r Ie Langstraat,... ppaar L. Blok-Hotting te Middel- Iharnis viert diamanten huweiijlc St. Nicolaas arriveerde in Middelharnis fotocopieën tussen servet en tafellalcen Dokter v. d. Peppel bezoekt patiënt in Japan Plaatselijk nieuws Tu/teft^ L/w Modehuis Dinsdag 28 november 1967 No. 3641 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Het onderwijs blijft er gehandhaafd. Mogelijke oplossing: houten school. Zr. V. d. Starre neemt afsclieid Ook Klaar terwijl U wacht. POTCMIBAFDE J. ZANDSTRA SOMMELSDUK PAS-TUNETTE CORSETIÈBE u gaarne. MIDDELHARNIS ir. Van Rossum lid Staatscommissie Waterstaatswetgeving jaargang pBINS HENDKIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAENIS Bedactie en advertenties: Kantoca: Langeweg 13, Sommelsdijk Td. (01870) 28 29, na 6 uur 's avonds TeL 2028 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Itemidden van schriften, boeken, te lingen en inktpotten nam burge- ^ster W. M. van der Harst gisteren andagavond) plaats ,aan de tafel van hoofd van de Openbare Lagere [tooi No. II te Langstraat. Het lokaal i totaal gevuld met dames en heren Il deze buurtschap, in totaal ruim 50. frgemeester en Wethouders van Oost- kee hebben, evenals onlangs te Ije Tonge, ook te Langstraat een Uactavond georganiseerd waarop In zich kon uitspreken betreffende de Jiiscn en verlangens die er bij de be leven. Het belangrijkste on- werp was het al dan niet voortbe- van de huidige O. L. School. Het touw verkeerd in een desolate toe- iiiil, er moet iets gebeuren, daarbij mt nog dat het aantal kinderen (door Ijratie van de bevolking) momenteel )iieerd van 15 tot 18 leerlingen met 1 onderwijskracht, het hoofd dhr. A. iKniese. [et gebouw is 90 jaar oud en heeft lokalen. Het is zelfs nog een drie- isschool geweest, een bewijs hoe de bolking in de loop der jaren (vooral Ide oorlog) is geslonken. Hoelang er iLangstraat al onderwijs wordt gege- 1 is ons niet bekend. Mogelijk wel |sr dan 150 jaar. Kortom: het onder blijft er. Naast de burgemeester bden de wethouders, de gemeentesec- laris, de directeur van de technische |nst dhr. M. Goudkamp en het hoofd 1 de afdeling financiën, de heer M. lijlioop plaats genomen. iDe gemeenteraad was met 8 man goed ptegenwoordigd. De afdeling Oolt- iisplaat van het Volksonderwijs vaar- zijn voorzitter, de heer Chr. W. iGeerts en de heer H. Okker af. Van- f was het hoofd van de Langstraat Iheer en mevrouw A. C. Kniese aan lag. |De besprekingen verliepen in een harmonie. Er werd zakelijk ge- Indeld en aan hUariteit ontbrak het wljls niet. iDe pers nam ditmaal plaats in de [oolbanken, vooraan, in de onmiddel- |ke nabijheid van het „Hoofd" de rgemeester. Enkele dames zorgden |or een goede kop koffie. Nieuwei school Ite burgemeester sprak na de opening 1 volgt: |Wij hebben evenals in Oude Tonge t de bewoners van Langstraat in de |egenheid wUlen stellen om hun wen- Ben klachten kenbaar te maken aan 1 gemeentebestuur van Oostflakkee. Jïroeger hadden wij ook weleens zo'n Ispreking, aldus de burgemeester, for dan was het meer met de ouder- commissie, het personeel en het Volks onderwijs. De school is oud en moeten we dit gebouw herstellen of een nieuw gebouw stichten (een houten noodschol) zo vroeg spreker zich af. We zijn zo ver, dat we van de Inspectie van het Lager onder wijs medewerking krijgen om de nieu we school te realiseren. Het zal een houden gebouw worden, gelijk als de nieuwe Chr. Kleuterschool te Oude Tonge. Het is één lokaal, twee zou beter zijn voor de goede gang van het onder wijs. Deze