DE TROONREDE De vlag in top op zusterflat te Dirksland Plaatselijk nieyws Bejaarde man bij oversteken gedood Afscheid van de heer A. Westland als hoofd Chr. Ulo Auto botste op trekker - bestuurder ernstig gewond jaargang Dinsdag 19 september 1967 No. 3621 ssn -^, CaSR. STREEKBLAD OP GEREFORMEEIRDB GRONDSLAG VOOF DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond C.PJ.O. vergadert VS'^-' "V i -ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KW ABTAAL ADVERTENTIEPRIJS 18 cent ps' «usb. Bt) fwntract speciaal tarief PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - IVTTDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds TeL 2025 Giro 167930 Hedenmiddag is door H.M. Koningin Juliana te Den Haag de Staten-Gene- raal geopend zoals dat jaarlijks ge schiedt met het voorlezen van de Troon rede: LEDEN DER STATEN-GENERAAL, Met dankbaarheid denken mijn fami lie en ik terug aan de belangstelling en de gelukwensen die wij van velen in het Koninkrijk, meer in het bijzonder van U, mochten ontvangen bij de ge boorte en de doop van onze Willem- Alexander. De wereld waarin wij leven, wordt door tegenstrijdigheden gekenmerkt. Velen, zo niet allen, verlangen eii stre ven naar vrede; desondanks wordt in vele streken bitter gestreden. Velen, zo niet allen, verlangen voor een ieder in deze wereld een volwaardig menselijk bestaan; desondanks moet op vele plaatsen een onophoudelijke strijd te gen heriger, ziekte en onderdrukking worden geleverd. Het is deze situatie, waarin de idealen van vrede, gezond heid en vrijheid nog lang niet voor al len in vervulling zijn gegaan, die ons dwingt niet alleen de ontwikkeling van onze eigen samenleving te bevorderen, maar ons ook in te spannen op die ge bieden waar wij iets voor anderen kun nen betekenen De Regering ziet haar opdracht dan ook mede bepaald door de gedachte, dat slechts een eensgezinde en in financieel-economisch opzicht ge zonde samenleving een vruchtbare bij drage kan leveren tot het .welzijn van de wereld. De Regering is diep verontrust over de in Vietnam voortdurende en in he vigheid toenemende strijd, die een ont stellend menselijk leed veroorzaakt. Zij grijpt elke mogelijkheid aan om het tot stand komen van vredesonderhandelin gen te bevorderen. De gevechtshandelingen in het Nabije Oosten hebben andermaal aangetoond, hoezeer het nodig is aldaar te komen tot een blijvende regeling die alle par tijen aanvaarden. Daarbij zal het uit gangspunt moeten zijn het bestaans recht van alle souvereine naties in dat gebied en de mogelijkheid van een menswaardig bestaan voor allen die daar wonen. De Regering acht voortgang inzake wapenbeperking en wapenbeheersing van het grootste belang. Zij blijft dan ook krachtige steun geven aan het spoe dig tot stand komen van een verdrag ter voorkoming van verdere versprei ding van kernwapenen. De Nederlandse defensie vormt een wezenlijk deel van de geïntegreerde verdediging van de NAVO-landen. Een aan de omstandigheden aangepast At lantisch bondgenootschap is ook na 1969 noodzakelijk voor de veiligheid en voorwaarde voor een verdere ont spanning tussen Oost en West. Het overleg met de landen van Oost-Europa wordt voortgezet en verdiept. Ons land geeft aan de voltooiing van de gemeenschappelijke markt en aan de opbouw van de Europese economische unie zijn volle medewerking. Van cen trale betekenis acht de Regering intus sen de behandeling van de verzoeken om aansluiting bij de EEG van Groot- Brittannië. Ierland en de Scandinavi sche landen. Een wederom beletten van deze aansluiting, waardoor de splitsing in West-Europa zou worden gehand- liaafd, zou de Regering zeer verontrus ten en ongetwijfeld een ongunstige weerslag hebben op de voortgang van de Europese integratie. De Regering verwacht, dat de ko mende Benelux-regeringsconferentie zal leiden tot nog nauwere samenwerking. De positie van de ontwikkelingslan den vraagt bij de bepaling van het be