Minister waakt over (lege) portemonnaie van Oostflakkee Stationsgebouw Oude Tonge vordert goed Plaatseliik nieuws Een zwaar probleem VIETNAM Concert in Herv. kerk te Sommelsdijk Uitgaven die evenwicht in begroting verder verstoren worden niet meer geaccepteerd. -iarige jongen bij val in ruim Middenstandsvereniging Middelharnis weer in aktie! Dinsdag 3 oktober 1967 No. 3625 cam. STRESSBLA» OP GEREIPORMEERDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EÏÏLANDEN -->* Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Bijeenkomst Nederlands- Zuid'ilfrikaanse Werkgemeen* schap te Dirksland Inpoldering Hellegatsplaten Landbouw Hogeschool jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommalsdiik Tel. (01870) 2829, na 6 uur 's avond» TeL 2023 Giro 187830 - 3 - Bij de parlementaire behandeling van Je kwestie-Vietnam op 25 augustus j.l. oerde de heer Boertlen het woord voor Je A.R- fractie. Hij hield een zeer ge legen redevoering, waaruit we het vol gende naar voren halen. Het is wel ge makkelijk om het probleem zuiver [ivart-wit te bezien. De ene visie is dan: l;et gaat hier om een agressie van het ivereldcommunisme dat poogt in Viet- lam een deel van de rode wereldrevo- utie te verwezenlijken. In deze visie naakt de oorlog daar deel mt van een «loten front tegen een oprukkend mo- lolitisch (één massaal stuk) communis me. Op dit standpunt is een militaire iverwinning noodzakelijk. De andere nsie is deze: Amerika maakt zich schuldig aan agressie door met militaire niddelen een beweging neer te slaan, zoekt naar zelfstandigheid. Ook de- Je weg leidt naar een militaire oplos- Naar sprekers menmg mag men dit waagstuk niet zo eenzijdig zien beide itandpunten zijn uitzichtloos. Het is teel gecompliceerder en daarom moet meer genuanceerd benaderd worden IVaneer het alleen een proces van de kolonisatie was, zouden de V.S. er niet betrokken zijn, want die waren en iijn daar sterk voor. De situatie werd lingewikkeld, doordat de communisti- [sche Vietcong een voorname rol daarin spelen. Daardoor kwam een an- element in het geding: Vietnam werd betrokken bij een strijd tussen de machtsblokken in de wereld, tussen communisme en Westerse democratie. De strijd is ten dele een burgeroorlog, ten dele een strijd om het al of niet zegevieren van de communistische be weging. Dit maakt het Amerikaanse op treden tweeslachtig en dus moeilijk. Dat Kood-China het nationale bevrij- igsfront steunt met materiaal, heeft de interventie der Amerikanen bevor derd. Ook Noord-Vietnam steunt dit iront, niet alleen materieel, maar ook personeel. Ziet men naar Zuid-Vietnam, dan treffen we daar het bewind Ky aan niet democratisch is. In Hanoi ze eën autoritair, dictatoriaal bewind onder Ho Tsji Minh en in Saigon even een autoritaire regering die feo dale sociale toestanden tolereert. Prof. Verkuyl, een bekend man in de A,R.P., meent dat oP verzoening van beide partijen moet worden aange stuurd. Dit houdt in dat ze beide con cessies moeten doen en dat men Ip.v. een militaire een politieke oplossing na streeft. De Amerikanen willen dat wel, maar nochtans is er een voortdurende escalatie (verhoging, van scala lad der). De bombardementen op N. Viet nam zijn ook niet in staat tot onder handelingen te dwingen. De aanvoer- toute naar Z. Vietnam loopt via rim boepaden en over Laos. Wij moeten daarom van de V.S. een daad vragen nJ, om die bombardementen te beëin- n en zo de weg tot onderhandelin- fen te openen. Namens de C.H.U. sprak Mr. Bos. Hij ees op de toenemende omvang van bel menselijk leed in deze oorlog en op mogelijkheid van een nieuw wereld- tontlict. De