laad Oostflakkee ziet voordeel in efficiency-rapport De Brinkman-drieling te Stellendam is morgen jarig Begroting 1968 werd in iange zitting ontleed Plaatselifk nieuws Se heer J. J. C. la Fleur lenoemdlotlidvanProv. Staten ZuidHolland C.P.J. houdt kerstavond Eilanden-nieuws Stichting „Reformatori sche Publikatie" wil een eigen dagblad Dinsdag 19 december 1967 No. 3647 CHR, STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZaSEUWSE EILANDEN Verschi'jnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Verdacht van diefstal aangehouden PMNS HBNDBIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MLDDELHAHNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SomineilsdtJk TeL (01870) 26 29. na 6 uur 's avomda TeL 202S Giio 167B80 ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal' tarief. De raad van Oostflakkee die gister- 'ddag in (langdiu-ige) openbare ver- ladering bijeen kwam de laatste van let jaar o.m. ter behandeling van de jemeentebegroting 1968 heeft wel wat het geraamde begrotingstekort toor 1968 van 388.523,31 aangekeken. .en W. konden de raad nog niet met lekerheid informeren of voor het ko- jend jaar een aanvullende bijdr.age zal forden ontvangen zoals in 1967 het ge tal was. Zy verwachten echter dat toe- tcnning het geval zal zqn zodat het te- tort tot 247.000,zou kunnen worden leruggebracht. In de gehouden algeme- le beschouwingen werden vele zaken lan de orde gesteld. De raad schrok ioms van de hoge posten en glimlachte lij de post a 0,25 als recognitie aan ie N. H. Kerk te Ooltgensplaat voor het jebruik van de regenbak voor brand jeerdoeleinden. Toch vooruit „Gezien de tekorten van vorige jaren [aan we toch vooruit" constateerde dhr. I Vin in zijn alg. beschouwing, spre- lend namens de P.v.d.A.-fractie. Overigens vond hij de toegepaste belas- fagverhogingen een hard gelag doch hij legreep dat het voor het voeren van een beleid niet anders heeft gekund. i)hr. de Vin sprak zijn tevredenheid lit over de besluiten die na de gem. lierindeling reeds zijn genomen. „Er Bcht nog zeer veel werk en er is wei nig geld beschikbaar zodat het moeilijk al zijn grote werken uit te voeren". Een ■^ens van dhr. de Vin was het slagen van het pogen tot inpoldering van de Hellegatplaten; hij meende dat liet de gem. Oostflakkee zeer ten goede lan komen. Absoluut tegen zou hij zijn «anneer het ten koste zou gaan van an te werken zoals de woningbouw. De dorpskernen zien èr aldus dhr. Vin goed tot zeer goed uit. Zo is lok Achthuizen, voorheen het stiefkind van twee gemeenten er goed op voor uitgegaan. Hettot stand gebrachte re sumerend wees dhr, de Vin o.m. op de louw van de Sporthal in Oude Tonge m het zwembad in Ooltgensplaat de nieuwe in aanbouw zijnde scholen in Bommel. Jammer, zeer jammer vond hij dat de bouwstroom werd ligewezen. Met eerbied dacht dhr. de Vin terug ian de overleden raadsleden de heren P. V. d. Vliet en A. J. van Nieuwenhui- »n, De begroting noemde spr. „een sier- boekwerk wat het uiterlijk bekoort" Overigens wilde hij graag voortaan wat neer toelichting bij de betreffende pos- Mr. H. M. Douma, tot voor kort bur- Semeester van Barendrecht, thans in jKelfde functie te Zwijndrecht heeft ""•r de aanvaarding van deze veel gro- fe gemeente voor zijn lidmaatschap fan de Prov. Staten bedankt. In zijn plaats is benoemd de heer J. J. la Fleur te Middelhamis, directeur '3n de Electriciteits Maatschappij Goe- 'ee - Overflakkee, afgekort de E.M.G.O. Als Anti Rev. man heeft de heer la fleur zitting in besturen van diverse %enigingen en is uitstekend op de *ogte met de problemen die er op ™6ree Overflakkee en in het gehele Jeltagebied liggen. Zijn benoeming in Staten kan voor onze streek een aan- *iiist worden genoemd. Het beleid voor het bouwrijp maken van gronden diende