Het anti- Amerikanisme Zr. V. d. Starre te Ouddorp mag rusten na gedane arbeid Middelharnis staat er financieel wat beter voor J. KEUYELRAR Meditatie „flls het licht des morgens" Sommelsdijk EEN GLAZEN BIERPUL Vrijdag 1 december 1967 No. 3642 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Sinds 1 januari 1939 veel liefdewerlc gedaaii ROTAN STOELEN en TAFELS Leuk op slaapkamer. Maar ook ](iandig in de woonkamer. vi/ÓNINGINRrCHTÏb^- ir Begroting 1968 toont tekort van ruim f 87000,- 40e jaargang PBINS HENDRIKSTEAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDEILHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdtjk Tel. (01870) 2029, na 6 uur 's avonds TeL 202A Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Er is in ons land en in vele delen van de wereld een groeiende antipa thie te bespeuren tegen de Verenigde Staten van Amerika gedurende de laat ste jaren. Het is een verschijnsel, dat waard is onderzocht te worden, want het kan zeer grote consequenties heb ben voor de hele wereld en met name voor landen van West-Europa, dus ook voor Nederland. Wie de beschouwingen over de buitenlandse politiek en de desbetreffende nieuwsberichten bij houdt, wordt getroffen door de felheid, waarmee bepaalde groepen personen en stromingen, maar ook tal van rege ringen en volken in de wereld zich te gen Amerika richten. Daarbij gaat het niet alleen om de oorlog in Vietnam, want de aversie bestond al daarvóór; ook allerlei andere motieven en facto ren spelen er/ een rol in. Wij vinden dit anti-Amerikanisme, dat steeds verder om zich heen grijpt, een zeer verontrustend verschijnsel, waar over wij ons wel eens grondig mogen beraden. Het grijpt snel om zich heen en dringt thans ook door in kringen die men er immuun voor gehouden had. Het gaat hierbij niet alleen om de communistische propaganda, maar vele zogenaamde democraten gaan zich I aEHO ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS tegenwoordig te buiten aan felle kri tiek op Amerika. Dat zijn democraten van een bijzonder soort, z.g. radicalen, die menen anti-kapitalistisch te moeten zijn en daarom Amerika bestrijden en verdachtmaken, die bovendien ook nog min of meer pacifistische ideeën aan hangen en daarom de Amerikanen hou den voor imperialisten en militaristen. Dat al wat communist is fel anti- Amerikaans is laat zich begrijpen. De Verenigde Staten vormen de grote sta- in-de-weg voor de opmars van het Sov jet- en China-communisme in de we reld. Wannéér men de V.S. wegdenkt zou niets meer de verovering van de hele wereld door deze beide grootmach ten in de weg staan. Dat wij hier in Nederland en overig West-Europa nog in vrijheid leven, hebben we naar de mens gesproken te danken aan het be staan en het optreden van de thans nog machtige staat van de wereld. De 250 km, die ons scheiden van het IJzeren Gordijn, zouden reeds lang verdwenen zijn als de macht van Amerika gebro- Iten was of dit land zijn handen van Europa had afgetrokken. De grote op ponent van Moskou en Peking is Was hington en daarom is er de communis ten alles aan gelegen deze staat aller wegen in de werld in discrediet te pro- ageren. Moskou en Peking steunen oord-Vietnam niet alleen uit commu- 'stische solidariteit, maar evenzeer uit de overweging dat Amerika door die oorlog zoveel mogelijk verzwakt wordt. Ze weten, dat dit z.g. kapitalistische land zowel ideologisch als militair hun nige tegen hen opgewassen tegenstan der is en daarom is de wereldpropa- anda van het communisme speciaal daarop gericht. Wanneer het zover zou komen, dat de V.S. hun handen van 'uropa aftrekken of economisch in een positie zouden komen zoals Engeland nu, dan zou de rode vloedgolf spoedig de hele wereld overspoelen. Dat communisten in