Boeken voor Yogelliefhebbers I raRAlFFEISENBANK In hei zicht van de Lange Jan flnder systeem voor huurbijdrage woningwetwoningen KutdeAha-ekfe De P.C.O.V. iioui op 1 dec. a.s. |nk Hoevf BUIJSS haar scliolendag OPGELET Abonneert U op „Eilanden-nieuwrs" spaarbank en alle bankzaken KEUVELAAR wan of b< Een fruitmand nodig? Nieuwe snack-bar Uw Modehuis MIDDELHAi^NIS ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦I X De witte pomp steunt Uil X NEBOH NELISSE oomkI GRAI LEUI 1 schoenhanI Melij gebruik! nneubeli Filanden-ni Bladz. 2 „BILANDEN-NIliaWS" Vrijdag 24 november is^rijdag 24 novem Snoepzucht Als een os ter slachting De weg terug De wel vaartstijd heeft al heel wat narigheid teweeg gebracht. Dat moet niet ver keerd uitgelegd; er is ook veel ten goede gebeurd. Daarover is hier al meer dan eens op gewezen. Maar de keerzijde, daar zou je bang van worden. Noem al leen maar de geldsmij terij en het gaan leven boven het vermogen; dingen aanschaf fen, die niet betaald zijn. Velen denken met de ruimere in komsten bergen te kunnen verzetten, maar dat er een grens is, daaraan den ken ze niet. Denk aan de ontevreden heid. Het oude spreekwoord zegt, dat elk dubbeltje zijn gierigheid mee brengt; dat wil zeggen, dat men steeds méér dubbeltjes wil en dat er geen verzadigen aan is; er komt geldhonger, want telkens is het op en tekort. Hoe groot zijn de mogelijkheden geworden nu er meer over kontanten te beschik ken is. Er zouden zoveel dingen opge noemd kunnen worden; ieder kan ze zelf in eigen omgeving gewaar worden. Begint het al niet bij de kinderen? En dan wordt het afgezaagd om steeds maar weer op het snoepen terug te komen. Toch moet het gezegd, dat we nu een tijd beleven, dat kinderen niet één keer per week eens een „snoepcent" pntvangen, maar het snoepen gaat de hele week door. Krijgen ze geen geld van vader of moeder, dan zorgt de een of andere oma wel voor het benodigde kwartje, of voor de twee kwartjes, waar de kinderen mee kunnen doen wat ze willen. Dit is geen fabeltje, maar wer kelijkheid. Wat geeft zo'n oma een opvoeding aan haar kleinkind! Wat moet er van zo'n meisje of jongen terecht komen! Want die kwartjes worden niet ge spaard, maar omgezet in iets wat heus nog niet ten goede van het lichaam is. Laten we echter niet bij de kinderen blijven. De welvaartstijd heeft ook de opgroeiende jeugd flink te pakken. Die jeugd heeft haast alles wat ze wenst. Er moet niet zo geploeterd worden als vroeger op het werk; er is meer vrije tijd en het zakgeld is de moeite waard. Velen geven de „ouwe lui" een kleinig- heidje voor kostgeld en de rest is voor hen. Geen wonder dat er op veel plaat sen, niet gedronken, maar gezopen wordt. Bij wie zijn oren niet in zijn zak zitten en bij wie zijn ogen goed de kost geeft, is dat wel bekend. En toch zijn ze niet waar ze wezen willen. Of misschien moet ik zeggen: het be vredigt niet; er is geen voldoening. Het leven moet echt genoten worden, maar wat dat is, dat weten ze eigenlijk niet. Hoe kan een ontevreden mens blij zijn! Hoe kan die vreugde hebben in het leven! Bij de oosterse volken, hoorden-" we vroeger, deden velen aan opiumschui ven, en dan werd er bij gezegd, dat dit nu eigenlijk het toppunt van genot was. Wij herinneren ons dit wel, als ze hier over spraken vroeger. Er werd dan bij gezegd, dat die mensen helemaal uit mergelden, want eenmaal op die weg beland, was er geen stilstand meer: steeds meer moesten die schone visioe nen en hallucinaties (zoals dat genoemd wordt) „beleefd" worden. Welnu om aan die verlangens te