'EIIAHDEn niEUWS n! Tl S ie ORG r! om! Khh Achter flan alle werknemers 3V2 rente kosteloos flan alle werkgevers NUTSSPAARBANK Nieuws uit Zeeland i de grenspaal J X X Fa. Bernards Zn Flakkeese Astmafonds- coliecte ruim f 4500,- Ie blad Vrijdag 1 december 1967 No. 3642 flharnis) rel meubi- als vloer- sdijk) Flakkee. .V. ■en: [oole) hun beiden Igoede eten et uw larnis Boekbespreking Vraag aan Uw werkgever om Uw salaris voortaan op een bankrekening bij de NUTSSPAAEBA]>JK over te maken. U krijgt en U kunt dan ten laste van Uw rekening al Uw betalingsopdrachten door ons laten verzorgen. Ook kunt U een chequeboekje bij ons aan vragen zodat U in feite nooit meer contant geld op zak behoeft te hebben. Gemak dient de mens! Maak in 't vervolg de salarissen van Uw werknemer over naar de NUTSSPAAK- BANK of laat ze ten laste van Uw reeds bij ons lopende rekening overboeken naar de bankrekeningen Uwer werknemers. VOORDELEN Geen contanten meer nodig Geen oponthoud meer bij uitbetaling Minder kans op vergissingen Tegelijk met Uw remise of opdracht tot afboeking van Uw rekening bij ons, stuurt U een lijstje van de door U verschuldigde bedragen aan ons in en wij zorgen dan voor de rest. Nadere inlichtingen of folders worden U gaarne verstrekt. VOORSTRAAT 36 MroDELHARNIS Bijk.: Langeweg 15, Ooltgensplaat STRIKT GEHEIME BEHANDELING VAN AL UW ZAKEN juist, dit is liet betere orgel dat u op de T.V. zaghet heeft de bei<ende gouden l<ianl( en biedt meer muziloal genoe gen voor een lagere prijs. Loodgevaar door uitlaatgassen Plaatselijk nieuws Vrachtautochauffeurs in Engeland hebben de beste manieren Ettense veemarkt I De vlagen donkren buiten Lokhende etalages Advent pe wereld heeft jjchtjesaan kleur jn warmte verlo pen. De donkere iagen zijn geko- jjen, zo sekuur als ije wijzers van de Uok, die niet lie gen, dat alles j,aar voortgaat, [onder te rusten, totdat de grote eeuwigheidsklok voorgoed stil jordt gezet, en er wen tijd meer zal jjjn. Nu tikt de Idok de seconden en minuten en uren nog weg, maar straks is de lange veer afgelopen en niemand zal het uurwerk j]eer opwinden. Nu huilt de winter in mijn hart, De vlagen donkren buiten, Als wilden beiden van de smart De flauwende ogen sluiten. O droefheid van dit aards gezicht! Het moet toch al verdorren; Het mensenhart, het zonnelicht, Zij sterven zonder morren. (Kloos, Doodsliedjes) De bomen hebben hun schonheid verloren. De vogels zijn voor een groot gedeelte vertrokken. Mist hangt over het land en maakt de wereld zo klein voor het oog. De blaren vallen zacht. Ik kan alleen betreuren Dat ik niet eens verwacht Wat nog eens kan gebeuren. De blaren vallen zacht. (Kloos, Herfstgeneurie) De trieste dagen zonder zon geven een mineurstemming in het hart. Wij weten dat de seizoenen komen en gaan; talles naar een vaste orde geschiedt; t de zon feilloos haar banen beschrijft, bevel van Hem, Die haar uit het niet voorschijn riep. Door de wonderlijke ip van de hemellichamen komt en at de zomertijd en staat, nog voor vie er goed erg in hebben, de winter voor de deur. Het regent en het is november: Weer keert het najaar en belaagt Het hart, dat droef, maar steeds gewender. Zijn heimelijke pijnen draagt. En in de kamer, waar gelaten Het daaglijks leven wordt verricht. Schijnt uit de troosteloze straten Ken ongekleurd namiddaglicht. De jaren gaan zoals zij gingen. Er is allengs geen onderscheid Meer tussen dove erinneringen En wat geleefd wordt en verbeid. Verloren zijn de prille wegen Om te ontkomen aan de tijd; Altijd november, altijd