M.S. „Pieter Galand" in Rijks- haven te Middelharnis HEROPEÊ3ING i ¥070 BLANKSnS Goérëè Havenhoofii raakt uitgekeken Donderdag 2 november a.s. Bij bet bezoek van de Commissaris Hervormingsdag - 31 oktober „Sjaloom" Plaatselijk nieuws Teveel aandacht voor de Greveiingeii I a.s. woensdag 1 nov. de gehele dag gesloten. Dameshoeden en garnering Me|. J. Yermaas Bladz. a ir Twee onvergetelijke tociiten met chronisclie zieicen van y^Crabbehof" te Dordrecht INGEZONDEN dirkSland PREDIKBEURTEN ;S 's morgens om 11 uur vindt de plaats van onze nieuwe zaak. I In verband hiermede zijn wij I Receptie ter gelegenheid hiervan wordt gehouden in onze zaak 1 na de opening tot 12.30 uur. I Uw special adres voor BEUIDSFOTO'S en REPORTAGES. I Hobbemastraat 49 - Middelharnis - Tel. 01870.-2461 1 Na zes uur Tel. 3161 DE RECLAME P. LOOIJ JDirksl- „EI LAN DEN-NIEUWS" Vrijdag 27 oktober ÏWBI pAIfllLIE- IVtet grote dankbaarhei Ijennis van d l^s dochtertj JA ^'ij noemen C N. Sno J. G. r nirksland, 1 r julianalaa- jlce van de Lea van lebben de wederzijdse g geven va nen in het ien. D.V. o lovember, ^ee uur te" ■e te Midde Cerkelijke ilaatsvinden ,env. heer niddags te kerkgebouw jemeente t „Onvergetelijke dagen menheer". „Een week waar we lang over zullen praten". Dat waren maar enkele uitspraken van de velen die, zo uit het hart gegre pen, tot ons werden gericht op de vraag „hoe vindt _u. het zo een Week lang op het water". Maandagavond waren we op het M.S. „Pieter Galand", een der vlaggeschepen van de „Spido" uit Rotterdam, dat in de Rijkshaven te Middelharnis aan een der pontons lag afgemeerd. Aan boord van dit prachtige schip bevonden zich 44 zieken, chronische pa tiënten van het Verpleeghuis „Crabbe- hoff", een vier jaar geleden nieuw ge opend Tehuis voor langdurige zieken te Dordrecht. Onder bijzonder voortreffelijk na jaarsweer maakt men een tocht van een week over de Hollandse wateren, van woensdag tot en met dinsdag. Woensdag j.l. vertrok het schip voor een tweede tocht met weer 44 patiënten, dames en heren, die in dit tehuis wor den verpleegd. Om alle 88 patiënten van de ongeveer 180 die in „Crabbe- hoff" worden verpleegd in één vaart mee te nemen was onmogelijk, daarom werden twee tochten georganiseerd. Voor de ongeveer 100 thuisblijvers zou zo'n week te inspannend zijn, maar zij worden op een andere manier verwend. Mooi werk vian directie en personeel. Hoe is het nu mogelijk om zoiets moois te organiseren. Wel heel eenvou dig maar-toch ook weer niet. De direc tie kwam op de gedachte om door al lerlei activiteiten geld bijeen te krijgen en daarvoor deze vakantie te maken. Van alles werd er op touw gezet: ver kopingen gehouden, giften gevraagd, thee en koffie aan de bezoekers ver kocht, enz. énir. Het bedrag kwam bij elkaar en de boot werd gehuurd. De medewerking verliep prima: mensen van de B.B. zorgden voor inscheping. De directrice, zuster E. M. Brasker was zelf aan boord, plus een arts, een kok met helpers en ongeveer 20 leden van het personeel. Zuster Matie Knöps uit Nieuwe Tonge, die al vier jaar aan het tehuis is verbonden was ook aan boord, „'t Is voor ons ook een pracht vakantie tripje", zei ze en de patiënten zijn zo dankbaar. Haar familie kwam kennis maken met de mensen die zij dagelijks verpleegd. Ook enkele andere dames en heren kregen bezoek van familie of kennissen die op Flakkee wonen en die wisten dat de „Pieter Galand" te Mid- delharnife,,aanlegde. Föne ontvangst. Overal waar men komt is de ont vangst hartverwarmend. Te Middelhar nis kwam mevrouw A. E. Mijs-Meijer met de Rode Kruis Kolonne aan boord. Namens de bevolking van Middelharnis en het zakenleven werden de patiënten enkele leuke herinneringen uitgereikt. Het zang- en muziekclubje van het Diekhuus, onder leiding van dhr. Ver donk kwam met een uitgebreid pro gramma. Ook de jeugdwerkleider, dhr. G. M. van