Nederland mee doen aan de anti-Amerikaanse hetze is niet te verwonderen. Groter tegenstel ling dan tussen communisme en ka pitalisme ook in zijn meest moderne vorm Iaat zich niet denken. Maar dat men ze hun gang laat gaan lijkt ner- naar. Onlangs heeft in een V.A.R.A. uitzending een communistische professor Delfgaauw (zulke heren moet men al tijd iiet eerst zoeken aan de Amster- 'amse universiteit) president Wilson een oorlogsmisdadiger" genoemd en hem '«geleken met Hitler. We hebben niet ïelezen dat dit heerschap gerechtelijk 'ervolg wordt wegens belediging van «n bevriend staatshoofd. Ook zouden W wel eens willen weten wat derge- 'ite „wetenschapsmensen" aan een uni- 'ersiteit doen. Van de Amsterdamse ge meenteraad moet men niet verwachten Jat die hem ontslaat. In naam van de .democratie" (ditmaal tussen aanhalings- raens) wordt dit allemaal getolereerd. dat de V.A.R.A. zoiets uitzendt te- *nt de mentaliteit van de socialisti- *e leiding ervan. Het is diep treurig, Jat tegenwoordig al wat progressief en 'sdicaal wil zijn zo uiterst soepel en "^grijpend staat tegenover het comma- feme en Ho Tsji Min, maar wel felle kritiek heeft op de Amerikanen, die in 2uidoost-Azië voor de vrije landen met Is zwaardere verliezen aan men senlevens een dam proberen op te wer- f'^ tegen het wereldimperialisme van rode machten. Vietnam-betogingen "jn overal aan de orde van de dag. Ze borden door de overheid nog; toege- I ook in naam van een verworden anarchistische democratie. Ieder mag ""Wers kritiek uitoefenen, ook op onze ""ndgenoten, ook op onze beschermers. In het rijke Zweden, dat nog slechts 7'^ is .dank zij het bestaan van de ^"lerikaanse macht de Sovjet-Unie immers te springen om een vloot- 'is in Scandinavië aan de Atlantische ïaan werden onlangs - de ruiten „En Hij zal zijn als het licht des morgens". (2 Samuel 23 4a). We leven weer in de weken die voor afgaan aan de viering van het Kerst feest. Dan zullen we weer gedenken hoe voor bijna twintig eeuwen de Hee- re Jezus Christus, Gods Zoon, onze Heere, werd nedergelegd in de kribbe van Bethlehem. Ja, dat gedenken, kan onder de zegen des Heeren ook beleven worden. Om ons op dat alles voor te bereiden, dient de adventstijd. En, om nu alle algemeenheid te laten varen en, ons tot onze tekst te bepalen, zou ik het ditmaal zó willen zeggen: We moeten in de eerste plaats bele ven dat we in de duisternis zitten. We moeten vervolgens verlangen krijgen naar het licht. Voor hem of haar, die waarlijk last krijgt van de duisternis, wordt het nood in de ziel. Dan wordt de bede geboren: Zend Heer' Uw licht en waarheid ne der, En breng mij door die glans ge leid. Tot Uw gewijde tente weder. Welnu, dat licht is nedergedaald in de stüle kerstnacht van Bethlehem. „Als het licht des morgens", zegt David hier. Wanneer Hij nederdaalt in Ephrata, dan gaat der tijden nacht bre ken. Dan gaat de hemel open en dalen lichtende engelenkoren neder om het uit te bazuinen: Ere zij God in de hoog ste hemelen! Als Christus indaalt in deze donkere wereld, dan gaat de lichtende sterre schijnen, die de wijzen uit het Oosten de weg wijst naar de kribbe van Beth lehem. Waar Hij komt, daar wijkt de duis ternis en breekt het licht door. God en licht horen onverbrekelijk bij elkander. Dat was reeds zo in de morgenstond der schepping. Het eerste wat door God geschapen wordt, is licht! Hij schept echter dat licht niet alleen, maar Hij schenkt het licht der wereld ook. En daartoe is de Heere Jezus op aarde gekomen. Hij zegt immers van Zichzelf: Ik ben het licht der wereld. Dat licht gaat schijnen in de duisternis. Waar Christus in het hart wordt geboren, is het eerst stikdonkere nacht geweest. Het is de H. Geest, Die ons aan die duisternis ontdekt en ons