regen, Altijd dit lege hart, altijd. (Bloem, Media Vita- middenweg). Deze donkere dagen tracht de mens te vullen met feestvreugde. De etalegs lokken de mensen tot kopen voor haar en voor hem, voor het gezin en de fa milie, om een lichtsprankeltje te geven in het dorre bestaan. Het wordt om kleed met heidense en roomse overle veringen en de mensen zijn een poosje zoet: er is iets om het donker buiten en binnen te verdrijven. Een paar da gen zijn wij ingenomen met het ontvan gen goed en wij trachten de tijd door te leven tot het nieuwe begin van de nieuwe kalender. In het wereldgebeuren is het mistig en kil. Ook daar zou een eind aan moeten komen. Midden-zomer zaten wij met de strijd in het Midden-Oos ten en het is nog niet in het reine. De morgenstond is wel gekomen, maar het is nog nacht. Nog meer spandoeken worden rond gedragen en nog meerderen laten zien hoe goed ze wel zijn: zij wUlen vrede en geen slachting van mensen, van medemensen zoals zij zelf zijn. En als je er iets tegen durft te zeggen, of enigszins dat optochtlopen kritisch be nadert, vatten die vredelievenden vuur en vlam. Waar is dan hun medemen selijkheid? En terwijl het vuur van de oorlog in het Verre Oosten nog niet is ge blust, en terwijl het vuur smeult onder de as in de Arabische sektor, morrelt de vulkaan op Cyprus en vluchten de buitenlanders, bang voor de lava, die uit de krater zal stromen. Is er uitzicht in de donkere dagen? Pessimisten zien niet veel goeds en blijven in het donker hangen. Opti misten zien de lente al in het ver schiet, al moet de winter nog komen. Op de wereld zal het nooit in het reine komen, omdat de zonde heerst. En toch is het dieptepunt bereikt; het kerkelijk jaar is opnieuw begonnen; aanstaande zondag is het eerste ad vent. Dat is het uitzien op betere tij den. Dat is de komst van de Vrede vorst, die al de vijanden verslaan zal en Zich een Rijk zal verwerven, dat niet beven zal op zijn grondvesten. Dat is de komst van Hem, Die in de bres heeft gestaan tussen een rechtvaardig en een goddeloze wereld. Maar die Sterke God, die Vader der eeuwigheid, zal geen vrede brengen onder de volken, maar veleer het zwaard. Die brengt alleen de vrede aan, die alle verstand te boven gaat. Het is de vrede, die onverdiend wordt geschonken aan hen, die voor Zijn Woord beven. Die brengt het licht in de donkerste dagen, als alles door de mist is betrok ken. Advent! Bemoedigend woord voor al len die het buiten zichzelf zoeken; die op niets van henzelf hebben te bogen; die alle wapens van verzet hebben in geleverd. Advent, de voorbode van de blijde dag van verlossing, al wintert het nóg zo rondom ons. Zwerver. „Het huwelijk in ere", door W. G. de Vries. Uitgevery „De Vuur baak", Groningen. Het is tegenwoordig' alles „Sex" wat klok slaat, onze samenleving dreigt taal versexaliseerd te worden. De prikkels, die op allerlei gebied op ge- mwden en ongehuwden worden uitge leend, (neem maar wat er over de te levisie komt en de zielverdervende lec- iuur) zijn veel en sterk; men spreekt de onden vrij uit gelijk Sodom. Wie in de lErs gevolgd heeft wat mevr. Zelden- 'ust over de sex heeft gelanceerd, zal lit direct moeten toestemmen. Het boek „Het huwelijk in ere" titel zegt reeds dat het huwelijk in ïe dient te worden gehouden wil op deze problemen ingaan, en poogt op rond van Gods Woord de rechte weg s wijzen, die de Heere ook voor het «xuele leven gesteld heeft. Een brede plaats is ingeruimd aan de eorbereiding tot het huwelijk, waarbij 'ele vragen en problemen van de he- lendaagse