25-jarig ambtsjubileum ds. 6. il. Zijderveld, Middelburg Eén gemeenl op Tliolen Café Rest. ^^rbvelingen De bouwstroom gaat aan Flakkee voorbij Plaatselijk nieuws Nieuws uit Zeelaj U zit altijd goed met e( advertentie! In Eilanden'! ^^si nieuws I Unj Bokking ds.L POTP Slal Zwaardere straf voor doorrijden na dodelijke aanrijding TUMBOER - Middelliarnis Uniformfonds voor ,Ons Koor' Zondassdientt artsen Boekbespreking MroOEN OP DE DAM TELEFOON (01113) 4 62 Voor een smakelijk etentje en een grandioos uitzicht. Ruimte voor diners, partijen en recepties in groter verband. PREDIKBEURTEN Besteladressen „Flakkeese Koren Zingen'' Wie zijn de knapsten? De gevaren van de te slanke lijn Wetsontwerp in de Tweede Kamer: Dam4 en Bri Ovl wj MejJ Bladz. 2 „BIIiANDBN-NIBCTWS" i^éUBé ■Vrijdag 17 noveMberiKvrijdag 17 i '^■i'rttiiiif;!;: 7 7 --- .-H-ir^ Woensdagavond werd voor een grote schare, in het kerkgebouw der Geref. Gemeente, herdacht dat 25 jaar gele den ds. Zijderveld in Zaamslag in het ambt van predikant bevestigd werd. Onder de vele aanwezigen uit de eigen en omliggende gemeenten zagen we ook de predikanten ds. L. Rijksen, ds. H. Rijksen, ds. J. van Vliet en ds. N. W. Schreuder. Onder de vele familie leden en kennissen waren ook velen uit de overige gemeenten die de jubi laris diende. Ook burgemeester Wolf van Mariekerke was aanwezig. Ds. Zijderveld bepaalde zijn gehoor bij Ps. 71 17. Zijn toespraak droeg de titel: „David herdenkt Gods won deren," welk themt verdeeld werd in de volgende drie punten; 1 De Hèere gaf David genade in zijn Jeugd. 2 De Heere riep hem tot Israels her der. 3. Hij kreeg wijsheid 'om God te dienen. Het waren goede uren voor David achter de schapen, aldus spreker. Het is een weldaad wanneer men reeds jong zijn leven in dienst van Heere stelt. Psalm 71 is vermoedelijk door hem gedicht toen hij reeds oud was. Hij mocht gedenken wat God voor hem ge weest was in zijn leven, want ook Da vid was een zondaar die uit genade moest leven. Wat is het een zegen als we net zoals David 70 of 80 jaar oud zijn en we kunnen vertellen over Gods wonderen vanuit onze jeugd. David heeft veel getuigd van de won deren des Heeren, dat dreef hem in Gods huis, zoals we in vele psalmen lezen. Zijn zielservaring was een dor- pelwachter te zijn in het huis des Hee ren om daar de gemeenschap met God te zoeken. Het is gevaarlijk, aldus de jubilaris, om over ons eigen leven te spreken. De gemeente Middelburg weet dat dit niet mijn gewoonte is. Het past ons nederig van hart te zijn en de Heere te dienen; want die in Gods huis wer ken hebben dubbele bewaring nodig. Daarom is het ook zo nodig dat we van Godswege geroepen, bearbeid en .gezalfd zijn. Wat is het grootste in ons leven? Dat we een verloren zondaar voor God wor den. Met David rriogen we getuigen dat' we dat geleerd zijn van onze jeugd aan. Het geslacht waaruit ik voortkwam is een geslacht waarin de Heere zich gro telijks verheerlijkt heeft. We werden opgevoed door ouders die de Heere vreesden. Dikwijls heb ik in mijn jeugd sterke overtuigingen gehad, maar een mens wU voor God niet buigen. Veel gebeden zijn voor ons opgezon den tot de Troon der Genade. Toen ik 16 jaar oud was opende de Heere mijn ogen. Dag, uur en plaats zijn me be kend waar ik het vdn God'verloor. De Heere schonk mij op 21-jarige leeftijd de geloofsverzekering en de vrijspraak van schuld en straf. In