Dirk Arij Kammeraad begraven Nieuwe Chr. kleuterschool officieel geopend Feest voor Chr. Onderwijs in Oude Tonge Studenten bival(l(eerden in de open iuclit Marktfserielil bloem bollen en bloemen BRANDMELDING SOMMELSDIJK HUISVLIJT Vrienden van de P.T.T. droegen hem uit Bloembollen- pellers(sters) 40.000 langspeelplaten Gemeentezang Urk Zondagsdienst artsen Plaatselijk Nieuws PREDIKBEURTEN Tolvrlje Haringviiet- brug zou Zeeuwse Dodenweg ontlasten S SNELLE DOFFER Ooltgensplaat '"«"-''^"In Nieuws uit Zeeland Predikbeurten Geref. Gemeenten En tenslotte Veiiingbericiiten Bladz. 2 „EI LANDEN-NIEUWS" Vrijdag 15 september 1957 In Oude Tonge is gisteren don derdag een klein houten schooltje met als „bevolking" achttien kleine kleutertjes en een allervriendelijkste juf, officieel haar bestaan begonnen. In het Verenigingsgebouw van de Ned. Herv. Gemeente werden op de daartoe gehouden bijeenkomst veel goede en behartanswaardige woorden gesproken. Met het bestuur van de Ver. voor Chr. Schoolondei-wijs op G.G. waren Mr. O. Bottinga, inspect, van het Tcleu- teronderijs; ds. en mevr. van Gorsel; personeel van de Chr. Lagere School en de moeders van de kleuters daar samengekomen, allen verheugd over het feit dat het streven naar christelijk kleuteronderwijs nu eindelijk bekroond geworden was. Dat er in Oude Tonge reeds jaren behoefte was aan het christelijk kleu teronderwijs werd duidelijk uit het in leidend woord van de voorzitter van de Ver. voor Christelijk Schoolonder- wijs, dhr.'.J, Heijboer. Nadat een aan vrage' tot-stichting van dit onderwijs wasingediend had het nog veel moei te gekost om de vergunning los te krijgen. Het bestuur had zich gaarne dit wérk getroost indachtig aan de be lofte die christen ouders bij de doop van hun kinderen hebben afgelegd. Dhr. Heijboer sprak woorden van dank aan allen die aan de totstandkoming hadden meegewerkt. Mr. O. Bottinga, inspecteur van het kleuteronderwijs zei met genoegen de officiële opening te willen verrichten. Het zou dhr. Bottinga lief zijn als er veel meer kleuterscholen geopend kon den worden waarbij spr. duidelijk aan wees dat de toename van deze scholen sinds de oorlog niet navenant is met de toename van bevolking en b.v. wo ningen; „urgentie" is daarom een veel gehoord woord. Overigens ontkende Mr. Bottinga dat de gemeenten al zitten zij financieel zwaar omhoog niet bij machte zouden zijn scholen te bouwen; „hoogstens kunnen zij bepa len dat er geen scholen worden ge bouwd maar nooit dat ze niet kunnen worden gebouwd" betoogde Mr. Bottin ga, die „scholenbouw" graag bovenaan de prioriteitenlijst van de gemeenten wilde zien. Het kleuteronderwijs van vroeger en nu beschouwend concludeerde Mr. Bot tinga dat thans aan het kleuteronder wijs een mooie en grote inhoud is ge geven; in het kleuteronderwijs dat in het geheel van het onderwijs is in gepast -^ wordt zo stelde hij de kiem gelegd voor het lager onderwijs. Spr. wilde hét kleuteronderwijs zien als een aanvulling op de verzorging door de ouders. Niet als een bewaarschool waar men de kinderen heenstuurt om ze een paar uur-kwijt-te zijn. Voorts w^ees hij de ouders op de plicht die zij in de doopbelofte hebben aanvaard. Mr. Bottinga besloot met de hartelijke ge lukwensen, waarin hij bestuur, leer- Nog altijd: grote aanvoeren. LISSE Bij de Bloembollenveiling H.B.G. te Lisse werden de afgelopen week, nog anderhalf miljoen méér tul- peboliéïi aangevoerd dan de week daar voor. Wie verwacht had, dat de aanvoer