Vervolg gemeenteraad Oostflakkee PORTRETTEN Hondemastate" RAIFFEISENBANK RoDde-Kruis plantte vredesboom in Middelharnis Okiob Plaatseliik nieuws Nieuwe piaat met 4 niet-ritmisciie Psaimen Ook Collecte voor geestelijk- gehandlcapte kind Eilanden-nïeuws familieberichten er i- spaarbank en alle bankzaken voor FOTOOEAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDUK f9 BUtdz. a „BlLANDBNrNIBüW.S" Dinsdag 31 oktober Heffing. Ingevolge de nieuwe Drank- en Ho- recawet is het verplicht dat in de ge meente een verordening wordt vastge steld op de heffing en invordering van een belasting wegens hetverstrekken van sterke drank. De belasting wordt geheven naar het aantal omgezette- li ters sterke drank over het afgelopen kalender- vergunningsjaar. De bedragen werden i.v.m. de financi ële positie van de gemeente op het maximum vastgesteld t.w. voor Hore cabedrijven 7,50 (0,15 per liter) en voor slijterijen 5,(0,10 et. per liter). Rioleringsplan Achthuizsn. In het betreffende prae-advies ver klaren B. én W. het bouwen van een riool zuiveringsinstallatie in Achthuizen van onschatbare waarde en zelfs een dringende noodzaak te beschouwen. De kosten daarvan bedragen 537.800, Daartoe zal dienen te worden uitge voerd het plaatsen van een gemaal met bijbehorende zuiveringsinstallatie, het leggen van een stamriool van de Gala- theesedijk naar de installatie, het ver wijderen van een bestaand gemaaltje, het gemaaltje a. d. Bommelse Binnen dijk inrichten als tussengemaal en van af het gewijzigde gemaal een perslei ding leggen langs de z.g. strop aanslui tend op het stamriool Oostelijk van de Galatheesedijk. De jaarlijkse lasten hieruit voort vloeiend zijn op rond 34500,ge raamd. De meerdere inkomsten zijn geraamd op 9.000,per jaar omdat zo verklaarden B. en W. bij het hebben van een zuiveringsinstallatie de riool belasting 100,per perceel moet op brengen tegenover 50,per perceel bij het niet hebben van een dergelijke installatie. Dhr. de Vin bracht het col lege onder de aandacht dat hun bere kening, volkomen fout is omdat de raad voor de gehele gemeente Oostflakkee eenzelfde tarief heeft vastgesteld. „Er is tfehruwste weg een benade ring gegeven van de te verwachten in komsten" verklaarde de voorz. Dhr. de Jonge hoopte dat er nu een eind komt aan de lozing bij het sportterrein. Dat zal zeker het geval zijn. Beroepschrift verworpen Door dhr. S. de Korte werd op 1 maart 1966 een perceel bouwterrein verkocht in het bestemmingsplan „Ebbe en Vloed" te Oude Tonge. Dhr. de Korte heeft daarop een bungalow gebouwd; op 10 maart 1967 verzocht hij B. en W. hem een vergoeding toe te kennen a 2000,aangezien naar zijn mening de aan hem verkochte grond niet bouwrijp is opgeleverd. In het perceel zou z.i. een sloot hebben gelegen voor het uitdiepen en dichten waarvan hij 2000,heeft uitgegeven. B. en W. hebben dhr. de Korte meegedeeld dat er geen sprake is van een uitzonderlijk geval aangezien in het perceel een flinke greppel heeft ge legen die de naam van sloot beslist niet waardig is geweest. Het college heeft zich dan ook op het standpunt gesteld dat indien zij tijdig tevoren op de hoog te waren gesteld van de aanwezigheid van deze greppel voorzieningen tot dichting daarvan hadden kunnen wor den getroffen. Tegen het voorstel het beroep onge grond te verklaren werd door dhr. de Vin fel geprotesteerd. Dhr. de Vin ver weet, de T. Dienst onoplettendheid en de ambtenaar van de T.D. had ingelicht dat z.i. een leugen verteld. Er werd lang en breed over dit punt gediscussieerd aan het eind waarvan niemand stemming verlangde. Dhr. de Vin verklaarde van B. en W. een behoorlijke deuk te hebben gekre gen. - Fluoridering in de Rondvraag. Door dhr. P. Groenendijk