de ze tijd ontving ik ook de verzekering dat ik tot de bediening des Woords ge roepen werd. God is getrouw en zal op Zijn tijd doen wat Hij beloofd heeft. In de Zeeuws Vlaamse dreven werd ik in de ambtsbediening geplaatst maar ■-■_:ook.in Holland, Amerika en Afrika heb ik het Woord mogen verkondigen. Wat is hier echter het grootste? Dat God een nietig mens gebruikt voor de be kering van zondaren. Het is beter dat we verguisd dan 'verhoogd worden, anders denken we alleen aan onze eigen eer. Als de Hee- -rea licht geeft, is er geen aangena mer werk dan het Woord Gods te verkondigen. - En zo kunnen we nu zeggen: Heere, wat is Uw trouw groot. Wij moeten deze avond Gods goedheid erkennen. God heft mij arbeidsloon gegeven in ■de zielen die Hij redde uit de klauwen des Satans. Ook in deze gemeente heeft de Heere grote wonderen ge daan. Bidt voor ons opdat de Heere een deur opene en Zijn Wijsheid, Ver stand en Liefde schenke om U het Woord des Levens te verkondigen. Hierna werd de jubilaris toegesproken door ds. L. Rijksen van Rotterdam W. die als nestor namens de predikanten sprak. Spreker kende ds. Zijderveld reeds van zijn jeugd. Het verheugde ons, al dus ds. Rijksen, uit Amerika te horen dat U tot onze kerken terugkeerde. We- derpm was er blijdschap toen U naar het oude vaderland terug kwam. Ook zijn we blij U hier te ontmoeten waar '".we zelf ook een 5-tal jaren gewerkt hebben. Moge de Heere U geven de rijkdom ..^Zijner genade nog vele malen te mo- i:"gen verkondigen, niet alleen tot toe- brenging van zondaren maar ook tot groei van Gods volk. Namens het deputaatsehap der uit- wendinge zending en der evangelisatie sprak ds. H. Rijksen van Gouda. -Jr Het werk voor deze deputaatschappen kost U veel tijd en werk, aldus spre ker, maar altijd zorgt U er weer voor onze besprekingen te kunnen bijwonen. Moge de liefde van Christus Uw hart vervullen in de bediening des Woords met nieuw vuur en nieuwe liefde in het klimmen der jaren. i-3-;': Hierna sprak ds. J. van Vliet uit Aag tekerke namens de classis Walcheren en de synode Zuid. Met Calvijn kunnen .we zeggen, aldus spreker, dat ge ge roepen zijt tot het wondere ambt. Har- -telijk dank voor het werk dat U in dit gewest verricht. Moge U nog vele ja- r. rfen de- stem van de Bruidegom horen. Een broer van de jubilaris, de weled heer A. Zijderveld sprak namens de wederzijdse familie en memoreerde de genen die ontvallen zijn en deze dag gaarne zouden meegemaakt hebben. Moeders gebeden werden verhoord, al dus spreker, zij is hier niét aanwezig maar heeft een betere plaats. Dit voor jaar stierf onze vader. Ook schoonva der Baars mocht deze dag niet bele ven, maar ook hij mocht getuigen van de hoop die' voor hem was weggelegd. Ook memoreerde spreker aan prof. Wisse die de jubilaris in het huwelijk ver bond. In Uw preken wilt U nooit wijzer zijn dan God, mocht de Heere U ook verder nederig en klein doen zijn. Een oom van ds. Zijderveld, de heer Benschop, bracht in welgekozen woor den zijn felicitaties in dichtvorm over. Als laatste spreker richtte ouderling A. de Priester van Middelburg zich tot de jubUaris, maar ook tot diens vrouw en gezin die hem zo dikwijls moeten missen vanwege zijn vele werkzaam heden in een gemeente van 2.700 zielen. Spreker bepaalde de jubilaris bij de geschiedenis van Jacob, die ook na ongeveer 25 jaar, terug moest keren naar Bethel, om te gedenken