houten school zou komen te staan op de speelplaats en een gedeel te van een stuk aangrenzende grond. De beslissing ligt bij de raad. Verheugd De heer A. Visbeen was verheugd dat een en ander in een vergevorderd stadium verkeerd en hij hoopte dat de i Raad van dezelfde gedachte en gevoe- lens zal zijn als door de burgemeester naar voren is gebracht. De heer S. Kreeft vroeg of de grond die nog nodig is geen belemmering zal zijn. Het is een volkstuintje in gebruik bij de heer J. C. de Wit. De oppervlakte die nodig is beloopt van de 1700 tot 1900 m2. Speeltuin De heer Theo Okker begon over de speeltuin. In 1963 kreeg men de toezeg ging van f 800,voor inrichting. Maar dat geld is er nooit gekomen. Morgen gaan we direct op het ge meentehuis een en ander nazien, verze kerde de heer Van der Harst. Jïoe met de oude school Over de oude school vroeg de heer J. A. Breure naar de bestemming als eenmaal de nieuwe school er staat. Wij gaan dit pas later bekijken, als de school er is, aldus de voorzitter, moge lijk gaat dat via de notaris om het zo eerlijk mogelijk te verkopen. „Verbeeld je eens, dat ze er een koel huis van maken", bracht de heer D. Kievit in het midden. Alles hangt af van de situatie en de woning van het hoofd de heer A. C. Kniese verze kerde de burgemeester. Ongelijke straat „Kan de Beatrixstraat niet opgeknapt worden", vroeg de heer C. Knops. „Hij staat op de begroting van 1968", aldus de heer Goudkamp. Niet te lang uitstellen, repliceerde de heer Knops, de straat ligt zeer ongelijk. Over bijna een maand is het '68 zei de voorzitter ter geruststelling. mnsdag 29 november a.s. hoopt het r'Pttar L. Blok-Hotting, De Ruyter- r" 11 te Middelharnis, de dag te Ifenfcen, warop zij vóór 60 jaar in )uwelijk traden. De echtelieden j bejaard, maar nog redelijk fiitó; mevr. Blok kan haar huishou- "og bijhouden, zij kunnen samen laar de kerk en wij zien beiden l'l eens wandelen. Mevrouw Blok is 1'^ november 79 jaar geworden en de f BloJc wordt op 9 december a.s. 81 I'. r^ieer Blok is 31 december 1965 ge- pioneerd als besteller eerste klas bij I.PT.T. Hij heeft deze dienst bijna liaar vervuld en is daarna nog 5 jaar gebleven. Bij de posterijen was hij ^teiene figuur; was er een hogere 6 voor hem geweest had hij die ze- 'ferworven. P*' echtpaar heeft 12 kinderen ge- *aarvan er één is overleden, n.l. ^oon ds. Marinus Blok te Rijssen (overleden 21 jan. 1961). Twee van hun zoons zijn n.l. predikant geworden bij de Gereformeerde Gemeenten, de hier- bovengenoemde ds. M. Blok en ds. P. Blok te Dirksland. Drie van de kinde ren wonen te Middelharnis en Som- melsdijk; de overigen zijn door het ge hele land verspreid. Er zijn in totaal 45 kleinkinderen en 15 achterkleinkin deren, het is dus een uitgebreide fami- lieschaar. De belangstelling voor dit diamanten huwelijk zal ongetwijfeld groot zijn, men zal de velen die hen D.V. komen gelukwensen zeker niet in hun huisje kunnen bergen. Daarom wordt receptie gehouden in „Jeugdhaven" aan het Kerkepad al hier, waar van 's middags 35 en 's avonds van 79 uur gelegenheid is tot feliciteren. Een gezegende levensavond moge het echtpaar beschoren zijn, tot vreugde van allen, die hen lief en dierbaar zijn. O, die rioleringen De tongen kwamen los over de riole ring achter Café Jac. van Kouteren. Misschien kan de heer Goudkamp u daar meer over vertellen, aldus de heer Van der Harst. De helft moet door de gemeente en de andere helft door de polder worden schoongemaakt. Maar in die sloot gooit men van alles tot bedden en andere