verlangend maakt naar het licht. Zó -worden we Adventsgemeente En nu wordt het op het Kerstfeest licht voor de kerk. Dan scheuren de nachtelijke nevelen en de Zon der ge- gerechtigheid gaat stralend óp. Zoals het in het rijk der natuur gaat, gaat het ook in het rijk der genade. Wan neer de zon eenmaal boven de kim is verschenen, parelen de dauwdruppels aan de bladeren van boom en kruid. Zo gaat het nu ook in het geestelijk le ven. Wanneer Christus opgaat als de morgenzon, zonder wolken, dan worden de dauwdruppels gezien bij Zijn Kerk. De tranen van berouw en van ootmoed, van bewogenheid over de liefde des Heeren waar de Zon der gerechtigheid opgaat, gaat het alles groeien en bloeien. Advent! Hij is komende! Zijn wij Hem ook verwachtende? Klinkt het op uit ons hart: Hoe zal ik U ontvangen? Hoe wilt Gij zijn begroet? Dan moet het ook waarlijk nood in onze ziel zijn geworden. Zolang we ons zelf kunnen handhaven, kan er geen waarlij ke behoefte aan Christus zijn. Het licht ontdekt de duisternis. In het licht komen zelfs de meest verborgen schuilhoeken openbaar. Het licht wekt een schuldverlorenheid en verslagenheid van hart. Het licht toont ons ook de vlekkeloze heiligheid des Heeren. Het licht doet uitroepen: Uw doen is rein. Uw vonnis gans recht vaardig. Maar dat licht doet ook glanzen, de onpeilbare liefde des Heeren, Die met ons lot bewogen, om ons van zond' en ongeval te ontslaan, een ster in Jacob op deed gaan en een zon des heils doet aan de kimme staan. Dat licht juicht ons tegen, dat God geen lust heeft in onze dood, maar wel in onze bekering en in ons leven. Dat licht laat ons blikken in de eeuwige bewogenheid van het Drieënige Wezen Gods. Dat licht toont ons de liefde des Vaders, Die Zijn Zoon overgaf tot de smadelijke dood des kruises. Dat licht doet ons ervaren de bereidheid des Hei ligen Geestes om die verworven verlos sing toe te passen aan het hart. En dat licht zelf, is de Zon der gerechtigheid, welke afdaalde als onze één, in de kribbe van Bethlehem. Waar dit geloofd wordt, ontstaat een hunkerend verlangen naar Zijn komst en dan zal op het Kerstfeest verstaan worden: Zie Ik schep wat nieuws op aarde: de vrouw zal de man omvangen, dat geheim kende de oude Simeon, wan neer hij het Kind in de armen houdt en het uitzingt: Mijne ogen hebben uw zaligheid gezien. Als we zó Kerstfeest gaan vieren, dan zullen we het ervaren, dat Hij ons wis selwerkend draagt in Zijn grote en lief devolle Middelaarshart. Wanneer we Hem in de armen des geloofs mogen nemen als het grote geschenk des Va ders, dan worden we ook door Hem in de arrnen genomen en aan Zijn borst gelegd; Dat is de paradox van Kerst feest! We moeten kleiner en hulpelozer worden dan het Kind in de kribbe. Dan gaat Christus een gestalte in ons krij gen. In Zijn vernedering zien we Zijn liefde, in Zijn armoede, de rijkdom van Zijn genade, in Zijn hulpeloosheid. Zijn macht om zondaren zalig te maken. Zo wordt Hij het licht, het licht zon der wolken, dat nooit in schoner glans verscheen, dan nu, door Gods barm- martigheen. Nog eenmaal zal Hij komen, als Rech ter van 't heelal. De tijd is donker. De toekomst is onheilspellend zwart! Dat dan nu de kerk sterker dan ooit moge leven in de adventsverwachting van 's Heeren wederkomst. Dan immers gaat de duisternis voorgoed verdwijnen. Met Zijn wederkomst breekt het eeuwi ge vrederijk aan, waarin de bergen vre de zullen dragen en de heuvels heilig recht. Dan is er alleen maar stralend licht, want gans geen duisternis is in Hem. Wat een ogenblik zal dat zijn! De Koning op de troon en gans de Kerk juichend Hem ter ere. Dan is Hij het licht van de morgen, waarop nimmer een avond meer volgen zal. Want dan is het eeuwigheid. C. J. Kesting. Dirksland. ingegooid