voldoen, heeft de industrie wel wat gevonden: in moderne vorm is wel opium te verkrijgen. Nu en dan lezen we het van fabrieken, die eleska verwerken, en hoe vaak lezen wij over het smokkelen van verdovende middelen. En dan zou je denken, dat dit alles in de grote steden welig tiert, maar we weten misschien niet eens, dat het vlakbij ons gebeurt. Weten de ou ders, dat er kontakten bestaan, onder schuilnamen, tussen Amsterdam, Vlis- singen en Middelburg? Zien de ouders het niet, dat hun jongen zo geheel van de kaart kan zijn? Zij begrijpen het niet; die jongen heeft toch alles wat hij begeert en de ouders staan voor hem klaar met raad en daad, en het is maar niet goed. O, wisten ze eens, dat hun kind in de helse strikken is verward geraakt. Want dat is gewis, dat het strikken van satan zijn, om de mensen met een namaakhemel te paaien. Niet de hemel, die Gods volk wacht, maar hier op aarde is die te vinden. De duivel weet altijd een andere weg dan God voorschrijft: Hier op aarde is het ware geluk. Zien de ouders het niet aan de oogop slag van het kind, dat het mis is, en dat het steeds erger wordt? Zien ze de onzekere gang niet, of letten ze er niet op? En als ze het merken? Dan is het meestal te laat, want de strikken wor den steeds vaster aangehaald. Satan wordt vergeleken bij een slang, en die maakt zijn kronkels almaar vaster rondom de prooi, tot het einde er is. Er zijn gevaren voor onze jeugd, die veel verder reiken dan de gevaren die er steken in film en dans. Het is zich overgeven aan het vergif, dat lichaam en ziel aantast en dat grote vorderin gen maakt en het is dichter bij ons dan we denken. Nog steeds zoeken velen het paradijs op deze aarde en het wordt zo schoon voorgespiegeld. In de kerk kan het ge luk niet meer gevonden worden, want God is dood. Die kerk is alleen voor oude mannen en vrouwen, die geen le ven meer vóór zich hebben; de kerk is een ouderwetse instelling. Wat zou je dan doen? Je overgeven aan het genot dat te krijgen is! Wat zou je anders? De wereld is een chaos geworden en daar om Hoe krachtig heeft Salomo hierop gewezen: „Hij ging haar straks achterna, gelijk een os ter slachting gaat, en gelijk een dwaas tot de tuchtiging der boeien. Totdat hem een pijl zijn lever door sneed; gelijk een vogel zich haast naar de strik, en niet weet, dat dezelve tegen zijn leven is. Nu dan, kinderen, hoort naar mij, en luistert naar de redenen van mijn mond. Laat uw hart tot haar wegen niet wijken, dwaalt niet op haar paden. Want zij heeft veel gewonden nederge- veld, en al haar gedoden zijn machtig vele. Haar huis zijn wegen des grafs, da lende naar de binnenkameren des doods". Misschien zitten jongens 's zondags toch nog in de kerk, omdat het moet van thuis. Maar de dag daarvoor, waar hebben ze dan gezeten en wat hebben ze daar uitgevoerd? Zij kunnen niet meer terug, zeggen ze. Maar dat is een leugen. Satan doet niet anders dan lie gen. God zegt, dat wij wél terug kunnen Hij roept ons toe: „Bekeert u, gij afkerige kinderen! spreekt de Heere. Keert weder, gij afkerige kinderen! Ik zal uw afkeringen genezen!" En als wij deze roepstem opvolgen, dan horen wij: „Zie, hier zijn wij, wij komen tot U, want Gij zijt de Heere, onze God!" ZWERVER. Onder dit hoofd: „Boeken voor Vogelliefhebbers" willen wij een aantal boeken bespreken van de hand van de uitnemende vógelkenner R. R. P. van der Mark, die ongetwijfeld de vele vogelvrienden, in het rayon waar ons blad verschijnt, zullen interesseren. Immers iedere hobby wordt pas interessant, wanneer men er alles van