rl^ Prins Willem UlexanJer van Oranje gedoopt „Rendement van vijftigjarige H.B.S. doet niet ongunstig aan I fotocopleën Crisis in de K.V.P. nieuws 16-jarige jongen bij verlceersongeval gedood •r l9eB40e jaa'gai^S Dinsdag 5 september 1967 No. 3637 CHR. STREEEBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vr^dagavond Corneiis Veroline werd g7 jaar Statenkring S.G.P. komt büeen in Hardinxveld Sobere plechtigheid in Den Haag Ook «oor X Klaar terwijl U wacht. FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDUK PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAENIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Td. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds TeJ. 2025 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS f S,—PER KWARTAAL iy^VERTENTIEPRIJS IS omt per mm. Bij c^mtrsct epecisal tariet. - 3 - pe linkervleugel in de K.V.P., die jarin altijd aanwezig is geweest, ilijkt door de geestelijke stroomver- jnelling van de laatste jaren niet al leen aan omvang gewonnen te hebben, laar ook in radicaliteit. De recente po- itieke geschiedenis is er ook niet ■eemd aan. Met name het optreden en [e val van het kabinet-Cals vormt een lelangrijke factor in deze ontwikkeling. it kabinet, dat achttien maanden ons land geregeerd heeft, was gebaseerd op len coalitie van de K.V.P., de P.v^d.A. jn de A.R.P. Nog altijd is deze con- itructie het ideaal van alle radicalen indanks het feit, dat Cals c.s. met hun iverspannen program en niet verant- roord uitgavenpeil de regeringsmachi- le hadden doen vastlopen. In de nacht; [an Schmelzer is de kiem gelegd voor Ie troebelen in de K.V.P., die nu tot onbekende consequenties zullen laan voeren. Naast de rancune-menta- 'iteit van Cals en Bogaers speelt ook in voorname rol in dit proces de om- indigheid, dat het Ned. Katholiek 'akverbond onder leiding van de radi- jaal Mertens, de Kath. Radio Omroep inder Mr. van Doorn, het bekende, •eelgelezen R.K. ochtendblad „De 'olkskrant", eigendom van het N.K.V. in derhalve eveneens zeer progressief, nevens de Jongeren-organisaties, zich lan de kant van de christen-radicale •oep scharen. Deze beschikt dus over lachtige en invloedrijke bondgenoten de vakbeweging en de diverse publi- iteitsmedia. Maar ook in de Kamer- ■acties bevinden zich radicalen. In de 'eede Kamer hebben leden zich soli- lair verklaard met de groep-Bogaers, lar in feite zijn er beslist nog meer. Oud-minister-president Cals schijnt ich enigermate teruggetrokken te heb- len i.v.m. zijn benoeming tot voorzitter 'an de Staatsconunissie voor herzie- ig van de Grondwet, zodat drs. Bo- aers als woordvoerder optreedt. Diens foep heeft een adres gericht aan het lartijbestuur en de partijraad, waarin O haar standpunt uiteenzet. Dit komt, ;ort samengevat, op het volgende neer. Op 8 en 9 december a.s. zal de partij- aad van de K.V.P. beslissen over de lekomst van de katholieke politieke rganisatie in Nederland. De adressan- in doen een beroep op dat college de logelijkheid te openen voor een kraeh- ig vooruitstrevend beleid. De K.VrP. loet als grootste partij een belangrijke lijdrage leveren in de politieke ver- ieuwing. Zij moet contact opnemen net andere partijen en groepen, die oomitstrevend zijn in de zin, dat zy Ircven naar wezenlijke hervormingen an de maatschappü. Tussen hen moet óór de volgende verkiezingen een lechte samenwerking tot stand komen, ie een meerderheid in het parlement an behalen. Samen