraat 19 Voorstraat 41 Mr. Iman Caustraat 5 Voorstraat 57 Achterweg 9 Straatdijk 28 Achterdorp 5 Voorstraat 37 Straatdijk 27 O. Indischehoek 3 Oostdijk 45 M. V. d. Nieuwendijk Westdijk 49 Apl. Witvliet P. Kievit Zn. Gascentrale „Flakkee" J. P. de Jong D. den Ontvanger M. V. d. Sluis J. V. Maastricht P. Kamp J. Sprong J. Seton Fa. de Lignie J. W. van Oostende A. Klem Fa. Wed. H. Campfens en Zn. Ring 126 Zandpad 4 Zandpad 132 Pr.- Marijkestraat 8 Achterdijk 61 Oostdijk 13 Weespad 44 Voorstraat 11 Dr. Arendstraat 8 Nieuwstraat 51 Kerkstraat 15 Molendijk 31 Molendijk 6 Galathesedijk 69 Gemeente Brouwershaven: Fa. Jac. Constandse Zn. Noorddijkstraat 26 Brouwershaven C. D. van Ham Noorddljkstraat 8 Brouwershaven Fa. A. en J. C. v. d. Hoek Zuiddij kstraat 30 Brouwershaven A. P. Kloet Weststraat 24 Dreischor A. Quartel Bosweg 7 Noordgouwe J. Slager Slotstraat 3 Dreischor P. H. Verhulst Dijk V. Bommende 62 Zonnemaire Gemeente Bruinisse: J. Huibers Zn. Korte Ring 6 Bruinisse S. J. P. Jumelet Nieuwstraat 25 Bruinisse fa. Kesteloo Zn. Kerkstraat 31 Bruinisse Gemeente Duiveland: fa. Gebr. de Braal Oude Noordstraat 11 - Nieuwerkerk A. Gilijamse Ring 7 Ouwerkerk D. Hanse Dorpsstraat 13 Sirjansland W. C. Ista Sint Joostdijk 41 Oosterland fa. J. A. en W. H. Kesteloo Ooststraat 1 Nieuwerkerk fa. W. A. Lievense Kerkring 35 Nieuwerkerk Gemeente Middenschouwen: Fa. C. J. van Dongen Baken 36 Scharendijke Fa. J. FlohU Dorpsstraat 34 Scharendijke J. W. Kooman Kuijerdamseweg 54 EUemeet Gemeente Westerschouwen: Fa. H. en P. Duson Hoogenboomlaan 2 Renesse A. Gilijamse Lange Reke 2 Renesse J. J. Guequierre Zeeanemoonweg 18 Renesse P. C. Kloet Ring 24 Haamstede H. W. V. d. Klooster Weeldeweg 44 Burgh R. Saman Burghseweg 58 Haamstede Tech. Bur. M. Soeters Zn. Noordstraat 5 Haamstede Fa. Vasseur-Flohil Zeeanemoonweg 39 Renesse Gemeente Zierikzee: J. Bolle Zuidwellestraat 13 Zierikzee G. Geluk Julianastraat 6 Zierikzee D. Kouwenberg .Meelstraat 46 Zierikzee J. Leenhouts Korte Nobelstraat 4 Zierikzee J. C. Maijs Bagijnenstraat 19 Zierikzee Fa. Saman-Deurloo St. Domusstraat 108 Zierikzee Fa. J. Steutel Zn. Lange Blokweg 19 Zierikzee H. Verschuur Koraalstraat 3 Zierikzee Fa. A. C. J. Wisse Zn. Venkelstraat 49 Zierikzee Doe dit 's-avonds of vdf r U ^W^. Atle kranin epen en satgsysgr volsint fe?M^V voorschriften aftannnn. A'WmS I Ligt de put buiten? Leg dan tussen I liaren-deksel en tussen-deksel Een zak gevuld met kranten. Bij zeer Mrenge vorst extra toedekken. iilAVA:ML<U&Aii^im let loas voor de hervormde gemeen- «m Amemuiden j.l. zondag een bij tere dag daar ds. J. G. Abbringh il middag dienst afscheid nam we- s zijn vertrek naar Hoevelaken, wel- semeente hij eertijds enige jaren ft gediend. Opmerkelijk dat ook de )e predikant ds. Verweij naar de '■ente Driesum is vertrokken die hij eertijds had gediend. Het eeuwen- it kerkgebouw was geheel gevuld. inaf het orgel bezien een imposant icht de vele witte mutsen van de lEmuidse klederdracht in het mid- ichip van de kerk. Mer de vele aanwezigen merkten o.m. op de Ned. Herv. predikanten Siderius uit Nieuw en St. Joosland, nu consulent is van de gemeente, Broedes uit Rittem en ds. Brum- bmp uit Middelburg. De plaatse- Geref. predikant ds. G. S. Oege- de beide wethouders Joz. Sierveld C. V. Hemert. Een afvaardiging van Herv. Kerk uit Hoevelaken en dhr. uit Middelburg sercretaris van de ^'ing „Smytegeld Fonds" waarvan scheidende leraar tweede voorzitter blijft. Mer het zingen van de verzen 2, 12, 'an Ps. 74 beklom ds. voor de laat- "iaal als herder en leraar van de leente de kansel. Na votum en ze- SToet volgde voorlezing van de ge- ielijdenis en Luk. 7 28—35 waar- k voorging in gebed. Vanmiddag zal ook het Woord des 'en centraal staan" aldus ds. en dit f aanleiding van Matth. 