pasfoto's Kuidt^Ao^kfe In hei zicht van de Lange Jan Dan hebt u nog déze maand yw kleurentelevisie of ski-uitrusting of bontmantel of auto...of? persoonlijke lening DESIREfi zou u KOLFF au Waarom het niet lenen? Algemene Bank Nederland Uiikijken KEUVELAAR Boekbespreking U bent welkom bij de KOLFF - Middelharnis Kamer van Koop handel verzorgt export-cursus Zal gem. Dirksland voor geldlening van SVz miljoen garant staan Zuid Afrika - een der best gevoede Naties De elegdriteverhvjh^rtng^ MIDDELHARNIS J IViensaap „Jimmy" slim als de mensi Ook voor Wi. de uit en go< Wi Zij ne FOTOGEAFIE J. ZANDSTRA SOMMEIJSDIJK Mad uitvl bref Bladz. 2 „BIIjANDBN-NIBÜWS" Vrijdag 15 decembe 15 dece De t\jd gaat snel Een jaar met kruisen Ik zie op m^n oude handen. Het jaar is haast ten einde. En als een zandloper haast leeg is, schijnt het of de korreltjes zand des te vlugger gaan lopen. Zo gaat het ook met de tijd. En toch gaat alles zijn ge wone gang, maar bij ons zit het ver schil van aanvoe len. Het einde van december is voor ons een ander einde dan van de maand januari. Al is onze kalender kunstmatig opgesteld, toch zeggen de laatste weken en dagen van het jaar ons genoeg. Wij gaan on willekeurig op het jaar terug zien, al doen wij dat nog niet zo serieus als op oudejaarsavond. Maar toch is het al veel malen uit onze mond gevallen, dat de tijd zo snel verloopt. Het is goed dat wij terugzien op ons pad; dat wij niet steeds voort hollen; dat wij eens tot rust komen. En als dat gebeurt, ja, dan is het zó voorbij ge gaan. En toch, wat is er veel gebeurd en wat zullen de laatste weken nog brengen? Elk huis heeft weer een jaar lang zijn kruis gehad, bij velen niet zichtbaar, maar toch wel zwaar om te dragen. Bij anderen stond het kruis zó zichtbaar voor iedereen als een antennemast op het dak. De verborgen kruisen kunnen zo schrijnen. Zo'n kruis kan zo onverwacht komen. Job vreesde een vreze en zij is gekomen, zei hij. Maar het kan ook dat wij er geen erg in hadden. En dan sta je daar, met een lelijke streep door je leven, die niet meer kan worden uit gewist. Het is heel erg als dit door onze schuld komt; door gebrek aan liefde onderling. Dan kunnen kinderen zorgen voor loodzware kruisen, die ze laden op de rug van hun ouders. Die kinderen denken er niet aan, dat hun ouders al les, maar dan ook alles hebben in het werk gesteld voor het welzijn van hun kinderen. En dan stank voor dank! Zij waarderen het niet en zij weten niet, dat hun ouders zo moeilijk de slaap kunnen vatten als de nacht is gekomen. Zij kunnen hun gedachten niet weg- dringen; telkens komen ze opzetten en het blijft alles op dat éne punt hangen: waarom heeft mijn kind dit of dat toch gedaan? Wat is de drijfveer van dat al les toch geweest? En er komt geen ant woord. Soms komt er zelf beschuldiging: dat ze niet genoeg tot het welzijn van hun kinderen hebben geleefd. Maar ze weten wel, dat wij niet voor de hon derd procent ons kunnen geven, want dan zouden wij volmaakt zijn, maar zo veel als in het vermogen was dan toch wel. Als zulke kinderen eens wisten Maar deze kinderen zijn nog niet zo oud; er kan nog genoeg hun tegenkomen in het leven. Straks worden zij door hun eigen kinderen ook zo behandeld, al zullen zij dat nooit toegeven, en al zal dat nooit plaats vinden (naar hun gedachten althans). Doch wordt mij lacy! niet gevraagd Of 't mij behaagt, of 't mij behaagt In zo groot leed te leven. En schoon 't geplaagde hart al niet Van zulk verdriet de reden ziet. Toch moet ik verder