Binsbergen en Rijkshaven- meester dhr. Groeneveld kwamen een kijkje nemen. Bruggen en Stuwenj. In die week hebben de passagiers heel wat van het Hollandse waterland ge zien. Van Dordrecht ging het naar Gor- kum, vervolgens naar Nijmegen, Schoonhoven, Moerdijk, Bruinisse en Middelharnis. Op al deze plaatsen komt men 's avonds te ongeveer 5 uur aan. De volgende morgen gaat men weer op tijd vertrekken. Voor kennissen en fa milieleden is er 's avonds van 6.30 tot 7.30 uur gelegenheid een bezoek aan boord te brengen. „Wat hebben we veel bruggen gezien en niet te vergeten een groot deel van de Deltawerken", ver telde ons een Dortenaar. De brug bij Papendrecht, bij Gorkum, over de Waal bij Nijmegen, de storm- stuwen te Krimpen a. d. IJssel en bij Hagestein. Imponerend waren vooral de bruggen over de Oosterschelde (de Zeelandbrug) en die over het Haring vliet. Ook de sluizen in het Haringvliet werden niet vergeten, terwijl op een afstand ook de werken in het Volkerak met de grote scheepvaartsluizen onder de loupe werden genomen. Kapitein J. van der Vaart met zijn manschappen hebben alles gedaan om het hun gasten zo aangenaam mogelijk te maken, wat vanzelf en niet in het minst van de „eigen verpleging" uit „Crabbehoff" kan worden gezegd. Het is in één woord; fantastisch!! Maandagavond zal de „Pieter Galand" voor de tweede k^r Middelharnis aan doen. Deze tweede reis is j.l. woensdag gestart en we hopen dat ook deze pas sagiers net zulk mooi weer zullen tref fen als hun voorgangers. Hulde aan di rectie en personeel van „Grabbehoff" en de bemanning van de „Pieter Galand". Men had verblind door zondig streven 't Onfeilbaar Woord van alle glans ontdaan. Op eigen kracht vertrouwend zou men gaan de weg, die voert naar het eeuwig leven. En schaamteloos verdrong men het vermaan, dat God eens in Zijn Woord had neergeschreven: „Die Mij veracht, moet voor Mijn straffen beven voor eeuwig zal Ik hem doen buitenstaan". Maar lichtend braken nieuwe tijden aan toen een monnik vond de weg naar Boven en hij door 's Heeren" Geest leerde verstaan: „Alleen genade door een kinderlijk geloven". Toen braken lichtend nieuwe tijden aan L. KATS. Mij nheer -de, .redakteur, Naar aanleiding van het verleden week geopende „Sjalbom" te Sommels- dijk, verzoek ik U vriendelijk enige plaatsruimte in uw blad, voor het vol gende. Ieder die meeleeft met het wel en wee van onze bevolking zal zich ver heugd hebben dat er op Flakkee een Stichting in het leven is geroepen voor de nazorg van geestelijk gehandicapten, waarvoor te Sommelsdijk een villa is aangekocht die keurig is ingericht en thans gereed om 24 van deze mensen op te vangen en te verzorgen. In Eilanden-nieuws van vrijdag j.l. hebt u echter kunnen lezen, dat er nog slechts vijf „huisgenoten" zijn geplaatst. Ongetwijfeld zal de vraag zijn gerezen: zijn er op Flakkee dan niet meer? Verder stond er in het verslag: „dat het tehuis vooralsnog enkel toeganke lijk is voor mensen van Goeree Over- flakkee. Zou men niet aan het getal .24 komen, dan zullen e.v. mensen van bui ten Flakkeei-worden aangetrokken". Wat is n.l" Het geval? Er worden uitsluitend gehandicapten toegelaten, die in staat zijn om dage lijks in de Beschuttende Werkplaats Binnenhof enige arbeid te verrichten. Mensen dus> die nog enigszins aan het arbeidsproces;^kunnen deelnemen. Al wat dit niet kan, wordt afgewezen. Er zijn op Goeree Overflakkee mis schien wel honderd geestelijk gehandi capten, waarvan de nabestaanden met verlangen naar een dergelijke inrichting hebben uitgezien. Overal geprobeerd, nergens geeii. plaats. Nu komt er een tehms op FMïkee, met geld van Flak kee, maar de Flakkeese gehandicapten krijgen geen,-.kans. Het bestuiu' heeft zulke bepaóngeii gemaakt, dat er slechts een heel enkele aan kan vol doen. Vandaar dat men mensen gaat aantrekken die al een plaats hadden (Rusthuis) en straks om aan de 24 te komen ook van buiten Flakkee! Voor de betrokkenen een wel zeer droe ve, maar ook een bittere zaak! Oor spronkelijk is dit toch de doelstelling niet geweest. Persoonlijk had ik nog de volgende ervaring, die ik niet onvermeld wil la ten. Als belanghebbende heb ik een aanvrage ingediend voor plaatsing van mijn dochter. Er is wel een onderzoek ingesteld naar haar capaciteiten, maar verder vernam ik niets. Geen iDericht van toelating, ook niet van afwijzing. Uit de krant vernam ik de opening van het gebouw, waarna ik direct de directrice heb opgebeld, om te vragen hoe het er bij stond. Ik kreeg ten ant woord: „Uw dochter komt niet voor plaatsing in aanmerking"! Had men mij als vader daarvan geen schriftelijk of mondelinge mededeling kunnen doen? Van Christelijke barmhartigheid ge sproken dit is op zijn zachtst gezegd toch wel onbarmhartig! Mijn conclusie is dat deze Flakkeese Stichting waarin honderdduizenden gul dens zijn geïnvesteerd, voor Flakkee geen doel treft. De gekoesterde hoop van velen, is een bittere teleurstelling geworden! Jammer, maar waar. Hartelijk dank voor de plaatsing. S. van Groningen, Prins Hendrikstraat 26, Middelharnis. Jaarvergadering. D.V. maandag avond 30 oktober des avonds 8.15 uur houdt de studievereniging der S.G.P. haar jaarvergadering in het vergader lokaal der Ger. Gemeente te Dirks- land. De inleiding zal worden gehou den door de heer G. C. Vreugdenhil met het onderwerp: „Water, een le vensbehoefte." OÜDDORP Voor al uw familiedrukwerk, zoals visitekaartjes, geboortekaartjes, verlo vingskaartjes, ondertrouwkaarten, echt- verenigingskaarten en rouwkaarten is het adres: Wed. L. Moerkerk, Ooster weg 71, Ouddorp. ZONDAG 29 OKTOBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. Extra collecte voor de Groen v. Prinstererschool. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Buitengew. Wijkgem. i.w. 10.30 uur ds. H. J. Jaanus uit Rotterdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. M. A. Jansens en 6 uur ds. H. C. Bultman Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenk. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. L. J. Geluk en 6 uur ds. H. N. van Hens- bergen, v.m. voorber. H.A. Extra coll. voor het Ned. Bijbelgenootschap. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. ,P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Kraaij en 6 uur ds. J. van Drenth Extra coll. voor de kerk. v.m. herden king van de kerkhervorming. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur ds. H. Kraaij. Extra coU. voor de kerk. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 6 uur ds. M. A. Jansens. nam. herdenking Kerkher vorming. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30' uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 2.30 uur lezen Extra coll. voor het bouwfonds Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur de heer A. de Ridder van Heinkenszand. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur de eerw. heer C. J. Kesting. Extra coll. voor de kerkvoogdij. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel. Torencollecte Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD. AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur eerw. heer Hartkamp van Rotterdam-Z. en 6 uur ds. H. Jongebreur Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. van Tellingen van Sprang- Capelle. Ger. Kerk 10.30 uur dhr. H. Benard van Hoek van Holland en 6 uur ds. H. Scholing van Scharen- dijke (H. Doop). OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. van Drenth van Ede en 6 uur ds. P. Vermaat. nam. voorber. H.A. Extra coll. voor het Ned. Bijbelge-i nootschap Ger. Kerk 9.30 en 6, uur dr N. J. Hommes van Hilligersberg Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.3Ó uur en 2.30 uur ds. P. Vermaat. v.m. H. Doop. MIDDELHARNIS