Door de bril van Hat) er^JRierr Boomsma van huis uit beiceiien 450 jaar Reformatie KindeAdae^e gTrö BUIJSSE DEG DHjes en Daijes STIJLGROEP Huize Vrouw kra X De witte pomp steunt Ut I NEBOH NELISSE Uw Modehuis 4 Ho( M. Niei Kastanj MEI a Met Fal DE V Bladz. 2 „EI LANDEN-NIEUWS" Vrijdag 27 oktober isej ■yrJjdagSToktol Tunis, Het gelyken altyd van die droge, dor re cijfers in de geschiedenisboeken: 146 jaar voor Christus, de Romeinen vero veren Carthago, 439 na Christus de Vandalen, onder hun koning Genserik veroveren het Romeinse ryk dat in Afrika lag. Daar tussenin een zee van gebeurtenissen, rauwe, interess,ante en mooi«. We weten ze lang niet allemaal. We zyn even stil bUjven staan bg de val van Carthago, waarvan de bewo ners wisten dat hun een gruweiyk lot zou wachten, als ze de stad moesten overgeven. Twee jaren duurde het be leg, de haven was door de Romeinen door een dam afgesloten van de zee, 900 mannen wilden zich niet overgeven, toen een deel der verdedigers tot over gave besloten. Zy behielden lijfsbehoud, doch werden als slaaf verkocht. De ne genhonderd anderen vochten door, met aanvoerder Hasdrubal de vierde. Hij staat niet in de geschiedenis bekend als een groot legeraanvoerder. Hy werd mismoedig, ging praten over de over gave. Zyn vrouw en zyn kinderen wer den zo kwaad, dat zq de vuurdood pre fereerden boven de overgave. Zy zul len geiyk hebben gehad hen wachtte de slaverny. Dat Afrika van toen! Als we er nu door trekken met de autobus dan vin den we het land kaal. Er zijn dan vijgen aan de cactussen en er zijn karren met druiven langs de weg van wijngaarden, die we niet zien en toch moeten bestaan Maar tweeduizend jaren geleden moet hier een groot bos geweest zijn, van Carthago langs de kust van Afrika, veel verder dan wij in Sousse waren. Een groot bos, en in dat bos woonden de leeuwen, die er nu al lang verdwe nen zijn. Leeuwen komen alleen nog voor ver weg in de Sahara, of in de reservaten in Midden-Afrika, waar ze voor uitroeiing behoed worden. Wilde dieren vindt je er niet veel, in een ho tel had men een paar jonge gazellen in een kooi en een woestijnvosje met heel grote oren. Maar vroegerer moeten leeuwen zijn geweest als hazen in ons polderland, de Romeinen vingen ze, kooiden ze, ze werden verscheept voor de amphiteaters, waar ze moesten vech ten met misdadigers, die ter dood wer den veroordeeld en voor de leeuwen werden „geworpen" hoe het mogelijk geweest moet zijn dat er mensen waren, die gingen kijken naar zo'n gruwelijk gebeuren is voor ons, mens van de 20ste eeuw een raadsel. Wie dit allemaal niet kan geloven, dat hier eens een geweldig groot en bloeiende Romeinse provincie was, ga naar El Djem toe, een gehucht dat zo ongeveer halverwege de twee haven steden Sousse en Sfax inligt een zeven tig kilometer van Sousse af. Daar staat een der grootste Romeinse amphithea ters, waar zestig duizend .mensen de voorstellingen die de romeinse bevol king aangeboden werden, konden bij wonen. Zestig duizend mensenhoeveel romeinen hebben hier wel gewoond in dit gebied? Als dat theater was opge richt vlak bij het herbouwde Carthago, dan konden we dat begrijpen, maar hier Dan vertelt de geschiedenis, dat deze streek de korenschuur was voor Rome. De moederstad Rome haalde overal zijn koren vandaan, uit Egypte, uit Midden-Marokko, en ook van hier. Nu zien we alleen maar op zicht onvrucht bare akkersmaar vroegertoen er nog bossen waren, toen zal er wel meer regen zijn geweest, in ieder geval, de grond zal minder uitgedroogd zijn geweest. Maar dat zich duizenden opmaakten om een bezoek te brengen aan dit cir cus? Want dat was het in wezen. De oudste geschiedenis