leid steeds grotere aandacht van de Regering. Zij stelt voor de bijdrage voor ontwikkelingshulp in 1968 aan zienlijk te verhogen. Bovendien wil de Regering de in ons volk bestaande krachten meer dan te voren tot werk zaamheid brengen. De hulpverlening zal doeltreffender worden gemaakt door deze te richten op een kleiner aantal landen. •^k in internationaal verband, zoals op de aanstaande Tweede Wereldcon- terentie voor Handel en Ontwikkeling, ^al de Regering ijveren voor maatrege len ter versnelling van de sociaal-eco nomische groei in de ontwikkelings- De Regering hecht bijzondere waar- ue aan het handhaven van de hartelij ke betrekkingeri tussen de landen van net Koninkrijk. Zij zal aan de ontwik- Keiing van Suriname en de Nederlandse Antillen bijstand blijven verlenen. Ongeveer een jaar geleden begon de TOnjunctuur een aarzeling te vertonen, ^e aanvankelijk snelle toeneming van ae werkloosheid die vooral regionaal 6en belangrijke omvang aannam Daarde de Regering grote zorg. Zij voelt zien nauw betrokken bij het leed dat deze werkloosheid voor de werk nemer en zijn gezin voortvloeit. Inmid dels zijn verschillende maatregelen ge nomen om aan de problemen tegemoet te komen. De vertraging in de ontwik keling van produktie en investeringen is beperkt gebleven. Thans wordt in het buitenland een geleidelijk herstel verwacht. De Regering beoogt door haar beleid ertoe bij te dragen, dat ook in ons land een verbetering zal optre den. Ten einde dit herstel niet te ver storen door de overgang op het nieuwe Europese systeem voor de omzetbelas ting, waartoe zeer binnenkort een wets voorstel zal worden ingediend, wordt de investeringsaftrek voor gebouwen heden hersteld. Mocht de werkgelegen heid in het bijzonder voor de jeugd zich toch niet bevredigend ontwik kelen, dan zal de Regering verdere maatregelen treffen. Ondanks de ontspanning op de ar beidsmarkt blijft het zorgwekkend, dat de betalingsbalans zich nog onvoldoen de heeft hersteld en dat kostenstijgin gen hun invloed op de prijzen blijven uitoefenen. Dit houdt een ernstige waar schuwing in. Om in de toekomst een bevredigende groei van werkgelegen heid en welvaart te bereiken is in de eerste plaats een toeneming van de na tionale besparingen nodig. Verbetering van de financiële positie van de over heid zal daartoe een bijdrage kunnen leveren. Daarnaast is een grote terug houdendheid geboden bij de loon^ en salarisontwikkeling. Een verdere kos tenstijging moet in het belang van de concurrentiepositie worden vermeden. Deze doelstellingen drukken ook hun stempel op het begrotingsbeleid. In de Regeringsverklaring is reeds de overtuiging uitgesproken, dat een aan vaardbare begrotingsontwikkeling alleen kan worden bereikt door herziening van het uitgavenbeleid. Bij het opstel len van de begroting 1968 is duidelijk bevestigd, dat zonder een verdere be langrijke verzwaring van de belasting druk slechts dan voldoende ruimte voor essentiële voorzieningen beschikbaar kan komen, indien op tal van andere onderdelen beperkingen worden aange bracht. Zo zijn er een aantal beslissin gen tot herziening van het uitgavenbe leid genomen. Deze vinden hun weer slag in de rijksbegroting die U heden wordt aangeboden; voor een deel zullen zij pas in volgende begrotingen door werken Hoewel door de voorgestelde maatregelen de uitgavenstijging die bij ongewijzigd beleid zou zijn ontstaan, belangrijk kan f orden beperkt, noopt de resterende stij ging in 1968 toch tot enkele belasting maatregelen. De Regering stelt voor de verhoging van de benzine-accijns die voor 1967 geldt, te handhaven en de om zetbelasting op enkele artikelen van 10 tot 12 "/o te verhogen. De verder beno digde middelen zullen worden verkre gen uit maatregelen die reeds ter ver betering van de belastingstructuur nood zakelijk zijn. Daartegenover zal een las tenverlichting voortvloeien uit een ver hoging van de aanslaggrens voor de in