wel zou minderen, zag deze verwach ting niet gehonoreerd. Het prijspeil werd daardoor niet gunstig beïnvloed, de gemiddelde prijs liep weer iets terug van f 6,65 naar f 6,20 voor de twaalven en van f-5,30 naar f 5,10 voor de elven. Nochtans gingen de aangevoerde par tijen, miét enkele uitzonderingen (vnl. Olaf, Karel Doorman en Rose Copland) vlot van de hand. Verleden jaar om deze tijd waren reds grote kwantums in het surplus verdaagd. Zowel bij ,de tulpen als bij de nar cissen waren er favorieten die bijzonder goede prijzen maakten. De: gemiddelde prijs van de narcissen tijgt (dubbelneuzen I van f 14,10 naar f 14,75); het is duidelijk dat de plant- tijd is aangebroken en de aanvoer ter veiling mindert dan ook zichtbaar. Crocussen wisten zich op het peil van de voorgaande weken te handhaven. Op de Vrije Bloemenveiling van H.B. G. werd de afgelopen week weer een, grote verscheidenheid van artikelen aangevoerd. Naast de gladiolen, waar van de prijzen voor goede kwaliteit vrij stabiel bleven én varieerden van f 0,90 tot f 1,30 per bos, worden er ook steeds meer troschrysanten aangevoerd, de be langstelling hiervoor neemt toe en men betaalde dan ook 0,511,25 per bos. Alle andere artikelen werden vlot ge kocht. Zo ,werd b.v. voor Am. Anjers 0,12—0,19 per stuk betaald. Irissen 1,10 1,40 p^r bos Asters 0,360,67 per bos, Ornithógalum 0,420,65 per bos, Lili- um Tigrinum 0,350,45 per tak. Enkele gladiolen-noteringen: Albert Schweitzer 0,94—1,16, Ben Trovata 1,08 —1,24, Dr-.Salk 0,97—1,21, Elan 0,86— 1,04, -Groene Specht 1.05—1,28, Mont gomery 1,081,17, Nieuw Europa 0,94 1,31, White Friendship 1,00—1,24. NOTERINGEN BLOEMBOLLEN: Tulpen. Brilliant Star zl2 15,15/15,10 zll 11,85/10,20 zlO 8,90/8,40 Cordell Huil 12,25/8,15—6,90/5,60 Mirjoran 11,85/10,70—11,10/10,55 Prins Carna val 13,50/11,20-12,45/12,35 Princeps 1,15/15,05—14,00. Narcissen: Carlton I 12.55/10,00 II 8,10/7,45 III 6,95/5,55 Dutch Mas ter 20,60—15,90/14,90—8,25/7,05 Gol den Harvest 28,70/26,55 16,30/15,65 12,00/9,65 King Alfred 27.00/25,40 19,05/18,65 -^ 10,40/9,65 Rembrandt 22,70/16,00 15,00/11,55 11,75/5,65 Sempre Avanti 26,65—21,75/2140—10,60/ —9,70 Texas 22,80/21,85 III 14,75/ 12,70 Unsurpassable 36,60/35,35 21,95/19,25 14,20/10,85 Van Sion 33,85/30,25 26,55/25,65 17,65/13,75. kracht en ouders tot de allerbeste on derlinge samenwerking maande. Mej. Vlielander, wonend te Stellen- dam, zegde het bestuur hartelijk dank voor de ontvangen benoeming. Zij was blij „iets" aan de oprichting van de school te hebben kunnen doen. Op 15 aug. toen de kinderen voor het eerst naar school gingen werd het „iets" dat nog ontbrak ruimschoots vervuld door het geroezemoes en dè bloemen en planten die werden meegebracht en het was zo verzekerde mej. Vlielan der een echte kleuterschool gewor den. Zij dankte ook de ouders, die uit overtuiging vóór het Chr. onderwijs hadden gekozen; het godsdienstonder wijs is eenvoudig maar spr. maande het toch niet te onderschatten. „Als de be langstelling en de hulp die we tot nu toe hebben ondervonden blijvend wordt betoond dan heb ik een groot vertrou wen in de toekomst van onze christelij ke kleuterschool" zo besloot mej. Vlie lander. Ds. Van Gorsel wees erop dat de kerk nauw bij het onderwijs is betrok ken omdat het gaat om de jeugd van de gemeente, meer nog om het Verbond van die God Die trouw blijft tot in dui zend geslachten en Die ook in Oude Tonge Zijn Werk niet zal laten varen. Ds. betreurde het dat er veel