Hervormd Oude Tonge heeft weer eigen predikant Plaatseliik nieuws „Oud Hallelujah" uit Urk zong in Ouddorp dode en 3 gewonden Prolectlel ontploft vlal( bij zuiger in bouwput Kamerlili Ir. H. v. Rossum (S.G.P.) stelt vragen over inpoldering Hellegatplaten Oud-burgemeester Kodde van Zoutelande ten grave gedragen di* ^-^ Dinsdag 12 september 1967 No. 3619 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weeh dinsdag- en or^dagavond Bevestiging en intrede van Kand. W. van Gorsel De intrede Bromfietsers botsten: Botsing tussen auto en brommer Auto contra auto itje jaargang PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - IWIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommplsdijk ABONNEMENTSPRIJS t 3,— PER KWARTAAL AlJVEUTENTUSFUIJS IQ ccmt per naa. m enatract speciaal taiiat. Td. (01870) 26 29, na 6 uiir 's av<Micla TeL 2025 Giro 167930 ^fa 15 maanden vakant te zijn geweest heeft de Hervormde gemeente weer een eigen herder en leraar gekregen in de persoon van kand. W. van Gorsel, die zondagmiddag 10 sept. zijn intrede heeft gedaan na des voormiddags be vestigd te zijn, door ds. L. Roetman,Herv. predt. te Gouda en assessor van het moderamen van de .Generale Synode. Bij genoemde predikant is ds. Van Gorsel 4 maanden leer-vicaris geweest. In beide diensten was een geweldige op komst; des morgens was de oude kerk (die van vóór 1492 dateert en onlangs totaal is gerestaureerd) geheel gevuld en des middags moesten in het grote Icoor vele stoelen worden geplaatst om de mensen een plaats te geven. Mede aanwezig waren de beide consulenten ds. J. Verkade en ds. P. Vermaat; de oud-predikant van Oude Tonge ds. A. Jonkers, ds. M. A. Jansen Stellendam (die evenals de nieuwe predikant geboortig is van St. Maartensdijk) en kand. j. Maasland van Sliedrecht, (studievriend) beroepen predikant te Wilsum (O.) die aldaar 24 sept. zijn intrede hoopt te doen. Namens de G.T.S.V. „Voetius" waren aanwezig de studenten M. Smit te Middelhamis en J. Vis te Sommels- dijk. Verder de wederzijdse ouders van het predikantsechtpaar en talrijke fa milieleden en vrienden. Het fraaie orgel, gebouwd in 1966 door Th. Frobenius Co. Denemarken werd deze dag bespeeld door de bekende organist Arie J. Keyzer. Ds. L. Roetman had tot intreetekst ge kozen 2 Tim. 2 15: „Benaarstig u, om uzelven Code beproefd voor te stellen, ien arbeider die niet beschaamd wordt, die het Woord der waarheid recht snijdt." Na de ontvouwing van deze woorden, waarin het werk van de dienaar werd getekend, n.l. het prediken van het Woord in alle getrouwheid en zuiver heid, niet alleen in de kerk maar ook in de huizen, om een uitdeler te zijn van de verborgenheden Gods en daarbij het Woord recht te snijden, volgde de bevestiging. Op de gestelde vragen uit het formulier klonk het plechtig uit de mond van de jonge dienaar: „Ja ik, van ganser harte." Daarna had de hand oplegging plaats, waaraan deelgenomen i werd door 5 predikanten, die daarbij ieder een zegewens uit Gods Woord uitspraken. Allereerst de bevestiger ds. Hoetman, die de bede uit het formulier uitsprak: God, onze hemelse vader, die u geroepen heeft tot deze heilige dienst verlichte u door Zijn Geest enz.; ds. Vermaat: „Hij die u roept, is getrouw." 1 Thes.. 5 24. Ds. Verkade: „Weest getrouw tot de dood." Openb. 2 10, ds. Jansen: „Zo dan, mijn geliefde broe der, weest verstandig". 1 Cor. 15 58; ds. Jonkers: „Ik betuig dan voor God' enz. predik het woord." 