komstenbelasting. Niet alleen de rijksfinanciën, doch ook de positie van het Gemeentefonds en de financiën van een aantal vooral grote gemeenten, geven aanleiding tot zorg. De Regering hoopt, dat door een samenstel van maatregelen binnen afzienbare tijd een belapgrijke verbe tering kan worden bereikt. Daartoe kan ook worden gerekend een verruiming van het gemeentelijke belastinggebied, waardoor de verantwoordelijkheidd van de gemeentebesturen voor het eigen uitgavenbeleid beter tot haar recht kan komen. De snelle ontwikkeling van de tech niek, de voortschrijdende economische integratie en de gewijzigde kostenver- houdingen vergen vele veranderingen in de bestaande produktiestructuur van land- en tuinbouw, visserij, handel en industrie. Of de mogelijkheden, die uit de voltooiing van het gemeenschappe lijke Europese landbouwbeleid voort vloeien, in voldoende mate zullen wor den benut, is vooral afhankelijk van het tempo, waarin de structurele aan passingen in het agrarische bedrijfsle ven zich voltrekken. De begroting ver zekert de voortzetting van het beleid dat deze aanpassing beoogt te onder steunen. Ook de veranderingen die zich in het midden- en kleinbedrijf voltrek ken, wil de Regering helpen ten goede te richten. De versterking van de industriële structuur van ons land is zeer belang rijk. De Regering hecht veel beteke nis aan het doen van onderzoekingen die een beter inzicht verschaffen in de ontwikkeling per bedrijfstak. Verder zal de Regering de uitvoering aanmoedi gen van industriële projecten die van veel waarde zijn voor ons land en met name voor regionale gebieden met een nog zwakke economische structuur. Grote inspanning van industrie en wetenschap op het gebied van speur werk en technische ontwikkeling blijft geboden. De uitvoering van belangrij ke ontwikkelingsprojecten bij de in dustrie zal de Regering bevorderen. Met betrekking tot de woningbouw is het streven erop gericht in 1968 het bereikte niveau der jaarproduktie van 125.000 te handhaven Ten gevolge van deze hoog opgevoerde produktie is in grote delen van het land een situatie ontstaan, die, het ver antwoord maakt het systeem van strak ke regulering van de huren te verlaten. De Regering zal de uitwerking daarvan nauwlettend volgen. Voorstellen tot wij ziging van de Huurwet en. van de des betreffende bepalingen van het Bur gerlijk Wetboek zullen U in de loop van dit zittingsjaar bereiken. De Regering wil komen tot het vast stellen van een geheel van maatrege len, nodig om de eerste fase van het beleid betreffende de ruimtelijke orde ning te kunnen uitvoeren. De wegenaanleg zal met kracht wor den voortgezet, mede ter versterking van onze economische positie. Ook de verbetering van de vaargeul naar de Nieuwe Waterweg zal in dit verband een gunstige invloed hebben. Bijzon dere aandacht vraagt de moeilijke si tuatie waarin de spoorwegen, de open bare vervoerbedrijven in de grote ste den en de binnenscheepvaart zich be vinden. Ten behoeve van de zeescheep vaart zal de Regering de totstandko ming bevorderen van een wet die ver weer tegen ernstige vormen van vlag- discriminatie mogelijk maakt. Ter uitbreiding van de sociale ze kerheid hoopt de Regering, dat de Al gemene Wet Bijzondere Ziektekosten, waarvan het ontwerp bij U aanhangig is, spoedig tot stand komt. Voor de welzijnszorg acht zij deze wet, naast hetgeen in de afgelopen jaren is be reikt, van grote betekenis. De Regering is voornemens U in de loop van dit parlementaire jaar een ontwerp van wet inzake het minimumloon aan te bieden. Voorts zal U een wetsontwerp berei ken ter bestrijding van de luchtver ontreiniging. Ook op andere terreinen ziet de Re gering erop toe, dat de rechtsontwikke ling niet ten achter blijft bij de snelle maatschappelijke veranderingen. Zo zijn voorstellen van wet te verw^achten op het gebied van het ondernemingsrecht, en wel betreffende de jaarrekening en de herziening van, het enquêterecht