BROEIRUMEN De zomer is voorbij; N.Y. S. VAN HESSEN S ZOON ISTRÜSIK^ al UW verzekeringen ContactavondI voor jeugdige werknemers lurgarlijiie Stand Plaatselijk nieuws Smalfilm-sociëteit te Sommelsdijk 2 winkels |en woonhuis Fiat 600 1967 Cortina 1500 1966 ulnliefhébber onder auto? jongste bediende (mnl.) Dam men Nieuw suikerbietenras Ife koop bij Inschrijving HUIS DE VOOGD - Assurantiën Teakhouten lijst met heel glas f 6.50 p. st. Vurenhouten lijst m. heel glas f 5,p. st. Heel glas met slechte lijst f 3,75 p. st. Schietglas ruitjes 22/18" f 0,75 p. st. WIJ LEVEREN ALLES FRANCO HUIS Zaterdagsmiddags nta 2 uur voor afhalen gesloten. JULIANALAAN 21 - DIRKSLAND Telefoon (01877) 3 33 t COIVIPLETE WONINGINRICHTING A. S. FLIKWEERT I N.V. VAN HESSEN ZOON, I SOIVliVIELSDIJK I I organiseert op DONDERDAG 14 DECEMBER 1967 i een contactavonsd met I HERIVIAN EiVIIVlINK I als uw gastheer, I in HOTEL SPEE - MARKTVELD - SOiMMELSDIJK. 1 Aanvang 8.00 nur 's avonds. 1 1 Iedereen is hartelijk welkom! 1 1 Er zal een consumptie worden verstrekt, alsmede een verrassing 1 1 aan de uitgang. 1 I JONGE fVIENSEN - KOiVIT ALLEN 1 (Uiteraard zijn ook ouders en andere belangstellenden welkom)1 Abonneert U op „Eilanden-nieuws'' a. Kok b. Leerling-kok c. Administratieve kracht- typiste het landwerk bijna klaar, bezint U op koude en regen. Bij SOMMELSDUK bent U goed onderdak met regelmatig loon en dicht bij huis. Wij betalen goede lonen; weekpremie bij goede prestatie. Wij geven drie weken vakantie 6 vakantie-toelage per dienstjaar in december een verrassing in de vorm van een pakket en/of gratificatie gratis werkkleding gratis vervoer (onder meer met eigen VW-bus) Plaatsingsmogel ijkheid voor meisjes en jongens vanaf 15 jaar Opgave en inlichtingen bij de bedrijfsleiding te Sommelsdijk, Dorpsweg 40, telefoon (01870) 21 00, Arbeidsbureau Hoflaan 38, Middelharnis en te Herkingen bij de heer Otte, Fortstraat 6. ooltgensplaat Leest de advertenties! 1967 was rampjaar voor de ooievaar Land- en Tuinbouw Il 8 december 1967. „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 het aaibehoren, erf en tuin ttiet Dijkhof 1 te Stad {>t Haringvliet, kadaster ■jier 1381, groot 4 aren Ijentiaren. l. met toestemming van f j W. van Middelhamis Ijnkort vrij te aanvaar- Ijtitingen te verkrijgen jinschrijvingsbiljetten in leveren vóór of uiterlijk 123 december 1967 ten Lore van notaris mr. J. iHempenius te Middel- Ituur in Dirksland Isatdijk 5-7 |jiet winkelinventaris. If geschikt als show- Direct te aanvaar- Inlichtingen: P. BOTH lilstraat 127 - Vlissingen Tel. (01184) 2943 ---------N^ fflDMIS MlDDaHflRHIS. koop tegen winterprij- als nieuw. Garantie - inruil - financieren P. KOLLE gerstraat 3 - Diksland Tel. (01877) 478 sparen. Vergroot uw in- len in uw vrije tijd als <t van Turkenburg. lijn nog vacatures in uw ng. Schrijf om nade- inlichtingen aan Turken- tg's Koninklijke Zaad- idel N.V. te Bodegraven, (01726) 2013. iats uw familieberichten in Eilanden-nieuws