verhaalt van de Grieken, die theaters bouwden en daarin werden eerst stukken gegeven om de goden te dienen en te eren. Maar in de Romeinse tijd is dat anders, de Grieken hadden al theaters bij hun sportvelden, de Romeinen gingen nog veel verder, wagenrennen met driftige vierspannen. Menners, die voor hun le ven eigenlijk moesten vechten bij die rennen, omdat de tegenstander zou proberen je wagen om te rijden om je uit te sluiten van verdere deelname. Doch dit theater van El Djem met zijn zestigduizend plaatsen, zijn 3 verdie pingen, waar je omhoog klautert over half vergane trappen. We staan (foto nr. 1) boven en kijken op die arena. De arena was 148 meter lang en 122 meter breed. Kijk vooral goed naar de gleuf rechts op het beeld. In die gleuf, aan de linkerkant vindt men de 16 kooien voor de leeuwen, die in de bossen ge vangen waren. Én rechts daarvan de cellen voor de gevangenen, die voor de leeuwen geworpen zouden worden. Even piekeren, wat een onplezierige situatie, als je daar in een cel zat, van misschien een meter of vier in het vierkant, met een medegevangene en je zat heel den dag te kijken op de leeu wen, in de kooien tegenover je, mis schien vier of vijf meter van je van daan. Je hoorde ze grommen, je zag, dat ze geen eten meer kregen en wist het dan wel, morgen of overmorgen zullen de leeuwen uit hun kooien gejaagd wor den. Ze zullen de arena binnenlopen, knipperen tegen het felle licht, als ze uit hun donkere kooien komen. Als de leeuwen in de arena zijn zal een groot zeil in de kuil neergelaten worden. Ge vangenbewaarders zullen je, uit je cel jagen, en als je dan op het zeil bent, dan wordt dit zeil omhoog gehesen en wordt je voor de leeuwen geworpen. Tienduizenden op de tribunes zullen kijken of je je nog verweerd. Zo vonden misdadigers een einde, zo vonden Christenen hun marteldood. Van El Djem wordt het vermoed dat er Christenen zijn gedood, wel weten we dit zeker van het Colosseum het grootste van alle amphitheaters der Ro meinen in Rome zelve. We hebben geen bewondering voor de wijze waarop de Romeinen het recreatie probleem oplosten. Dit was toch wel de cadentie van de geest en van het mo raal. Dit gebeurde allemaal in het tijdperk van de grootste bloei van Rome. Hier in dit Afrika, zoals de Romeinen dit land noemden en een naam, die nader hand overging op heel dit werelddeel woonde duizenden mensen, hier zijn la tere Romeinse keizers geboren en wijs geren en ook Pausen en kerkvaders; o.a. Augustinus. In 439 veroverden de Vandalen dit land, dat al zeer in krijgskracht was afgenomen. Na de Vandalen kwam de Byzantijnse veldheer Belisarius het land voor Byzantium veroveren, en dan in het midden van de zevende eeuw kwamen er de Arabieren, die het mos lem-geloof predikten, binnenstormen. Juist, binnenstormen, met geweld, met roof, moord, met verwoestingen. Er gaat in Tunis een sage, dat hier in El Djem een Berber-prinses, die tot de joodse godsdienst was bekeerd, zich te gen de Arabieren verdedigde met een ongelooflijke dapperheid. Toen de Ara bieren eindelijk het theater veroverden was de prinses gevlucht, door een on deraardse gang, en organiseerde later het verzet opnieuw, tot ze ten laatste gevangen werd genomen. Dan komen er verschillende lezingen: de eerste is zij is vermoord, de ander is uitgeleverd als slavin aan de kalief der Mohamme danen. En dan is er nog een lezing, toch gevangen genomen bij de inname, ont hoofd, en het hoofd werd in een water put geworpen. Wij vreemdelingen lopen onge schokt door dit romeinse theater. Eigen lijk zijn wij vreemden voor de geschie denis, niemand is geschokt door de ver halen. Niemand denkt aan de gruwe lijkheden