van het Amerikaanse con sulaat. Men duldde daar ook het optre den van een pseudo-rechtbank met o.a. het Engelse warhoofd Russell en de Franse communistische professor J. P. Sartre, één van de geestelijke vaders van het existentialisme in zijn atheïti- sche vorm, die met name Amerika moet veroordelen vanwege de oorlog in Viet nam. Denemarken, dat nog vrij is dank zij het bestaan van de Amerikaanse pre ventief werkende macht (zelf is het te pacifistisch om er een behoorlijk leger op na te houden) doet ook mee aan de Vietnam-hetze. Maar het meest absur de gebeurde in West-Europa, waar Duitse studenten bij de Muur demon streerde tegen de Amerikanen in plaats van tegen de Russen! Men vraagt zich waarlijk met ver bijstering af hoe het mogelijk is, dat zulk een mentaliteit thans brede groe pen van jongeren en ouderen bezielt. We zijn het eens met wat Mr. Hilter- mann onlangs schreef in „Elseviers Weekblad", dat er blijkbaar in de nog vrije wereld een leger vrijwillige pro pagandisten voor de communistische zaak aan het werk is._Wij kunnen dit alleen verklaren uit de grenzeloze gees telijke verwarring, die allerwegen ge vonden wordt, waardoor alle houvast aan goede principiële normen ontbreekt. Het meest bedenkelijke is, dat deze mentaliteit ook al diep doorgedrongen is in christelijke kringen, die door hun progressieve instelling terecht komen bij socialisme en communisme. Alles wat Amerika voor de wereld na de oorlog gedaan heeft, wordt niet meer geteld. Dat het heel West-Europa op de been geholpen heeft, de onder ontwikkelde landen met miljarden steunt, de Veren. Naties financieel over eind houdt, is en wordt vergeten. Pre sident De GauUe verjoeg de N.A.V.O. en speciaal de Amerikanen uit Frank rijk en schijnt nu bezig te zijn met een aanval op de dollar. In vele N.A.T.O landen protesteert men permanent te gen de bombardementen in Vietnam, niet beseffende, dat de Amerikanen door een gigantische strijd voeren tegen het opdringend communisme. Ook de Nederlandse Tweede Kamer doet daar aan mee en zelfs de drie christelijke partijen scharen zich onder deze vaan. Zo heerst er een universele verblinding: geen besef is er van het dodelijk ge vaar van de zijde van het opdringend communisme. Men schijnt het zelfs toe te juichen als Amerika zich in arren moede en met verbazing over zoveel ondankbaarheid gaat terugtrekken op eigen continent. Dan heeft De Gaulle zijn zin en de vele anti-Amerikanen ook. Ik heb met mijn oude vriend SINTERKLAAS (Hij hoopt zelf aanwezig te zijn.) afgesproken, dat ik on ZATERDAG 2 DECEMBER a.s. cadeau zal doen aan allen, die bij mij komen tanken, dit ter ere van zijn 1650ste verjaardag. Hij^vond het een goed idee en verzocht me U er op te wijzen, dat U er ook melk uit kunt drinken of er bloemetjes inzetten. Weet U, tussen haakjes, dat de beroemde langspeelplaat van Walt Disney bij mijn benzinepomp te koop of te bestellen is? Deze kost f 10,waar van 3,50 bestemd is voor de Stichting Pro-Spastici, welke hulp geeft aan spastische kinderen. MOBIL STATION „DE RONDE BOOIM" S. van der VaJk. De gemeentebegroting 1968 die a.s. donderdag aan de raad van Middelhar nis zal worden aangeboden vertoont een tekort op de gewone dienst van f 87. 