2 Tim. 4 len2. Staande zong de gemeente hun pre dikant toe Ps. 134 3: „Dat 's Heeren zegen op u daal". In de toespraak die ds. Roetman daar na hield, wees hij er op, hoe tussen hem en ds. v. Gorsel een band van vriend schap was gegroeid tijdens zijn leervi cariaat te Gouda. Het verheugde hem, hem als eerste te kunnen gelukwensen. Het is voor u een wondere weg geweest naar het wondere ambt, aldus spre ker. Als de Heere ons er toe bestemd, komen we er niet onder uit. Bij de vele beroepen die u kreeg is uw hart di rect uitgegaan naar Oude Tonge, spr. noemde dit onberedenaarbaar. Hij wees de gemeente op het grote voorrecht dat zij deze dienaar von Godswege mochten ontvangen en maande dat zij hem op het gebed zouden dragen. „Als u niet voor hem bidt, zal hij voor u niet kunnen bidden" haalde spr. aan en hij hoopte ook, dat de kerkeraad als één man om hem heen zou staan. Tevoren had ds. Roetman reeds gezegd, dat er in de Hervormde Kerk een groot gebrek is aan predikanten; vele gemeenten tob ben nu al met vacatures, en tegen 1970 gaan er velen met emeritaat. De oogst is groot en de arbeiders zijn wei nig, waarom de komst van ds. v. Gor sel wel diende te worden gewaardeerd. Ds, Roetman besloot met de wens dat de Heere hem te Oude Tonge tot een rij ke zegen zal Stellen. De slotzang was uit Ps. 35 13. Zoals reeds gezegd was de kerk in de rniddagdienst, waarin ds. Van Gorsel zich aan de gemeente van Oude Tonge Ds. W. van Gorsel verbond, overvol. Met de reeds genoem de predikanten waren nu ook aanwezig, ds. H. N. van Hensbergen van Dirks- land; ds. H. Kraaij van Herkingen, ds. K. Schipper van Middelharnis; ds. D. C. v. Wijnen van Goedereéde, ds. H. van Harten van Molenaarsgraaf én kand H. Veldhuizen van Bilthoven welke laat ste deze zondag te Ooltgensplaat voor ging. Verder waren aanwezig ds. P. Blok, predikant der Geref. Gemeente te Dirksland, met diaken P. Groenendijk, de beide wethouders van Oostflakkee en gem. secretaris J. L, Vetter. De bur gemeester was met vakantie. De dienst werd aangevangen met het zingen van Ps. 84 1 en 3. Ds. van Gor sel las daarna de Geloofsbelijdenis, dit keer uit de Dordtse Leerregels, I 2, 3 en 4, waarin o.m. voorkomt: „En, op dat de mensen tot het geloof worden gebracht, zendt God goederenlijk ver kondigers van deze zeer blijde bood schap, tot wie Hij wil en wanneer Hij wü." De intree-tekst werd gekozen uit Hosea 10 12: „Zaait u tot gerechtig heid, maait tot weldadigheid, braakt u een braakland; dewijl het tijd is de Heere te zoeken, totdat Hij home en over u de gerechtigheid regene." Het them,a was: „Gods Landbouwplan" en stilgestaan werd ten eerste bij de vrucht die verwacht; 2. de akker die bereid 'en 3. bij de regen die beloofd wordt. In zijn voorafspraak zei de jonge pre diker dat het voor Oude Tonge een bij zondere dag was; bijzonder orhdat er een nieuwe dominé kwam, bijzonder omdat het 247 jaar geleden is, dat er in deze eeuwenoude kerk een kandi daat bevestigd werd: Bijzonder om ver schillende redenen en toch weer niet, omdat sinds de Hervorming 400 jaar lang het Woord Gods in deze oude kerk verkondigd is en 33 predikanten er de zelfde boodschap hebben gebracht. De bediening der verzoening gaat door: „Wij bidden U van Christus' wege, laat u met God verzoenen!" Spr. kwam niet met een eigen program, maar met Gods werkprogramma Komende tot zijn tekst gaf spr. eerst een overzicht uit het tijdperk van de profeet Hosea, 750 jaar v. Chr. dus 2700 jaar geleden. Hij leefde en werkte in de tijd van Jerobeam II. Het was toen een tijd van weelde, een soort „gouden eeuw", voor Israël. Net als thans bij ons: het welvaartspeil was tot ongekende hoogte gestegen. En nu komt daar een profeet, die zegt, als iedereen het uitgalmt