Sinds 1909 een vertrouwd adres voor Makelaar in Assurantiën Assuradeuren Voorstraat 24 - XeL 2449 - Itliddelhamis H, SNOEI Accountantskantoor Ph. Melissant vraagt voor spoedige indiensttreding ter opleiding, MULO- of HAS-opleiding gewenst, doch niet noodzakelijk. Schriftelijke solicitaties te richten aan ons kan toor Marijkelaan 27 te Melissant. X ..DE MAGNEET" voor X Kom eens een kijkje nemen in een van onze zaken. NIEVWERKERK (Z.) BRTJINISSE TELEFOON (01114) 2 65 TELEFOON (01113) 470 Bij de NEDERLANDSE CHRISTELIJKE RADIO VERENIGING afd. Omroep kunnen geplaatst worden: met het vak bekend, leeftijd omstreeks 25 jaar; leeftijd omstreeks 20 jaar; voor de afd. Muziek en de afd. Schoolradio. Enige jaren kantoor- en type-ervaring en Mulo-opleiding vereist. Kennis van steno strekt tot aanbeveling. Salaris- en pensioenregeling alsmede vergoeding van pension en/of reis kosten overeenkomstig de c.a.o. voor de omroep. Schriftelijke sollicitaties te richten aan N.C.R.V. - Radio, Schuttersweg 8, Hilversum. MIDDELHARNIS g. Stand over de maand dec. '67. komen: Maarten Olivier te Som- Isdijk van Dirksland; Bea Adriaan- Rosmolen te Sommelsdijk van Oost- fee; Maart je Margaretha Arensman Moerkerk te Middelharnis van edereede; Johanna van 't Geloof te nmelsdijk van Goedereede; Nellie merling te Sommelsdijk van Eiber- ;Klazina Geertruij Boers geb. van awenhuijzen te Sommelsdijk van Btflakkee; Aart Hoogzand te Melis van Australië; Hendrika van Hem- geb. de Koning te Middelharnis nAmmerzoden; Aartje Adriana Nag- geb. Robijn te Middelharnis van ibland; Johanna Knöps te Middel- tuis van 's-Gravenhage; Johanna inkman te Sommelsdijk van Brum- Jacomijntje Springvloet Dubbeld van Dijk te Sommelsdijk van Dirks- il; Cornells van der Bok te Som- Wijk van Dirksland; Steven Visser Mieuwe Tonge van Rotterdam; Wil- "'e Johanna Nieuwland te Som- Wijk van Rheden; Hendrik Alber- van der Weijden en gezin te Mid terms van Coevorden; Allegonda Ja- 13 Jacobs geb. van Peperstraten te ödelhamis van Oostflakkee; Thea Ktje Keuvelaar geb. Tipker te Mid- farnis van Rotterdam; Adriaantje hanna Vroegindeweij geb. Groen te 'Melharnis van Terneuzen; Jacobus 1 der Groef en echtgenote te Mid- lliamis van Dirksland; Johannes Pe- s Maria Kokke te Middelharnis van oetinge. rokken: Hendrika Knops geb. "'i te Middelhamis naar Schellink- Willemtje Grieta van Groningen Middelharnis naar Rotterdam; Bou- "ijna de Jong geb. Mijs van Nieuwe- "56 naar Capelle a.d. IJssel; Floris aelis van Eek en gezin van Mid- ™rnis naar Oud-Beijerland; Maria [nelia Elisabeth- Johanna Brooshooft i Kievit van N. Tonge naar 'sGraven- Elisabeth Admiraal geb. van der van Sommelsdijk naar Amers- *'l Willem Simon Admiraal van 'Uwe Tonge naar Amersfoort; Lena '"tje van der Laan van Middelharnis Rilland-Bath; Izak Johannis van Nieuwendijk van Middelhamis naar 'M-Bath; Pietemella Aaltje van 'flven van Middelharnis naar Rhe- "•^W.; Emillie Antonia Johanna Ma- Moes geb. den Braber van Middel- "^s naar