IIAIIDErt - tllEUWS Nieuws uit Nigeria Citroen toont nieuwe modellen voor 1968 Ackter DESIREE Bronchiletten Je grenspaal Plan tot sluiting van het Volkerak vastgesteld KEUVELAAR DROPPING Weersverandering Introductie bij Peet Hesselink te Diricsland Vrijdag 22 september 1967 No. 3622 Voor gashaarden fa. P. KIEVIT Zn. De elegante verlovingsring MIDDELHARNIS Van het"'zenclingsveicl Hoestdtxink intabl«tvorrn.95ct Ettense veemarkt Een fruitmand nodig? OOLTGENSPLAAT NATO bijvoorbeeld. De Franse presi dent heeft die landen tegen zich in het iiarnas gejaagd door zijn land eruit te Hoen treden en het NATO-hoofdkwar- |ier het land uit te wijzen. In de E.E.G. peelt Frankrijk (beter gezegd De Gaul le) de rol van tegenspeler van Enge land, welk land hij niet tot de Euro pese gemeenschap wil toelaten. Toen zijn reis naar Canada maakte, be ling hij de domheid om de Canadese legering in verlegenheid te brengen Boor een soort Franse vrijstaat in Ca nada te bepleiten. De regering van Ca- bada was toen zo verstandig om hem bp een keurige manier de deur te wij den. Geen aanspraken Nauwelijks is het Franse staatshoofd het Oost-Europese, communistische Polen of hij ziet kans zijn Duitse jirienden voor het hoofd te stoten. In Gdansk de Poolse naam voor de vroe gere Duitse havenstad Dantzig, be geerde De GauUe, dat deze stad de neest Poolse stad is, die er maar be- terwijl die stad in het gebied ligt, waarop Duitsland nog steeds aan- Ipraak maakt. Daarvan wil hij echter piet weten, want in de besprekingen net de Poolse regering liet De Gaulle bitkomen, dat de huidige grens tussen polen en Duitsland de juiste is en dus ment te worden gehandhaafd, d.w.z. dat Duitsland geen steun van zijn Franse buur behoeft te verwachten bij zijn feanspraken op vroegere gebieden. De pder-Neisse-grens behoort zo te blijven pldus de Franse staatsman. De Duitse eenheid, waarvoor De Gaulle ook in Warschau een goed TOordje meende te moeten doen, was Wgens hem echter in hoofdzaak een iangelegenheid, welke „beide Duitslan- pen" onderling dienen te regelen, zij het pet medewerking van de Oosteuropese landen en de westelijke mogendheden. Tulk spreken zou men kunnen beschou- Ven als een pleister op de wonde, nu pe GauUe de Frans-Duitse vriendschap 1 de waagschaal stelde met te betogen, pat de vroegere Duitse gebieden nog polser dan Pools zijn. Niet los van Moskou. De GauUe kon het hier niet bij laten |n riep de Poolse regering op zich on- Tfhankelijker te maken van zijn grote liend Rusland. „Polen is zo'n machtig Band, dat het niet afhankelijk behoeft ie zijn". Frankrijks eerste burger trachtte op een voorzichtige, doch ook Teer plompe manier, Polen wat los te »en van de Sowjet-Unie. Hij doelde kennelijk op het pact van Warschau |de communistische tegenhanger van |e NATO) en heeft natuurlijk gedacht: jrankrijk is uit de NATO en speelt een lonafhankelijke rol", laat Polen nu het- lelide karweitje doen t.o.v. het com- punistisehe militaire verdrag, gelijk pet pact van Warschau is, Met deze vurige wens ging De Gaulle president De GauUe is weer op reis Ijeweest. Hij heeft Polen vereerd met Ln officieel bezoek, dat vijf dagen tjeft geduurd en hij is er ontvangen isot hij de grootste vriend en bond genoot van Polen is. fpe ontvangst in Warschau was zo Lartelijk en de inwoners waren zo ent housiast, dat men gedacht zou