laians der verwarring 1^ Li runotl ogs I PüfOlbr-engï Plaatselijk nieuws Vervoermiddelen voor suikerbieten KAMERBREED TAPIJT Meditatie Tractorbestuurder bekneld onder gekantelde trekker F^C. KORTEHEG k ZOON J. KEUVELnaR Psalm 42 [in Afrikaans) m Gaat 15 ^verloven? jaargang Vrijdag 3 november 1967 No. 3634 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 3or EEN N fneer dan 300 kleuren Iruitmanden en Fruitbakjes „De Fruilcenftral9' r-1 - stenen voor brood Dat J neemt geen mens. Ook uw t auto niet. Tank MobU X MOBILSTATION „De Ronde Boom'' X S. V. d. Valk X 'n Knaap van 16 pond Nieuws van het Calvijnmusem PRINS HENDRIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds TeL 2023 Giro 167B30 ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ''■202! In het vorige artikel „De politieke laos" gaven we een algemene be- ihouwing over de thans heersende ver- larring, verdeeldheid en onzekerheid binnenlands politiek terrein. We wil- tn deze constatering in dit artikel gaar- 5 nog nader concretiseren. Nederland is vanouds ideologisch ge ien een sterk verdeeld land. Zowel op tdsdienstig, kerkelijk als politiek ge- lied vertoont het tal van schakerin- ;ea en het is dan ook een hele studie lm er wegwijs in te worden. Het merk aardige is, dat er sedert 1945 een vrij )te stabiliteit heerste in dit geheel an stromingen, kerken en partijen. Pas inds enkele jaren en speciaal in dit ar hebben zicch ingrijpende wijzigin- jn voorgedaan met name op politiek jrein. Er hebben allerlei verande- ingen en verschuivingen plaats gehad wanneer er thans weer verkiezin- en zouden worden gehouden, zou de tslag zeer waarschijnlijk aantonen, it hele groepen kiezers nog steeds op ift zijn. Er heerst allerwegen groot «behagen, in de eerste plaats binnen Ie partijen zelf omtrent de te volgen :oers en voorts over de samenwerking an bepaalde partijen. Alles schijnt in ÏIS ,1 r inde huid gezondheid en zuiverheid onga- open. bben pvlak. ge- evelen gehuld; duidelijke lijnen zijn iet meer te zien, met name bij de rote partijen, die uit hoofde van hun erantwoordelijkheid bij de vorming an kabinetten vanwege de te sluiten ompromissen van dit euvel het meest ist hebben. Zo ontstaat ontevreden onrust en verdeeldheid met het g, dat zij in een situatie van gis- en onzekerheid verkeren, waaruit an alles geboren kan worden. Van aar dat in en tussen de partijen, met bij de corifessionele, druk ge- iscussieerd wordt over reorganisatie, ideratie en eventuele koerswijzigingen. Het ligt voor de hand, dat de ver- thijnselen van deze ontwikkeling bij Ike partij anders liggen. Dat hangt van Uerlei factoren af: de volksgroep(en) laaruit ze hun kiezers recruteren, de late waarin deze kiezers zich aan de artij verbonden weten, de sociale sa- lenstelling van hun kiezerscorps enz. Ie ene partij heeft een veel groter lettend gedeelte dan de andere. On- erzoekingen hebben uitgewezen ze ijn echter beperkt tot de periode 1963 167 dat de kiezers van de A.R.P. het leest trouw zijn aan hun partij. Van len die in 1963 op de A.R.P. stem- en, deed 87"/o dit in 1967 ook weer. n volgorde van afnemend percentage 'as dit voor de andere partijen als olgt: het G.P.V. 84"/o, de K.V.P. 83, de .v.d.A. 81, de C.H;U. 80,- de S.G.P. leneens, de C.P.N. 77, de V.V.D. 76 en e P.S.P. maar 56. Dat in deze lijst de EP. aan de top staat verwondert ns fiiet. Na de spectacuaire teruggang an 1946 tot 1963 met een derde van aar luezerscorps was zij blijkbaar aan- eland bij haar vaste kern. Deze be aat in hoofdzaak uit leden van de Gereformeerde Kerken. Deze kerkfor- latie is zelf ook heftig in 