EiiAriDEn niEuws Dairnpo Olrunoff Ds. G. n. Zijderveld maakte reis door Zuid-Afrika reportages DESTREE .Hondemastate" Geu Landelijke ploegwedstrijden in de Flevo polder Als hoofdbestuurslid van de Nederl. Zuid-Afrikaanse Werkgemeenschap KEUVELAAR blad Vrijdag 20 oktober 1967 No. 3630 -^ Bij VERKOUDHEDEN -k SMEEDIJZERENWANDKLOKKEK 47.50 ^ig Dl' elegante verlovingsring MIDDELHARNIS „ONS BROEDERVOLK" Voor gashaarden fa. P. KIEVIT Zn. Zaterdag a.s. wedstrijden te Middelharnis t Ook voor FOTOOHAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK De Kerkhervorming. Was het nodig? Waar ging het om? ffanneer het eind van oktober in 0 komt gaan telkens weer onze ge- jachten uit naar Wittenberg, waar de jugustijner-monnik op 31 okt. 1517 zijn j5 stellingen over de aflaat aansloeg jan de deur van de slotkapel, een daad jie nog steeds mag worden beschouwd jls de aanleiding tot de Hervorming. En jit jaar besteden we extra aandacht ,an deze dag, omdat het precies 450 jaar «leden is, dat dit gebeurde. De kerken der Reformatie kunnen loch niet dankbaar genoeg zijn dat de ■e God in een nacht van bijgeloof tiet licht van Zijn waarheid weer deed jgaan. Men krijgt in onze tijd weleens jelndruk, als zou de Reformatie eigen- overbodig zijn geweest; van Rooms- jjatholieke zijde zijn ze druk bezig orn. Luther in ere te herstellen en van Pro testantse zijde wordt al het mogelijke an om toenadering te zoeken tot Bome. Als men dat alles ziet, vraagt men zich af of het wel nodig was dat luther de band met Rome zo radicaal tieeft verbroken. De Roomsen stellen t ook graag zo voor. Nu ja, er waren paalde misstanden in de Roomse kerk en het is goed dat Maarten Luther daartegen protesteerde, maar Luther ad in de kerk moeten blijven, dan had j daar zijn reformatorische werk kun nen verrichten. We moeten eerlijk toegeven dat deze Roonase visie weldadig aandoet, verge- Islien bij wat vroeger over de Hervor- r van Wittenberg werd uitgekraamd. is toch echt nog niet zo lang ge leden dat schoolboekjes in het zuiden van ons land niet méér over Luther ten leste gaven dan dat hij een afvallige monnik was, die met de Roomse kerk brak om te kunnen .trouwen met een weggelopen nonIn dat opzicht is er dus vs?el het een en ander veran derd en daar mogen we dankbaar voor ïijn. Maar de bewering van Rome dat luther in de kerk had moeten blijven verraadt toch wel een totaal verkeerd ip van de eigenlijke drijfveer tot de Reformatie. Het ging in wezen niet om een aantal misstanden, die opgeruimd moesten worden, het gins (hoe vreemd het ook'moge klinken) nög niet eens orn te beeldendienst en de heiligeiiiverering. Het ging in de groiid' van de zaak maar léén ding: geloof of werk; genade of verdienste. En deze kwestie is zó be langrijk dat al het andere eigenlijk maar bijzaak is. En dat is het ook wat de Hervormers aan elkaar verbindt. Want bij alle on- teriing verschil tussen Luther, Me- lanchton, Calvijn en Zwingli, komen ze toch hierin overeen, dat de rechtvaar diging van de goddeloze centraal staat. Ieder voor zich hadden ze deze ontdek king gedaan, dat God de goddeloze rechtvaardigt om Christus' wil, zonder onze werken en alleen uit genade en teor iiet geloof. En dat was het dat de tak veroorzaakte met de kerk van e. Want als het uit genade is dan IS het niet meer uit werken. Anders is genade geen genade meer en het geen werk meer Het is uiteraard te betreuren dat de Servormers onderling wat uit elkaar gegroeid, en dat ze bijvoorbeeld in 4e leer van het- Heilig Avondmaal ieder eigen opvattingen hadden. Justus Vermeer zegt in zijn bekende Catechis- nins-verklaring: „daar heeft de duivel «e hand in gehad, want hij wilde het "wk der Reformatie verstoren". Maar in die ene zaak waren zé het 'Wend met elkaar eens: alleen dè thrift; alleen uit genade; alleen door geloof. ïn dat zou het ook moeten zijn wat «kinderen der Reformatie aan elkaar vele modellen met batterij-uurwerk reeds v.a. WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON 11.66.15 - ROTTERDAM iiiBiHiiiiHniipiipiiiniiiinpipiniiiii^^^^^^^ verbindt. De Hervorming moge dan in Duitsland en in de Skandinavische lan den een meer Luthers stempel dragen en in ons land meer door Calvijn zijn beïnvloed, maar bij beide ging het toch hierom dat uit de werken der Wet geen vlees gerechtvaardigd zal worden voor God. En dan moeten we helaas consta teren dat zowel de geestelijke nazaten van Calvijn als die van Luther veelal zijn vergeten uit welk diensthuis ze zijn uitgeleid. Alle reden is er dus om ons ieder jaar opnieuw te bezinnen op het erfgoed der Reformatie en om te ge denken de grote daden Gods in de ge schiedenis van Zijn kerk. WAARNEMER. RIJMEN VAN TIJMEN Nou, dat is zeer zeker. Toch wel iets voor stad. Men is fijne geuren, Daar niet spoedig zat. Er zijn daar ook nare. Doch het spreekt vanzelf: Men neemt tot verdrijving „4711" Nou, wie zal dan klagen, Dat het daar zo geurt? Zekere bewoner. Heeft het zeer betreurd, 't Ging om zijn produkten. Boter tot en met. Daarom wordt er immers. Zoveel omgezet? Daarom is 't zo geurig. En geen vieze geur. Want alleen dat laatste. Stelt altijd teleur. En nog geen bewoner, Is die geuren zat. Vraag het aan de bakker. Vraag het aan heel Stad. Sihaken, ze verschillen. Geuren evenzeer. En wat zei een Moeder, Lang geleên ook weer? Zekere juf had klachten. Over dit haar kind. Daar ze deze leerling. Nogal geurig vindt. Juf kreeg toen ten antwoord, Van die boze Moe: „Om aan 't kind te léren. Stuur ik haar U toe. Niet om aan te ruiken". Kijk, zo doet ook Stad. Mën is botergeuren. Daar nog lang niet zat. Niet om adn te ruiken. Bakt men daar dat spul. Wel om op te eten. Stank? Nul komma nul! TIJMEN. STAD AAN 'T HARINGVLIET In het verenigingsgebouw „Het Tref punt" zal spreekuur worden gehouden voor woningzoekenden op maandag 23 oktober a.s. van 14.00 tot 15.00 uur. Onderstaand vervolgen wij de publi catie van het interview dat wij hadden met ds. G. A. Zijderveld, predikant der Ger. Gem. te Middelburg, kort nadat hij was teruggekeerd uit Zuid-Afrika. Ds. Zijderveld bracht alsi hoofdbe stuurslid van de Nederlands Zuid-Afri kaanse Werkgemeenschap kortgeleden een oriënterend bezoek aan dit land. In zijn beantwoording van deze laatste vragen beschouwt ds. Zijderveld de godsdienstige en economische structuur van de gebieden die hij bezocht alsook de zending die daar reeds vanuit ons land bedreven wordt. Eil.-nieuws: Wordt er onder de Hin does en Mohammedanen in de omge ving van Durban ook zending bedre ven? Ds. Z.: Hier is de N.G. kerk pas mee begonnen, dit is echter zeer moeilijk werk. Van Durban gingen we terug naar Pretoria, het eind van de reis. Eil.-nieuws: Wat nu de drie voor naamste kerken van Z.-Afrika betreft (de Nederd. Geref. Kerk, de Nederd. Herv. Kerk en de Geref. Kerk de z.g. Dopperkerk) hoe is nu de ligging van deze kerken gezien tegenover de ver houdingen in Nederland? Ds. Z.: Modernen komen er niet voor, alles is overwegend orthodox. Het Chr. Instituut geleid door figuren als dr. Boyers Naudé en dr. Geyser heeft nog geen 1.000 volgelingen. (Dit zijn de voornaamste personen van het gerucht makende proces tegen prof. dr. Pont. Eil.