werd n.a.v. het door dr. van Loo uitgebrachte rap port over de resultaten van de fluori dering een voorstel gedaan het bestuur van de Drinkwaterleiding te verzoeken met de fluoridering te stoppen totdat een meer uitgebreid de gehele bevol king omvattend onderzoek heeft plaats gehad. Dhr. -van Dam dacht er evenzo over. Bij stemming bleek ook dhr. de Jonge met hen mee te stemmen, het voorstel van dhr. Groenendijk werd met 83 verworpen. Door dhr. van Dam werd gevraagd of aan het verlangen van een kennelijk groot aantal ouders en bruidsparen kan worden voldaan door dhr. P. Bom hu welijken te laten voltrekken. „We kunnen die voorkeur nog eens in ogenschouw nemen en kijken wat er in het vlak van onderlinge overeen stemming is te bereiken" zegde de voorzitter toe. Dhr. Winkels informeerde hoe het staat met de aanvrage tot afsluiting van de Hellegatsplaten. „Het ziet er niet al te hoopgevend uit" zuchtte de voorzit ter. Dhr. Kroon veronderstelde dat de contactavond in Oude Tonge goed be vallen is; hij vroeg de voorz. of derge lijke avonden ook in de overige ker nen worden gehouden en of de raad daarvoor wordt uitgenodigd. „De „love-in" had een bijzonder suc ces" beaamde de voorz. Hij vond het goed dat de heersende onjuiste opvat tingen zo duidelijk bleken zodat de juiste lezing er tegenover kon worden gesteld. De voorz. gaf te kennen er stel lig mee door te gaan. ♦♦♦«♦♦♦4 Het is een bekend feit dat het Ne derlandse volk royaal geeft indien het overtuigd is van het bestaan van de nood waarvoor gekollekteerd wordt. De nood waarin vele „zorgenkinde ren" verkeren is groot. Wie kollekteerd moet enigszins op de hoogte zijn van de belangrijkste feiten, opdat hij de ander kan overtuigen van de mensenplicht, het geven van een bijdrage voor zijn gehandicapte mede mens. Zorgenkinderen zijn geestelijk gehan dicapte kinderen die: moeilijk of niet kunnen leren; weinig of geen loon verdienen; veelal hun eigen belangen niet kunnen behartigen; Het zijn afhankelijke, kwetsbare mensen; het zijn kinderen, ook als ze volwassen zijn. De overheid doet al veel aan het on derwijs en heeft ook andere voorzie ningen. Er is echter nog veel meer te doen. Er zijn gebouwen-werkplaatsen nodig waar deze mensen zinvolle arbeid gegeven kan worden; Tuinen waarin zij tewerkgesteld kunnen Vorden; Tehui zen waar ze een thuis vinden als de ouders overleden zijn; Vakantie-oorden om eens met vakantie te kunnen gaan; Bureaux waar de ouders om raad kun nen komen. Hiervoor is veel geld nodig. Voor dit doel organiseren-de drie lan delijke zwakzinnigenzorg-organisaties en de drie landelijke Ouderverenigingen jaarlijks een nationale koUekte, in de periode van 30 okt. t.m. 4 november '67. Wanneer ouders een kwartje en hun verdienende grote kinderen een dub beltje zouden geven maakt hen dit niet armer, doch geestelijk rijker. Hun bijdrage biedt: Levensvreugde en grotere ontplooiings mogelijkheden aan vele zorgenkinderen; een verlichting in de blijvende zorg van de ouders die een zorgenkind hebben; een mogelijkheid tot vergroting van hun leefwereld. STELLEND AM Eerste steen. Volgende week maan dag zal te Stellendam de eerste steen worden gelegd van het complex van zestig woningen in het bestemmings plan „Den Aanwas'. DEN BOMMEL Opgeheven. Het faillissement van dhr. T. Brouwer, de Koning te Den Bommel is opgeheven. STAD AAN 'T HARINGVLIET Dankdag. Morgen, woensdag 1 nov. wordt in de Ger. Kerk en Herv. Kerk dankdag voor het gewas gehouden. In de diensten die 's avonds 7.30 uur be ginnen gaan de eigen predikanten voor. is het blad voor uw VERVOLGVERHAAL HOOFDSTUK VI door HERMAN DE MUINCK 11 Notaris Verwey, die middag, luister de onbewogen als steeds, naar de uit