streven. (Frederik van Eeden, Ellen, een lied van de smart). Het naderen van het einde van het jaar roept ook gedaclïten op, dat aan alles een einde komt. Velen hebben al zoveel jaren zien gaan en komen, maar eens zal het laatste jaar aanbreken. Zij zien dat de jaren steeds vlugger voorbij gaan, zoals de laatste zandkorreltjes in de zandloper, steeds sneller en sneller, totdat het laatste zaadje is gevallen. Vele oude mensen zitten hun laatste jaren te verleven in bejaardenhuizen. Zij weten: dat is mijn laatste plaats. Maar dat is ook voor hen, die niet van plan zijn om hun eigen huis te verlaten: dan zitten ze ook in hun laatste huis. Het vlugge verloop van de tijd geldt voor iedereen. En zovelen halen geen hoge leeftijd. Voor hen werden de be jaardenhuizen niet gebouwd. Zij heb ben er misschien met minachting over gesproken, maar zij zouden misschien wat graag er gebruik van gemaakt heb ben! Maar hun leven raakte niet tot de bejaardengrens. En als wij dan op onze jaren gaan komen, en wij overzien de levensloop! En als wij dan niet tot zegen van ande ren hebben kunnen zijn; als wij geen liefde hebben gegeven aan onze mede mensen? Hoe droevig is dat! Het kan niet meer goed worden gemaakt. Hun kinderen zijn naar alle kanten uitge zwermd en het is zelden dat zo'n oude vader of moeder bezoek van hen krijgt. Die kinderen hebben nooit geen liefde mogen ontvangen en waar zou dan de wederliefde blijven? Die kan er niet zijn. Ik zie op mijn oude handen hun taak is bijna gedaan Brachten ze eer of schanden? Brachten ze zegen aan? O mijn handen! mijn handen! nu moeten ze,spoedig vergaan. Ze hebben al rimpels en vouwen, vlekken bruin, die geen water wist. Ach! al te groot vertrouwen! Wat hebben ze vaak zich vergist Mijn handen! mijn handen! hoe dikwijls hun schoonst bedoelen gemist. Nu gaan ze welken en kwijnen, ze laten zich niet meer gebiên, uiteen valt de kunstige, fijne gehoorzame machien O handen, mijn handen, gauw zal ik uw schrift niet langer zien. (Frederik van Eeden, Jeugdverzen) ZWERVER. JEUGDBOEKEN: Bij Uitgeverij Callenbach N.V. te Nijkerk zijn weer een reeks nieu we jeugdboeken verschenen. In de uitgebreide catalogus treft u zeker een geschikt boek als ge schenk aan uw opgroeiende kin deren. Jongens van 6 tot 9 jaar zullen ge nieten van het boekje „Pim, Ineke en hun hondje" geschreven door K. Norel. Gebonden 1,25. De zesjarige Pim woont met zijn ou ders broer Klaas en zijn kleine zusje Ineke aan boord van een schip. In de haven van Rotterdam overvaart een groot schip het schip van Pim's vader „de Pax" kapseist. Pim en zijn zusje zijn in de roef en doordat het schip helemaal ondersteboven ligt kunnen ze er niet uit. De ouders en broer van Pim en Ineke zijn gered door een politieboot en ook hun hondje Kees, die maar blijft blaffen en snuffelen wat de wanhopige ouders doet geloven dat Pim en Ineke nog leven. Na angstige uren worden de reddingspogingen met succes beloond. Spannend! Voor jongens en meisjes van 7-10 jaar die van dieren houden heeft Be rend Jager dit leuke boekje over „An- dis het reekalfje" geschreven. Geb. 1,35 Niek van Dam, het zoontje van een boswachter, en zijn vriend Peter Haak spelen vaak in het bos. Op een dag ma ken zij een valkuil en daarin komt een reekalfje terecht. Zowel de boswachter als Peters vader is eerst heel erg boos over deze onnaden kendheid van de jongens. Met veel zorg gelukt het, het diertje in leven te hou den na een week of tien krijgt „Andis" de vrijheid. Cokkie wil een jongen