wat de Heere voor' Hem gedaan had. Jacob vergat de Heere, maar de Heere vergat Jacob niet. Moge de Heere U en de gemeente veel gebed voor elkander geven. Spreker verzocht de gemeente de ju bilaris te laten toezingen Ps. 121 4. Hierna dankte ds. Zijderveld alle sprekers en aanwezigen voor hun be langstelling en milde gaven, waarbij hij in het bijzonder ook wees op de grote steun en het begrip wat hij steeds had onderonden van zijn geliefde vrouw die de Heere hem gegeven had. Verder maakte hij bekend dat hij een vorstelijke gave van de gemeente ont vangen had wat gebruikt zal worden voor de aanschaf van een nieuwe auto. Na afloop van de dienst was er voor de genodigden gelegenheid ds. Zijder veld te feliciteren op de bovenzaal. De gemeente werd hiertoe in de gele genheid gesteld op dinsdag- en donder dagavond, waarvan door vele honderden een druk gebruik gemaakt werd. V Van zaterdag 18 november v.m. 12 uur t.m. maandag 20 november v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Wieringa, telef. 2090, Middelhamis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, tel. 01877- 227, Dirksland. Oostflakkee: Dienst heeft dokter Buth, tel. 01871- 306, Den Bommel en dokter de Jager, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdaagvond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Koppejan, tel. 01877- 234, Melissant. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Wagner, tel. 01877-281, Dirksland. THOLEN Zondogsdiensf artsen. Zondag 19 nov. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Phi- lipsland en Oud Vossemeer dienst dok ter Looijsen, tel. 01660-542, Tholen en dokter de Looze, tel. 01667-400, Oud Vossemeer. OOSTFLAKKEE Vrijstelling. De minister van defen sie heeft aan Dingeman J. Kamp, Mo lenweg 2 te Oude Tonge voorgoed vrij stelling van de dienstplicht verleend wegens broederdienst. „Voor hart en huis", bijhels- dag boek 1968; uitgave uitgeverij J. J. Groen en Zoon N.V. te Leiden, prijs f 3.25. In het in pocketvorm verschenen boek „Voor hart en huis" Wordt voor alle dagen van het jaar 1968 op on derhoudende, begrijpelijke vnjze een tekstwoord behandeld. De samensteller, dhr. C. J. Kesting te Dirksland heeft beoogd het boek een aanvulling te doen zijn op de bekende „Honigdrop- pels" kalender. In het voorwoord zegt dhr. Kesting dat de kalender niet ten koste behoeft te gaan van het dag boekje en omgekeerd het dagboekje niet ten koste van de kalender. Gaar ne sluiten ons aan bij de wens van dhr. Kesting dat beiden in plaats in veler huis en hart zullen vinden. De medewerkers van dit boekje zijn ge zocht in predikanten van Gereformeer- dea signatuur; het zijn ds. L. Vroegin- deweij, Ned. Herv. predikant te Delft; ds. M. Baan Chr. Geref. predikant te Zeist; ds. A. Vergunst, predikant bij de Geref. Gemeente te Rotterdam-C. en dhr. Kesting, Ned. Herv. Gods dienstonderwijzer. Het boekje is keurig verzorgd en naast de aansprekende teksten zijn ook een aantal mooie illu straties opgenomen. De samenstellers zullen zeker niet in hun verwachting dat dit boekje zijn weg zal xdnden te leurgesteld te worden. Hun innige bede is dat deze en gene er werkelijk door gesterkt, vermaand en getroost moge worden tot eer van Gods Naam en za ligheid van onsterfelijke zielen. Zeer ter lezing aanbevolen. Mr. R. J. Weesper-Brunner, presi dent van de Rotterdamse Rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan