ch n! ,Flevohof' DEKENS Fabert-Confectie breidde zaal( uit lal in- leren VIETNAM nieuw landbouwcentrum Studenten werden gedropt op Flakkee en Schouwen Man lag onder gekantelde trekker Meditatie ven Een zwaar probleem fLCKORTEWEGsZOON Uniek voor Europa en waarschijnlijk voor de wereld Sommelsdijk J fraai Vrijdag 15 september 1967 No. 3620 -^V' CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond J. KEUYELAAR - n - Opdrachten gedurende de groentijd Fruitmanden en Fruitbakfes «De Fruitcentrale" WOL EN DRALON 1- en 2-persoons Uw auto gebruikt wat J veel olie X Neem „The Big Oil" 10W40 ---------------------- MOBILSTATION X »De Ronde Boom'' S. V. d. Valk bidel- Iwerk hun vens- loyaal at in uimte ze en |in de men lelijke er de ie n.l. ienen f.) 296 nov. over Juden. leyst. |n Dr. leveer boekje Igende |s, ge en leisjes !89 34 toenmalige -steld „het n regelen- "g en het in de be te Middel- keren ge in de jM aadsverga- p to date" voor het rweg (bei- -is Nijgh- dpad en geen be- is thans uiteraard ebracht. voldoen- in de toei ingen voor paraat en ogelijkhe- gelden. De gevonden traat, Ker- Westzijde ok uit het g is deze advies van zich door eeds meer s bestemd u ondiepe) een daar- verdeeld e ruimten mogelijlt lijven ge- zal ver en belang de Wei- or bijzon ouwen en het open bleven, de onderwijs slechts op deerd. op dat blij- polderbe de van het betwist, r dat niet en dat de uist zouden zij bij de en hebben end sielW 'wijzend oP en het 9«- 70.000,- vooT, dat ankoop a^" gaat hen te eree de bo- uis te Oud- ver de pol- echten W» dsduur van Iderhuis. 1" ad gewezen mvang van der; de ge; g van een het onder- ontractueie polderrecW 40e jaargang ABONNEMENTSPRIJS t 3,—< PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 csct per BSim. Bt} ooDtract ^eaaal taztet PRINS HENDRIKSTHAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDEIJIARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Lang&weg 13, SommeJsdflk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds TeL 2025 Giro 167930 - 1 - De oorlog in Vietnam tussen de twee delen ervan, Noord- en Zuid-Vietnam, welker grens precies loopt over de zeventiende breedtegraad, blijkt meer en meer uit te groeien tot een wereld probleem van de eerste orde. Een be ëindiging van deze strijd, die nu al elf jaar aan de gang is hij begon feite lijk in 1956 is niet in zicht. De Zuid-Vietnamezen, die eigenlijk al on geveer 25 jaar in oorlogsomstandighe den leven, snakken naar vrede en rust; (Je Amerikanen zouden zichzelf geluk wensen wanneer ze hun interventie daar konden beëindigen; de diverse buurstaten, niet alleen Thailand en Laos, maar ook de verder liggende zo als Birma, India, Maleisië, de Philip- pijnen, Indonesië, Australië en Nieuw- Zeeland zouden van een zware dreiging bevrijd zijn. De algemene vrees voor uitbreiding van het conflict tot een Amerikaans - Chinese oorlog behoeft in verband met de chaos in Rood-China niet zo groot te zijn, de mogehjkheid van complicaties zit er altijd in. De Vietnam-oorlog verzwakt duidelijk de financieel-economische positie van de V.S. en verhindert de regering zich in tensief bezig te houden met de zware binnenlandse problemen. En tenslotte zou het voor de politieke rust in de landen van West-Europa, waar het pro en contra in de kwestie-Vietnam scher pe tegenstellingen oproept, goed zijn, wanneer er een bevredigende oplossing voor kon worden gevonden. Helaas is er niet de rriinste reden voor optimisme in dezen. Zowel de commu nistische machten n.l. Noord-Vietnam, GXIRO ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS ^de Vietcong, Rood China, de Sovjet unie e.a. als ook de anti-communisti sche zoals Zuid-Vietnam, de Amerika nen en hun bovengenoemde bondgeno ten zullen, naar het zich laat aanzien, de strijd niet staken alvorens hun doei te hebben bereikt. Dat doel is bij de communisten heel Zuid-Vietnam te overwreldigen, de grens over de 17e breedtegraad uit te wissen en het hele land te brengen onder de rode dictatuur van Ho Tsji Min om dan van daaruit verder te gaan en heel Achter-Indië onder de communistische macht te brengen. En dit betekent weer een enorme bedreiging voor India, Oost- Pakistan, Ceylon, Maleisië, Indonesië, de Philippijnen en zelfs Australië en Nieuw-Zeeland op de duur. Anderzijds kan de Zuidvietnamese regering terwil- le van de vrijheid niet anders handelen dan ze nu doet en de Amerikanen zijn om allerlei redenen niet in staat zich uit dit conflict terug te trekken. Zou den ze dit doen, dan lag de weg vrij voor een communistische opmars over heel Zuidoost-Azië. Ook in Nederland zijn de meningen over het probleem-Vietnam verdeeld. De communisten zijn mteraard pro- Hanoi. Hun streven is nu eenmaal heel de wereld rood te maken. De pacifisten kiezen wonderlijk genoeg eveneens te gen Zuid-Vietnam en de Amerikanen. Hun standpunt vormt een verhaal apart Men zcfu denken, dat ze toch wel in de eerste plaats een zo dictatoriaal geweld- regiem als dat van de communistische landen zouden bestrijden, maar het merkwaardige bij die groep is steeds dat ze zich ontpoppen als fel anti-Ame rikaans. We kuimen dit niet anders verklaren dan uit hun sterk anti-kapi talistische mentaliteit. Daardoor zijn ze automatisch tegen de V.S. gekant en door hun voorkeur voor een socialisti sche maatschappijvorm staan ze door lopend erg soepel tegenover het com munisme. In de Vietnam-kwestie kiezen ze vóór Noord-Vietnam en tegen Saigon en Washington. De P.v.d.A. neemt een onduidelijk tussenstandpunt in; zij wil de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam onvoorwaardelijk doen beëindigen en het nationale Bevrij- dmgsfront de Vietcong laten deelnemen aan onderhandelingen tus sen de partijen. Alle andere partijen staan in hun sympathieën aan de kant van Zuid-Vietnam, zij het dat nuances niet ontbreken. De A.R.P. is in verband met haar progressiviteit het meest ge reserveerd, de S.G.P. en het G.P.V. echter verklaarden zich zeer duidelijk Pro-Zuid-Vietnam en pro-Amerikaans. Op 25 augustus j.l. is er in de Tweede Kamer een uitvoerig speciaal debat ge houden over de kwestie-Vietnam. Daarbij zijn door de diverse woord voerders der partijen zeer gedegen en interessante redevoeringen gehouden, evenals door minister Luns. Kennisne ming van deze debatten is zeer leer zaam en werkt verhelderend. Wij wil den daarom aan de hand van het steno grafisch verslag ervan de Handelin gen der Staten-Generaal een over zicht daarvan geven. Wie deze rede voeringen leest, krijgt een zeer duide lijke samenvatting van het gehele pro bleem en neemt bovendien kennis van de diverse standpunten der Kamerle den vanaf de S.G.P. tot de Comm. Par ti]. Men weet, dat Vietnam in zijn geheel ^n kolonie van Frankrijk is geweest. Hieraan kv»am in 1954 een eind doordat de Fransen moesten capituleren voor GEDENK DER VORIGE DINGEN Hoort naar My, g^j, die de ge rechtigheid naj,aagt, gij, die de Heere zoekt; aanschouwt de rots steen, waaruit gijlieden gehou wen zijt, en de holligheid des bornputs, waaruit gy gegraven züt. Jesaja 51 1. Het geestelijk leven is geen leven van altijd klaar zijn, van te kunnen rusten op de