Achter Spoedeisende raadsvergadering te Goedereede Plaatseliik nieuws Dirksland stemde vóór de bouwstroon a e grenspaal Commissaris der Koningin zai nieuwe openbare scliool open! Boekbespreking Weer auto-ongeluk bij Westkapel Ie ir Geen beroep tegen besluit onthouding goedkeuring plan Hermansweg Raadhuis komt te Goedereede Goeree-Overflakkee buiten regeling herstel en onderhoud woningen Bezwaren van b. en w. van Oostflakkee tegen besluit van de minister Zondagsdienst artsen Maar dan met Flakkeese aannemers J e" Veilingberichten PREDIKBEURTEN Bericht voor de fruittelers Eflense Veemarkt^ j Steendam, Bladz. 2 „EI LANDEN-NIEUWS" Vrijdag 11 augustus wordt onze aandacht getrokken door de rassenonlusten in de V.S. die tientallen mensenlevens hebben geëist en die diepe sporen in de Amerikaanse samenleving hebben getrokken, welke onuitwisbaar zijn. Deze onlusten, de ergste van deze aard sedert jaren, tonen aan, dat de verhouding tussen negers en blanken in de V.S. een groot probleem vormt, een probleem dat nu moet wor den bestudeerd door een speciale com missie, welke president Johnson heeft ingesteld. Het opmerkelijke bij de onlusten, welke gelukkig weer zijn geluwd, was wel dat niet alleen de armsten onder de negers, doch ook de weigestelden hebben deelgenomen aan de plunderin gen en rooftochten. Ja, ook blanken hebben zich niet ontzien met de negers mee te doen. Een kerkelijke autoriteit in Detroit, welke stad wel het meest is getroffen, sprak daarom van een geor ganiseerde diefstal door mensen, die het niet nodig hebben. Bovendien zijn de levensomstandigheden in deze auto- industriestad beslist niet minder dan in andere Amerikaanse steden, integen deel. Oorzaken. Er zijn natuurlijk oorzaken aan te wij zen voor de onlusten, die door ophitsers achter de schermen tot een revolutie dreigden uit te groeien. De goed-wil lende verenigingen van negers hebben zich van de oproerkraaiers afgewend, maar zij kunnen wel begrijpen dat het tot een uitbarsting is gekomen. De so ciale omstandigheden waaronder de ne gers in de grote steden leven, zijn dik wijls slecht en de negerwijk Harlem in New York bijvoorbeeld staat bekend om de criminaliteit. Gelijke rechten. De negers vormen een minderheid in de V.S. en maken met elkaar ongeveer tien procent van de bevolking uit, het geen neerkomt op twintig miljoen ne gers. Het grootste deel hiervan woont in de grote steden, zoals New York, Chicago, Detroit, Newark enz. Het is vooral president Kennedy geweest en zijn opvolger Johnson volgt zijn voor beeld, die vocht voor gelijke burger rechten van blank en zwart in de V.S. Er zijn dan ook genoeg negers die hoge staatsambten bekleden of andere hoge posities innemen. Er zijn tal van plaat sen in de V.S., kleine en grote steden, waar de verhouding blank - zwart geen enkele moeilijkheid oplevert en waar negers en blanken in allerlei verban den voortreffelijk samenwerken. In andere steden gaat dit echter niet en dan zijn het voornamelijk de levens omstandigheden, welke aanleiding tot moeilijkheden geven. In de zgn. getto's in de grote steden hokken duizenden gezinnen samen onder vaak a-sociale toestanden. Het is geen wonder dat dan de criminaliteit toeneemt, waar het ge bruik van verdovende middelen mede schuldig aan is. Een kleine aanleiding kan in zulk een wijk tot grote gevolgen leiden. De kreet „bum baby burn", welke in het Nederlands luidt „brandt de boel maar plat" doet steeds meer opgeld in de V.S. Deze kreet, waarin de haat je gens de blanken tot uitdrukking komt, wordt gehanteerd door mannen als de negerleider Carmichael, die echter niet op het strijdtoneel in Detroit was te