van twee duizend jarende bus staat gereednaar de volgende halte Foto nr. 2. Zaterdagmorgen half acht gaat een speciaal busje van ons hotel naar de kamelenmarkt. Ongeveer 3 km. van ons hotel. Om half elf terug. Het wordt ons gemakkelijk gemaakt, wij lo pen wel terug, wij houden niet van dat allemaal precies op tijd zijn met zijn allen. Als het even kan, vrij zijn. Kwart voor acht worden we uitgela ten op de markteen kostelijke markt. Twee ochtenden hebben we er doorgebracht. We weten het wel, men spreekt van kamelen en het zijn dromedarissefi. Maar de naam kameel is zo ingeburgerd Het is een heel grote markt, in een hoekje staan misschien een veertig of vijftig kamelen bij elkander. Ze kijken trots over ons heen, ze grommen af en toe, de bekken gaan heen en weer en de neusgaten sluiten ze bij wijze van ont spanning. Hun eigenaren of bewakers staan er voor of -er naast. Of ze nog verkocht wordenik weet het niet. In ieder geval wel gefotografeerd. De lelijkste man heeft de meeste klandisie, wat fotograferen betreft, van de toe risten. Nooit geweten dat lelijkheid in gelaat nog zo attractief kon^zijn. Hij int de fooien voor de dienst, om te poseren. Enfin, ik heb het ook maar gedaan. Naast kamelen zijn er schapen, kleine stiertjes die hun laatste vrije dag wel zullen beleven, geiten en prachtige paarden. Paarden zijn, mits goed ver zorgd, toch mooie dieren, of het nu een zware Belg is of een Arabische volbloed Maar wat een elegante paarden hier op de markt, ze worden ge- en verkocht. Zo'n markt is meteen de plaats waar wol wordt verkocht, mandjes en ander vlechtwerk, vooral vruchten, als vijgen en meloenen en groente als tomaten, paprika enz. enz. Dan zwerf je over die markt en je ziet in die paar uren nog niet alles. Er is een standje van een arme sloeber die tiendehands moeren en bouten ver koopt, en ergens anders bedden en mooi slaapkamer-ameublement. Je mocht er fotograferen zoveel je wilde, niemand werd kwaad. Ik was even voorzichtig, en toen niemand boos was, nou ja, dan fotografeer je, zoals je dit het beste denkt te kunnen doen. Thuis zouden de kleurendia's weer juweeltjes blijken te zijn van het arabische leven. Tussen hen in loopt de verkoper met kleedjes. Opgestapeld op zijn hoofd. We spreken mijn broer en ik sa men af: we hebben een nieuw tafel kleed nodig. Wat is de prijs koopman. In HoUands geld, vijftien gulden. Het was een soe pele ^rijs. Maar je moet afdingen, nu, voor de helft willen we het meenemen. Nee zegt de koopman. We lopen verder, komen elkaar weer tegen. Uiteindelijk worden we het eens: tien gulden. We hebben een nieuw handgeweven tafel kleed. Heerlijk kleurig. Een dierbaar souvenier uit Tunis.:.... al vast het eer ste geschenk, ditmaal voor onszelven! - i V steunt toch ook de witte pomp? 4 Benzine- en oliehandel X Nieuwe Tonge RIJMEN VAN TIJMEN. Reuzenbrand in Emmen. Dat kost massa's poen. Wie zal dat betalen? 't Is haast niet te doen. In zeer weinig uren, Alles in de as. Zodat er in Emmen, Dus wel vuurwerk was. O zovele mensen, Heden zonder werk. En men stond in Emmen, Al niet bijster sterk. Velerlei problemen. Zijn er in deez' tijd. Wie ze op moet lossen. Hoeft heus niet benijd. En men komt gedurig. Voor iets nieuws te staan. Al was 't enkel 't kraaien, Van de rode haan. ■k it Waór wordt in Nederland niet Gegraven en gewroet? Waar is er nog een plekje. Waar men niet wezen moet? Waór staat vandaag de dragline. Niet ergens in het land? Er is op alle plaatsen. Steeds weer iets aan de hand. Ze wroeten als de mollen. Ze graven soms maar raak. Bulldozers hebben blijkbaar. Toch wel een grootse taak. Als zeer moderne mollen. Is men maar bezig hier. Het geeft op vele plaatsen. Het nodige vertier. Reizen naar planeten. Hoort er heden bij. Maar het is zeer zeker. Wel een duur karwei. Wie het zal betalen? Jan en alleman. Zodat men tenslotte. Hiervoor dokken kan. Er is hier een wedloop, Lang reeds aan de gang. Nummer twee te wezen. Daarvoor is men bang. Thans zijn Mars en Venus, Toch wel erg in trek. 