IIAtlDEtI rtlEUWS Achter Bi'onchiletten Zangavond te Oude Tonge Installatie Bejaardencommissie te Ooitgensplaat ae grenspaal heb ik van sparen willen weten, maar nu... PREMIE SPAARPLAN Plaatselijk nieuws Borgerlijlie Stand Stelling op toren dreigde omlaag te storten Oostflakkee experimentgemeente van het Rijk blftd Vrijdag 20 oktober 1967 No. 3630 Hoastdronk in tabi«tvorm.95c^ Basis voor persoonlijk bezit Rctle Weerklank had succes Tijdens storm: (fanneer wij ditmaal achter de grens- 3I kijken, blijven wij „dicht bij huis" dat een vrij recente gebeurtenis bij e oosterburen onze aandacht trekt. langs zijn in de deelstaat Bremen, van de elf staten (bij ons te verge- en met de provincies), die met elkaar West-Duitse Bondsrepubliek vormen fliiezingen gehouden, waarvan de uit- g opzienbarend is geweest en veel tot napraten (in Bonn) heeft gege- 5. In de havenstad Bremen is de -jalistische meerderheid verloren ge- an door een stembusoverwinning van National Demokratische Partei jtichland. Een overwinning, die igszins overeenkomt met die van 6 bij de Tweede Kamerverkiezingen dit jaar, althans wat betreft het taculaire karakter ervan, niet om- t de partijen een gelijkenis zouden ttonen, want dit is geenszins het ge- Die N.P.D., zoals de gangbare afkor- (ng luidt, is in 1964 opgericht en heeft nij spoedig na de oprichting van zich n spreken door nogal rumoerige ver- jaderingen. In deze bijeenkomsten wer- jfli weer klanken gehoord, die deden jenken aan het nationaal - socialisti- ilie Duitsland. Trouwens in het oor- ipronkelijke partijbestuur dat inmid- j door ruzie om de hoogste posten is itcengevallen, hadden de ex-Hitleria- len de meerderheid. Men heeft in de lestuurskring echter ruzie om de lei- g gekregen, met als gevolg dat een 1511 de twee „Strebers", n.l. een zekere ter Thielen, het veld heeft moéten mimen, waarna Von Thadden (niet te terwarren met dr. Von Thadden, presi- tat van de Deutsche Kirchentag) het leiderschap op zich heeft genomen. Doeleinden. De doeleinden, die de N.P.D. nastreeft lehelzen o.m. het stoppen van de her- ielbetalingen aan de staat Israël, het Jopzetten van de processen tegen oor- lisdadigers, het bevorderen van liet nationalisme enz. Dit laaste riekt natuurlijk naar het wegere nationaal-socialisme, al heet tdan, dat de N.P.D. dit min of meer .verafschuwt". Maar zolang op de bij- «Bkomsten van deze partij de strijd- tederen van de Hitlertijd weerklinken, i.a. het Horst Wessellied, doet de N.P.D. wel sterk denken aan de N.S.D.A.P. van ■es CS. Toen deze partij ging meedoen aan ie verkiezingen voor de parlementen m de deelstaten, sloegen velen de schrik om het hart. Een schrik die in i in de staat Hessen omsloeg in ver tering, omdat de N.P.D. ongeveer itht procent van de stemmen verwierf. Hetzelfde kwam naar voren in Beieren, bij verkiezingen in andere deel staten werd een terugval geconstateerd. Daarom' werden de verkiezingen in Bremen met enige spanning tegemoet ftzien, want nu zou moeten blijken, of ie partij van Von Thadden inderdaad (f haar retour was. Het tegendeel Heek het geval te zijn. I Acht zetels.. De N.P.D. verwierf in het parlement van Bremen niet minder dan acht ze tels, welke voldoende was om de socia listische meerderheid verloren te doen gaan. Opmerkelijk was, dat de andere coalitiegenoot in de landsregering, de C.D.U., op peil bleef, evenals trouwens de Freie Partei Deutschland, die libe raal georiënteerd is. Wij geloven dat het succes van de N.P.D. in Bremen toch niet direct moet worden gezien als een overwinning van het veldwinnend