Vlissingen; Hendrika Ca- 'fina van der Mast van Sommelsdijk 'f Hellevoetsluis; Nicolaas Arie Jon- Teur van Stad aan 't Haringvliet Rotterdam; Jan Cornells Gouma- j™ Stad aan 't Haringvliet naar «»dam. J-'^rtijden: Maatje Zeedijk van Mid- ™fnis, oud 86 jaar, Maartje Vroegin- •'^'J geb. van den Tol te Middelhar- °J"3 64 jaar; Wouterdina Maliepaard Vroegindeweij te Stad aan 't Ha- svliet oud 68 jaar; Willempje van J^f geb. van den Doel te Sommels- °ud 85 jaar; Pieter Peeman te Middelhamis, oud 82 jaar; Dina Koert geb. Koert te Sommelsdijk, oud 86 jaar; Jannetje Vroegindeweij geb. "Voerman te Sommielsdijk, oud 92 jaar. Geboven: Dirk Willem Wülemse te Middelharnis; Elizabeth Margaretha Marinissen te Middelhamis; Maria Jo hanna Heleen de Visser te Middelhar nis; Maria Leent je Pietemella van Moort te Nieuwe Tonge; Joost Taaie te Middelhamis; Cornells Jan Slui te Sommelsdijk; Cornelia Elizabeth Me iaard te Stad aan 't Haringvliet Jan Mackloet te Nieuwe Tonge; Elizabeth Conny Teuni Verolme te Middelhamis; Maria de Boed te Stad aan 't Haring vliet; Cornelia Hogchem te Sommels dijk; Bastiaan Blom te Middelhamis; Gerrit Bijleveld te Middelharnis; My- riam van den Boer te Sommelsdijk; Wil lem Gerardus Arie Driesse te Middel harnis; Elizabeth Jacomine van der Velde te Nieuwe Tonge; Leendert Jan Zuijdijk te Stad aan 't Haringvliet; Mar tin Wisse Hobbel te Middelhamis. Huwelijken: M. van Emst, 24 jaar en P. A. van Schelven, 22 jaar; A. A. de Gast, 25 jaar en W. Smit, 22 jaar; D. Kats, 19 jaar en J. Both, 18 jaar; J. Vroegindeweij, 24 jaar en A. J. Groen, 17 jaar; W. S. Admiraal, 28 jaar en E. van der Mast, 23 jaar; A. J. L. Jacobs, 22 jaar en A. J. van Peperstraten, 21 jaar; H. Groen, 20 jaar en N. Mackloet, 22 jaar; I. J. van den Nieuwendijk, 22 jaar en L. A. van der Laan, 21 jaar; D. Peeman, 24 jaar en K. van der Wen de, 21 jaar; J. van der Valk, 19 jaar en R. Kattestaart, 20 jaar. GOEDEREEDE Burg. Stand over de maand nov. '67. Geboren: Andries Cornells Maarten, zoon van C. H. van Es en K. A, van Oostenbrugge (Stellendam)Wouter, zoon van J. Hoek en M. A. Vlietland (Ouddorp Z.H.); Pieter Paulus, zoon van C. de Jong en C. J. Sandifort (Ouddorp Z.H.); Aart, zoon van J. van Huizen en P. de Jong (Ouddorp Z.H.); Cornelia, dochter van E. van Seters en L. P. Or- gers (Stellendam); Eeuwit Dirk, zoon van E, de Jong en L. Nieuwland (Oud dorp Z.H.); Eeuvidt, zoon van j. de Blok en N. Grinwis (Stellendam); Ja cob Teunis, zoon van T. van der Bok en C. J. Breen (Ouddorp Z.H.); Adri aantje Klaartje, dochter van K. Tanis en K. S. Meijer (Ouddorp Z.H.); Jan Leendert Cornells, zoon van A. Spuij en M. Troost (Stellendam). Gehuwd: A. Hoek, 36 jaar (Ouddorp Z.H.) en H. Hop, 30 jaar (Soest); M. C. Sandifort, 28 jaar (Ouddorp Z.H.) en J. L. Padmos, 22 jaar (Ouddorp Z,H.); K. C. Zandburg, 19 jaar (Ouddorp Z.H.) en J. Klepper, 18 jaar (Ouddorp Z.H.); P. W. R. Blokland, 25 jaar (Stellendam) en H. van Rossum, 21 jaar (Stellendam) G. van Splunder, 26 