zijn. Geb. 1,55. Meisjes van 7-9 jaar, geschreven door A. J. Blonk-Quak. „Jongens mogen veel meer dan meisjes", vindt Cokkie. Die krijgen fijne blauwe schoenen met witte veters waar ze hard mee kunnen lopen, een lange broek met zakken, en ze doen veel leukere spelletjes. Tijdens een lo geerpartij bij oma speelt Cokkie met Kees van de buren en dan zal ze tonen dat meisjes net zoveel kunnen als jon gens. Maar dat loopt heel anders af dan ze gedacht heeft. Moeder legt Cokkie uit waarom ze een meisje moet blijven. Een vlot geschreven boekje met grap pige voorvallen en belevenissen van Cokkie. Martientje in Amerika A. G. Lameris -Bolt: Geb. 1,90. Tijdens haar logeer partij in Amerika mag Martientje daar naar school. Ze gaat prettig om met de meisjes en jongens van haar klas en ook gaat ze in de omgeving van haar tijdelijke woonplaats uitstapjes maken. Zo leert ze heel wat van het leven in de staat New York kennen. Al het nieuwe dat op haar weg komt leidt haar soms zo af dat ze een paar keer verdwaalt. Zelfs op een schoolreisje overkomt haar dat, maar daarna is ze dan ook hele maal ingeburgerd. Dagboek van Moeder, C. M. v. d. Berg Een ontroerend boekje. Geb. 2,10. Meisjes 11 - 14 jaar. Uit een sarrende mond van een mede leerling hoort Frida Kanter dat ze een jodinnetje is. Thuis spreekt ze er over en verneemt dat de jongen gelijk heeft. Om te kunnen begrijpen waarom haar ouders dit zelf niet eerder hebben ver teld, krijgt Frida het dagboek van haar moeder te lezen, dat deze als elfjarig meisje in 1940 begonnen is. Zeer aan bevolen. De monnik van Wittenberg, Gebon den 1,90. Jongens en meisjes 12 - 14 jaar. Het zeer bewogen leven van Maarten Luther wordt hier in gloeiende kleuren geschilderd, van de dag dat hij als bijna afgestudeerd jongmens de gelofte af legt monnik te worden tot na zijn ver blijf op de Wartburg. Vierhonderd vijf tig jaar is het geleden dat Luther zijn daad stelde waarmee de Hervorming begon. Norel is er in geslaagd het karakter van Luther zo af te schilderen dat men meeleeft met deze mens, die geloven en liefhebben predik te met alle hartstochtelijke vroomheid die in hem was en waarbij hij het durf de opnemen tegen de Paus en Keizer. Het turfschip van Breda, P. de Zeeuw J.Gzn. Jongens 11 - 13 jaar Geb. 2,10. In geuren en kleuren geeft de auteur hier het historische verhaal uit de tach tigjarige oorlog, hoe Breda in 1590 door een list op de Spanjaarden wordt ver overd. Jaap Morel, de zoon van een we duwe, speelt er een gevaarlijke rol in. Wie de schrijftrant van De Zeeuw kent, weet dat hij een gegeven uit een ver verleden zó weet in te kleden, dat de jongens van nu zich verwant voelen aan de bengels van toen. -O-------- JEUGDBOEKEN van Uitgeverij Hollandia N.V., Baam. Harka de zoon van het opperhoofd In ballingschap; schrijfster is L. Wels- kopf-Henrich. Prijs per deel 5,90 keu rig ingebonden met kleurig omslag. In ballingschap is het vervolg op „De strijd om de jachtvelden en Boze krach ten aan het werk, de beide eerste delen van de serie Harka de zoon van het opperhoofd Mattotaupa, het opperhoofd der Dakota's. Deze is op beschuldiging van verraad uit zijn amlet en stam ge stoten, zijn zoon Harka volgt hem vrij willig in ballingschap. Zonder de be schutting van hun stamverband, moeten zij in hun levensonderhoud voorzien. In de zomer is dat nog wel mogelijk, en wij leven met alle avonturen in het oerwoud mee. Hun jachten en hun in vriendschap veranderde strijd met een koningsadelaar. Al zitten de schande en Duizenden mensen vinden het heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u in zo'n geval ook niet een bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de Persoonlijke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 380) iedere gewenste inlichting geven. RIJMEN VAN TIJMEN Reeks van ongelukken. Las men in de krant. Er komt heel wat kijken, In 't Flakkeese land. 