nationalisme in Duits land, dat zijn exponent heeft gevonden in de N.P.D. Er zijn zo menen wij, ook andere oorzaken aan te wijzen, welke hebben geleid tot de Bremense stem buszege. Die moeten o.m. worden ge zocht in de huidige economische toe stand van Duitsland. Na het z.g.n. Wirt- schaftswunder gaat het de Duitsers thans niet zo best meer. Men had ge hoopt, dat de Hannover Messe (de een der grootste jaarbeurzen van Europa, die altijd eind april wordt gehouden) een kentering ten goede zou hebben gebracht. Dit is niet gebeurd en het Duitse kabinet heeft drastische bezui nigingen moeten invoeren. De werk loosheid neemt nog toe, waarmede ook de ontevredenheid steeds meer tot uiting komt. Ontevredenheid. Van deze toestand heeft de N.D.P. in Bremen een handig gebruik gemaakt door de ontevredenheid aan te wakke ren, waarbij dan het „nationale senti ment" van de heren N.D.P.'ers goed paste. Men heeft om zo eens op oud- Nederlandse wijze te zeggen (de oude ren onder onze lezers herinneren zich wellicht hoe dit van dr. A. Kuyper werd gezegd) „de volksziel bespeeld". (In de verkiezingstijd in eigen land weet boer Koekoek ook daarvan mee te praten, terwijl D'66 dit weer op andere wijze, in moderner stijl doet.) In de kwetsbare havenstad Bremen heeft die ontevredenheid nu bij de stembus een uitweg gevonden doordat een vrij groot aantal inwoenrs op de N.D.P. hun stem hebben uitgebracht. De overigens in meerderheid socialisti sche bevolking van de stad schijnt dus over het bewind van hun eigen partij genoten niet zo goed te spreken te zijn,, waarschijnlijk ook niet over het beleid van de rooms-rode coalitie in Bonn. Bij de volgende parlementsverkie zingen in Duitsland zouden zich weleens belangrijke verschuivingen kunnen voordoen, die van invloed kunnen zijn op de toekomst van Duitsland, meer dan wellicht vele Duitsers denken of wensen. Een invloed, die dan ook niet van belang ontbloot zal zijn voor de plaats van Duitsland in Europa. Op zaterdag 28 oktober a.s. des sav. om 7.30 uur geeft het Chr. Gemengd Koor, „Com nu met Sangh" te Oude Tonge een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Het belooft een mooi program ma te worden. Er zullen psalmen wor den uitgevoerd in bewerkingen van Goudimel, Claude Ie Jeune, Adr. Kou- semaker en Arie J. Keijzer. Dirigent organist is de heer Jan van Dijk. Ver dere medewerking wordt verleend door: Sarie van Vliet, sopraan, Kora Kruis, viool, Jan van Gijn, orgel. Jan van Gijn zal de koorbegeleiding verzorgen. De solisten voeren werken uit van Handel en Bach. Programma's verkrijgbaar aan de kerk. Houdt deze mooie avond vrij! Nu moest ik gewoon wel, want het sparen werd te aantrekkelijk. Mijn vrouw en ik sparen nu eik jaar 500,— en naast de nortnaie rente krijgen we vanaf 1972 ieder jaar ook nog eens honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! En dat telt dubbel aan. Waarom informeert u ook niet eens naar de spaarbewijzen van het Premie Spaarplan? Alle Spaarbanken, Postkantoren, Banken, Boerenleenbanken, Ralffeisenbanken en Bouwfondsen zullen u graag inlichten. Dinsdagavond j.l. heeft in 't Cen trum te Ooitgensplaat, de installatie plaats gevonden door de burgemeester van de door de verschillende institu ten aangewezen vertegenwoordigers in de plaatselijke bejaardencommissie Oostflakkee. Deze commissie zal tot taak hebben het gemeentebestuur, als mede de voorgestelde in oprichting zijn de Stichting Bejaardienwerk Oostflak- ke&, van advies te dienen met betrek king tot alle zaken welke het open bejaardenwerk betreffende, zoals