ervaringen van Gods gunst in het verleden, maar het gees telijke leven is een gemeenschapsleven. Daar is het de kerk des Heeren om te doen. Al zijt gij krachtdadig geroepen, al is de weg der verlossing helder voor uw ziel ontsloten, al hebt gij de ver zoenende kracht van het bloed van Christus tot reiniging van uw ziel er varen en al weet gij er van, dat door de inspraak van Gods Geest dat vrij sprekend vonnis in uw hart verklaard werd, dan nog kunt gij met al deze weldaden niets beginnen, wanneer gij de gemeenschap des Heeren wederom moet ontberen. Door lauwheid, ijverloosheid, niet waakzaam zijn, vergenoegdheid in uzelf toegeven aan de boze neigingen van uw hart en door zovele oorzaken meer, wordt die dadelijke gemeenschap weer verloren. En wat altijd weer de erva ring is, is deze, dat wij het contact met de hemel wel verbreken kunnen, maar niet meer herstellen. Wat is het droevig gesteld in uw leven als gij in dit af- en omzwerven zo goed stellen kunt en als niet uw hart zoekend is naar God. Dat is weer Gods genade. Dan verstaat de ziel Davids klacht uit de 63e psalm: O Heer'! mijn ziel en lichaam hijgen. En dorsten naar U in een land. Dat, dor en mat, van droogte brandt. Daar niemand lafenis kan krijgen. Hoe smartelijk is dan de gedachtenis van de ervaring van Zijn verleden gunst: 'k Heb U voorwaar in 't heiligdom Voorheen beschouwd met vrolijk' ogen. Hoe zag ik daar Uw alvermogen, Hoe blonk Uw God'lijk' eer alom! Ja, dat kunnen wij met David ver staan in zijn begerend verlangen: Want beter dan dit tijd'lijk leven Is Uwe goedertierenheid. Och! wierd ik derwaarts weer geleid. Dan zou mijn mond U d' ere geven. Maar hoe onmogelijk kan het de ziel voorkomen, Hoe eeuwig ver schijnt die gerechtigheid, waarnaar de ziel hijgt en jaagt. Want in zichzelf is die nooit meer te vinden. Bij de mens en al het gescha pene wordt die ons niet meer bekend gemaakt. Hoe schijnt de afstand tussen God en de ziel dan onoverbnjgbaar en hoe totaal onmogelijk om ooit weer tot die gemeenschap met dat Opperwezen te geraken. Maar wat zegt nu de pro feet tot deze mensen? Wel, aafischouwt nu die rotssteen, waar gijlieden uit gehouwen zijt en de holligheid van de bornput, waar gij uit gegraven zijt. Waarom herinnert hij hen juist daar aan? Wel, lezer, omdat het Gods ge nade was, die uit dat verharde hart het schreien naar God geboren deed wor den. Omdat het Zijn vrije gunst was, die die verlegenheid om God in u ver wekte. Want nooit zoudt gij om God verlegen geworden zijn. Denkt gij, dat het vrucht van uw eigen hart is? Meent gij werkelijk, dat het zonder de werking van Gods genade is gepaard gegaan? Neen, dat durft ge niet te er kennen, want dat weet gij dat dat stenen hart nimmer tot 'n gewaterde hof worden zou. Het was Zijn almach tige genade, welke aan u verheerfijkt werd in die ogenblikken toen gij voor het eerst of bij vernieuwing uw God- gemis levendig beseffen ging en uw zonde leerdet bewenen en betreuren. Gedenkt dan dat Hij, Die uit die onmo gelijkheid uw heimwee naar God voort bracht, ook datgene wat nu onmogelijk voor u schijnt, mogelijk maken zal. Neen, zomin als de verlegenheid naar God uit u voortkwam, zomin zal ook die gerechtigheid, die aan alle eisen van de wet des Heeren voldoet uit u voortkomen. Nimmer uit de mens, maar God heeft die gerechtigheid voortge bracht op de aarde en Hij zegt (zie vers 5): Mijn gerechtigheid is nabij, mijn heil trekt uit. Welke gerechtigheid is dat, wel, de genadige verlossing, die Hij Zijn volk in Christus bereiden zal. Ja, ook dat gaat door het afgesnedene