vinden, doch elders vertoefde. Ds. Mar tin L. King onderschrijft deze leuze vanzelfsprekend niet en is voor een ge- ■weldloze integratie van negers en blan ken. Hij heeft bijv. het optreden van troepen in Detroit tot herstel van de orde goedgekeurd. Politieke str^d? De inzet van de federale legermacht in Detroit is echter volgens vele Ame rikanen te laat gekomen, terwijl ook het optreden van de Nationale garde, waartoe de gouverneur van de staat Michigan het sein heeft gegeven, wordt bekritiseerd. De toestand was toen blijkbaar al zo ernstig, dat een bloed bad niet meer was te voorkomen, even min als het platbranden van tal van ge bouwen en het leegroven van waren huizen en winkels. Sommige politici in de V.S. zoeken daarachter weer een poUtieke strijd tussen de democratische president Johnson en de republikeins'te gouver neur van Michigan Romney, die naar men zegt, kans zou maken voor de kan didatuur van zijn partij voor het pre sidentschap. Indien dit waar zou zijn, zou dit ge tuigen van partijpolitieke intriges, wel ke in zulke zaken toch ten strengste dienen te worden afgekeurd. Hier ston den mensenlevens en eigendommen van anderen op het spel, waarbij het nemen van beslissingen niet mag worden in gegeven door partijpolitieke overwegin gen doch louter en alleen door het al gemeen belang, of dit nu voor blank of zwart geldt. Roekeloze rijder enkele malen over de kop. Voor de tweede keer in enkele dagen gebeurde er maandag j.l. weer een on geluk op de provinciale weg Westka- pelle - Domburg. Evenals de vorige keer kwam dit ook nu weer door het harde rijden. De 25- jarige W. J. M. uit Tiel die de wagen bestuurde verloor de macht over zijn stuur, raakte van de weg af en sloeg enkele malen over de kop. De bestuur der van de wagen liep een hersenschud ding en een gebroken arm op. Terwijl zijn medepassagiers de dames H.R.B. uit Barendrecht (21) C. M. ter H. uit Breda (21) en M. A. J. J. uit Breda (20) dusdanige verwondingen opliepen dat zij allen naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd maar kon nochtans op eigen kracht naar het politiebureau te Westkapelle worden gereden. In een spoedeisende en spoedig ver lopen vergadering, heeft de gemeente raad van Goedereede besloten geen be roep aan te tekenen tegen het besluit tot onthouding van de goedkeuring aan een gedeelte van het plan Hermansweg te Ouddorp. Het plan omvat de bouw van 70 woningen; vijf bejaardenwo ningen kunnen daar verrijzen en te vens 15 autoboxen. Het resterende ge deelte van de grond in dit plan, ter grootte van ongeveer 1500 m^, zou dan bestemd kunnen worden voor bijzon dere bebouwing. Aan deze ruimte werd goedkeuring onthouden. Het ligt in de bedoeling, dat hier een kleuterschool gebouwd zal worden. Het instituut Stad en Landschap ad viseerde beroep aan te tekenen tegen het onthouden van de goedkeuring, maar B. en W. van Goedereede waren van mening, dat met een en ander twee drie jaar gemoeid zal worden, terwijl de kleuterschool in deze periode niet gebouwd kan worden. Ook loopt de verwezenlijking van het hele project gevaar en het niet bouwen van wonin gen waren voor B. en W. overwegende bezwaren tot het aantekenen van be roep. Ook zou de bouwstroom op Oud dorp geen doorgang kunnen vinden en het college vreest, dat zelfs aan de wel goedgekeurde plannen goedkeuring zal worden onthouden. Daarom stelden B. en W. voor, af te zien van de moge lijkheid tot het in beroep gaan bij de Kroon. De mogelijkheid blijft echter open, dat de school gebouwd kan worden op grond van art. 20 van de Wederop- bouwwet, of op grond van art. 19 van de wet op de Ruimtelijke ordening. De raad kon zich