rommel toe. De aanliggende bewoners moeten dus de sloot schoonhouden en de polder kan de bewoners (bij keur en schouw) verplichten om die sloot schoon te houden. Bij nalatigheid kan de polder op kos ten van de bewoners de sloot schoon maken. De gemeente zorgde derhalve voor z'n eigen helft, zei de voorzitter en hiermede was dit vraagstuk voldoende doorgesproken. Slechte onderberm Een onderberm zal worden begrint; deze toezegging werd gedaan op een vraag van de heer H. Okker. De Am- bachtsheerlijkheid( die hierin ook par- ticieerd is per brief op een en ander geattendeerd. Aan de onderberm staan enkele hui zen die voor sanering in aanmerking komen. Kunnen op deze plaats geen 4 woningen worden gebouwd, vroeg de heer C. Knops, dan kan de heer Knie se daar ook een nieuwe woning van krijgen. Langstraat opheffen? Doordat de werkzaamheden zijn ver legd is de Langstraat snel verouderd en dat geeft moeilijkheden bij het ge meentebestuur. Moet de Langstraat niet worden gereconstrueerd, dat wil zeggen moet deze gemeenschap niet worden op geheven, bracht de heer Van der Harst in het midden. Jonge mensen trekken weg of willen er niet meer wonen. De vraag is al opgeworpen om hier een ontwikkelingsplan voor tuinbouw te verwezenlijken. Maar gezien dat b. en w. geen houvast hebben voor deze ontwikkeling is het moeilijk of ten enen male uitgesloten om een en ander te realiseren. De Langstraat is te groot voor ser vet en te klein voor tafellaken, was de mening van de burgemeester. Aan de Woningbouwvereniging zal een plan tot nieuwbouw worden voor gelegd. Nader bezien is er nog een plaats voor 6 nieuwe woningen. Groenstrook De heer D. Kieivt heeft plannen ge had voor een nieuwe schuur en groter dan de bestaande. Het mocht niet en hoe komt dat nu vroeg hij. De dijken staan aangewezen op het Uitbreidings plan als „groen". Gaat men nu, aldus de voorzitter goedkeuring geven om nieuw te bouwen dan wordt het plan nooit verwezenlijkt. Er wordt dus alleen toestemming ge geven voor herstel en vernieuwing van het bestaande en niet groter dan de gebouwen nu zijn. Bespreking Naar aanleiding van deze avond zeg de de burgemeester toe een bespreking te zullen houden me?t de Stedebouw- kundige en Ged. Staten om te komen tot een uitspraak aangaande de toe komst van de Langstraat. Men ging hiermede accoord. Geen'plaats voor de bejaarden Verder in de rondvraag vroeg de heer S. Kreeft naar de mogelijkheden voor de bejaarden, die weleens ge bruik hebben gemaakt van diverse ge bouwen te Achthuizen, maar die er mo menteel niet meer zijn. De burgemeester wist hiervan maar door het gebruik van andere doelein den zijn de gebouwen niet meer dispo- nibel. Achthuizen heeft een mooi uitbrei dingsplan en mogelijk komt er t.z.t. iets leeg voor gebruik als sociëteit. Gevaarlijke uitrit Aan het eind van de Beatrixstraat, bij de dijk is het een gevaarlijke situ atie. De heer Breur vroeg of het mo gelijk was door middel van een stop- bord hierin verbetering te brengen. Het werd toegezegd. Auto's van de dijk Als er auto's op de dijk rijden, rich ting Oude Tonge en deze door glad heid etc. slippen gaan ze 9 van de 10 keren de dijk af en komen onder aan de parallelweg terecht met het gevolg dat fietsers (maandagmorgen nog enkele kinderen) in groot gevaar komen. Kan b.v. door het storten van een wal grond hierin verbetering worden gebracht vroeg de heer A. Visbeen? We gaan daar wat aan doen was het resolute antwoord van de voorzitter. G.S.M.er of A.O.W.er"! Aandacht werd gevraagd voor de