't Is er minder veilig. Dan in vroeger tijd. Omdat er op 't eiland. Veel op wielen rijdt. Er dient uitgekeken. En goed opgelet. Want hier zijn de bakens. Ook wel goed verzet. Menig autobotsing. Is er oorzaak van. Dat 't verkeer soms moeilijk. Hier verkeren kan. Menig schadepostje. Moet er soms betaald. Daar de beste rijder. Soms ook wel eens faalt. Ja, er komt wat kijken. Ook op 't platteland. Hoe is het dan elders, In ons vaderland! De Flakkeese vwakken. Tonen telkens aan: Er dient uitgekeken, Want op elke baan. Dreigen er gevaren. Wees dus bij de hand. Anders staat U morgen. Wellicht in de krant. TIJMEN. voor veilige verzekeringen en lage premies Bijzonder snelle schade afwikkeling Zeer scherpe tarieven voor autoverzekeringen en na 1 jaar schadevrij rijden reeds 20*/( kortinf Financieringen. VOORSTRAAT 36 TELEFOON (01870) 2012. Bqna een eeuw assurantie- agenten. het vermeende onrecht dat hun aange daan is hun voortdurend dwars, toch beleven vader en zoon in de Noordame- rikaanse bossen een gelukkige tijd. Wanneer de winter nadert zijn ze ge dwongen beschutting te zoeken en zo komen zij in nauwere aanraking met de bleekgezichten. Van dit verblijf onder de blanken vertelt het vierde deel. „Tussen twee werelden" 4e deel van Harka de zoon van het opperhoofd. De barre winterkou dwingt Motto- taupa en Harka te gaan optreden in een rondreizend circus waar zij een eigen nummer verzorgen. Zij leren daar de blanken en hun samenleving kennen, van hun goede maar veel meer van hun slechte kant. De twijfelachtige inmen- ger van de gewetenloze goudzoeker Red Jim die we ook in de eerste delen tegen komen vergroot de moeilijkhe den. De indianen willen dan ook niet onder de blanken blijven leven en in een felle strijd banen zij zich een weg naar de vrijheid wanneer het weer lente wordt in de prairie. Mattotaupa en Hanka zijn in dit half jaar veel vKijzer geworden ze hebben leren lezen en schrijven in de Engelse taal en kennen de omgang met geld. Hoe zal het verder gaan met Matto taupa en Harka? Deze twee delen zijn weer boeken om in een adem uit te le zen. Vervolgboeken zijn reeds in be werking. De kamer van koophandel en fabrie ken voor Dordrecht en Omstreken over weegt om bij voldoende belangstelling van de zijde van het bedrijfsleven in samenwerking met de federatie voor de Nederlandse Export „Fenedex" te Den Haag een export transactie-cursus te organiseren in het gebouw der kamer, Groenmarkt 15 te Dordrecht. Aangifte tot deelname aan de cursus die in janu ari start en 375,- per deelnemer kost dient vóór 22 december te geschieden aan de Federatie voor de Nederlandse Export; Bezuidenhout 76 a in Den Haag. De cursus beoogt aan hen wier werk zaamheden rechtstreeks of zijdelings met de export verband houden inzicht te verlenen in de problematiek van de behandeling en de afwikkeling van de exporttransactie. Ze bevat 12 avondbij eenkomsten, in principe eenmaal per week te houden. Ten bewijze van deel neming zal na afloop van de leergang een certificaat worden uitgereikt. t.b.v. service - flat „Dirksland" De gemeenteraad van Dirksland die a.s. woensdagavond in openbare verga dering bijeen komt zal worden voorge steld (meerderheidsvoorstel van burg. Bos en weth. van Rossiun) garant te staan voor de juiste betaling en aflos sing van een geldlening, groot 5.500. 