hebben, L, (Je meest beroemde communisten- leider was aangekomen. Reeds op het Miegveld legde het Franse staatshoofd Ln verklaring af, waarin hij gewaag de van Frans-Poolse vriendschap, wei- Ie „zonder weerga in Europa" is. [Dit geluid was natuurlijk niet zo Lrettig voor de Duitsers, waarmede De GauUe ook zo heel goed bevriend wil jjn, Destijds heeft hij samen met de loeiimalige Westduitse bondskanselier Mr. Adenauer de vriendschap tussen jg'i(je „aartsvijanden" van Europa door jiiddel van een akkoord bevestigd. Die [vriendschap zou de vrede in Europa moeten „waarborgen". Nu echter is in- feens de Frans-Poolse solidariteit „zon- Ier weerga in Europa". Vervreemding. Zo langzamerhand gaat het er naar Juitzien, dat De GauUe zijn vrienden in ■de westerse wereld meer en meer van ^ich vervreemdt. Hij is een kampioen Én het doen ontstaan van wrijvingen fcsen zijn land en de landen in de uw adres ZANDPAD 4-6 Middelhamis tegenover De Gruyter over de streep, want van een dergelijk Frans verlangen waren de Poolse lei ders niet gediend. Gomoelka, de Poolse leider, die Rusland altijd trouw wenst te blijven, kwam vrij spoedig met zijn antwoord. „Frans-Poolse vriendschap, uitstekend, maar niet ten koste van de vriendschap tussen Polen en Rusland. Het verbond met de Sowjet-Unie wordt nimmer verbroken, aldus Gomoelka. Maar ondanks die tegenstrijdige ver langens kwam er van het overleg een slotcommuniqué, dat gewaagde van hartelijke betrekkingen tussen Polen en Frankrijk. De GauUe kon naar huis gaan. Hij had zijn zegje toch „maar weer goed" gezegd. Twee vrienden? De twee „vrienden" van Frankrijk, Duitsland en Polen, waren (ep. zijn) niet bepaald best te spreken over dat „Franse zegje". Het voormalige Duitse gebied behoort bij Duitsland en is ze ker niet Poolser dan Pools, zo luidden de stemmen in Bonn, en de as War- schau-Moskou blijft bestaan, zo ver klaarde Gomoelka in Warschau. Het was weer geen beste beurt van De GauUe, die zo zijn eigen gedachten heeft, welke hij ook hardop uitspreekt. Voor hem geldt: op vrienden schimpen is gemakkelijk, maar vrienden behou den is moeilijker. Van die kunst heeft de Franse president nog geen kaas ge geten, hoewel de Franse kaas niet te versmaden is. RIJMEN VAN TIJMEN Ze kwamen en namen De harten dra in. Dat was voor die groenen, 'n Heel vreemd begin. Ze wisten natuurlijk Gedurig geen raad. Ze sliepen heus niet, In een bed in de Plaat. Ze legden op tegels. Hun hoofden terneer. Zó gaat het in Delft Met studenten steeds weer. We hebben geen kamer, We zoeken er veel. En daarom juist hangt ons Dat zo uit de keel. De Plaat kwam in aktie, Daar 't groenen bemint. En menige moeder Was hen goed gezind. Ze dachten: Het moest maar Mijn jongen eens zijn. Dan was buiten slapen, Voor hen ook niet fijn. Ze zijn weer vertrokken. De Plaat weet er van. Men ziet wat student zijn Betekenen kan. Ze zullen zeer zeker Vertellen: „De Plaat, Is wonderlijk gastvrij. Ze zijn er niet kwaad". Wij gingen blij als kind'ren door de lange lichte dagen Want elke dag opnieuw verrastte ons de zon. Die liet zich door geen regenbui of onweersnacht verjagen, Het was of 't zomerfeest niet van ons scheiden kon. Augustus kwam en nog was 't volop feest daar buiten De bloemen lachten in het hoge zomergras. Toen op een morgen't monotoon getik van regen op de ruiten En 't leek opeens of aUes