moeten ze een ont- ^^erp van een vooruitstrevend regc- ingsprogram aan de kiezers voorleggen een lyst van kandidaat-ministers. let mag bij deze samenwerking niet iven bij de katholieke en protestanl^- groepen, maar de P.v.d. A. en D'66 idgen niet worden 'uitgesloten,. Wij meten geen overdreven eerbied hebben oorgevestigde machten, voor verou- trde eigendomsverhoudingen, tradities n andere remmen op de vernieuwing. Ik moet er gestreden worden tegen zelfzucht en moeten we bereid zijn eigendommen, vrijheden, rechten en ibolen te beperken of prys te geven ir die van de gemeenschap. Er moet elan gewerkt worden aan een [entijdse concretisering (omlijning) in een radicaal'vooruitstrevende po- liek in christelijke zin. Er is geen re- 'n om af te zien van een christeiyU ilitieke organisatie. Wat men dus wil is dit: breken met de lood-om-oud-ijzer- 'Mrie m.a.w. niet langer nu eens met P.v.d.A en dan weer met de V.V.D. lenwerken, maar definitief kiezen r de eerste. er moet samen met de P.v.d.A. en IPK een progressieve politiek worden woerd. De omvang van de samenwerkende jlKpen moet zodanig zijn, dat deze •ocentratie kans heeft de verkiezingen winnen. ■Uit dit overzicht blijkt onomstotelijk, W verwezenlijking van deze verlan- ^K zal moeten leiden tot een radicale Jfrandering van ons politiek bestel. Al '9t niet progressief of niet voldoende figressief is, moet definitief worden 'techakeld bij de kabinetsformaties, zal dan de V.V.D. permanent in de positie worden gedrongen evenals een *tse C.H.U., eventueel een rechtse splitsing van de A.R.P. en een dito K. partij. Men ziet, dat de heren ho- verwachtingen hebben van hun actie "e heer Bogaers heeft op één en an- "f een toelichting gegeven en ver- !"We o.a. het volgende: „Wij willen aanzetten tot een scheuring in de 'JP-; wel de partij ombuigen in de 'icaal vooruitstrevende, richting en scheiding der geesten bewerken 'erop volgt echter automatisch een "euring). Wij moeten bezield worden ^f eenradicaal-evangelische bewo- ■."leid; mede gebaseerd op de ency- leken Pacem in terris en Populorum ?ressio. ik heb er alle vertrouwen in *e voor onze gedachten een meer- L873) lO'^'neid vinden. Mochten we niettemin partijraad epn nederlaag lijden, zouden we deze nieuwe situatie *n bestuderen. Wat betreft het iUWIJK eleverd' gesprek van de „achttien" (het contact van K.V.P., A.R.P. en C.H.U. met ieder zes vertegenwoordigers over een fede ratieve samenwerking tussen de drie confessionele partijen), dit achten we wel nuttig, maar niet van primair be lang. Eerst moet onderzocht worden of deze drie partijen werkelijk radicaal -vooruitstrevende partijen zijn en of ze bereid zijn tot samenwerking met de P.v.d.A. en D'66. Dan kan er een breed progressief samenwerkingsverband worden gevormd van al deze groepen". Het is duidelijk, dat in deze richtlij nen in wezen een soort socialistische politiek ligt opgesloten. Men kan pro beren het te verdoezelen, maar uit alles blijkt, dat de z.g. progressiviteit van de roomse, anti-revolutioriaire en eventu eel chr. historische politici in feite rood- getint is. De maatschappijhervormingen die men voorstaat,-zijn ontleend aan de socialistische terminologie: weg met verouderde eigendomsverhoudingen, beperking of prijsgeving van eigendom men, vrijheden en rechten en overheve ling daarvan aan de gemeenschap d.i. de staat. Wat speciaal deze linkse K.V.P.'ers voor ogen staat, is de totale afbraak van wat