dat het zo goed gaat: het loopt mis, het gaat naar de ondergang toe! Echte profeten gaan altijd tegen de draad in! Profeten spreken het Woord Gods en dat stelt zich altijd tegenover ónze meningen en opvattingen.. Wan neer ledereen de welvaart prijst, roept Hosea uit: Hoort des Heeren Woord! De Heere heeft een twist met de in woners des lands, omdat er geen trouw en weldadigheden en geen kennis van God in het land is, maar vloeken, lie gen, doodslaan, stelen en overspel doen. Bloedschülden raken aan bloedschul- den! In onze tijd is het niet veel beter. En nu gebruikt Hosea een merkwaar dig beeld (aan de landbouw ontleent): „Gij hebt goddeloosheid geploegd, ver- keerdheid gemaaid, de vrucht der leu gen gegeten". Hij wil er mee zeggen, dat heel het leven tot in de grond toe is bedorven. Zó is ook- ons bestaan van nature. Het is dezelfde klacht van Je- saja als hij de Heere sprekende in voert: Wat is er nu meer aan mijn wijngaard te doen, dat Ik er niet aan gedaan heb? Zou het niet rechtvaardig zijn als de Heere zo'n volk aan zijn lot overliet? Dat doet de Heere niet. Ook niet te Oude Tonge. Ofschoon wij het er niet naar gemaakt hebben houdt Hij nog bemoeienissen en zendt nog ver kondigers van de blijde boodschap, tot wie Hij wil en wanneer Hij wil (zoals gelezen was uit' de Dordtse Leerregels). Tot dat schuldige en ontrouwe volk zendt de Heere de profeet Hosea, met woorden van bedreiging, van vermaning, maar ook van beloften. (Zie vervolg pag. 3) AonzienlijJce schade Een krachtig projectiel een bom of mijn uit de laatste oorlog is vrij dagmiddag vlakbij de cutterzuiger „Gouda" van Zanen Verstoep ont ploft. De „Gouda" bezig met het verwij deren van de Ringdijk om de bouw put bij Stellendam werkte met haar cutter op plm. 8 meter diepte op een afstand van plm. 25 meter van de bak. Door de kracht van de explosie werd een deel van de 25 meter lange cutter ladder evenals de cutter weggeslagen. Ook een zware tandwielkast werd ver nield. Een enorme waterzuil hief zich hoog op en de knal was tot ver in de omtrek te horen. De zuigerbaas dhr. Jan Ritmeester uit Hardinxveld werd in een hoek van de cabine neerge smeten. Hij, noch de overige beman ning werd gewond. De Gouda is voor reparatie naar Hel- levoetsluis gebracht; getracht wordt de zuiger zo snel mogelijk weer aan het werk te krijgen. In Stellendam verwacht men dat in de omtrek van de plaats waar het ex plosief lag nog meer bommen liggen. Men herinnert zich dat in de nabij heid van de bouwput magnetische mij nen zijn neergegooid die na een tijdje drijvend te zijn gebleven zonken. Ook zouden er enkele vliegtuigen zijn neer gestort. -O- MIDDELHARNIS Kerkdienst. Voor de Geref. Gem. alhier hoopt donderdagavond a.s. voor te gaan ds. A. Hoogerland van Wer kendam. Aanvang half acht. Interieur van de gerestaureerde Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge MIDDELHARNIS Zaterdagavond omstreeks 8.S0 uur had op het fietspad tussen Middelhar nis en Nieuwe Tonge een botsing plaats tussen twee bromfietsers, waarbij een persoon werd gedood en drie andere ernstig werden gewond. De 25-jarige D. A. Kammeraad uit Ooltgensplaat reed met zijn echtgenote, mevr. J. Kamme- raad-Jelier als duo passagiere richting Middelharnis met bestemming Dirks land. Uit tegenovergestelde richting kwam een bromfiets, bestuurd door de 18-jarige L. Mijnders uit Melissant, met als duopassagier de eveneens 18-jarige W. Kieviet, ook uit Melissant. De botsing was zo hevig, dat de vier hierbij betrokken personen allen naar het ziekenhuis te Dirksland moesten worden vervoerd. De heer