000,aan te gaan door de Stichting Service-flat „Dirksland' i.e. ten behoeve van de te Dirksland te bouwen verzor- gingsflat. De meerderheid van B. W. achten het verantwoord gunstig op het hiertoe door de Stichting gedane ver zoek te beslissen. Belangen. De meerderheid van het college acht de totstandkoming van een service-flat in Dirksland zowel een gemeentelijk als een streekbelang. Nu er een mogelijk heid blijkt te bestaan om door middel van het particulier initiatief in eigen gemeente een dergelijk gebouw te stich ten willen zij deze poging gaarne onder steunen in het belang van de daarvoor in aanmerking komende ingezetenen en van bewoners van de streek en omge ving. Een voldoende invloed op de te nemen besluiten van het Stichtingsbestuur is zo menen B. en W. te verwezenlijken door de benoeming van drie leden in het Stichtingsbestuur terwijl bovendien als voorwaarde zou dienen te worden ge steld dat alle handelingen van het Stichtingsbestuur met financiële strek king de voorafgaande goedkeuring van het college van B. en W. behoeven. In de stichtingsakte dient ook zo sug gereert de meerderheid van het college te worden vastgelegd dat de exploi tatie overschotten allereerst moeten worden aangewend tot dekking van een eventueel door het gemeentebestuur ge dane uitgaven, voortvloeiende uit diens garantieverplichtingen. De Stichting heeft de raadsleden eer der doen weten dat de verwachting ge rechtvaardigd schijnt dat bij verhuur der woonheden een grote en blijvende belangstelling zal bestaan. Voor verkoop was te weinig interesse. De dagprijs voor de bewoners wordt geraamd op 20,93. Eén persoon be taalt per maand 699,Twee personen zullen per maand '764,moeten ver wonen. De jongste officiële statistieken tonen aan dat Zuid-Afrika thans behoort tot de twaalf best gevoede naties ter we reld en dat de levensstandaard van de blanke bevolking tot de vijf hoogste ter wereld behoort. Volgens de Statistieken is de levens standaard van de niet-blanken niet alleen de hoogste van alle niet-blanke gemeenschappen, doch ook gunstig ver geleken met die van vele Europese lan den. Deze bevindingen zijn gepubliceerd in een speciaal rapport, samengesteld door een nationale commerciële bank om de huidige welvaartsgraad van Zuid-Afri ka aan te tonen. Talrijke onderzoekingen van de laj ste jaren, door deskundigen gedaan! de wildernis, hebben uitgewezen chimpansees bijzonder slimme dietl zijn. In vele gevallen werd zelfs gecj stateerd, dat zij soms de mens benaj ren in vindingrijkheid. Zo was het c weer een paar dagen geleden in Oui hands Dierenpark op de Grebbeberg.1 maanden lang had de enorme manrij jes chimpansee „Jimmy" zitten gluj naar twee draden, die buiten zijn reik' aan het plafond van het mensapj huis slingerden. De draden hadden gJ functie meer, maar waren kennel gebruikt bij de een of andere verbl wing en daarna vergeten weg te halj Al menigmaal had „Jimmy" geprobel met zijn armen door de ijzeren tral heen te komen, maar ze bleken telltl weer te dik te zijn, zijn armen well verstaan. En zo bleven de fel begeeJ draden voor deze mensaap buiten bereik. Dierenverzorger Jan van Roeyen, afgelopen zondagmiddag een rondwj deling over het park maakte en ig die gelegenheid gebruik maakte kijkje te nemen bij de .mensapen, wii „Jimmy" een appeltje