zij de liberale maatschappij noemen en de schepping van een staats- gemeenschap, die in hoge mate gesocia liseerd is. De huidige situatie gaat hun blijkbaar nog niet ver genoeg. We wor den nog niet genoeg ingekapseld in al lerlei wetten en regelingen, die ons het laatste restje vrijheid ontnemen. De be lastingen zijn voor hen nog niet hoog genoeg. Ze vinden, dat de staatsbemoei- ing nog lang niet ver genoeg gaat en ze zien niet in, dat de liberale staaf al lang vervangen is door een half socia listische. Deze progressieve lieden zijn in wezen socialisten met een christelijk etiket. Ze konden veel beter maar linea recta naar de P.v.d.A. overlopen dan zoals nu de christelijke partijen onvei lig maken en proberen om te buigen in rode richting of in ieder gevel een eigen radicale partij oprichten. Het ziet er echter niet naar uit, dat dit gebeuren zal. De radicale roomse Kamerleden blijven in de fractie, be loven zelfs het Kabinet-De Jong dat duidelijk verschilt van dat van Cals, te steunen en ze zullen niet als groep op treden. Ze wensen geen chaos in de partij, zei één van hun leiders drs. Aer- den. Wel blijven ze een christen-radica le ontwikkeling binnen de partij bevor deren. Een kabinetscrisis komt er dus niet. Het wordt geen revolutie, maar een evolutie. Is daarom de ac-tie van de radicalen onschuldig? Wij geloven het beslist niet. De 16 jarige Franciscus' Cornells v. d. Made Jac.zn. uit Achthuizen is vrijdag avond plm. 6.15 uur door een ver keersongeluk om het leven gekomen. Komend uit zijn woonplaats had hij met zijn brommer de Prov. weg 47 wil len kruisen om via de paralelweg rich ting Oude Tonge te rijden. Midden op de rijweg kwam hij tussen een nade rende vrachtwagen en de door deze wagen getrokken aanhanger terecht; hij moet daarbij op slag zijn gedood. De chauffeur van de wagen, de 42 jarige fouragehandelaar H. Zijtveld uit Vinke veen kreeg een shock; hij had tever geefs geprobeerd de jongeman te ont wijken, de vrachtwagen schoot bij die poging dwars op de parallelweg. Frans v. d. Maden had dit jaar de Technische School verlaten, hij werkte sinds kort als timmerman op de tim merfabriek van Mosselman en Korte weg te Ooltgensplaat. De verslagenheid over dit droeve ongeluk is groot; de teraardebestelling heeft heden dinsdag morgen plaats gehad. De scheepsbouwer Corneiis Verolme heeft gisteren, maandag zijn 67sté ver jaardag gevierd. De muziekver. „Apol lo" uit zijn geboorteplaats te Nieuwe Tonge heeft hem zoals reeds enkele jaren gebruikelijk voor zijn woning in Ridderkerk een klinkende serenade ge bracht. Ook de bedrijven van dhr. Ver olme zijn jarig geweest. Het Verolme concern, bestaat dezer dagen 21 jaar! De Statenkring Dordrecht van de Staatkundige Gereformeerde Partij zal zaterdag 9 september in het vereni gingsgebouw van.de gereformeerde ge meente te Hardinxveld-Giessendam haar zomervergadering beleggen. Ir. F. C. Morre uit Geldermalsen zal dan een inleiding houden over het on derwerp „Reformatie en politiek". De ze vergadering begint 's middags om half drie. Op zaterdag 16 sept. a.s. zal te Mid- delharnis in een daartoe belegde her denkingsdienst èn een reunie van oud- docenten en -leerlingen het 50 jarig, bestaan van de R.H.B.S. worden her dacht. Sinds in 1917 de eerste lessen werden gegeven heeft de H.B.S. zowel haar ups en downs gekend zoals die in het kortelings verschenen herdenkings boekje worden vermeld. Helaas geeft het werkje geen