391,09. In hun aanbiedingsbrief geven b. en w. te kennen in de begroting ook als is die niet sluitend een be-) ter perspectief te zvgn dan in de vorige begrotingen waarvan in de jaren 1966 en 1967 de tekorten ruim f 500.000,— tot bijna f .600.000,bedroegen. Het na delig saldo op de begroting 1968 is maar liefst f 484.384,minder dan op de be groting 1967! Er bestaat evenwel nog geen reden tot juichen omdat de ongedekte oude te korten nog altijd f 380.000,bedragen te vermeerderen met een e.v. tekort van de dienst 1967. Dat de begroting 1968 er zoveel gunstiger uitziet als de vorige vindt zijn oorzaak in de toe kenning van een hogere uitkering uit het gemeentefonds en de verhoging van de opbrengst van de plaatselijke belas tingen. Voor 1967 is een aanvullende uitkering ontvangen en er bestaat goede hoop dat dat ook voor 1968 het geval Een rustig rijder? Een felle sprin ter? Een stugge rijder? Met OPEL kunt U aan Uw trek komen. Talloze typen en schake ringen. Een General Motors Product! GARAGE KNöPS - Sommelsdijk (voor gebruikte wagens: speciaal Vrijdagsavonds) En dan ligt de weg open voor de rode vloedgolf, die West-Europa zal over stromen, die de vrijheid zal -wegvagen en onze volken voor altijd zal maken tot vazallen van Moskou. Dat zijn de con sequenties van een anti-Amerikaanse mentaliteit en politiek. zal zijn waarmee dan een nog verdere stap kan worden gezet tot het doel de financiële positie van de gemeente weer gezond te maken. B. en w. vinden terecht dat een zeer grote stap in die richting reeds is gezet, beziende dat het begrotingstekort van ruim een half miljoen is gedaald tot minder dan een ton. Overzicht B. en w. menen te kunnen stellen dat sinds de gem. herindeling vrij behoor lijk orde op zaken is gesteld. De huis vesting van het gemeentelijk apparaat is zonder al te grote kosten en op een bevredigende wijze geregeld; er is een grote voortgang gemaakt met het sa neren, ordenen en onderbrengen van de archieven van de opgeheven gemeen ten; er is geen administratieve achter stand, het personeelsbestand is gecon solideerd, de belastingen zijn aangepast en de financiële toestand is aanmerke lijk verbeterd. Barrières Het college beseft dat alle bovenge noemde positieve punten op het admi- stratieve vlak liggen en te maken heb ben met de interne gang van zaken waarbij zij het als een gemis aanvoelen dat de mogelijkheden om naar buiten wat tot stand te brengen zo uiterst ge ring zijn. „Door alle barrières die op geworpen zijn is het bijzonder moeilijk en zeer tijdrovend om iets tot stand te brengen; het is dan ook in de ge meente duidelijk merkbaar dat aan de activiteiten in de kapitaalsfeer grote belemmeringen in de weg worden ge legd," zo wordt in de aanbiedingsbrief betoogd. Kennelijk daarom zijn in de begroting 1968 geen nieuwe objecten geraamd. Laag tempo Voorts wordt opgemerkt dat het rea liseren van de verschillende bestem mingsplannen de terugslag ondervindt van de peperkte mogelijkheden waarom het tempo momenteel zeer laag ligt. Prticuliere bouw vindt sporadisch plaats en hoewel er plannen genoeg zijn vindt ook de woningwetbouw moeilijk- Het krantenverslag over de hul diging van zuster E. v. d. Starre te Ouddorp i.v.m. haar zilveren jubi leum op 13 febr. 1964 onthult dui delijk hoe Ouddorp over „de zus ter" denkt. Terecht heette de jubi- léiumviering een intermezzo in een dienend leven te zijn. Op 1 januari 1939 kwam ze, a.s. donderdag 7 dec. 1967 gaat ze, na bijna 29 jaar van voorbeeldig dienstbetoon. De zuster had het maar liever on gemerkt voorbij laten gaan maar an deren oordeelden dat haar verdien ste daar heus te groot voor is waarom Zr. V. d. Starre op 7 december een feestelijk afscheid wordt bereid. Tal van leidende functies zullen de zus ter daarna hopenlijk nog heel lang bezig houden_ Prima aangepast Als geboren Rotterdamse heeft zuster V. d. Starre zich wonderwel aan de Ouddorpse omstandigheden aangepast en nooit heeft er aanlei ding bestaan Ouddorp voor een an dere plaats te ruilen. De oorzaak? „De mens wikt, God beschikt verklaarde de zuster op haar zilveren jubileum. Zij verklaar de toen zich te weten in dienst van de Grote Heelmeester Die heeft ge zegd: „Wat gij aan de minste Mij ner broederen hebt gedaan, dat hebt ge aan Mij