m de strafzaak tegen de 29-jarige A. W. van S. te Stellendam, die op' 3 juni van dit jaar met zijn auto onder invloed van alqphol dhr, L. v. d. Wende uit Goe- dereede had aangereden. Hij had het slachtoffer hulpeloos achtergelaten, dhr V. d. Wende was aan de gevolgen over leden. Het vonnis luidde één jaar ge vangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De Off. van Justitie mr. I. H. v. d. Roemer had 8 maanden gevangenisstraf en 5 jaar ont zegging geëist. ZONDAG 19 NOVEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. W. van Gorsel en 6 uur ds. K. Schipper. Extra coll. voor het hulp- pred'ikersfonds Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. A. de Blois. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra coU. voor het bouwfonds Rem. Kerk 10 uur dr. A. W. Cramer te Leiden. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. L; J. Geluk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6. uur ds. H. Kraaij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 liur dhr. D. Scheepmaker van Utrecht Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. A. K. Krab be van den Haag. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. A. Jansens. Dankdag voor het gewas. Dankstondcollecte, v.m. H. Doop Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. C. H. Appelovan den Haag. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. Dankdag. DankdagcoUecte. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur leiden en 2.30 uur ds. P. Vermaat. Ex^ra coll. voor het bouwfonds Gerèf. Kerk 10 en 3.30 uur ds. A. p. Kejfg- ten Ger. Gem. 9.30 en 2.3Ö üür lezen Doopsgez. Gem. 9.30 üür dhr. Maliepaard van Rotterdarri. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade. DiakoniecóU. voor Dakar Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds.- K. Schippers en 6 uur ds. W. van Gorsel. Extra coU. H.G.O.-fonds Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H., Jongebreur Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Hervr. Kerk 10 en 6 uur cand, J. Code van Lunterén, nam. voorber. H.A. -— Ger. Kerk l'lO en 3.30 uur dhr. Benard. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Vermaat. voorm. H. Doop. Extra coll. voor de Varende ge meente Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder, voorm. bevesti ging ambtsdragers Ger. Geria. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw en 2.30 uur ds: H. C. Bultman. De binnenkort verschijnende lang speelplaat waarop een 6-tal Flakkeese koren zingen (zie bericht op de voor pagina) is óp de onderstaande 'adressen te bestellen: 0^uidorp: bij mej. A. van Splunder, Dirkdoensweg, Tel. 01878-465 Stellendam: bij dhr. A. Dekker, Nieu weweg 45, Tel. 01879-323. Melissant: bij mej. C. Grootenboer, Julianaweg 48, Tel. 01877-327. Middelhamis: bij mej. C. Kool, Prinses Marijkestraat 17. Stad aan 't Haringvliet: bij mevr. van der Sluis-de Ruiter, Nieuwstraat 5. Ooltgensplaat: bij M. Buscop, Wilhelminastraat 15. Voor alle overige plaatsen (dus bui ten de bovengenoemde) kunt u zich voor bestelling wenden tot dhr. A, Dekker, Nieuweweg 45, te Stellendam, Tel. 01879-323. Ongeveer 150 geleerden, verbonden aan de 33 colleges van Cambridge, heb ben meegewerkt aan een intelligentie- test. Vooropgesteld, dat alle docenten een intelligentie-quotiënt hadden, dat ver boven het gemiddelde ligt, bleken er toch grote verschillen