met meer noodzaak gevoerd te worden omdat de woning nood vooral in Oude Tonge steeds toeneemt nu zelfs tot 180 personen. „Door de woningnood drijven we onze jongeren naar elders en vergrijst onze bevolking steeds meer" waarschuwde dhr. de Vin. Hij vroeg zich af of de commissie Openbare werken wel gron dige studie maakt van de woningnood en wel speciaal van die te Oude Tongè. Hij protesteerde ertegen dat woningen worden betrokken door mensen die niet eens een vergunning hebben en dat het advies van de woonruimte soms niet wordt opgevolgd. Hij was bang dat de commissieleden voor de eer zullen be danken wat voor de woningzoekenden een ramp zou betekenen. Graag zou de heer de Vin ook weten hoe de bloem kwekerij in Oude Tonge is gefinancierd. Hij had gehoord dat er uit een of ander potje 2400,beschikbaar was gesteld maar hij achtte het waarschijnlijk dat het het tienvoudige gaat kosten. „Wan neer hier een crediet voor wordt ge vraagd staat de raad met de rug tegen de muur!" Dhr. de Vin verklaarde bij een e.v. voorstel tot begrotingswijziging het recht in eigen hand te houden en hij wilde dat de liiervoor verantwoor delijken aansprakelijk worden gesteld. Huwelijksvoltrekkingen Bezwaren ook had dhr. de Vin tegen de gang van zaken bij het voltrekken van huwelijken. De vrije keuze van ambtenaar van de burg stand geldt en kel voor de vrijdag terwijl de bruidspa ren die op andere dagen in het huwelijk treden geen vrije keuze van ambtenaar van de burg. stand hebben omdat zij minder huwelijksrechten betalen. Dhr. de Vin meende dat de gemeente nu de huwelijken op vrijdag extra zwaar be last zijn hierin een buitenkansje heeft gezien. Dat een bruiloft om 1 uur 's- nacht afgelopen moet zijn wilde er bij dhr. de Vin evenmin in; het was hem overigens al gebleken dat de mensen zich de wetniet laten voorsciirijven waarom al veel bruiloften in de „Don Jon" worden gehouden waarvoor het sluitingsuur niet geldt en waarvoor men geen 25,zaalhuur behoeft te betalen. Veel huwelijksfeesten gaan het Verenigingsgebouw 't Centrum voor bij en de gemeente zal een e.v. nadelig slot moeten bijpassen. Hij hoopte dat het gemeentebestuiu: ervoor zal zorgen dat de juiste man (ambtenaar v. d. bur- gelijke stand) op de juiste plaats staat. Herirmerend aan de wens van een groot deel van de bevolking dat dhr. P. Bom de huwelijken zal voltrekken stelde de heer de Vin voor dat de verordening regelende de werkzaamheden van de ambtenaren van de burg. Stand zodanig wordt gewijzigd n.1. dat bij verhinde ring of afwezigheid van de burg het voltrekken van huwelijken geschiedt door dhr. P. Bom; L. de Hartog, M. Hey- koop, J. L. Vetter en Mej. Remus. Dhr. J. van Dam. „Hetzelfde beeld als in 1967" consta teerde dhr. van Dam. Hij was ervan overtuigd dat getracht is de tering naar de nering te zetten. De overheid kan door de hoogte van de belastingen in aandeel leveren in de nering, maar spr. vond dat niet de juis te weg. Dhr. v. Dam wist dat de belas tingverhoging velen zwaar op de maag ligt. „Meerdere personeelskosten, 23000 en 34000,-" las dhr. van Dam waarbij hij zich afvroeg wat al die ambtenaren nu eigenlijk doen; hij geloofde dat op deze posten bezuinigd kan worden. Gaarne vroeg hij meer aandacht voor de straatverlichting; m.b.t. de brand weer stelde hij dat het daarmee in orde zou zijn als het materieel net zo goed is als de manschappen. Hij vroeg alle aandacht voor het aanwezig zijn van voldoende bluswater. Alle lof had dhr. v. Dam voor de manier waarop de wo ningbouw wordt aangepakt. Hij be treurde het echter dat door de geld- schaarste het particulier initiatief niet goed aan zijn trekken komt. M.b.t. Openbare werken zag hij graag de meest urgente werken uitgevoerd en de minder urgente uit te stellen tot de fi nanciële positie van