verheffend beeld van de H.B.S. scholier van vroeger. In 1937 verzuchtte een leraar „dat men altijd blijft zitten met onwUlige honden waarmee men moeilijk hazen kan van gen", er wordt gesproken over een com plot van waaruit aan meisjes „Liefde- opwekkende pepermuntjes" werden ge geven, over straatschenderijen, verwil dering en een geringe belangstelling voor de lessen. Naarmate de school ouder wordt lijkt een en ander, zeker de aandacht voor de lessen, zich te hebben verbeterd. Een upicum'was vo rig jaar toen zowel alle A- als B-exa- mencandidaten slaagden! Verleden. Het huidige schoolgebouw kwam in 1919 gereed. De eerste twee cursusjaren had men onderdak gevonden in enkele lokalen van de Ambachtschool in Mid- delhamis. De plannen tot stichting van een H.B.S. dateren al van 1870-1880 doch de pogingen mislukten steeds tot dat in 1914 de minister tot medewer king bereid bleek. De eerste wereld oorlog vertraagde echter een spoedige realisering. Een vereniging die aan de totstandkoming werkte zegde de Mi nister toe dat een bedrag van 25.000,- beschikbaar kon worden gesteld en dat per jaar 1875,zou worden betaald waarvan 2/3 door de gemeente Middel- harnis zou worden gedekt. Het voor stel werd door het parlement aanvaard en reeds in 1916 werd met de bouw van het schoolgebouw begonnen. De grond waarop werd gebouwd, 2000 m^ werd geschonken. Grote groei. Dat de school in een grote behoefte heeft voorzien spreekt duidelijk uit de cijfers die in het herdenkingsboekje ge geven worden. In 1917 werd met 8 le raren en 45 leerlingen begonnen. In '43 was dit aantal tot 120 gegroeid, in 1952 tot 146, in 1962 telt de school 200 en thans 157 vrouwelijke en 224 manne lijke leerlingen. Het leerkrachtenbe stand is van 8 in 1917 tot 26 gestegen. Als factoren die tot deze bloei heb ben geleid worden genoemd de demo cratisering van het onderwijs, de wel vaart, en de instelling van een Havo afdeling in 1964. Een merkwaardig ver schijnsel is hierbij de emancipatie van de vrouw; in de huidige Ie klassen be draagt het vrouwelijk element bijna eo»/»! Van de in de 50 bestaansjaren inge schreven 1750 leerlingen, hebben er plm. 672 een einddiploma behaald, zijn de ongeveer 50% van het totaal. Ech ter is een groot aantal leerlingen voor tijdig althans voor het eindexamen verhuisd of naar andere scholen als kweekscholen, zeevaartscholen e.a. ge gaan (totaal plm. 400) zodat naar schat ting rond 300 leerlingen zich met een behoorlijke portie alg. ontwikkeling te vreden hebben moeten stellen. „Het totaal rendement van onze school door de loop der jaren doet dus beslist niet ongunstig aan" is de conclusie van de samensteller van het gedenkboekje. Daaraan wordt toegevoegd dat nauw keurige becijferingen aantonen dat een dramatische situatie in het schoolleven bijvoorbeeld de ramp, bezetting, in terne conflicten tot een scherpe da ling van de eindexamen-resultaten leidt. Niet enkel jubileumjaar. Het 50ste levensjaar van de H.B.S. zal ook het jaar van een novum zijn. De'ëchool is n.l. aangewezen als experi- mentenschool in het kader van de Mammoetwet wat reeds enige jaren ge leden leidde tot het stichten van een HAVO-afdeling ,speciaal bedoeld voor leerlingen die geen universiteit zullen gaan bezoeken. Dit jaar is het experi ment uitgebreid met een z.g. „brugklas" die de huidige 1ste Idas vervangt; reeds in 1935 heeft de Ver. „De Flakkeese H. B.S." de minister hierom gevraagd. Voortaan zal de H.B.S. het