heen en door 't onmogelijke van uw zij de, maar aanschouwt, waar God u uit voortbracht, wanneer het aan alle zij den voor u onmogelijk worden gaat. Wanneer het nu niet meer kan, wan neer uw verwachtingen vergaan, weet, dat God, de God van uw leven uit de onmogelijkheid u het heil en het leven verwekken zal. Wanhoopt dan niet aan God, neen, daar is geen reden voor, maar wanhoopt aan uzelf en alle mo gelijkheden, om u nog nooit door uw eigen kracht en door uw eigen werken te verlossen. Gedenkt aan Zijn trouw én dat gij op dat heilig vermogen Gods pleitende bevonden mocht worden, wanneer het van uw kant niet meer kan. Dan zult gij ook gewisselijk erva ren: Want de Heere zal Sion troosten. Hoe meer gij op die rotssteen des harten ziet, welke God verandert tot een waterfontein en op de holligheid van de bornput, waaruit Hij uw zoeken van Hem heeft doen voortkomen, hoe lager gij buigt, hoe meer ge Hem dan verheerlijkt en hoe groter het u zal worden, wanneer de Heere het aan u bevestigt: Hij zal troosten al haar woes te plaatsen. Hij zal haar woestijn ma ken als Eden en haar wildernis als de hof des Heeren, vreugde en blijdschap zal daarin gevonden worden; dankzeg ging en stem des gezangs. Rotterdam Ds. A. Vergunst. het z.g. Bevrijdingsfront der Vietname- zen. De vrijheid splitste het land echter in tweeën, een communistisch Noorden en een niet-communistisch Zuiden. De hoofdstad van het eerste is Hanoi en die van het laatste Saigon. Op de con ferentie van Geneve in 1954 kreeg deze deling haar beslag, pe Fransen trokken zich noodgedwongen terug. Men stelde zich voor, dat deze regeling bevi'edi- gend zou werken, maar dit bleek een vrome wens te zijn. In 1956, dus twee jaar na de conferentie, toen Zuid-Viet nam zich politiek en economisch begon te consolideren, begon ook daar de communistische terreur, die snel om zich heengreep. Al in het eerste jaar werden 472 Vietnamezen, voornamelijk dorpshoofden, vermoord en dit aantal is in de loop van de volgende elf jaren zeer sterk toegenomen. Naast deze ter reur ontwikkelde zich een querrilla- oorlog tegen het regiem en de strijd krachten van Zuid-Vietnam. Geduren de de eerste vijf jaar, dus tot 1961, was er slechts een missie van 600 Ameri kaanse legerinstructeurs. Pas in 1962 werd de situatie anders: er kwamen steeds meer infiltranten vanuit Noord- Vietnam en er had ook w^apenaanvoer plaats. Toen heeft de regering te Saigon aan president Kennedy dringend om meer daadwerkelijke hulp verzocht en dit werd ingewilligd. Dat dus de Amerikanen in Vietnam zijn, is het gevolg van een stelselmatige agressie vanuit het communistische Noord-Vietnam, die gericht was op het gewelddadig ten val brengen van het bewind in Saigon en dit te vervangen door een cominiuiistisch regiem, dat geleid werd vanuit Hanoi. Alle andere beweringen omtrent de aanwezigheid der Amerikanen in Zuid- Vietnam zijn pertinent onjuist en be rusten op geraffineerde propaganda of op totaal onlogische redeneringen. Aan dat laatste doen zelfs A.R. voorman nen mee. Dr. Bruins Slot, als politicus mislukt, is helaas nog altijd hoofdredacteur van „Trouw". Hij beweert in een interview met „VriJ Nederland", dat de Amerika nen het Vietnamese volk niet te hulp komen, maar om hun politiek door te voeren en het regiem-Ky in stand te houden. De zaak in Z.V. ligt volgens hem veel gecompliceerder dan de strijd tegen het communisme. Deze oorlog is in wezen volgens hem ongemotiveerd. De Amerikanen menen te vechten te gen de Chinezen, maar ze doen dat te gen de Vietnamezen. De enigen, die- ze vermoorden, zijn