zaak is echter zeer gecom pliceerd en er zijn allerlei vragen. Welk tel van de Vietcong is nationalistisch, en welk deel communistisch? Is het communisme in Noord-Viet nam overwegend Chinees dan wel Rus sisch of alleen nationaal? Er is in Viet- lam een uitputtingsslag aan de gang, ■naar de doeleinden komen niet zicht baar naderbij. Het Amerikaanse State Department (Ministerie van Buitenl. Zaken) heeft medegedeeld, dat er al 38 maal gepoogd is tot een vreedzame op lossing te komen, gedeeltelijk ook van Afflerikaanse zijde. Maar Noord-Viet- "am wijst alles af, ook de Veren. Naties, als arbiter (scheidsrechter). Ook dhr. Bos drong aan op beëindiging van de bombardementen; dit zou wellicht kun- Oen voeren tot de deëscalatie (matiging) 'an het conflict. Tegen de infiltraties l'ersluikse binnendringing) helpen ze "ist en als pressiemiddel sorteren ze 8Kn effect. Wellicht zal zulk een be ëindiging aan Noordvietnamese zijde ?aii ook tot deëscalatie leiden (mr. Bos 'S Wel erg optimistisch). De heer Schuyt sprak voor de K.V.P. Ook hij pleitte voor ophouden van de bombardementen, maar hekelde tevens hardnekkigheid van Noord-Vietnam. Slechts een eervol compromis zal in ^taat zijn om, zoals president Johnson 5*2egd heeft: „gezamenlijk onze volke- '«n uit deze bloedige impasse weg te voeren". Zo'n compromis moet geba- ?*rd zijn op het bestaansrecht van het «letnamese volk, op zijn wensen op so- '"y gebied en het garanderen van de '^*ten van de mens. Dit is ook de ™6lstelling van de Amerikanen, die aarzelen kostbare mensenlevens in zetten en miljarden te offeren, in 366 evenwel als het gehele nationale yomen van Nederland in 1965 bedroeg «was toen 62 miljard gulden). Al zijn bombardementen al enkele malen waakt eenmaal' zelfs 35 dagen ^^1 moest het militaire risico maar ne- "W om de vicieuze cirkel (noodlottige ?"igloop) te doorbreken. De oorlog is een impasse (doodlopend slop) ge- aakt en als het zo doorgaat, kan hij tientallen jaren duren. Dhr. Schuyt *am tenslotte tot de volgende con- J!*'^s: „In de gegeven situatie zouden ^6h M^egtrekken- zonder meer van de Jfisrikaanse troepen heilloos achten, in 'allereerste plaats voor Vietnam zelf, °°f heel Zuid-Oost-Azië, voor de Veren. Staten, voor Europa en voor ons zelf. Er moet een politieke en niet een militaire oplossing worden gevonden voor het probleem Vietnam, die de ont wikkeling in zelfstandigheid garandeert en bevorderlijk is voor de stabiliteit in Z.-O. Azië. De akkoorden van Geneve van 1954 dienen hiervoor de grondslag te zijn. De V.S. zouden de bombarde menten op N.-Vietnam opnieuw moeten staken zonder vooraf voorwaarden te stellen. Zulk een eenzijdige maatregel brengt wel risico's met zich van mili taire en politieke aard, ook voor de burgerbevolking van Z.-Vietnam, maar er mag geen poging worden nagelaten om deze heilloze ontwikkeling te door breken". Ir. van Dis, de woordvoerder van de S.G.P., wees erop dat de oorlogsinspan ningen steeds hoger worden opgevoerd. Hij memoreerde, dat in 1964 het aantal Amerikaanse militairen in Vietnam nog slechts 23.000 bedroeg, eind 1965 al 183.000, eind 1966 reeds 390.000 en in april j.l. 440.000, terwijl de verwach ting is dat het volgend jaar een eind boven het half miljoen zal liggen. Voor spr. staat het vast, dat de Amerikanen hun hulpbronnen veel liever zouden gebruiken voor de economische weder opbouw van Z.-O.-Azië dan voor de oorlog. Maar de regering van N.