anders was. Versombert lag de tuin, verlept de rozenkelken, Van tranen zwaar genegen naar de grond. Hoe kon in weinig tijd het bloemenschoon verwelken De mensen liepen stug en zonder blijdschap rond. Was nu het feest voorbij? is niet in zon en regen Het licht van Gods gena voor ieder die Hem vreest? Is elke ademtocht geen onverdiende zegen, Maakt niet Gods liefdezon het leven tot een feest? LANERTA In de kerkbode „Gomarus" schrqft ds. G. A. Zvjderveld, predikant der Geref. Gemeente te Middelburg over de toestand in Nigeria, met name over de botsingen tussen de verschillende stam men van dat land en de moeilijkheden die de zendingsarbeid daardoor onder vindt. Zoals reeds eerder in ons blad gemeld maakt ds. zyderveld dezer da gen een reis naar Zuid-Afrika, waar hij ongeveer een maand hoopt te verble ven. Wfl laten zyn artikel hieronder volgen. „Afrika staat in onze tijd in het cen trum van het wereldnieuws. Het is zeer onrustig in Centraal-Afri- ka, oorlogen en revoluties zijn er aan de orde van de dag. De nieuwe negerstaten hebben steeds nieuwe leiders wat zeer veel ellehde en verwarring meebrengt. Neem als voor beeld Nigeria. De staat die van Enge land zijn onafhankelijkheid ontving stond bekend als een voorbeeld van ontwikkeling, orde en rust. Nu is het chaos van ellende, moord en doodslag, ja er heerst zelfs een burgeroorlog. De wereldpers heeft ons weinig ver teld van de moordtonelen, die er plaats hebben gevonden in vele nieuwe staten van Afrika. Wat is er weinig vermeld van de vreselijke bloedbaden van Zanzibar en in Tanganjika, waar de burgerbevol king bij duizenden is vermoord om van de Kongo maar niet te spreken. Waarom wordt er praktisch niets be richt, dat de christelijke kerken in het zuiden van de Soedan worden verwoest en de gekerstende bevolking door fana- tische Mohammedanen wordt omge bracht? Dit is ongetwijfeld hoge poli tiek maar door en door goddeloos. Men is belust op sensatie maar als er niets te verdienen is zwijgt de rode wereld pers in alle talen. Doch terzake, laat ons een blik wer pen op Nigeria. We zijn als gemeenten in Nederland zeer geïnteresseerd in de toestand in dat land. Waarom? Wel daar is een zendings- veld waar er van onze mensen werken. Zendeling Commelin en zijn vrouw met een drietal verpleegsters en vriend van de Voorde en zijn echtgenote wonen in Nigeria. De „Christian Reformed Church" van Amerika heeft in Nigeria een groot zendingsveld. In „The Banner", het officiële blad van deze Amerikaanse kerk staan steeds artikelen over de toestanden in Nigeria. Ongetwijfeld zullen onze men sen daarin belangstelling hebben, om dat er daar zendingsarbeiders van onze kerk zijn. Gaarne wil ik u enige mede delingen doen omtrent het laatste nieuws uit Nigeria. De politieke toe stand in deze Afrikaanse Staat is zeer gespannen. Er zijn nadat Nigeria onaf- harikelijk werd vele botsingen geweest tussen de verschiUende stammen van het land. Nigeria is geen eenheid, noch geografisch noch ethnologisch. Het evangelie werd ongeveer honderd jaar geleden het eerst gepredikt in het oos telijk gedeelte van Nigeria. Daar woon de één van de grootste stammen, de Ibo-stam. Weet u dat er in Nigeria al leen al 250 verschillende stammen wo nen met ieder zijn eigen wetten en ge woonten? De Ibo-stam werd door de prediking van het evangelie gekerstend, scholen werden