Rijks Athe neum heten. De grote waarde die de H.B.S. door de jaren heen heeft gehad zal ieder duidelijk zijn Op de reunie van oud- leerlingen zal blijken dat de vergeef ons de uitdrukking „onwillige hon den" van toen nu achtenswaardige bur gers zijn geworden die hoge en leidende posities bekleden. Zij zullen zich op de herdenkingsdag na in de H.B.S. te zijn ontvangen ,en te hebben geluncht om 13.15 uur in de Burg. Mijslaan opstellen om, voorafge gaan door Sempre Crescendo, naar de Geref. Kerk te „marcheren" voor de of ficiële herdenkingsplechtigheid. De te volgen route gaat door de Julianastraat Stationsweg, Ring, Voorstraat, Westdijk Zandpad, Kerkepad. Voor het eerst sinds 116 jaren weer een Prins(je) van Oranje bij de doop vont in de Haagse Grote of St. Jacobs- kerk; Prins Willem-Alexander. Op don derdag 27 april 1967, 's avonds om drie minuten voor acht uur geboren in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht. Af gelopen zaterdag, 2 september 1967, rond twaalf uur 's middags middelpunt van een ingetogen, sobere, maar toch in drukwekkende plechtigheid: de bedie ning van de Heilige Doop. Binnen in de Grote of St. Jacobskerk, die al moet stammen uit de jaren rond 1280 toen op deze plaats een bidkapel werd gebouwd voor de graag in deze streken jagende Graaf Willem II van Holland, is het stil en warm. Achttien honderd genodigden zijn bijeen; Minis ters, Kamerleden, vertegenvroordigers van de kerkgenootschappen in Neder land, alle commissarissen van de ko ningin. Ook vier poliopatientjes, die het Prinses Beatrixfonds vertegenwoordi gen. Overbekende sportmensen, zoals Anton Geesink en de beide zusjes Kok. Delegaties uit alle provincies, gewone mensen in hun beste pak of een ge huurd jaquet, die trots maar wat on wennig temidden van alle gezagsdragers zitten. Het is in principe dezelfde doopplech tigheid zoals die steeds in Hervormde MIDDELHAENIS Kerkdienst. Woensdag a.s. te 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan de consulent ds. P. Blok te Dirksland. Tweetal. De kerkeraad der Geref. Gemeente alhier heeft het volgende tweetal gesteld voor een te beroepen predikant Ds. A. Hofman van Zeist en Ds. G. Schipaanboord te Apeldoorn. De verkiezing zal plaats hebben op een manslidmatenvergadering .^woensdag avond a.s., na afloop van de predikatie van ds. Blok. PROPAGANDA VOOR E.H.B.O. De E.H.B.O. afd. Middelharnis-Som- melsdijk verspreidt een dezer dagen huis aan huis een propagandakaart, waarop aandacht wordt gevraagd voor de T.V.-uitzending van Socutera op woensdag 6 sept. a.s. waarin een film wordt vertoond over het werk van de eerste hulp bij ongelukken. DIRKSLAND Herdenking lOO-jarig bestaan Geref. Gemeente. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der Geref. Gemeente te Dirksland wordt een herdenkings dienst gehouden op donderdag 7 sept. a.s., des avonds half acht. De pastor lo ei, ds. P. Blok, zal in deze dienst voor gaan. Uit boom gevallen. Het 11 jarig zoontje van dhr. A. Aandeweg klom in een boom om kastanjes te plukken, on gelukkigerwijze brak de tak waar hij op zat, waardoor hij naar beneden viel en zo ongelukkig terecht kwam dat hij een hersenschudding kreeg zijn pols brak en klaagde over inwendige pijnen. Hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Jo Vermaas opende nieuwe zaak. Mej. Jo Vermaas wonende te Middel- hamis opende vorige week op de Straatdijk te Dirksland een zaak in tex tiel, wol, rokstoffen en