bij de onderneming! Ter bescherming van de persoonlijke levenssfeer zal een wet aanhangig worden gemaakt om het af luisteren tegen te gaan. Een voorontwerp van wet tot uit breiding van de verantwoordingsplicht jegens de gemeenteraad zowel van de burgemeester als van het College van. Burgerrie'ester en Wethouders is gereed. De instelling van de Staatscommissie van Advies inzake de Grondwet en de Kieswet wettigt de verwachting, dat de beziiming op deze staatswetten belang rijke vordering zal maken. Naarmate de maatschappij zich snel ler wijzigt en wijzigingen dieper ingrij pen in het leven van de enkeling, wor den aan onderwijs, wetenschapsbeoefe ning, culturele en maatschappelijke ont wikkeling andere en zwaardere eisen gesteld. De Regering wil de mogelijkheden blijven bieden om de problemen die hieruit voortvloeien, tot een oplossing te brengen. Zij acht hierbij de invoe ring van de Wet op het Voortgezet Onderwijs en van de Wet op het Leer- lingenwezen van veel belang; bijzonde re aandacht zal zij schenken aan her en bijscholing. Zo mogelijk nog in de loop van dit zittingsjaar zal zij U een nota aanbieden betreffende de her structurering van het wetenschappelijk onderwijs en de verkorting van de stu dieduur. Ons land kent vele waardevolle cul turele en maatschappelijke voorzienin gen, die echter nog niet in voldoende mate gebruikt worden. De Regering zal nagaan of de oorzaken hiervan liggen in onbekendheid of ongewoonte dan wel in gebrek aan middelen bij hen die zich tot nu toe afzijdig hielden. Het beleid dat de Regering voert ter verbetering van de culturele en maat schappelijke levensomstandigheden van de gehele bevolking, heeft naar haar mening slechts kans van slagen, als ook algemeen de bereidheid leeft om medeverantwoordelijkheid te dragen voor de opzet en de uitvoering van de nodige voorzieningen. Dit geldt in het bijzonder ook voor de jonge generatie. De Regering stelt zich voor deze zo veel mogelijk te betrekken bij de vorm geving van het beleid inzake onder wijs, vorming, ontwikkeling en ont spanning. Zij is bereid deze activiteiten naar vermogen te steunen., Leden der Staten-Generaal, De Regering zal in de toekomst haar beleid steeds meer baseren op meerja renplannen. Zij hoopt daardoor bij te dragen tot een evenwichtige groei en veelzijdige ontwikkeling van onze sa menleving. Zij verwacht, dat de drang naar vernieuwing die in de laatste ja ren alom valt waar te nemen en die gepaard gaat met een groeiende behoef te bij ons volk om mee te denken over de toekomst van ons land, aan deze ontwikkeling ten goede zal komen. Onder deze omstandigheden is een nauw overleg tussen overheidsinstanties en vertegenwoordigende lichamen meer dan ooit noodzakelijk. Veel kan tot heil van het Koninkrijk en ons volk tot stand worden gebracht bij een vrucht bare samenwerking tussen Regering en Staten-Generaal. Met de bede, dat Gods zegen op onze gezamenlijke arbeid moge rusten, ver klaar ik de nieuwe zitting van de Sta ten-Generaal geopend. 19 september 1967 Boven op het dak van de in aanbouw zijnde zusterflat aan de Boezemweg te Dirksland is vrijdagmiddag de vlag in top gegaan t.g.v. het feit dat in de bouw het hoogste punt was bereikt. Aan zuster Spanjer, de besturend zus ter was de eer om de drieldeur te hijsen in aanwezigheid van de voorz. ds. van Hensbergen en leden van het bestuur en een reeks verpleegsters. Na (graag) ge dane arbeid ontving Zr. Spanjer uit handen van de aannemer, dhr. C. Boe ter een prachtig boeket bloemen. Zr. Spanjer toonde in haar toespraakje alle begrip voor hen die een eigen home willen („gelukkig gaan ze niet allemaal trouwen") en zij toonde zich zeer te vreden over het tempo waarin aan de verwezenlijking daarvan wordt gewerkt Zij hoopte dat de aannemer nu het werk ongeveer op de helft gereed is met evenveel enthousiasme door zal gaan. Het verplegend personeel zal zelf een passende naam voor de flat zoeken, op 