jaar (Ouddorp Z.H.) en E. J. Luime, 22 jaar (Ouddorp Z.H.); J, van Veen, 25 jaar (Stellendam) en C. K. Aleman, 19 jaar (Ouddorp Z.H,); K. van Wijk, 30 jaar (Ouddorp Z.H.) en A. J. van Erkelens 23 jaar (Goederee de). Ondertrouwd: M. van Veldhuisen, 24 jaar (Ede) en E. J. van Oostenbrugge MIDDELHARNIS SCHAKEN „DE ZWARTE PION" Uitslagen van vrijdag 1 dec. Afd. I: Littel Peeman O1 J. Noordijk C. Poortvliet 0—1 J. de Jager G. de Jager VaV2 H. de Zout J. Boeter 0—1 Na deze uitslagen staat J. Boeter al leen aan de top van de ranglijst op de voet gevolgd door G. de Jager met een Vz punt achterstand. Afdeling II: M. L. V. d. Waal M. J. Moerland 1-0 V. Lint A. V. d. Waal 1-0 Dit is de eerste nederlaag voor A. v. d. Waal. P. Lesuis V. Bracht 1O H. Meijer H. v. Ardenne O1 A. V. Loon C. Vis 1-0 W. Markwat R. Wolters V2—V2 OUDDORP Uitslag trekking loterij v.v. de Put ter. De prijzen zijn gevallen op de vol gende no's.: 295, 494, 860, 314, 502, 848, 659, 1087, 227, 686. Prijzen afhalen bij Th. Grinwis Wil helminaweg 34, Ouddorp. OUDE TONGE Inenting tegen -pokken. Door dr. Voogd zal op 12 dec. a.s. gelegenheid tot inenting tegen pokken worden gegeven voor kinderen beneden 1 jaar en die j nog niet hiervoor zijn ingeënt. De be kendmaking geschied alleen via deze publicatie. 20 jaar (Stellendam); T. 't Hoen, 49 jaar Vlaardingen) en A. Kievit, 32 jaar (Stellendam); W. de Kiewit, 23 jaar (Ouddorp Z.H.) en K. Breen, 22 jaar (Ouddorp Z.H.), Overleden: Poulus Bezuijen, weduw naar van K, Westhoeve, 75 jaar (Oud dorp Z.H.); Grietje Tanis, echtgenote van J. Meijer, 79 jaar (Stellendam); Pieter van Es, echtgenoot van P. Troost 87 jaar (Stellendam); Maarten Akers- hoek, echtgenoot van B. Meijer, 66 jaar (Ouddorp Z.H.); Jan Keijzer, echtgenoot van E. Bilkes, 85 jaar (Stellendam). Overleden te Dirksland: Aart de Blok, weduwnaar van P. Bilkes, 88 jaar (Oud dorp Z.H.); Elizabeth Grinwis, weduwe van J. Aleman, 67 jaar (Ouddorp Z.H.); Jan Grinwis, echtgenote van K. Emaus, 75 jaar (Ouddorp Z.H.). Ingekomen: D. A, de Kruis en gezin (Ouddorp Z.H.) van Rotterdam; W. P. Wiegmans en gezin (Ouddorp Z.H.) van Oud-Beijerland; H. Hoek-Hop (Ouddorp Z.H.) van Soest; T. Zuidveld (Ouddorp Z.H.) van Hillegom. Vertrokken: A. C. Tanis (Ouddorp Z.H.) naar Halsteren; J. van 't Geloof (Ouddorp Z.H,) naar Middelhamis; M. M. Arensman-Moerkerk (Ouddorp Z.H.) naar Middelharnis; A, L. Schutte (Stel lendam) naar Oostflakkee; H. Bakelaar en gezin (Stellendam) naar Ridderkerk; K. de Ronde en gezin (Stellendam) naar Hellevoetsluis. A. Witte (Ouddorp Z.H.) naar Noordwijk. MELISSANT Ger. Gem, in Ndl. Woensdag 13 dec. cember 's avonds 7.00 uur Ds. Panne- koek van Terneuzen. Damvereniglng E.N.E.O. Joh. Visbeen Jan Non O2 B. Grootenboer B. Blokland 0—2 C. V. d. Bosch T. v. Brussel 0—2 J. Doorn K. Mijnders 2—0 Uitslagen 5 december: Joh. Visbeen J. v. Oudenaren 2O C. V. Waasbergen J. Doom O2 B. Grootenboer T. v. d. Spaan O2 K. Mijnders W. Visbeen 0—2 C. V. d. Bosch B. Blokland 0—2 