't Is een race als "t ware. En dat nek aan nek. Steeds een eindje verder. Einddoel: Op de maan. Om daar eens te landen. Dan was men voldaan. OUDE TONGE Zangavond. Zaterdag 28 okt. 7.30 uur a.s. hoopt de chr. gem. koor „Com nu met Sangh" een zangavond in de Ned. Herv. Kerk te geven te Oude Tonge. Het belooft een mooi programma te worden. Er zullen psalmen worden uit gevoerd in bewerkingen van Goudimel, Claude Ie Jeune, Adr. Kousemaker en Arie J. Keizer, Dirigent-organist is de heer Jan van Dijk. Verdere medewer king wordt verleend door: Sarie van Vliet, sopraan Kora Kruis, viool Jan van Gijn, orgel. Jan van Gijn zal de koorbegeleiding verzorgen. De solisten voeren werken -uit van Handel en Bach. Programma's aan de kerk verkrijgbaar. zuiver ichaeruvl GRONINGEN NATUURLIJK BIJ MIDDELHARNIS Banden - Bi Samen herdenken op zaterdagmiddag 28 oktober a.s. in de grote „Mathenes- serkerk" te Rotterdam (Delfshaven). Ds. H. Postma, predikant van de Vrije Evangelische Gemeente te Rotter dam (Opening). Ds. H. Zijlstra, Evangelisch-Luthers predikant te Antwerpen (Onderwerp; „De Katholiciteit der Reformatie"). Dr. C. A. Tukker, Hervormd predi kant te Kinderdijk (Onderw.: „De Re formatie in Nederland"). Dr. M. J. Arntzen, Gereformeerd pre dikant te 's-Gravendeel (Onderwerp; „Na 450 jaar"). Prof. Dr. B. J. Oosterhoff, Christelijk Gereformeerd hoogleraar te Apeldoorn (Onderwerp: „Reformatie en Toekomst") Ds. A. Vergunst, predikant van de Gereformeerde Gemeente te Rotterdam (Sluiting). Medewerking verleent een koper- kwartet en het koor „Deo Cantemus" o.l.v. Arie Pronk. Aan het orgel: Jan Br and wijk. ledere belangstellende is hartelijl; welkom. Aanvang 3 uur n.m. Toegang vrij! Deze landelijke •Refonniatie-herdeii- king op brede interkerkelijke basis wordt belegd op initiatief van de Ver eniging „Protestants Nederland". Aan autorijders die zaterdagmiddag te Rotterdam deze Reformatie-herden king willen bezoeken, wordt namens de Gemeentepolitie van Rotterdam ge vraagd, in verband met parkeergele genheid rond de kerk, op de voorruit van de auto een duidelijk zichtbare letter „P" aan te brengen. Beste meisjes en jongens! Dit moet dan weer de laatste keer zijn in de oktobermaand. Het laatste raadsel van deze maand wordt nu ge plaatst. Het is OKTOBERRAADSEL 4 Awerd geroepen uit Ur der Chal- deën. Bwas een zoon van Rachel. Cwas een zoon van Noach. Dwas een profeet die in de leeu wenkuil werd geworpen. Ewas een knecht van Abraham. Fwas een persoon waaraan Pau- lus een brief schreef. Gwerd verwoest door vuur uit de hemel. Hwas de moeder van Ismaël. Iwas de man van Rebekka. Jwas een zoon van Noach. Kwas het land der belofte. Lwas een zuster van Rachel. Montmoette de Heere in een brandende braambos. Nwas de schoonmoeder van Ruth Owas een schoondochter van Naomi. Pwas ex discipel van de Heere Jezus. Qwerd door Paulus de broeder genoemd; zie de Romeinenbrief. Rwas de oudste zoon van Lea. Sbrachten de achtste plaag over Egypte. Twas het aantal zonen van Jakob. Uwas de huisvrouw van Bathseba Vwaren dieren die niet in de ark waren. WIk ben de ware en Mijn Vader is de landman. IJIn de oudheid gebruikte men wagens in de strijd. Zis een andere naam voor Dode Zee, de plaats waar Sodom en Go- morra hebben gelegen. Dit raadsel werd ingezonden door Joke en Sjaan