hiermede verenigen en ging akkoord met het niet in be roep gaan. Raadhuis niet te Ouddorp. Het volgende punt op de agenda van deze spoedeisende vergadering gold het niet aantekenen van beroep tegen de onthouding van de goedkeuring op een gedeelte van het plan „Raadhuis". Het is de bedoeling, dat het raadhuis van Goedereede in de gemeente Goede reede komt. Het ging er bij G.S. .om, dat binnen het plangebied gronden verwerkt worden anders dan voor agra rische bebouwing, indien extra kosten voor verwerving van de gronden moet worden gevreesd. Verder gaan de bezwaren van G.S. niet; het gaat alleen om de aanlegver gunningen. Stad en Landschap adviseren weder om om in beroep te gaan, maar B. en W. wensten deze gedachtengang niet te volgen, om te voorkomen, dat de reali satie van het plan zal moeten wachten. De gronden zijn eigendom van de ge meente en aan G.S. zal worden ver zocht vrijgesteld te worden van de ver plichting tot vaststelling van een nieu we bepaling met inachtneming van de door G.S. gemaakte opmerkingen. Zonder enige discussie werd het voor stel, tot het niet in beroep gaan, door de raad overgenomen en in minder dan een kwartier was de vergadering afge lopen. Burgemeester en wethouders van Oostflakkee hebben in een met rede nen omkleed schrijven hun bezwaren aan de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening beliend ge maakt, betreffende het besluit van het ministerie om het voormalige eiland Goeree-Overflakkee uit te sluiten van een gunstige regeling voor verbetering, herstel en onderhoud van woningen en andere gebouwen. Zij betreuren het zeer, dat voor het eiland, dat geografisch, sociologisch, economisch en structureel meer aan sluiting heeft met Zeeland, met name Schouwen-Duiveland, dat wel in de re geling is opgenomen, geen uitzondering is gemaakt voor Goeree-Overflakkee. Werk in de bouwnijverheid op peil houden De Centrale directie van de volks huisvesting en bouwnijverheid van ge noemd ministerie heeft aan de Colleges van Burgemeester en Wethouders van de gemeenten, gelegen in de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Over ijssel, Gelderland, Zeeland, Noord Bra bant en Limburg onlangs een brief ge zonden waarin er op wordt gewezen, dat bij de geboden beraadslagingen in de Tweede Kamer inzake de werkge legenheid is gebleken, dat de Regering en het Parlement grote waarde hech ten aan het op peil houden van de aktiviteiten in de bouwnijverheid. De Regering wil daarom op verschillende wijzen haar medewerking verlenen, o.a. door het stimuleren van de bouw van nieuwe objecten van verschillende aard. Ook particuliere initiatieven In het schrijven wordt niet alleen gewezen op de werkgelegenheid van regeringszijde maar men verwacht dat ook door particulieren initiatieven wor den ontplooid. Men denkt daarbij niet alleen aan het uitvoeren van nieuwe bouwwerken maar ook het verbeteren van bestaande bouwwerken acht men van veel belang, dit temeer omdat juist deze werkzaamheden in het algemeen zeer arbeidsintensief zijn. Een welko me bijdrage om de werkloosheid te bestrijden. Daar in het verleden her stel en onderhoud achterwege moesten worden gelaten omdat de mensen niet beschikbaar waren, is het ministerie thans van mening dat door verruiming hiervoor geen reden meer is. In dit verband heeft daarom de minister be sloten tot de tijdelijke verruiming van de financiële faciliteiten voor de ver betering van het particuliere woningbe- zit. Niet voor de drie provincies De desbetreffende maatregel, die niet geldt voor de provincies Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht, be tekent enerzijds een verhoging van