OOSTFLAKKEE Benoemd. Dhr. L. den Hartog, wo nende te Oude Tonge, commies A op de afdeling Algemene Zaken ter gemeen te-secretarie van Oostflakkee, is met ingang van 1 maart 1968 in gelijke functie benoemd ter gemeente-secreta rie van Voorschoten, speciaal belast met de afdeling Ruimtelijke Ordening. OUDE TONGE Verzilvering vakantiebonnen. De verzilvering van vakantiebonnen van de Landbouw zal plaats hebben op za terdag 16 dec. a.s. van nam. 4 tot 6 uur tot een bedrag van f 180,bij de pen ningmeester van N.C.A.B. stad nodigd Plaatse bejaarden uit. De bejaardenhulp te Stad aan 't Ha ringvliet doet bij deze een uitnodiging uitgaan aan de bejaarden uit Ooltgens plaat en Langstraat voor een bezoek aan Stad op donderdag 14 dec. a.s. des avonds 7.30 uur. De bejaarden die hier voor interesse hebben (en dat zijn er vanzelf heel veel) kunnen zich bij de volgende adressen aanmelden: mevr. Meeder, Weespad 32; mevr. Vermaat, Voorstraat 30; mevr. Van der Sluis, Irenestraat 8; mevr. Van Dam-de Vos, Esdoornstraat 33; en voor Langstraat bij mevr. C. Knöps en bij de leden van de comité's. Het vertrek is 's avonds 7 uur vanaf het Veren, gebouw „'t Centrum". Ruim f 2200,— voor de „Novib". De huis-aan-huis-kollekte voor de No vib", de Anti-Hongeraktie heeft als volgt opgebracht: Ooltgensplaat 1681,65; Achthuizen 495,75; Lang straat 61,—; Totaal 2238,40. In 1965 was de totale opbrengst 2043,40; in 1966 werd de kollekte in in ternationaal verband gehouden met een hoge opbrengst en kan dus niet met de heden gehouden kollekte worden ver geleken. Namens het comité worden koUektanten en gevers hartelijk dank gezegd. Verkiezing ambtsdragers. In de Ge- ref. Gemeente zijn de volgende kandi daten gesteld. Voor ouderling, aftredend H. A, Bom: H. A. Bom en A. de Bonte W.zn. Voor diaken, aftredend C. de Bonte W.zn.: C. de Bonte W.zn. en B. de Vos M.zn. steeds meerderen op ons eiland gaan het smalfilmen als hobby beoefenen maar lang niet allen zijn tevreden over de bereikte resultaten, niet wetend hoe de films op de juiste wijze af te maken en te monteren. De heer B. de Voogd te Middelhar nis heeft in vorige jaren de amateur filmers wel eens bij elkaar geroepen, thans richt hij samen met de heren Boomsma tot alle amateur filmers de oproep a.s. vrijdagavond, 15 december de in de bovenzaal van Café de Kok te Sommelsdijk te houden bijeenkomst bij te wonen. De opzet is op deze avond de door de amateurs mee te brengen zelfvervaardigde films te ver tonen en te beoordelen en aande hand daarvan aan verbetering van de resul taten en stimulering van de boeiende hobby mee te werken. Men kan uit de ze avond beslist heel wat lering trek ken. Elke film-amateur is deze avond welkom. Er zal getracht worden u nog meer fUm weg-wijs te maken. Uitslagen damvereniglng „Denk en Zet" te Sommelsdijk van 27 november. Afdeling III T. V. Brussel M. Breeman 2O A. V. Gulik J. Verbiest 2-0 C. V. Binsbergen L. v. d. Veer O2 J. Verhoeckx W. Westhoeve O2 Het eerste tiental