aanwezig tus sen de diverse groepen van hooglera ren. De wiskundigen en de physici kwa men het best uit de bus; daarna volg den de artsen. Sociologen bleken niet onbelangrijk minder intelligent en de landbouwkundigen kregen het laagste cijfer in de rij. (DIA). De voorgenomen bouwstroom in het kader waarvan in enkele jaren 500 VANEG eensgezinswoningen op ons eiland zouden kunnen worden gebouwd zal niet worden gerealiseerd. De cen trale directie vindt het bouwbedrag per woning enkele duizenden guldens te hoog. Het bouwte^am heeft zich in middels beraden op verdere plannen; daarbij is echter besloten voorlopig geen stappen tot het creëeren van een nieu we bouwstroom te ondernemen zodat de gemeenten weer als voorheen zullen zijn aangewezen op het contin gent dat hun jaarlijkse wordt toege wezen. Er is weer bokking fijn van smaak, 'k Heb er volop, dus eet maar raak. En de prijs die is niet gek Wel zijn ze zo vet als spek Mals als boter zijn ze ook 'k Heb ze rechtstreeks uit de rook Door kwaliteit zo geel als goud „Zeg nu niet ze zijn te zout" Integendeel, onthoudt dit goed Ze zijn zoals ze wezen Kloet Want 't is het allerbeste soort Ze zijn prima in één woord. Zo is het ook met de makreel Die niet duur zijn momenteel Wel goed gestoomd, dit zeebanket Is ook lekker tot en met 'k Heb ook deze lekkernij Rechtstreeks uit de rokerij. SOMMELSDIJK u" f»" Aan de burgerij van de ge meenten Middelharnis, Sommels- dijk, Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet: Het Mannenkoor „Ons Koor" heeft voorgenomen om bij haar optreden zich in uniform te steken. Wij doen een beroep op de ingezetenen van bovengenoemde gemeenten om onze actie te steunen. Daar dit koor grote bekendheid geniet op ons eiland, alsmede daar buiten doen wij een beroep op uw offervaardigheid. Giften worden gaarne ingewacht door storten of overschrijven op giro nr. 346124 van Coöp. Raiffaisen- bank Middeüiamis-Sommelsdijk ten name van het Mannenkoor „Ons Koor". Elk tijdvak heeft zijn schoonheidside aal. Vergelijk de vrouwen, die Rubens penseelde, met die welke Kees van Dongen op het doek bracht «n het is duidelijk, dat de dames in het geheel niet meer gesteld zijn op mollige vor men, weelderige boezems en goedge vulde armen en benen. Het ideale gewicht is dat, waarbij men zich het beste voelt. Wie vijftien tot twintig procent onder dit als normaal te beschouwen gewicht blijft, is bepaald te mager. Een vuist regel Is: u moogt zoveel kg wegen als u centimeters langer bent dan 105 cm. Vanzelfsprekend zijn er afwijkingen van natuurlijke aard: het gewicht van het beenderenstelsel kan bijvoorbeeld belangrijk uiteenlopen. Wie te mager is, hetzij als gevolg van volhardende pogingen om de slanke lijn te hand haven, hetzij door natuiurlijke oorza ken, voere langzaam de voedselcon- sumptie op. Maar niet dóór „zware kost", doch door vele lichte en kleine hapjes. Moelijk verteerbare vbedings- middelen zullen de zeer slanken, die terug willen en in het belang van hun gezondheid ook moeten naar een ho ger gewicht, geen goed doen. Zij be derven de eetlust. Vermijd ook een teveel aan rauwkost, dat niet goed voor de maag is,en ook niet voedt. Eet echter wèl veel suiker, het voedings middel dat kracht geeft en volledig verteerbaar is en voorts V^erse boter, gebraden en 'geroosterd vlees en melk (in alle vormen). Nervositeit en hu meurigheid,' die zo vaak een gevolg