de toe te kennen premies volgens de Pre mieregeling woningverbetering en split sing 1953 en anderzijds het voor reke ning van het Rijk nemen van het aan deel in deze premie, dat voor reke ning van de gemeente komt. De aan vaardbare kosten voor de verschillen de categorieën van werkzaamheden (voor ingediende verzoeken na 1 juli 1967 om toekenning van een premie) zullen tijdelijk met 50"/o worden ver hoogd. Nadat enkele maximum bedra gen zijn benoemd, lopende van f 600, voor privaatverbetering tot f 6.000, voor het splitsen van woningen per nieuw verkregen woning, wordt in het schrijven gesteld, dat de toe te kennen premies 33 l/3'/o zullen bedragen van de goedgekeurde kosten van de werk zaamheden, voorzover die kosten het hierboven aangegeven maximum per categorie niet te boven gaat. Het volle bedrag van de premie wordt voor reke ning van het Rijk genomen. Voor het overige wordt de onderhavige rege ling ongewijzigd gehandhaafd. Tijdelijk De maatregel is slechts van tijdelijke aard. Omtrent de werkingsduur kan nog geen mededeling worden gedaan; het effect van de maatregel zal van maand tot maand worden gevolgd. De aanvragen om toekenning van deze premies zullen met voorrang worden behandeld. Daarbij wordt gedacht aan snelle behandeling van de aanvraag voor bouwvergurming, enz. Bezwaren Burgemeester en wethouders van Oostflakkee hebben naar aanleidingvan dit schrijven bij de Minister hun be zwaren ingebracht. Hoewel zij het voor nemen kunnen toejuichen komen hun bedenkingen hierop neer, dat het hun namelijk andermaal is opgevallen, dat het eiland Goeree-Overflakkee niet deelt in de voor andere gebieden ge troffen gunstige regeling. Zij betreu ren dit zeer, omdat bij het uitsluiten van de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht van de voordelen van bedoelde regeling geen uitzonde ring is gemaakt voor het eiland Goe ree-Overflakkee, dat geografisch, so ciologisch, economisch en structureel meer aanleiding heeft met Zeeland, met name met het eiland Schouwen-Dui veland. Dit klemt te meer, aldus b. en w., daar onder meer de provincie Zee land wel in deze faciliteiten zal delen. Het eiland Goeree-Overflakkee ver schilt derhalve in wezen in geen en kel opzicht van de provincie Zeeland, welke provincie merkwaardigerwijs wel tot probleemgebied is verklaard in te genstelling tot Goeree-Overflakkee. Werkloosheid even groot Volgep,s het college is op het eiland Goeree-Overflakkee de werkloosheid even groot als op het eiland Schou wen-Duiveland. Terloops zij opge merkt, dat enige weken geleden een groot aantal leerlingen, te weten 101, het landdiploma van de Lagere Tech nische School te Middelharnis heeft behaald. Voor velen van hen zal geen werkgelegenheid aanwezig zijn, met alle voor deze jeugdige personen na deligs gevolgen, die hieraan onge twijfeld verbonden zijn, aldus b. en w. De voor andere provincies getroffen regelingen, zullen voor Goeree-Over flakkee in tweeërlei opzicht geen ver betering opleveren. Volgens het colle ge zal er in de eerste plaats geen sti mulans zijn om in grotere mate over te gaan tot verbetering van het parti culiere woningbezit, terwijl als gevolg daarvan de werkloosheid in de bouw sector niet zal worden teruggedrongen. Aparte plaats Tot slot vestigen b. en w. de minister met bijzondere aandacht op de aparte plaats, die Goeree-Overflakkee, hoewel behorende tot de provincie Zuid-Hol land, in de provincie inneemt en zij dringen er bij de minister met de mees te klem op aan dit eiland alsnog te betrekken in de bijzondere maatrege len ter bestrijding van de werkloosheid en ter bevordering van een gunstiger financiële positie