orga nisatie, huisvesting, dienstverlening, e.d. In deze commissie hebben thans zit ting: Jac. Buys, voor het Wit-Gele Kruis te Oude Tonge en Achthuizen; M. W. Q. Buys, voor de protestantse en r.k. ge zinszorg; W. A. van Gurp, voor de Gereformeerde Gemeenten van Oude Tonge en Ooitgensplaat; A. van Kam pen, voor de R.K. Kerken van Oude Tonge en Achthuizen; J. Knöps, voor het N.V.V. te Ooitgensplaat, Oude Tonge en Den Bommel; E. Mast, voor het Groene Kruis te Ooitgensplaat, Oude Tonge en Den Bommel; K. van Oosten de, voor de Stichting Bejaardenhulp Ooitgensplaat; P. J. PoUemans, voor het N.K.V., te Oude Tonge en Achthui zen; K. Post voor het C.N.V., te Ooit gensplaat, Oude Tonge en Den Bom mel; A. A. Quist, voor de Hervorm de Gemeenten van Ooitgensplaat, Oude Tonge en Den Bommel; J. van der Veer, voor de protesatntse en r.k. stichtingen voor maatschappelijk werk; M. D. de Wit, voor de Gereformeerde Kerken van Ooitgensplaat en Den Bom mel; P. Luijendijk, voor de woning bouwverenigingen te Ooitgensplaat, Oude Tonge en Den Bommel. Het is de bedoeling dat de commissie nog wordt aangevuld met vertegen woordigsters van de vrouwenverenigin gen in deze gemeente. Subsidie Voor deze bijeenkomst waren even eens uitgenodigd, alle diaconiën en ker keraden, resp. parochiële charitatieve instellingen en kerkbesturen, van de diverse kerken. De burgemeester stelde nl. als feit, dat' het noodzakelijk is, een overkoepelende, rechtspersoonlijk heid bezittende organisatie voor Oost flakkee in het leven te roepen. In ver- DIRKSLAND Dammen. Uitslagen Damvereniging 10 oktober. W. Tanis H. Knöps 0—2 H. Grootenboer A. v. Dongen 2O J. Tanis C. Matsinger 2—0 C. V. Welie M. v. 't Geloof 2—0 17 oktober: Joh. Brooshoofd W. Tanis 0—2 M. V. 't Geloof C. Matsinger 0—2 G. Koek H. Grootenboer O2 K. de Jong C. Kardux O2 A. V. Dongen J. Tanis 0—2 C. Matsinger G. Koek 2O C. Kardux K. de Jong 0—2 Bekercompetitie H. Grootenboer Joh. Brooshoofd O2 C. V. Welie J. Stolk 0—2 HERKINGEN De storm. De storm heeft ook in on ze gemeente zijn sporen achter gelaten, veel ramen en enkele schoorstenen moesten het ontgelden, bij landbouwer D. Struijk werd het dak van de schuur gedeeltelijk weggerukt, en van de in aanbouw zijnde schuur van landbou wer J. M. van Eek werden enkele bin ten weggeslagen. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De collecte ten bate van de Kan kerbestrijding heeft te Herkingen f 445, 18 opgebracht. OUDE TONGE Stormschade. Tijdens de zware storm gepaard met onweer, van dinsdag j.l. is in de gemeente nogal wat schade aangebracht. Dakpannen en televisie- masten vielen van de daken en in de Julianastraat zijn ongeveer 7 8 bomen omgewaaid. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Brand. Woensdagmorgen om onge veer 4.30 uur werd de brandweer van Oude Tonge gealarmeerd voor een brand in de loods van de heer J. Buscop, aan de Stationsweg. De zakken met uien gingen verloren. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Maandag 23 oktober a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Gerei Gemeente voorgaan ds. J. van Prooijen te Grafhorst. Zie verder de advertentie in dit nummer. De Actie Weerklank, gevoerd door de Vereniging Muziekonderwijs is een groot succes geworden. Hoewel de actie nog niet is afgesloten werd er reeds een mooi bedrag opgehaald en wat belang rijker is, hier en daar werd iets losge- woeld, er zijn steeds meer mensen die zich afvragen: „Waarom op Flakkee geen streekmuziekschool en elders wel". Er worden momenteel al besprekin gen gevoerd in welke vorm