1 oktober wordt uit de inzendingen de meest geschikte naam gekozen. MIDDELHARNIS - Ter gelegenheid van het .afscheid van dhr. A. Westland, die gedurende zes jaar hoofd van de Christelijke Ulo te Middelharnis is geweest is vrijdagmor gen in de hal van de school een bij eenkomst gehouden waar met dhr. en mevr. Westland het schoolbestuur, de leraren en leerlingen aanwezig waren. Dhr. Westland is sinds 15 sept. conrec tor van de Chr. Gemeenschapsschool te Aalten GId. Bij afwezigheid i.v.m. vakantie van de voorz. van het schoolbestuur, burg. H. Bos werd het scheidende Hoofd na mens het bestuur toegesproken door dhr. Opstelten. Dhr. Opstelten releveer de de levensloop van dhr. Westland die reeds eerder op Flakkee heeft gewerkt, in de oorlogsjaren was hij hoofd van de Hervormde Lagere School te Her kingen. Voorts haalde dhr. Opstelten aan dat dhr. Westland alle werelddelen heeft bereisd waarna Flakkee hem ken nelijk weer heeft getrokken en hij de benoeming als hoofd van de Ulo te Mid- deUiamis aannam. Nu ook deze periode ten einde is deed dhr. Opstelten zijn goede woorden als dank voor het vele dat voor school en leerlingen is gedaan en een hartelijke felicitatie met de ver kregen promotie vergezeld gaan van een prachtige platenspeler; mevr. West land ontving een boeket bloemen. Namens personeel en leerlingen sprak de leraar dhr. L. Haack. Dhr. Haack wetend dat hij een afscheid van de scheidende steeds het beste wordt ge zegd meende thans te kurmen stellen dat dhr, Westland voor zowel leraren als leerlingen „te" goed is geweest. Het geschenk van leraren en leerlingen, een schrijfmachine, werd dhr. Westland aangeboden door Ineke Zevenhuizen. De bijeenkomst werd besloten met een hartelijk dank- en afscheidswoord van dhr. Westland. ----------Q.. 1 De C.P.J.O. zal haar eerste vergade ring in het komend seizoen houden op vrijdag 22 sept. a.s. 's avonds 7.30 uur in de zaal van café de Kok te Som melsdijk. Spreker voor deze avond is de dierenarts, dhr. Levi die een inlei ding zal houden over zijn geboorteland Israël. Hij zal zijn lezing opluisteren met dia's die speciaal over de laatste ontwikkelingen gaan. Zij die met de C.P.J.O. willen kennis maken zijn op deze avond welkom. DIRKSLAND Botsing tussen brommers. Donderdagmiddag had te Dirksland op de bocht naar de Staakweg een botsing plaats tussen twee bromfietsers. De chauffeur R. v. d. Linde te Stellendam nam, komend uit de richting Dirksland de bocht te ruim waardoor hij de na derende J. Kardux uit Stellendam die zijn vrouw achterop had aanreed. Zowel dhr. v. d. Linde als dhr. Kar dux raakten bewusteloos, beiden zijn thans weer aan het werk; mevr. Kar dux werd aan een been gewond. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Spreekuur woningzoekenden. In het gemeentehuis van Middelharnis zal spreekuur worden gehouden voor woningzoekenden op maandag 25 sep tember a.s. van 14-16 uur voor inwo ners van Middelharnis en Sommelsdijk. STELLENDAM De huis-aan-huis collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds heeft in Stellendam f 1164,opge bracht. OUDDORP Postduiven uitslagen. Postduiven- vereniging De Trekvogels vlogen mee in vlucht Neufvilles 9-9-67. Gelost 11.30 uur. In concours waren 217 duiven, af stand 141,507. De eerste duif was bin nen om 14.02.11, M.P.M. 929.57. De uit slag is: P. Mierop 1, 4, 7, 8, 9, 20, 21, 24, 25, 27, 34. 36. H. Kleijn 2, 29, 31. C. J. Tanis 3. M. C. Santifort 5, 6. A. J. Klink 10, 13. 