eenzettingen- van Van Adrigem, maakte opmerkingen, gaf enkele adviezen, om aan te zeggen, dat het wel in orde ge maakt kon worden. Hij zou er punctu eel en met spoed voor zorgen. Maar... enkele maanden verliepen er toch wel mee. „Het komt op een maand niet aan, Verwey. Van Stralen krijgt mijn adres in het buitenland en kan mij de nodige stukken ter tekening toezenden". „U zoudt bijvoorbeeld uw dochter een machtiging kunnen geven, dat zij voor u tekent". „Neen, neen, ik wil zelf zien, wat ik teken". Notaris Verwey boog het hoofd. Wat had hij anders kunnen verwachten van een man als Van Adrigem, die hij al jaren kende en met wie hij tal van transacties had verricht? Uit het dagboek van Lucie van Adri gem: „Al enkele maanden heb ik mijn ge liefd dagboek, waarin zoveel ontboeze mingen zijn geschreven, niemand leest ze toch, laten liggen. Ik kón er niet in schrijven. Het plotseling heengaan van mama maakte mij kapot. O, moedertje, moedertje, waarom hebt u mij alleen gelaten? Neen, ik wil niet ondankbaar zijn en ook niet egoïstisch. Want alleen ben ik niet. Vader, die toch ook veel lijdt, is goed voor mij. Maar een vader is geen moeder. En hij heeft zich, nog meer dan toen mama nog leefde, in zijn zaak ge stort. Daar vindt hij troost, zegt hij. Ik geloof het niet. Dominé Fottema denkt er predies zo over als ik. Werken geeft afleiding, het is ook een zegen, maar troost kun je er niet in vinden. Neen, alleen ben ik niet. In de zin van verlaten dan. Ik heb veel aan mevrouw en dominé Fottema en aan mijn oudje. Lena Ver voorn, die zo lief over mama praten kan en zoveel over haar verteld, toen zij nog jong was. Want Lena was al dienstmeid bij de ouders van mama. Zo nu en dan ga ik haar eens opzoeken in het kleine huisje aan het eind van het dorp, waar zij heel tevreden woont. Van haar weet ik, dat zij geen gebrek lijdt. Papa heeft er voor gezorgd, dat zij re- STAD AAN 'T HARINGVLIET Kollekte. De gehouden koUekte ten bate van het Antie Honger -Aktie hier op Stad aan 't Haringvliet heeft opge bracht f 625,Gevers en kollektanten hartelijk dank voor hun gift en voor het geven van hun vrije tijd voor dit doel. Geboren: Klaasje, dochter van L. Arensman Cz. en L. Lagerwerf. OUDE TONGE Opbrengst. De bussen voor de vrij willige bijdrage in de Ned. Herv. Kerk die zondag j.l. voor de laatste maal in de kerk stonden, bleken aan giften en toezeggingen te bevatten f 1407,zo dat de stand nu is f 9389,10. Beursbericchten van vrijdag j,l. Gerst 26—28; haver 23—24; erwten (schokkers) 4045; erwten (kl. gr.) 38 42; kapucijners 3236; bruine bonen 4045; maanzaad 90110; karweizaad 80115; Aardappelen (eigenh.) 910 et., bintjes 8 et., uien 89 et. Alles per kg. In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken 3 schepen met sui kerbieten met een inhoud van 650 ton. Einde fruitpluk in Oude Tonge Op vrijwel alle kleine en middelgrote fruitbedrijven in Oude Tonge is men thans klaar met het plukken van ap pels en peren. Alleen op de grote be drijven hangen nog wat appels aan de bomen, maar ook hier schiet de pluk goed op, dank zij het rustige herfst weer van de laatste dagen. De fruit pluk zal dit jaar op Oostflakkee vroeg geëindigd zijn. Dat komt omdat de te lers ook vroeg met de pluk zijn begon nen. Het winterfruit wordt voor een groot deel opgeslagen in de koelhuizen om daaruit geruimd te worden in de loop van de komende winter en voorjaars maanden. In Oude Tonge zal dat bij de belangrijkste rassen voor een groot deel gebeuren door middel van pool- vorming. Hierdoor wordt een regelma tig aanbod verkregen en de teler krijgt aan het eind van het seizoen de prijs van het gehele de gemiddelde prijs van het gehele bewaarseizoen per kwali teit, uitbetaald. De vruchten zijn over het algemeen ook groot van stuk. Hierdoor is de kilo-opbrengst mee gevallen. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 1 nov. a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst gehouden worden. Jeugd-weekend. Ongeveer 80 jonge lui van de Gereformeerde Jeugdvereni ging uit Rotterdam-Schiebroek-HilU- gersberg hebben het afgelopen weekend op het Fort „Prins Frederik" doorge bracht. Met een z.g.n. dubbeldeksbus -werden ze vrijdagavond gebracht en ook weer gehaald. Zondag bezochten de jongens en meisjes de gereformeerde kerk waar in beide diensten voorging dr. N. J. Hommes van Rotterdam-Hil- ligersberg. Scheepvaart. In de week vSn 23 t.m. 28 okt. vertrokken uit de haven 3 sche pen met suikerbieten (met een totale inhoud van 636 ton) bestemd voor de fabriek te Stampersgat. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het 2e deel Documentatie en secre tarie organisatie, de heer M. A. van der Heijden te Ooltgensplaat, chef Interne Zaken ter gemeente-secretarie van Oostflakkee. Verkocht. De heer C. de Ruiter heeft zijn woning Tuinstraat 7, onderhands verkocht aan de heer C. v. d. Welle Jzn. De Fam. de Ruiter gaat zich t.z.t. ves tigen op Slikdijk 21 en 23, dat onlangs door hen is aangekocht. Een schuchtere zon schonk aan het vallend blad een gouden schijn Een bloeiende aster roept verlangens op naar bloesem geuren en jasmijn., Nu striemt een felle regen de kalende bomen en de hagen terwijl er grauwe wolkenhorden boven wijde polders jagen. Maar als de avond daalt komt alle rumoer tot zwijgen. Geruisloos roeren zich de druppelende twijgen De nacht komt en als een stille wachter blijft een kille nevel eenzaam in de straten achter L. KATS. IN HOmND SMNIENIIIS Zowel de jonge Koningslinde die za terdagmiddag voor de Roode Kruis post laan de Oostdijk te Middelharnis werd geplant als het toeziende publiek zijn daarbij rijkelijk met hemelwater over goten. De linde werd als symbool van de Roode-Kruis gedachte geplant door de dierenarts, dhr. M. A. Levi die zich by de laatstgehouden ledenwerf actie aanmeldde als het 1700ste lid van de afdeling die inmiddels al het ledental van 2000 benadert. In de gutsende regen was zaterdagmiddag de eer aan dhr. Levi. Met genoegen heeft Mr. L. J. den Hol lander als voorzitter van de afdeling de feestelijke gebeurtenis nader toegelicht. In dhr. Levi het 1700ste lid zag dhr. den Hollander de vangst van het jaar; hij meende dat niemand anders dan dhr. Levi de planting beter zou kunnen verrichten omdat hij voor ieder „de man uit Israël" is in welk land veel Nederlandse (vredes)bomen zijn geplant. Mr. den Hollander vroeg zich daarbij af of het nog wel zin heeft een vredes boom te planten in een wereld vol ge weld. Hij citeerde de Voorzitter v. d. Alg. Ver. van de Ver. Naties dhr. Paz- wak die zei: „De wereld wordt gere geerd door dwazen en dwaasheden; als de wereld ten onder gaat is dat te be treuren maar niet te verwonderen". „Geweld en macht soms zelfs aange wend tot vernietiging van anderen staan De heer Levy kwijt zich van zijn taak. Geheel links Mr. den Hol lander, naast hem dokter Bakker te Sommelsdijk. hoog genoteerd" aldus mr. den HoUan. der die daar tegenover de geweldige te genkracht van hulp en liefde stelde. Het Roode Kruis stelt tegenover het: verwondende zwaard een verzorgende en helende hand". Mr. den Hollander hoopte dat als in een Oud Testamen-' tisch beeld de boom zal uitgroeien en de kinderen eronder zullen speleii en de ouden eronder zullen rusten. Dhr. Levi verklaarde de planting een grote eer te vinden, waarvoor hij de af deling hartelijk dank zegde. Muzieli, Het muziekkorps met drumband van het Ned. Rpode-Kruis, noch de Roode