jeugd uitvoerig worden toe- lelicht. Intens wordt de omgang tussen Mn en vrouw in het huwelijk bespro- ien naar de geestelijke en lichamelijke ijde. Daarbij worden vragen aan de We gesteld over geboorteregeling, het lebruik van voorbehoedmiddelen (die worden veroordeeld, o.m. de pil) en |Pen worden beantwoord. Ook de kin dsheid komt ter sprake, evenals het "en zonder huwelijk. Het is een veelzijdig boek, de auteur is *us niet mals om de „onreinheid" te «oordelen. Hij windt er geen doekjes "1 heen, maar zegt het op de man af, °3ls de Bijbel indringend en waarschu wend de zonden van hoererij, ontucht overspel veroordeelt. ™ij laten hier enkele zinsneden vol- fo, hoe de schrijver de werkelijkheid "'^e apostel Paulus zegt van de hei- '■^en, dat zij gretig winst slaan uit de «reinheid (Efeze 4 19). Het specule- op allerlei onreine hartstochten was *n een enorme bron van winst. Wel- die oude zonde die de heidenwe- 'd vergiftigde, is springlevend in de weid, waarin onze jonge mensen le- n. Men slaat nog gretig winst uit al- «ei onreinheid. '^enk aan de overstelpende hoe- "heid boeken, waarin overspel als de "voonste zaak van de wereld wordt j 'S^^^teld en psychologisch „ver- 1^^™" en ook nog goedgepraat. Zijn de meeste oorlogsromans er vol van yfdt het bevredigen van de ge^ "'^drift, hoe dan ook en waar dan ook, niet als even „gewoon" gezien als het stillen van de honger? Hoeveel smerigs wordt vandaag zelfs onder de naam van kunst aan de man gebracht? Soms nog bekroond met een regeringsprijs? Tegen natuurlijke zon den worden verheerlijkt en boeken en boekjes, die in schier iedere boekhan del openlijk worden uitgestald. Er zijn uitgeverijen die kapitalen verdienen door het uitgeven van boeken in enorme oplagen, die afgestemd zijn op de on gezonde sexuele nieuwsgierigheid der mensen. Daarvan zegt Paulus; doodt zulke onreinheid, afsterven moet ze door de kracht van Christus. Wordt er niet gretig winst geslagen door bedenkelijke tijdschriften, films, toneelstukken enz.? En woekert onder de „nette" bovenlaag de onreinheid niet ontstellend voort? Hoeveel middelbare scholieren lopen niet met voorbehoed middelen rond? Wie uit politierappor ten eens iets ter ore komt, staat voor een afgrond. Wij weten vaak niet half, hoe de onreinheid het leven van ons volk vergiftigd" (blz. 40). Door dit citaat krijgt men een indruk van de aanpak van dit boek. Het gaat in op ingrijpende levensvragen, niet al leen voor de jongeren, maar ook voor ouderen, voor gehuwden en ongehuw den. Er bestaan vele boeken over huwelijk en huwelijksleven; met dit boek zijn wij blij, omdat het tracht het licht van Gods Woord te laten schijnen over de vele problemen die zich in onze tijd op dit terrein voordoen. Het wil een gere formeerd geluid laten horen tegenover het oorverdovend geschetter van de vaak sensationele voorlichtingslectuur op dit gebied. Wij bevelen dit boek voor jong en oud van harte aan. Wie een degelijk geschenk vnl geven, kope dit boek. Het is zeer fraai uitgevoerd, 220 blz., ge bonden in stevige band met goudopdruk en stofomslag (naar ontwerp van A. Janse. De winkelprijs is 9,90 voor leden van de Vereniging van Vrienden van „De Vuurbaak" 7,90. Vraagt er uw boekhandelaar naar! ST. ANNALAND Uienveiling van dinsdag 28 nov. '67. Uien middel, eerste soort 14,21, uien bonken klasse twee 16,06; uien drielin- gen 13,59; Uien picklers 13,69. Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer 44 ton. BRUINISSE Aanbesteding. Het onderhoud tot 31 dec. 1968 aan de werken van het cala- miteuze waterschap Bruinisse werd door het bestuur aanbesteed, waarbij 9 inschrijvingen binnen kwamen. De laagste was aann. bedrijf v.h. M. v. d. Velde te Bruinisse met f 64.500, Bij de spnningen rondom de toestand in het land zelf hebben zich voor het nieuwe Griekse bewind dat nogal van zich doet spreken en de aandacht van de wereldpers geniet, nu de spanningen in de verhouding met Turkije gevoegd door de onlusten op Cyprus. Het was op dit onafhankelijke eiland met zijn in meerderheid Griekse bevolking, ge durende de laatste twee jaren vrij rus tig geweest. De regering (van aartsbis schop) Makarios scheen zo langzamer hand de ernstige moeilijkheden onder de knie te hebben, al lag de mogelijk heid van een nieuwe botsing voor het grijpen. Vorige week kwam het tot een tref fen tussen Grieken en Turken bij een Turks-Cypriotisch dorp. De beschuldi gingen waren natuurlijk over een weer van: „hij is het eerst begonnen." De gevolgen waren echter ernstig en er vielen niet minder dan 30 doden. In de hoofdsteden Ankara en Athene werd koortsachtig overleg gepleegd. Nachte lijke kabinetszittingen werden gevolgd door het in staat van alarm brengen van legeronderdelen, speciaal in Tur- kijke, om zo nodig een invasie op Cy prus uit te voeren ter bescherming van de Turkse minderheid op Cyprus. 1 Bemiddelingr i In New York was de vergadering van de Ver. Naties in rep en roer, nu bleek, dat het V.N.-leger op Cyprus niet bij machte was de gemoederen in toom te houden. Secretaris-Generaal Oe Thant zond na een bijeenkomst van de Veiligheidsraad, direct een afgezant naar de beide hoofdsteden voor beraad met de Turkse en Griekse regeringen. Het was Turkije namelijk ernst met het dreigement van invasie op het eiland. Een kleine Turkse vloot, een smaldeel torpedojagers, onderzeeërs en ook landingsvaartuigen was uitgevaren, richting Cyprus. Dat alles gebeurde ter wijl beide landen lid van de NAVO zijn. Geen wonder, dat president Johnson ook intervenieerde om een bloedige bot sing, met het gevaar van een nieuwe burgeroorlog in zich, te voorkomen. Zijn afgezant Vance, bereikte na moeizame onderhandelingen met de regeringslei ders der beide landen, tenslotte over eenstemming over terugtrekking van de wederzijdse troepen. (Griekenland heeft ongeveer 10.000 man op Cyprus). Bij de uitroeping van de onafhankelijkheid (1960, was overeengekomen, dat Grie kenland en Turkije, naast de eigen te vormen strijdmacht van Cyprioten, elk 950 man zouden laten op het eiland, terwijl generaal Grivas (een Griek) opperbevelhebber van het Cypriotische leger werd. Maar aan deze overeen komst werd niet de hand gehouden en er was zo langzamerhand een klein Grieks leger op het eiland aanwezig. Turkije eiste nu terugtrekking van de Griekse troepen, met welke eis Grie kenland wel instemming vnlde betuigen, mits het de tijd kreeg om de militairen rustig te kunnen terugtrekken. De re-"^ gering in Ankara stond echter op het onmiddellijke vertrek en de bemidde- laars moesten trachten beide standpun ten tot elkaar te brengen. Alleen V.N.-leger President Makarios zou het liefste zien, dat alle „vreemde" troepen het eiland verlieten. De strijdmacht van de Ver. Naties zou dan moeten blijven en van Navo-zijde was reeds door secre taris-generaal Brosio (van de Navo) voorgesteld om het V.N.