stemmen zijn geweest die die Stem hadden wil len overstemmen. Hij zag een soortge lijke omstandigheid in het verhaal van Nehemia; wanneer die gaat werken aan het herstel van de verwoeste stad Je ruzalem komen de spotters die zeggen: „Wat is dit voor een ding dat gijlieden doet, wilt gijlieden tegen de koning re belleren?" Dit toepassend op het stre ven van de Ver. voor Christelijk School- onderwijs kan tegen de Ver. zijn ge zegd." Wilt gij tegen de gevestigde tra dities ingaan? Ds. raadde hen hetzelfde antwoord te geven als Nehemia had ge daan: „God van de hemel, Die zal het ons doen gelukken." Ds. wist dat daar voor veel geloof nodig zal zijn, doch wanneer het werk in geloof en ver trouwen wordt verricht zal het met zegen worden bekroond en zullen wij ons „verwonderen moeten", aldus ds. Van Gorsel. Dhr. Schaap, hoofd der christelijke lagere school was eveneens verheugd dat het chr. kleuteronderwijs een feit geworden was en zijn school daarmee een „onderbouw" gekregen had. Spr. hoopte op een goede samenwerking en een nauw contact; het is voor het chr. onderwijs in Oude Tonge een bijzon der feestelijke dag" vond dhr. Schaap. Hij bood voor de school een kartel- schaar aan namens het personeel van de chr. lagere school. Dhr. Wijnmaalen bracht de geluk wensen over van de Chr. Scholenbond. Hij hoopte dat het bestuur en de leid ster een bijzondere zegen zullen ont vangen en dat mej. Vlielander bij het leiden van de kinderen tot Christus de juiste tact en hetjuiste moment zal weten te vinden. Spr. wist dat juffr. Vlielander haar werk uitstekend doet doch hij waarschuwde de aanwezigen dat de nieuwe chr. kleuterschool niet het odium van heiligheid draagt; de juf noch de kinderen zijn heilig; het zijn gewone mensen. Dhr. Wijnmaalen riep daarom het bestuur en de ouders steeds achter juffr. Vlielander te staan; zelf akelige herinneringen aan de „be waarschool" bewarend hoopte" spr. dat de kleuters in Oude Tönge met vreug de en plezier school zullen gaan. Loco-burgemeester Weth. A. de Vos bracht namens het gemeentebestuur de hartelijke gelukwensen over. Dhr. de Vos verontschuldigde burgemeester v. d. Harst die met vakantie is. Spr. hoop te ook dat het de school aan de stichting waaraan ook moeilijkheden hadden gekleefd voortaan wel moge gaan. Een mooie elektrische klok werd aan geboden door een vertegenwoordiger van de leverancier van het schoolge bouw de fa. Schilte. Ook deze spreker hoopte dat de school spoedig uitbrei ding behoeft, eerlijkheidshalve beken de spr. dat deze wens niet helemaal ontbloot was van wat „eigen belang" Feestlied Nadat de genodigden zich naar het schoolgebouw aan de Ruychrockstraat hadden begeven werd de school door Mr. Bottinga officieel geopend. De sleutel "werd hem door een der kleu ters aangeboden op een fluwelen kus sen. De kleutertjes allen met feest- muts en kleurige linten hebben in hun lokaaltje voor de vele grote men sen die binnenkwamen een feestliedje gezongen. Een flesje limonade en ande re versnaperingen brachten hen in een opperbeste stemming! De nieuwe school is officieel in ge bruik genomen. „De ouders hebben nu alles wat hun hart begeert" zei een der sprekers; wanneer dat wordt ge waardeerd zal de school zeker groeien. Bovenstaande foto .toont de studenten die door in een slaapzak, gekleed in pyma, op het schoolplein van Ooltgensplaat te bivakkeren de aandacht wilden vestigen op het „kamerprobleem van de studenten." Overigens hebben ze zo niet de hele nacht doorgebracht! Meer over de Flakkeese belevenissen van deze knapen leest men in het artikel op de voorpagina. Van zaterdag 16 september v.m. 12 uur t.m. maandag 18 september v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dr. v. d. Peppel, telef. 