-nieuws: U vertelt dat de econo mische situatie bijzonder gunstig is en dat het land bijzonder mooi is. Hoe ligt dit met de emigratiemogelijkheden? Ds. Z.: Voor vaklieden is hier volop plaats. De bijzonder fraaie villa's in Pretoria, Kaapstad, Durban e.d. deden me uitroepen: „De helft hiervan is me niet aangezegd". Eil.-nieuws: Worden de emigranten toegelaten in Z.^Afrika? Ds. Z.: Ja, zeker. Eil.-nieuws: In voldoende mate? Ds. Z.: Er wordt wel gekeurd, maar dat doen andere landen ook. Eil.-nieuws: Hoe staan ze tegenover Nederlanders? Ds. .Z.: Ze, ontvangen dolgraag Calvi nistische hoUanders. We hebben ont zettend veel goodwill in Zuid-Afrika., Eil.-riieuws: Zijn er zendingsmogelijk- heden voor de Geref. Gemeenten? Ds. Z.: Zoals U weet drijft de Chr. Geref. Kerk zending in Z. Afrika. Po gingen van de Geref. Zendingsbond zijn mislukt omdat de synode der Herv. Kerken in Nederland de kerken van Z.- Afrika niet meer beschouwt als de ker ken van Christus. Ook voor onze kerken is er voldoende plaats. Het is altijd mijn mening ge weest dat Z.-Afrika de beste mogelijk heden voor zendingswerk heeft. Ook voor ons liggen hier nog vele mogelijk heden. De rest van Afrika is een ko kende zee. In het vliegveld dat een tussenlan ding maakte in Brazaville (Fr. Kongo) stapten 30 Congolezen in met bestem ming Moskou. Het werd voorgesteld alsof ze voor studie naar Rusland gin gen. Mij werd echter medegedeeld dat dit een smoesje was. In werkelijkheid werden ze opgeleid voor terroristen. Het werken in Z.-Afrika op zendings gebied geeft grote voordelen. Immers wortelen deze kerken op dezelfde grondslag die wij kermen n.l. de 3 for mulieren van enigheid. Dit is hun basis. Eil.-nieuws: U hebt dit land nu in zijn geheel bereisd. Hoe ziet U in zijn tota liteit het geestelijk leven in Z.-Afrika? Ds. Z.: Bij een reformatorische predi king lopen de kerken vol en gelooft U me, er wordt geluisterd. Ik heb daar gesproken over de leer van onze vade- jren en vond er een willig oor. Bij hon derden gaan Se preken van het Smyte- geltfonds hier naar toe en er is belang stelling voor. Eil.-nieuws: Zijn er mogelijkheden om met het werli van het Smytegelt- fonds daar ook te starten? Ds. Z.: We hebben daar een grote kans omdat er bloedbanden zijn. We zullen proberen het kleine plantje ook daar over te planten. Eil.-nieuws: Is in de cultuur en in de ontspanningsmedia te merken dat Z. Afrika een- Calvinistisch land is? Ds. Z.: Ze hebben daar wetten die op zondag verbieden dat dé bioscopen open zijn en dat er voetbalwedstrijden en andere openbare vermakelijkheden kunnen plaatsvinden. Om 12 uur moe ten de cafe's dicht zijn. Uit de praktijk is me daar gebleken dat er zonder onderscheid des persoons ge handeld wordt. In een geval waar na 12 uur doorgefeest werd, greep de politie in en werden hoge functionarissen, zon der verder praten, verbaliseerd. Eil.-nieuws: Bent U van plan over deze reis lezingen te gaan houden? Ds. Z.: Stellig wel op zendingsavon den etc. Ook zal ik hopenlijk hierover lezingen kunnen houden voor de af delingen van de Z.N.A.W. Hererovrouens, Suidwes-Afrïka. ILl^V OLGVERHAAL door HERMAN DE MUINCK klein kwartier later zag hij haar Sleden knipperen. Toen gingen de in- auwe ogen open en keek Lucie ver- ™*rd rond. De blik viel op haar yf- „Waar ben ik?" stamelde zij. „in het ziekenhuis, kind", antwoord- M niet omfloerste stem. „Alles wel". "33, de dijk". Het ongeluk kwam nu duidelijk voor de geest. En Werii de vraag, die verwacht jff,,; die zo pijnlijk was: „Moe- Biet^ Adrigem slikte iets weg en zei 5,^^smoorde stem: „Moeder is ook Jaar u ^.'