van D. en Z. speel de thuis tegen Vlissingen I en verloor met 12-8. Het tweede tiental van D. en Z. speel de te Souburg tegen het eerste tiental van die naam en verloor met 14 - 6. Dinsdag 21 nov. speelde het eerste tien tal te 's-Gravenpolder tegen 's-Graven- polder I en speelde gelijk 10 - 10 een mooi resultaat gezien ze met 4 inval lers aan moesten treden. Uitslagen van maandag 4 december: Afdeling I H. Groenendijk J. Dekker 11 A. Verolme J. Loder 11 B. Vis K. Vis 1—1 Afdeling II A. Krijgsman G. Knöps O2 W. V. d. Boogert J. v. Es 2—0 A. Knape A. v. d. Sluys 2-0 B. Roetman M. v. Lente 11 Afdeling III M. Breeman W. Westhoeve 2O W. V. Dongen J. Verhoeckx 2O C. V. Binsbergen A. v. Gulik 2O L. V. d. Veer J. Verbiest 11 Nimmer tevoren hebben de Neder landse ooievaars een zó slecht broed seizoen gehad. Er waren in 1967 slechts 18 door paren bewoonde nesten, waar op 28 jongen zijn grootgebracht. Dit blijkt uit de gegevens, die het RIVON (Rijksinstituut voor veldbiologisch on derzoek ten behoeve van het natuurbe houd) heeft verzameld. Zelfs verleden jaar, toen reeds van een dieptepunt moest worden gesproken, waren er nog 42 nesten met in totaal 28 jongen. In 1950 waren deze aantallen resp. 197 en 83, in 1939 zelfs 823 en 316! In het laatstgenoemd jaar werden al leen al in Drente 185 jongen grootge bracht. In 1967 leverden Zuid-Holland (met 11 jongen) en Noord-Brabant (met 9 jongen) de beste resultaten op. In Drente waren maar twee bewoonde nesten en slechts op één daarvan (te Nijeveen bij Meppel) groeiden twee jon gen op. Het is opmerkelijk dat van de elf nes ten, waarop met meer succes werd ge broed, er zeven zijn die op initiatief of met medewerking van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels zijn gebouwd of gerestaureerd. Een uitvoerig rapport over de ooie vaarsstand in Nederland in 1967 wordt dezer dagen gepubliceerd in het tijd schrift „Het Vogeljaar". Wil een suikerbietenras tot de Ras- senlijst doordringen, dan moet het be ter of minstens even goed zijn als de bestaande rassen. Dit is onder Neder landse omstandigheden geen kleinig heid. De Anglo Poly heeft het zo ver ge bracht en is in de paar jaren dat het in de praktijk meeloopt, geen teleur stelling geweest. Integendeel! Dit ras dat wat zijn op brengst betreft de andere rassen ruim schoots aankan heeft daarbij een goed suikergehalte en dus hoge suikerop brengst; tesamen een hoge geldopbrengst Daarnaast is de Anglo een vlot groei ende biet met een vrij lange goed ge vulde wortel zonder vertakkingen en dus goed rooibaar en weinig tarra. De Anglo Poly mag dan ook de toe komst met vertrouwen tegemoet zien. ST. PHILIPSLAND Aanbesteding. Door de Centrale Dienst Noord Zeeland werd aanbesteed het maken van een trottoir langs Ach terstraat en verbreden gedeelte Deen- sestraat. Van de 11 inschrijvingen was aann. bedrijf L. C. v. d. Pingel te Nieu- werkerk de laagste met een bedrag van f 11.250,—.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 11