van deze gemeente. FIETSEN HUREN BIJ STATIONSSTALLINGEN Bij eien groot aantal stationsfietsen stallingen in Nederland kan men fiet sen huren, waarvan druk gebruik wordt gemaakt. In het Gelderse Ede zijn zo veertig en desgewenst nog meer huur- fietsen beschikbaar, al moet men hier wel tijdig reserveren óm niet achter het net te vissen. Aan uitbreiding en vernieuwing van het huurfietsenpark wordt op verschillende plaatsen hard gewerkt. Van zaterdag 12 augustus v.m. 12 uur t.m. maandag 14 augustus v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Bakker, telef. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, tel. 01877- 227, Dirksland. Oostflakkee,: Dienst heeft dokter Voogd, tel. 01874- 259, Oude Tonge en dokter Bouman, tel. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. v. Noort, tel. 01876- 224, Herkingen. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Wagner, tel, 01877-281, Dirksland. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 13 aug hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer. DIRKSLAND Uitslag Noyon 255 km. 215 duiven. Eerste 13.40. Laatste 14.05. Joh. Wol- fert 1, 9, 10, 20, 21, 49. Comb. Kaste- leijn Kamp 2, 25, 42. M. Nachtegaal 3, 30, 52, 53, 54. L. Arensman 4, 16, 34, 35, 47. Comb. v. d. Groef Knops 5, 6, 12, 29, 32, 43, 44. Joh. Doorn 7, 13, 18, 28. C. Kort 8, 23, 27, 31, 45. J. Roodzant 11, 46. K. Wolfert 14, 19, 50. W. Nieuw- land 15, 37, 51. D. Hameete 17, 24, 26, 38, 39. B. Leijdens 22, 23. H. Klink 36. J. Bakker 40, 41. Gebr. de Jong 48. MELISSANT Kerkdienst. Voor de Geref. Ge meente in Ned., hoopt dinsdag 15 aug. sav. 7 uur voor te gaan ds. F. Mal- lan van Veenendaal. OUDDORP Roode Kruis Postzegels. Naast de verkoop van de Rode Kruis postzegels aan het post kantoor. Zullen ook de Rode Kruis Postzegels door de plaat selijke afdeling huis aan huis worden aangeboden. In de komende dagen zullen U deze ze gels worden aangeboden in zakje met twee stroken zegels met een waarde van: 5 zegels van 12-8 cent en 5 zegels van 20 - 10 cent met een totale waarde van 2,50 per zakje. Door het kopen van Rode Kruis Post zegels steunt U het werk van het Ned. Rode Kruis. Stel ons niet teleur en koopt Rode Kruis zegels, dan helpt U het Rode Kruis Helpen. Ook voor ver zamelaars hebben wij nog enkele com plete series deze kunnen worden afge haald bij de secretaris Oosterweg 34. Verkocht. De kapitale boerderij „Stadwijk" vroeger bekend door zijn grote broed kolonie van reigers, is aan gekocht door de heer W. Koole te Oud dorp. Naar Canada. Voor familie bezoek naar Canada is mevr. Westhoeve-v. d. Berge donderdag 3 aug. j.l. vertrokken naar Canada. Mevr. Westhoeve hoopt 7 of 8 sept. weer terug te zijn. NIEUWE TONGE Aktle nuttige handwerken. Mevrouw N. M. Zoetemeijer-van der Nol te Nieu we Tonge behaalde de akte van be kwaamheid voor het geven van lager onderwijs in het vak nuttige handwer ken voor meisjes. (Akte K). Zij werd opgeleid aan de Gemeente lijke Kweekschool voor Onderwijzers (essen) te Dordrecht. DEN BOMMEL Chr. Nationale School. De schooltij den zullen in het vervolg zijn: 8.45 11.45 uur v.m. en 1.153.30 uur n.m. In de periode van de paasvakantie tot de herfstvakantie zal er 's woensdags- middags geen les gegeven worden. De vakanties zijn: herfstvakantie: 16 okt. t.m. 21 okt.; kerstvakantie: 25 dec. t.m. 3 jan.; paasvakantie: 12 april t.m. 19 april; Hemelvaartsdag 23 mei en 24 mei (vrijdag); pinkstervakantie: 3 en 4 juni; zomervakantie: begint op 1 juli. Schooltijden en vakanties zijn gelijk met die van de openbare lagere school. In het eerste leerjaar is men nu be gonnen met een ,,speelleerklas". Dit is