de gemeente ver beterd zal zijn. Hij wees op de taak van de overheid de jeugd op de scholen met het VSToord Gods in aanraking te brengen, ook op de openbare scholen wat niet altijd ge beurt. Ook betreurde hij de hoge kosten voor de sportvoorzieningen die zelfs zondags gebruikt worden en het feit dat in de gemeente zedenondermijnende beatavonden worden gehouden. Hij vroeg B. en W. daaraan een eind te ma ken. Dhr. V. Dam betreurde het zeer dat er geen enkele groei in de gemeente zit; hij drong erop aan alles in het werk te stellen tot aantrekking van klein-indus- trie. Hij verwachtte dat de inpoldering van de Hellegatsplaten nog wel enige jaren zal duren. De roep is zowel op geestelijk als po litiek gebied op zo breed mogelijk ter rein te werken. Wij menen dat juist in het isolement onze kracht is". Spr. wil de blijven bij wat de Bijbel zegt; de S.G.P. wil terug tot het geloof in een Souvereine God die wetten stelt die niet ongestraft kunnen worden overtreden", zo besloot dhr. v. Dam. Dhr. SUs. Dhr. Slis voerde enkele uitspraken van de burgemeester aan o.m. met be trekking tot de seacretarie en de huis- nummering die hij misleidend noemde. Ook vroeg hij inlichtingen over de „keu kenhof" in Oude Tonge; hij meende dat aankoop van beplanting goedkoper zou zijn geweest. Beantwoording. In zijn beantwoording van de ver schillende vragen wees de voorz. erop dat het zaak is dat de woningbouwver. ten spoedigste met hun plannen komen die dienen te voldoen aan de gestelde richtlijnen ook qua bouwprijs. Op de ge- uitte bedenkingen tegen de werkwijze van de woonruimte - adviescommissie wees de voorzitter erop dat in alle ge vallen met hun advies ten zeerste re kening wordt gehouden. Door B. en W. wordt nooit plompverloren een ander in aanmerldng gebracht, als B. en W. er anders over denken gaat hun ge dachte gemotiveerd naar de woonruim te commissie. De voorz. achtte dan ook voor de leden daarvan geen aanleiding aanwezig zich teleurgesteld te voelen. Nog geen antwQord kon de voorz. geven op de stand van zaken van de aan te leggen kindertunnel; hij sloot niet uit dat een en ander samenhangt met de onder curatele stelling van de gemeente. De voorz. vond het juist opgemerkt dat er gestreefd dient te worden naar een aankoopbeleid van gronden op bre der vlak De „keukenhof" in Oude Tonge had aanvankelijk vrij veel gekost. „Het leek erop dat geput was uit credieten die nog door de raad moesten worden verstrekt en het leek erop dat B. en W. in een hachelijke situatie tegenover de ge meenteraad zou staan door de uitgave van niet verleende credieten" stelde de voorz. Het materiaal van de kassen is cadeau gedaan door de gemeente Ze venbergen; bij de aanleg is gebruik ge maakt van oude materialen en de ver denking dat een nieuwe ketel voor de verwarming zou zijn besteld kon de voorz. wegnemen. De uitgaven voor '67 zijn op dezelfde grootte bepaald als in 1966. Er bleef dat jaar een bedrag van 7000,over; in 1967 is opnieuw een zodanig zuinig beleid gevoerd zodat ver wacht werd dat er weer 7000,over bleef. Daaruit is de hele kwekerij betaald. Het batig saldo is 396,96. De voorz. meende dat de gemeente trots kan zijn op het bereikte resultaat en de beschik king over beplanting om aan de groen verfraaiing in de dorpen kan worden voldaan. Het zal veel meer gekost heb ben aan vervoer dan het waard is; we zijn enorm duur uit" verzekerde dhr. de Jonge; overigens wilde hij een gekregen paard niet in de bek kijken. Wel ver wachtte hij dat de kwekerij een heel dure investering gaat worden. M.b.t. de vraag of het werk van de ambtenaren verzekerde de voorz. dat getracht wordt met zo weinig mogelijk mensen zoveel mogelijk te doen. Het voorstel van de heer de Vin ver klaarde de voorz. buiten de orde van deze vergadering. „De