aanverwante ar tikelen. Zij slaagde voor de diploma's dames- en herenvak. Reeds jaren be zit mej. Vermaas de diploma's voor het maken en modelleren van dameshoeden Om haar kennis wat bij te brengen met het oog op de nieuwe mode volgde zij een opleiding voor hoedenmodiste. Ook daarvoor slaagde zij. Zij kan zich met recht een specialiste noemen in dit vak. Haar nieuwe assortiment hoeden is over plm 5 weken gereed. Mej. Ver maas heeft ook een zaak op het Zand pad te Middelharnis in dezelfde bran che. kerken wordt gehouden. Dezelfde pro cedure, dezelfde gebeden. Alleen het speciale doopgebed van de emeritus predikant ds. J. H. SillevisSmitt (die op 10 maart vorig jaar de predikatie hield bij de inzegening van het huwe lijk van prinses Beatrix en prins Claus) is helemaal afgestemd op de doop van het prinsje. Hij bidt: „God, ook dit kind is Uw kind. Laat dit kind een man worden, maar laat de man een echt mensenkind blijven. Uw kind." Zijn gebed zegt al, wat/ later ds. Kater in zijn predikatie nog eens zal benadruk ken: ook een prins is een gewoon mens, die in een niet gemakkelijk leven de hulp van God nodig zal hebben. Het is de wens van prinses Beatrix en prins Claus, dat de plechtigheid een voudig is. Het kerkgebouw is niet al te uitbundig versierd. Hier en daar wat witte- bloemen en pastelkleurige rozen. Alles is veel soberder dan destijds bij de doop van prinses Beartix, ook in de Haagse kerk. Wanneer ds. Kater tot driemaal toe wat waterdruppels uit de doopvont over het hoofdje van de prins laat lo pen en daarbij met luide stem de doop formule spreekt, kijkt ieder ademloos toe. De prins heeft de oogjes open, kijkt van zijn moeder naar de predikant en weer naar zijn moeder. De ontroe ring is duidelijk af te lezen op het ge zicht vah prinses Beatrix. Het is het hoogtepunt van de plechtigheid. Ook de predikatie van ds. Kater is een hoogtepunt. Hervormden, Rooms- Katholieken, maar ook mensen, die in hun dagelijks leven nooit een kerk be zoeken, luisteren aandachtig, worden gegrepen door de rustige stem, de bezie lende woorden. „De ouders rekenen op ons allemaal, op alle aanwezigen, op allen die via radio of televisie hier ge tuigen zijn. Wij zijn allen medeverant woordelijk voor het geestelijk klimaat, waarin een kind momenteel moet op groeien." Een klimaat, dat hij niet als erg gunstig schetst en dat alleen over wonnen kan worden, waarschuwt hij, als het kind de geest van Christus mee krijgt. Prinses Beatrix knikt, nauwe lijks merkbaar, als wil ze de woorden van ds. Kater bevestigen. De kleine prins in haar armen, gekleed in de lange, feestelijke doopjurk van kostba re „point de gaze de Bruxelles". die ko ning Willem III in 1880 aan koningin Emma schonk (en die ook bij de doop door prinses Beatrix en prinses Chris tina werd gedragen, steekt een kleine hand omhoog om speels het gezicht van zijn moeder aan te raken. Ds. Kater heeft ook waardevolle woor den over de praktijk van het konings huis. Hij bidt, dat zowel de ouders als de prins de vrijheid mogen hebben om zichzelf te zijn. „Dat is in onze tijd he lemaal geen vanzelfsprekendheid voor een vorstenkind. Daar verkijkt de bui tenwereld zich vaak op. Niemand is zo onvrij als iemand, die in een paleis of een koninklijk kasteel werd geboren. Je leeft daar in een glazen huis. Je krijgt te maken met een belangstelling, die soms dicht in de buurt komt van hin derlijke nieuwsgierigheid. Je staat voort durend bloot aan