zijn van te weinig eten, zullen dan spoedig verdwijnen. Veel slapen, zo veel mo gelijk lichaamsbeweging nemen en voor al alcohol en nachtbraken vermijden, brengen u spoedig weer „in vorm". CoöP. TUINBOUWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Uignveiling van vrijdag 17 nov. 1967 Klasse I: Grove 15,05, Middel 13,54; Drielingen 13,10; Picklers 13,40. AanVoer' 17.500 kg. OUDDORP Vlotte verscheping van suikerbieten. Nu de levering van bieten reeds 8 we ken bezig is en reeds ruim 8.000.000 kg verscheept zijn mag niet anders dan gezegd worden, dan dat alles voor alle partijen naar wens verloopt. Dit vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak doordat regelmatig voor scheepsruimte wordt gezorgd en de fa. Bezuijen voor een even vlotte lading zorg draagt. Dit wordt door de levercanciers ten zeerste gewaardeerd. OOLTGENSPLAAT Het haantje staat weer op de toren Gedurende enkele weken is de toren zonder haan geweest. Hij heeft tóén de aarde van dichtbij kunnen bezien én niet van zijn verheven plaats, hoog in de lucht. In die tijd heeft hij ook nog een uitstapje gemaakt buiten de gemeente. De reis was naar Middelburg waar zijn toilet in orde werd gemaakt, om zodoende weer voor een hele tijd ten aanschouwe van alle inwoners en niet inwoners van Ooltgensplaat te kun nen pronken op de plaats waar hij al zovele jaren heeft gestaan. Dinsdag morgen werd hij weer op de spits ge plaatst. Om precies te zijn 's rriorgens om kwart voor elf. Ook het kruis kreeg een opknapbeurt, terwijl de bal onder het kruis werd vervangen voor een nieuwe. Wel niet zo'n hele grote (die was totaal vergaan) maar het werd een klei nere, gelijk de haan blinkende van goud. De firma Jobse uit Middelburg heeft de toren van nieuwe leien voorzien en tegelijk werd alles nagezien en, ook de haan en wat daar bijbehoort. Het ziet er alles weer keurig uit. De stel ling is afgebroken (die tijdens de storm enige schrik veroorzaakte), nu de go ten nog en De Plaat kan er voorlopig weer tegen. Ook werd van de zomer een nieuw uurwerk aangebracht met verlichting. Het geheel mag er zijn. Alleen het metselwerk is wel wat vuil. Kerkdienst Oud Geref. Gemeente. Woensdag 22 nov. zal er door de Oud Geref. Gemeente dankstond voor het gewas worden gehouden. De diensten vangen aan nam. 2.30 en sav. 7 uur. Voorganger is ds. L. Gebraad van St. Philipsland. (Zie verder de advertentie in dit nummer). Evangelisatie in donker Rotterdam. Over bovenstaand onderwerp komt Zuster M. P. C. Haaijer, Sociaal werk ster Stichting de Reddingboot te Rot terdam spreken op de vergadering van de afdeling Ooltgensplaat van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond, die op 20 nov. a.s. des nam. 8 uur in het Ver. gebouw „Elthato" gehouden zal worden. Dames die geen persoonlijke uitnodiging ontvangen hebben zijn ook op deze avond hartelijk welkom. Het is de eerste vergadering die na de oprich ting wordt gehouden. Oud-inwoner overleden. Na een langdurige ziekte is vrijdagavond in het Zeehospitium te- Katwijk aan Zee op 41-jarige leeftijd overleden, de heer Hendrik van Nimwegen Gzn., vroeger varende bij zijn vader op de „Avon tuur", met thuishaven Ooltgensplaat. De heer Van Nimwegen is 22 jaar ach tereen ziek geweest en gedurende die tijd in veel sanatoria en ook thuis ver pleegd. Dinsdagmorgen had vanuit de ouderlijke woning Turnstraat 24 te Rot terdam de begrafenis plaats op de Zui derbegraafplaats te Rotterdam. Reizende bibliotheek. Vanaf don derdag 23 nov. a.s. zal er 's avonds van 7 tot 7.30 uur in de Openb. Lagere School no. 1 aan het Weespad weer ge legenheid gegeven worden om boeken te ruilen van de Prov. Zuid-Hollandse Bibliotheek (de z.g.n. Reizende Biblio theek). Woning verkocht. De heer J. C. Birkhoff heeft de woning Ph. Hendrik straat 4 (het laatst bewoond door de fam. Jac. de Vos), onderhands verkocht aan de heer C. 