2117, Middelhamis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, telef. 01877- 227, Dirksland. Oosf/lalcfcee: Dienst heeft dr. Kramers ,tel. 01873- 201, Ooltgensplaat en dokter Bouman, tel. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Koppeijan, tel. 01877- 234, Melissant. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Levy, tel. 2897 Middelhamis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 17 sept. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, NieuwVossejneer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Looijsen, tel. 01660-542, Tholen en dok ter de Looze, tel. 01667-400, Oud Vos semeer. Op de kortgeleden in de gemeente verspreidde telefoon-adreskaarten komt bij „brandmelding Sommelsdijk" een verkeerd nunmier voor; het vermeldde nummer 2433; is van de garage waar en kel op de oefenavonden brandweermen sen aanwezig zijn. Het juiste nummer is 2275 (dhr. Kranse) of 23 9 0 (dhr. V. d. Ree) of 2 115 (fa. J. Vis). OUDDORP Jeugddammen. A.s. maandag 18 september gaat het jeugddammen weer beginnen. Degenen die deze competitie mee willen spelen, dienen zich half ze ven in het Ver. gebouw op te geven. Beroepen: Door de Herv. Gemeente te Ouddorp is een beroep uitgebracht op Ds. S. de Jong van Houten. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kollekte. De gehouden kollekte ten bate van de Kankerbestrijding bracht in deze gemeente op f 395,50. Voor dit prachtig resultaat gevers en collectanten hartelijk dank. OOLTGENSPLAAT Met het Roode Kruis op reis De afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Roode Kruis heeft ook dit jaar weer een reis georganiseerd voor de minder-validen uit het dorp en de buurtschappen. Na enkele dagen van voorbereiding was het zaterdag zover dat vanaf het Veren, gebouw „'t Cen trum" werd gestart. Een groep chauf feurs waren weer zeer bereidwillig hun auto en tijd voor deze tocht beschik baar te stellen, terwijl er in iedere wa gen een lid van de Roode Kruis Kolon- ne meeging. Met totaal 39 personen en 10 auto's ging hef richting Schouwen- Duiveland, waar de z.g.n. Schouwen- route werd gereden. In Hotel „Witte van Haemstede" werd de thee gebruikt en op de terugtocht dronk men in het Restaurant „De Val", aan de voet van de Grevelingendam een kop koffie met koek. Het was reeds 7 uur toen alle deelnemers(sters) uit Ooltgensplaat, Achthuizeh en Langstraat behouden thuis werden afgezet. Uit alles bleek dat deze mensen, die veel moeten mis sen omreden zij zich niet kunnen ver plaatsen waarhen ze willen, vol lof wa ren over deze middag en veel hadden genoten. De organisatoren en de chauf feurs met de leden van de R.K.K. wor den van deze plaats nogmaals harte lijk dankgezegd voor hun spontane medewerking. ZONDAG 17 SEPTEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. Extra collecte voor het Bouwfonds Ger. Kerk v.m. 9 uur ds. P. Schravendeel en n.m. 6 uur ds. A. W. Meeder van Ooltgensplaat Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. van Ravenswaaij van Arnhem Ger. Gem. 10 en 6 uur le zen. Herv. Wijkgemeente 10.30 uur ds. Hoogstraaten en 7 uur jeugddienst. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultm.an. v.m. H. Doop. Extra collecte voor het Bouwfonds. Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenck. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. A. Jansens en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra collecte voor de kerkvoogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur dhr. Visser van Vlaardingen en 6 uur ds. H. Kraaij. Extra coU. plaatselijk jeugdwerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. Kraaij en 6 uur ds. G. Broere van Dinteloord. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr. C. Vroegindeweij en 6 uur ds. M. A. Jansens. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur lezen en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. P. Verkade. Extra collecte voor het Bouwfonds. Extra collecte Maatschappelijk werk en Ge zinsverzorging, nam. bev. van ambts dragers Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Maliepaard van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. P. Verkade en 6 ui;r ds. B. J. Zaal van IJsselmuiden ''Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. V. Gorsel Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur. Extra coll. voor het Ned. Bijbelge nootschap Ger. Kerk 10 uur ds. H. de Valk, bed. H. Doop en 6 uur dhr. Benard van Hoek van Holland Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. D. C. van Wijnen en 6 uur dhr. Vis ser van Vlaardingen. Extra collecte Langstraat Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. A. J. de Bakker van Zuidland. Bed. H.A. en dankz. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Vermaat Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder en 6 uur ds. H. Scholing van Scharendijke (Zeel.) Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. B. Zaal van IJsselmuiden en 2.30 uur dhr. Visser van Vlaardingen. Het lid van Gedeputeerde Staten, de heer J. M. A. C. van Dongen, heeft tijdens de woensdag gehouden staten vergadering in Zeeland gezegd dat het tolvrij maken van de Zeelandroute (Zeelandbrug - Grevelingendam - Ha- ringvlietbrug - Rotterdam) een zaak is die de aandacht verdient. Hij was van mening dat het moge lijk is dat het rijk nu de Haringvliet- brug overneemt en deze tolvrij maakt. Wanneer dit zou gebeuren betekent dat, aldus de heer Van Dongen, een ont lasting van het' verkeer over rijksweg 58 (Bergen op Zoom-Middelburg). De Haringvlietbrug moet in 1975 door het rijk worden overgenomen, maar de Zeeuwse gedeputeerde betoogde dat dit nu reeds mogelijk is. Overigens is het niet mogelijk om de gehele route tolvrij te maken, om dat voor de Zeelandbrug nog tol zal moeten worden betaald. Deze kan niet door het rijk worden overgenomen, om dat hij niet is opgenomen in het rijks- wegenplan" aldus een artikel in „de Rotterdammer". De heer Wout Schutte uit Heiloo heeft bericht gekregen, dat hij met zijn jon ge doffer 073, een van de 60.000 duiven die op 6 augustus hadden deelgeno men aan een vlucht vanaf Survüliers Fosses bij Parijs een prijs van f 100.000 heeft gewonnen. De doffer had gevlo gen met een snelheid van 72 km per uur. Reeds eerder had dez esnelle vlie ger zijn baas een bedrag van f 3.000 aan prijzen opgeleverd. RIJMEN VAN TIJMEN Ouddorp stond weer even, In het middelpunt. Nu, dat is die mensen, Zeker wel gegund! Zekere bewoner. Krijgt voor vlijt 'n tien. Men kan alle ddgen, Hem druk bezig zien. Souvenirs uit Ouddorp, Zijn wel zeer in trek. En wat Pauw vervaardigd, Is nog niet zo gek! Het hoort echt bij Ouddorp, Puikjes in het klein. En men moet voor krabben, Daar