11 16-19 in een drietal hoofdstukken nader 1 ontvouwd. Het Woord is gebracht. 2e Het W is verworpen, 3e het Woord is taan. Wij gaan afscheid preken, zal gaan bedanken voor de vele blij- *an liefde en hartelijkheid? Ill ik U gaan herinneren aan de •''ge uren die we samen hebben ïemaakt? Het zou U maar tot tra- •irengen en niet-alle tranen worden Mert in Gods fles. Zal ik U herin- aan mijn zonden en tekortkomin- Die hoef ik voor uw aangezicht ■leer te leggen. Die worden alleen gekend, beleden en verzoend voor het aangezicht van de eeuwige God. Een dienaar des Woords staat achter de ge opende bijbel. Het is mij altijd een grote ere ge weest als sommige mensen hebben gezegd, ds. U preekt zo schriftuurlijk. Het Woord hebben we te prediken. Het Woord bevat fluitspel en klaaglied. De Heere Jezus is bedroefd over het onge loof en de hardnekkigheid van de men sen. Over het ongeloof van de wereld? over het ongeloof van de jongens en meisjes die van middag de kerk voor bijgaan, om die naar de bioscopen en de danszalen gaan? Ja ook, maar ook over mensen die zo rechtzinnig zijn en hun schuld en zonden niet kennen. Johannes de Doper is met het klaag lied gekomen. Jezus speelde op de fluit het lied der verlossing en genade voor gans verlorenen. Voor de moordenaars aan het kruis deed de Heere Jezus de gouden poort open. Het lied van het Woord is een wonderlijk lied, het klaagt ons aan en het zingt. Ik heb U het volle Woord gebracht. Wij hebben U verkondigd dat wij midden in de dood liggen. God is niet dood; Hij neemt het ons kwalijk dat wij dood zijn in de zonden en misdaden. Wij hebben het no dig de prediking van de wet te verstaan. De Wetsprediking is een stukje dyna miet leggen onder onze heilige huisjes, onze vrome huisjes onder onze valse gerustheid. De wet stelt ons onder de vloek. Wij mochten ook fluitspelers zijn. Hij heeft de schuld betaald. Hij heeft het al volbracht. Rusten in dat volbrachte werk is geen lijdelijkheid. Wij betekenen met ons lopen en ons draven niets. Jezus alleen. Er zijn mensen geweest die zeiden „altijd maér over Jezus." Hoe durft U het te zeggen. Het is een belediging voor Immanuël en de Vader en de Geest. De oprechten hebben Hem lief. Hij is de schoonste der mensenkinderen. Neem Jezus weg en het Heil is weg en de weg naar de hemel is geblok keerd. We hebben U klaagliederen ge zongen opdat ge U zoude bekeren van uw boze wegen, want rechtzinnigheid brengt ons de hemel niet in. Er is een geboorte van boven nodig; Ik heb van 1 het Evangelie geen geheim gemaakt. Aan de sterfbedden en in de ziekenka mers is het U verkondigd dat U zalig kunt worden om niet. Tot U is het woord der zaligheid gezonden. Men zal niet kunnen zeggen ik heb het niet ge weten. Elke zondag, mocht ik komen met het wondere lied van schuld en zonde maar ook van genade en ontfer ming. Het woord is ook verworpen. Johannes de Doper was te zwaar als die in onze tijd had geleefd. De prediking van de bekering ergert ons mensen. Het heeft de Heere verdriet gedaan dat er valse eden voor de kansel wer den afgelegd door ouders die hun kin deren lieten dopen en zich nooit meer in de kerk lieten zien. Anderen kwamen onder de prediking van het woord. Tot mijn smart moet ik het zeggen: „Ik heb U op de fluit gespeeld en gij hebt niet gedanst. Wij hebben U klaagliederen gezongen en gij hebt hebt niet ge weend." Bepaalde indrukken bewegingen van ons vleselijk gemoed is niet genoeg. We hebben nodig een droefheid naar God die een onberouwelijke bekering werkt tot zaligheid. Wel geweend en gedanst, maar het was niet het huppelen voor de Ark. Die zich leren buigen onder de predi king van Johannes de Doper die leren van vreugde opspringen in het heil des Heeren. Hij maakt