'W. Braber Lzn. Boedel Bigge. De jaarlijkse verga dering van geïnteresseerden in de Boe del van wijlen de heer Pieter Bigge zal gehouden worden zaterdag 25 nov. a.s. des voorm. 10 uur op het Raad huis te Ooltgensplaat. Zendingsavond. Dinsdag 21 nov. a.s. des nam. 7.30 uur zal in het kerkge bouw van de Geref. Gemeente een zen dingsavond gehouden worden. In deze dienst zal voorgaan ds. A. Vergunst te Rotterdam. Verkiezing notabelen. Maandag 20 nov. a.s. zal in de hervormde kerk /erkiezing plaats hebben van twee co fabelen, wegens periodieke aftreding van de heren M. Buscop C.Wz. en A. de Vos W.Mzn., die beiden herkiesbaar zijn. Het stembureau houdt zitting in de consistoriekamer des nam. van 6.30 tot 8 uur. Kerknieuws. Tijdens de verkiezing zijn in de hervormde kerk herbenoemd tot ouderling J. H. van Dam Czn. en tot diaken Jac. de Bonte Wzn. In de vacature P. A. Korteweg werd gekozen A. in 't Veld Czn. Bij enkele kandidaat stelling werd ouderling K. van Oos tende verkozen verklaard. De verkozen ambtsdragers in de Geref. Kerk, t.w. M. A. v. d. Heijden en C. Sprong tot ouderling en T. C. J. J. Stuik tot dia ken, zullen a.s. zondagmorgen worden bevestigd. AUTOBUSSEN IN EUROPA Op de Europese wegen rijden niet minder dan 340.000 autobussen. Wat de landen in de E.E.G. betreft: in Frankrijk zijn er 47.500 geregistreerd, in de Bondsrepubliek 39.800, in Italië 25.000, in Nederland 9.600 en in België- Luxemburg 9.000. De ontwikkeling van het verkeer brengt de bouwers van autobussen er steeds meer toe, hun produkt te stan daardiseren en het aantal modellen, dat zij vervaardigen, te beperken. Uniforme uitvoeringen maken het gemakkelijk in snel tempo tot vervanging van defecte onderdelen over te gaan of wagens, die panne hebben te vervangen. Zoals men weet, zijn ook de drie grootste gemeen- j ten in de Randstad ertoe overgegaan gezamenlijk bussen van één type te.be stellen. (DIA) STAVENISSE Be Klaprooscollecte ten bate I het Nederlands Oorlogsgravenml heeft in deze gemeente opc^brs» 61,30. ST. PHILIPSLAND Benoem.d: De heer C. ReijngouA gewezen student aan de „Driestj,! Gouda, is per 1 dec. a.s. be,:oeM| onderwijzer aan de chr. schoof te a, kerk aan de IJssel. 'Het aanvaarden van deze benoej door de heer Reijngoudt, die op blik in militaire dienst is, hatii vanaf, of er vrijstelling voor hen kregen kan worden. Niet verkocht. Zaterdagavond de leegstaande woning van de v;e V. d. Welle Langeweg Anna Jaeofci der in het dorpshuis aldaar te aangeboden. De in opbod biedende gegaij, gingen tot f 3.900,voor dit Maai keiijk te lage bedrag werd de niet gegund.. OOSTERLAND Geslaagd. Onze dorpsgenote Lies Hirdes slaagde dezer dagg de gehouden examens te Rottg voor het diploma Voet- en Schoen dig Pedicure. Zij ontving haar ding bij een desbetreffende leerg; Goes. De collecten in de Ned, Herv, i alhier bedragen over de maand ber: Voor de kerkvoogdij 704,02 de diaconie f 