gedaan." Zr. v. d. Star re heeft veel gedaan maar ze be roemt zich er niet op; ze heeft een patiënte die ze al gedurende 22 jaar tweemaal per dag verzorgt! Het begin' Onder betrekkelijk primitieve om standigheden begon Zr. v. d. Starre haar werk in Ouddorp op 1 jan. 1939. De accomodatie van het zuige lingenbureau was onvoldoende en tal van T.B.C, patiënten behoefden extra verpleging. Thans beschikt het Groene Kruis over een ruim con sultatiebureau en ook in de aan vankelijke terughoudendheid van de bevolking is veel, zelfs alles, ten goede gekeerd. Een reeks vereni gingen deed een beroep op Zuster v. d. Starre met als gevolg dat zij o.m. presidente is van de meisjes vereniging, docente aan E.H.B.O en Roode Kruis afdeling, bestuurslid van de T.O.P.; en van recente datum presidente van de Christelijke Plat telandsvrouwenbond „Goeree". Zr. V. d. Starre zal de functies zo moge lijk blijven behartigen, alleen zal zij bedanken voor de meisjesvereniging, niet omdat zij het werk moe zou zijn maar uit de overtuiging dat dat werk nu eens door een jongere kracht moet worden gedaan. Het afscheid Zuster V. d. Starre kijkt wel wat tegen het afscheid aan omdat ze zo goed het karakter van afscheid ne men kent. De wijze waarop Oud dorp haar zal danken zal het alle maal wel goed maken. Zr. v. d. Starre die in haar leven ook strijd heeft gekend kende ook de weelde van het geven en straks ook die van ondervonden dankbaarheid. heden op haar weg. Om de veelheid van geldende bestemmingsplannen te beperken en een duidelijker overzicht te krijgen is aan Stad en Landschap op gedragen een aantal plannen te combi neren. Voor Stad en Nieuwe Tonge zijn de werkzaamheden op dit punt al vrij ver gevorderd. Geen groei Het aantal inwoners is sedert 1 jan. 1966 met slechts ruim 100 zielen geste gen. Van enige belangrijke groei is dan ook geen sprake. Evenmin is er sprake van bedrijfsvestiging. B. en w. hekelen het feit dat ons eiland niet wordt aangewezen tot ontwikkelings gebied waarom het begrijpelijk is dat ons eiland met de brug- en veerkos- ten en zonder de mogelijkheid tot het bieden van aantrekkelijke vestigings voorwaarden achter komt bij andere gebieden. Ook het fiscale klimaat is niet zodanig dat dat een stimulans voor vestiging zou zijn. Het wordt in de geleide brief een gelukkige omstandig heid genoemd dat in het gebied waar de Flakkeese werknemer zijn -werk zoekt de economische teruggang van de laatste tijd nauwelijks merkbaar is ge worden en dat daar de werkgelegen heid niet is verminderd. Voorwaarden Aan het slot van de brief vestigt het college de aandacht op de voorwaarde die de Minister heeft gesteld bij de verlening van een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds welke voorwaar den inhouden dat aan de nog openstaan de begrotingen geen nieuwe uitgaven worden toegevoegd die het evenwicht verstoren of verder verstoren en dat besluiten die tot uitgaven kunnen lei den die het evenwicht op de begroting verstoren niet genomen mogen wor den. Een en ander houdt in dat voor elke uitgave dekking zal moeten wor den aangewezen hetzij door verhoging van inkomsten of door verlaging van andere uitgaven. Wanneer dat niet mo gelijk blijkt dan zal de uitgave moe ten worden uitgesteld en zal moeten worden getracht een verhoging van de aanvullende uitkering te krijgen. Van groot bezwaar vinden b. en w. de om standigheid dat de voor 1967 toege kende aanvullende uitkering een voor lopig karakter draagt. „Of de begro ting 1968 met haar tekort ooit zal wor den goedgekeurd zal afhangen van de vraag of en zo ja, tot welk bedrag aan Middelharnis een aanvullende uitke ring uit het gemeentefonds zal worden verstrekt" zo menen b. en w.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1