-Viet nam verwerpt alle aanbiedingen van de V.S. Zij eist stopzetting van de bom bardementen en terugtrekking van alle Amerikaanse troepen. Dit komt echter hierop neer, dat Zuid-Vietnam gewoon aan,Noord-Vietnam wordt uitgeleverd. Hij kritiseerde zeer sterk de uitlatingen van prof. Verkuyl van de V.U., die op deze terugtrekking der Amerikanen heeft aangedrongen, die zich volgens' hem wel kunnen veroorloven hun ge zicht te verliezen (hun prestige). On voorwaardelijke terugtrekking van de V.S. zou tot gevolg hebben, dat tien duizenden Zuidvietnamezen zouden worden blootgesteld aan de bloedige wraak van de Vietcong. Namens het G.P.V. sprak zijn enige vertegenwoordiger in de Kamer, de oud-onderwijzer en journalist Jongeling Hij wees erop, dat niemand onbewogen kan blijven bij de verschrikkingen van deze oorlog. Maar men moet geen vrede tot elke prijs propageren. Het Chinese communisme is een variëteit van het wereldcommunisme; het infiltreerd overal. Nationale vrijheidsbewegingen staan in dienst van de wereldrevolutie. Een terugtocht voor de V.S., is niet mogelijk. Dan komt er een lawdne los, waaronder heel Z.-O.-Azië verdwijnt. China is bereid te vechten tot de laatste Vietnamees, terwijl de Amerikanen al 12.000 doden hebben. Stopzetten der bombardementen sorteert geen effect. Daarom zal hij de motie daarover niet steunen. (Abusievelijk is het slotartikel van deze reeks reeds in ons vorige num mer geplaatst. Red.) Graag vestigen wij nog eens de aan dacht op de bijeenkomst van de Ne derlands-Zuid Afrikaanse Werkgemeen schap die a.s. donderdagavond om 8 uur in het Ver. gebouw „Onder de Wiek" te Dirksland gehouden wordt. De organisatie N.Z.A.W. beoogt mede door een eerlijke en objectieve voor lichting begrip te kweken voor het rassenbeleid van de Zuid Afrikaanse regering. Zowel een blanke als een kleurling zullen a.s. donderdagavond hun visie op het Zuid Afrikaanse sa- menlevingsbeleid geven. Het zijn dr. A. P. Treurnicht, predi kant van de Nederduits Gereformeerde Kerk in Zuid Afrika en dhr. P. M. Louw uit Kaapstad, hoofd van een kleurlingenschool en voorzitter van de Christen Studenten Beweging voor kleurlingen in Zuid Afrika. A.s. donderdagavond worden allen die in de problematiek van Zuid Afri ka zijn geïnteresseerd op deze hoogst belangrijke bijeenkomst verwacht. -O- Woensdagavond 8 uur wordt in de Herv. Kerk te Sommelsdijk een concert gehouden waaraan door het dameskoor „Ons Koortje" en het mannenkoor „Ons Koor" beiden onder leiding van Gerrit Zoon medewerking wordt verleend. Soliste is de sopraan J. van Schuppen -van Balsvoort en de orgelsoli en be geleiding wordt verzorgd door Feike Asma. De avond wordt belegd door de Stichting Orgelcentrum te Arnhem. Deze Stichting is uitgeefster van het maandblad „Het orgelblad" en van hon derden orgelfoto's en van de orgelka lender. Geinteresseerden krijgen op aanvrage (Secr. Meijrooslaan 13) de ca talogus hievan geheel gratis. De toe gangsprijs voor morgenavond bedraagt 1,50. BEZETTING POLITIEPOST MIDDELHARNIS VERSTERKT De bezetting van de politiepost te Middelharnis is gisteren met 3 man versterkt. Zij hebben kortgeleden hun opleiding aan de school te Arnhem be ëindigd. De bezetting wordt daarmee op 12 man gebracht, zodat de gewenste bezetting van 14 man nu dicht bena derd wordt. In de gemeente Oostflakkee, welke ge meente toch goed in de openbare voor zieningen zit, twee zwembaden, een re creatieterrein, een kapitale sporthal, kan er waarschijnlijk geen 4400,af voor de plaatsing van twee schuilgele- genheden voor de buspassagiers uit Achthuizen en de Zuidzijde die bij het wachten nu aan weer en wind staan blootgesteld! De gemeenteraad heeft wel oog voor dit manco maar de mede deling die burg. v. d. Harst vrijdaga vond deed dat Minister elke