'beweging, laar de A.R.P. beweegt mee en ziet lardoor blijkbaar kans haar stemmen- 1 op peil te houden (het Zijlstra-ef- 'ct, waardoor ze zelfs aanzienlijke inst maakte bij de verldezingen van ■bruari j.l. laten we buiten beschou- ■ing als een „eenmalig" verschijnsel). Hoewel er bij elke verkiezing uiter- ard verschuivingen plaats hebben tus- M de partijen, daar er steeds een deel lottende of wisselende kiezers is, wa- en deze verschuivingen bij de jongste tembus wel uitzonderlijk groot. ledere artij heeft haar vaste kern, waarop rekenen kan, maar ook haar zelf- '>it, haar grenskiezers. Deze zorgen oor des panning omtrent de uitslag. een periode van grote verwarring Mis we nu beleven is het contingent lottende kiezers veel hoger dan nor- laal. Er is dan in de stemhokjes een icontroleerbare chaotische beweging ?f de gang, waaruit tenslotte de eind- 'tslag resulteert. Bij het beoordelen 8" deze uitslag moet men er steeds uitgaan dat iedere partij bij elke srkiezing vrijwel altijd zowel verlies 's winst heeft. Alleen maar winst had februari D '66, omdat ze voor het ^fst ter stembus verscheen en het «ref. Pol. Verbond. Wat bijna nooit porkomt, overkwam de Boerenpartij, '6 blijkens een opinie-onderzoek van ^sn enkele andere partij winststem- CHRISTUS LIEFDE VOOR ZIJN BRUIDSKERK. Want gij weet de genade van on ze Heere Jezus Christus, dat Hij om uwentwil is arm geworden, daar Hij rijk was, opdat gy door zijn armoede zoudt rijk worden. (2 Cor. 8 9.) I. Christus, de Zoon Gods, is arm ge worden om Zijn volk, verloren zonda ren, door Zijn armoede rijk Xe maken. Hij werd niet arm naar de ziel, niet arm naar het lichaam, maar hij werd arm door zijn menswording. Hij nam de natuur der engelen niet aan, maar Hij nam het vlees en bloed van Abrahams geslacht aan. Zijn godheid was verbor gen achter de sluier van Zijn mensheid. De Goddelijke eer en majesteit zijn Christus bijgebleven: „Ik, de Heere word niet veranderd; daarom zijt gij, o kinderen, van Jacob, niet verteerd." Bij de Heere is geen verandering of scha duw van omkering. De Zoon Gods is en blijft altijd Dezelfde. Het Woord des Heeren spreekt ons van de staat der vernedering in Jezus' ziel. Het Woord tegt echter ook dat de engelen gekomen zijn om Hem te die nen na de verzoeking van satan in de woestijn. Hij heeft vele duizenden ge- spijzigd met zeer weinig brood en vis en er bleef zelfs een grote hoeveelheid over. Onze Heiland heeft op het Gali- lese meer de winden geboden stil te worden. God heeft Zijn Zoon gezonden in de wereld in de gelijkenis van het zondige vlees, hoewel Hij zelf zonder zonde was en bleef. Christus heeft door Zijn won deren Zijn godheid geopenbaard. Hij heeft in het vlees geleden om voor Zijn Bruidskerk een eeuwige gerechtigheid te verwerven. Jesaja zegt van Hem: „Door Zijn kennis zal Mijn knecht, de rechtvaardige, velen rechtvaardig ma ken, want Hij zal hun ongerechtighe den dragen". „Hijzelf heeft onze zonden gedragen op het hout, opdat wij der zonden afgestorven zijnde, der gerech tigheid leven zouden, door Wiens strie men gij genezen zijt". Deze weldaad van geestelijke gene zing wordt aan Gods uitverkoren volk_ geschonken.