Kammeraad, die zijn valhelm op had, was terstond het bewustzijn verloren en is in de loop van de avond in het ziekenhuis over leden. Hij had een beenbreuk en ver moedelijk inwendige kneuzingen. Zijn echtgenote is er ook ernstig aan toe en heeft een driedubbele kaakfractuur en hoofdwonden. De twee jongens kregen een behoorlijk letsel aan gezicht, armen en benen en nog een hersenschudding. De overleden heer Kammeraad was in dienst bij de P.T.T. als vaste bestel ler, waarbij hij in alle dorpen op Oost- Flakkee ais vervanger optrad. Door zijn prettig en opgeruimd karakter was hij bij de directie en het personeel een gaarne geziene persoon, terwijl de be volking ook veel waardering had voor zijn werk. Momenteel was de heer Kammeraad voor herhaling in militaire dienst, het weekend was hij met verlof thuis. De overledene laat een vrouw en een dochtertje van 1 jaar achter. Het mede leven met de families, vooral met mevr. Kammeraad, die voorlopig nog in het ziekenhuis moet blijven, is zeer groot. Woensdag heeft te Ooltgensplaat de begrafenis plaats op de nieuwe be graafplaats aan de Dorpsdijk. ACHTHUIZEN Zaterdag had er aan het eind van de Schaapsweg bij de oprit naar Achthui- zen een botsing plaats tussen een auto en een brommer. De bromfietser A. P. Faasse uit Den Bommel kwam uit Acht- huizen en reed richting Nieuweweg; de auto bestuurd door S. J. van Oorschot, eveneens uit Den Bommel kwam van de boerderij van de Dames Ras en reed richting Achthuizen. De aanrijding liep met blikschade af. Ter plaatste is het erg onoverzichtelijk door een hoge heg, waardoor het verkeer elkaar niet kan zien. Bovendien loopt er langs de weg nog een diepe geul die ook erg hinder lijk is, vooral bij het passeren. De po litie heeft de zaak in onderzoek. OUDE TONGE Op de kruising Herenweg met de Prov. weg onder Oude Tonge had za terdag een botsing plaats met twee auto's. De heer J. v. d. M. uit Ooltgens plaat komende van uit de Herenweg sloeg linksaf naar richting Oude Ton ge; een van links komende auto uit richting Oude Tonge botste tegen de achterkant van de wagen van v. d. M. op. Het bleef hier alleen bij materiele schade. HERKINGEN Kerkdienst. Heden dinsdag 12 sept. des avonds om halft hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Huis man van Vlaardingen. Jeugdvereniging. A.s. vrijdagavond om half acht zal er in de consistorieka mer der Ger. Gem. een samenkomst plaats hebben om te komen tot het op richten van een jeugdvereniging o.l.v. de heer Kruidenier, onderwijzer aan de Chr. School alhier. STELLENDAM Ned. Herv. Bibliotheek. De biblio theek is weer begonnen met het uitle nen van boeken waaronder prachtige streekromans, jeugdboeken en boeken voor studieontwikkeling. Voortaan zal er elke donderdagavond boeken ruilen zijn in de oude consis torie, dus niet meer op zaterdag zoals de gewoonte was. Nieuwe bezorger gevraagd. Per 1 okt. wordt een nieuwe bezorger ge vraagd om het Eilanden-nieuws te bezorgen op dinsdag- en vrijdagmiddag. Inl. bij J. V. Heest, Deltastraat 2. NIEUWE TONGE Op vrijdag 15 september hoopt de J.V. „Unum Necessarium" te beginnen met het uitlenen van boeken. Er is een geheel nieuwe collectie van actuele- en jeugdboeken en romans. De bibliotheek is van 7 tot 8 uur ge opend in het ver. gebouw aan de Mo lendijk. Ouddorp ■en XJrk hebben elkaar in het zingen gevondlen en tussen beide plaatsen is daardoor een stevige band gelegd. Nadat op Hemelvaartsdag het mannenkoor „De Lofstem" uit Ouddorp een bezoek aan Vrk bracht is een pret tige relatie ontstaan die resulteerde in het tegenbezoek dat het mannenkoor „Oud