gemeente- lyke lütgave die het evenwicht in de gem. begroting verder verstoort niet za' accepteren maakt een spoedige voorzie ning formeel onbereikbaar. Daarom vond de raad dat nog eens met de ver voersmaatschappij R.T.M, moet worden gesproken die heeft toegezegd in de kosten van 5500,een bedrag van 1000,bij te dragen. De raad besloot in principe tot plaatsing van de Abri's doch de begrotingswijziging zal aan G. S. niet eerder worden toegezonden dan Is onderzocht of er goedkeuringsmoge- Iqkheiid is. „We moeten op grond van onze be grotingspositie en onze verantwoorde lijkheid besluiten of we dit belangrijk genoeg vinden, ook in de wetenschap dat het waarschijnlijk niet wordt goed gekeurd; met de naderende winter kan eigenlijk niet worden gewacht, gaf de voorz. burg. v. d. Harst, de raad in overweging. Spr. vond het een sympa thiek gebaar van een lege hand een vuist te willen maken maarals het nooit een vuist kan worden" aar zelde de voorzitter. „Laten we het toch maar proberen" adviseerde dhr. Winkels, spr. vond daarbij steun in eeji uitspraak van de commissaris der Koningin kortgeleden in Dirksland gedaan. „Kijk maar naar Amsterdam en Rotterdam, daar zijn de tekorten ook niet gering en die gaan toch ook door!" Of er niet een goedkopere oplossing is, was de vraag van dhr. Groenendijk. Spr. vond het overigens bezwaarlijk dat de begrotingswijzigingen op de agenda slechts summier worden aangegeven, zonder vermelding van getallen en be rekeningen, zodat de raad onvoorbereid voor een voorstel wordt geplaatst, hij zag daarin graag verandering. „Een nijpende zaak" vond dhr. de Jonge. Spr. kon evenals dhr. van Loon nauwelijks aannemen dat het zoveel moet kosten omdat er nog één abri staat en er geen grond behoeft te wor den aangekocht. Dhr. de Vin lanceerde een ander idee: heeft de R.T.M, geen oude salonwagen meer?" vroeg hij. „In strijd met de verordening land- schapsschoon" besliste de voorz. In zijn beantwoording zegde de voorz. aan dhr. Groenendijk toe dat voortaan een lijst zal verschijnen houdende de opsomming van de begrotingswijzigin gen, de vraag daarnaar vond hij vol strekt redelijk. M.b.t. de kosten van de abri's deelde de voorz. mee dat deze sterk worden beïnvloed door de bestra ting die er omheen gelegd zou worden waarom omdat de weg van de Pro vincie is ook van de Provincie een bijdrage is gevraagd waarop nog geen toezegging is ontvangen. Dépendance verdwijnt. Weer is Flakkee een stukje werkge legenheid ontvallen. Aan het begin van de vergadering deed de voorz. de mede deling dat van Levers Zeepmaatschap- pij een schrijven is ontvangen houdende de opzegging van de huurovereenkomst van het pand waarin te Ooltgensplaat de dépendance van dit bedrijf is geves tigd. De dépendance gaat definitief verdwijnen. Nieuw raadslid. Een commissie uit de raad heeft de geloofsbrieven van dhr. A. Kroon te Oude Tonge in orde bevonden. Dhr. Kroon zal in de volgende vergadering als nieuw raadslid worden toegelaten; hij vervult de vacante plaats van dhr. Gebraad die in de vorige vergadering zijn raadslidmaatschap beëindigde. Hem werd thans de gemeentepenning uitge reikt. Fluor. Bij het punt „jaarrekening 1966 van de stichting de drinkwaterleiding Goe- ree-Overflakkee" werd door dhr. Groe nendijk de fluoridering ter sprake ge bracht. „Het kost veel geld en weinig ervan komt maar tot zijn recht vond dhr. Groenendijk. Zijn grootste bezwaar gold het feit dat veel wetenschaps mensen het nut van de fluoridering be twisten. Spreker geloofde wel dat het voor enkelen nuttig zal zijn maar hij stond afwijzend tegen het feit dat ande ren voor