ons bedroefd opdat we verheugd zouden worden in Hem. Het is niet genoeg dat wij alle theore tische beschouwingen opstellen over we dergeboorte ert bekering. Jezus Christus is bedroefd als gedoopte mensen zich niet tot Hem wUIen bekeren. Wordt er eens bedroefd over dat Hij zo bedroefd is. Het is Hem tot vreugde dat er men sen neervallen aan Zijn voeten om het leven bij Hem te zoeken. Als vre het Woord verwerpen, gaan we om eigen schuld verloren. Omdat wij onze schuld en zonde niet kennen, wil len wij niet luisteren naar het schone lied der minne. Men wil het Koninkrijk des hemels ingaan op grond van onze vrooomheid, deugden en en eigen vor- mendienst. De Geest ontdekt onze ar moede, nood en schuld. Ps. 38 en 51 wordt dan een stukje levende werke lijkheid. Het Woord is ook verstaan. De wijs heid Gods openbaart zich in de zen ding van Johannes de Doper en in zen ding en komst van Christus. Kinderen der wijsheid zijn mensen die wijs ge maakt zijn door wederbarende werking des Geestes. Zij hebben het klaaglied van Johannes vernomen en het fluit- spel van de Heere Jezus gehoord, en die hebben zij gerechtvaardigd, d.w.z. ze waren het er mee eens. Ze noemen zichzelven dwazen, doch de Heere noemt hen kinderen der wijsheid. Het doet een leraar verdriet als de predi king verworpen wordt en op grond van wettische godsdienst die nog no dig is dan de dood en harder dan een steen het Koninkrijk wil binnen gaan. Met een ernstige vermaning om de Heere te zoeken terwijl Hij te vinden is, richtte ds. zicli tot jong en oud. Als kaf gaat de dag voorbij. Acht ge uw zonden te groot en te veel, luistert dan naar de smaadnaam die de vij anden Christus gaven waarin toch een blij evangelie vertolkt wordt, „Hij is een vriend van tollenaren en zonda ren," niet van vrome mensen en die het weten Gods werk gaat door, de af val is groot en het verval is ontzettend. De een zal van het fluitspel en klaag lied zeggen het is te zwaar, de ander zal zeggen te licht. Doch de Heere trekt van onze oordeelvellingen niets aan. Gemeente, Laat ons de genade vast houden, leunende op dat Evangelie, zijn de voorgeslachten gestorven. De Heere zorgt voor al Zijn ellendigen, doch Hij kan ze hard onder handen nemen. Kohlbrügge zegt het zo eigen aardig: „Hij vindt het telkens weer no dig om ons vrome neus en lippen af te snijden om als goddelozen uit het heil des Heeren te leren leven. Zalig zijn zij die het woord Gods horen en hetzelve bewaren. Goede jaren Na het dankgebed richtte de schei dende leraar zich allereerst tot ds. Si derius. Hij wenste hem wijsheid en kracht toe in het ambtelijke werk ook als consulent der gemeente. Zich tot de kerkeraad wendende merkte hij op dat het niet meevalt om afscheid van U te kunnen nemen. Wij hebben goede jaren gehad. „Gij zijt goed voor ons ge weest. Gij hebt U jegens ons vorstelijk gedragen" merkte ds. op in zijn toe spraak tot de kerkvoogdij en notabe len. Voorts wordt dank gebracht de koster en de kosteres, de organisten en verenigingen en het onderwijzend personeel. Tot de collega's van de Ring merkte ds. op: „We hebben elkaar niet veel gezien. De oorzaak daarvan die heb ben we wel eens onderling besproken. Ik hoop dat de Heere ons wil gebrui ken tot reformatie van onze hevormde kerk, die zo gereformeerd is. Onze ker ken hebben een reformatie nodig. De Heere reformeerde ons zo zullen wij gereformeerd zijn." De plaatselijk ge reformeerd predikant ds. Oegema wen ste hij trouw toe in de bediening van het Woord. Dhr. Wisse, secretaris van het „Smytegeld" Fonds werd dank ge bracht voor zijn aanwezigheid. Spreker hoopte dat de prekeai van onze oud- vaders die door het fonds worden uit gegeven onder de kinderen van ons volk zullen komen en gezegend zullen worden tot herleving