AGAPE - maaltqd. Door de buiten gewone wijkgemeente i.w. wordt op 15 november a.s. in de kerk aan de Jul. van Stolberglaan te Middelharnis een zgn. agapè-maaltijd gehouden. Hiermee wordt een oud-christelijk gebruik en zij braken het brood") in ere her steld. Het programma van deze gemeente- avond in maaltijdvorm (broodjes met koffie) vermeldt o.a. een gesprek over de zending, ingeleid door zendingsdirec- tor Ds. P. J. Mackaay uit Oegstgeest. Hij gaf deze inleiding de titel mee: „zending-onding"? Er zal tevens gemu- ciseerd worden. Men kan zich opgeven voor deelname vóór 1 november bij me vrouw M. van Amerongen-Moolenaar, Gladiolenstraat 14, Sommelsdijk, tel. (01870) 3109. Arjos vergadert. Zaterdag 28 okt. des nam. 7.30 uur houdt de ARJOS zijn eerste vergadering van dit seizoen. Spreker is dhr. N. van der Brugge, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, met als onderwerp: „Radicale Christenen". Na de pauze is er een open discussie. Alle belangstellenden, jong en oud, zijn hartelijk welkom. De samenkomst vindt plaats in de bovenzaal van Café de Kok te Sommelsdijk. DIRKSLAND Een gewichtige voederbiet. Al vele malen is melding gemaakt van een biet met een uitzonderlijk hoog gewicht. Doch de voederbiet die bij landbou wer K. C. Koese is gerooid mag wel een unicum genoemd worden, n.l. 17 kg. Herdenkingsdienst. A.s. dinsdag avond 31 oktober zal in de Herv. Kerk een herdenkingsdienst van de kerkher vorming worden gehoiiden door ds. H. N. van Hensbergen. Aanvang 7.30 uur. De alhier gehouden collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft 1322,38 op gebracht. Alle gevers en geefsters har telijk dank. Dammen. Uitslagen damvereniging „Dirksland" 24 okt. W. Tanis K. de Jong 0—2 M. GrootenBoer K. Matsinger 11 A. V. Dongen M. v. 't Geloof 0—2 G. Koek C. V. Welle 0—2 H. Knöps Joh.Brooshoofd 2O C. Kardux J. Stolk 0—2 Be kercompetitie J. Stolk J. Tanis 2—0 OOLTGENSPLAAT Afdeling van de Ned. Christen- Vrouwenbond wordt opgericht. Maandag 30 okt. a.s. te 7.45 uur nam. zal in „Elthato" een samenkomst wor den belegd van de Nederlandse Chris ten-Vrouwenbond, teneinde te komen tot het oprichten van een afdeling in deze gemeente. Alle belangstellende Christen-Vrouwen zijn op deze propa- ganda-avond hartelijk welkom. De Ge westelijke Propagandiste zal aanwezig zijn. Opperwachtm. H. Otten overgeplaatst. Per 1 nov. a.s. is de opperwachtmees ter der Rijkspolitie, de heer H. Ottén overgeplaatst als Rayon Commandant naar Donkerbroek (Fr.), gemeente Oost- stellingwerf. Dhr. Otten, die met zijn gezin 3V2 jaar te Ooltgensplaat heeft gewoond, heeft zich gekenrherkt als een hulpvaardig en opgeriiimd politieman, wat door de bevolking zeer werd ge waardeerd. Binnen afzienbare lij a zuilen de vis sersvrouwen van Goeree-Havenhoofd hun mannen 's maandagsmorgens niet meer met hun kotters naar zee kunnen zien gaan. Nog kijkt een deel van de huizen uit op het Haringvliet en de Deltawerken, maar een duin van 11 tot 12 meter N.A.P. zal straks het uit zicht in die richting geheel wegnemen. De bodem waarop de dragline rechts lioor een ruim één kilometer lange leiding wordt het zand vermengd met water aangevoerd. op de foto staat zal nog eens met zeven meter zand worden verhoogd! De 2V2 miljoen kubieke meter zand die voor de aanleg van deze zeewering no dig iijn wurden betrokken door afgn. ving van de Ringdijk rond de bouwpji en straks ook uit de voor de aan te gen buitenhaven te graven toeleidingï. geulen naar het diepere -vaarwater. Waarschijnlijk wordt er langs het duin een weg aangelegdwaarlangs de vis sers in een wip bij de haven zijn. Jam. mer dat Goeree Havenhoofd zelfs 1 uitzicht ontnomen moest worden. •k Ook Haringvliet steeds meer in trek. De werkgroep Sport en recreatie van de Eilandengemeenschap Voorne - Put ten - Rozenburg betreurt het in haar recente rapport „Recreatie