wie het geen nut heeft het ook moeten slikken! Hij stelde daarom voor het bestuur van de drinkwater leiding te verzoeken de fluoridering te stoppen in afwachting van de resulta ten van een in te stellen onderzoek. De voorz. maakte bekend dat in de volgen de vergadering het resultaat kan wor den bekendgemaakt van het onderzoek dat dr. van Loo naar de wetenschap pelijke aspecten van fluoridering heeft ingesteld. Spr. meende dat dhr. Groe nendijk beter bij die gelegenheid op de fluoridering terug kan komen. Klachten over ambtenaren. Bij het voorstel tot aankoop van percelen dijktalud aan de Oostdijk te Oude Tonge van de Ambachtsheerlijk- heid „Grijsoord" klaagde de heer P. Groenendijk over de nonchalance die hij bij sommige ambtenaren heeft be speurd. Dhr. Groenendijk had als pachter van die percelen -r- inlichtingen willen hebben maar had daarvoor bij de verkeerde ambtenaren aangeklopt: „Ik heb er niks mee te maken" en „Dat ligt niet op mijn terrein" waren enkele uitspraken, maar ze hadden dhr. Groenendijk niet naar de juiste man verwezen. Het had dhr. Groenendijk onaangenaam getroffen; overigens was de zaak waar het om ging nu geregeld „Het is ons een eer dat niemand teleurgesteld tenzij het de belasting betreft de deur uitgaat" verzekerde de voorz. Bouwverordening. Bij de vaststelling van de model bouwverordening en de eerste en tweede wijziging van die verordening zei dhr. Groenendijk „de hele geschie denis" niet te begrijpen! „Dan is het een goede verordening" vond de voorz. „Ik moet er mijn vertrouwen maar aan geven in de hoop dat anderen het wel weten" gaf dhr. Groenendijk te kennen. Voorz. „Delen alle heren het vertrou wen van dhr. Groenendijk?" De model verordening werd aanvaard. Boekhoudmachine. De raad leek niet eens zo gelukkig met de occasion boekhoudmachine die B. W. voor 6250,werd aangebo den. De nieuwprijs is 8250,de ma chine is 2 jaar oud maar draagt de vol ledige fabrieksgarantie. Er werd druk geredeneerd over de afschrijvingsbedragen van een nieuwe en deze gebruikte machine en de vraag werd gesteld of er wel werk genoeg voor is. De voorz. bevestigde dat, vol gens de fabriek kan de machine bij een gebruik van 3 dagen per week zelfs 10 jaar mee! ERNSTIGE KLACHT! Terwvjl er op de Gem. uitgaven sterk moet worden bezuinigd gingen jullie met 3 man naar die mjachine küken; daar maak is ernstig bezwaar tegen! verweet dhr. de Vin. „Ze hadden hem hier op de secretarie best wiUen de monstreren". De voorz. verzekerde dat van het be zwaar goede nota is genomen. Kou in verenigingsgebouw. De verwarming in het verenigingsge bouw te Den Bommel is zodanig de fect en ontoereikend dat een andere voorziening dient te worden getroffen. De voorz. was er zelf wel eens getuige van geweest dat men trachtte^ met aan wending van allerhande apparatuur de benen warm te houden. De Stichting Verenigingsgebouw wil wel een nieuwe installatie maar daarbij geldt het finan ciële bezwaar. Een tijdelijke oplossing kan het verplaatsen van de electrische apparatuur uit het vroegere gemeente huis betekenen; de kosten daarvan be dragen 5 a 600 gulden. „De ervaring heeft geleerd dat elec trische verwarming verschrikkelijk duur is" bracht dhr. van Loon in het midden; hij zag graag een andere op lossing. In de aanleg van centrale ver warming kan die vóór het wintersei zoen niet gevonden worden, zo bleek uit het antwoord van dhr. Arensman. Hij vreesde ook dat de gevonden noodoplossing geweldig duur zal wor den. De voorz. opperde dat de Stichting dan de verwarmingskosten maar bij de gebruiker in rekening moet brengen doch dat ontmoette weer bezwaren