een methode, uitgewerkt door het Chr. Pedagogisch Studiecentrum, waardoor de nieuwe leerlingen als het ware spe lenderwijs ingewijd worden in de vak ken van de lagere school. Hoewel de kinderen de eerste maanden nog vrij wel geen boekje in handen krijgen, le ren ze toch al lezen, rekenen enz. Aan het eind van het eerste jaar zijn ze even ver als anders. Het personeel hoopt hierdoor te bereiken, dat straks alle nieuwe leerlingen zich gemakke lijker dan voorheen zullen aanpassen aan het leren. OOLTGENSPLAAT Geslaagd. Aan de U.T.S. te Rotter dam slaagde voor het eind-examen, de heer M. L. van Kempen Hzn., Kerk- singel 42. Tot volgende week. Wegens grote toevloed van copy moesten enkele stuk ken tot volgende week blijven over staan. O.a.: uitslag diploma-zwemmen in het zwembad „De Singel", van gis teravond en een verslag van de kamp- week van de „L. Bazerque groep" van de Padvinderij. „aterdag 5 a lebben zich verl LIE ROOZ er ^NTON VA" iorp, Wittest gensplaat, L Twee uur lang hebben de raadsleden discussie gevoerd over twee agendapun ten. Het meest ingrijpende punt was de nota inzake de bouwstroom, waarover op Goeree-Overflakkee veel te doen is. De raadsleden hebben zich uitgesproken voor de bouwstroom, mits deze zal worden uitgevoerd door aannemers en werknemers van het eiland zelf. Dhr. T. van Prooijen (P.v.d.A. en wo- ningbouwvoorzitter in Dirksland) liet echter een ander geluid horen. Hij zei er wel van uit te gaan, dat de bouw stroom af zal ketsen op de curve-prijs, maar zei verwonderd te zijn over de onwetendheid van de bevolking, die zich op heeft laten zetten door de rel, die de dagbladpers veroorzaakt heeft. Hij zei ook verwonderd te zijn over de zorg, die de aannemers aan de dag leg gen voor de werknemer. „Dergelijke zaken heb ik nooit gehoord in de perio de, toen Flakkee 1580 werklozen had. In die tijd hoorden we geen woord van bezorgdheid. Toen was het de vakbe weging die het doen moest. Flakkee heeft moeten worstelen met de woning nood en. nu er een mogelijkheid tot bouwen is, wordt er een rel gemaakt. Wij willen de woningnood afschaffen. Zou je niet moedeloos worden als je je tijd en je hersens beschikbaar stelt voor dit doel en er wordt een rel geschopt? Moet een verantwoordelijk mens dit begrijpen of niet? We komen tal van woningen tekort, terwijl de geboorte golf van na de oorlog bij ons voor de deur staat. Alles wat er omheen is, is camouflage. Hier zit ik, ik kan niet anders, om met Luther te spreken", al dus dhr. Van Prooijen. De raadsleden waren echter niet te vermurwen. Dhr. E. Prins (P.v.d.A.) zegde zijn medewerking toe tot het ver wezenlijken van de bouwstroom, maar aUeen wanneer Flakkee bouwt. Dhr. J. J. Poortvliet (V.V.D.) onder schreef deze mening. „In de raad van Middelharnis is gezegd, dat Drima, werkbesparende methode, niet klaar is. BASTIAAN DE «SIETJE Z 'ienpen de eer U, -aCTp hun ouders, 'even van hun lien huwelijk, w kking D.V. m op don itus om 2 u tehuize te Drima is wel klaar! Eerst hebben-, een aantal werklozen gekregen met;! opheffen van Victoria en nu dit: ry^ sen van buiten het eiland", aldus Poortvliet, die een afwachtende ding aan wenste te nemen. Dhr. D. Leijdens (C.H.U.), sprak de prijs van deze woningen en de gere huur. „Het gaat bij ons niet zoj om een bouwstroom, dan wel om goedkeuringenstroom. Als we die hi ben, kan er voldoende gebouwd woj Als bedoelde firma beter en goedkq bouwt, kunnen we niets zeggen, ml daarvan is niets gebleken. We hebi timmerlieden en schilders bij werkloos". Dhr. P. A. Leijdens sprak namens fractie van de A.R., wiens conclusie mededeelde. „Wij willen de bo; stroom niet helemaal terzijde legj maar wij zijn van mening, dat terói nagegaan moet worden welke me: lijkheden Flakkee heeft. Wij stellen' prijs op, dit niet zomaar aan ons v bij te laten gaan". Dhr. C. van Es (S.G.P. en bouwi kèr) had geen goed woord voor steembouw. Dhr. Struijk (S.G.P.) net zo min een goed woord over de traditionele bouw. Wethouder D. de Bonte (A.R.j \i: het vele spreken over de bouwstre, aan het arbeidsoverschot op het eil| en zei prijs te stellen op een gror; onderzoek. H!