-leger te ver sterken met onderdelen uit verschillen de landen, zodat een werkelijke inter nationale vredesmacht de onafhanke lijkheid en de rust voor beide bevol kingsgroepen zou moeten garanderen. Inmiddels riep Griekenland generaal Grivas terug naar Athene, hetgeen van Turkse zijde als een verzoenend gebaar werd beschouwd, doch tijdens het week einde nog niet tot ontspanning leidde. Dinsdag dook opnieuw een Turks vloot- deel voor de kust van Cyprus op, waar mede Turkije kracht wüde bijzetten aan haar eis tot „liquidatie" van de flinke troepenmacht op Cyprus. Dit machtsvertoon was weer niet naar de zin van de machthebbers in Athene. Dat de Turkse bevolking dit „groots doen" van haar regering waar4eerde, bewees wel het uitwuiven van de vloot bij het verlaten van de havenplaats Mersië door duizenden inwoners. Hoe het zij, het zal met de rust op Cyprus voorlopig wel zijn gedaan. De gemoederen van de (zuidelijke) bevol king zijn weer op het kookpunt ge bracht en de „zuiderlingen" zijn het is alom bekend dan soms moeilijk tot bedaren te brengen. Toch is het voor het onafhankelijke Cyprus gewenst dat er orde en rust heerst en daarom zal het zowel Ankara als Athene alles aan gelegen liggen om de vrede te bewaren- hoe fel men elkaar ook bestreden heeft is het verleden. Zeer belangrijk Kade 7-9 - Middelhamis Telefoon 2172 Uit Duits onderzoek en oriënterend onderzoek van het Bedrij f slaboratorium te Oosterbeek is gebleken dat de lood- gehalten van gewassen die groeien in de nabijheid van autowegen sterk kun nen stijgen. Dit wordt in verband ge- bracht met uitlaatgassen. Autobenzine bevat namelijk als antiklopmiddel een hoeveelheid tetra-ethyllood. Zo blijkt het loodgehalte van het gras van mid denbermen en zijbermen van snelwe gen aanzienlijk hoger te zijn dan nor maal. In Duitsland zijn reeds kalveren gestorven die melk dronken van koeien die gras aten met een hoog loodgehalte. Zo bleek uit een onderzoek van het Bedrijfslaboratorium dat tabak die in het centrum van Rotterdam langs een drukke verkeersweg groeide 45 ppm lood in de droge stof bevatte; in Rhenen (150 m van de weg) bedroeg dit ge halte 5,5 ppm en in Eist (60 m van de weg 8,1 ppm. Verder bedroeg het lood gehalte van petunia's in Rotterdam (zie boven) 60 ppm in de ds en in Uden (N. Br., 18 ppm (ongeveer 25 m van de Areg). Nader onderzoek op dit gebied is zeker van belang en wel speciaal voor degenen die hun groentetuin aan een drukke verkeersweg hebben liggen. OOLTGENSPLAAT Oogstkollekten. De opbrengst van de oogstkoUekte in de kerken is als volgt: Ned. Herv. Kerk, totaal f 4696,50; Ger. Kerk, totaal f 4110,53 en Ger. Gem., totaal f 1300,—. Kollekte zondagsschool. De huis-aan- huis-koUekte voor de kerstfeestviering met de kinderen van de zondagsschool heeft opgebracht f 1030,(Vorig jaar f 1007.—). Verhuur van zitplaatsen. Zaterdag 2 dec. des nam. 2 uur zal in de hervorm de kerk verhuur plaats hebben van vrijgekomen zitplaatsen. Kinderfeest werd groot succes. De grote zaal van het Ver. gebouw „'t Cen trum" was dinsdagmiddag stampvol met jongens en meisjes die door de plaatse lijke middenstand in de gelegenheid werden gesteld St. Nicolaas te vieren. De voorzitter van de Middenstandsver eniging, de heer J. P. den Braber ver welkomde de ongeveer 350 kinderen en tevens Sint Nicolaas met zijn knecht en de heer Paul René die zijn medewer king verleende. Er werd een gevarieerd programma geboden met een paar filmpjes en af gewisseld met tractatie. Twee uren werd het jonge volkje bezig gehouden en na afloop kreeg men nog een zakje met snoep en een grote bal mee naar huis. De medewerkenden werden door de voorzitter dank gezegd, benevens de concierge van het „'t Centrum". Verkoop kirvderpostzegels j 1600, Door de