Hoek, Ouddorp. Als oplossing moeten jullie alleen de gevraagde woorden maar opschrijven. En dan is het nu weer tijd om het werk in te zenden. Denkt allemaal aan de voorwaarden. BRIEVEN Gerrie K. Middelhamis. Je dacht dat het maar een klein briefje zou worden, maar het is toch nog heel wat. Het valt wel mee als je van wal bent gestoken. Er is over school altijd veel te vertel len. Ik weet nu dat je ook veel leren moet. Van C zal dan wel niet veel ko men, maar daar is niets aan te doen. Fijn, dat je typen zo graag doet. Straks zal je het beter kunnen dan ik. want ik heb het mezelf maar geleerd. Ineke G. Borssele. Het is heel goed om een maand of drie bij een ander te werken; dan zal je het huishoudelijk werk wel goed leren. Je schrijft de da tum van je verjaardag niet, maar het moet toch omstreeks deze tijd zijn. Al vast hartelijk gefeliciteerd! Ik denk, dat je je al een beetje oud gaat gevoelen, of niet? Eén november zal het een heuge lijke dag worden in de familie, als jul lie gespaard mogen blijven. Jan van S. Stellendam. Schrijf je niet zo graag? Dat is jammer, want het komt elke dag op school terug, en elke maand een brief aan mij. Je moet maar begin nen. Jan; dan loopt het vanzelf wel. Toch geloof ik, dat je liever met de trekker rijdt, is 't niet? Waren er mooie bloemen op de tentoonstelling? Jan D. Stad aan 't Haringvliiet. Mis schien is nu de drukte wel een beetje over, want de aardappelen zullen nu wel uit zijn. Of help je aan de bieten ook? Dat zal wel niet, want die worden haast allemaal machinaal gerooid. Voor allen de groeten terug. Fijn, dat het naar Tineke's zin gaat. Diny G. Borssele. Van dat vreselijk ongeluk met het busje heb ik gelezen. Het is heel erg, als je op weg naar je werk verongelukken moet, en dan zon der je schuld. Hier zie je weer hoe dicht wij bij onze dood kunnen zijn. Uit jouw brief weet ik nu wanneer je zus pre cies verjaart. Ik ben dus dicht in de buurt wat die datum betreft. Heb je nu herfstvakantie volgende week? Of is het al voorbij? Janneke V. Ouddorp. Zou de plaat van het kinderkoor goed gelukt zijn? Heb je er al iets van gehoord? Jullie zullen wel extra jullie best hebben ge daan. Maar dat moest ook wel. Ik merk dat jij wel graag in de derde klas zit. Jeannette S. Krabbendyke. Neen, al lemaal tienen haalt niemand op school. Als dat waar was, kon de school voor zo'n kind wel gesloten worden. Het gaat er maar om of je alles kan volgen en dat je je best doet. Zo'n mooi arm bandje zullen niet veel meisjes hebben, denk ik. Als ik het goed heb begrepen, waren het echte bloedkoralen; die zijn erg gewild en daarom duur. Gertjan K. Borssele. Telkens komt er iets nieuws op school; nu zijn het weer de hoofdletters. Hef valt nog niet mee om bij die grote letters je draai goed te vinden, maar al doende leert men. Jul lie klas is niet groot, merk ik, maar dat is voor het leren wel best. Gaat het goed met Cora in het rusthuis? En doet de nieuwe kachel het goed? Joke V. Ouddorp. Toen je schreef was er nog geen bericht over het ziekenhuis, maar ik heb nadien een mooie kaart ge kregen. Heb je mijn. kaart ook ontvan gen? Ik hoop dat je nu thuis bent en dat je niet te lang zal moeten rusten, want je bent nu al zo aardig op dreef op de U.I.O.! Maarten J. Serooskerke. Een leuk werk, bramen zoeken in de duinen! Er zullen wel veel bramen zijn, nu het zo'n mooie zomer is geweest. En heb je iets gekregen op tie bonnetjes? Of is het nog niet bekend? Fijn, dat je het goed naar je zin hebt op school. Agatha K. Middelharnis. Ja, een vrije middag is zó om; je denkt er heel wat in te doen, maar meestal loopt het an ders uit. Maar het is er toch van geko men en het