weet; hetzg dat men een beginneUng is, of een doorgewinterde vogelkweker, men zal altyd gaarne een leidraad raadplegen geschreven door vakmensen. Een van die vakmensen is de heer Van der Mark, die een complete volière-bibliotheek heeft samengesteld voor de uitgevery W. J. Thieme Cie. te Zutphen, voorzien van prachtige foto's, waarvan vele in kleuren. Deze fraai uitgevoerde bopken zyn hq iedere boekhandelaar verkrygbaar. Eerst iets over de auteur, de heer R. R. P. van der Mark (46) zelf. Hij ves tigde zich in 1953 te Woerden, waar hij in een zeer natuurlijke omgeving een kwekerij van Siervogels en Fazantach- tigen stichtte. Hij importeerde diverse soorten siergevogelte en bouwde een in ternationale reputatie op, door de ver koop van siergevogelte van uitsluitend sublieme kwaliteit, waardoor hij onder de elite van de vogelhandelaars wordt gerekend. Al spoedig deed Van der Mark zich ook gelden als auteur, door de uitgifte van boeken over allerlei siervogels als liefhebberij, waaraan, ge zien de herdrukken, kennelijk behoefte bestond. Als Rijksgecommiteerde van het Departement van Economische Za ken bij de examens ter verkrijging van het vakdiploma als detaillist in de han del in levende dieren, onderhoudt deze auteur directe contacten met grossiers en detaillisten en is een geziene gast bij de beroepskwekers van vogels en de im- en exporteurs en dierenvangers, omdat zijn vlotte artikelen in de binnen- en buitenlandse vakpers de vogelliefhebbe- rij in niet geringe mate stimuleren Van der Mark is geen theoreticus, maar een „pur sang" praktijkmens, die in dan naar de „FRUITEXPRESSE" U belt Telefoon (01870) 3086 en wij bezorgen nver geheel Flakkee M. VAN DEB KLOOSTER bondige verteltrant de voor- en even zeer de nadelen en de tekortkomingen betreffende siergevogelte weet te be schrijven, waarbij zijn grote kennis van de persoonlijk door hem bezochte ge bieden, waar de vogelsoorten in de vrije natuur leven, hem zeer van pas komt. Wij beginnen nu met het boek: „KANARIES HOUDEN ALS LIEFHEBBERIJ, door R. R. P. van der Mark. De Nederlandse boekenmarkt met lectuur over kanaries is heus niet over voerd en vooral voor de beginnende kanarieliefhebber staan slechts enkele zeer beknopte, beter gezegd sterk ver ouderde werkjes ter beschikking. In bo vengenoemd boek zijn alle facetten der kanarieliefhebberij belicht, zoals: de verzorging, de huisvesting, aanschaf, ziekten en fok van de zangkanarie Harzer zowel als Waterslager en kleurkanarie, terwijl tevens de aan dacht is besteed aan bastaardfok en de vorm- en postuurkanaries, waarvoor de laatste jaren een steeds grotere belang stelling bestaat. De kanarieliefhebberij telt in ons land tienduizenden aanhangers en is een niet te onderschatten uiting van nuttige vrij etijdsbesteding, terwijl Nederland één der grootste kanarie-exporteurs ter we reld kan worden genoemd. Meer dan 250.000 gevleugelde en dik wijls fraai gekleurde zangers verlaten via onze luchthavens jaarlijks hun ge boorteland om genoegens te verschaffen aan de talloze kanarie bezitters, over de gehele wereld verspreid. Dit kanarie- boek bevat naast uniek fotomateriaal van de meest vermaarde vogelfotogra- fen talrijke gegevens van vooraanstaan- RIJMBN VAN TIJMEN Dat geeft in Den Bommel, Heel wat narigheid. En dan te bedenken: Straks is 't wintertijd! Nog veel vroeger donker. Kansen bij de vleet. Voor een volk dat immers Geen manieren weet! Of is het er eentje? Op z'n hoogst soms twee? Maar men maakt te plaatse. Af en toe wat mee! Het is schrikverwekkend. Ja, da's 't goeie woord. En in vroeger jaren. Zelden van gehoord! Telefoon niet veilig. Voor het vreemd gespuis. Met een valse sleutel. Wellicht in dat huis. 