- Niet wegens .een voorge zien geloof, of omdat wij dit waardig waren. Neen, helemaal niet; wü waren zelfs de oorzaak van het bitter lijden en sterven van de Zaligmaker. Wij wa ren het niet waard dat de Heere ons Zijn Zoon gaf tot een Verlosser. God moet in ons werken het willen en het werken naar Zijn welbehagen. De Heere zegt: „Ik ben gevonden van j degenen, die niet naar Mij zochten. Tot het volk, dat naar Mijn Naam niet ge noemd was heb. Ik gezegd: Ziet, hier ben Ik". Terecht noemt de apostel Paulus dit een genadewerk: „Gij weet de genade van onze Heere Jezus Christus". Als er in ons iets was dat God be haagde, dan moest Paulus gezegd heb ben: Het is door U en niet uit genade. Nu is het souvereine genade, door God vrijwillig aan de mens bewezen. Het is alleen door Christus' verdienste, door Zijn dierbaar Middelaarswerk. In de stilte der eeuwigheid zeide Hij„O, mijn God, Ik heb lust om Uw welbehagen te doen. Uw wet is in 't binnenste van Mijn ingewand". O volk des Heeren, Bruid van Christus, vergeet het nooit: uit vrije genade bent u zalig geworden. Het is niet uit u, o neen, maar door het gescbonken geloof in Christus. Het is niet uit de werken, opdat niemand zal roemen. Indien het uit genade is, dan is het niet uit de werken, want anders zou de genade geen genade meer zijn. De Heere geeft ons een heilige verze kering. Het klinkt ons tegen uit Gods Woord: Gij weet het, dat Christus arm is geworden. Dit is eerst een beschou wende wetenschap, daarna wordt ze vermengd met het geloof en de vreze des Heeren. Het is de plicht van al Gods kinderen om de Heere te kennen en te dienen. Het is zelfs een bewijs van het geestelijk leVen. De Bruidskerk kent Jezus' stem. De Heere zegt: „Dit is de weg, wandelt op dezelve". We leren'God kennen uit Zijn heilig Woord: Onderzoekt de Schriften, want die zijn het die van Mij getuigen. „Het geloof is uit het gehoor en het gehoor door het Woord Gods". We leren God kennen door de wer king van de Heilige Geest: „Mijn Geest, die op u is. en Mijn woorden; die ik in uw mond heb gelegd, zullen van uw mond niet wijken". Paulus zal tever geefs planten en Apollos nat maken, wanneer de Heere de wasdom niet geeft. Jodocus van Lodenstein (Wordt vervolgd) Voor 2,50 kunt U uw wagen zelf bij ons wassen. Shampoo 2 minuten en water ad libitum. Verplaats die wasrommel thuis naar onze garage. GARAGE KNöPS - Sommelsdijk (voor gebruikte wagens: speciaal Vrijdagsavonds) m enkreeg, doch alleen verlies van stemmen moest incasseren. Normaal is, dat er kiezers de partij verlaten en andere op haar gaan stemmen; daaruit resulteert dan het eindsaldo, dat nega tief of p'ositief kan zijn. Hoe deze be wegingen bij alle partijen verlopen is niet af te lezen uit de einduitslag. Deze registreert uiteraard alleen de uitkomst van alle verschuivingen. Wil men iets naders van deze laatste weten, dan is een aparte opiniepeiling noodzakelijk. Bij de jongste stembus is daarbij ge bleken waarheen verloren stemmen gingen en waar verkregen stemmen vandaan kwamen. Er was ditmaal een buitengewoon intentief verkeer vice- versa, duidelijk teken van onrust, on duidelijkheid en verwarring. Nemen we als voorbeeld de P.v.d.A. We vergelij ken dan de Kamerverkiezingen van dit voorjaar met de Statenverkiezingen van 1966. De P.v.d.A. verloor 4"/o aan D '66 en 1% resp. aan de V.V.D. en de C.P.N., maar ze verkreeg 2''/o winst van de P.S.P., l»/o van de K.V.P., de C.H.U. en de B.P. Resultaat dus uiteindelijk een verlies van l°/o. Bij de A.R.P. was het als volgt: ze verloor 3°/o aan D '66 en 1% aan het G.P.V., maar ze .won Bo/o van de C.H.U., 3»/o van de K.V.P., 1 van de P.v.d.A., de V.V.D., de S.G.P. en de B.P. en 4% van diverse kleine groepen, die meededen. Het positieve eindslado was dus 13"/o. De Boerenpar tij verloor de meeste kiezers aan D '66 en de V.V.D. De S.G.P. won 2»/o van de C.H.U. en ook 2 van de B.P., maar verloor 4''/o aan de A.R.P. en de P.v.d.A. benevens 2"/o aan de V.V.D. en het G.P.V., dus uiteindelijk S'/o van de stemmen in 1967. En om