^ /in Er werd nog gesproken over de kmÊ^,~^^^J duur van de bouwperiode in het vl9. J^'-!.' j leden. bmpt te herde Tenslotte hakte burgemeester Bw' knoop door. „We zien met belangs,, ling het aanbod van de patroonvere| ging tegemoet en dat graag op zo 1: mogelijke termijn". Men is wel wijzer geworden in s vergadering, maar men is er niet uil komeni. Dat was de mening van raadsleden, die zich niet hebben j bonden aan de bouw; wel stemde ri vóór de bouwstroom, maar dan filijke beves uur in de Gemeente t door de ds. J. Kare [erk. orp. Oude 11 augu lelharnis, Bosstraat 8 tie van 7.00 ,Jeugdhave ijk adres weg 17, N rmede geve s, dat op itus a.s. de VAN DE Flakkeese mensen. Zijn dankba kinderen en kleinkin meisdij k, august' ist Achterwe |Iegenheid to en: 's midda in het _Jgsgebouw, i wig 48 te Mid CoöP. TUINBOUWVEILING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Uienveiling van vrijdag 11 aug. 1967 Grove 19,11, Middel 18,23, Drielingen 21.00. Aanvoer 15 ton. ZONDAG 13 AUGUSTUS MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper en 6 uur dhr. A. Ter- louw. Extra coU. voor het hulppre- dikersfonds Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Boswijk van Arnhem Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur lezen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Herv. Wijk- gemeente 10.30 uur ds. H. D. v. Hoog- strss tf^n SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur le zen en 6 uur ds. H. C. Bultman. Ex tra collecte voor de Varende gemeen te Rem. Kerk 19 uur dr. J. F. van Royen te Rotterdam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. H. N. van Hensbergen. v.m. H.A. en nam. dank. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Kraaij en 6 uur cand. Visser van Vlaardingen. Extra collecte voor het Bouwfonds. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 6 uur ds. K. Schipper. Extra coll. voor de medische Zending. Ger. Kerk 10.30 en 4 uur ds. H. H. Wind, te Nederhorst den Berg. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. L. van Herk Ger, Kerk 10 en 6 uur ds. H. H. Wind. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. Extra coU. voor de kerk. OUDDORP Herv. Kerk 9, 11 en 2.30 uur ds. J. L. W. Koppenhol van Haat ten. Coll. voor scholen met de Bij bel, Uniecoll. Ger. Kerk 9, 10.30 en 6.30 uur ds. D. v. Santé Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doop- gsz. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. Smink. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2 en 6 uur ds. J. P. Verkade Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. J. P. Verkade en 6 uur ds. P. Vermaat Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en, 6 uur ds. H. Jongebreur Extra collecte voor het fonds Chr. Belangen Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. C. Snoei van Langerak en 6 uur ds. H. Kraaij Ger. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. H. Scholing te Scharen- dijke. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. L. W. Koppenhol te Haaften. v.m. H. Doop Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. Terlouw en 2.30 uur ds. H. Jon gebreur. De Provinciale Afzetcommissie voor Zeeland en West-Brabant maakt aan de fruittelers bekend, dat op de vei lingen kunnen worden aangevoerd en geveild, vanaf: Dinsdag 15 augustus 1967: Benoni, alle maten, voldoende ge kleurd, 5 mm sorteren, aanvoeren in 'A kist. Donderdag 17 augustus 1967: Tydemans Early, alle maten, voldoen de rood gekleurd, 5 mm sorteren, aan voeren in '/4 kist. Manks Codlin, alle maten, 10 mm sor teren, aanvoeren in standaardkist. Clapp's Favourite, alle maten, 5 mm sorteren, aanvoeren in 'A kist. Juttepeer, alle maten, 5 mm sorteren, aanvoeren in '/4 kist. Op de veemarkt van 9 augustus werden aangevoerd 47 runderen, kleinvee en 3 paarden. Het aanbod van runderen was groot, de handel uiterst kalm e; prijzen vooral niet duurder. Het aanbod van slachtvee was met rustige handel en de prijzen vorige week. Prijzen: melk- en kalf koeien 1350; guste koeien 850 - 1150; kalfv; zen 800 - 1225; pinken 500 - 700; kalveren 400 - 550; paarden 700 -1' vette koeien 3,60 - 4,30 per kilo geslal MELISSANT Bij het bezoek van de Commis.i| der Koningin op maandag 21 augiil 1967 staat ook op het programmal opening van de nieu'we openbare scl aan de Julianaweg. 1 Z. Hoogdelgestrenge mr. J. Klaai zal deze plechtigheid verrichten te 1; uur. H#en behaagd Hfflre van Ie dopd door een ti^i ongeval in ke^uis Dijkzigt van o" te nemen e zuster en NNA MAR ZEEDIJ B ouderdom en 10 maa' 53S' van uw de overtuigd houde' Vierpolders: A. de Geus A. de Geus Papendrecht: 'm. J. Kurvi ellendam: V. d. Stee v. d. Ste aardingen: Zeedijk Zeedijk- N llzen: Ant. Zeedijk en verdere „Israel zal zahg worden dooiyag aumst D. V. d. Berg Hervormd prediW^B te Huizen (N.H.). Wtgeveri h^ff p^i^f^fJ* Bout Zonien - Huizen N.H augustus te Ste' Dit .is een preek door ds. v. d. gehouden zondag 11 juni 1967 ir. Oude Kerk te Huizen en wel ter legenheid van de zesdaagse triomfi lijke strijd van Israël tegen Egypt'J de Arabische volkeren. De tekst i? meinen 11 25 en 26. n behaagde te in het zi esda te Di De piv na een langduri schetst de boeiende geschieden:.- dig gedragen lii het oude Bondsvolk en wil nic*. Dnze zijde wee t predikatie meehelpen, dat Gods C"---- met zijn volk Israël beter worder. grepen. De tendens is, dat het J( volk moge leren buigen voor de ste Israëliet, die zij naar het v mochten voortbrengen, n.l. Gods »j de Heere Jezus Christus. Zeer volen. De prijs is 1,25. innig gelie me vader ader, de 1 George Kimmel chtgenoot Hendrika nh,- ouderdom --------^"Jna 77 jaar. ,Wie neemt dit kind mee?"'^.^^eere sterke "t zo smartelijk ds. G. Boer Hervormd pre te Katwijk aan Zee. Uitgave J. Bout Zonen te Huizen H. Kimmel- Hoog vliet: C. Overbe Overbeek aula en Jo elsdijk, 11 augus ein 6 'egrafenis z hebben o 5 augustus 2 uur op Ter gelegenheid van de geboorte prins Willem Alexander is deze gehouden, handelend over Ps. 72 15 m „Hij zal de ellendigen des ''I richten; hij zal de kinderen des o' druftigen verlossen en de verdi» verbrijzelen. En men zal gedurigl!| voor hem bidden". Ds. Boer schetst in deze pr«'i verhouding Kerk en Oranje, be*i vraag: Monarchie of Republiek, f' drieslag: God - Kerk - Oranje - ?ene begraafpla derland en komt dan tot bean'.ï'onmieisdijk. ding van de vraag: Wat is onze' ping? „Men zal geduriglijk voor bidden!" Wie neemt dit kind, dit prinsei mee in het gebed? Daartoe wekt predikatie op. En de slotwens is jonge prins in dienst gesteld door de Koning der koningen, Gods Kerk en de ware religie, e^' zijn voorvader Prins Maurits in ambtseed voorkwam, dat zijn n gericht dient te zijn op de beschei en onderhouding van de ware dienst. Een leerzame preek. Prijs 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2