^^nhuis, maar zij gaat straks Lucie wierp een blik op de dokter en ^t^^' hadden afgewend en Ujljj "^iten stonden te staren, waar de .Dokt( zon op de tuin brandde. :ier, u verbergt wat voor mij", Ch '"y alstubeUeft de ■doort?" ^^der, is moeder... is mams Van Adrigem boog het hoofd; de bei de anderen zeiden niets. „Dood!" kreet Lucie. „Neen, dat kan niet". Zij snikte wanhopig. De zuster keek de dokter aan. „Laat maar even begaan", zei deze zacht. „Straks een kalmerend middel. En dan een slaappil". VervolgverhaalennjK-' Met grote passen verdween hij uit het vertrek, in één van de corridors de di rectrice ontmoetend, wie hij vertelde, dt de dochter van Van Adrigem tot be wustzijn was gekomen. Ernstige gevol gen van het ongeluk zou zij niet heb ben. Zo werd dominé Fottema op de hoog te gebracht. „U moogt er wel even heen, dominé. IVlaar maak het kort". Hij knikte haar begrijpend toe en liep schoorvoetend naar het zaaltje, waar van hij het nummer wist. Nadat hij zachtjes de deur had geopend bespeur de hij alleen de zuster, die, hem ziende, het vertrek verliet. Hij was alleen met Lucie, die weer hevig schreide, toen zij hem zag. Hij vatte haar hand zonder een woord te zeggen. 't Was zeker enkele minuten later, toen hij zacht opmerkte: „Kind, ik weet niet wat ik zeggen moet. Alleen: onze God zij met je. Hij troost als een moe der troost". -----^O-------- HOOFDSTUK IV „Hij heeft weer eens een bui", fluis terde het meisje een ambtenaar in het oor. De man keek naar Jochem van Adri gem en haalde lichtelijk de schouders op. „Niks van aantrekken", fluisterde' hij terug, „'k Heb het ook al gedacht. Zeker met het verkeerde been uit bed gestapt of ruzie met zijn vrouw gehad". Niks van aantrekken! Ja, hij kon ge makkelijk praten, dacht het meisje. De bui betekende, dat er die hele dag, en zeker niet de hele morgen, geen woord gezegd mocht worden dan strikt voor het werk noodzakelijk was. Anders geen grapje, geen gelach. Want dan kreeg je van de chef, die in een slecht humeur was, de wind van voren. Neen, dat was niet mooi meer. Inderdaad had de ambtenaar gelijk: 't was die morgen bij Van Adrigem thuis weer uiterst onaangenaam geweest. Voor de zoveelste maal had zijn vrouw hem verweten, dat hij wel eeri prul moest zijn. Nu al jaren werkte hij op het departement. En promotie? Ho maar. Nu ja, hij had het gebracht tot chef van een kleine afdeling, vijf man perso neel (hijzelf inbegrepen) en verder zou hij het wel niet brengen. Dat geloofde hij trouwens zelf ook, al begreep hij niet, waarom hij telkens werd gepas seerd. Jochem van Adrigem bladerde ver strooid en humeurig in de stukken op zijn bureau. In werkelijkheid voerde hij niets uit. Tegen zijn gewoonte, want hij was ontegenzeggelijk een hard werker. Maar zijn hoofd stond er nu niet naar. Zijn gedachten waren bij de scène, die morgen, met Sioze, die hem weer eens verweet, dat hij geen promotie maakte. Maar daarover ging het per saldo niet. Dat kon haar niet schelen. Tot haar kennissen zeide zij toch steeds dat haar man referendaris op het de partement was. Er was niets van waar. Hij was ettelijke graden lager in rang. Maar van haar positieve leugen bloosde zij niet eens. Zij had het al zo vaak ge zegd, dat zij het zelf ging geloven. Neen, promotie op zich liet haar koud Maar promotie hield hoger salaris in en voor geld was zij hoogst gevo^ig. „Ik kan het toch niet helpen, dat ik geen promotie maak", had hij die mor gen weer eens nijdig uitgeroepen. „Dat kun je wel", had zij terugge- raasd. „Je bent een nul. Je praat niet van, je af. Een sul ben je. Je vindt alleis maar goed". Zajhad hem weer eens diep verne derd. Gelukkig waren zij alleen aan het ontbijt geweest. Lucie, de jongste, was al na,ar school. En Helena, zijn oudste, en Hermien, zijn middelste dochter, wa ren nog niet beneden. „Je moet eens van je afbijten", had zij hem toegebeten. „Je bent nodig aan .Het Alg. T.B.C, hospitaal te Oshakati-Ovamboland, geopend in 1965. Als aansluiting op dit interview met ds. Zijderveld kunnen we onze lezers mededelen dat in de loop van novem ber bij drukkerij „De Banier" in Utrecht een boekwerk zal verschijnen, geschre ven door ds. Zijderveld met als titel „Ons Broedervolk". In dit boek worden vele facetten over Z.