alle mogelijke en on mogelijke kritiekzegt hij. De beide koren zingen weer. De ge nodigden, die aarzelden bij het mee bidden van het Onze Vader, vallen in. Kort daarop verlaat de doopstoet de kerk. In een kleine kapel zal een spe ciale doopoorkonde worden getekend. De Idokken van de Grote Kerk luiden, in heel Den Haag weerklinkt kort daar op het bronzen geluid van alle torenis. Zij zetten een oude traditie voort en verspreiden de boodschap: „Een prins is gedoopt. Het is feest." HERKINGEN Fam. Marcus weer terug. Onze vroe gere plaatsgenoot Joh. Markus met vrouw en zijn zwager met echtgenote, die drie maanden bij familie in Her kingen hebben doorgebracht, hopen a.s. vrijdag zich gereed te maken tot ver trek naar hun woonplaats Grand Ra pids (V.S.). Zij hopen over' een paar jaar weer Holland te bezoeken, en heb ben bij familie, vrienden en kennissen een aangenaam tehuis gevonden. Mar kus was dankbaar en waardeerde zijn familie en vrienden hier voor, en roept hen allen een hartelijk weerzien toe. Ook de ouden van dagen waren in hun schik als hij diverse dia's uit Amerika toonde, en hij heeft bij velen een be zoek gebracht. We wensen Markus -en zijn familie een goede reis en behouden thuiskomst. Wespenplaag. Massa's wespen heb ben het voorzien op het vergaderzaaltje in de school van de Geref. Gemeente. Hoewel alle gaatjes reeds zijn dichtge- stopt, komen ze toch met honderden binnen. Vermoedelijk hebben zij zich tussen het plafond genesteld. Regelma tig worden ze met een insectendodend middel te lijf gegaan, waarna de vloer met „wespen-cadavers" bezaaid ligt. Zelfs de vitrage is door de wespen ver nield. Einde: zUveyuien-campagne. Mo menteel is men bezig met het demon teren van de „zilveruien-wasinstallatie" Na een grote schoonmaak en opknap beurt, wordt alles weer opgeborgen tot een volgend seizoen. De rust is aan de haven weergekeerd, wel niet van lange duurwant over enkele weken, op 20 sept. a.s. konden de bieten weer. MELISSANT Kinderen speelden met vuur, schuur afgebrand Een Qpen landbouwschuur, van de fa. Struijk aan de Achterweg te Me lissant, opgetrokken en bedekt met zinken golfplaten is gistermiddag in vlammen-opgegaan. Ook de inhoud, een partij stro en wat landbouwwerktuigen gingen verloren. De brand is ontstaan toen kinderen van de fam. Struijk on- voorzichtig met vuur omgingen. De brandweer van Melissant vroeg kort na het alarm assistentie van het korps van Dirksland. Gezamenlijk kon worden ge zorgd dat de naastliggende schuur be houden bleef. De omvang van de scha de is nog niet vastgesteld. Beroepenpredikant preekt. De be roepen predikant ds. Zethof van Koc- kengen hoopt morgenavond, woensdag, 7.30 uur voor te gaan in de Herv. Kerk alhier. STELLEND AM Leesbibliotheek. Donderdag 7 sep tember a.s. wor^t er weer bgonnen met de leesbibliotheek in het „Haegse Huus" van kwart voor zeven tot kwart voor acht. U kunt een keus maken uit meer dan 1000 boeken. De eerste week gratis lezen! Auto ongeluk. Zaterdagavond plm. 7.30 uur hadden een 4-tal jongelui uit deze gemeente het ongeluk met een Volkswagenbusje van taxi bedrijf Bruinsma, tussen Stellendam en Goede- reede van de dijk te rijden. De jongens kwamen er betrekkelijk goed af uit de zwaar gehavende bus, die voor de sloop bestemd is. De chauffeur C. K. bekwam een licht te shock, één was er bij met een ge broken sleutelbeen en een ander met ontvellingMi.^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1