om dat al meerdere kosten doorberekend worden. Het voorstel tot verplaatsing en het verlenen aan de stichting van een voorschot werd aangenomen. Geen subsidie. B. W. stelden de raad voor afwij zend te beschikken op de subsidieaan vrage van de Nederlandse Stichting Consultatiebureaus voor Huwelijks- en geslachtsleven. Dhr. de Vin maakte tegen afwijzing vooral op grond van de slechte finan ciële positie bezwaar. Dhr. de Vin meende te weten dat genoemd bureau op Flakkee onnoemelijk veel goed werk; doet waarom hij meende dat het ge meentebestuur achter deze Stichting dient te staan. Hij vergeleek dat b.v. het streekmuseum wel gesubsidieerd wordt en verzekerde dat by een enquête véél meer mensen voor subsidiëring van genoemde stichting zouden zijn. „Er komen tientallen verzoeken voor soms ontroerende doeleinden" verklaar- ABONHSMENTSPKUS t 3,— PER KWARTAAL ADVTEETEISTÏEPSIJS 18 comt pOT ma». BtJ ajQtrssct speciaal tartef De bouw van het nieuwe R.T.M. sta tionsgebouw te Oude Tonge vordert goed. Binnen enkele maanden zullen de buspassagiers die nu nog in een primitief hok beschutting vinden in een keurige wachtkamer de komst van de bus afwachten. In de wachtkamer komt een buffet, centrale verwarming, telefooncel en een toilettengroep. De wachtkamer zal in twee helften ge scheiden kunnen worden. In een daar door geschapen zaal van 5x8 meter kunnen ook door derden die dus in geen relatie tot de R.T.M, staan vergaderin gen worden gehouden, een heel nieuw aspect van dienstverlening! In het gebouw is ook een ruimte voor de leider van de dienst. Voor het gebouw komt' een royaal emplacement van 12 x 40 meter waar de bussen aan beide zijden langs zul len staan. Het gebouw ligt vrij ver van de Provinciale weg af, R.W.S. heeft echter bepaald dat de tussenliggende straat onbebouwd dient te blijven. De opening van het gebouw zal door de busreizigers zeker hartelijk worden begroet! MIDDELHARNIS Bedankt. Ds. G. Schipaanboord te Apeldoorn, heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier, bedankt. HERKINGEN Woning toegewezen. De leegstaande woning in het bejaarden-centrum no. 12 is thans toegewezen aan mevr. de wed. v. d. Ochtend-Bestman, de wo ning Adoptieplein 10 is toegewezen aan M. Melissant Lz. en de woning St. Elisabethstraat 13 is toegewezen aan Jac. Kievit Jr. Vanuit de haven zijn thans zeven schepen suikerbieten verscheept naar de fabriek te Dinteloord, het gehalte valt tegen, men kan momenteel de 16% niet halen, men hoopt op de maand oktober dat het hoger zal worden, daar vele bieten nog te groen zijn volgens deskundigen. STELLENDAM Jeugdverenigingen. A.s. donderdag avond half acht zal er in het ver. ge bouw „De Rank" de eerste jeugdver- gadering gehouden worden. Knapen- vereniging van 1215 jaar en de Jeugd vereniging vanaf 15 jaar en ouder. De leiding heeft ds. Jansens. Trouwe op komst gewenst, daar op de 1.1. gehouden jeugdvergadering van zaterdagmiddag slechts enkele leden waren. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkdienst. Voor de Geref. Ge meente hoopt a.s. donderdagavond voor te gaan ds. D. Hakkenberg van Dord recht. Voorbereiding voor het H.A. Aanvang 7.30 uur. DEN BOMMEL Faillissemgnt uitgesproken Op 27 sept. 1967 is het faillissement uitgesproken over dhr. T. J. Brouwer, h.o. café de Beurs te Den Bommel. Cu rator is mr. P. V. Kist, Meent 132 te Rotterdam. OUDE TONGE De Vrouwenvereniging „Weest een Zegen" heeft een dezer dagen een ba zar gehouden ten bate van de Ned. Herv. Kerk alhier. De bruto opbrengst bedraagt f 3000,Van enkele verlo tingen volgen hier de prijsbepalende nummers. De grote verloting: no. 1605; 1364; 1243; 1168; 1491; 1675; 1136; 1595; 1376; 1323; 1594; 1300. Van de gele loot jes, verkocht op de bazar zelf: eerste serie: 104; 17; 68; 90; 98; 135; 137; 153. 