-Afrika belicht. Het zal plm. 160 pagina's tellen en wordt verlucht met 20 foto's. Op de stofom slag komt een statiefoto van Paul Krü- ger. Het boek is opgedragen aan de na gedachtenis van wijlen Hendrik Ver woerd en begint met een voorwoord van zijn schoonzoon prof. C. W. H. Bos- hoff. Het bevat de volgende hoofdstukken: 1. Geschiedenis van Zuid-Afrika; 2. Sleutelpositie Republiek; 3. Schoonheid van het Züiderland; 4. Bevolking van Zuid-Afrika; 5. Kerken in de Republiek 6. Landbouw, Veeteelt en Visserij; 7. Bloeiende industrie; 8. Grote rij dom van de Republiek; 9. Zuid-Afrikaanse Re- bliek in het beeld van U.S.A.; 10. Rege ring Zuid-Afrika; 11. Leger, vloot en luchtmacht; 12. Het emigratieland van West-Zuid-Afrika. uw adres ZANDPAD 4-6 - Middelharnis tegenover De Gruyter Op dinsdag 10 okt. zijn bij Dronten in de Flevopolder de landelijke ploegwed strijden gehouden, georganiseerd door de 3' landbouwjongeren- en de werkne mersorganisaties. Ongeveer 120 deelnemers, geselec teerd door Streek- en Provinciale wed strijden bonden daar de strijd aan om de landelijke kampioenstitel voor de eigen organisatie. Geploegd werd in 3 categorieën n.l.: Eenschaar kantel- en wentelploegen. Tweeschaar kantel- en wentelploegen. Tweeschaar rondgaande ploegen. De opgave was 17 tot 20 cm diep ploe gen in vrij zware kleigrond, bedekt met een 20 cm lange onbewerkte graan- stoppel. Bij de kantel- en wentelploegen wordt er extra aandacht aan besteed, dat de openingsvoor recht, ondiep en geheel schoon is, de aanstorting op de juiste hoogte is en precies aansluit tegen het omgeploegde land. De kering van de geploegde sneden goed is, er goede aansluiting is tussen de sneden zonder gaten, een volledige bedekking van de ondergeploegde stop pel, het maken van een geer. Voor de rondgaande ploegen welke geen geer hoeven te maken, is de eind- voor een zeer moeilijke opgave. Het geleverde werk was over het al gemeen van uitstekende kwaliteit. Bij de 9 deelnemers welke in hun organisatie en groep een eerste prijs behaalden, waren 2 deelnemers van Goeree en Overflakkee, t.w. dhr. J. Roodzand, Dirksland als Ie bij de 2- schaar wentelploegen en R. v. Putten Dirksland Ie bij de rondgaande twee schaar ploegen. Opmerkelijk was ook dat 6 van de 9 eerste prijzen behaald werden met Rumptstad ploegen. Woensdag 11 oktober kwamen de hoogstgeplaatsten van elke organisatie tegen elkaar uit om de titels Kampioen van Nederland. Ook hier weer bevonden zich de he ren Roodzant en van Putten onder de 9 hoogst geplaatsten, terwijl 6 van de 9 deelnemers deze prachtige prestatie be haalden tnet een Rumptstad ploeg. Bij elkaar waren enkele duizenden be langstellenden getuige van een boeien de wedstrijd, waar uitstekend werk werd geleverd, en zwaar gevochten werd om de hoogste' plaatsen. Het is opvallend dat het peil van het wedstrijdploegen steeds hoger wordt, en dat deze ontwikkeling zich voortzet naar het werk op het eigen bedrijf. Het is mede daarom prettig te kunnen aankondigen dat a.s. zaterdagmiddag om 1 uur in de Van Pallandpolder, de regionale wedstrijd van Goeree en Overflakkee gehouden wordt. Aanmeldingen voor deelname