straatverlichting; die is dikwijls heel slecht. (Niet alleen te Langstraat werd geroepen). Is er geen G.S.W.er voor de Lang straat vroeg de heer H. Okker. Die zoeken we nu juist aldus de voorzit ter. Ook mag het een A.O.W.er zijn. Nadat alle vragen gesteld waren vatte de voorzitter het geheel samen door te zeggen, dat hij weer heeft ge leerd op deze avond. Gegronde klachten mogen en kunnen bij b. en w. worden ingediend. De heer Kievit heeft nu de indruk hoe moeilijk het is voor b. en w. Dank voor uw komst en de zaken die we kunnen uitvoeren worden uitgevoerd verklaarde tot slot burg. v. d. Harst. Op de vuurtoren van Ouddorp had- den ze zaterdagmorgen het stoomschip Spanje al vroeg waargenomen waarom de Middenstandsver. „Middelharnis" direct over het hele eiland de komst van de Sint en zijn zwarte Pieten liet bekend maken. Nadat aan het haven hoofd de „Spanje" kundig was afge meerd voer de Sint met een vissers vaartuig de havsn van Middelharnis binnen. Voor hotel Jacobi wachtte jong en oud de ontscheping van het Spaanse gezelschap af. Kleumend in de Hollandse najaars- koude is de Sint aan wal gestapt waar hij door burgemeester Hordijk en dhr. L. Tamboer, voorz. van de middenstands vereniging werd verwelkomd. De mi crofoon haalde het niet bij het volume van honderden kinderkeeltjes en wat de burgemeester en later ook de Sint pro beerden te zeggen, 'ging in het gejoel verloren. De Sint was echter duidelijk genoeg toen hij wees op de Volkswa gen die als hoofdprijs te behalen is in de grote Polio-Winkelaktie en hij maan de toch vooral hieraan mee te doen. In een open rijtuig, vergezeld van een showband en Sempre Crescendo trok ken Sint en de Pieten door de ge meente links en rechts met gulle hand pepemoten uitdelend. Ook het rust huis de Goede Ree werd bedacht, de bewoners werden verrast met heerlijk Spaans fruit. Met een rit door het win kelcentrum werd de tocht besloten. De Sint blijft nog een poos in Middelhar nis, hij zal in verschillende .zaken te zien zijn. Dokter v. d. Peppel te Middelharnis zal morgen woensdag in het vlieg tuig stappen om in Japan een patiënt, de heer M. Schol uit Sommelsdijk te bezoeken. Dhr. Schol, hoofdwerktuig kundige bij de N.V. Phs van Ommeren te Rotterdam wordt sinds enkele maan den in Japan verpleegd. Ofschoon de maatschappij groot vertrouwen heeft in de Japanse medici heeft zij i.v.m. de lange duur de huisarts van dhr. Schol verzocht de patiënt te bezoeken teneinde te onderzoeken of vervoer naar huis mogelijk is. Dhr. Schol is al bijna een jaar van huis, hij is opgenomen in een ziekenhuis te Shimonoseki, een plaats nabij Hiroshima. OUDDORP Zr. E. V. d. Starre, sinds 29 jaar wijkverpleegster te Ouddorp legt a.s. donderdag 7 dec. haar taak neer i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtig de leftijd. De inwoners van Ouddorp worden door de afd. van het Groene Kruis verzocht op die dag een buiten gewone vergadering bij te wonen. De zaal zal vanaf 14.30 u. geopend zijn. Ge zien de sympathie die Zr. v. d. Starre geniet en de vele functies die zij be kleedt belooft de bijeenkomst waarop zij in het middelpunt staat een ware massa-meeting te worden! DIRKSLAND Autobotsing. In de Winterstraat botsten zaterdag twee personenwagens. Dhr. M. V. d. Valk uit Middelharnis reed met zijn lelijk eend in verboden rich ting. Uit tegengestelde richting nader de een automobilist uit Rotterdam die omdat hij juist een tractor passeerde op de linker weghelft reed. Beide wagens werden bij de botsing die volg de beschadigd. HERKINGEN