ook altijd zijn. Burgers en ook gasten, Nemen ze graag mee. Men is met die dingen, Altijd erg tevree. Dat is vast en zeker, Erg origineel. Wie ze weg wil geven, Ja, die geeft wel veel. Heus, dat is geen rommel. Het is toch wel fijn, Dat er in deez dagen, Ziüke mensen zijn. Huisvlijt is toch altijd, Nog wel erg in trek. Nu, voor vrije uren. Is het lang niet gek. «WMMItóHlööttiüaM!,. TIJMEN. Woensdagmiddag had op de Nieuwe Begraafplaats aan de Dorpsdijk te Oolt gensplaat onder grote belangstelling de teraardebestelling plats van de 25-jarige Dirk Arij Kammeraad, die j.l. zaterdag avond bij een ongeluk met twee brom fietsen om het leven kwam, terwijl zijn echtgenote, zwaar gewond, eveneens twee jongens uit Melissant die bij het ongeluk waren betrokken in het zie kenhuis te Dirksland is opgenomen. Van zijn beroep was dhr. Kammeraad besteller bij de P.T.T., terwijl hij voor een herhling van drie weken momen teel in militaire dienst was. Bij de be grafenis was dit te zien. De post en het leger hebben in deze droeve dagen en woensdag veel blijk van belangstelling en medeleven getoond. Hij werd door zijn vrienden, mede-bestellers van de P.T.T. uitgedragen, n.l. van de kantoren Ooltgensplaat, Achthuizen en Oude- Tonge. Wie er waren. Het hoofdbestuur was vertegenwoor digd door de directeur van het hoofd kantoor te Middelhamis, de heer Van der Laan en de hoofd-employé de heer L. Dijkgraaf. De kantoren van Oost- flakkee zonden als afgevaardigden de kantoorhouders, de heren J. L. Kom te Ooitgensplat en C. Kamerling te Oude- Tonge. Van al deze kantoren, waar de heer Kammeraad als vervanger werk zaam was, en van het kantoor te Mid delhamis waren een groep bestellers in uniform om Dirk de laatste eer te be wijzen. Van het A Cie 54ste Bataljon In fanterie uit Ossendrecht waren aan wezig de 2e luitenant compies comman dant; de legerpredikant ds. G. van den Berg, geref. evang. predt. te Groningen en thans ook voor herhaling te Ossen drecht en twee „dienst" kameraden, die ook voor herhaling zijn opgeroepen en waarmede de overledene tijdens de eer ste week van herhaling contact heeft gehad. Meer jongens van het bataljon konden niet aanwezig zijn wegens een oefening in Duitsland. Langs kantoor. De rouwdienst werd in het Vereen, gebouw „Elthato" gehouden. Toen de overledene van zijn woning P. Bigge- straat 2 naar dit gebouw werd overge bracht reed men met de lijkwagen door de Emmastraat, waar voor een af scheidsgroet een minuut voor het post kantoor werd stilgestaan. De bestellers J. Nattekaas en C. de Vos Bz. uit Oolt gensplaat betrokken in „Elthato" een uur lang de wacht bij de kist van hun collega. De hervormde predt. ds. P. Ver maat sprak hier over Ps. 23 1: „De Heer is mijn Herder", de tekst die Dirk meekreeg toen hij op de Pinkstermorgen dit jaar Openbare Belijdenis des Ge- loofs aflegde. Wij weten meestal niet wat de Heere met bepaalde dingen in ons leven voor heeft, aldus ds. Het goij voor David, het geldt ook voor ons, woord van Jezus: „Gij zult na dezej verstaan." Op de öegraa/pJaaij Ongeveer 120 personen volgden Diti op zijn laatste tocht naar de begrajf, plaats. In de aula, waar nog vele an' p^lVïILIE-B Heden beha [leere plot onze zijde w en aer zame vader. tvader, ^Üwdbroede heer ADRIA echtgen Neeltje de ouder dere belangstellenden waren, sprak ij( vii^ heer Van der Laan namens de P.t.j Hij memoreerde de verdienste van ijj heer Kammeraad, die door al het pet, soneel van hoog tot laag zeer werd