't Zal je overkomen, In het avonduur. Men gaat 't onderzoeken. Men werkt heel secuur. Lange of korte vingers. Maar 't wordt onderzocht. Hopend dat men alles, Bijtijds grijpen mocht. TIJMEN. STAD AAN 'T HARINGVLIET Met de opening van „Delta's Taria" in onze gemeente, kunnen we in alle bescheidenheid zeggen dat we hierme de een volgende schrede hebben gezet op het pad der door de regering ge projecteerde plan tot ontsluiting van het Delta-gebied. De meeste Stadtena- ren kunnen zich wellicht de situatie herinneren zoals deze was vóór er met de bouw van deze snack-bar werd be gonnen. De bouwers konden vóór noch achteruit en zelfs aan beide zijden wa ren uitbouw-mogelijkheden uitgesloten. Ondanks deze beperkingen echter is men erin geslaagd om wat eens var- kenshok was te herscheppen in een ruimte waar het prettig en gezellig is zich op te houden en te genieten van de diverse lekkere hapjes die de eigenaar ons weet te serveren. We wensen hem alle mogelijke suc ces! SrAATEENHUIS In het ontwerp van wet, dat huurders van woningwetwoningen, die voldoende financiële armslag hebben, betaling van een bijdrage oplegt is enige w^ziging .aangebracht. Er is nu vastgesteld, dat huurders van woningwetwoningen met ingang van 1 januari 1968 een bijdrage aan het rijk verschuldigd z\jn als de jaarhuur van hun woning minder be draagt dan tien percent van hun inko men. Als inkomen wordt aangemerkt het voor de inkomstenbelasting belastbare bedrag in het jaar, dat drie jaar voor afgaat aan het jaar van de bijdrage heffing. De grootte van de over 1968 te betalen huurbijdrage hangt dus af van de huurprijs op 1 januari 1968 enerzijds en anderzijds van het belastbare inko men in 1965. De jaarlijks verschuldigde bijdrage zal gelijk zijn aan het verschil tussen tien percent van het inkomen en de jaarhuur. Dat verschil zal evenwel wor den verminderd met tien percent voor elk kind, waarvoor aftrek is toegepast bij het vaststellen van de belasting aan slag. Evenals bij de inkomstenbelasting kan dus eventjieel dubbele of driedub bele aftrek plaatsvinden. Voor het bepalen van de jaarhuur zal worden uitgegaan van de huurprijs op 1 januari a.s. i Onder huurprijs moet worden verstaan het bedrag dat de huurder be taalt voor het enkele gebruik van zijn woning, echter na aftrek van vergoe dingen voor centrale installaties zoals centrale verwarming en lift. Vergoedingen voor leveringen van water, het gebruik van een geiser of boiler, het onderhoud van gemeen schappelijke tuinen, de levering van warmte bij centrale verwarming e.d. blijven eveneens buiten beschouwing. Indien een bijdrageplichtige huurder een gedeelte van zijn woningwetwoning heeft onderverhuurd, kan hij met zijn onderhuurder overeenkomen, dat deze hem een deel van de heffing vergoedt. De heffing is echter geen onderdeel van de huurprijs. Poor woningbouwverenigingen en ge meenten zijn naast woningwetwoningen ook wel woningen gebouwd met toe passing van de voor particulieren gel dende subsidieregelingen. Huurders van d'eze woningen zullen uiteraard geen bijdrage verschuldigd zijn. Centraal orgaan. Het ligt in de bedoeling, dat het vast stellen en invorderen van de bijdrage zal geschieden door een centraal orgaan, volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. Het hoofd van dit orgaan krijgt een taak welke overeenkomt met die van een belastinginspecteur. Hij ver zendt de aanslagbiljetten