leerlingen van de diverse scho len zijn er ook dit jaar weer postze gels- en prentbriefkaarten verkocht voor de organisatie „Het Kind". De op brengst was als volgt: Chr. Nat. School Ooltgens plaat f 719,50 R.K. School te Achthuizen f 432,50 O.L. School no. I, Ooltgens plaat f 383,— O.L. School no. II Langstraat f 65, Totaal f 1600,— Vorig jaar was de opbrengst van de ze vier scholen bij elkaar f 2026.en in 1965 f 1547,50. Kopconcottrs te Alkmaar werd weer succes voor Karel. Op het gehouden Kaasstadkapconcours te Alkmaar was onze Flakkeese vertegenwoordiger Ka- rel van de Tonnekreek uit Ooltgens plaat ook van de partij. Er was een wedstrijd voor junioren (tot 20 jaar) en bedienden, en een wedstrijd voor 150 collectanten hebben in de week van 13 - 18 nov. 4655,45 bijeengebracht voor de vereniging tot steun aan het Nederlands Astma Fonds. Dat is bijna driemaal zoveel als de opbrengst van vorig jaar. Dankzij de activiteiten van de plaatselijke contactpersonen, de be reidwilligheid van het legertje collec tanten en niet in het minst de vrijge vigheid van onze Flakkeese bevolking, is deze eerste officiële collecte van de afdeling Goeree-Overflakkee een goed succes geworden. Een aparte vermelding dient gemaakt te worden voor Nieuwe Tonge. Naast de collecte-inzameling, dat reeds het hoog ste bedrag aangeeft van alle plaatsen op Flakkee, verwachten wij een goede uitkomst van de actie, gehouden door de Middenstand ten bate van het Astma Fonds. Zo iets verdient navolging; on getwijfeld zullen volgend jaar ook an dere plaatsen hun vindingrijkheid inza ke geldinzameling tonen! Allen, die op enigerlei wijze hebben bijgedragen aan het slagen van deze collecte, zeggen wij langs deze weg op rechte dank. De totaal-opbrengst geeft het volgen de, over heel Flakkee verspreide, beeld te zien: Nieuwe Tonge 1051,25; M'harnis-S'dijk 1042,93; Goedereede 418,—; Stellen- dam 368,84; Oude Tonge 315,—; Dirksland 226,13; Herkingen 216,94; Stad aan 't H'vliet 212,41; Ouddorp 204,25; Melissant 159,27; Den Bommel 188,40; Ooltgensplaat 131,50; Acht huizen 120,53. De hiüpverlening op de weg laat nog altijd veel te wensen over. Bij een ver keersongeluk is het aantal nieuwsgieri gen (dat alleen maar in de weg loopt) groter dan het aantal lieden dat tot hel pen bereid is. In de Bondsrepubliek is hulpverlening bij de wet voorgeschre ven. Zo is zelfs een tegenligger ver plicht om, wanneer 's avonds of 's nachts een ongeliik gebeurt, waarbij bij voorbeeld een auto dwars over de weg komt te staan, mee te helpen, maatre gelen te nemen om de plaats van het ongeval te beveiligen. Weet u welke groep autobestuurders in de praktijk de meeste hulp bieden? In Engeland zijn het de vrachtauto chauffeurs. Blijkens een daar door de vereniging voor vrachtvervoer per auto gehouden enquête staan de vrachtwa gen-bestuurders boven aan de lijst met de hoogste punten voor voorzichtigheid, bereidwilligheid te helpen, geduld en verantwoordelijkheidsgevoel. Na hen komen de buschauffeurs en dan pas de bestuurders van privé-automobielen. Een slechte aantekening krijgen he laas de taxichauffeurs. Zij hebben altijd te veel haast. Maar de wegge bruikers die er het slechtst afkwamen waren de motorrijders. (DIA) heren kappen, afdeling A (senioren,. Karel is wel jong (18 jaar), maar wü de het eens bij de hoogste afdeling proberen (de afdeling senioren). Hij deed dit op advies van zijn baas, de heer P. Visser te Rotterdam. Karel is daar goed geslaagd, hij behaalde daar een mooie derde plaats in een veld van 25 geroutineerde