ge. waardeerd. Een goede teamgeest be. werkstelligde hij en een beste kraci,t die we node moeten missen. Spr. wen. ste zijn echtgenote, ouders, grootoudets broers en zussen sterkte toe om zware verlies te kunnen dragen. Namens het bestellend personeel, spe. ciaal dat van Oude Tonge bracht ji heer H. Klem de gevoelens van d neming naar voren. Zonda'gmorgen, weg naar de kerk met mooi weer vojj een bijzondere dienst (intrede ds. Vaj, Gorsel) vernamen we het droeve be- richt, dat diepe indruk op ons heej gemaakt. Dirk heette Kammeraad en hij was ook voor ons allen een kamme raad, aldus de heer Klem. De legerpredikant, ds. Van den bracht zijn deelneming en dat van d( legerleiding naar voren in een aantal termen ontleend aan de militairedienst Dirk was op herhalingsoefening, d.wi hij moest paraat zijn, gereed, bereil om op te breken. Dat vraagt God van ons allen. Zijn we dat, paraat, gereej om God te ontmoeten? Hij komt im. mers op het onverwachts, aldus de pre. dikant, die zich met woorden van tot de familie richtte. Ds. Vermaat las Openb. 7 17, waar gesproken wordt over het Lam dat het midden van de troon is, als een leidsman over al Zijn kinderen. In het hemelse Kanaan wacht God allen wier klederen gewassen zijn in het bloei van het Lam. Dat moet geschieden door bekering en geloof. Dit leven vaak niet meer dan een tranendal, Maar die hier bedrukt met tranen zaait, zal daar met gejuich maaien. Tranen over een verlies van de gemeenschap met God. Dit plotselingen heengaan, aldus ds, Vermaat, roept jong en oud op tot de vraag, of we God al hebben leren ken nen, hier als Herder, daar als Lam, )e Heere st jjt zo smart Sommelsdi N. Vis-T Vlaardinge A. Mag J. E. M. Sommelsd' Joh. Sl- W. C. SI en klei" Jommelsdijk 14 sep Jnkele Ring pe teraa ;al D-V. pi ip maandag laro. 2 uur, ene begra ommelsdijk Jonderdag )er overlee )pa ADRIA echtgen Neeltje n de ouder uim 69 jaa Vlaarding Janny Adrie Ineke Sommelsdi Nelly José Jaap Adrie Bij het prn) Bij het graf, bij het neerlaten van de kist brachten de bestellers en de mi litairen een ere-saluut. Ds. Vermaal las hier de Apostolische Geloofsbelij denis. Namens de gehele familie dankte de bedienaar, de heer A. Mans vooi de betoonde belangstelling, thuis hier ter plaatse. Een droeve en indnik- w^ekkende begrafenis was teneinde, een diepe indruk achterlatend- SINT ANNALAND D-V- donderdag 21 september a.s. des avonds half acht, hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan Ds. D. Hakkenberg van Dordrecht. De verkoping, gehouden door de zendingskrans „D.E.L.", uitgaande van de Geref. Gemeente, heeft met inbegrip van diverse giften, opgebracht 1.575,45 SINT MAARTENSDIJK Kerkdienst. Op woensdag 20 sep tember hoopt ds. J. W. Slager voor te gaan voor de Oud Geref. Gemeente, 's avonds om 7 uur. BRUINISSE Kerknieuws. Dinsdagavond 19 sep tember om 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente alhier voorgaan ds. H. Willink van Doetinchem. ZONDAG 17 SEPTEMBER Biezelinge 9.30, 2 en 6 uur lezen Borssele 9.30, 2 en 6 uur lezen Goes 9.30, 2 en 6 uur ds. K. de Gier 's- Gravenpolder 9.30, 2 en 6 uur lezen Hoedekenskerke 9.30 en 6 uur ds. G. Zwerus van Slikkerveer en 2 uur lezen Krabbendijke 9.30, 2 en 6 uur ds. W. Hage Kruiningen 9.30, 2 en 6 uur lezen Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 uur le zen Nisse 9.30, 2 en 5.30 uur lezen Rilland Bath 9.30, 2 en 6 uur lezen Waarde 9.30, 2 en 6 uur lezen We- meldinge 10 en 4.30 uur lezen Wol- faartsdijk 9.30, 2 en 6 uur lezen Yerseke 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v. d. Poel en 2.30 uur lezen.' Noord Beveland. Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur lezen Kamperland 10, 2.30 en 6 uur lezen Kortgene 10, 2.30 en 6 uur lezen. Extra diensten. Goes, donderdag 21 sept. 7.30 uur ds. P. Blok van Dinte loord Kruiningen dinsdag 19 sept. 7.30 uur ds. G. Mouw van Oudemurdum Nieuwdorp, woensdag 20 sept. 7.30 uur ds. G. Mouw Rilland Bath, don derdag 21 sept. 7.30 uur ds. G. Mouw Waarde vrijdag 22 sept. 7.30 uur ds. G. Mouw. Te Kaapstad hield men een vergade ring om over de noodzakelijke repa ratie van een kerk te spreken. Er wer den plannen gemaakt om aan geld te komen. Iemand stond op en zei dat hij f 50,zou bijdragen. Juist toen hij ging zitten viel er een stuk kalk op zijn hoofd, Direct stond hij weer op en zei dat hij zijn gave verhoogde tot f 500,-. Iemand reageerde toen met: „Halle luja Heer, raak hem nog een keer!" (Centraal Weekblad) CoöP. TUINBOUWVEILING DER Z.H,E Atd. MIDDELHARNIS Uienveiling van vrijdag 15 sept. IM Grove 14,29, Middel 14,65; Drielingei 15,64; Picklers 13,37. Aanvoer 20.000 kf Gevraagd: Ook voor 's avonds BloemboUenbedrijf ANTH. TANIS Oudel. weg 67 - Ouddorp Tel. (01878) 317 Het Comité Gemeentezang Urk Oslolaan 4, Urk), dat in juni 1964 be gon met de uitgifte van grammofoon platen met opnamen van niet-ritm- sche gemeentezang uit kerkdiensten ii de Gereformerde Kerk van Urk, ver wacht binnen enkele weken de 40.01* plaat te kunnen verkopen. Het ligt in de bedoeling van het Co mité de nog onbekende koper van ét plaat een passende en waardige het-^ irmering aan te bieden. Sinds juni 1964 zijn in de PetrakeA te Urk 6 l.p.'s opgenomen. Deze seri( is definitief afgesloten met de eindUt' uitgenomen platen „In de spelonk va» Adullan" en „Op weg naar Zoar" opgenomen zijn in de Petrakerk f Urk. De titels van deze platen wordew verklaard achter op de sterk aansprf kende hoezen, die veelal in kleuren zij«| uitgevoerd. Vooral de hoes van de „Psalmen in de nacht" heeft sterk aandacht getrokken en hangt bij vele«| aan de wand. Het Comité Gemeentezang Urk, ii''| nooit heeft kunnen voorzien dat «f zo'n enorme belangstelling voor de!' kerkzang zou bestaan ziet met dank baarheid op dit werk teriig. Uit de talloze reacties die in de* jaren zijn ontvangen blijkt steeds w*' dat er duizenden zijn die graag WES' zó zouden zingen, en die de ritmisdi' zangwijze en het gejaagde tempo waai' in men over het algemeen moet zi«' gen, beslist niet kunnen waardei^en. De vele jonge stemmen in deze meentezang (meer dan de helft van oj Urker bevolking is jonger dan 20 jaaf" geven aan deze unieke kerkzang kracht en helderheid dievelen ifflP'' neert. Uit de baten van de platenverkoof welke men blijft bestemmen voor W' kelijke doeleinden, is a.o. ree* f 60.000,— geschonken aan de Gere- zending waardoor enkele weken ge'*; den een zendeling naar BrazUië wordenuitgezonden. ledenmorge nze diepe lotseling u iliekring nze geliefd im ADRIA echtgen Neeltje n de ouder uim 69 jaa Middelhar Fam. C. Sommelsdi Wed. J. Fam. A" Fam. J. Wed. T. Wed. C Middelhar M. Krij H. Krij Dordrecht' Fam. J. Sommelsd' Cornelia ommelsdijk i septembe I. Hoek 'eden wer it ons mi omen onz Mger ADRIA echtgen Neeltj Middelhar Iz. v. d. N. Taal Haamsted H. V. d Middelhar J- J. Ta M. Taal I Sommelsd' J- Paass P- Faas on nageda ons in prinnering fiddelhar septemb

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2