van Neerlands kerk die zo jammerlijk verdeeld ligt. Zich tot de gemeente richtend merkte ds. op, wij gaan nu scheiden. Het valt mij zo gemakkelijk niet. Ik dank U voor uw hartelijkheid, wij zullen u niet spoedig vergeten. Gij zijt van ouds een scheepvarende gemeente. Gij vaart al len veilig in de ark die de Heere heeft bereid. Zoekt in die ark in te gaan. Daarin zijt gij allen veilig. De Heere sloot achter hen toe. Vaart wel, be houden vaart. Meerdere sprekers Een aantal sprekers voerden nog het woord. Allereerst G. de Nooyer namens kerkvoogdij en notabelen. Ds. Siberius als consulent. Ds. Broeder namens de Ring en tot slot ouderling Meulmees- ter die gewaagde van de vruchten op de bediening des Woords. Niet één zon dag is ds. verhinderd geweest om het Woord te brengen. Nu wij herderloos zijn, zijn wij in zekere zin een geopen de stad geworden, zal de vijand niet stil zitten om de rechte prediking weg te krijgen. Hij vroeg de voorbede der gemeente. Staande werd ds. de zegen bede uit Ps. 139 toegezongen waarbij het einde kwam aan deze bijzondere dienst. OOSTERLAND Dinsdagmiddag vond in de Chr. Kleuterschool Radda Barnen alhier de Kerstfeestviering plaats van de leer lingen der school. Aanwezig waren be halve de kinderen en het onderwijzend personeel enige bestuursleden en enige belangstellenden. Het schoolhoofd, mej. M. K. Beije, sprak eem welkomstwoord ■en deelde mee dat enige leerlingen we gens ziekte deze feestelijke middag niet konden bijwonen, wat wel jammer is. Zij ging hierna voor in gebed, waarna een tractatie volgde. Mej. Beije vertelde het Kerstgebeuren op kinderlijke wijze aan de leerlingen, en het viel op dat er zeer aandachtig naar geluisterd werd. door de kinderen. Gezamenlijk werd hierna een Kerstlied gezongen waarna ook enige leerlingen alleen een lied zon gen of met twee tegelijk. Er volgde een tractatie van chocolademelk met sprits- koek. Op boeiende wijze vertolkte de leid ster mevr. Dalebout-van Dijke, een Kerstvertelling waarvoor van de zijde der kelinen ook grote aandacht bestond. Nadat nog enige bekende Kerstliederen w.o. Stille Nacht enz. werden gezon gen volgde dankgebed door mevr. Da lebout-van Dijke. Assistentie werd ver leend door mej. M. Zeijler als hulp leidster. Bij het naar huisgaan werden de kinderen een sinaasappel, zomede een Kerstkaart uitgereikt. Het was een mooi Kerstfeest dat de kleuters hebben gevierd, en het onderwijzend perso neel verdient een dankwoord voor al de moeite die ze zich hebben getroost om de kinderen dit alles te leren. Als naar gewoonte zal op de Eerste Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk al hier weer een Kerstwijdingsdienst wor den gehouden. Medewerking van een koortje zal dit jaar door omstandighe den geen doorgang vinden. Verder zal op de Tweede Kerstdag het zondag schoolkerstfeest plaats vinden in de Ned. Herv. Kerk. De aanvang van de wijdingsdienst is half zeven, het zon dagschoolfeest begint om vier uur. ST. ANNALAND Bietencampagne afgelopen. Ook in St. Annaland kwam deze week een einde aan de bietencampagne. Op de St. Annalandse haven werd voor de Suiker-Unie, de gezamenlijke suiker fabrieken 8.798.889 kilogram bieten ge wogen. Hoewel ook thans weer opmer kelijke' verschillen voorkwamen, bleef het suikergehalte gemiddeld beneden de verwachting van de fraaie zomer. Lang niet iedereen haalde de zestien procent. En dat betekent dan korting in een landbouwjaar waarover minder valt te roemen dan in 1966. Wat de weersomstandigheden betreft was het verloop bij deze bietencampagne bij zonder gunstig te noemen. Zowel voor telers als voor de vele anderen, die bij het bietenvervoer betrokken waren zit het er voor dit jaar weer op.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 11