tenslotte nog een prot. chr. partij te noemen, de C.H.U.: deze verloor Wo aan de A.R.P., 3 aan de V.V.D., 2 aan D'66 en 1 aan de P.v.d.A., doch won l"/o op de B.P. en 4 op overige partijen. Haar eindsaldo was dus S'/o. Men kan uit al deze cijfers de con clusie trekken, dat er zich grote ver anderingen voordoen in ons partijbe- stel. Dit geschiedt niet alleen via al lerlei grensoverschrijdingen, maar even zeer bij talloze kiezers die nog altijd bij hun eigen traditionele partij geble ven zijn, omdat ze ondanks hun dik wijls grote bezwaren ertegen zich ner gens anders thruis voelen. Zij proberen te reformeren in eigen kring. Daarbij komt nog ,dat vandaag de dag de gro te scheidslijnen niet meer evenwijdig lopen aan de partijgrenzen, maar er dwars doorheen gaan. De nieuwe te genstelling tussen behoudend en pro gressief overheerst in de politieke prak tijk sterk de oude antithese van Groen en Kuyper: Tegen de revolutie het Evangelie. In de K.V.P. brachten de „radicalen" onder leiding van de oud- minister Bogaers een beweging op gang, die veel opzien heeft gebaard en de partijleiding zorgen geeft. In de A.R.P. protesteerden een aantal z.g. „spijtstemmers" openlijk tegen de sa menwerking in het kabinet-De Jong van de A.R. met de V.V.D. In de C.H.U. zijn het vooral de jongeren, die op positie voeren tegen de Luns inziens te conservatieve partijleiding. De V.V.D. kent ook kritiek van haar jongeren groep en zag veel stemmen overgaan naar D '66: 19''/i) van de op deze partij uitgebrachte stemmen was afkomstig van de V.V.D. Ook de P.v.d.A. zit in grote moeilijkheden. Aan haar rech tervleugel knaagt D '66 en links heeft ze last van de groep-Lammers, die ra dicaler socialistisch wil zijn. Of dit al les tot hergroepering en ingrijpende re organisatie van ons partijenstelsel zal leiden, is thans nog niet te zeggen. Ook niet of de diverse partijencongres sen van de A.R. op 21 oktober, de christen-radicalen op 10 en 11 novem ber, de P.v.d.A. ook in november, de K.V.P. en de C.H.U. op 8 en 9 decem ber vernieuwingen (of cinflicten) zullen opleveren. ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS Vers 1 en 7. Soos 'n hert in dorre streke Skreeuend dors naar die genot, Van die helder waterbeke Skreeu my siel na U, o God! Ja, my siel dors na die Heer, Na die Lewensbron, wanneer Sal 'k na swerftog en benouing. God weer sien in klare aanskouing? O my siel, waarom onrustig? En wat buig jy jou in my? Waarom in Gods lof onlustig As die spotstem jou bestry? Menigmaal het Hy jou druk Laat verwissel in geluk. Hoop op God, in Hom weer rustig! In sy lof sal 'k my verlustig. Speciaal In het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westdyk MIDDELHAKNIS Zend ons, vóór U Uw ringen 1 koopt, Uw adres of aan- 1 kondiging en U ontvangt een 1 WAARDEVOLLE VERRASSING 1 WINKELCENTRUM B.IHNENW£G45 TEL-;116Gt5 R'DAM DIRKSLAND BOTSING. Woensdag had op de kruising B. C. Zaayerlaan Oranje laan een aanrijding plaats tussen een personenwagen en een motorrijder. Aan de bestuurder van de auto, dhr. E. Lobbezoo werd door de motorrijder, de 17 jarige J. K. geen voorrang verleend. De auto liep flinke schade op. MELISSANT Vrouw door auto geschept. De 62 jarige mevrouw D. Sieling te Melissant is donderdagmiddag vrij ern stig gewond naar het ziekenhuis ge bracht nadat zij door een auto was aan gereden. Zij had wat inkopen gedaan bij de melkboer wiens wagen tegenover haar woning in de Nieuweweg stond. Zonder voldoende op het verkeer te letten liep zij daarna van achter de V.W. bestelwagen de straat öp waar juist de heer S. v. d. Baan met zijn personen