en behandelt de bezwaar- en beroepschriften inzake de bijdrage. De gegevens voor het vast stellen van de aanslag worden hem door de gemeentebesturen en de belas tingdienst verstrekt. Het opleggen van de heffing heeft ten doel, de doorstroming te bevorderen en de financiële last van de overheid te verminderen. In toenemende mate Beste meisjes en jongens! Dit is weer al het laatste raadsel van deze maand, want als de krant met het kinderhoekje weer verschijnt, zijn we al in de laatste maand van het jaar. Wij krijgen dan ook nu het bevel om in te zenden, of liever: ik vraag jullie be leefd om de oplossingen van het no- vemberwerk, met een klein praatje er bij. Hier komt dan het laatste raadsel, NOVEMBERRAADSEL 4 1. Johannes mocht noch sterke drank drinken. 2. Man van Priscilla (Handel.). 3. Zuster van Tubal-Kaïn. 4. Eén der zeven diakenen. 5. Leermees ter van Paulus. 6. Woord dat veel ge bruikt wordt in het Boek Prediker. 7. Koning van Syrië, die Elia moest zal ven. 8. Zanger (1 Kron. 15). 9. Plaats door Rehabeam gebouwd (2 Kron.). 10. Het eerste boek heb ik gemaakt, o (Handel.) 11. Aartsengel. 12. Eén der grote profeten. 13. Geweldig jager (Ge nesis). 14. Zoon van God (Lukas 3). 15. Zoon van Joktan (Gen. 10). 16. Storm wind (Handel.). 17. Plaats waar Filip- pus woonde (Johannes). 18. Meervoud van vraag 6. 19. Stadhouder van Achaje (Handel.). 20. Koning van Israël. 21 Zoon van Jakob. 22. De Heere Jezus sprak veel in 23. Rentmeester (Rom. 16). 24. Koningin die verstoten werd. 25. Bidt zonder 26. Discipel die 's nachts tot Jezus kwam. 27. Eén der grote profeten. 28. Moorman die Jeremia verloste. 29. Generaal door Eli- sa genezen.. De beginletters vormen een gedeelte van wat de engel tot Maria sprak. de kanariefokkers, die van groot belang zijn voor de moderne kanarieliefhebber. Hier volgt een greep uit de vele hoofdstukken: Geschiedenis en ontwik keling der liefhebberij kooien en vo lières Alles over de kanarie Ver zorging en voedering Veren en kleu ren De aanschaf van kanaries Ziekten, parasieten, ongevallen Ver schillende fokmethodes De kweek Zang-, kleur-, vorm- en postuurkana ries Kanariebastaarden. Een prachtig boek, dat zeker het handboek voor de kanariekweker kan worden genoemd. Men zal er dan ook telkens weer naar grijpen om er een en ander uit na te slaan. Het is keurig uit gevoerd op prima papier, 170 blz., en gestoken in fraai gekleurde plasticband en kost slechts 9,50. Een mooi ge schenk voor de a.s. feestdagen! Dit raadsel werd ingezonden door Joke Voortman, Ouddorp. BRIEVEN Louis R. Creil. Wat heb je weer veel geschreven! Je hand zou er moe van worden. Het autoongeluk liep dus nog goed af. Links heeft geen voorrang; daar dacht die man niet om, denk ik. Hoe is het met Bea? En heb je nu je verrekijker al? Nu zullen er geen kis ten meer aan de bomen hangen. Leo K. Sommelsdijk. Jij schreef een afscheidsbrief, dus moet dit het af- scheidsantwoord zijn. Het is jammer, maar ik kan het volkomen begrijpen. Wij hebben gelukkig nooit ruzie gehad in de lange tijd dat je meegedaan hebt. Het ga je verder goed en je zal nog wel eens terug denken aan de raadseltijd. Aad van D. Zoetermeer. Neen, buiten is het niet veel zaaks meer, maar bin nen op de boerderij is het wel druk geworden met al die beesten. Die moe ten geregeld gevoerd worden en het duurt een hele tijd eer ze weer jong gras hebben. Jullie hebben zodoende een hele voorraad aardappels. Maar er zijn veel monden ook. Joke H. Ouddorp. Had je niet op zo'n groot cadeau gerekend? Dacht je dat wij troostprijzen