heren moeten be seffen dat de verordening die de werk zaamheden van de ambtenaren van de burg. stand regelt al een bestaande verordening was. Zolang die niet is ge wijzigd zal die worden uitgevoerd. Een eenmaal benoemde ambtenaar van de burg. stand kan niet anders dan met goedkeuring van G.S. worden ontsla gen. „De mensen een vrije keus te laten kan enkel door een verandering van de klasse; het meer ontvangen van een tientje heeft daarbij niet de geringste rol gespeeld" verzekerde de voorz. Hij zag geen mogelijkheid het voorstel van dhr. de Vin in behandeling te geven. In de volgende vergadering zal er op worden terug gekomen. Op de vraag van dhr. van Dam wat er zal gebeuren met het leeggekomen gebouw van Levers Zeep Mij antwoord de de voorz. dat geplaatste adverten ties geen enkele gegadigde hebben op geleverd. Een bestemming zal mogelijk worden gevonden na een persoorüijke benadering van iemand die in Oolt gensplaat is geïnteresseerd. „Een gebrek aan goede communicatie" noemde de voorz. het feit dat in Oude Tonge is voortgegaan met ingrijpende wijziging in de huisnummering terwijl hij dhr. Slis had toegezegd dat ermee gestopt zou worden. Dhr. Slis had hier van in Oude Tonge medegedeeld en hij voelde zich voor leugenaar gezet. Voorts deelde de voorz. mee dat in de gemeente Oostflakkee twee brand spuiten zijn afgekeurd en de raad zal in 1968 voorstellen tot nieuwe voorzie ningen ontvangen. Bruiloften Weth. de Vos stelde dhr. de Vin ge rust met de mededeling dat vrijwel alle bruiloften in 't Centrum worden ge houden, gehoopt wordt dan ook dat dit jaar een sluitende begroting wordt be reikt. Wel betreurde weth. de Vos het dat de Stichting bejaardenzorg de huur heeft opgezegd. De dakbedekking be hoeft eveneens vernieuwing. Alles wordt in het werk gesteld instuifavonden te organiseren. De Stellendamse drieling, Laurie, Aren en Jan Brinkman hopen morgen, woensdag, in blakende gezondheid hun negende verjaardag te vieren. De Brink mannetjes zijn getuige het speel goed dat de Sint op Haagsestraat 15 achterliet het afgelopen jaar weer heel zoete Idndertjes geweestHet leren op school en vooral ook het eten gaat hunmtstekend af. Het is al voor gekomen dat vader Brinkman wanneer hij 's avonds thuis kwam de pan leeg vond maar zelfs dat heb je over voor zo'n drietal! Laurie, Aren en Jan, wij feliciteren jullie hartelijk namens al de mensen die Eilanden-nieuws lezen en doen jullie maar goed je best op school. De C.P.J. afd. Flakkee houdt a.s. woensdagavond, 22 december, te 7.30 uur in „Onder de Wiek" te Dirksland een kerstavond waaraan velen mede werken. Een meditatie wordt verzorgd door de weleerw. heer ds. Rijksen te Gouda, voorts wordt een aantrekkelijk muziek en (samen) zang programma af gewerkt. De avond wordt besloten met samenzang van het lied „Ere zij God". Het belooft een mooie avond te wor den. Efficiency rapport Dhr. Kroon drong evenals dhr. van Dam had gedaan aan op het doen op stellen van een efficiency rapport dat tienduizend guldens zal kosten. Dhr. Kroon verwachtte dat er een kapitaal voordeel uit te halen is. Er bleek op de begroting hiervoor geen post uitge trokken. In de laatste twee jaren zijn ongewoon hoge eisen aan de ambtena ren gesteld toen zich een lawine van werk aandiende. Dat een en ander aan leiding gaf tot het maken van een fout je achtte de voorz. daarmee verklaar baar. Wat betreft het financiële be heer is de vinger steeds aan de pols gehouden. Het was voor de voorz, zeer de vraag of van een onderzoek een zo hoge verwachting mag worden gekoesterd. De opdracht daartoe zou een ijdel gebaar zijn omdat de uitgave het evenwicht in de begroting nog meer zou verstoren. „Wanneer een eenmalige uitgave van f 10.000,zou worden gedaan en er zou een bezuiniging van f 50.000,uit