Hallelujah" zaterdag aan Oud dorp bracht. Beide koren die nog de vierstemmige liederen uit de bundel van Hazeu zingen hebben in het ver. gebouw een uitstekend programma ver zorgd waarvan honderden zangliefheb bers uitermate hebben genoten. Ook de zangver. uit Sommelsdijk zong enkele Psalmen. De koren hebben Ouddorp geen betere dienst kunnen bewijzen. Het 24 leden tellende koort waar van meerdere leden nog het Urker Door het Tweede-kamerlld Ir. H. van Rossum (S.G.P.) te Zeist zijn aan de Minister van Verkeer en Waterstaat vragen gesteld ter ondersteuning van het door het gemeentebestuur van Oostflakkee tot de Minister gerichte verzoek de inpoldering van de Helle- g;atplaten te bevorderen voor het Vol kerak in 1969 zal z^n afgesloten en de Dijkring Flakkee zal beginnen aan het ophogen van de tegenwoordige buiten dijk terwijl die over hooguit tien jaar geen functie meer zal hebben. Op 4 augustus is het Koninklijk Be sluit verschenen houdende de vaststel ling van het plan tot afsluiting van het Volkerak. Lid 1 van artikel 1 luidt: Tot afsluiting van het Volkerak wordt tussen Noord-Brabant en Goeree-Over- flakkee een dam aangelegd welke aan de westzijde aansluit op de hoogwater kerende dijk van het waterschap De Dijkring van Flakkee in de gemeente Ooltgensplaat, op een punt ongeveer 250 m ten westen van het punt, waar de dijk tussen de polder het Oudeland en de Adriaanpolder op die hoogwaterke ring aansluit. Het is Ir. van Rossum. bekend dat op de Brabantse oever waar de Volkerak- dam aansluit het voorland van de voormalige polder de Ruigenhil en de Sabina Hendrikapolder ingedijkt zijn door een dijk die gelijktijdig met de werken in het Volkerak is uitgevoerd. De dijken van deze oude polders be hoeven derhalve over genoemd traject 'niet te worden verhoogd. Begrijpelijk verlangt het gemeentebestuur van Oostflakkee een gelijke handelswijze aan de Flakkeese oever, een verlangen waarvan de billijkheid door Ir. van Rossum wordt erkend. Hij vraagt: Acht de Minister het gewenst om met name de dijkvakken in beheer en on derhoud bij het waterschap De Dijk ring Flakkee gelegen tussen het aan- sluitpunt genoemd in artikel 1, lid 1, van het Koninklijk besluit en de Stei- gerdijk te Ooltgensplaat te verhogen of acht hij het op grond van de Deltawet noodzakelijk of wenselijk in het alge meen belang uit te spreken, dat de kos ten van deze verhoging, welke slechts gedurende een periode van ongeveer 10 jaar nodig is, beter besteed kunnen worden voor de aanleg van een nieuwe dijk tussen de Volkerakdam bij zijn aansluitpunt aan het Hellegatsplein en de zojuist genoemde Steigerdijk te Ooltgensplaat? Zijn de geraamde kosten, zoals deze door de gemeenteraad van de gemeente Oostflakkee ter kennis van de Minis ter zijn gebracht en welke o.a. zijn ge publiceerd in „Eilanden-nieuws" van 4 augustus 1967, juist? Geven deze cijfers de Minister geen aanleiding om nu di- rekt aan een weliswaar duurdere nieu we dijk de voorkeur te geven boven een toch kostbare dijksverhoging van tijde lijk nut, terwijl na de afsluiting van de Oosterschelde bedoelde nieuwe dijk toch zal moeten worden aangelegd mo gelijk tegen dezelfde of zelfs hogere kosten? Kan de Minister gelet op de grote ur gentie in verband met de afsluiting van het Volkerak, waarvan de uitvoering reeds is begonnen, een spoedig besluit ingevolge artikel 3 van de Deltawet bevorderen en de hierbij betrokken la gere overheidslichamen hierover zo spoedig mogelijk inlichten? Vrkers in gesprek met de ^voorzit ter van „De Lofstem" dhr. K. Ale- man (met bril). Links naast hem de voorzitter