toestoppen. T^ dat niet al te vlot ging pakte hij i boomtakje en schoof daarmee de naar binnen. „Jimmy" greep tot Van Rooyen's vJ bazing echter niet de lekkernij, maai de tak! In een wip zat hij bovenin i domein, stak de tak door de tralies! haalde zo de lang begeerde draden nj zich toe. De tak liet hij daarna opj grond buiten zijn verblijf vallen. had eindelijk zijn doel bereikt. Hij 1 de draden te pakken. Weer één van| typische slimheden van mensapen, waarbij zelfs een lekker hapje wo| vergeten. OUDDORP Kerstzangavond. Maandag 18 dec. hoopt de Chr. Gem. Zangver. „Hart| Stem", met medewerking van het i Jeugdkoor „Van Knop tot Bloem",! het Chr. Kinderkoor „Jong Begonnel een Kerstavond te houden in het v| enigingsgebouw. Aanvang 8 uur. Beste meisjes en jongens! Voor het gemaakte novemberwerk hebben de volgende kinderen een prijs ontvangen: Jan Drooger, Stad aan 't Haringvliet Joost Verschuur e, Krabbendijke Alie Nagtegaal, Melissant Leintje Minderhoud, Serooskerke Gert jan Kroon, Borssele Dat zijn ze. En wie zullen het zijn voor het decemberwerk? Dat zal de toekomst leren. En nu het nieuwe raadsel, DECEMBERRAADSEL 3 1. Vader van Samuel. 2. Waar heeft Jezus Zijn jeugd doorgebracht? 3. Be tekenis van de naam Jezus. 4. Zoon van Aram (Gen. 10). 5. Nakomelingen van Levi. 6. Naam die voorkomt aan het begin van Handelingen. 7. Vrouw van Lamech. 8. Woord dat veel in Prediker voorkomt. 9. Groet het huisgezin van (Rom. 16). 10. Zoon van Ammina- dab (Matth. 1). 11. Zoon van Esrom (Matth. 1). 12. Kleinzoon van Josafat. 13. Voor de opperzangmeester op (tussen psalm 1 en 10: op de wijze van de dood van de zoon). 14. Andere naam voor Jehova. 15. Zafnath-Paanea was onderkoning van Egypte. 16. Wie schreef de Romeinenbrief (Rom. 16)? 17. Held van David. 18. Boek van het Oude Tes tament; tevens persoon aan het hof. 19. Vader van David (Matth. 1). 20 Kedor- Laomer was koning van (Gen.). 21. Legerplaats van de kinderen Israels. 22. Medearbeider in Christus (Rom. 16). 23. Soort rustteken in het Boek der Psal men. De beginletters van deze woorden vor men een gedeelte.van hetgeen de engel tot Maria sprak. Dit raadsel werd ingezonden door Maarten J.anse, Serooskerke. BRIEVEN A. J. te N. Hartelijk bedankt voor het ingezonden raadsel. Ik hoop er in het vervolg gebruik van te maken. Ik kan de letters niet ontcijferen, dus weet ik niet wie u bent. Maar dat is niet erg; het medeleven zie ik en dat is veel waard! Jeannet S. Krabbendijke. Repetities vallen nooit zo mee. Het beste is dat je er veel van elk vak krijgt. Als je wat ongelukkig bent, kun je het met een ander proefwerk misschien wat goed maken. Dictees is wel het moeilijkste van taal, vind je ook niet? En dan brie ven schrijven! Ans van W. Veen. Hartelijk gefelici teerd met je verjaardag, Ans! Die dag is juist op de dag dat de krant bij jullie komt. Dus ben ik precies op tijd. Ook nog gelukgewenst met je broertje van twee jaar. Dat is weer een week gele den. Wat heb je veel geschreven! Ik wist niet dat je zo'n moeite moest doen om de school te kunnen bezoeken. Er zijn kinderen die het veel gemakkelij ker hebben om de lessen te volgen. Het leren blijft voor allen hetzelfde en er geldt maar één raad: je best doen! Joke V. Ouddorp. Je begrijpt wel dat ik heel nieuwsgierig ben hoe de uitslag is geweest. Het is fijn, dat je helemaal bij bent met het leren. Dat heb je lek ker ingehaald. Ik zal er het beste maar van hopen. Gelukkig dat je geen pijn meer had. Adrie R. Nieuwe Tonge. Ik zal maar dadelijk