Kruis kolonnes van het eiland hebben zich onbetuigd gelaten. Op het school plein van de O.L. school werd ondanks de neergutsende regen een fraaie muzi kale demonstratie gegeven waarna door Middelharnis en Sommelsdijk werd ge-" marcheerd. De colonnes hielden aan de haven een demonstratie. Zelfs werden patiënten langs gespannen kabels over de haven vervoerd. Het Roode Kruis had dan wel een natte, maar ook een feestelijke flas! Gezongen door Jac. Wielhouwer •met harmonium-begeleiding De tweede plaat met 4 niet-ritmi- sche Psalmen, gezongen door Jac. Wiel houwer te Rotterdam (uitgave Conto di Vangelo te Rotterdam) is 24 oktober uitgekomen. De eerste plaat van de zelfde Evangelische zanger (Zijn is de zee) is een succes geworden. Deze plaat is bijna uitverkocht. De nieuwe plaat is getiteld: „Hij komt. Hij komt om d' aard te richten", met de Psalmen 98 4 116 7, 8 en 10; 22 13 en 14 en 71 2 en 12, Wij hebben deze Psalmen beluisterd en kun nen er van zeggen dat ze heel mooi zijn. De heer Wielhouwer is interkerkelijk Evangelist en werkt onder de schip pers. Door een plaat van hem te kopen, steunt U tevens dit werk. Op Flakkee IS dhr. Wielhouwer geen onbekende, zijn vader woonde vroeger te Som melsdijk. Bijna zijn leven lang heeft M in het Evangelisatiewerk gediend; van 1934 tot 1957 was hij leider van zondagsschool op Ger. grondslag; van 1958 tot 1962 jeugdleider en voorz. van de Geref. J.V. „David", tussendoor van 1937 tot 1940 medewerker aan de licht- beeldendienst „De Zaaier" en sinds april 1962 tot heden verricht hij inter kerkelijk werk onder de schippers, niel alleen te Rotterdam, maar ook in ande re steden van ons land wordt contact met de schippers gezocht. De plaat is verkrijgbaar aan ziin adres: Jac. Wielhouwer, Bethlehem- straat 3, Rotterdam. De prijs is f 6,95; gedurende de maand november f 5,5Ü plus een mooi geschenk, o.m. een fraai sierlampje. Met direct te bestellen kan men profiteren van deze lage prijs. Wl geven hier ge;iiakshalve het giro-num mer van dhr. Wielhouwer: nr. 133 33 Wie dus in de maand november ee« bedrag van f 5,50 op dit nummer over schrijft ontvangt de nieuwe plaat en i souvenir franco thuis. Wij verwijzen verder naar de advertentie, elders in ons blad. gelmatig een uitkering ontvangt, uit een verzekering geloof ik. En dan komt er nog wel eens een goede kennis uit het dorp aanlopen. Uit de stad niet, of liever niet meer. Ze hebben mij wel gezegd, dat zij mij niet in de steek zouden laten en komen op zoeken, maar dat is enkele malen ge beurd en toen was het afgelopen. Eer lijk gezegd, ik vind het niet eens zo erg, dat ze niet meer komen. Je hebt er zo weinig aan. Neen, er is iets anders. Toen ik op mijn verjaardag in het ziekenhuis( na het vreselijk gebeuren, tot bewustzijn was gekomen, kwam dominé Fottema bin nen. Ik herinner mij nog levendig en woordelijk, wat hij zeide: ,;Kind, ik weet niet wat ik moet zeggen. Alleen, onze God zij met je. Hij troost als een moeder troost". „Dat heb ik ervaren en ervaar ik nog steeds. Je moet bij God de toevlucht nemen. O, het, is niet altijd even ge makkelijk. Ik heb het soms heel, heel moeilijk. Dan zou ik wel in tranen kun nen uitbarsten, zó verlaten en eenzaam voel ik mij dan. Maar dan is het ook, of God tot mij zegt: „Hoofd op, meisje, Ik verlaat je niet". En dat doet Hij ook niet. Ook niet, nu ik voor een moeilijkheid zit, die ik niet had kunnen vermoeden. Dat is ook wel een van de reden, dat ik nu mijn dagboek heb gegrepen, om er weer eens wat in te schrijven, om mijn hart, ja, hoe moet ik het zeggen, nu, om mijn hart eens tegenover mijzelf uit te storten. O, mijn dagboek, zó begrijp je er na tuurlijk niets van. Ik moet het geregeld en duidelijk