wagen naderde; hij kon haar niet meer ontwijken. STELLENDAM De Hervormde mannenvereniging „Calvijn" hoopt D.V. dinsdag 7 novem ber om 8.00 uur te vergaderen in „De Rank". De inleiding zal deze avond verzorgd worden door vriend P. Ver biest over Joh. 12 20-36. OUDDORP Gevallen). De werkman Jac. Zeedijk kwam woensdagmorgen toen hij naar zijn werk ging zodanig te vallen met zijn fiets dat hij zich naar de dokter moest begeven. «♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦«♦♦♦♦♦«A De 18 jarige tractorbestuurder J. A. Hemes uit Oude Tonge heeft donder dagmorgen bijna een uur lang bekneld gelegen onder de trekker waarmee hij in de sloot geduikeld was. Zijn bijrijder dhr. A. Huizer uit Stad aan 't Haring vliet kwam X)ok gedeeltelijk onder het gerij terecht maar hij kon zichzelf spoe dig bevrijden. Het ongeluk gebeurde toen dhr. Hemes met een Nuffield- trekker met DAF aanhangwagen van de transportbedrijf v. Rümpt uit Stad aan 't HaringvUet, rijdend op de Nieuwe Tongse Langeweg de Staverseweg wilde indraaien. In de bocht raakte de trac tor van de weg en kwam op de kop in de naast de weg gelegen sloot terecht met op zich de druk van de met 7 Va ton pulp geladen wagen. Dhr. Hemes kon eerst worden bevrijd nadat de zwa re takelwagen van garage A. J. van Rumpt de tractor wat had opgetrokken. De bestuurder werd naar het zieken huis vervoerd; zijn toestand is niet ern stig. Dhr. Huizer had geen letsel. De verkeerspolitie uit Dordrecht stelde een onderzoek in. Bij het vervoer vian suikerbieten wor den nogal eens vragen gesteld en op geworpen betreffende het soort van het vervoer en de mogelijkheden. Veelal wordt over het hoofd gezien dat de fa brieken bijna allemaal zijn ingesteld op en naar de aard van het vervoer, d.w.z. de een is meer op seheepsaan- voer aangewezen dan de ander, die hoofdzakelijk op vervoer per as of per spoor is ingesteld. In het maandblad „Suiker Unie" vonden wij hierover een interessant staatje. Hierin wordt ook geschreven, dat per fabriek de hoeveel heden bieten die per as (wagen) of schip danwei per spoorwagon worden aange voerd, sterk uiteen lopjen. Per wagon. In feite krijgt slechts één fabriek de bieten per wagon aangevoerd, n.l. Roo sendaal. Deze fabriek zal een kwart van zijn aanvoer in wagons krijgen, bijna 70"/o per as en ruim 5% per schip. Dit hangt samen met de plaatselijke om standigheden. De waterverbinding van deze fabriek is maar matig, de spoor wegverbinding daarentegen goed. Wan neer dus ergens in Nederland bieten, die bestemd zijn voor de Suiker Unie per wagon worden verzonden, dan gaan die wagons altijd naar Roosendaal. Per as. Voor Sas van Gent is dat 75"/o per as en 25''/o per schip in Groningen resp. ruim 60 en bijna 40%. Per schip. Dinteloord en Puttershoek zijn daar entegen hoofdzakelijk scheepsontvan- gers. In Dinteloord komt 80"/o per schip en 20''/o per as; in Puttershoek 77% per schip en 23% per as. In Zevenbergen is de aanvoer met de wagens weer gro ter n.l. 55% komt per as en 45% per schip. Het scheepsvervoer komt hoofdzake lijk uit de Noord-Oostpolder, Limburg, Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duive- land en de Bommelerwaard. Voor de ontvangst van de bieten is per fabriek een indeling gemaakt, waardoor voor de bij de Suiker Unie aangesloten fa brieken een definitief einde wordt ge maakt aan de dubbele werkzaamheden, die vroeger werden verricht als op een bepaalde ontvangstplaats twee of drie suikercoöperaties naast elkaar bieten ontvingen. Aan één haven lagen altijd drie; vier of vijf hopen bieten, bestemd voor de verschillende fabrieken. De