gaven? Neen, dat heb je wel gezien, dat het de moeite wel waard is. Heb je de oplossing van het derde raadsel gezien in de krant? Ad R. Creil. Fijn dat je nu kon hel pen in de herfstvakantie. Alle beetjes helpen, nietwaar? En er is altijd zo veel te doen. Heb je al een antwoord op de test? Ik ben er wel een beetje nieuwsgierig naar. Zouden velen het mondeling gelaten hebben voor het geld? Is de knalpijp al gerriaakt? Zonder dat ding is het een vreselijk lawaai. Rien K. Sommelsd^k. Heb je nu vier jaar meegedaan? Dat is een hele tijd. Er zijn kinderen die een paar keer schrijven en dan hoor ik niets meer. Jij bent dus een dóórzetter en dat moet je maar volhouden op school ook. Het ga je verder goed, Rien, en ik denk nog met plezier terug aan de corresponden tie. René van D. Zoetermeer. Je houdt me met alles netjes op de hoogte. Liep het nu met |het varken beter uit dan vorige keer? Ik bedoel met de biggen. Is Peter nu weer al groot? Dat gaat dan vlug in Slikkerveer. Wonen ze nog naar hun zin? Sjaan H. Ouddorp. Bij die datum moest je nog vijf dagen optellen. Ook jij was heel tevreden met de prijs, merk ik. Gelukkig! Wat heb je de brief mooi versierd! Je hebt er veel werk van ge maakt. En je hebt veel geschreven ook. Corrie G. Krabbendijke. Op je schrij ven zal ik maar niet veel antwoorden. Het is wel een antwoord waard, maar je vroeg om een versje voor je poesie. Hier is dat dan:. Eerst kwam 't versje op papier, toen werd 't naar de pers gezonden. Eindelijk dan kwam het hier en het heeft dit blad gevonden, 't Is voor jou een onbekende, die hier in je poesie schrijft. Blijf nog maar wat brieven zenden, dat de vriendschap lang beklijft. November 1967. Oom Ko. Margreet van B. Middelburg. Je hebt al gebruik gemaakt van die viltstiften, zie ik. Het is een mooie tekening ge worden; het moet een hertje voorstellen is 't niet? Heb je dat op school ook al eens moeten tekenen? Als ik het wèl heb, heeft oom Jan vroeger ook met de raadsels meegedaan. Jullie waren maar goed af met die nieuwe schoenen. Nel van D. Zoetermeer. Anja was dus een dag vóór mij jarig. Is zij nu al drie? Dan wordt het al een heel meisje! De eenentwintigste was een drukte van be lang bij jullie. Er zal wel een woordje gewisseld zijn, denk ik. Smaakten de pannekoeken goed? Dan hebben jullie eer van jullie werk. Henk G. Krabbendijke. Had je oom Jan in Zierikzee het stukje voor jou gelezen? Ja, ze lezen overal de krant. Ik mag wel oppassen wat ik schrijf, want er zijn veel ogen op gericht. Wa ren al die 26 kleinkinderen aanwezig? Wat een drukte! Gelukkig was het in een zaal, anders had je zo'n schare niet kunnen bergen. Janneke V. Ouddorp. Je brief is aar dig vol gekomen. Meestal weten de kin deren niet wat ze schrijven moeten, maar als ze eenmaal bezig zijn, gaat het vanzelf. Mama mag wel wat voor zeggen bij het schrijven, maar het schrijven zelf heb jij toch gedaan; dat zie ik wel. Het was een hele reis naar het ziekenhuis: twee uren er heen en twee uren weer voor de terugweg! Maar nu is dat niet meer nodig ge lukkig. Mineke K. Sommelsdqk. Vijf repeti ties op één dag? Arm kind! Gelukkig dat je het kon. En dat de vakantie er op volgde. Leuk zeg, dat jij het cadeau mocht aanbieden met nog andere twee. Ik ben benieuwd hoe alles is afgelopen. Dat hoor ik wel in het vervolg, denk ik. Jan G. Krabbendqke. Het was niets erg, al mocht je niet op reis in de herfstvakantie, want je was al ingeno men genoeg met je nieuwe fiets. Zal je er goed op passen? Dat was mooi, om op dat gouden bruiloftsfeest dia's te mogen zien. Was