kappers. Het leverde hem zijn 11de diploma op en een mooie beker. Zijn baas werd eerste en een andere bediende van de heer Visser kwam op de vierde plaats. -O^ WESTKAPELLE Extra kerikdienst Ger. Gem. Dins dag 5 dec. 7 uur ds. Westrate. Na af loop der dienst mansleden-vergadering. Op de veemarkt van woensdag 29 no vember 1967, werden aangevoerd 80 runderen, 6 stuks kleinvee en 2 paar den. Het aanbod van runderen was gro ter, de handel flauw en de prijzen aan de hoge kant. Het aanbod van slachtvee was niet groot met kalme handel en de prijzen stabiel. Prijzen: melk- en kalf koeien 900 1400; guste koeien 850—1050; kalf vaar zen 800—1350; pinken 500—700; gras- kalveren 350—500; paarden 700—1000; vette koeien 3,50^3,80 per kilo ge slacht. OOSTERLAITO De mazelepidemie, die hier ter plaatse onder de veelal jongere kinde ren heeft geheerst, begint nu wat af te nemen. Het zag er eerst naar uit dat men de kleuterschool zou moeten slui ten omdat er zoveel leerlingetjes ziek waren, en de school moesten verzui men. Nu zijn echter alle kinderen on geveer weer terug. Met het oog op het Sinterklaasfeest hebben ook hier de Middenstandszaken vergunning om tijdens de periode van 29 november t.m. 4 december hun win kels voor het publiek open te houden tot 's avonds negen uur. Op donderdagavond 30 november a.s. zal er in het Ned. Herv. Ver. ge bouw aan de Sint Joostdijk alhier een Rode KruisfUmavond worden gehouden aanvangende om acht uur. Vertoond zal worden een grootse kleurenfilm met Horst Buchholz en Leslie Caron. 's Middags om 4 uur zal de jeugd aan haar trekken komen door een jeugd film vertoning: Assepoester. ZIERIKZEE Aanbesteding. Door het bestuur van het calamiteuze waterschap Burgh en Westland werd aanbesteed het on derhoud tot 31 dec. 1968 van de wer ken van het waterschap. Van de 9 in schrijvingen was fa. M. de Voogd te Haamstede de laagste met f 36.400, THOLEN Winkelweek. Door de Thoolse Win keliersvereniging werd er de vorige week de traditionele winkelweek ge houden waarvan de netto opbrengst ditmaal ten goede komt van de plaat selijke afdeling van het Groene Kruis. Van de Sinterklaas verkeerswedstrijd werd de eerste prijs behald door M. vn Dijke, zo deelde de oppei-wachtmees- ter A. M. Westdorp mede. De heer Heusevelt voorzitter van de winkeliersvereniging deelde mede dat de eerste prijs bestaande uit een slaap kamer ameublement gewonnen was door de heer C. Otter. Gevaarlijke kruising. Op het kruis punt Dalemseweg-Simon Lindhoutstraat kwamen zaterdagmiddag drie auto's met elkaar in botsing waarbij geen persoonlijke ongelukken waren, maar wel vrij veel schade. Op het kruispunt verleenden J. S. uit Thólen geen voorrang aan W. C. uit Tholen en door de botsing slingerde de auto van W. C. tegen de stoeprand en vervolgens tegen een geparkeerd staande auto van J. van A. uit Tho len. Op het zelfde kruispunt was er maan dag een botsing tussen een brommer en een auto. De bromfietser P. A. H. uit Oud Vossemeer werd dusdanig tegen het wegdek geslagen dat hij met enkele hoofdwonden en wonden aan het been bij omwonenden werd binnen gedra gen. De autobestuurder P. de V. uit Stavenisse kwam met de schrik vrij. Dr. L. D. A. Looijsen verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis nodig. Beide voer tuigen werden beschadigd. Op deze onoverzichtelijke kruising zijn al meerdere malen botsingen voor gekomen doordat het uitzicht wordt be lemmerd door opgroeiende struiken in de voortuinen bij het kruispunt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 13