beginnen aan je poesieversje: Voor Adrie, A Is je hier dit versje ziet, D an heb ik dat eerst geschreven. R ijmen geeft mij geen verdriet, I n gedachten zit ik niet E n mijn vingers gaan niet beven. R ijmen met je naam vooraan, A ch, da's in een wip gedaan. S taat dit vers je toch wel aan? December 1967. Oom Ko. Lenie de V. Domburg. Nog gefelici teerd met vaders verjaardag. Zijn al die mensen nog geweest? Dan was het een hele drukte. Laat die uil maar onge moeid; het is een heel nuttig beest, een echte muizenverdelger. Het is waar schijnlijk een kerkuil, of ook wel katuil genoemd. Die laatste naam zegt genoeg. Janneke V. Ouddorp. Je briefje is net vol gekomen. Jij vindt het niet zo moei lijk om per brief met me te praten. Ja, de avonden zijn al heel lang en dan is het gezellig in huis, als ieder iets te doen heeft. Dan verlang je niet naar buiten, als het guur en koud is. Jacobien de J. Middelburg. Vanaf jullie naar Lisse is een hele trip. Maar je kan moeilijk thuisblijven als er zo iets plaats vindt. En dan nog even aan wippen in Gouda! Liesbeth is een mooie naam. Heet jouw zusje ook zo? Zij he ten naar dezelfde persoon, denk ik. Ja, die kleintjes spreken nog koeterwaals, als je dat begrijpt. Maar het gaat steeds beter; later moeten ze de taal gaan VRIJDAGA^ LANGEV schrijven in letters, zoals jij nu in brief doet. Piet van K. Ouddorp. Je zal nu v weten of je rapport goed is, want zal het nu wel ontvangen hebben, denk dat je voor de praktijk niet vrezen had. Je marsepein was goed, zei de leraar. Ik vind jou knap, dat zulke mooie dingen al kan maken Agatha K. Middelharnis. Nou, n dat zijn vier kanten vol op dat mo postpapier. En dan begin je met „H is weer een briefje". Ja, ja, briefje! denk dat jullie nu echt tot rust kot in de hal, nu er stilte geboden is. was een mooie combinatie: trouwpa en boottocht. Naar die datum moet eens raden; ik zal die dan wel coni ren, En als het precies geraden is, krijg je geen prijs! Loes N. Dirksland. De berichten o oma en opa waren niet ongunstig lukkig. Speelt Margreet zo graag poppen? Dat is fijn! En ik hoop dat] dat nog veel mag doen. Jij zou het schien ook nog wel een keertje aai vinden. Moest jij zelf naar de oog En is de auto er al? Welk merk is NeDie L. Emmeloord. Fijn dat opa's ook „Eilanden-nieuws" lezen. zien ze alles wat ik aan jou terug scl Ik vermoed dat ze in Walcheren woi Is dat zo? Als ik nog eens in de bu kom, zal ik zeker aanbellen. Het mo ste zou zijn in de tijd als de tuli bloeien. In de N.O.P. zijn er dus al bloembollenkwekers. Adriana P. Middelburg. Ik i)en benieuwd hoe het donderdag is geg Jij vond het niet zo moeilijk, maar kon nog wel eens tegenvallen. E.H-I is een heel nuttig vak. Fijn da: je graag doet. In vier kruisen valt niet mee, hè? Drie mollen, dat gaat n Maar door oefenen bereik je heel vi Je hebt prachtig papier, een lust om op te schrijven. Ada van 't L. Krabbendijke. Die kele opengelaten woorden heb je ingevuld gezien bij de oplossingen. Ja, er waren meerderen, die alles i hadden. Jullie hebben het fruit m voor het halen: heb je zin in een of in een jonathan, dan ga je maar e naar de schuur. Die type-brief nog wel, hoop ik. Jan P. Middelburg. Ik snap da' schrijven met de balpen vlugger I dan met de schrijfmachine, vcxiral je het schrijven goed onder de W hebt. Ik denk dat je het vlug en n» kan. Ben jij in het vijfde orgelboek. Dan schiet je ook al aardig op. Allemaal de hartelijke groeteti va» OOU

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 6