vertellen. Ik vind elke dag, dat vader er slecht uitziet. Ik kan moeilijk vragen: wat mankeert u? Want, het is natuurlijk het sterven van moeder, dat hem zo heeft aangegrepen, 's Morgens bij het ontbijt valt er wel eens een enkel woord. Vader informeert wel eens, welke plannen ik voor die dag heb. Maar dat is dan ook alles. En dan zie ik hem niet terug voor een uur of zes, half zeven. Als hij niet op reis was, kwam hij 's middags altijd lunchen, maar sinds moeder overleden is, komt hij niet meer en luncht in de stad, in de soos, denk ik. Toch houdt vader wel van mij en ik van hem. Vanmorgen, aan het ontbijt, is er ge praat. En nu ben ik overstuur, 'k Weet niet, wat ik doen moet. Ik wilde over kerstmis beginnen. An dere jaren wist mams het zo gezellig te maken. We hadden meestal ook een paar logé's. Nu zou dat niet gaan. Maar ik wilde vader toch iets vergoeden. Maar wat? En hoe? Misschien had va der een denkbeeld. Maar hij begon zelf te praten. En niet over kerstmis. Vader zeide, dat ik mij niet ongerust behoefde te maken. Hij was alleen in tens moe en was bij een specialist in Utrecht geweest, die hem had geadvi seerd, rust en afleiding te zoeken, het liefst in het buitenland. Ik schrok geweldig en vroeg, of het ernstig was. Hij antwoordde: „Neen, Lucie, in hoofdzaak zijn mijn zenuwen van streek". Hij zei, van plan te zijn, het advies op te volgen. Over ruim een week wilde'hij vertrekken, in elk geval naar Zuid-Afrika, mogelijk ook naar Spanje; hij dacht zelfs over Algiers en Marokko. In de zaak was alles geregeld. Van Stralen werd mede-directeur en zou de zaken behartigen. En voor zijn andere zaken zou notaris Verwey als zaakwaarnemer optreden. Hij hoopte spoedig opgeknapt te zijn en kwam dan naar huis. „En ik dan, papa?" vroeg ik, geheel in de war. „Daar zit ik juist mee, meisje. Je kunt hier niet alleen blijven, 'k Wilde „Hon demastate" tijdelijk sluiten en de mei den ontslaan. Alleen Janus blijft, om toezicht te houden". „Laat mij met u meegaan, vader", smeekte ik. „Wat hebt u er aan, alleen naar het buitenland te gaan?" „Maar ik ga niet alleen", antwoordde vader. „Je weet,dat mr. Feyten ver leden week met pensioen is gegaan? Ja, de kantonrechter. Hij heeft in Holland een vriend, evenajs hij vrijgezel. Ik ben op zijn voorstel ingegaan, om met zijn drieën naar het buitenland te gaan". „Maar wat moet ik dan?" vroeg ik schier wanhopig. „'k Heb er over gedacht, naar tante Suze te schrijven en haar te vragen, je daar enkele maanden mag logeren tot ik weer terug ben. Je hebt d oom en tante en de drie nichtjes. En j* bent in Den Haag. Vlakbij Schevenin- gen. Je hebt dan behoorlijke afleidinl en ik behoef me niet ongerust te maken. Ik weet, dat je goed geborgen bent". Ik antwoordde niet. Vader moet on middellijk gemerkt hebben, dat ik voot zijn idee heel weinig of niets voelde, want hij stbnd op, kuste mij, zoals elte morgen, als hij vertrok en zei, heel kort: „Dat is, dunkt me, de beste op lossing. Denk er nog maar eens over na. Dan zal ik vanavond oom JocheO en tante Suze schrijven. Tot ziens". Meteen was hij vertrokken. En di zat ik nu. Ik voelde niets voor zijn voorstel en wilde hem dat vanavon» zeggen. Nu ja, ik ken de familie i" Den Haag, maar meer ook niet. Oonj Jochem was wel op de begrafenis v mama, maar toen kwam er van een sprek natuurlijk niets. En wat er da' nog gezegd werd, betekende al- eveniffl» iets. Ik ben die avond ook nog uurtje bij oude Lena geweest. En v/e gingen al vrij vroeg naar bed, omda' oom des morgens zeven uur naar huis terug moest. Neen, het lokt mij hele' maal niet aan, daar te gaan logere'i wie weet voor hoe lang! (Wordt vervoli

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2