de Vietnamezen. Dit volk wil verlost worden van zijn feo dale overheersers. Ky heeft geen reële regering. De Vietnamezen zouden het liefst intern, dus zonder interventie van de V.S., met hun feodale heren afre kenen. Dat is het enige dat hen interes seert. Met andere woorden, volgens Dr. B. S. vechten de Amerikanen op een verkeerd front. Vietnam moet zijn eigen problemen oplossen. Hij ziet blijkbaar niet en vindt het ook niet erg, als straks Zuid-Vietnam verdwijnt achter het bamboegordijn. Het in de kaart spelen van het communisme schijnt onlosma kelijk verbonden te zijn met de chris ten-radicale politiek. VOQPBETEff NAAR DE MIDDELHflRNIS-TEL:232S Er staat iets te gebeuren in de Ne derlandse landbouw, dat uniek is voor Europa en waarschijnlijk zelfs uniek voor de wereld, aldus lezen wij in het „Maandblad Suiker Unie". In Oostelijk Flevoland, enkele kilometers ten noor den van het stokoude Zuiderzeestadje Elburg, zal n.l. in de komende vier jaar een landbouwcentrum worden gesticht, dat aan de buitenwereld zal laten zien hoe de Nederlandse boeren en tuinders leven en werken. Deze „Flevohof" dat is de naam, die uit meer dan 800 voorstellen is gekozen krijgt een op pervlakte van 140 ha., waarvan ruim 100 ha wordt bestemd voor een akker bouwbedrijf, een veeteeltbedrijf en een kassencomplex. Het overige gedeelte zal worden ingenomen door een uitge strekt park met vijvers en heuveltjes, waarop een aantal gebouwen zal ver rijzen, die verdere toelichting op agra risch Nederland zullen geven. Kinderboerderij. Voor de kinderen komt daar een kin derboerderij, een speel-werkplaats ge legenheid om te ravotten, maar ook om kennis te maken met het praktische werk op de boerderij. Het gehele complex ligt tegen een nieuw bosgebied aan, het Spijk, dat in de polder reeds is aangelegd en een deel van dat bos zal worden gebruikt voor parkeergelegenheid. Op die ma nier zal het land niet worden ontsierd door eindeloze rijen auto's langs de wegen. Achteneenhalf miljoen. Oorspronkelijk zou de uitvoering van het plan IIV2 miljoen gulden gaan kosten, maar door een herziening, die niet ten koste van de aantrekkelijkheid is gegaan, heeft het voorlopig comité de benodigde som kunnen verminderen tot 8V2 miljoen. Daarvan moet 4,8 mil joen worden verstrekt door landbouw organisaties en instellingen van aller lei soort, hetgeen op het moment op een bedrag van 700.000,na is gelukt. De voorzitter van het comité, dhr. Bom mel van Vloten ,oud-voorzitter van de V.C.S.) heeft alle bezwaren tegen de plarmen weten te ontzenuwen en kan nu na enkele jaren van harde arbeid, aankondigen dat de „Flevohof" op 14 september officieel is opgericht. Men rekent 1 januari 1968 met het werk te kunnen beginnen, om na een vlot ver loop het centrum over drie jaar voor de bezoekers te kunnen openstellen. Sluitende exploitatie. Volgens genoemd Maandblad wordt gerekend op een sluitende exploitatie, waarbij de berekeningen zijn gebaseerd op de aantallen mensen, die andere ont spanningscentra bezoeken, zoals de Ef- teling. Burger's Dierenpark, het Dolfi narium, enz. De Veluwerand is, dank zij het Veluwemeer, een druk bezocht recreatieterrein geworden, waar hon derdduizenden mensen him vakantie komen doorbrengen. Bovendien ligt de gekozen plaats centraal en is overal vandaan gemakkelijk te bereiken. Ook uit het buitenland kunnen bezoekers worden verwacht, zoals de organisato ren reeds thans is gebleken. Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 >-< Westdqk 36 MIDDELHARNIS i^ Slechts licht gewond. De 57 jarige landarbeider Stoffel Keijzer, wonende Voorstraat te Stellen- dam is donderdagmorgen onder de trekker waarmee hij reed terechtgeko men. Hij kon pas een uur later worden bevrijd en bleek slechts licht gewond. Dhr. Keijzer reed 's morgens half zeven vanaf de stee van dhr. K. van Beek met een trekker met lege aanhangwa gen naar het land. Toen hij plotseling een trekker voor zich zag die aanvan kelijk door struikgewas aan het oog onttrokken was, maakte hij een ver keerde remmanoeuvre, waardoor een wiel blokkeerde en de tractor langs het dijktalud kantelde. Dhr. Keijzer raakte er onder bekneld. Dhr. M. M. v. d. Baan, die achter de wagen had gere den ijlde terug naar de stee om hef- materiaal en mankracht te halen. Na een klein uur was dhr. Keijzer be vrijd; hij heeft een pijnlijke schouder. DIRKSLAND Afd. N.C.V.B. Wij beginnen onze le denvergadering op 20 sept. Spreker voor deze avond is dhr. H. L. van Kam penhout uit Sommelsdijk. Hij heeft een lezing met dia's over Zuid Afrika. Gasten zijn van harte welkom! WONINGINRICHUt4w! Eenendertig eerste-j aars studenten van de Technische Hogeschool te Delft, die momenteel zo'n 14 dagen groen lopen, werden door de oude-jaars col lega's naar Flakkee en Schouwen ge stuurd met een lijst vol speciale op drachten. De 31 kaalgeknipte jonge mannen, pas aangesloten bij de afde ling Delft van de Studentenvereniging S.S.R. werden met een bus naar de eilanden gebracht en daar overal heen gedropt. Ze werden aan de hoofdwegen afgezet en moesten maar zien de plaats te bereiken die op hun opdrachten-for mulier was vermeld. Voor Flakkee wa ren het de dorpen Middelharnis, Stad aan 't Haringvliet en Ooltgensplaat en voor Schouwen-Duiveland de plaatsen Bruinisse, Nieuwerkerk, Zierikzee en Scharendijke. Alle groepen, van vier of vijf man, hadden een aparte naam. De .groep die te Ooltgensplaat was neergestreken droeg de naam van „Ed- wijari". We waren er niet ver naast toen we er naar raadden waar deze naam vandaan kwam. Het is een com binatie van enkele letters van de voornamen van de vier jongelui. Niet in schuur. Maandagmiddag begon "de zwerftocht en de onbekende toekomst voor twee dagen en twee nachten. Het groepje voor Ooltgensplaat werd bij de Schaapsweg afgezet en lopend en lif tend ging het verder naar de aller Oostelijkste punt van Flakkee. Ge dachtig aan het werk van een predi kant, die een mens met raad en daad bij moet staan was spoedig voor de nacht een goed onderdak gevonden op de boerderij van de familie Schilpe- roort aan de Galathesedijk. Ze vroegen om een plaatsje in de schuur; ze kre gen (voor beide nachten) een fijn bed in mooie kamers. Bij dit gratis logies kwam ook nog gratis ontbijt en diner. Dat w^as voor een „spotkoopje", want de opdracht die de jongens n.l. mee kregen is, om die twee dagen in eigen onderhoud te voorzien voor zo weinig mogelijk geld. Het gaat er om wie van de groep bij thuiskomst het meest over heeft van een bedrag dat is meegeno men en waarvan de hoeveelheid voor alle groepen gelijk is. Interview. Dinsdag werden enkele bezoeken ge bracht in het dorp, waar interview's werden afgenomen. Zo vertelde ds. P. Vermaat, de hervormde predikant en drs. A. W. Meeder, de gereformeerde predikant elk over hun eigen kerkelijke gemeente, met wat er allemaal in ge beurt o.a. de kerkgang, het verenigings leven, enz. Bezoek kreeg ook de ge meente-secretaris, dhr. J. L. Vetter; de loco-burgemeester, dhr. Adr. de Vos en de plaatselijke politie, de heren Otten en Verschoor. Over dit alles wordt een lijvig rapport samengesteld, dat woens dagmiddag 2 