werd een lange brief. Een tien voor een repetitie houdt je cijiei goed op peil; dan mogen er wel eens wat mindere cijfertjes komen, maar ooi: weer niet te dikwijls natuurlijk. Ver wisseling van 'leraars is niet zo best voor de gang van zaken. Heb je tien duizend postzegels bij elkaar gekregen? Dat is de moeite nog eens waard. Krijg je daar ook een kleine beloning voor? Margreet van B. Middelburg. In je brief lees ik dat je opa erg ziek is, maar nu denk ik, dat hij is overleden. Ik heb tenminste een advertentie ge lezen met diezelfde naam als van jou, dus dat kan haast niet missen. En had je het herfststukje nog bij hem gfr; bracht? Dat was mooi van je, maar iiij zal er niet veel meer aan hebben gehad. Het zal wel een lege plaats zijn in de familie. Joost V. Krabbend^'ke. Dat was ver standig van je vader om de krant niet in handen te geven vóór je de brief klaar had. Het is namelijk verleidelijlt om even te zien hoe de oplossingen zijn. Moest opa het trekker-rijden nog leren? Maar gelukkig dat het op het land was. Dat van die fietser op „De Piet" heb ik ook gelezen. Ik dacht, dat het maar een verzinseltje was, maar je moeder schijnt die man gekend te hebben, dus zal het wel de volle waarheid zijn geweest. Loes N. Dirksland. Voor Margreet is de langverwachte dag dan toch gelio- men; wat moest ze geduld hebben om telkens een kruisje door te strepen! Zo ongeduldig ben jij niet meer, denlc ik. Hoe maken opa en oma het nu? Zij we ten wel wat een ziekenhuis is! Al.s het nu maar heeft mogen helpen. Lenie de V. Domburg. Je had niet veel tijd om een brief te schrijven. Het uitgebreide verslag van de bevestiging en intrede van jullie dominee heb ik ge lezen; ook heb ik de foto met aandacht bekeken. Het zal voor de gemeente een hele verandering geven. En Voor jullie op de catechisatie. Welke dieren moet je verzorgen? Jan P. Middelburg. Maar Jan, heb jij dat zelf getypt? Heb jij ook les gehad als je zus? Het is heel netjes gedaan en ik zie geen misslagen er in. Kranig hoor! Moet je om acht uur al aan irans beginnen? Dan ben je fris en zal die les er in gaan als koek. Gaat het goed met die vreemde taal? Thea N. Dirksland. Nog hartelijk ge feliciteerd mét de verjaardag van je zusje. Is het druk geweest? Je ver wachtte een hele drukte, hè? Gelukkig j dat je grootouders door je tantes en je moeder zo goed worden geholpen. Daar j zullen zij wel dankbaar voor zijn. Allemaal de brieven kan ik niet kiaar 1 krijgen. Volgende week hoop ik de rest te behandelen. De hartelijke groeten van OOM KO. P.S. Inzenden! ZEER SP tydeiyk Dirksland Banden - Bi ZWAR vindt lektie. U in o Zwar ver scheerwc Bovendien l LEEFTIJD e ponnen in n toch met eei keiijk ki Tenslott DIGE t.m. 56, Deze 3 uniel kunt :e wi GROT Speciaalzake Cellebroeder Wij zq ren staf v£ me ju Behal wij d£ enz. V We zi, te str dagen, vakan van d Soil, aan de G. J. Nab, DeuTwa H. L. van K te Sonun vraagt per 1 n een voor het schoo de kantoren, van de koffie aanverwante den. Het betre dige dagtaak daagse werkw( Verdere voon der overeen te Sollicitaties scl Voorstraat 31, Voormondelii ties van te nisch afspreke 23 12 - 23 13 (O VERHUISD: voetvera Ring 11 Middel Lunchroon vraag voor drie dag (dinsdag, woei zaterdag). Secr. Nijg Middel Tel. (018 DE HOOGST wasautomaten wascombinatie snel- en lang centrifuges v.i WAATi Ruilstraj tel. 25 Rotterdam ei BrieUe, teL A. Vrees Westdyk 46 Midde kunt U Wat wordt [Uhet alles er ha^ weer i met Fal De legplanket een kaal muu stal tig kastje 1 vernieuwt U Jit zelfkleven t)^e hebben h I kleuren, óók I Prijs meter 46 cm bi 92 cm per meter. Boekl Zandpad -

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 6