oom Arjaan in al die landen geweest? Dan heeft hij bijna de hele wereld afgereisd! Leni K. Sommelsdyk. Hartelijk gefe liciteerd met je verjaardag, Leni! Nu ben je dan echt twaalf. Toen je schreef gen teler di NATUURLIJK BIJ MIDDELHARNIS De Prot. Chr. Onderwijzers VererJ ging houdt dit jaar de Scholendag o vrijdag 1 dec, half tien 's morgens ij „Vita Nova" te Sommelsdijk. Na athal deling van enkele huishoudelijke zakJ zal een rede worden gehouden door dil J. A. van Bennekom, lid van de Tweejl Kamer, te Middelburg over het ondEi werp „Hiernumaals en hiernamaals". I 's Middags zal een rede worden gehojl den door mej. A. J. Vreugdenhil, direT trice der Chr. opleidingsschool vo| kleuterleidsters „De Voorpost", spreekt over het onderwerp: „is kleuteronderwijs onmisbaar in het hJ dige onderwijsstelsel!" Beide referatel zullen besproken kimnen worden. zullen de buiten de woningwetseciJ beschikbaar komende woningen nsl hogere huren dienen te worden betroïl ken door beter gesitueerde gezinnen d thans nog een woningwetwoning bev,* nen. Zij maken dan een woning \4 voor gezinnen die gezien him omstaul digheden op een woningwetwoning zijf aangewezen. U steunt toch ook de witte pomp? Benzine- en oliehandel 4 Nieuwe Tonge ^♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦4*4l was het nog niet precies. Ja, de jartj vliegen zomaar voorbij. Als je het iiis| beleven zal je eens zien hoe spoedig twintig bent. Over die bruiloft zal ook wel wat te vertellen hebben, ik. Henk van R. Zeist. Branden zijn i| verschrikkelijk veel de laatste tijd, gaan miljoenen verloren door brand, D voorzorgsmaatregelen worden steeJi verscherpt en dat is maar goed oo'j Zijn nu de cijfers al bekend? Ik benif nieuwsgierig naar. En jij evengoed. Jantje H. Ouddorp. Voor jou gaatli ook druk worden, zeg! Overblijven il school nu en dan; koken, wanten breif en. Gaat dat al een beetje beter? valt niet mee met zo'n duim er in, l'| En dan nog in de bollen werken t dan bovendien nog voor Sonneglot'j rondgaan! Het is haast te veel. Ik staf van te kijken, dat je nog tijd over tel om te raadselen en te schrijven na| mij! Heleen van R. Zeist. Nog enkele gen en dan heb je je rapport. Ben je ff niet een beetje zenuwachtig voor? W je niet bang, toen het in Zeist zo brasi de? Brand is altijd iets angstwekkend Lenie van L. Dirksland. Nog haT'l lijk gefeliciteerd met je verjaardajj Heeft Trudy nog bij jullie ge-<Iapeil Ook vier nachten zoals jij bij haar?S| zal je al iets opgeschreven hebben vof dat bedrag, denk ik. Wat is dat vresf lijk erg voor Ali, hè? Je moet je msl eens indenken dat het bij jullie zo wj Arja van R. Zeist. In al de brieiy lees ik haast over vakantie. Wat dat voor jullie toch iets heerlijks zi)l En toch zal je wel graag naar sctïl gaan denk ik. Maar een paar vrije gen is bijzonder. Jannie van R. Zeist. Ik zal je vlil bij je zusje zetten en dan kan jij sim de deur dicht doen. Zal je tegen Het] de oudste van jullie kinderen, zegf dat de brief een beetje te zwaar 'J voor het gewone port? Voortaan il brieven wat lichter of meer postzeg'j er op. Zeg ze nu allemaal maar gof" dag, Jannie! Allemaal de hartelijke groeten vaJ| ORI De handel u Wat kunt u I een paar heerl| o.a. sued Grote kd en voor STRAA'l T^ P inruil hebbeJ latig grote paJ koop tegen spol poirs voor 15,1 Schuiftafels 15.—; 20,—; Kstellen voor enz. Jtoelen 12,50 el P partijen stJ prijzen. '*ïeubelmagazJ Nraat 29, Nul ^el- (01865) 4361 Inzenden! Inzenden! Inzenden! Plaatst uJ t'IB-BERI^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 6