kunnen nog worden opgegeven zowel met 1- als met 2-schaar ploegen bij W. Struyk, „Koornlust", Kruisweg 2, te Stellendam. tel. 01879 - 364. Om het geheel nog aantrekkelijker te maken, zullen de Heren Noorder- mee^ en R. v. Putten, een demonstratie geven van het wedstrijdploegen zoals dit in internationaal wedstrijdverband wordt beoefend. De heer Noordermeer heeft ons land vertegenwoordigd op de Wereldkampi oenschappen van 1965 in Noorwegen, en fungeert de laatste jaren als jurylid op de landelijke wedstrijden. R. V. Putten behoort tot de jongere groep deelnemers en wordt algemeen getipt als kanshebber voor afvaardiging naar het Wereldkampioenschap ploegen Al met Eil belooft dit een zeer bijzon dere middag te worden welke niet al leen voor onze jonge boeren en ploegers van belang zal zijn, maar zeker ook voor de niet agrariërs onder ons een gang naar de Van Pallandpolder waard is, waartoe wij U gaarne opwekken. salarisverhoging toe. Of dacht je soms, dat ik het geld niet kon gebruiken?" Ja, dat kon zij zeker, overwoog hij. Zij had veel geld nodig. Overwogen huishouden kon zij niet. Een dubbeltje omkeren vóór zij het uitgaf was taboe. Zij was in één woord verkwistend, koopziek. Op het eten bezuinigde zij zoveel mogelijk; 't was thuis heus geen vetpot, dat was hij vroeger anders ge wend. Maar gasten ontvangen en die goed onthalen, daarvoor stond zij be kend. En kleren, hup maar. De beide dochters waren niet anders, al moest hij toegeven, dat de ergste op dat punt He leen was. 't Was waar, dat hij niet bepaald een dik salaris had. In particuliere bedrij ven was wel iets meer te verdienen. Maar zijn vrouw (hij had het haar zo vaak gezegd) vergat, of wüde er niet aan, dat hij een rijksbaan had, waaraan pensioen verbonden was. Kom nu eens in het particuliere bedrijf! Nu ja, er was een heel goed bedrijf in Twente, dat voor zijn personeel een verzekering had afgesloten, zodat het op de oude dag een pensioentje had. Misschien wa ren er nog enkele van die bedrijven. Maar al met al kwam het hierop neer, dat je, als je oud was geworden, aan je lot werd overgelaten. Je kon op een houtje bijten, als je kinderen niet bij sprongen. En dan weet je het wel. Ja, wettelijk moesten zij het doen, maar als er nu niet was? Dan verviel je in de armenwet, die ook maar een fooi be taalde. Je leed fatsoenlijk armoe. En nu had hij dan toch maar pensioen, als hij vijf en zestig werd. Bovendien liep er een, zij het niet al te hoog, levensverze kering, die ook soulaas bood. Maar er hielp geen praten tegen. Hij was een nul en een sul, dat hij niet meer ver diende De scène van die morgen (het was er van weerszijden heftig toegegaan) zat hem dwars, meer dwars dan anders het geval was. Wat moest hij er toch aan doen? Hij was de vorige dag uit Zeeland te ruggekeerd. Dat was feitelijk de aan leiding tot de scène geweest. Was hij er maar niet heengegaan. Maar ja, dat ging toch ook niet. Zelfs Suze was het met hem eens geweest. Als daar plot seling een rouwkaart komt, dat je schoonzuster, de vrouw van je broer, door een „noodlottig ongeval" is over leden, dan kun je toch niet volstaan met een briefje van rouwbeklag te zenden, te meer niet, waar er onder gedrukt was, dat de ontvanger werd genodigd. Aanvankelijk had Suze ook mee willen gaan. Ze was nieuwsgierig naar wat er nu aan de hand was geweest. Tja, Jan- ny van Albert was zwak en ziekelijk geweest, een zwak hart en zo, maar ze was overleden door een „noodlottig on geval". Wat kon dat nu zijn? Van de trap gegleden of zoiets? En toen was van schrik het hart blijven stilstaan?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 5