gesticht en het volk onderwe zen in de Christelijke leer en de mo derne wetenschap. De Ibo's waren voortvarend en leergierig, ze ontwik kelden zich tot de leidinggevende stam in Nigeria. Ze emigreerden naar alle delen van Nigeria en overal waar ze kwamen namen ze door hun activiteit het initiatief in handen. Nigeria werd in 1960 onafhankelijk. De meerderheid van het Nigeriaanse volk behoorde tot de stammen, die het noorden van het land bevolkten. Het oosten, waar de Ibo's woonden, wenste niet door het noorden met zijn Moham medaanse bevolking geregeerd te wor den. De Ibo's deden een staatsgreep, de regering van het land werd afgezet, in welke tijd de minister president en an dere leiders, waaronder de Mohamme daanse leider van Noord-Nigeria, wer den gedood. Een nieuwe regering werd gevormd met een lbo aan het hoofd. De Islamitische bevolking van Nige ria vreesde de overheersing van de Ibo- stam, een tegenactie werd gevormd om de oude toestand, n.l. de leiding van het Noorden te herstellen. De revolutie ge lukte, de Ibo-leider en andere leiders werden gedood en opnieuw werd een man uit het Noorden de leider van Ni geria. Dit was het sein tot een massa vervolging tegen de Ibo's, die overal in het land en ook in het noorden van Nigeria talrijk waren. „The New York Times", een Amerikaans tijdschrift, vermeldt, dat er meer dan twee mil joen Ibo's moesten vluchten uit het noorden naar hun oude stamland in het zuidoosten met achterlating van al hun bezittingen, hun huizen en landerijen. Het was een ware exodus van Ibo's 't welk gepaard ging met roof en moord Het Amerikaanse blad vertelt, dat er ongeveer 30.000 Ibo's bij deze uittocht door de fanatieke noorderlingen uit Ni geria wreed zijn vermoord. Velen van hen, die de hand van de moordenaars waren ontkomen waren echter voor hun leven verminkt, de één was een hand afgehakt, de andere miste een voet, terwijl de sadisten sommigen de ogen hadden uitgestoken. Dit is de beschaving van Zwart Afri ka, het is barbarisch in de ware zin van het woord. Wanneer de barbaren van Zwart Afrika loskomen is het niets anders dan dorpen en steden verbran den en mensen vermoorden. De recente onlusten in Amerika ge- Het auto jaar 1968 wordt door Citroen ingezet met meer nieuws dan men van dit merk gewend is. Het belangrijkste is de toevoeging van een nieuw type aan het programma, de Dyane, die een plaats heeft gekregen tussen de 2cv en de Ami 6. Deze Dyane zal zonder twij fel een groot succes worden, want de wagen heeft alle voordelen van de 2cv, waarmee hij constructief zeer nauw verwant is, maar daarenboven heeft men door een aantrekkelijke en stijl volle vormgeving en talrijke interessan te details in de uitvoering, een wezen lijk nieuwe auto gebracht in deze prijs klasse. Een geheel nieuwe carosserie biedt ook bij deze wagen een verrassend gro te interieurruimte. Het dak is tot de eerste stand van binnenuit te openen en kan van buiten af tot geheel achter worden opgerold, zodat men alle voordelen heeft van een echte cabriolet. De achterklep schar niert aan de bovenrand van het dak waardoor voor de bagage een combi- natiewagen-effect ontstaat zonder dat dit het uiterlijk van de auto schaadt. Een motor van nieuw ontwerp heeft de zuinigheid en robuuste bouw van de 2cv, maar is sterker en heeft een hoger toerental, zodat de topsnelheid van