van Oud Hallelujah, dhr. E. Hoekstra; geheel rechts •wandelt de dirigent dhr. A. Kapitein kostuum droegen heeft tijdens haar optreden van zaterdagmiddag de zang kunst alle eer aangedaan. Met krachtige, gave stemmen hebben ze in de psalmen en geestelijke liederen de lof van hun Schepper bezongen. Het koor waarvan de leden vissers, land- en fabrieksarbeiders zijn repe teert elke zaterdagavond van 8 tot 9.15 uur. Hun dirigent, dhr. A. Kapitein is 74 jaar; hij zingt al vanaf zijn 15e en is acht jaar als dirigent aan Oud Halle lujah verbonden. De relatie met Ouddorp is ontstaan nadat de voorzitter van „De Lofstem", dhr. Klaas Aleman het Urker koor voor de radio had gehoord en de dirigent aanschreef om wat coupletten te kunnen overnemen. „Oud Hallelujah" wilde „De Lofstem" graag van dienst zijn en er werden wederzijdse prettige contacten uitgewisseld. Op Urk zijn drie mannenkoren en een vrouwenkoor. Van „Oud Hallelejuh" zijn tot dusver nog geen grammofoon platen verschenen. De zangmiddag is een aaneenschake ling van prachtig gezang geweest. Som migen werden er zozeer door gegrepen dat ze vanuit de zaal geboeid meezon gen! Ook burgemeester Smith die sa men met zijn echtgenote en ds. Jansen van Stellendam de gehele middag bij woonde heeft blijkens zijn slotwoord bijzonder genoten. „Er mag dan criteik op deze zang zijn, ze zou ouderwets zijn en afgedaan hebhen maar op een middag als deze ervaart men dat deze zangkunst met grote overgave beoefend wordt; eenvoudig, maar uit het hart gegrepen." Burgemeester Smith zag in Ps. 133 1 (Ai ziet, hoe goedde zang tot in het diepst gekenmerkt omdat er een broederband van uitgaat. „Hij heeft ons begiftigd met het schoonste instrument de stem om Zijn lof te zingen. „Moge dat de grondtoon van dit samenzijn zijn geweest", hoopte burg. Smith, die de koren tenslotte een har telijk dankwoord voor het gebodene bracht. Maandag heeft te Zoutelande de be grafenis plaats gehad van oud-burge meester D. Kodde. Zowel de rouwdienst als de begrafenis werd door zeer veel belangstellenden bijgewoond. De rouw dienst werd geleid door ds. Weststrate van Meliskerke die sprak n.a.v. Hebr. 9 27 en 28. Voorts spraken ouderling K. de Wolf, de edelachtbare heer Bos, lid van G.S. van Zeeland; ds. Abma, voorz. van de S.G.P., namens het hoofdbestuur, het Prov. bestuur en de Statenkring Wal cheren, en als laatste dhr. Koevoets, burgemeester van Valkenisse waarbij Zoutelande thans behoort. Aan het graf werd gesproken door ds. L. Rijksen, namens de Ger. Gem. en de Scholenbond waarvan dhr. Kod de eveneens lid was. „Ziet op de vromp en zie naar de oprechte want het einde van die man zal vrede zijn" maande ds. Rijksen. Aan het eind van de droeve plechtigheid werd gezongen Ps. 42 3. OUDDORP Rode Kruis en E.H.B.O. Nu we al len weer genoten hebben van de va kantie, en de avonden weer wat langer gaan worden, gaan we weer met de cur sus beginnen. De E.H.B.O. cursus begint op vrijdag 15 sept. om 8.00 uur in het ver. gebouw De Rode Kruis helpsters cursus o.l.v. Zr. V. d. Starre begint op vrijdag 22 sept. om 8.00 uur in het wijkgebouw, en vervolgens om de 14 dagen. De Jeugd E.H.B.O. cursus begint op woensdag 27 sept. om 7.30 uur in het ver. gebouw. Op donderdagavond 19 okt. zullen de Landsteiner permingen worden uitge reikt, deze avond begint om 7.45 uur en wordt in het ver. gebouw gehouden, donors, houdt U deze avond al vast vrij. Willen de leden die tegen die datum hun diploma's moeten laten verlengen deze zo spoedig mogelijk bij dhr. J. M. van Dam bezorgen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1