J.l. week zijn vanuit de haven ver voerd 4 schepen met suikerbieten, in to taal 840 ton, voor de fabriek te Roo sendaal N.B. De oogstcollecte in de Ger. Gemeente heeft met j.l. dankdag opgebracht f 2401,07. De kerkdiensten bij de Herv. Kerk zullen vanaf heden aanvangen "des mor gens om 10 uur. Burg. Stand. Overleden: Pieter van Eek, 75 jaar, e.v. J. C. H. Maris. OUDDORP „DE PUTTER" ORGANISEERT PRACHTIGE VOGELTENTOONSTELLING A.s. vrijdag 1 en zaterdag 2 december zal in het Verenigingsgebouw te Oud dorp een groots opgezette volgeltentoon- stelling worden gehouden waarin zowel de fauna als de flora goed tot hun recht zullen komen. De vereniging van vogel- houders -„De Putter" waarin maar liefst 85 leden zijn verenigd zal de tentoon stelling verzorgen terwijl bloemenhuis „Margriet" er met een keur van bloe men en planten extra fleur aan zal ge- voor o i> o o Onze Pas-Tunette collectie biedt u een scala van modieuze creaties. En toch kaa het voorkomen, dat de foundation van uw keuze een kleine aanpassing behoeft; of dat u een advies wilt hebben, welke foimdation u het meest prettig en vooral flatteus zult kunnen dragen. Dat advies geven wij en de... OP DONDERDAG 30 NOV. EN VRIJDAG 1 DECEMBER zal de Corsettièrre in onze zaak aanwe zig zijn van 's morgens 10 uur tot 's avonds G uur. ven. „De Putter" die vijf jaar geleden werd opgericht met aanvankelijk twaalf leden mag zich in een flinke groei ver heugen; de leden komen voor het me rendeel uit Ouddorp maar ook zij het in mindere mate uit Goeree, Stel- lendam en zelfs uit Melissant. Een bezoek aan de te houden ten toonstelling zal zeker de moeite waard blijken te zijn. De trekking van de verloting Schiet vereniging „Raak de Roos" gehouden op 18 nov. 1967. Ie prijs no. 1209; 2e pr. no. 575; 3e pr. no. 1148; 4e pr. no. 1298; 5e pr. no. 597; 6e pr. no. 870; 7e pr. no. 869; 8e pr. no. 929; 9e pr. no. 941; 10 pr. no. 1321; lie pr. no. 523; 12e pr. no. 1329; 13e pr. no. 1404; 14e pr. no. 908; 15e pr. no.1497. Prijzen afhalen bij P. Mierop, Marij- keweg 15, Ouddorp. OUDE TONGE In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken drie schepen met suikerbieten met een inhoud van 730 ton. De Vrouwenver. „Weest een Zegen" hoopt op woensdag a.s. des nam. 7.30 uur in het ver. gebouw aan de Kolfweg alhier, vergadering te houden. In de Ned. Herv. Kerk heeft de ge houden dgnkdag collecte opgebracht de som van f 3137,27. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kollekte. De gehouden kollekte ten bate van het Astma Fonds heeft opge bracht f 212,41, waarvoor gevers en de kollektanten voor hun werk er aan hartelijk dank. OOLTGENSPLAAT Scheepvaart. Vorige week vertrok ken vanuit de haven 2 schepen met sui kerbieten (samen 593 ton) bestemd voor de fabriek te Stampersgat. Binnen kwam een schip met 307 ton pulp. In de Staatscourant van 7 november verscheen een Koninklijk besluit van 2 november j.l. waarin melding wordt gemaakt van de benoeming van Ir. H. van Rossum te Zeist tot lid van de Staatskommissie voor de Waterstaats- wetgeving. Deze benoeming vond plaats door H.M. de Koningin op voor dracht van de Minister van Verkeer en Waterstaat, Drs. J. A. Bakker, van 26 oktober 1967, nr. P 67070, Hoofddi- rektie van de Waterstaat, afdeling Per soneelszaken. Zijn taak als lid van voornoemde Staatskommissie bestaat in het dienen van advies aan de Regering omtrent de wettelijke regels, die ten aanzien van het waterstaatsbestuur behoren te worden gesteld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1