de Dyane daar boven ligt (100 km/u) een topsnelheid, die op de lange afstanden mag worden volgehouden. Een groot glasopervlak, ruitewissers met een rui me reikwijdte, uitstekende remmen en homokinetische aandrijfkoppelingen geven de bestuurder een gevoel van veiligheid en betrouwbaarheid. Het rij- comfort wordt ondertseund door een- doeltreffende geluidsinstallatie. Natuurlijk heeft de Dyane, als alle Citroëns, voorwielaandrijving. Dit le vert een wegvastheid op als van de 2cv en Ami 6 en maakt een vlakke vloer in het interieur mogelijk, er is geen cardantunnel. DE GROTE MODELLEN Ondanks een lange reeks van tech nische wijzigingen, hadden de ID en DS series tot nu toe nog altijd vrijwel het zelfde uiterlijk aspect als de DS die in 1955 de autowereld in opschudding bracht. Citroen heeft dit ontwerp nu ook in principe gehandhaafd, maar door een ingrijpende verandering van het front en de motorkap zijn de nieuwe model len onmiddellijk herkenbaar Bij aUe typen treft men thans vier koplampen, waarvan twee een normale taak hebben en de beide andere als verstralers dienst doen. De DS Pallas heeft een buitengewoon interessante voorziening. Het tweede stel lampen draait bij deze wagen mee met de stuurbewegingen en werpt zo een lichtbundel in de richting die men gaat inslaan. Deze uitrusting betekent de meest geperfectioneerde autoverlichting die momenteel op een seriewagen kan worden geleverd. Technisch zijn de ID en, DS alleen op enkele detailpunten gewijzigd. Een verandering van de transmissieverhou dingen levert een hoger snelheidsbereik op voor de 2e en 3e versnelling. Een kleine wijziging in de karakteristiek van de stuurbekrachtiging vergemakke lijkt nog verder het parkeren en het rijden bij zeer lage snelheden. De motoren hebben kleppen die tij dens hun werking een draaiende bewe ging maken, waardoor de slijtage zeer gelijkmatig wordt verdeeld. De elec- trische installatie wordt gevoed door een 12 Volts wisselstroomdynamo. PRIJSVERLAGING VAN DE 2CV Door de introductie van de Dyane is de AZAM 6 uit het verkoopprogramma genomen. Dit was overigens een type dat in Frankrijk niet voorkwam en al leen voor sommige exportlanden werd vervaardigd. De gewone 2cv .bUjft in productie. Deze wagen geniet een on- schokbare populariteit en het is de be doeling dit type nog in het bijzonder te pousseren. Daarom is de prijs met 200 verlaagd tot 4350,- wat zeker een be langrijke maatregel is om de kring van 2cv-rijders verder uit te breiden. DE ANDERE TYPEN De Ami 6 blijft in beide series (sedan en Break) onveranderd in productie, evenals de bedrijfwagens. REPRESENTATIE De introductie van de nieuwe typeni zal op ons eiland plaats hebben in de show die Citroen - dealer Peet Hesse link te Dirksland houdt, heden vrijdag van 17 tot 22 uur en zaterdag van 10 uur v.m. tot 21 uur n.m. Prijzen Dyane; Dyane luxe 4850,-. Dyane confort 5130,-. Dyane commerciale achterbank kantelbaar, bekleding kunstleer 5180,- ven ons een klein beeld van wat er ge beurt als de „black power" naar de macht grijpt. Dit is de voorgeschiedenis van de burgeroorlog die momenteel in Nigeria woedt. De Ibo's in het oosten erkennen de regering in Lagos niet, wat zeer be grijpelijk is gezien de moordtonelen, die zich onder hun volk in Noord-Nige ria hebben afgespeeld. Ze hebben een nieuwe Staat gesticht, de republiek van