en natuur bescherming", dat „de planologen bij het zoeken naar nieuwe recreatiegebie den voor de watersport hun aandacht in zo sterke mate hebben geconcentreerd op de Grevelingen en zo weinig aan dacht hebben besteed aan hetgeen de oevers van het Haringvliet bieden." Blijkbaar beschouwde men dit water als te gevaarlijk, aldus het rapport, maar de praktijk leert, dat, juist nu het aantal, grotere schepen toeneemt, ook het Haringvliet steeds drukker wordt bezocht. „Onder deze bezoekers bevin den^ zich veel vreemdelingen. Door een verbinding met de zee via een schut sluis blijft het Haringvliet bereikbaar voor zeezeilers. De vraag moet worden gesteld, of Schelde en Rotterdamse Wa terweg op den duur nog toegankelijk kunnen blijven voor deze zeilers, in verband met de toenemende welvaart. In het ontkennende geval blijft Helle- voetsluis de enige mogelijkheid voor de zeezeilers". De samenstellers yan het recreatie- rapport van de Eilandengemeenschap, zijn van oordeel, dat er nog veel aan het Haringvliet zal moeten worden ge daan om het als watersportgebied aan trekkelijk te maken. „De Brielse Maas heeft echter ge leerd, hoe het kan, terwijl het Haring vliet niet aan één zijde een coulisse heeft van industrievestigingen. Integen deel, wanneer wij bepleiten voorzienin gen langs het Haringvliet aan te bren gen, dan denken wij aan beide oevers. Dan zullen de vestigingsmogelijkheden op Goeree-Overflakkee in onze be schouwingen niet ontbreken. Zo goed als Hellevoetsluis in de aanloopperiode reeds havens voor gebruik gereed heeft kan ook de haven van Middelharnis dienen als vaste of tijdelijke thuishaven voor vele schepen". iddelharni iJjddelharni Toekomstig ardstr. 21, jetrouwd: CEES JOKE iommelsdij Inplaats Op zond a.s. hope de ouder K. N. J. A hun 25 j eniging Dat zij elkaar e" spaard is de dankbar Ouddo- Weststr- Gelegen teren op a.s. SCHEEPVAART A.S. VRIJDAG DOOR VOLKERAKSLUIS Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal op vrijdag 3 november de normale scheepvaart door het Volke rak wórden geleid door de nieuw ge reed gekomen sluizen te Willemstad. Deze omlegging van het scheepvaart verkeer houdt verband met het berei ken van een nieuwe fase in de werken ter afsluiting van het Volkerak. Deze opening van de sluizen zal zonder of ficiële plechtigheden geschieden. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Gezamenlijke Herdenkingsdienst A.s. dinsdagavond wordt in de Herv. kerken van Middelharnis en Sommels dijk een Reformatie-herdenkingsdienst gehouden; aanvang te Sommelsdijk 7.30 uur; te Middelharnis 8.00 uur. Sprekers in beide diensten zijn ds. Bultman en ds. Schipper over het on derwerp: „Heeft de Reformatie nog zin?" Voorts ds. P. Roos (Chr. Ger.) over het onderwerp: „Alleen de Schrift"; ds. F. Harinck (Ger. Gem.) te Berithuizen over: „Alleen Genade" en ds. P. Schra- vendeel (Geref.) over het onderwerp: „Alleen Geloof". OOLTGENSPLAAT M.S. „Geja" kreeg averij aan roer en schroef. Tijdens het binnenvaren van de haven te Ooltgensplaat kreeg het M.S. „Geja" (253 ton) van schipper J. Fernhout uit Zwolle averij aan zijn roer en schroef. Vermoedelijk door de harde wind kwam de „Geja" woensdagavond omstreeks 9 uur tegen het z.g.n. stenenhoofd bij de inloop van de haven. De botsing kwam zo hard aan dat het roer brak en de ischroef schade opliep. Het schip werd oribevaarbaar en moest de nacht tegen het remmingswerk van de sluis blijven liggen. Donderdagmor gen is de „Geja" door de sleepboot „Ni cole" van J. Bergman uit Terneuzen naar een werf In Dordrecht gesleept voor reparatie. Schipper Fernhout kwam bieten laden voor de fabriek te Stamp^rs^at. Met het verslag in het j.l. dinsdag- nummer over het bezoek van de Com missaris der Koningin aan de gemeen te Goedereede heeft iets plaats gehad waar wij absoluut geen verklaring voor weten. Wat dhr. A. de