en onder welke instantie de muziekschool zal gaan resulteren. Door de gemeente Middelhamis werd de. „Finse Barak" beschikbaar gesteld als aanvulling op het tekort aan ruimte en het hoogst nodige instrumentarium werd aange schaft en in gebruik gegeven aan de diverse Muziekschool ensembles. Het bestuur van de vereniging bracht een oriëntatiebezoek aan de muziek school te Zierikzee waar zij werden rondgeleid en zodoende een zeer goed inzicht kregen in de fantastische mo gelijkheden die ontstaan wanneer Ge meente en Gemeenschap achter een dergelijk project staan. Een bezoek aan de streekmuziekschool „Alblasserwaard en Vijfhefenlanden" staat nog op het programma. band met de door de minister van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk vastgestelde voorlopige rijksbijdragere geling dienstencentra bejaarden, zal het mogeiyk zijn een belangrijk rijkssujjsi- die te ontvangen in de kosten van het open bejaardenwerk. Aangezien de ge meente dan tot een gelijk percentage subsidie zal moeten verlenen, zal het mogelijk zijn, dat voor de particuliere sector (kerken, verenigingen, e.d.) slechts 10 "/o van de kosten overblijft. Nood zaak is echter dat de afzonderlijke in de dorpen bestaande of in oprichting zijnde bejaardenorganisaties zich ver enigen in één organisatie voor Oost flakkee. Het gaat er om of de insti tuten bereid zijn deze samenwerking op te brengen. De burgemeester brengt in herinnering, dat oorspronkelijk Ooit gensplaat, maar thans Oostflakkee, door het rijk als experimentgemeente is aan gewezen voor dit werk. Dit kan ook belangrijke voordelen meebrengen. Doch het hele bejaardenwerk in deze ge meente staat of valt met de bereidheid van de instituten met elkaar samen te werken om dit tot uitvoering te brengen. De gemeente zal in deze overkoepe lende organisatie niet deelnemen. Dit behoeft ook niet, nu de voorwaarden voor subsidiëring door de gemeente zijn vastgelegd in de reeds genoemde rijks bijdrageregeling. Stichtingsvorm Hoewel het uitgangspunt dus is, dat de daad thans aan de in Oostflakkee gevestigde instituten is, om het open bejaardenwerk te organiseren en uit te voeren, is aan de gemeente bereid de ze voorbereidingen te begeleiden. Gedacht is aan deze stichtingsvorm. Een ontwerp van de statuten voor een dergelijke stichting is samengesteld. Daarbij is er van uitgegaan, dat een aantal instituten en wel die, welke in hoofdzaak zullen bijdragen in het tekort op de exploitatie tot oprich ting zullen overgaan. Dit zullen wor den, de diaconieën van de Hervormde Gemeenten, de kerkeraden van de Ge reformeerde Kerken, de kerkeraden van de Gereformeerde Gemeenten en de besturen van de Rooms-Katholieke Parochiële Charitatieve Instellingen. Daarnaast zullen in het algemeen be stuur van de stichting ook zitting heb ben, vertegenwoordigers van andere in stituten in de vier dorpen, zoals de kruisverenigingen, gezinszorg, maat schappelijk werk, de vrouwenverenigin gen, de woningbouwverenigingen en de vakbonden, alsmede een arts. Vier dorpen De vertegenwoordigers in het alge meen bestuur afkomstig uit de vier dorpen, vormen in die dorpen het be stuur van de plaatselijke commissie. De verdeling over de dorpen is zodanig, dat de verhouding ongeveer gelijk is aan die van het aantal inwoners per dorp. De burgemeester deelt mede, dat in deze bijeenkomst aanwezig is, mej. Ru- dolphi, adviseuse bejaardenwerk van de Herv. Stichting Diaconaal Maatsch. Werk in Zuid-Holland, die mede de ad viseur van de Sectie Bejaardenwerk van het Diocesaan Sociaal Charitatief Centrum in het