Biafra, die voornamelijk door de Ibo- stam wordt geregeerd. De nieuwe republiek is een begeer lijk gebied, omdat er veel olie wordt gevonden, die zeer belangrijk is voor de economie van het land. De regering te Lagos heeft legers naar het oosten ge zonden om de nieuwe republiek Biafra te vernietigen. De toekomst voor Nigeria is donker, omdat er in dit land een strijd is tus sen de Islam en het Christendom. Het zou ongetwijfeld voor de volken van Nigeria beter zijn, dat het noorden met zijn overwegend mohammedaanse bevolking en het oosten met zijn sterke ChristeUjke bevolking ieder een eigen Staat vormden. Apartheid zou hier het verlossende woord zijn. We denken veel aan onze zendeling Commelin en zijn medearbeiders in Ni geria. Ons gebed is, dat de Heere hen moge bewaren temidden van de grote gevaren die hen omringen. Dat de Wachter Israels hen moge be schermen in het arme Nigeria, dat door een burgeroorlog uiteengescheurd wordt. Die God bewaart is wel be waard". Op de veemarkt van woensdag 20 september 1967, werden aangevoerd 76 runderen, 10 stuks kleinvee en 3 paar den. Het aanbod van runderen was zeer ruim, de handel oplevend en de prij zen aan de hoge kant. Het aanbod van slachtvee was rui mer met levendige handel en de prij zen als vorige week. Prijzen: melk- en kalfkoeien 900 1375; guste koeien 8501175; kalfvaar- zen 800—1250; pinken 500700; gras kalveren 400—550; paarden 700—1000; vette koeien 3,604,30 per kUo geslacht. ------O--------- GESLAAGDEN V.A.M.O.R. DIPLOMA De rijschoolhouders Wim v. d. Boogert te Sommelsdijk en Rien Verolme te Dirksland zijn geslaagd voor het V.A. M.O.R. - diploma. Beiden zijn thans gediplomeerd rijschoolhouder. ---------O--------- MELISSANT Tijdrede. Op dinsdag 26 sept. a.s. houdt ds. H. J. E. H. Zwijnenburg van Gouderak in het kerkgebouw der Ger. Gem. in Ned. (Binnenweg) om half acht een tijdrede voor de S.G.P. Volgens het Staatsblad van het Ko ninkrijk der Nederlanden, No. 424 is het besluit van 4 augustus 1967 bekend gemaakt, inhoudende vaststelling van het plan tot afsluiting van het Volke rak, getekend door Koningin Juliana op genoemde datum te Porto Ercole en uitgegeven de 22ste augustus 1967. Op voordracht van de Minister van Verkeer en Waterstaat en na overleg met Ged. Staten van Zuid-Holland en Noord-Brabant, gelet op artikel 1 sub 1 en artikel 2, lid 3, van de Deltawet is het volgende besluit van kracht ge worden. Artikel 1. Tot afsluiting van het Vol kerak wordt tussen Noord Brabant en Goere'e-Overflakkee een dam aange legd welke aan de westzijde aansluit op de hoogwaterkerende dijk van het waterschap De Dijkring van Flakkee in de gemeente Ooltgensplaat, op een punt ongeveer 250 meter ten westen van het punt, waar de dijk tussen de polder het Oudeland en de Adriana- polder op die hoogwaterkering aan sluit. De dam zal aan de Noordbrabantse oever aansluiten door middel van een dijk, welke enerzijds aansluit op de hoogwaterkerende dijk van de polder de Ruigenhil op een punt ongeveer 400 meter bewesten de Westbeer in Wil lemstad en anderzijds op de hoogwa terkerende dijk van de polder Sabina Henrica nabij de Helsche Haven in de ggemeente Fijnaart ca. De hoogte en het waterkerdend ver mogen van de afsluitdam zullen wor den bepaald uitgaande van een storm vloedhoogte van N.A.P. 5.000 meter aan de zuidzijde en van A.N.P. 4.00 