16, 19, 26, 30, 52. J. Kaptijn 11, 14, 18, 37, 40. C. Venneman 12. A, v. d. Bok 15, 17, 28, 38, 39, 41. R. Klijn 22, 23. B. Dorsman 33. T. Breen 35. A. Klijn 42. Gebr. Verduin 43. Vrachtwagen van de weg. Vrijdag morgen j.l. is bij Freibourg in Duits land een vrachtwagen van het Trans portbedrijf Poortvliet van de weg ge rukt. De wagen werd bestuurd door de heer W. Moyses, als bijrijder zal een zoon van Poortvliet in de wagen. Bei den kwamen met de schrik vrij. De vrachtwagen heeft aanzienlijke schade. OUDE TONGE De collecte in de Ned. Herv. Kerk in de „Toren" over aug. j.l. f 297,34; coll. Med. Zending f 249,58; voor de Varen de Gemeente f 241,22. De bediening van de H. Doop in de Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben op 1 oktober a.s. Ouders kunnen van 18 t.m. 23 sept. a.s. aangifte doen aan de pastorie of bij hun wijkouderling. Beursberichten van vrijdag j.l. Gerst 26—29, haver 20—25; Erwten (schok kers) 4045; erwten (kl. gr.) 3544; bruine bonen 7080; kapucijners 32 36; maanzaad 90115; karweizaad 70 95; Aardappelen eigenh. 14155; bint jes 10, uien 910 et., alles per kg. Handel matig. OOLTGENSPLAAT Demonstratie Ponnyclub „De Flak- keese Ruiters". Op zaterdag 23 sept. a.s. te 3.30 uur n.m. geeft de Ponyclub „De Flakkeese Ruiters" een kleine demon stratie. Daarna trekking van de verlo ting in de manege bij drs. K. C. van Kempen, „Dijkzicht" te Achthuizen. De toegang is vrij; kinderen onder geleide. Weer een projectiel gevonden. Op egn stuk bouwland van landbouwer L. Verdonk in de Gr, Adr. Th. Polder is tijdens het ploegen een projectiel ge vonden van een flink kaliber. Het ge vaarlijke ding, dat nog op „scherp" stond is door de Mijnopruimingsdienst opgehaald en onschadelijk gemaakt. En kele weken geleden werd in dezelfde omgeving ook een granaat, maar dan kleiner van omvang opgegraven. GOES Kerkdienst. Donderdag 21 sept, des avonds 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds, P. Blok van Dirksland. Op de Nieuwe Tongse Langeweg is gisteren maandag wederom een dodelijk ongeluk gebeurd. De 77 jarige Jac Knöps te Middelharnis werd 's morgens om 10 uur door een uit de richting Oude Tonge komende perso nenauto gegrepen toen hij vanaf de Mo lendijk te Nieuwe Tonge fietsend de drukbereden weg overstak. De bestuur der dhr. A. L. Mekelenkamp, employé van de Heemaf te Hengelo kon hem niet meer ontwijken, de wagen reed 100 km per uur. Het slachtoffer moet vrijwel op slag zijn gedood. ---------O--------- Met zijn volkswagen is dhr. M. Dries- se, ambtenaar der gem. Techn. Dienst, vrijdagavond plm. kwart over acht ach terop een voor hem uitrijdende tractor gereden. Het ongeluk gebeurde op de Nieuwe Tongse Langeweg nabij de fa. van Eesteren; de tractor moet normaal verlichting hebben gevoerd. De wagen van dhr. Driesse werd bij de botsing van voren zwaar beschadigd; dhr. Driesse bekwam vrij ernstige verwon dingen, o.m. een ingedrukte borstkas waarmee hij in het ziekenhuis werd opgenomen. De bestuurder van de trek ker, dhr. L. Huizer uit Herkingen bleef ongedeerd. GESLAAGDEN VAKOPLEIDING SMECOMA De bedrijfsopleiding van de Stichting vakopleiding Smecoma zijn ook dit jaar weer afgesloten met een aantal exa mens. De behaalde diploma's zullen in regionale bijeenkomsten worden uitge reikt. De geslaagden van Flakkee zijn: C. A. Arensman, Dirksland S.C.B. (Smid - constructiebankwerker). J. Bruggeman te Goedereede, C.W.L. (constructie-werker-lasser); M. van Damme, Ouddorp idem; J. Roon Stel lendam C.W.L. voortgezet; S, Schellevis Middelharnis S.L.B, voorgezet; C. de Vos Ooltgensplaat C.W.L. AANSPRAKELIJKHEID MINDERJARIGE FIETSERS. De rechtbank te Alkmaar heeft in een recent vonnis de ouders van een elfjarige fietsende zoon die in het ver keer een aanrijding veroorzaakte niet aansprakelijk gesteld. De Rechtbank was van oordeel dat de tegenwoordige tijd, nu de jeugd reeds vroeg vertrouwd raakt met de eisen en de gevaren van het verkeer, deelneming aan het ver keer door een elfjarige fietser normaal is en niet een zodanig risico voor der den meebrengt dat van de ouders een voortdurend toezicht gevergd zou moe ten worden, tenzij sprake zou zijn van een kind, dat bekend staat als roeke loos in het verkeer en/of achtergeble ven in ontwikkeling of dat er sprake is van andere omstandigheden, die een zo danig toezicht zouden gebieden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1