bisdom Rotterdam en van de Gereformeerde Stichting Dia conaal Maatsch. Werk in Zuid-Hol land vertegenwoordigt. Zij is bereid terwille van de urgentie tot de vorming van de overkoepelende stichting over tegaan, reeds vooraf de adviezen om trent dit ontwerp der statuten te vra gen van de diverse instanties die goed keuring daaraan zullen moeten geven. Intussen zal het ontwerp ook worden toegezonden aan alle instituten in Oost flakkee en aan de zojuist geïnstalleer de adviescommissie. Zodra de adviezen van hogerhand zijn ontvangen, zullen deze eveneens aan deze instituten wor den toegezonden, waarna het concept der statuten kan worden vastgesteld tot oprichting van de stichting kan worden overgegaan. Alsdan kunnen ook de de tails met betrekking tot diverse zaken aan de orde worden gesteld. Vragen Nadat nog enkele vragen zijn beant woord, sluit de burgemeester de bij eenkomst met het uitspreken van de hoop, dat de vertegenwoordigers de aanwezige sfeer van bereidheid tot me dewerking en samenwerking zullen we ten over te brengen op het bestuur dat hen heeft afgevaardigd, zodat kan wor den voortgegaan thans gezamenlijk met het plaatselijk reeds aangevan gen werk van naastenliefde. OOSTFLAKKEE Burgerl^ke stand over september 1967. GEBOREN: Adrianus Mattheus Jo hannes, z.v. J. A. van Peperstraten en G. W. F. Jochems, dB; Marijn Roland z. V. E. B. Meijer en N. Engel, Ogp; Ca- tharina Anthonia, d.v. P. M. Koppe naal en C. A. van Otzel Ot,; Bastiaan Anthonius z.v. P. Moerenhout en J. M. Winkels Ot.; Marcellinus Hubertus z.v. A. J. Pieterse en C. M. P. v. d. Klun- dert Ot.; Hendrik Willem z.v. P. Kreeft en M. Vermaat Ogp.; Maria d.v. J. A. Buijs en P. Jochems Ot.Johanna Maria d.v. F. A. M. Fes en M. P. Moerenhout Ot.; Saskia Maria d.v. C. L. M. de Wit en C. G. Heestermans Ot.; Adriana Cor nelia Jannetje d.v. M. 'T. Brijs en C. Meivogel dB.; Andries z.v. W. Vermaat en M. Kreeft Ogp.; Jacob Cornells z.v. J. Tiggelman en A. W. M. E. Pipping Ogp.; (geboren te Rotterdam); Elisabeth Hermina d.v. H. G, M. J, Kassens en H. M. M. van der Wal Ot.; (geboren te Dirksland); Mirjam d.v. J. C. Hollan der en G. Bosscher Ot.; (geboren te Dirksland). OVERLEDEN: Franciscus Cornells v. d. Maden 16 jaar z.v. J. v. d. Maden en P. Verbeek Azn.; Cornells Tiggelman 71 jaar e.v. H. van Eek Ot; Janna Lena Hendrika Krijger 77 jaar wed. v. B. C. Jongeling dB.; Johanna PetroneUa Gootjes 50 jaar e.v. J. J. Vervloet Azn.; Adrianus van Dravik, 86 jaar, wed. v. E. IJpelaar Azn.; Dirk Arij Kammeraad 25 jaar e.v. J. Jelier Ogp. (overleden te Dirksland); Pieternella Kievit 69 jaar e.v. P. L. Kloet Azn. (overleden te Dirksland); Taimetje van Gent 48 jaar echtgenote van J. van Veen Ogp (over leden te Rotterdam); Abraham Lokker 49 jaar, e.v. M. C. Melissant dB. (over leden te Rotterdam). GEHUWD: Jan Huijer 21 jaar en Cornelia den Braber 18 jaar, beiden te Ogp^; Aart Willem Pieter Soeteman, 25 jaar te Dirksland (Herkingen) en Her mina Braber 20 jaar te Ogp,; Johannes Maria Dekkers 22 jaar te Azn. en Ja- coba van der Waal 17 jaar te Ogp.; Adrianus Mattheus Huibrechtse 20 jaar en Huberdina Anthonia Maria van der Made 18 jaar beiden te Azn.; Jan Nico- laas Hokke 24 jaar te dB. en Marie Troost 22 jaar te Ogp.; Arend Kagchel- land 23 jaar en Lena Donkersloot 24 jaar beiden te Ogp.; Marinus de Boed 37 jaar te Azn. en Jannetje Koert 43 jaar te Ot. INGEKOMEN: C. J. A. Heusdans en echtgenote van Bunnik naar Ogp.; H. P. Korteweg-van de Velde van 's-Gra- venhage naar Ogp.B. Oorbeek en echt genote van Vlijmen (N3r.) naar Ogp.; W. van