resultteren dan zou dat aldus dhr. Groenendijk verantwoord zijn. Hij maakte er een voorstel van. Dhr. Winkels had wel enige ver wachting van de voorgenomen afvloei ingsregeling waarbij ontstane vacatures wanneer mogelijk niet meer worden vervuld. Het bleek om 4 a 5 ambtenaren te gaan; de voorz. zegde de raad toe hen tijdig over de gedachte van al dan niet vervullen van de vacature te infor meren. Het zal aan de raad worden voorgelegd terwijl het een bevoegd heid is van b. en w. „Het zit misschien meer in de top dan in de werkmensen" dacht dhr. de Vin. De voorz. zegde toe de raad in de volgende of daarop volgende vergade ring in te lichten over de mogelijkhe den tot het doen opstellen van een ver langd efficiency-rapport. Dhr. Kroon wilde de opdracht maar gelijk verstrekken. „Zegt u maar hoe" antwoordde de voorz. „Schakel Instituut Berenschot in" ad viseerde dhr. Kroon. „Ik wil vooral de commissie Open bare Werken er niet in hebben, wat moeen die er in doen? informeerde dhr. de Vin. Op dit punt heb ik geen en kel vertrouwen in die commissie." De voorz. zegde toe in de volgende vergadering de raad nadere inlichtin gen m.b.t. de verwezenlijking van een efficiency onderzoek te verstrekken. „Ik ben zo bang alle heren maar aan te stellen i.v.m. de financiën" kondigde dhr. de Jonge aan,Het plan ver wezenlijken, afrekenen, klaar Het voorstel van dhr. Kroon f 10.000, op de begroting te plaatsen om een ef ficiency rapport uit te doen brengen werd verworpen met 93 stemmen. Het voorstel Groenendijk aan de hand waarvan b. en w. de raad nader zullen inlichten door de mogelijkheden werd aanvaard. (Zie vervolg achterpagna) is het blad voor uw FABMLIEBERICHTEN. DIRKSLAND Zwembadactie. Gezien het grote suc ces van de laatstgehouden zwembad actie, werd op de j.l. maandagavond gehouden ledenvergadering van de Mid denstandsvereniging „Dirksland" be sloten om een 2e actie te voeren even eens ten bate van het zwembad. Na dere inlichtingen volgen in dit blad. Burg. Stand. Hierbij wordt mede gedeeld, dat uitsluitend voor het doen van aangiften van overlijden het bu reau van de, burgerlijke stand der ge meente Dirksland geopend zal zijn op maandag, 25 december a.s. (Ie Kerst dag) des namiddags van 14.45 uur tot 15.30 uur. HERKnSTGEN Dinsdag 2e Kerstdag hoopt des v.m. om 9 uur voor de Ger. Gemeente voor te gaan student den Boer uit Ridder kerk. Dinsdag 2e Kerstdag des avonds om 6 uur in de Herv. Kerk Kerst feestviering met de kinderen van de zondagsschool. STELLENDAM Kerstuitvoering. Vrijdag 22 dec. a.s. zal er weer de jaarlijkse Kerstzangavond gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk Medewerking wordt verleend door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria", het Chr. Kinderkoor „De Zangvogeltjes", de gem. zangver. „Ad- vendo" uit Ooltgensplaat en de organist B. V. Zijll uit Middelharnis. Het geheel onder leiding van dir. C. C. v. d. Heu vel. De avond zal worden geopend en gesloten door ds. Jansens. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Programma's (niet verplicht) aan de ingang. 21 dec. zal er in de Ned. Herv. Kerk om 7.30 uur Kerstfeestviering van de kinderen van de Herv. School gehouden worden. Iedereen is van harte welkom. Verjaringsfonds. Het verjaringsfonds bracht in de Ned. Herv. Kerk over de maand nov. f 263,06 op. Kerstmiddag. A.s. donderdag zal er een Kerstmiddag voor de bejaarden gehouden worden in 't Haegse Huus, georganiseerd door het bestuur van de Ned. Huisvrouwen van Stellendam. OXIDDORP Kerstfeest Zondagsschool. D.V. don derdagavond 21 december zal het Kerst feest met de kinderen van de zondags school 't Mosterdzaadje worden gehou den in het Verenigingsgebouw. Ieder is van harte welkom. Aanvang 7 uur. Dam uitslagen. Jeugdafdeling. C. Tanis Jobz. J. Venneman O2 J. Hameeteman C. v. Florestijn 2O Peter Grinwis Willy Koole 2—0 H. Mierop Zus Kievit 2—0 M. V. Wijk A. Witte 0—2 Bert Bosloper C. Grinwis O2 J. Mierop Marjo Bezuien P. V. Wijk H. Santifort 2-0 K. V. d. Klooster T. v. Rinzen 0—2 2e afdeling T. V. Wijk H. Tanis 2—0 R. Akershoek Joh. Moerkerk O2 L. Moerkerk C. K. Tanis 2O C. Akershoek C. Mierop 2O T. Tanis KI. Tanis 0—2 K. Tanis Kr. Verhage 2—0 De wedstrijd Ouddorp - Sommelsdijk voor de Zeeuwse competitie is gewon nen door Ouddorp met 155. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Woensdagavond 20 dec. hoopt voor de de Ger. Gem. des sav. om half acht voor te gaan ds. Pa Blok van Dirksland. Bijbellezing. D.V. donderdagavond 21 december hoopt ds. J. P. Verkade voor te gaan. In verband met de vele kerkdiensten zullen de morgendiensten aanvangen om 10 uur inplaats van 9.30 uur. OUDE TONGE Uitslag verloting V.O.V. Ie prijs 1007 varken; 2e pr. 1547 koel kast; 3e pr. 160 radio; 4e prijs 1542 strijkijzer; 5e pr. 1710 scheerapparaat; 6e pr. 656 electr. koffiemolen; 7e pr. 726 gereedschapset; 8e pr. 291 sche merlamp; 9e pr. 126 bloemenvaas; 10e pr. 1075 tondeuse set; 11e pr. 902 fiets tas; 12e pr. 1214 schemerlamp; 13e pr. 643 4 blikken Nassi; 14e pr. 804 electr. gasaansteker; 15e pr. 1001 set schroeven draaiers; 16e pr. 776 schemerlamp; 17e pr. 149 zoeklicht; 18e pr. 644 siervaas; 19e pr. 1029 schemerlamp; 20e pr. 1624 spin; 21e pr. 1488 portefeuille; 22e pr. 682 zakmes. In de afgelopen week zijn er op de kaai de laatste suikerbieten verladen. De verzilvering van vakantiebonnen van de Landbouw, zal plaats hebben op vrijdag a.s. voor een bedrag van f 180,tussen nam. 7 tot 8 uur bij de penningmeester Th. van Eek, Wilhel minastraat 10 Oude Tonge. DEN BOMMEL Kerstavond Chr. Kleuterschool. Met de kinderen van de Christelijke Kleu terschool te Den Bommel wordt op woensdag 20 december a.s. een Kerst avond gehouden in de school. Het pro gramma vermeldt o.a. samenzang, de Kerstgeschiedenis en een Kerstverhaal. Aanvang 6 uur. Vorige week donderdag is de 22-ja- rige mevr. J. P. T. te Sommelsdijk, ver dacht van diefstal van horloges aange houden en te Rotterdam voorgeleid. Bij gedane huiszoeking werd een flinke partij goederen, waaronder kleding en sieraden in beslag genomen. Bij haar werkgever blijkt zij grote bedragen aan geld te hebben ontvreemd. Volgiees het Algemeen Handelsblad is in kringen van de S.G.P. een stichting in het leven geroepen, die zich ten doel stelt een eigen dagblad van staatkundig- gereformeerde beginselen uit te geven. Het is niet de bedoeling, dat de S.G.P. commerciële verantwoordelijkheid voor de uitgave van dit dagblad op zich zal nemen, maar bij het slagen van het plan zal toch wel van een bepaalde binding met de S.G.P. kunnen worden gesproken Er worden thans onderhandelingen met drukkerijen gevoerd, aldus het Alge meen Handelsblad, dat nog meent te weten, dat het hoofdbestuur van de S. G.P. de verschijning van een dergelijk dagblad zeker zou toejuichen. Vroeger beschikte de S.G.P. over een dagblad „De Banier". Na de oorlog keerde dit als weekblad terug. Reeds jarenlang is het „eigen dagblad" een punt, dat door kiesverenigingen op de partijdag ter sprake wordt gebracht. Het hoofdbestuur stelde echter steeds, dat de financiële moeilijkheden te groot zouden zijn. Ook de huidige drukkerij De Banier ziet geen mogelijliheden om van De Banier weer een dagblad te ma ken. Naar wij vernemen is de naam van de stichting „Reformatorische Publika- tie". Voorzitter is dhr. G. den Boer té Driebergen. De stichting heeft de steun van dertig predikanten gekregen, onder wie negen hervormde (gereformeerde bond), acht christelij k-gereformeerde en acht van de Gereformeerde Gemeenten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1