2e serie: 204 en 214. 3e serie: 395; 394; 334; 366; 359; 396; 447. Prijzen kunnen eventueel nog afgehaald worden bij P. van Loon, Kerkstraat 4 alhier tegen inlevering van het prijsbepalende lot. Beursberichten vrijdag j.l.: gerst 24 —29; haver 23—25; erwten (schokkers) 40—45; erwten (kl. gr.) 38—43; bruine bonen 40—55; kapucijners 32—35; kar- weizaad 90—115. Handel matig. de de voorz.; We willen graag mee werken aan het welzijn van de nood- druftigen maar we zijn er in de eerste plaats niet voor, gezien het zeer zware begrotingstekort is ons standpunt geen enkele nieuwe subsidie die voor de betrokkene niet strikt noodzakelijk is meer in te willigen. Dhr. de Vin: „Ik kan het niet be grijpen, er wordt over bezuinigingen gesproken maar die 3 mensen die naar de boekhoudmachine gingen kijken kostten veel meer!" Voor. „Dat was ook niet verstandig". Bij de stemming die volgde waren de heren de Vin en DuUemond als enigen voor subsidieverlening. (Vervolg op pag. 4) OUDDORP De 19 jarige Jan Roozemond uit Oud- dorp is vrijdag in Duisburg (Duitsland) overleden aan de gevolgen van een donderdagmorgen gemaakte val in het 6 meter diepe ruim van de Rijnaak waar hij op voer; de jongeman leed aan vallende ziekte. Hij voer sinds 7 weken bij de Rederij Rijnstaal te Rotterdam op het rijnschip Rijnstaal VI. Het stof felijk overschot is zaterdag naar huis vervoerd; vanmiddag is het te Ouddorp ter aarde besteld. Het bestuur van de C.B.T.B. Holland- Brabant vergaderde onder leiding van de heer F. A. van den Berg. Bij de be handeling van vele stukken werd ken nis genomen van een schrijven aan de Minister van Verkeer en Waterstaat over de te verwachten gevolgen van de sluiting van het Volkerak en de noodzaak van spoedige inpoldering van de Hellegatsplaten bij Ooltgensplaat. Het bestuur van de Middenstandsver. Middelharnis is druk bezig met de voorbereiding van een grootse actie die in de drukke periode die aan het St. Nicolaasfeest voorafgaat in het win kelcentrum te Middelharnis gehouden wordt. Gisteravond heeft een groot aantal leden zich met de plannen ac- coord verklaard zodat verwacht mag worden dat de actie zal doorgaan. Zo als bij de acties gebruikelijk zullen bij de aankopen die bij de leden van de Vereniging worden gedaan zegels wor den verstrekt. Waimeer men voor f 10 heeft besteed heeft men voldoende ze gels om aan de daaraan te verbinden rebus wedstrijd deel te nemen. Er zal voor de winnaars een groot aantal prij zen beschikbaar ■worden gesteld. Het bestuur beraadt zich nog waaruit deze zullen bestaan maar het beloven kost bare zaken als kleuren televisie e.d. te worden. Ook zal er een reeks kleinere prijzen beschikbaar zijn. Het ligt in de bedoeling om St. Ni- colaas weer officieel in te halen en hem een rijtoer door de Middelharnis aan te bieden. Het bestuur speelt zelfs met de ge dachte op die dag een helicopter in te schakelen die over de verschillende dorpen op het eiland genummerde bil jetten uit zal strooien op welke num mers prijzen worden toegekend. Men dient zich op die dag naar Mid delharnis te spoeden waar men in de, etalages kan zien op welke nummers een prijs gevallen is; na die zaterdag zijn de prijzen vervallen. De preciese data zullen zo spoedig mogelijk worden gepubliceerd. Aan de Landbouw Hogeschool te Wa- geningen slaagde voor het examen Landhuishoudkunde, de heer P. Fran- zen te Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1