uur, het tijdstip waarop alle groepen (liftend) in Delft moeten zijn, moet worden meegebracht. Hebben juUie geen slaapplaats.... Op de lijst met instructies was ook een speciale opdracht vermeld. Het moest iets, opvallends zijn, iets dat de aandacht van de bevolking trok. Wat dat moest zijn? „Zoek dat zelf uit", al dus de opdracht. Na beraad hebben de jongens te Ooltgensplaat besloten het „kamerprobleem van de studenten" on der de aandacht van de bevolking te brengen. Toestemming van de (loco)- burgemeester werd spontaan verkregen 4 en zo kon het gebeuren dat men dins dagavond voor de O.L. School aan het Weespad vier in pyama gestoken en op luchtbedden liggende kaalgeknipte eerstejaarsbroekjes zag bivakkeren op de trottoirtegels, zomaar in de open lucht. De demonstratie werd kracht bij gezet door enkele leuzen op papier, een der opschriften luidde o.a. „Zó moeilijk is het nu om in Delft een kamer te krijgen (kunt u nagaan!) Aan belangstelling geen gebrek. „Heb ben jullie geen slaapplaats", vroegen twee medelijdende moeders; komt dan maar bij ons was spontaan het aan bod. Mogelijk begrepen ze de totale op zet niet, evenwel was het toch goed gemeend. Dat hebben de jongens ge waardeerd evenals de medewerking die men in de Plaat overal kreeg. Ze heb ben indruk gemaakt, al was het alleen maar om de „te grote" hoeden die men op had. Een getuigschrift dat moet worden overlegd, werd door de ge meente Oostflakkee „grif" afgegeven. Het winkelbedrijf van Fabert Con fectie N.V. te Middelharnis heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan. A.s. zaterdag wordt de nieuwe afdeling Heren- en Jongenskleding, Herenmodes en Bedrijfskleding in gebruik genomen. Enkele jaren geleden werd voor deze branche op de bovenverdieping een ruimte van 80 m^ geschapen die echter al spoedig te klein bleek te zijn. De nieuwe afdeling is maar liefst 175 m^ groot en zoals de fa. Fabert verzekerd: „op de wensen van vader en zoon af gestemd". Om de verbouw te kunnen realiseren moesten ingrijpende maat regelen worden getroffen. Over de ha ven moest een brug worden geslagen om de materialen aan te voeren. De hoge opbouw wordt door heipalen ge steund. De nieuwe afdeling, waarvan het fraaie interieur naar eigen ontwerp is, biedt voldoende plaats aan een uitge breide collectie goederen die thans overzichtelijk zijn geëtaleerd. De klant kan er in alle rust zijn keus maken. Ook aan de collectie is uitbreiding ge geven; bij de heren mode-artikel en prijken nu ook heren-hoeden zodat de man bij Fabert van top tot teen ge kleed kan worden. Fabert Confectie die steeds tot uit breiding wordt genoopt heeft nog groot ser plannen in petto. De naast het pand gelegen woning is reeds aangekocht en er worden plannen uitgewerkt om het bedrijf met deze ruimte uit te breiden. HERKINGEN Oudste inwoner. A.s. maandag 18 september hoopt onze plaatsgenoot dhr. Jan Melissant zijn 93ste geboortedag te gedenken. Hoewel doof en slecht ziende loopt hij met zijn stok over het dorp, doet zijn dagelijkse boodschappen en is nog helder van geest. We wensen hem nog menig jaar toe. Naast de oude Verschoor is hij de oudste inwoner van Herkingen. Nieuwe woningen. Thans is men voorbereidingen aan het treffen voor de aanvang van het bouwen van een acht tal nieuwe woningen aan het eind van de Fortstraat. Men zal echter moeten heien alvorens de funderingen worden gelegd. De lijst van stemgerechtigde lidma ten der Herv. Gemeente ligt ter inzage bij kerkvoogd C. Huizer tot maandag 18 september a.s.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1