Jong in de gehouden raadsvergadering namens de S.G.P. fractie naar voren heeft ge bracht is door ons, als verslaggever op die bijeenkomst, wel verslag gemaakt maar niet gepubliceerd waarom we het door dhr. de Jong gesprokene met onze excuses graag alsnog bekend maken: Dhr. de Jong, de aandacht vragend voor enkele financiële aspecten stel de dat de financiële positie van de gemeente Goedereede redelijk is te noe men. „Met behulp van de door het Rijk toegekende gelden op grond van de financ. verhoudingswet 1960 is onze gemeente in staat het verzorgingspeil 'voor haar inwoners tot een redelijk peil op te trekken." Spr. hoopte dat dat peil in de toekomst bevredigend kan blijven wat goeddeels afhankelijk is van de door het Rijk te verlenen uitkerin gen. Dhr. de Jong vond dat bij de vast stelling daarvan onvoldoende wordt ge let op de plaatselijke omstandigheden waarbij spr. aanwees dat de gemeente Goedereede ook als recreatie ge meente de nodige voorzieningen heeft te treffen. De totale opbrengst van de woonforensenbelasting spr. vond het een billijke bijdrage in deze kosten en de legesverhoging van exploitatie vergunningen voor kampeerterreinen kan aldus dhr. de Jong op f 47000,per jaar worden geschat, ter wijl de jaarlijkse kosten van de ge meente aan recreatieve voorzieningen op f 40:000,per jaar kunnen worden gesteld. „Bil stijging van deze uitgaven zal de gemeente uit eigen middelen de resterende kosten moeten financie ren en spr. voelde het ontbreken van de mogelijkheid tot het toekennen van een uitkering hiervoor als een grote leemte aan. Als voorbeeld nam spr. de t.b.v. het recreatieve verkeer aan te leggen „Ring" rond Ouddorp van de kosten 4 f 3000.000, zal 300.000,— ten laste van de gemeente komen. Spr. toonde daarmee aan dat de op brengst van de belastingen die van de recreanten geheven wordt ontiereikend is om deze kosten op te kunnen ver halen; daarom achtte hij het verlenen van één toereikende uitkering op zijn plaats. Voorts vroeg dhr. de Jong aandacht voor het woningnood probleem nu er nog 200 woningzoekenden zijn alsook voor de bouw van een nieuw raadhuis. „Wij zijn de samenvoeging van boven opgelegd dus durven wij nu met ge paste vrijmoedigheid de volle mede werking van het Rijk en de Provincie te vragen; ja, wij rekenen zelfs op de welwillende medewerking van het Rijk zodat ze ons niet in de financiële ver legenheid zal laten" zo besloot dhr. de Jong. Nagekomen familiebericht Heden behaagde het de Heere plotseling van ons weg te nemen onze geliefde broeder, behuwd- broeder, oom en oud-oom, de heer EDUARD WILLEM OVERBEEKE in de ouderdom van ruim 69 jaar. L. P. Tanis-Overbeeke K. Tanis H. Overbeeke-de Vries Goedereede, 26 oktober 1967. N.Z. Haven 35 De begrafenis zal plaats hebben op maandag 30 oktober a.s. des nam. 2 uur op de algemene be graafplaats te Goedereede. DEZE 14 DAGEN is werkelijk af, let op, U staat pat. 200 gram Kalfsogen slechts 89 cent en het weekend 4 Tompoezen voor 99 et. Banketbakker^ Voorstraat 35 - Tel. 230 Stad aan 't Haringvliet Vervormen van hoeden. Mutsen. Bontgarnering. Vele soorten BREIWOL, Smyrna, Soedanwol en jute 60 en 120 cm. Brabants bont. Overhanddoeken. Dameskousen, kniekousen, sokken, maillots, schorten, jumpers, vesten, truien. Dames-, heren- en kinderondergqe4f i Nachthemden, pyama's, spijkerbroeken, onderjur ken, jupons, B.H.'g, Stépp- ins, jarretelgordels. Baby-artikelen, Kleutergoed. Ceintuurs, rok- eh Voe- ringstoffen, dames en he- renzakdoekep, pntbijtla- kens 2 THEEDOEKEN voor f 2,25 Dirksland - Straatdijk 23 Middelharnis. b Zandpad 16 ^Heden b Heere, van ons onze ir broeder, en oom AR op de 1 jaar en Sterke dit sma Dirksl M. Den A. W. Midde J. Oostv J. Dirksl W. M. Joh. H. Nee iGelege lieren Itot 5 u Ivan 7 t [Kortew De |zal D. |op ma Ides na

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2