meter aan de noordzijde daarvan. Artiltel 2. Ten behoeve van de scheep vaart wordt in de dam nabij de aan sluiting met de dijk langs de Noord brabantse oever gebouwd een complex van twee schutsluizen met een nuttige schutkolklengte van 326,50 meter, een doorvaartwijdte van 24.00 meter en een drempeldiepte van N.A.P. 6.25 me ter. (Deze sluizen zijn al klaar en zul len binnenkort voor de scheepvaart worden opengesteld, red.). Artikel 3. Ten behoeve van het weg verkeer zal de dam worden ingericht voor het daarop aanleggen van een weg voor snelverkeer en een weg voor lang zaam verkeer. Er zal een aansluiting tot stand wor den gebracht tussen de hierboven om schreven bedoelde wegen en de brug over het Haringvliet, welke de verbin ding met de Hoeksche Waard vormt. Het w^egverkeer zal over de in arti kel 2 bedoelde sluizen worden gevoerd door middel van een overbrugging wel ke over de oostelijke sluis beweegbaar zal worden uitgevoerd. De onderkant van de brug over de wes telijke sluis zal komen te liggen op een hoogte van N.A.P. 14.80 meter; die van de beweegbare brug in gesloten stand op een hoogte van circa N.A..P 14 meter. In open stand zal de be weegbare brug de scheepvaart geen beperking van de doorvaarthoogte op leggen. Artikel 4. Ten behoeve van de water huishouding zal in de dam een door- laatwerk worden gebouwd. Bij het Koninklijk besluit is een si tuatie tekening opgenomen dat een duidelijk beeld van de Volkerakwerken in zijn totaliteit weergeeft. In de aan te leggen Volkerakdam is op deze kaart ook het doorlaatwerk voor de water huishouding aangegeven. dan naar de „FRUITEXPRESSE" t U belt Telefoon (01870) 3086 en wij bezorgen wer geheel Flakkee M. \A\ DER KLOOSTER Straat- en rioleringswerken uitbrei dingsplan Den BoRunel aanbesteed. Dinsdagmorgen 19 sept. te 11 uur had op het Raadhuis te Ooltgensplaat, na mens burgemeester en wethouders de aanbesteding plaats van: Bestek no. 1: het leggen van 181 meter rioolleiding, het aanbrengen van 1086 m^ bestrating en het verwerken van 500 ms ophoog- zand. Bestek No. 5: het leggen van 179 meter rioolleiding, het aanbrengen van 1300 m2 bestrating en het verwerken van 715 ms ophoogzand, beiden gelegen in het uitbreidingsplan „Den Bommel". Er werd als volgt ingeschreven: Fa. M. V. d. Velde, Bruinisse, bestek 1 42.300,—, bestek 5 49.900,—; Fa. L. W. V. d. Welle, Den Bommel, bestek 1 41.500,— bestek 5 50.000,—; Fa. Bestman,' Herkingen, bestek 1 42.000,- bestek 5 50.101,75; Fa. W. Mooijaart, Oude Tonge, bestek 1 f 44.000,—, be stek 5 54.000,—; Wed. G. Hoeke en Zn., Nieuwendijk N.Br. bestek 1 46.900,—, bestek 5 57.950,—; Fa. Van Dongen en Zn., Haamstede, bestek 1 45.500,—, bestek 5 53.800,—; Fa. J. C. Vervloed, Oude Tonge, bestek 1 45.000,—, bestek 5 54.000,—; Aann. be drijf A. Stouten, Brouwershaven, be stek 1 45.700,—, bestek 5 57.600,—; Fa. J. de Ruiter en Zn., Noordgouwe, bestek 1 44.000,—, bestek 5 53.500,-; Fa. A. J. Dijkers, Middelhamis, bestek 1 45.800,—, bestek 5 58.200,—; Aann. bedrijf „Schouwen-Duiveland", Zierik- zee, bestek 1 48.600,—, bestek 5 57.800,—; De begroting was: bestek 1 41.222,- bestek 5 50.544,De laagste inschrij vers waren: voor bestek 1 fa. L. W. v. d. Welle, Den Bommel 41.500,—, be stek 5 Fa. M. V. d. Velde, Bruinisse 49,900,De gunning is aangehouden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 9