290,92, voor de et verwarming f 146,35 en voor het vinciaal Kerkewerk f 147.93. In de bouw van de 23 bejai. woningen, welke hier ter plaatse rijzen aan de van den Abeelestrai de Steengrachtstraat begint al ning te komen. Van de meeste zij gewapend betonnen zolderingen i gestort, zodat deze bouw goede vi ringen maakt. Wanneer het winter niet te veel roet in het eten komt pen kunnen de woningen omstreeks de maart of begin april gereed i Het werk wordt uitgevoerd door Hartog, aannemersbedrijf te 's yehdeel. Omdat de waterafvoer van de zuiveringsinstallatie, dat door een slootje heen moest nogal eens stat de, besloot men een nieuwe afr» creëeren ondergronds met buizen 30 cm diameter ter lengte van 18) ter, dwars door een perceel bom van de heer M. de Bruine Jacz, de Hoge Weide alhier, momenteé heten de Rampertseweg. Het komt nu terecht in een wijde loop dat ongetwijfeld beter zal wi De uitvoering geschiedde door het bedrijf Wandel uit Nieuwerkerk, Daar DANK'I het C. vaïi T. van DANKl yoor de v| jewijzen ons betoon! ling overhjl nig geliefdJ en grootval jiuwdbroetr Dirl^ wedï pjeternella betuigen dank. ■(^roensdag ^er in het f lendijk 23 STOND WAS geho 0e dienste! ham. 2.30 I 7 uur. Vo| te St. Phil AMARYLl Uit vooral J. Vroonwegl TelJ Minister Beernink heeft bij de I de Kamer het wetsontwerp tot gemeentelijke herindeling ia eiland Tholen. Dit wetsontwerp laatste in de serie voorstellen tot a gewijze gemeentelijke herinddit, Zeeland. Het beoogt de opheffinj de thans op Tholen bestaande p ten Oud Vossemeer, Poortvliet, 5i penisse. Sint Annaland, Sint Mm dijk, Stavenisse en Tholsn en ming van één gemeente ■yoor Tholen. Het provinciaal bestuur van Zs dat op het terrein van de gemee ke indeling naar de mening van ter Beernink (binnenlandse zaken) prijzenswaardige activiteit aan legt, is voornemens, nadat de hei lingen van Zeeuws-Vlaanderen, Beveland en Tholen hun beslag hebben gekregen, een voorstel te meren waarbij voor de gehele pi cie de in watergebied gelegen aan de nieuwe situatie zullen aangepast. In de memorie van toelichting s minister Beernink dat te zijner iS een ontwerp aan de orde zal moett men tot nadere vaststelling van watergebied lopende provinciale tussen Zeeland en Zuid Holalnd,i voor de beide provinciale bestiiB eerste voorbereidingen treffen. Ten slotte zal nog moeten bezien in hoeverre de provinciale tussen Zeeland en Noord-Braabnt passing behoeft in het verband nieuwe Schelde-Rijnverbinding. Als de bij de Staten-Generaal f gige wetsontwerpen zullen w vaard, ontstaat in Zeeland de f de gemeentelijke situatie: het totale aantal gemeenti van 101 tot 27 dalen; alle 57 gemeenten met miniii 2000 inwoners zullen in grotere den worden opgenomen; het aantal gemeenten met K wonertal tussen de 2000 en 3001 tussen de 3000 en 5000, zal van derscheidenlijk 13 worden terugga tot 6 en 8; i heit aantal gemeenten wel dan 10.000 inwoners zal van 4 tofl tot 9 gemeenten,' waarin ca- van de totale Zeeuwse bevolkini achtig zal zijn. (Nw. TE KOOB Een F| Een NE( Een F(| Garanll Fl Zomerstra 'Teiki Vervormd Van een maken Mu Bod Vele sooi Smyrna, 60 en 1201 Dameskoi sokken, jumpers, 1 DaJ kin Nachthen spijkerbri ken, jupJ ins, jarra Bal KU Ceintuur! ringstoffl renzakdol kens.. Ril Ga 2 vol Dirkslanl Middelhf Voor i>lll>!llllllUlll I Bent 1 hedeJ winkj tingel 1 Voor

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2