laatste jaren is dat al anders geworden en nu zijn het aantal laadplaatsen weer drastisch verminderd, waardoor een belangrijke rationalisatie is toege past. Vlotte start. Met de verwerking van de bieten werd een vlotte start gemaakt. Men kwam begin oktober met de zes Suiker Unie-fabrieken al aan een dagverwer- king 'van 38.000 ton. Het klom in de loop der maand al op tot 39.500 ton per dag en het lijkt het hoogste cijfer nog niet te zijn geweest. Van de geschatte bie- tenoogst van 5.2 miljoen ton zal de Sui ker Unie rond 3.25 miljoen ton ter ver werking krijgen. Als de hoge dagver- werking zo blijft doorgaan, zal de cam pagne rond 19 december kunnen wor den beëindigd. Dat is enkele dagen vroeger dan aanvankelijk werd ver wacht. De fabrieken kunnen hoge dag- cijfers halen, doordat het suikergehalte laag is. Gemiddeld over de gehele cam pagne zal het wel niet veel hoger van 15.5% worden. Als voor de Kerstdagen de campagne tot het verleden behoord kan dit de loonkosten ten goede komen. Dhr. Kr. van Putten te Som- melsdijk, ervaren zee - sportvisser heeft deze week de vangst van zijn leven binnengehaald. Met zijn gewone zeehengelgerei ving hij vissend langs het Ouddorpse strand een kabeljauw van maar liefst 16 pond!! De kanjer gaf zich niet gauw ge wonnen; hij moest op het droge worden gesleept. ONTKERSTENING „Men zegt dat de ontkerstening in Denemarken niet gering is. Het vol gende historische verhaal maakt die bewering niet bepaald twijfelachtig. In opdracht van een grammofoon- platenfirma had een Deense musicus de Psalmen van David getoonzet. Toen het op afrekenen aankwam kreeg de man 2/3 van het voor dit werk bestemd ho norarium toegezonden, met de medede ling van de directie, dat overeenkomstig het gebruik 1/3 gereserveerd was voor de tekstdichter, „de heer David..." VOOR BETER f^ MIDDELHnRNIS-TEL:Z328 Weer verscheen er een interessant nummer van „CALVINISTISCH CON TACT", het tijdschrift van onze stich ting. Uit de lezenswaardige inhoud van dit dubbelnummer noemen wij slechts enkele artikelen: „Het Calvinisme", „Gereformeerde binnen- en buitenland se informatie" en „Calvinisme en com municatie" (de reformatorische hou ding contra N.C.R.V. en D.E.O. en de grote betekenis van het Schriftuurlijk gereformeerd getuigenis op het gebied van de communicatie). Wie heden donateur(-trice) wordt, ontvangt dit blad 'gratis, tonimumdo- natie: 5,per jaar. Losse ex. van dit grote dubbelnummer zijn verkrijgbaar a 1,50. Bij grotere aantallen voor ver spreiding: enige reductie mogelijk. Bectellingen alleen door gireren van het bedrag op giro 15.9.64 t.n.v. Stich ting „HET CALVIJNMUSEUM", Rot terdam. Na ontvangst van bedrag vindt toezending plaats. Daar de belangstelling voor dit spe ciale nummer zeer groot zal zijn, is SPOEDIGE bestelling gewenst. Wie METTERDAAD Schriftuurlijk- gereformeerd is, steune onze Stichting naar vermogen. Secretariaat Stichting „HET CALVIJN MUSEUM", Postbus 1520, Rotterdam. ----------O---------- „IN DE RECHTE STRAAT' ONDERHOUDT 9 EX-PRIESTERS De Stichting In de Rechte Straat on derhoudt momenteel 9 ex-geestelijken van de r.k. kerk, n.l. 3 Spanjaarden, 3 Italianen, 1 Nederlander, 1 Argentijn, 1 Vietnamees. Zes van hen studeren pro testantse theologie, waarvan' vier aan buitenlandse theologische instituten, n.l. aan'de theologische fakulteiten van Montpellier en van Rome, aan het Lon don Bible College en aan het Seminario Biblico in Barcelona. Wanneer zij hun studies voltooid hebben, hopen zij pre dikant te kunnen worden in een pro testantse kerk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1