Biert van Rotterdam naar dB.; J. V. d. Tol en echtgenote van 's-Gra- venhage naar Ot.; C. M. van Puffelen van Amersfoort naar Azn.;. N. S. H. de Korte van Rotterdam naar Ot.; P. C. M. Hagendoorn van Ginniken naar Ot.; M. C. Kommers van Middelhamis naar Ogp.; J, T. Dalebout van Brouwersha ven naar Ot.;. K. J. Schipper van Roc- kanje naar Azn.; J- M. E. van Luijk van Goes naar dB.; E. Stoutjesdijk van Zierikzee naar dB.; J. M. Loyoschelder en gezin van Waddinxveen naar Ot.; M. G. J. Dierselhuis van Renkum naar Ot VERTROKKEN: R. J. van Zanten v. Ot. naar Rotterdam; S. v. d. Baan en gezin van Ogp. naar Dirksland; A. F. Buscop van Ogp. naar Dirksland; C. v. Dam Wzn. van Ogp. naar Gouda; P. Bakelaar en echtgenote van dB. naar Bameveld; A. W. Bakker van dB. naar Goes; C. van Dam W.Cz. van Ogp. naar Rotterdam; J. Slui van Ot.» naar Nieu- werkerk a. d. IJssel; H. Soeteman-Bra- ber van Ogp. naar Dirksland; H. E. J. Jacobs van Ot. naar Breda; J. N. Hokke van dB. naar Numansdorp; M. Hokke- Troost van Ogp. naar Numansdorp; C. >\T.o--man van dB. naar Rotterdam; N. Zuijdijk van dB. naar Stad aan 't Harmgvliet; J. M. v. d. Veer-Buijs van Ot. naar Middelhamis; A. Kagchelland en echtgenote van Ogp. naar Kamerik; C. Schoneveld en echtgenote van Ot. naar Venlo. AFKORTINGEN: Ot. is Oude Tonge; dB. is Den Bommel; Azn. is Achthuizen; en Ogp. is Ooitgensplaat. OOLTGENSPLAAT Tijdens de zware storm van ji. dins dag dreigde de stelling op de toren van de hervormde kerk omlaag te stor ten. Deze stelling is vorige week aan gebracht vodr het repareren van de spits, welke van nieuwe leien moet worden voorzien. De planken van deze stelling raakten los en gingen nogal te keer. Een plank kwam naar beneden en viel op de grond. Daar gevaar voor de omstaande woningen dreigde werd de Firma Jobse, die het werk in uit voering heeft, gealarmeerd. Binnen een uur waren enkele werknemers van ge noemde firma uit Middelburg in de Plaat en klommen, of er niets aan de lucht was, de toren en de stelling op om deze beter vast te maken. Het ge vaar was toen bezworen. Schip kwam tijdens orkaan binnen Nog een staaltje van durf en moed leverde schipper L. den Herder uit Wemeldinge. Met zijn 250 ton metende motorschip „Sloe" kwam hij 's morgens leeg uit Bruinisse, waar een repara tie aan zijn schip was verricht, met bestemming Ooitgensplaat om daar bie ten te laden. In de orkaan (windkracht 11) kwam hij (zijn vrouw aan 't roer, de schipper voorop) omstreeks 12.30 uur de haven binnen. Het invaren ging be paald niet met een geringe gang om- reden de klipper anders dreigde tegen de wal te worden gedrukt. Het vast maken aan de kaai leverde wel enige moeilijkheden op maar de tocht werd tot een goed einde gebracht. Veel fruit afgewaaid In de diverse boomgaarden is er ont zettend veel fruit afgewaaid en waar deloos geworden. De grond lag op plaatsen bezaaid met appels. Duizenden kilo's gingen verloren ter waarde van vele duizenden guldens. De pluk is nog in volle gang, maar zal dien tengevolge vlug gebeurd zijn. Bij de toch al niet hoge prijzen is de financiële opbrengst van het fruit nog verder gedaald. Kinderen in de sloot Enkele kinderen die per fiets naar school gingen werden door de wind ge schept en kwamen in de sloot terecht. Ze wisten zelf weer op het droge te komen. Voorbijgangers brachten het fietsje op de weg. Verder moesten veel televisiemasten het ontgelden en wer den pannen van de daken gerukt. En kele bomen werden geknakt, terwijl putten met landbouwprodukten werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 9